+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 5 מ 5
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל האייפד הוא האייפוד החדש

בקרב האנליסטים מהדהדת הסכמה כי לפי תמונת המצב הנוכחית בשוק, נראה כי אפל נערכת לשלוט בשוק הטאבלטים עם האייפד, כשם שעשתה בשוק הנגנים עם האייפוד. Rainz נותן פרשנות אישית.

סיפור עלייתה של אפל מן האשפתות הינו סיפור מוכר לנו כיום, וחלק מספרי ההסטוריה. יתרה מזאת, סיפורה של החברה ממשיך להוות נושא לדיון ולמידה במוסדות האקדמיים והכלכליים הידועים בעולם. אני מודע לכך שרבים לפני חזרו על המשפט הבא, אך מפציר בכם בכל זאת לקחת רגע ולתהות על קנקנו: כל הסיכויים עמדו כנגד אפל, והסיכוי שהיא תהפוך להיות אפל כפי שאנו מכירים אותה כיום - היה קלוש במקרה הטוב. כנגד כל הסיכויים, אפל הצליחה להתעלות ולכבוש את השוק.

האייפוד

סיפור ההצלחה של אפל אומנם התחיל לפני האייפוד, עם הרענון למחשבי המקבוק והטמעתם בהצלחה בשווקי העיצוב (גרפיקה וסאונד), אך השקתו של האייפוד היוותה לצעד הראשון בעלייתה המטאורית של החברה מקופרטינו למעמדה בראש שוק הניידים. האייפוד נחשף לראשונה ב-23 לאוקטובר 2001, ומהווה דוגמה למוטו האסטרטגי של אפל: לקחת מוצר קיים, ולהגדירו מחדש כטוב יותר, נוח יותר לשימוש, ומעוצב להפליא. עם שחרורו, הפך האייפוד בזמן קצר ללהיט ולמודל לחיקוי. אך כל נסיון לחקות את הצלחת האייפוד על ידי חברות מתחרות נכשל כשלון חרוץ. בעוד חברות מתחרות ניסו להתמקד על עיצוב, או מערכת הפעלה בנפרד - האייפוד הציע אלמנטים של עיצוב, מערכת הפעלה, ותוכנה (אייטיונס) באינטרגרציה - כאחד. עד היום בשוק הנגנים הניידים, לא קיים מוצר מתחרה שמתקרב לקריאת תיגר על האייפוד.

האייפד

אפל השיקה את האייפד המקורי באפריל 2010, ומכרה 3 מיליון יחידות ב-80 הימים הראשונים להשקתו. במהלך שנת 2010, היקף המכירות של האייפד ברמה הבינלאומית הגיע ל-14.8 מיליון, והיווה 85% מנתח מכירות מכשירי הטאבלטים בשנת 2010. לקראת השקת האייפד 2 במרץ 2011, נמכרו למעלה מ-15 מיליון מכשירי אייפד (דור ראשון) - מספר מכירות גדול יותר מכל המתחרות של אפל יחד. עם השקת האייפד 2, המכירות והביקוש למכשיר רק עלו. האייפד 2 רחוק מלהיות מושלם - המצלמות שלו הן באיכות הכי ירודה לעומת המתחרות מבית אנדרואיד. לעומת זאת, וכמו במקרה של האייפוד - אף מוצר מתחרה (בינתיים) אינו מהווה איום או תחרות של ממש לאייפד. ה-xoom של מוטורולה, הפלייבוק של RIM, והגלקסי טאב של סמסונג יחד אינן מתקרבות לסך המכירות המשולב של האייפד 1+2.

לסיכום
    נראה שכפי שחלק מהאנליסטים טוענים, אפל שולטת ללא עוררין בשוק הטבאבלטים בדיוק כפי שהיא ממשיכה לעשות בשוק הנגנים הניידים. היא ממשיכה להוביל את השוק, ולהשאיר את המתחרות האחור. השאלה היחידה שנותרה פתוחה לדיון היא זו: האם אפל תמשיך לשלוט בשוק הטאבלטים כפי שהיא שולטת בשוק נגני המדיה, או האם אחת המתחרות תצליח לעלות על פטנט כלשהו ותתן מענה ראוי לאייפד? נותר לנו רק לחיות ולראות. אך אני מקווה שכן, כי בהיעדר תחרות - יש מונופול. וכשיש מונופול, אין תחרות, אין צמיחה, ואין התפתחות. כחובב טכנולוגיה וגאדג'טים, אני רוצה שיקום מתחרה ראוי לאפל, כי אני מקווה שיום כזה (שבו לאפל יש מונופול על שוק הטאבלטים) לא יגיע.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 21/04/11 בשעה 15:02.

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: האייפד הוא האייפוד החדש

אך אני מקווה שכן, כי בהיעדר תחרות - יש מונופול. וכשיש מונופול, אין תחרות, אין צמיחה, ואין התפתחות.
    זאת האמרה הכללית. אבל עם כבר בהשוואה לאייפוד עסקינן, תסתכל על אפל בתחום האייפוד. אין לה שום מתחרה שקרוב לאיים עליה כמו אנדרואיד בתחום הסלולרים. ועדיין, אפל מנסה לחדש כל שנה עם דגמים חדשים וצורות חדשות. כמו שהרבה קוראים לזה, היא לא נחה על זרי הדפנה.

אבל לתחרות הזאת יש פאן נוסף: מלחמת הפלטפורמות. שלא תטעה, האייפד זוכה להצלחה אסטרונומית כזאת כבר מההתחלה בעיקר בזכות התמיכה האדירה בios (כמובן שיש עוד מרכיבים, אבל זה אחד מהמרכיבים המשמעותיים). הצלחתו של האייפון קודם, עזרה לאייפד לצמוח. ואם אפל יצליחו עם האייפד וישמרו על עליונותם באפליקציות, הם יעזרו לשמר את האייפון גם בתסריט הכי נורא שיכול לקרות לאייפון.

ברגע שאפל הרחיבו את ios למעבר מאייפון, יש כאן 2 חוליות שתומכות זו בזו. אם יקום מתחרה לאייפד שאינו אנדרואיד, יהיה לו חסרון עצום בחוסר התמיכה מכוון הסלולרים. אם זה יהיה אנדרואיד, הוא יהיה צריך לשפר את המרקט, או כל חנות אחרת שתשלוט, ולגרום לסדר ולנוחות ולגרימה של הוצאת כספים כמו באפסטור.

אני לא רואה את האייפד עם תחרות רצינית בשנים הקרובות, ויכול להיות שאם הייתה לו הוא היה מתפתח יותר מהר. אבל אל דאגה, חברה כמו אפל, אפילו עם מונופול בנגנים, לא תנוח על זרי הדפנה. במיוחד כשהיא רוצה עם האייפד להתגבר על השוק המפלצתי של המחשבים ולהפוך את האייפד לpost-pc.

3. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל ipxp על הידיעה:

RAiNZ (21/04/11)

iPhoner שועל על!
    תודה
    188
    הודו לי 249 פעמים ב 193 הודעות

אני רק מקווה שיקום מתחרה ראוי למכשירי אפל השונים כי אני בתכלס מקווה, לשווא בעיקר, שהמחירים ירדו!
    הבעיה היא: גם אם יהיה מתחרה ראוי לאפל, כל מכשיר כזה גם יעלה באזור ה-500 דולר מינימום...

מנהל iPhones תמיכה כללית הסמל האישי של Bar
    תודה
    1,001
    הודו לי 2,261 פעמים ב 1,925 הודעות

Dovi.. איך אומרים- מה שזול עולה ביוקר..

אני דוגל במחשבה שאפל תמיד תמכור יותר יקר מאחרות, ותמיד אתה תדע שיש גב לאיכות.
    גם אני, גם אתה, גם כותב הכתבה האיכותית(rainz), גם מנהל פורום אייפד ( itaihay), וגם ירון, מחזיקים באייפד 2, עוד לפני השקה מתוקשרת בישראל.
    וזו עובדה קיימת שמוכיחה שמחיר ( לא במקרה שלך ליודעי המקרה), לא ממש מרתיע.

כולנו מעדיפים איכות על פני ?חופש?, שמתבטא בios באינספור אפליקציות.
    ברגע שהמכשיר ייפרץ, העניין ייחתם שוב עד לטאבלט הבא שיריץ אנדרואיד.
    *

iPhoner ותיק
    תודה
    41
    הודו לי 211 פעמים ב 124 הודעות

ללא תחרות, אפל בהחלט ינוחו בנחת על זרי הדפנה.

האייפון 4 הוא הדוגמא המובהקת לכך. אפל הבינה שהיא חייבת להזיע ולתת הרבה יותר על מנת להשאר רלונטית. טכנולוגיות הטאץ' וחווית המשתמש הועתקה עם השנים והמתחרים השוו את הפער.
    כך גם עם האייפד לצערי, אפל הרשו לעצמם להוציא דגם חדש בלי שיפורים גדולים, כי פשוט עדיין אין מתחרה ראוי.

באייפון 5 יהיה שיפור חומרתי (a5) וגם המצלמה תשתפר (8mp) גם זכרון (64gb) וכנראה שגם העיצוב יעבור שינוי לטובה (דק יותר, קל יותר), זאת שוב, כי אפל ינסו לתת את המקסימום, אני מאמין. יחד עם זאת יתכן שתחזור סאגת ה4gs כי ה4g פשוט מצוין ולכן אפל עשויים להרשות לעצמם לנוח.

+ פרסם תגובה