אשכול נעול
עמוד 1 מתוך 13 1234511 ... אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 130
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל טורבו סים: התחקיר המלא

אתר iPhones.co.il לקח על עצמו את פרוייקט מבדק הטורבו סים, ושלח את Rainz לשטח מצוייד בטורבו סים, מכשיר אייפון 4 נעול, וכרטיסי סים מכל אחת מהרשתות בישראל. אנו מביאים לכם תחקיר מקיף על תופעת הטורבו סים - בהמשך הכתבה.

תופעת הטורבו סים חדרה לתודעה הבינלאומית אי שם בתחילת חודש אפריל השנה, או יותר נכון - חזרה לתודעה. תופעת הטורבו סים הייתה יחסית מוכרת עוד שנים לפני כן, אך קונצנזוס בעניין , האם המוצר עובד או לא - לא היה כל כך פשוט למצוא. העניין הוא, שהיו קיימים דיווחים רבים בשטח לגבי הטורבו סים, עוד לפני שהמוצר פרץ חזרה בסערה לתודעת בעלי מכשירי האייפון הנעולים. חלק מהדיווחים טענו כי המוצר עובד, קסום ונפלא - בעוד אחרים זעקו שהמוצר הוא תרמית, שוד וגזל לאור היום. כך או כך, הדיווחים האלו היו אקראיים מידי ובקנה מידה קטן מידי בשביל להסיק מהם מסקנה קונקרטית לגבי אמינות הטורבו סים.

אך הפלא ופלא, כשצוות הדב טים שאחראי על פיתוח פריצת הנעילה (אנלוק) התוכנתית לגרסאות המודם החדשות של מכשיר האייפון 4 (02.10.04 והלאה) איחר להביא את הפתרון המיוחל לשימוש במכשיר - נוצרה בעיה: רבים אשר רכשו את המוצר הנעול בארה?ב עקב מחירו הזול שם ובציפייה שהדב טים יהיו להם למושיע, נתקעו עם מכשיר אייפוד טאצ? משוכלל במקרה הטוב - או עם משקולת נייר מהודרת במקרה הרע. לרגע כזה בדיוק חיכו יצרניות הטורבו סים, אשר בראשם (מבחינת איכות) עומדת החברה Gevey. ליצרניות הטורבו סים היה את המוצר המוגמר בהשלף כבר שנה לפחות, אך הם חיכו לרגע הנכון לשחרר את המוצר, מכיוון שאם הדב טים היו משחררים (בחינם) פריצת נעילה (אנלוק) לגרסאות המודם החדשות - הטורבו סים (בתשלום) היה הופך מיידית ללא רלוונטי.

בסדרה של כתבות באתר (2,1, 3) הבאנו לכם מידע לגבי תופעת הטורבו סים, והבטחנו לקהל הקוראים תחקיר מעמיק בעניין. אומנם לקח מעט זמן ( יותר מששיערנו) עד לקבלת המוצר, אך אתר iPhones.co.il עומד במילתו - ומציג לכם את התחקיר הכי מעמיק שנעשה בנושא הטורבו סים בישראל. את כל האמת, כל הבעיות, ואת כל הפתרונות הבאנו לפניכם:

מבחן האמת

מרגע קבלת המוצר, ניגשנו הישר למלאכה: פתחנו את העטיפה האדומה והוצאנו את שני הכיסים הקטנים שבפנים: באחד - הטורבו סים, ובשני - מגירת הסים המשופרת. בנוסף, מצורף גם ?ספרון? הוראות קטן בן 2 עמודים באנגלית. הטורבו סים הינו בעצם רדיד אלקטרוני דק, שיושב במגירה המצורפת, עליו יושב המיקרו סים שלכם. על מנת שתוכלו להשתמש במוצר - תחילה עליכם להתאים את כרטיס המיקרו סים שלכם למגירת הסים החדשה עם הרדיד (טורבו סים) שבתוכה. בכדי לעשות זאת, מומלץ להשתמש בפצירה קטנה או במשייף ציפורניים, ולשייף את כרטיס הסים שלכם בפינה הימנית הקיצונית (מבלי לפגוע במגעים המוזהבים) עד שכרטיס הסים יתאים למגירה. לאחר שסיימתם זאת בהצלחה, תהיו מוכנים להתחיל בהפעלה.

תחילה, חשוב לציין כי הטורבו סים אינו מפעיל (מאקטב) את מכשירכם ממסך הנעילה. על מנת להפעיל את מכשירכם, תצטרכו כרטיס סים של AT&T (רוב הסיכויים) או לבצע אקטיבציה באמצעות פריצת המכשיר (Redsnow, Greenpois0n). לאחר שביצעתם אקטיבציה למכשיר יהיה ניתן להתחיל.

שלבי ההפעלה:
    1. תחילה, וודאו כי מכשירכם כבוי.
    2. הכניסו את מגירת הטורבו סים (מגירה+טורבו+הסים שלכם) למכשיר
    3. חכו לחלון ההודעה, ולחצו Accept
    4. חכו 15 שניות, ולאחר מכו חייגו 112 ובצעו את השיחה.
    5. כאשר השיחה מתחברת, חכו 2 שניות, ונתקו את השיחה. במידה ולא מופיעה הודעה שמודיע לכם שנכשלתם, פתחו את אפליקציית ההגדרות במכשיר.
    6. הכניסו את המכשיר למצב טיסה (Airplane Mode), חכו 2 שניות, וצאו ממצב טיסה. כעת תקבלו הודעה על כרטיס סים לא מזוהה. המשיכו להפעיל ולכבות את מצב הטיסה כפי שמתואר בשלב למעלה, עד שלא תתקבל שום הודעה הקשורה בכרטיס הסים כשתצאו ממצב טיסה. עכשיו חכו כמה שניות, ותראו את שם המפעילה הסלולרית מופיע בקצה השמאלי העליון יחד עם מלבני הקליטה של המכשיר.

בשלב הזה, מכשירכם יוכל להוציא ולקבל שיחות. וכאן המקום לציין, שבנקודה זו, כל שאר האתרים בארץ החליטו - שהם את שלהם עשו. אך העניין רחוק מלהיות מושלם, כי במצב הזה אתם אומנם תוכלו להוציא ולקבל שיחות, אך לא תוכלו להשתמש בתוכנית הגלישה שלכם (3G), לשלוח הודעות MMS, או להשתמש ב GPS. אז מה עושים? אל דאגה חברים, אצלנו אין דבר כזה ?חצי עבודה?: כנסו לאפליקציית ההגדרות שבמכשירכם, בחרו ב?כללי?, ולאחר מכן ב?רשת?. כעת, וודאו כי הפעלתם את האפשרות ?גלישה בעת נדידה?. במידה והפעלתם אותה בפעם הראשונה - תראו את סימן ה 3G מופיע בסטטוס בר שלכם - חכו! זה לא אומר שיש לכם עדיין שימוש בחבילת הגלישה שלכם, זהו רק השלב הראשון. ועל מנת שתוכלו להשתמש בשירותי הגלישה, MMS, ו-GPS, תצטרכו להזין ידנית את נתוני המפעילה הסלולרית שלכם בתפריט ?רשת נתונים סלולרית? שנמצאת גם כן בתפריט ?רשת?.

הגדרות רשת סלולריות למפעילות בישראל:
    אם הפרטים לשדות ספציפיים אינם רשומים, יש להשאיר את השדות הללו ריקים!

אורנג?

נתוני סלולר

internet :APN
    שם משתמש: orange
    סיסמה: orange

הודעות מולטימדיה

wap.orange.co.il :APN
    שם משתמש: orange
    סיסמה: mobile54
    אם.אם.אס.סי: http://192.168.220.15/servlets/mms
    פרוקסי:192.118.011.055:8080

סלקום

נתוני סלולר

internetg :APN
    סיסמה:
    משתמש:

הודעות מולטימדיה

mms :APN
    שם משתמש: cellcom
    סיסמה: HyD43f
    אם.אם.אס.סי: http://mms.cellcom.co.il
    פרוקסי: 172.31.29.38:8080

פלאפון

נתוני רשת

sphone.pelephone.net.il :APN
    שם משתמש: pcl@3g
    סיסמה: pcl

הודעות מולטימדיה

Internet.pelephone.net.il :APN
    שם משתמש: pcl@3g
    סיסמה: pcl
    אם.אם.אס.סי: msu.pelephone.net.il
    פרוקסי: 10.170.9.54:9093

לאחר שסיימתם, תוכלו להשתמש בשירותי הגלישה, mms וה-GPS מבלי לאתחל את מכשירכם. על מנת לתקן את הבעיות בפורמט השיחות המזוהות, יש לקרוא את המדריך המצורף.

כמה פרטים שחשוב לציין:

• אם תאתחלו מחדש את מכשירכם, אם תיגמר לכם הסוללה, או אם תעשו Reboot דרך סידיה - תיאלצו להפעיל מחדש את הטורבו סים, אך נתוני הגלישה שלכם (פרטי ה APN) אמורים להשאר מעודכנים. לעומת זאת, respring ומצב טיסה אינם מצריכים הפעלה מחדש.
    • הטורבו סים ניתן להעברה בין מכשירים, ולשימוש עם יותר מכרטיס סים אחד (משמע: הוא לא מוגבל לשימוש עם רק כרטיס סים אחד).
    • אופציית ה FaceTime אינה פועלת כברירת מחדל, אך זהו עניין שבשגרה למשתמשים במכשירים אמריקאים או מכשירים נעולים ממדינות אחריות. ניתן לגשר על בעיה זו באמצעות התקנת התוכנה MiTime ( חינמית להורדה, אך בחלק מהמקרים ייתכן וייתבקש תשלום) דרך סידיה. התוכנה נמצאת בסורס (repo) של pushfix בכתובת Cydia.pushfix.info שאותה תוסיפו במקורות של סידיה.

לסיכום:

לאחר המבדק המלא של הטורבו סים, המסקנה היא חד משמעית: בעוד זהו פתרון מסורבל להפעלה, ומציק לפעמים - זהו עדיין פתרון חד משמעי למשתמשים הנעולים.
    עם קצת עבודה, הטורבו סים יחזיר את מכשירכם לחיים - ואת מרבית העבודה וריכוז המידע הצגנו לכם כאן. חשוב רק לציין שבכל רגע נתון, אפל או המפעילה הסלולרית שלכם עלולות לשחרר עידכון שיהפוך את הטורבו סים לחסר תועלת. אך מכיוון שהאמרה הזו ברובה נכונה גם בעניין פריצת הנעילה מבית הדב טים, זו אינה סיבה מהותית להמנע מהטורבו סים. כמובן, וכרגיל, אתר iPhones.co.il אינו לוקח על עצמו שום אחריות לגבי הטורבו סים, לגבי מכשירכם, או לגבי שימושכם בהם. אך לאחר שבדקנו את העניין לעומק, לא נותר לנו אלא להמליץ על הטורבו סים של Gevey כפתרון האידאלי למשתמשים הנעולים.

הערות המערכת:
    יחידות הטורבו סים שישמשו אותנו במחקר זה סופקו לנו באדיבותו הרבה של גיא מילשטיין (גיאפון). גיא הוא משתמש וותיק באתר, ודמות מוכרת ואמינה בפורום קניה/מכירה -אביזרים. הוא מוכר אותם במחיר של 390 ש"ח ליחידה, אבל במבצע מיוחד לחברי הפורום, מחירו של כל טורבו סים יעמוד על 290 ש"ח בלבד. (הטורבוסים אינו של GEVEY אבל נבדק ועובד). כדי לרכוש את הטורבו סים במחיר המבצע, גשו לדף המכירות של גיאפון בראש פורום קניה/מכירה - אביזרים.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 20/05/11 בשעה 17:07.

2. 22 משתמשים אמרו תודה ל- RAiNZ על ההודעה

גיאפון (07/04/11), adi586 (17/04/11), Adver (07/04/11), amiphoto (07/04/11), Amit.S (02/06/11), aooa (07/04/11), dooby (07/04/11), Eli (07/04/11), erlid (05/05/11), gredik (08/04/11), ido55558 (12/05/11), inbal27 (07/04/11), kluska (09/04/11), koral11 (07/04/11), latitude (26/01/12), MIMZAK (08/04/11), Mishael (07/04/11), ShaharHBJ (12/08/11), Tiburon (07/04/11), Yasoo (11/04/11), ymeiner (07/04/11), znavo (07/04/11)

iPhoner חדש
    תודה
    2
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: טורבו סים: התחקיר המלא

תודה על הסיקור המעמיק.. זה דבר ראשון..
    דבר שני ידוע לכם על בעיות בשיחה לא מזוהה? \ הודעות לא מזוהות?
    הבנתי שהכרטיס גורם לאיבוד פונקציית הזיהוי שיחה נכנסת והודעות.. תקנו אותי אם אני טועה.

iPhoner שועל על!
    תודה
    40
    הודו לי 16 פעמים ב 15 הודעות

תודה רבה רבה על הסיקור
    שאלה במידה ויוצא אנלוק ואני לא משתמש בטורבו סים אני אצטרך לשנות את ההגדרות רשת בשביל האינטרנט?
    אם אני משנה אותם עכשיו לאורנג'? או שפשוט משאיר אותם ככה קבוע ולא נוגע יותר??
    ועוד שאלה המכשיר שלי at&t ולא קיבלתי סים שלהם ופרצתי את הגירסה של המכשיר שלי אז אפשר להפעיל את הטורבו נכון???? אני מחכהה לו הוא בדרך אליי
    תודה לעוזרים

iPhoner חדש
    תודה
    4
    הודו לי פעם אחת

ציטוט נכתב במקור על ידי dl1nk צפיה בהודעה
    תודה על הסיקור המעמיק.. זה דבר ראשון..
    דבר שני ידוע לכם על בעיות בשיחה לא מזוהה? \ הודעות לא מזוהות?
    הבנתי שהכרטיס גורם לאיבוד פונקציית הזיהוי שיחה נכנסת והודעות.. תקנו אותי אם אני טועה.
    תודה על הכתבה, מאוד אינפורמטיבית ומקיפה.
    גם אני נתקלתי בבעיה של שיחה והודעות לא מזוהות.
    לגבי השיחות, יש תוסף חינם שניתן להוסיף והוא פותר את הבעיה. אני לא זוכר אותו בעל פה, אבל חיפוש מהיר בגוגל יכול לעזור לך למצוא אותו.
    לגבי ההודעות לא הצלחתי למצוא פיתרון בינתיים. פשוט כל מי ששולח לי הודעה, זה נשלח בתור המספר +972, אם אני מוסיף אותו למספר הקיים, בהודעה הבאה זה כבר מזהה אותו. לא נעים, אבל בשביל טלפון פרוץ שסוף סוף מוציא ומקבל שיחות, זה מחיר קטן לשלם.

אם למישהו פה יש פתרון גם לגבי זיהוי השולח בהודעות, אני אשמח לשמוע.
    תודה.

נערך לאחרונה על ידי idan_w; 07/04/11 בשעה 10:05.

iPhoner חדש
    תודה
    0

כל הכבוד על העבודה הנפלאה והמבורכת שאתם עושים באמת תודה רבה !
    שאלה קטנה. מה לגבי ה iPhone 3GS תודה לעונים

iPhoner שועל על!
    תודה
    25
    הודו לי 50 פעמים ב 49 הודעות

אחלה כתבה , מחכה לטורבו סים שלי ושל עוד 6 שהזמנתי דרך ספק שלי בסין (gevey turbo sim) למרות שלנו יצא 200 ש"ח כל אחד כולל המשלוח של dhl...
    באמת פורום איפונס היחידי שראיתי שהשקיעה ובדק את מסדרים את עינין ה-mms או sms או 3g וכו. שום אתר אחר לא נתן סקירה כזאת טובה. כל הכבוד.
    לכל מי שעדיין אין לו טורבו סים ומעוניין להזמין שוב כמות יש דרך לבצע רכישה קבוצתית אצל הספק שלי מסין במחיר דומה , 200-200 ש"ח לכרטיס.
    מתאים לכם תשלחו לי הודעה או מייל , אני לא עושה את זה למטרת רווח בכלל !!!!!

8. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל raffioly על הידיעה:

The Fox (16/04/11)

iPhoner חדש
    תודה
    0

הם לא חקרו את זה מספיק יש לי גם ועוד בעיה עם הטורבו סים הוא לא מקבל את כל השיחות הנכנסות
    שיחה אחת כן 3 לא

iPhoner חדש
    תודה
    1

איך אני מצבע אקטיבציה: לאייפון 4 02.10.04 4.3.1 המכשיר לא סים פרי?..

נערך לאחרונה על ידי ben-uliel; 07/04/11 בשעה 18:49.

iPhoner שועל על!
    תודה
    35
    הודו לי 109 פעמים ב 76 הודעות

כל ההגדרות אינטרנט מזכירות לי את התקופה של האייפון הראשון כשעוד לא קראו לו 2g
    כתבת יפה ומועילה

iPhoner ותיק
    תודה
    11
    הודו לי 24 פעמים ב 23 הודעות

מישהו ניסה את זה עם כרטיס סים של חברת פלאפון?

13. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל ishaycc על הידיעה:

loony-toon (08/04/11)

אשכול נעול
עמוד 1 מתוך 13 1234511 ... אחרוןאחרון