+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 46
    המנסר מוגאס
    תודה
    6,497
    הודו לי 6,982 פעמים ב 2,921 הודעות

ברירת מחדל תרמית האינטרנט הסלולרי הגדולה

בתאריך ה-8 בפבואר 2011 פירסם משרד התקשורת שימוע לפיו יחויבו חברות האינטרנט הקווי והסלולרי לפרסם מהירות גלישה מינימלית עבור לקוחותיה באתריהם המסחריים. האם הדבר נעשה? לא בדיוק. כתבתו של BLACKGHOST.

כבר תקופה די ארוכה שחברות הסלולר יוצרות אשלייה לגבי מהירות הגלישה אותן הן מספקות, ובכך מטעות את הצרכן הישראלי במחשבה כי הוא מתחבר למהירות אינטרנט גבוהה, כשבפועל הוא מקבל מהירות הפחותה בשליש עד כחמישית מהמובטח. ובכן, כיצד הן יוצרות זאת ומאחורי אילו נימוקים מסתתרות חברות הסלולר לגבי הטענה על מהירות גלישה סלולרית נמוכה?

כבר שבועות מספר שאני רודף אחר חברות הסלולר וחושף תרמיות שנעשות "לאור יום" על גבי משתמשי דור 3 הישראלים , כמו בכתבה הקודמת שלי המדברת על חוק ניתוק הזיקה.
    תוך כדי הבטחת אינטרנט מהיר במהירות של כ7.2 מגה ביט – 15 מגה ביט מספקות בפועל חברות הסלולר מהירות פחותה בהרבה, בין שליש לכחמישית מהמהירות המובטחת.
    חברת פרטנר (אורנג') לדוגמא טוענת בפני לקוחותיה החותמים על חבילת גלישה למהירות של "עד 7.2 מגה ביט לשנייה" כאשר בפועל, במבחנים שביצענו אני ועוד מספר טכנאים -המהירות אינה עוברת לעולם את רף ה3 מגה ביט לשנייה.

בכתבה אתמקד בחברת פרטנר אך הדבר תקף גם ל-2 חברות הסלולר האחרות גם כן(סלקום ופלאפון), לאחר בדיקות שנעשו על ידי גולשי האתר. אציין בתחילה כי הבדיקות שביצעתי בוצעו צמוד למספר אנטנות של החברה, במרכז תל אביב, בשעות הבוקר והלילה בהן אין עומס על הפס ובמספר פעמים. כמו כן הבדיקות מתבססות על תוצאות גולשי האתר ממספר מקומות בארץ ואיסוף נתונים מכולם. בכל התוצאות לא עברה מהירות הגלישה את רף ה3 מגה ביט לשנייה, כאשר אזכיר החברה מתחייבת לספק מהירות של "עד 7.2 מגה ביט לשנייה".

כתבכם הנאמן החליט ליצור קשר עם חברת פרטנר (אורנג') ולנסות להבין מדוע המהירות כל כך איטית, והאם יש סיבה לפרסום השגוי. בשיחה עם מנהלת שירות לקוחות נאמר לי כצפוי כי מהירות הגלישה תלויה בהרבה גורמים כמו עומס על הפס, מרחק מהאנטנה, ריכוז אנטנות באזור הגלישה ובמכשיר ממנו אתם גולשים. לאחר שהסברתי לה כי הבדיקות נעשו באייפון 4 באזור מרכז תל אביב על יד אנטנה ראשית ובשעות בהן אין עומס כולל בשעות הלילה-לפנות בוקר, לא היו מילים בפיה מלבד חזרה רובוטית כי המהירות תלויה במספר משתנים וגורמים. מנהלת שירות הלקוחות אף הצהירה בפני כי (והדבר הוא ציטוט מתוך הקלטת השיחה עימה) "היא בעצמה הצליחה פעם להגיע למהירות 5 מגה ביט לשניה", ואזכיר בפעם השלישית כי החברה מתיימרת לספק מהירות של עד 7.2 . המשפט "עד 7.2" הוא משפט מפתח אצל חברות הסלולר אשר מרמות את האנשים תוך כדי הסתמכות על "מספר גורמים ומשתנים" אשר לא כולם תלויים בנו.

מדוע אני כותב את הדברים האלו אם כך? - על מנת ליידע את האנשים אשר רוכשים בתמימות דעת חבילות גלישה תוך מחשבה כי התנאים מקבילים לחבילות הגלישה הקוויות אשר ניתן לרכוש מספקיות אינטרנט רבות בארץ. אני מוכן לקבל עומס על פס ומרחק מאנטנות אבל הדבר הנל פשוט גובל בשוד לאור יום וחוצפה עזה של חברות הסלולר אשר לדעתי, פשוט מרגישות מעל החוק ולוקחות את הסיכון בלשקר ללקוחותיה ולהתחבא מאחורי משפטים איוולים כהגנה משפטית ואמתלות ללקוחות לא מרוצים.

אשמח אם גם אתם, לקוחות חברה סלולרית אשר אינם מקבלים את מה שאתם משלמים עבורו - תצרו איתי קשר וביחד נשנה את מנטליות החשיבה של חברות הסלולר.

נספח: קישור לכתבה הפורסת את השימוע של משרד התקשורת כלפי חברות האינטרנט הסלולרי והקווי.

נקודת העורך: הכתבה נכתבה על ידי BLACKGHOST
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי RAiNZ; 24/03/11 בשעה 18:41.

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל RAiNZ על הידיעה:

Yuvalg85 (28/03/11)

iPhoner מתחיל
    תודה
    22
    הודו לי 5 פעמים ב 5 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: תרמית האינטרנט הסלולרי הגדולה

חזק ואמץ!

iPhoner ותיק
    תודה
    7
    הודו לי 45 פעמים ב 28 הודעות

תיקון קטן:
    הכוונה היא למגה ביט Bit ולא מגה בייט Byte.
    כידוע בייט אחד שווה ל- 8 ביטים.

iPhoner שועל על!
    תודה
    19
    הודו לי 24 פעמים ב 20 הודעות

בסלקום חבר שלי אמר לי שהמהירות אינטרנט זה עד 2.5 לא 3 זהו
    הוא לא שיקר אותי,

אבל הם משקרים הרבה אנשים אחרים, למרות ששמעתי שיש כאלה שכן מגעים למהירות גבוהה

iPhoner ותיק
    תודה
    2
    הודו לי 18 פעמים ב 14 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי smart&simple צפיה בהודעה
    תיקון קטן:
    הכוונה היא למגה ביט bit ולא מגה בייט byte.
    כידוע בייט אחד שווה ל- 8 ביטים.
    אכן
    תודה על התיקון

iPhoner מתקדם
    תודה
    15
    הודו לי 6 פעמים ב 6 הודעות

כתבה מצויינת ויוזמה מבורכת

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

אני לא מבין....מה חשבת?

מילא אם זה משהו שבארץ חברות הסלולר עושות עלינו קומבינה מאחורי הגב, זה עוד אפשר להבין. אבל החברות האלו מפרסמות מידע (ולא רק בישראל, אלא משתמשים ב"שיטה" הזאת בכל העולם) שהוא לא שקרי....

הם אומרים למה הטכנולוגיה עצמה יכולה להגיע בתנאי מעבדה (שתוכל להגיע אליהם בחיים האמיתיים אם תהיה עם תנאים מושלמים, ותהיה היחידי שגולש). הם משתמשים במילה עד, ולקוח שעוצר ומנסה שנייה לחשוב מה המילה הזאת אומרת במשפט מבין את הכוונה. אין כאן שום עוות של המציאות, הם רק אומרים עד לאיזו רמה טכנולוגיית האנטנות שלהם עשויות להגיע.

כל חברה בסופו של יום תפרסם את הדבר הכי טוב שלה בצורה הכי טובה ותשאיר אותו כנכון - חברה לא תפרסם מרצונה מהם המהירויות הכי איטיות או כמה תלונות הוגשו נגדה....והם משתמשים בנתונים העומדים לרשותם כדי למשוך את הצרכן. זה נקרא buisness.

כאן rainz, אני ממש מתפלא עליך. אין כאן שום קמצוץ של רמאות, רק עסקים.

9. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל ipxp על הידיעה:

ymeiner (24/03/11)

iPhoner ותיק
    תודה
    2
    הודו לי 18 פעמים ב 14 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    אני לא מבין....מה חשבת?

מילא אם זה משהו שבארץ חברות הסלולר עושות עלינו קומבינה מאחורי הגב, זה עוד אפשר להבין. אבל החברות האלו מפרסמות מידע (ולא רק בישראל, אלא משתמשים ב"שיטה" הזאת בכל העולם) שהוא לא שקרי....

הם אומרים למה הטכנולוגיה עצמה יכולה להגיע בתנאי מעבדה (שתוכל להגיע אליהם בחיים האמיתיים אם תהיה עם תנאים מושלמים, ותהיה היחידי שגולש). הם משתמשים במילה עד, ולקוח שעוצר ומנסה שנייה לחשוב מה המילה הזאת אומרת במשפט מבין את הכוונה. אין כאן שום עוות של המציאות, הם רק אומרים עד לאיזו רמה טכנולוגיית האנטנות שלהם עשויות להגיע.

כל חברה בסופו של יום תפרסם את הדבר הכי טוב שלה בצורה הכי טובה ותשאיר אותו כנכון - חברה לא תפרסם מרצונה מהם המהירויות הכי איטיות או כמה תלונות הוגשו נגדה....והם משתמשים בנתונים העומדים לרשותם כדי למשוך את הצרכן. זה נקרא buisness.

כאן rainz, אני ממש מתפלא עליך. אין כאן שום קמצוץ של רמאות, רק עסקים.
    סלח לי על ההתבטאות אבל אתה מדבר שטויות.
    בטח שזה רמאות וסימוכין לזה אתה יכול לראות בכתבת נספח שמשרד התקשורת הוציא הוראה מחייבת על חברות הסלולר לפרסם מהירות גלישה מינימאלית ככה שלא תתחבר ל7 מגה ותקבל חצי מגה בלי לדעת את זה.
    דברים כאלה נקראים הטעיית הצרכן ואתה מוזמן להכנס לאתר המועצה לצרכנות והגנת הצרכן שם תראה המון פסקי דין של אנשים שתבעו וזכו בדיוק על דברים כאלה.
    ולא, לא עושים את זה בכל העולם..תאמין לי.

בלי קשר לנאמר כאן, ברגע שאדם מחליט לקבל דברים מסויימים ולא לדרוש יותר הוא תמיד ישאר תקוע עם פחות ולא יתקדם לשום מקום.

11. 3 משתמשים אמרו תודה ל- BLACKGHOST על ההודעה

AssafMoraz (24/03/11), nivo123 (24/03/11), Steve Mobs (24/03/11)

iPhoner שועל על!
    תודה
    190
    הודו לי 96 פעמים ב 74 הודעות

חברות הסלולר רק סוחטות מאיתנו כסף מתי תבינו את זה? אתם לא מעניינים אותם וחבל שהמצב ככה בארץ מקווה שהוא ישתנה

iPhoner מתקדם
    תודה
    15
    הודו לי 17 פעמים ב 10 הודעות

אנחנו האנשים הקטנים לא נצליח להזיז לחברות הסלורמאיות האלו. את הממשלה הן לא רואות ממטר את החוקים הן לא סופרות בטח שאותנו הן לא יספרו.

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון