+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 6 מ 6
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל איטיונס, מערכת של מיליארד דולר

האתר 9to5mac מציין דו"ח שפורסם על ידי חברת Asymco, לפיו איטיונס, חנות המדיה המקוונת של אפל עולה לחברה מקופרטינו כמיליארד דולר בשנה. וזה רק הולך וגדל.

חברת האנליזה Asymco פרסמה דו"ח לפיו אפל מוציאה כ- 900 מיליון דולר בשנה כדי לתחזק את חנות האיטיונסטור. ההערכה של Asymco מסתמכת על מחירים ממוצעים בשוק, רווח של 30% ממכירות אפליקציות ורווח של 10% ממכירת שירים. לפי הדו"ח אפל מוציאה כ- 75 מיליון דולר בחודש על תחזוקת החנות כאשר המספר הוא בעקרון גבוה יותר מאחר והדו"ח לא מתחשב בנושא הטרנזקציות עבור ספרים ותכני וידאו (סרטים ותוכניות טלויזיה). כאשר מחשבים את העלויות השנתיות מגלים שמדובר בכמעט מיליארד דולר שאפל מוציאה על בסיס שנתי עבור תחזוקת החנות, מחיר שרק ילך ויגדל.

על פי הנראה מדובר בקפיצה משמעותית מאוד עבור אפל בתחזוקת החנות המקוונת שלה כאשר בשנת 2009 עלויות התחזוקה של האיטיונסטור עמדו על כ- 30 מיליון דולר בחודש. אולם עם הוספת תכנים נוספים כמו ספרים, תוכניות טלויזיה וכמות לא מבוטלת של אפליקציות עבור האייפד נראה שקצב ההתרחבות של החנות והתכנים שלה גובים מחיר מבחינת התחזוקה הדרושה.

asymco מציינת שלמרות שמדובר בעומס די נכבד על החברה מבחינה כלכלית, חנות האיטיונסטור היא נכס תווך עבור אפל שהופך את מכשירי ה- iOS לפופולריים מאוד ובאופן משמעותי מגדילים את היתרון של אפל על פני מתחרים אחרים בתחום המכשירים הניידים, כאשר החנות מתפרשת על פני 160 מיליון משתמשים רשומים, 23 מדינות בהן נמכרים תכני המדיה של החנות ו- 80 מדינות בהן נמכרים האפליקציות של מכשירי ה- iOS. באירוע המדיה האחרון ציין ג'ובס שקצב ההורדות של האפסטור הוא אדיר ביחס לחנויות אפליקציות אחרות כאשר מאז שהוקמה החנות ועד היום הורדו ממנה בממוצע כ- 200 אפליקציות בשניה (6.5 מיליארד אפליקציות שהורדו עד כה).

בנוסף אפל ציינה שעד כה בחנות האיטיונסטור הושכרו 450 מיליון סדרות טלויזיה, 100 מיליון סרטים, נמכרו 12 מיליארד שירים ו- 35 מיליון ספרים. מעניין מאוד יהיה לגלות מה אפל תעשה עם מרכז המידע אותו היא בונה בצפון קרוליינה ואיך הוא ישפיע על חנות האיטיונסטור.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

iPhoner שועל על!
    תודה
    5
    הודו לי 134 פעמים ב 125 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: איטיונס, מערכת של מיליארד דולר

אני מניח שהשאלה הכי חשובה שצריכה להישאל כאן היא - כמה כסף חנות אייטונס מכניסה לאפל בשנה? אם זה יותר ממיליארד, אז כנראה שמשתלם להם

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

אני מניח שהשאלה הכי חשובה שצריכה להישאל כאן היא - כמה כסף חנות אייטונס מכניסה לאפל בשנה? אם זה יותר ממיליארד, אז כנראה שמשתלם להם
    ההכנסה העיקרית שלה מאייטונס לא נובעת ממכירת תכנים אלא ממכירת ממכשירי iOS שמשתמשים בחנויות האלו.
    אם תסתכל רק על כמה האייפון נותן להם לבד, תראה שזה כבר משתלם להם.

iPhoner שועל על!
    תודה
    5
    הודו לי 134 פעמים ב 125 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    ההכנסה העיקרית שלה מאייטונס לא נובעת ממכירת תכנים אלא ממכירת ממכשירי ios שמשתמשים בחנויות האלו.
    אם תסתכל רק על כמה האייפון נותן להם לבד, תראה שזה כבר משתלם להם.
    כשאתה מוציא מיליארד דולר בשנה על חנות תכנים - אתה עושה זאת כי אתה רוצה להרוויח ממכירת התכנים הללו, לא ממכירת המכשירים שמשתמשים בתכנים הללו.

אחראי סדר הסמל האישי של ymeiner
    תודה
    896
    הודו לי 1,182 פעמים ב 718 הודעות

מה שיפה פה זה שגם ipxp צודק וגם nrg. יש כאן סינרגיה של מכירות. החנות עוזרת למכירת מכשירים ומכירת המכשירים עוזרים לחנות. אפל נמצאת ברווח מטורף ואם זה באמת נכון שהחנות מפסידה כסף (יכול להיות שלא ראיתי את זה רשום בכתבה?) לא מדובר בכל סכום ההוצאות. ההוצאות של אפל באופן כללי כנראה הרבה יותר גדולות מהמספר הזה ובכל זאת החברה נמצאת ברווח.

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

אני בטוח שההוצאות הגבוהות יותר, מביאות להם גם רווחים גבוהים יותר...

+ פרסם תגובה