+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 10 מ 10
    מנהל הסמל האישי של Eli
    תודה
    138
    הודו לי 689 פעמים ב 214 הודעות

ברירת מחדל כת התפוח הנגוס

מחקר שנערך באוניברסיטת טקסס טוען שמותגים כמו אפל מחליפים עבור אנשים את הדת האבודה. זהר ארד חושב אחרת. שני חוקרים מאוניברסיטה בטקסס פרסמו החודש מחקר שמנסה להסביר את תופעת צרכנות-העדר של לקוחות חברת אפל, למרות שלל בעיות ומגבלות במוצריה, מחיר גבוה והעדר סיבה צרכנית טובה להמשיך ולהמנות עם קהל לקוחות החברה.

האייפד לא מסוגל להציג את מרבית סרטוני הוידאו באינטרנט (אין פלאש), לאייפון 4 יש בעיות קליטה (אם מחזיקים אותו לא נכון), שימוש בחומרה והתוכנה של אפל כולא את משתמשיה בכלוב זהב עם מנעולי DRM. עדיין, רבבות לקוחות נוהרים לכנסייה החדשה של האפל-סטור להוציא את מיטב כספם על הצעצוע האחרון שהנביא ג'ובס הציג בלהטוטי לשון ו-Keynote בכנס המפתחים האחרון.

המשיח עם האייפון

המחקר טוען שהדרך היחידה להסביר את ההתנהגות הזו היא שחברת אפל הפכה לתחליף דת עבור עדת המאמינים שנטשה את עול המצוות הדתי לטובת הטכנולוגיה ומוסיף הקבלות בין הנצרות ואפל עם סטיב ג'ובס כמשיחה.

אם לומר את האמת, ויסלחו לי הקוראים הרגישים, זה נשמע לי כמו קשקוש אקדמי מוחלט מפי אנשים שבחרו לחקור תופעה אנושית רווחת ולא ממש חשובה, במקום להשקיע את מיטב מוחותיהם ומשאביהם במטרה ראוייה ומעניינת (נאמר, תיקון האסון האקולוגי במפרץ מקסיקו, בחסות BP).
    רעות (שם בדוי), קובעת עם חברתה היקרה מירית (שם בדוי) ברמת אביב.

הן הולכות לקניות בקניון, בו יש במקרה גם חנות של iDigital. כדרכן של בנות, שהן כידוע פחות רגשניות וקטנוניות בכל הנוגע לקניות בכלל, וגאדג'טים בפרט, השתיים פוסחות על בית המדרש של iDigital ונכנסות לחנות תיקים, בה כל אחת בוחרת תיק מהקולקציה האחרונה של לואי ויטון. משלמות, יוצאות ומתקבלות אחר כבוד למועדון היוקרתי של האוחזות בתיקי היד האופנתיים, שאגב, ממקור מהימן, אינם עשויים מחומרים איכותיים שמצדיקים את תג המחיר האסטרונומי.

אגב, לא משנה אם מדובר בגברים או בנשים, בגאדג'טים או בפריטי אופנה, רובנו קורבנות של מכונת השיווק המשומנת של הקפיטליזם ורובנו בסתר ליבנו רוצים להשתייך למועדון אקסלוסיבי, סלקטיבי ופרטי פשוט מכיוון שאנחנו בני-אדם מלאי גחמות, מאוויים, תשוקות וביטחון מלא שאנחנו שווים יותר מהשאר. גברים משווים טלפונים ניידים ובנות משוות דברים של בנות (דמיינו את המקבילה הנשית החביבה עליכן).

דת או אופיום אחר להמונים?

טכנולוגיה, בעידן הצריכה היא עניין של אופנה לא פחות מהתיקים של לואי ויטון או מכוניות היוקרה של בנטלי. כיצורים חברתיים אנחנו מגיבים יותר לפן האופנתי, הניזון מהסובב אותנו (פרסום, לחצים חברתיים וכיו"ב) מאשר לפן האיכותי המכתיב צרכנות נבונה לפי טיב ותכונות המוצר. אולם, מכאן ועד דת המרחק לדעתי גדול.

כמובן שהקבלת תופעת הצריכה העדרית לדת מסיר כל אחריות מהצרכן המסכן, שנפל קורבן לצורך האנושי באמונה ובחר את התחליף הזמין ביותר לישוע, כומר ומיסה של יום א'. מה חבל שסטיב ג'ובס לא יהודי, אחרת היינו יכולים להוסיף נופך של רדיפה ואנטישמיות לסיפור המופרך הזה וכולם היו יוצאים נשכרים.

אם היו טורחים המלומדים מטקסס לנבור בנפשם מעט לפני טפילת האשמה על הדת המסכנה שלא עשתה רע לאף אחד, היו וודאי מגלים שהאשמה מצויה בתרבות הצריכה משולחת-הרסן של המערב, שגדלה, התפתחה והשתבחה ביבשת בה שוכנת, בין השאר, טקסס. אך, ילדים לעולם יהיו ילדים. ירוצו, ישתוללו, יקנו כל עוד נפשם בם ובסוף ימצאו את מי להאשים במר גורלם, נפשם וכיסם. כנראה שהגיע תורה של הדת לחטוף כמה מהלומות מלומדות.

בלינוקס, זה לא היה קורה

אגב, אם בדת עסקינן, ידוע לכל לועסי המסטיקים באשר הם שהנוצרים הראשונים היו יהודים שהאמינו שהמשיח כבר הגיע (קראתי פעם על עטיפה של בזוקה, בדיוק כמוכם) ונרדפו בידי הרומאים הפגאניים והיהודים של אותה תקופה ככופרים. הרדיפה הזו מזכירה לי את הרדיפה של משתמשי מקינטוש על-ידי משתמשי חלונות שאינם מצליחים להבין על מה המהומה, ההתנשאות והסלידה הקלה של הראשונים מהאחרונים. אין כאן כמובן שום מיסתורין שהרי די להביט במשתמש מק ולראות שהחיוך הנסוך על שפתיו (או שפתיה) נובע מהידיעה שהמשיח אכן הגיע ואין צורך לסבול יום וליל את חוויית המשתמש של חלונות (אם אפשר לקרוא לסיפור הזה חוויה). הגיק שיושב מאחורי השניים מגחך כמובן מתחת לפלומת שפמו בעודו מריץ אובונטו על הנייד החביב שלו שהרי הוא יודע בביטחון שהמשיח האמיתי הוא בכלל פיני ואוהב פינגווינים ולא תפוחים או חלונות.
    בסופו של חשבון, תמיד יהיו קיצוניים דתיים, מטיפים ומשיחים ותמיד יהיה עדר שיהיה מוכן לבלוע בשקיקה עיוורת את מוצא פיהם, אווילי ככל שיהיה. אחרי הכל, אנו בני-אדם ולא בהמות נטולות אמונה, בינה ודעת. לכם, צרכני המידע הנאמנים, נותר אך להחליט בשאלה שהציבה לי מורתי לספרות בכיתה י – האם אתם קונפורמיסטים, נון-קונפורמיסטים או אינדיבידואליסטים. אני, כפי שניחשתם, אקסיטנציאליסט.

מאת זהר ארד - Newsgeek.co.il

תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 04/08/10 בשעה 11:01.

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Eli על הידיעה:

dooby (04/08/10)

Banned
    תודה
    1
    הודו לי 6 פעמים ב 4 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: כת התפוח הנגוס

1. צודקים ה"חוקרים"
    2."די להביט במשתמש מק ולראות שהחיוך הנסוך על שפתיו (או שפתיה) נובע מהידיעה שהמשיח אכן הגיע ואין צורך לסבול יום וליל את חוויית המשתמש של חלונות"
    נו באמת? חלונות 7 או חלונות אקספי מערכות מעולות!
    למי שמדבר על בעיות אבטחה או וירוסים הסברתי את זה כבר אבל בסדר, עליי.
    הסיבה היא שלא היו מספיק משתמשי אפל עד עכשיו ולא היה שווה ליצר וירוסים או לחפש חורים באבטחה.
    להלן דוגמאת האייפון עם הפריצה האחרונה פשוט חור אבטחה ענק, פורצים לכם למכשיר הטלפון בלי שום בעיה דרך הדפדפן ואף אחד לא מדבר על זה. משנים קבצי מערכת ואתם שמחים כמו כלבה מיוחמת למה? כי זה jb.
    כבר מזמן אני קורא לכם "מאמינים"
    כי זה מה שאתם.

iPhones.co.il Co-Founder הסמל האישי של dooby
    תודה
    286
    הודו לי 618 פעמים ב 298 הודעות

המק מעלה חיוך על שפתי אבל בעקבות הכתבה הזאת עדיין החיוך נשאר.
    תודה על הכתבה

משתמש VIP
    תודה
    62
    הודו לי 438 פעמים ב 313 הודעות

כתבה מעניינת. עכשיו יתפתח עוד הפעם הויכוח התמידי על מה עדיף, חלון או תפוח?

Banned
    תודה
    1

ציטוט נכתב במקור על ידי orix צפיה בהודעה
    כתבה מעניינת. עכשיו יתפתח עוד הפעם הויכוח התמידי על מה עדיף, חלון או תפוח?
    לא התווכחתי על חלון או תפוח.
    רק אמרתי שאני מסכים עם הכתבה בנוגע לזה שאתם "מאמינים"

משתמש VIP
    תודה
    62

ציטוט נכתב במקור על ידי yizhaq צפיה בהודעה
    לא התווכחתי על חלון או תפוח.
    רק אמרתי שאני מסכים עם הכתבה בנוגע לזה שאתם "מאמינים"
    תהיה בשקט ואל תקרא לי מאמין הבנת?!
    יש לי אייפוד, אחל המכשיר ואני מאוד נהנה ממנו. מעבר לזה אין לי כלום. כנראה שאם אתה מנסה להטיח אליי את השם מאמין כנראה שאתה מאמין של מיקרוסופט.
    אני רואה שיש לך אייפון, פלאפון ב3000 שקל, אז אתה יותר "גרוע" ממני.

iPhoner חדש
    תודה
    7
    הודו לי פעם אחת

אמן

Banned
    תודה
    1

ציטוט נכתב במקור על ידי orix צפיה בהודעה
    תהיה בשקט ואל תקרא לי מאמין הבנת?!
    יש לי אייפוד, אחל המכשיר ואני מאוד נהנה ממנו. מעבר לזה אין לי כלום. כנראה שאם אתה מנסה להטיח אליי את השם מאמין כנראה שאתה מאמין של מיקרוסופט.
    אני רואה שיש לך אייפון, פלאפון ב3000 שקל, אז אתה יותר "גרוע" ממני.
    אני מצטער, לא התכוונתי להעליב אותך אישית.
    ולגבי האייפון (ואני מדבר כאחד שהיה לו את האייפון הראשון כשבארץ עוד לא שמעו עליו ), אחי הבטחתי כאן יותר מפעם אחת, שברגע שיוצאת גרסה 3 של אנדרואיד ,אני קונה את המכשיר ( בכל זאת ה3gs חדש יחסית ) ואז אני מרסק את האייפון עם פטיש 5 קילו ומעלה את הסרטון כאן להנאתכם!

משתמש VIP
    תודה
    62

ציטוט נכתב במקור על ידי yizhaq צפיה בהודעה
    אני מצטער, לא התכוונתי להעליב אותך אישית.
    ולגבי האייפון (ואני מדבר כאחד שהיה לו את האייפון הראשון כשבארץ עוד לא שמעו עליו ), אחי הבטחתי כאן יותר מפעם אחת, שברגע שיוצאת גרסה 3 של אנדרואיד ,אני קונה את המכשיר ( בכל זאת ה3gs חדש יחסית ) ואז אני מרסק את האייפון עם פטיש 5 קילו ומעלה את הסרטון כאן להנאתכם!
    נשמח לראותו...
    אני עדיין אשאר עם האייפוד טאץ' שלי שאני נהנה איתו ואין לי כוונה לרכוש עוד מכשיר. את התאוריות האלה פיתחו מתוסכלים שלא קנו מק.

iPhoner ותיק
    תודה
    20
    הודו לי 4 פעמים ב 3 הודעות

יש לי רק דבר אחד להגיד לאותם מטיפים של אפל:
    "You aint got no pancake mix!"

http://www.youtube.com/watch?v=qwyZ0ji1GRU

+ פרסם תגובה