+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 5 מ 5
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל למורת רוחה של אפל: הפלאש מגיע לאייפד

חברה קטנה מטקסס הציגה בשבוע שעבר פתרון המאפשר לעקוף את החומות שבנתה אפל ולהריץ את הפלאש של אדובי על האייפד.

מאת: יניב פלדמן

נדמה שבאפל יעשו הכל כדי לוודא שמכשירי חברה לא יריצו אנימציות פלאש, אך בשבוע שעבר הציגה חברת קטנה מטקסס בשם RipCode פיתוח של מפענח (Codec) חדש בשם "TransAct Transcoder V6". המפענח החדש יאפשר לתכני פלאש לרוץ על גבי האייפד של אפל וכן יאפשר צפייה באתרים כגון YouTube ו-Hulu, בהנחה שהאחרונים לא ימצאו דרך כלשהי לחסום את השימוש.

לפי הנתונים שפרסמה החברה בהודעה לעיתונות על הפיתוח החדש, נראה כי המפענח הוא סוג של Clientless Flash Video Codec אשר יודע "ללכוד" את הבקרה של הדפדפן לתוכן פלאש ולהפוך אותה לפורמט מיוחד שמכשיר האייפד מקבל. כך מנגן המכשיר את פורמט הפלאש ללא צורך בהתקנת תוכנה או התערבות אחרת מצד המשתמש. לפי הפרסום, השירות החדש מבצע את תהליך ה-Transcoding כשירות ענן ומספק פתרון אלטרנטיבי לבעיית הפלאש באייפד ללא העברת תוכן מפורמט מבוסס פלאש ל-HTML5.

החברה הציגה את הפתרון בתערוכת NAB 2010 שנערכה בלאס-וגאס, שם גם נענתה השאלה כיצד יתבצע תהליך ההמרה ללא קליינט על-גבי האייפד עצמו ללא התערבות בתוכן האתרים עצמם. לפי הדמו שהוצג בתערוכה, שירות הענן של החברה משמש כפרוקסי אשר "ילכוד" את הבקשות הנשלחות מהדפדפן לאתר התוכן להחזיר אותן לדפדפן בפורמט שהאייפד מסוגל להציג.

טרם התקבלה תגובתה של אפל לפיתוח, אך מלקחי העבר ניתן לצפות כי זו תמצא פיתרון משפטי לחסימת ההמצאה. אך מעבר לאפל ישנם גופים נוספים אשר צריכים לבחון את ההשפעה של הטכנולוגיה החדשה, שכן אחת הבעיות המרכזיות שיוצר הפתרון של RipCode הוא הצורך ברוחב פס גדול יותר הנצרך עבור תוכן פלאש, מה שעלול להוות בעיה עבור ספקיות סלולר שיספקו את קישוריות ה-3G עבור גרסת ה-3G של האייפד.

מקור: TheMarker IT

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל natish על הידיעה:

benji (21/04/10)

משתמש VIP הסמל האישי של nayman
    תודה
    175
    הודו לי 404 פעמים ב 356 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: למורת רוחה של אפל: הפלאש מגיע לאייפד

ויש מצב שזה יתמך גם באייפון/טאצ??

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

כרגע לפי היחס בין מכשירי הטאץ' הישנים לאייפד, אני מניח שיהיה ביקוש גדול מאוד להרחיב את השימוש גם אליהם אם הוא לא כבר תומך גם בהם...

תהנו כל עוד אתם יכולים, אפל בטוח תוריד את האפשרות להשתמש בזה בגרסה 4.0

iPhoner שועל על!
    תודה
    188
    הודו לי 249 פעמים ב 193 הודעות

א. אני מקווה מאוד שהם יכתבו גירסה כזאת גם לאייפונים וטאצ'ים הלוואי.
    ב. השאלה היא מתי זה ייכנס לפועל הקידוד פלאש הזה שלהם?

מנהל פורום אביזרים הסמל האישי של Vatos-Locos
    תודה
    120
    הודו לי 353 פעמים ב 297 הודעות

אני לא מכיר פורמטים שהדפדפן של האייפד יותר להציג והדפדפן של האייפון/אייפוד לא, יכול להיות שהדרישת חומרה גבוהה יחסית ובגלל זה מייעדים את זה לאייפד.

בכל אופן זה רעיון נחמד, לא יודע כמה זה יתפוס, זה דורש מהם חוות שרתים אדירה גם מבחינת רוחב פס וגם מבחינת יכולות עיבוד.
    בנוסף מעניין אותי מאוד לדעת איזה פורמט שהדפדפן של האייפד קורא יודע לעשות את כל הפעולות והפקודות שפלאש מבצע (מן הסתם שפקודות תצוגה פשוטות אין בעיה להמיר, אבל פקודות i/o שהמשתמש מבצע לתוך התוכן פלאש, אני לא חושב שזה כ"כ פשוט להמיר לפורמט אחר סתם בטראנסקודינג).

בכל אופן שיהיה להם בהצלחה, אני אישית לא יותר מידי אופטימי כמו ש-vlc לאייפון, yxflash ו-imobilecinema עשו הרבה רעש ובסוף לא יצא מזה שום דבר שמיש.

+ פרסם תגובה