+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 33
    iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ברירת מחדל אשכול המחאה והמידע נגד משרד התקשורת והחלטתו לאסור ייבוא אייפדים

אתר מחאה כנגד משרד התקשורת והמהלך המגוחך שיזם, האתר קורא לציבור להציף את דובר משרד התקשורת (החתום על ההצהרה שיצאה היום) בשלל מיילים שאולי יגרמו לו להעביר את המסר ולרדת מן העץ.

כתובת האתר
    http://sites.google.com/site/freeipad4israel

iPhoner מתחיל
    תודה
    4
    הודו לי 7 פעמים ב 7 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: קול מחאה נגד משרד התקשורת והחלטתו התמוהה!

שלחתי מכתב זועם.
    במידה וההחלטה לא תשתנה, אבדוק אפשרות להגיש תביעות משפטיות. מבחינתי להגיע עד בג"צ עם זה.
    בני *****, אין להם מושג. אפל במפורש מציינת בחוברת של האייפד שהמכשיר מאושר לתקינה האירופאית, שישראל עובדת לפיה.

iPhoner מתחיל
    תודה
    40
    הודו לי פעם אחת

שלחתי גם. בהמשך היום אשלח עוד כמה

השאלה האם אפל הגיעו למצב הזה בכוונה (שהאייפד יצטרך עוד גירסא לאירופה) משהו שנראה תמוהה
    או שהם פישלו בגדול

נערך לאחרונה על ידי yossi_iphone; 14/04/10 בשעה 11:55.

iPhoner שועל על!
    תודה
    77
    הודו לי 284 פעמים ב 184 הודעות

יפה יפה נראה עד כמה זה יעזור

iPhoner מתקדם
    תודה
    11
    הודו לי 4 פעמים ב 4 הודעות

עד כה לא קיבלתי כל התייחסות ממשרד התקשורת

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל "עדן בר טל, למה אסרתם לייבא מכשירי אייפד?"

מנכ"ל משרד התקשורת מגן על האיסור שעורר זעם בקרב אזרחים שביקשו להביא את המכשיר מחו"ל. "הכנסת מוצר שלא מתאים לתקן עלולה לפגוע במשתמשים אחרים".

מאת: בר בן ארי

משרד התקשורת הודיע שלשום על איסור גורף להכניס לארץ את מכשיר הטאבלט של החדש של אפל, האייפד, בגלל חוסר התאמתה של הרשת האלחוטית לתקינה האירופית הנהוגה בישראל. כמה מכשירים של אזרחים שייבאו אותו אישית הוחרמו בשל כך במכס. עדן בר טל, מנכ"ל המשרד, מגן על האיסור.

האם אין באיסור על ייבוא של מוצר אלקטרוני מבוקש פגיעה בחופש הפרט?
    "חד משמעית: הפרט נהנה מזה שאנחנו מסדירים את הייבוא של מכשירים בעלי משדרים באופן כזה שלא יפגע בשימוש של הכלל".

עדן בר טל, אתם מתמודדים עם זעם ציבורי בעקבות ההנחיה שלא לאפשר הכנסה של מחשב האייפד לישראל. מדוע לא הוציא המשרד את ההוראה מראש? היא הרי נחשפה לאחר שמכשירים מיובאים כבר הוחרמו במכס.
    "משרד התקשורת לא עוסק במותגים ועטיפות. במקרה כזה, המכס מזהה ייבוא של מכשיר בעל משדר אלחוטי, ועליו לוודא שאותו משדר מתאים לישראל. אמנם יש אקזוטיקה בשם אייפד, אבל המהות לא השתנתה. המטרה היא שכל האזרחים יוכלו ליהנות מהרשת האלחוטית בישראל ולכן הכנסת מוצר שלא מתאים לתקן עלולה לפגוע במשתמשים אחרים. אפל עצמה החליטה לדחות את הוצאת האייפד בשווקים הבינלאומיים. אלה החלטות שיווקיות של אפל ולא שלנו. אנחנו צריכים לדאוג לדבר אחד - שלא תתקיים תקשורת אלחוטית שתדרוס חיבור WiFi של משתמשים אחרים. אם זה יהיה בתקן המקובל באירופה, כולם יוכלו ליהנות מהאייפד ולא ניאלץ לחסום שום מכשיר".

האם לא ניתן היה להתריע על הבעיה קודם ובכך למנוע את החרמת המכשירים על ידי המכס?
    "אי אפשר בשום דרך. ל-iDigital, נציגת "אפל" בישראל, לא היה שום מידע, ואנחנו ניסינו להשיג בעצמנו את הנתונים הטכניים מהמהנדסים של אפל לגבי התדרים ועוצמת השידור. באופן יחסי פעלנו מאוד מהר. כמה אנשים ספורים הגיעו לזה באמצעות המכס. הדבר טרי גם בארה"ב, ואני מעריך שלמרות העיכוב אצל אפל בקרוב יגיע מכשיר שיתאים גם לתקינה האירופית".

ישראלים שרכשו את המכשיר בחו"ל חשים שמשרד התקשורת נכנס לסל הקניות הפרטי שלהם.
    "לא כל מי שהביא מכשיר מאמריקה יכפה על אחרים את הצרכים שלו. אני לא מתערב לבודדים במה שהם עושים על חשבונם, אבל אי אפשר לדאוג רק לעצמך. אם אתן למשדרים להיכנס באופן חופשי לארץ, זה גם יהיה מנוגד לחוק וגם תהיה פגיעה בכל המכשירים שפועלים בישראל לפי התקינה האירופית".

יזמים מתעשיית ההיי-טק הישראלית טוענים שדחיית הגעתו של המכשיר מציבה את ישראל בפיגור בהשוואה לארה"ב בכל הקשור לפיתוח יישומים מתאימים.
    "זו דמגוגיה זולה. אף נציג של מרכז פיתוח לא הגיע לפה עם האייפד. מדובר בצרכנים פרטיים בלבד. אם מישהו מעוניין להכניס מכשיר לישראל לצורך בדיקה במעבדה, אנחנו בודקים את המקרה ומאשרים אותו".

מה דעתך על רמת התחרות הקיימת כיום בשוק הסלולר הישראלי?
    "במושגים אובייקטיביים, כשמתבססים על מדדים בחו"ל ישראל נמצאת במצב לא רע. בשוק הפרטי הייתי אומר שיכולה להיות יותר תחרות. לעומת זאת, בשוק העסקי המצב יותר טוב ואנחנו פועלים לתגבר את התחרות. אנחנו עושים זאת באסטרטגיה כפולה: האחת - יותר מפעילים סלולריים. השנייה - יותר תשתיות. זה כולל את השוק הנייח וגם את הנייד. כיום פועל המשרד להוציא מכרז למפעיל נוסף בתשתית פיזית (שיעבוד במודל דומה לזה של שלוש מפעילות הסלולר הישראליות: סלקום, פרטנר ופלאפון, ב"ב) לצד מפעילות סלולר וירטואליות (שיעניקו שירות על בסיס התשתית הקיימת של החברות המתחרות). בעולם יש שנוקטים את דרך א' או דרך ב', ויש שלא נוקטים בכלל. אנחנו מפעילים את שני הכלים - יותר מזה קשה למצוא".

מתי נגיע לשלב שבסופו תהיה בישראל יותר תחרות בשוק?
    "בתחילת השנה פתחנו את האפשרות הפורמלית לכניסת מפעילים וירטואליים לשוק. בינתיים שתי חברות הגישו בקשה להשתתף במכרז ואנחנו צופים בקשות נוספות בקרוב. יש שתי אפשרויות - מרגע שאנחנו מעניקים רישיון לחברה היא הולכת לשאת ולתת עם חברה סלולרית על תנאי השימוש בתשתית שלה. במידה שהצדדים לא הגיעו להסכמה, אנחנו יכולים להתערב ולקבוע את התנאים. לדעתי, במצב שהחברות הסלולריות יודעות שאנחנו יכולים להתערב בתוך שישה חודשים הן ישקלו אם כדאי להן להיות אלה שיעכבו את התוכנית. גם בתחזית האטית ביותר, מדובר בכמה חודשים ולא בשנים".

לדעתך, תוכניות תעריפים כמו "דבר כפי יכולתך" או "הכול כלול" הקיימות בארה"ב ייטיבו עם הצרכן הישראלי?
    "מה שייטיב עם הלקוח זה תחרות. אלמנטים של שיווק בלי תחרות לא יפעלו לטובתו. כל הצעה שיכולה להיות לספקים לא תשתלם לצרכן בלי תחרות, ואנחנו עושים הכל כדי להכניס עוד ספקים לשוק. בזה מתבטאת היכולת של הרגולטור להשפיע בתחום".

לשם כך, האם דרושה שחקנית חדשה שתהיה קטנה יותר מאלה הפועלות בשוק, על-מנת שתוכל להציע תוכניות שיש בהן סיכון גדול יותר לחברה?
    "קשה לראות מצבים כמו זה המתקיים בישראל של שלוש חברות בעלות אותו סדר גודל. האבולוציה של השוק בדרך כלל מביאה לשחקן אחד גדול ועוד שניים קטנים יותר. ישראל היא מדינה מיוחדת עם התנהגות מיוחדת. כאשר 5% ממנויי הסלולר בישראל מהווים למעלה מ-450 אלף איש, כל אחוז קובע. לנו חשוב שללקוח הפרטי יהיו יותר אפשרויות ושהשוק יתמלא ביותר חברות שיתחרו על הכיס שלו".

מקור: TheMarker IT

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ברירת מחדל מאמר - אין בסיס לאיסור הכנסת ה-iPad לישראל

מאמר הבוחן את היעדר ההגיון בהחלטת משרד התקשורת לאסור על יבוא ה-iPad בנימוק כי המכשיר משדר בהספק גבוה שאינו עומד בתקן האירופי. הן לאור תוכן הודעת משרד התקשורת והן לאור העובדה שה-iPad עומד בתקינה האירופית ומוצרים אחרים של Apple בעלי תכונות זהות אושרו זה מכבר לשימוש בישראל.

קישור למאמר

iPhoner שועל על!
    תודה
    72
    הודו לי 279 פעמים ב 184 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מאמר - אין בסיס לאיסור הכנסת ה-iPad לישראל

מעניין, תודה.

כל העסק מריח כמו איזה פקיד אדיוט ממשרד התקשורת.
    מה קורה שם?

iPhoner שועל על!
    תודה
    22
    הודו לי 131 פעמים ב 97 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי orca צפיה בהודעה
    מאמר הבוחן את היעדר ההגיון בהחלטת משרד התקשורת לאסור על יבוא ה-ipad בנימוק כי המכשיר משדר בהספק גבוה שאינו עומד בתקן האירופי. הן לאור תוכן הודעת משרד התקשורת והן לאור העובדה שה-ipad עומד בתקינה האירופית ומוצרים אחרים של apple בעלי תכונות זהות אושרו זה מכבר לשימוש בישראל.

קישור למאמר
    הגיוני מאוד.
    לדעתי הם עשו את זה רק בשביל שלא יגידו שהם לא עושים כלום(ובשביל שהמכס ירוויח כסף ).

iPhoner מתקדם
    תודה
    9
    הודו לי 9 פעמים ב 9 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי m1chael צפיה בהודעה
    מעניין, תודה.

כל העסק מריח כמו איזה פקיד אדיוט ממשרד התקשורת.
    מה קורה שם?
    לא רק מעניין, גם שובר אחד לאחד את כל הטיעונים של משרד התקשורת, בהחלט מחזיק מים לתביעה משפטית

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל kokoloko80 על הידיעה:

kobiatiya (25/04/10)

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון