+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 16
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל מקבוקים| שמועות על העדכונים הצפויים ופטנטים

כבר הרבה מאוד זמן שאנחנו ממתינים לראות את עדכוני החומרה למחשבי המקבוק של אפל. שמועה חדשה שמגיעה רומזת שהעדכונים קרובים מתמיד ומספר פטנטים חדשים שקשורים למקבוקים מתגלים.

כבר יותר מדי זמן אנחנו מחכים לעדכוני החומרה של ליין מחשבי המקבוק פרו של אפל. השמועות על העדכונים הקרבים, החוסרים במלאי ואפילו ההרגעה של ג'ובס למשתמשים שאפל לא זונחת את מחשבי המק שלה לאור כל ההייפ סביב המוצרים הניידים האחרונים שתפסו את רוב תשומת הלב עדיין לא הראו שום ניצנים לעדכון החומרה אותו אפל מבצעת למחשבי הפרו הניידים שלה מדי כחצי שנה, זמן שעבר ממזמן מעדכון החומרה האחרון של המחשבים הללו.

שמועה חדשה שמגיע מהמגזין הטייוואני "Apple Daily" טוענת שאפל הולכת להציג בקרוב מאוד את עדכון החומרה המדובר למחשבי המקבוק פרו. כאשר לפי האתר נראה שעדכון החומרה צפוי להגיע לכל דגמי המק הניידים של אפל ביניהם: המקבוק פרו, המקבוק והמקבוק אייר כבר במהלך החודש הקרוב. לפי הדיווח אפל תיכננה לשחרר את עדכוני החומרה כבר בחודש מרץ אבל חוסרים בשבבים של אינטל גרמו לדחייה בתאריך השחרור של המחשבים הניידים החדשים. בין העדכונים שצפויים נאמר שאפל תציג את כל המחשבים הניידים עם אפשרות של כונן קשיח בגודל מקסימלי של 640GB וכן זמן סוללה משופר של 8 שעות.

לפי הדיווחים הקודמים נאמר שעיקר עדכוני החומרה יהיו בדמות המעבדים של מחשבי המקבוק כאשר אפל תציג את אותם דגמים חדשים עם מעבדי ה- i5, i3 וה- i7 החדשים של אינטל שפותחו במיוחד למחשבים הניידים שמשפרים באופן ניכר את ביצועי המחשב וכן את צריכת החשמל שלו, זאת אחרי שלפני מספר חודשים אפל הציגה את מחשבי הiMac עם המעבדים החדשים של אינטל.

הפטנטים של אפל

מקבוקים עם תאורה סולארית אחורית
    משרד הפטנטים האמריקאי שיחרר לאחרונה מסמכי פטנט מעניינים מאוד שחושפים את העובדה שאפל מתנסה עם הרעיון של תאורת שמש תשמש להארת מסכי המחשבים הניידים שלה במקום תאורת ה- LED שקיימת כיום. הפטנט שהוגש בספטמבר 2008 מציג שלל אפשרויות לפיהם מקור אור חיצוני יכול לשמש להארת מסך ה- LCD של מחשבי המקבוק הניידים. בין האפשרויות אפל גם מציגה אפשרות שתאורת השמש תעזור להארת המסכים כאשר על המחשב יהיה מעין רתמה ייחודית עם זוויות מתכווננות בעזרתה קרני השמש יאירו את המסך.

היתרון בשימוש בטכנולוגיה הזו עבור מחשבים ניידים הוא כפול. מצד אחד שימוש במקור תאורה חיצוני יכול להגדיל באופן ניכר את זמן הסוללה של המחשב הנייד ולהפוך אותו לנייד עוד יותר מאחר והוא לא יצטרך מקור חשמל זמין. היתרון השני הוא שהארת המסך על ידי תאורת השמש תאפשר צפייה נוחה יותר במסך המחשב בחוץ. כיום צפייה במסכי מחשב בחוץ היא קצת בעייתית במסכי מט והיא מחריפה במסכי גלוסי כאשר האור החזק של השמש גורם להשתקפות ועוצמתו החזקה פי כמה מזו של תאורת המסך גורמת לתוכן המסך להתכהות.

מקבוקים עם מקרני Pico קטנטנים
    אחד השימושים העקריים של אנשי עסקים במחשבי מק הוא להציג בעזרתם מצגות. לשם כך יש צורך לחבר את המחשבים הניידים למקרנים חיצוניים דבר שהוא לפעמים מסורבל מאוד והופך את חווית המצגת לבעייתית במיוחד כשהציוד הוא לא של המשתמש ולא תמיד מותאם למקבוקים. פטנט חדש של אפל שהתגלה לאחרונה מראה שאפל חוקרת את האפשרות להטמיע בתוך מחשבי המקבוק פרו שלה מקרני Pico קטנטנים שיכולים לשפר במידה ניכרת מצגות ואפילו לשמש בתור אמצעי להצגת סרטים ישירות מהמחשב הנייד.

אל תצפו לראות את הרעיון הזה הופך למציאות בעתיד הקרוב מאחר ולמרות ההתפתחות המאוד מהירה והאיכותית (יחסית) של מקרני הפיקו הקטנטנים הם עדיין רחוקים מלהציג ביצועים טובים ומספקים שיגרמו לאפל לרצות ולהכניס אחד מהם לתוך מחשבי המקבוק פרו שלה ולפרוש את חסות הלוגו שלה עליהם. מה שכן סביר להניח שעם התקדמות בתחום המקרנים הקטנטנים הרעיון אכן יכול להפוך למציאות ואפילו להיות מאוד שימושי.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

iPhoner שועל על!
    תודה
    85
    הודו לי 4 פעמים ב 4 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מקבוקים| שמועות על העדכונים הצפויים ופטנטים

יתכן שהמחשבים יוצגו באירוע של יום חמישי?

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

אפל הודיעו בעצמם שהאירוע מיועד להצגת iphone os 4.0....אולי הם יזרקו באוויר עוד כמה משפטים על דברים אחרים, אבל אין מצב ששיפור ניכר במחשבים יוצג בארוע שנועד להצגת משהו אחר לגמרי....

מנהל תחום משחקים הסמל האישי של Roy.c
    תודה
    195
    הודו לי 569 פעמים ב 340 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי ipxp צפיה בהודעה
    אפל הודיעו בעצמם שהאירוע מיועד להצגת iphone os 4.0....אולי הם יזרקו באוויר עוד כמה משפטים על דברים אחרים, אבל אין מצב ששיפור ניכר במחשבים יוצג בארוע שנועד להצגת משהו אחר לגמרי....
    דווקא יש מצב, אפל עידכנה את ליין המקבוקים שלה פעמיים שנה שעברה כך שאין שום סיבה שהיא לא תעשה זאת גם השנה לאחר שהיא התעסקה במשך שלוש חודשים רק עם האייפד שלה.

iPhoner ותיק
    תודה
    6
    הודו לי 8 פעמים ב 8 הודעות

הבנתי בקשר למעבד,סוללה ולהראד דיסק,אבל לא הבנתי את השאר....

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי daromay צפיה בהודעה
    הבנתי בקשר למעבד,סוללה ולהראד דיסק,אבל לא הבנתי את השאר....
    השאר הם פטנטים שאפל רשמה בתקופה האחרונה למחשבי המקבוק.
    מדובר רק ברעיונות ולא במשהו שיגיע בדגמים הקרובים.

iPhoner ותיק
    תודה
    6
    הודו לי 8 פעמים ב 8 הודעות

אהה... כמו כל הפטנטים שלה...
    ניתן לדרג את למקבוק את המעבד ובמידה ויש צורך?

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי daromay צפיה בהודעה
    אהה... כמו כל הפטנטים שלה...
    ניתן לדרג את למקבוק את המעבד ובמידה ויש צורך?
    אי אפשר לשדרג למחשבים ניידים את החומרה מלבד הכונן הקשיח והזיכרון (ram) מכיוון שכל הרכיבים מגיעים מולחמים ללוח הלוג'יק של המחשב. זה ככה בכל המחשבים הנייידים.

iPhoner מנוסה
    תודה
    8
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

קשה לי להאמין שהם ישדרגו את המקבוק הלבן כי זה דיי ידפוק את מי שקנה את החדש שיצא לא מזמן

משתמש VIP הסמל האישי של S.L.Y - T.B
    תודה
    468
    הודו לי 136 פעמים ב 113 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי avocado צפיה בהודעה
    קשה לי להאמין שהם ישדרגו את המקבוק הלבן כי זה דיי ידפוק את מי שקנה את החדש שיצא לא מזמן
    הלא מזמן הזה היה באוקטובר לפני חצי שנה

עכשיו זה בערך סיום מחזור החיים שלו, לפי נסיון העבר. השידרוג הקרוב יכיל כנראה שיפורים משמעותיים לסדרת הפרו והאייר, ואולי קצת פחות משמעותיים למקבוק הלבן

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון