+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 5 מ 5
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל אקספלורר מאבד נתח שוק באירופה

לפני כחודש הוסיפה מיקרוסופט מסך בחירה המאפשר למשתמשים אירופאיים לבחור בדפדפן. בעקבות כך הוכפל ושולש מספר ההורדות של הדפדפן אופרה.

דפדפן האקספלורר של מיקרוסופט מאבד נתחי שוק בשווקים אירופאיים מרכזיים כגון צרפת, בריטניה ואיטליה, זאת לאחר שחברת התוכנה האמריקאית החלה להקל על צרכנים אירופאים לבחור בדפדפנים מתחרים. על פי חברת הסטטיסטיקה Statcounter, נתח השוק של אקספלורר ירד במרץ ב-2.5% בצרפת, ב-1% בבריטניה וב-1.3% באיטליה, בהשוואה לחודש פברואר. באותה תקופה ההורדות של דפדפן אופרה הנורווגי יותר מהכפילו את עצמן באירופה, ובאיטליה, ספרד ופולין ההורדות אף יותר משולשו. מוזילה, העומדת מאחורי דפדפן פיירפוקס, אומרת שראתה גידול בהורדות גם היא, “ראינו גידול משמעותי במספר המשתמשים החדשים בפיירפוקס כתוצאה ממסך בחירת הדפדפן. אנו מצפים מהמספרים הללו לגדול ככל שמסך בחירת הדפדפן מתפשט ברחבי מדינות האיחוד האירופי", אמרה דוברת מטעם מוזילה.

השינויים המתחוללים כעת בנתחי השוק של הדפדפנים נובעים במידה רבה ממהלך אותו ביצעה מיקרוסופט לפני כחודש - מהלך במסגרתו החלה החברה להציג למשתמשים מסך בחירה בו יוכלו לבחור בדפדפן מתחרה. מסך זה מציג לבחירת המשתמשים את אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט, פיירפוקס של מוזילה, ספארי מבית אפל, כרום מבית גוגל, ואופרה. דפדפנים בעלי נתח שוק קטן יותר, דוגמת אבאנט, פלוק, סלייפניר, פלאשפיק, גריןבראוזר, מקסתון ו-K-Meleon, זמינים בגלילה ימינה של מסך הבחירה, אך אפשרות זו אינה בולטת לעין.

בעקבות כך פנו החברות והארגונים המפתחים דפדפנים בעלי נתח שוק קטן באופן יחסי, לאיחוד האירופי במטרה שזה יעודד את מיקרוסופט להגדיל את הנראות שלהם במסך בחירת הדפדפנים. “נכון להיום, הורדות חדשות של פלוק שמגיעות ממסך בחירת הדפדפן יצרו תרומה מינורית בלבד לגידול בהורדות של פלוק. בדפדפנים האחרים שלא מופיעים במסך הראשי המצב דומה", נאמר בהצהרה מטעם פלוק. מיקרוסופט טוענת בתגובה כי המסך נראה כפי שדרש האיחוד האירופי.

במקביל לעלייה בפופולריות של פיירפוקס, אדריאן קינגסלי-יו מדווח בבלוג שלו באתר Zdnet כי ממשלת גרמניה שיגרה לציבור אזהרה חמורה כנגד שימוש בדפדפן הפתוח מבית מוזילה, זאת בעקבות בעיות אבטחה חמורות. B??rgerCERT, מחלקה מהמשרד הפדרלי הגרמני לבטחון בטכנולוגיות מידע, מייעצת למשתמשים להפסיק להשתמש בפיירפוקס עד שמוזילה תשחרר טלאי שיפתור את הפגיעות המדוברת, במסגרתה יכולים האקרים לפרוץ למחשבי המשתמשים ולהתקין בה רושעה. בגרסה חדשה של פיירפוקס, גרסה 3.6.2, נפתרה בעיית האבטחה, אך זוהי עדיין גרסה בשלבי ניסוי, ויציבותה עדיין אינה מלאה.

מקור: TheMarker IT

iPhoner שועל על!
    תודה
    188
    הודו לי 249 פעמים ב 193 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: אקספלורר מאבד נתח שוק באירופה

תכלס אפשר להבין למה אקספלורר מאבד קהל, בעיקר בגלל שהוא איכשהו מצליח לנצל יותר מדי את הזכרון הפנימי של המחשב ומאט אותו רצח!!

אבל למה לטובת אופרה??? עדיף פיירפוקס, עדיין לא אכזב אותי (אולי רק פעמיים שלוש) והוא כל הזמן נשאר בקצב טוב.

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי mr-anderson צפיה בהודעה
    תכלס אפשר להבין למה אקספלורר מאבד קהל, בעיקר בגלל שהוא איכשהו מצליח לנצל יותר מדי את הזכרון הפנימי של המחשב ומאט אותו רצח!!

אבל למה לטובת אופרה??? עדיף פיירפוקס, עדיין לא אכזב אותי (אולי רק פעמיים שלוש) והוא כל הזמן נשאר בקצב טוב.
    האקספלורר מאבד קהל כי הוא מיושן ואיטי והוא תמיד מגיע אחרון בכל מבחני ה- acid3 אפילו בגירסה 9 שמיקרוסופט הציגה כבטא לאחרונה. עד עכשיו הסיבה היחידה שהוא היה פופולרי הייתה עצלנות או חוסר עניין או טפשות של אנשים והם השתמשו בדפדפן שהגיע עם מערכת ההפעלה בלי לבדוק אלטרנטיבות אחרות.

זה דבר אחד להשתמש בדפדפן כי הוא נוח לך ודבר שני להשתמש בו כי זה מה שהגיע עם מערכת ההפעלה. עכשיו שמיקרוסופט מחויבת לספק את אפשרות הבחירה באירופה אני צופה שנתח השוק של האקספלורר רק ימשיך ויצנח בקצב גדול יותר.

לדעתי אפשר להתחיל לפתוח את ההימורים על מה יהיה נתח השוק שלו עוד שנה

iPhoner מתחיל
    תודה
    25
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

לרוב הדבר הראשון יהפוך לדבר האחרון.

iPhoner ותיק
    תודה
    3
    הודו לי 7 פעמים ב 5 הודעות

מפתיע שאופרה מקום ראשון...מעניין מה יהיה כשהוא יבוא לאפסטור....

+ פרסם תגובה