+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 38
    מנהל פורום אביזרים הסמל האישי של ItaiHay
    תודה
    361
    הודו לי 1,499 פעמים ב 703 הודעות

ברירת מחדל דעה| למה האייפד כן יצליח

בשבועות אחרי שאפל הכריזה על האייפד הייתה סערה תקשורתית וחברתית. האם הוא יצליח לפרוץ בעוצמה לשוק?

נכתב ע"י איתי חי, אתר אייפונס.

למרות שאני די משוחד, אני כן רציתי להביא אליכם את דעתי על האייפד. מה זה לעזאזל? אייפוד גדול או נטבוק מצומצם? הכל יכתב כאן.

"רצינו למצוא את הנקודה בין נטבוק וסמארטפון", הכריז סטיב ג'ובס. כשאני שומע את הדבר הזה, עולות לי בראש מחשבות על מחשב נייד בלי מקלדת שמריץ OS x, אבל במקום נותנים לי את האייפד.
    אומנם זה נראה כמו אחת התרמיות הגדולות של המאה ה-21, אך אולי זאת אחת ההצלחות הגדולות של העשור שנפתח?
    אפל רצתה לגרום לאנשים לדבר על האייפד, לטוב או לרע, העיקר שידברו ועליו. אם אנשים שונאים או אוהבים אותו, הוא בתודעה. אם הוא בתודעה, אז יותר אנשים יחשבו עליו כשהם יחפשו מחשב.

אבל למה אנשים שונאים אותו? בגלל העיצוב שלו? בגלל המערכת ההפעלה? אולי זאת החומרה? האם אנשים מחפשים את הטעויות של אפל?
    זה נכון שלא כל דבר מושלם. זה נכון שהאייפד לא מושלם, אבל האם הדברים האלה נחוצים לנו?
    בואו נחשוב על אותם "טעויות" שעשו עם האייפד.
    המצלמה, אותה מצלמה שחסרה גם באייפוד טאץ' חסרה באייפד. אבל ברצינות, מתי בפעם האחרונה השתמשתם בשיחות וידאו בסמארטפון שלהם? המצלמה הזאת רק תופסת מקום ומשאבים.
    העיצוב: העיצוב נובע מכך שאפל רצו לגרום למשתמשים לקבל משהו שהם כבר למדו לאהוב, ולא מכשיר מסובך שאי אפשר להשתמש בו מבלי לקרוא בפירוט את ההוראות.
    המולטי-טאסקינג היא אומנם אותה עובדה שלא קיימת במכשירים הניידים של אפל אבל אם אתם ממש מחפשים טעויות באייפד, זאת אולי היחידה שבאמת אפשר לקרוא לה טעות.

הרבה אנשים אמרו לי, בתור הגיק של אפל בכיתה, "למה לך לקנות את האייפוד טאץ' הגדול הזה?", אני עניתי להם, "זה שהוא נראה כמו אייפוד טאץ' זה לא אומר שהוא אחד".
    אני הגנתי על אותו מכשיר בנשמתי, רק מתוך אהבה לאפל, אך האם אני טעיתי או האם אותו מקרה של האייפון יחזור כאשר הוא יסחרר את העולם אחרי שלעגו לו?

יש אנליסטים שחושבים שהאייפד יצליח, וכמו תמיד יש את אלה שלא חושבים כך. בתור משתמש אני לא סומך עליהם. אני ניסיתי לבדוק בעצמי.
    כשחשבתי אם הוא יכול להחליף את הנייד הישן של לנובו שמריץ את אותה "קללה" שנקראת ויסטה, אני עשיתי לעצמי רשימה של דברים שאני מחפש במחשב נייד.
    הרשימה כללה: אימייל, אינטרנט, מוזיקה, סרטים, משחקים, טוויטר, פייסבוק.
    האייפד כולל את כל אותם דברים. בשבילי מצאתי שזה מספיק. וגם בנוסף אני מקבל אי-בוק.
    המחיר האטרקטיבי לעומת מחשבים עם חלונות ואותם תכונות נפלאות וגם העובדה שבמשל אני בסיאטל, וושינגטון ב3 לאפריל גרמו לי להחליט: "אני קונה אייפד!".

אבל בשביל אותם אנשים שעד היום מקללים את אפל על המכשיר הזה: למה?
    אפל עשו למשתמשים טובה גדולה עם האייפד. הם סוללים דרך חדשה לטכנולוגיה, בדיוק כמו עם האייפון.
    אומנם המכשיר לא מתאים לכל אחד, אבל למי שמתאים, הוא מתאים כמו כפפה.

הייתי רוצה רק לומר לסיום שאפל יודעת איך לגרום לכל העולם להסתובב לה על האצבע. הם יכולים רק בהינף יד לשנות את עולם הטכנולוגיה כפי שירצו. אז למה לא לתת לה?
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות
    • סוג הקובץ: jpg 11.jpg‏ (90.1 קילובייט, 6077 צפיות)

נערך לאחרונה על ידי ItaiHay; 19/03/10 בשעה 00:30.

2. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל ItaiHay על הידיעה:

S.L.Y - T.B (19/03/10)

iPhoner חדש
    תודה
    2
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: דעה| למה האייפד כן יצליח

האייפד לא יצליח. כמובן שהצלחה אי אפשר למדוד, יחסית לאפל האייפד צפוי לכישלון.
    גם אני אוהב כל פיפס שאפל מוציאים, הגאונות העיצובית שלהם והחשיבה על הפרט הכי קטן, זה מה שעושה את החברה כל כך מצליחה בשילוב עם פרסום נכון.
    האייפד קצת חצה גבולות בכל הקשור לזלזול באינטילגנציה של הצרכן.
    אין לי ספק שסטיב ג'ובס לא מרוצה מהמוצר הזה, אלא רק בגדר הסביר בדומה לאפל tv.
    הוא זול נורא, ועשה באז תקשרותי בשווי מאות מיליוני דולרים כך שהיה שווה לו לקחת את הסיכון שהמוצר יכשל.
    בכל מקרה, אתם תראו, המוצר ימכר במידת הסביר וימשיכו ללעוג לו- כי לא צריך לקנות כל שטות שחברה מדהימה כמו אפל מנסה למכור. יש גבול לכל תעלול.

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

דיעה מעניינת ותודה על השיתוף.

אני מסכים עם רוב הדברים שאתה רושם רק יש לי הסתייגות אחת. המצלמה הקדמית.
    האייפד הוא לא מכשיר סלולרי, הוא מיועד להיות בנישה שבין המחשב הנייד לבין הסמארטפון. השימושים שתיארת הם בדיוק הדברים עבורם המכשיר מיועד אבל מאחר ואפל הציגה אותו בתור מכשיר כל כך "אינטימי" ואישי אז לא ברור לי למה החיסרון במצלמת iSight קדמית מאחר ובתור מכשיר כזה אישי הוא גם אמור להיות אידיאלי עבור שיחות וידאו.

מעבר לזה אני לא ממש מבין את ההכרזה של רוב האנשים שחושבים שאם הוא נראה כמו אייפוד טאץ'/אייפון הוא גם מתפקד באותה הצורה. זה שמדובר באותה מערכת הפעלה לא אומר כלום על ממשק המשתמש של המכשיר שבסופו של דבר הוא אחד הדברים היותר חשובים, הרבה יותר מאשר חוזק החומרה או דברים אחרים שאנשים התרגלו להסתכל עליהם.

תודה
    361

אני חושב שמצלמה קדמית היא לא הכרחית באייפד. אבל זאת דעתי

iPhoner חדש
    תודה
    4

יש אנשים שבהחלט יספיק להם "אימייל, אינטרנט, מוזיקה, סרטים, משחקים, טוויטר, פייסבוק."

אבל אני כשאני רוצה מחשב, אני רוצה אותו במלוא מובן המילה, 'מחשב'.

וזה כולל שלל אפשרויות נסופות כגון.

1. התקנת תוכנות (ברמה טיפה יותר גבוהה מהאייפד).
    2. אינטרנט עם דפדפן נוח יותר, ועם פלאש כמובן.
    3. אני רוצה לסנכרן איתו מכשירים (את האייפוד שלי, מחשבים אחרים, או לפחות אפשרות להעביר רשומות לדיסק און קי).
    4. אני מעוניין להוריד קבצים מהאינטרנט.
    5. או לפחות צפיה בסרטים למען השם (mp4 היא לא ממש האופציה הנוחה).

סיכומו של דבר הלקוח נמצא בתוך קוביה שאפל קובעים בשבילו, והקוביה הזאת היא ממש ממש מצומצמת.

אז אולי יהיו כמה שיקנו את האייפד כי הדרישות שלהם יסופקו, אבל לי נראה שרוב המשתמשים דורשים יותר.

iPhoner מתחיל
    תודה
    3
    הודו לי 21 פעמים ב 19 הודעות

אני חושב שסטיב ג'ובס הגדיר יפה את יעודו של ה- iPad. מוצר גישור אישי בין הנוטבוק לסמארטפון. (בתרגום חופשי מדי..ס.א.)

כלומר, הוא לא זה וגם לא זה, וגם לא מתכוון להיות לא זה ולא זה, שכן ברור שאין כל הגיון במוצר שמקנבל (מלשון קאניבליזם) מוצרים מוצלחים אחרים של אותו ייצרן (מקבוק ואייפון/אייפד). ה- iPad פותח ליגה חדשה, משלו, ועוד תראו איך רבים מחקים אותו. זה רק עניין של תיאום ציפיות נכון.

מלבד חוסר במצלמה קדמית, רכיב חובה - לדעתי האישית - במוצר מסוג זה, האמור בין הייתר לספק חויית תקשורת מושלמת, לא חסר בו דבר. נהפוך הוא. יש בו את כל האלמנטים הנדרשים לאספקת חוויית ניהול תקשורת אישת, מידע ובידור ניידים באופן מושלם.

זאת יש לזכור, ה- iPad לא בא להחליף את המקבוק, גם לא את האייפון ולא את ה- iPod. אם תרצו, גם לא את הנטבוק על כל הסרבול שלו.

===========
    סער אביגור
    מחבר הספר: אייפון-מדריך בגובה העיניים
    http://bit.ly/7HllzQ

תודה
    361

ציטוט נכתב במקור על ידי saaravigour צפיה בהודעה
    אני חושב שסטיב ג'ובס הגדיר יפה את יעודו של ה- ipad. מוצר גישור אישי בין הנוטבוק לסמארטפון. (בתרגום חופשי מדי..ס.א.)

כלומר, הוא לא זה וגם לא זה, וגם לא מתכוון להיות לא זה ולא זה, שכן ברור שאין כל הגיון במוצר שמקנבל (מלשון קאניבליזם) מוצרים מוצלחים אחרים של אותו ייצרן (מקבוק ואייפון/אייפד). ה- ipad פותח ליגה חדשה, משלו, ועוד תראו איך רבים מחקים אותו. זה רק עניין של תיאום ציפיות נכון.

מלבד חוסר במצלמה קדמית, רכיב חובה - לדעתי האישית - במוצר מסוג זה, האמור בין הייתר לספק חויית תקשורת מושלמת, לא חסר בו דבר. נהפוך הוא. יש בו את כל האלמנטים הנדרשים לאספקת חוויית ניהול תקשורת אישת, מידע ובידור ניידים באופן מושלם.

זאת יש לזכור, ה- ipad לא בא להחליף את המקבוק, גם לא את האייפון ולא את ה- ipod. אם תרצו, גם לא את הנטבוק על כל הסרבול שלו.

===========
    סער אביגור
    מחבר הספר: אייפון-מדריך בגובה העיניים
    http://bit.ly/7hllzq
    אני מעריך את התגובה שלך סער, אבל יש לי משהו שהייתי רוצה להגיב עליו ממה שכתבת.
    האייפד אומנם הוא לא מחשב אך בהחלט יכול להחליף אותו לאנשים שלא צריכים ממש מחשב נייד לדרכים ושיש להם מחשב נייח בבית. (כמוני למשל).

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי פעם אחת

די כבר עם התירוצים של הפאנבויים של אפל.
    האייפד הוא פלופ ענק. אייפוד טאץ' גדול, לא יותר.
    אין שום מצב שאני אקנה אותו, ולו בגלל מערכת ההפעלה הסגורה והדבילית. כשאני קונה מכשיר כזה, אני מצפה לביצועי מחשב מינימליים: הרצה של פלאש, התקנת תוכנות חיצוניות, מולטיטאסקינג(!!!) ועוד דברים שפשוט מביך שאפל לא שמה. ובתור נגן סרטים אין בכלל על מה לדבר: כל עוד הוא לא תומך בDivx הוא שווה לאפס. ואל תקשקשו לי על המרה שלוקחת חצי שעה מעיקה במקרה הטוב.
    אין לי כוח להתחיל לדבר על המצלמה, ועוד שטויות.

תודה
    361

ציטוט נכתב במקור על ידי NMTDesign צפיה בהודעה
    די כבר עם התירוצים של הפאנבויים של אפל.
    האייפד הוא פלופ ענק. אייפוד טאץ' גדול, לא יותר.
    אין שום מצב שאני אקנה אותו, ולו בגלל מערכת ההפעלה הסגורה והדבילית. כשאני קונה מכשיר כזה, אני מצפה לביצועי מחשב מינימליים: הרצה של פלאש, התקנת תוכנות חיצוניות, מולטיטאסקינג(!!!) ועוד דברים שפשוט מביך שאפל לא שמה. ובתור נגן סרטים אין בכלל על מה לדבר: כל עוד הוא לא תומך בDivx הוא שווה לאפס. ואל תקשקשו לי על המרה שלוקחת חצי שעה מעיקה במקרה הטוב.
    אין לי כוח להתחיל לדבר על המצלמה, ועוד שטויות.
    אבל בתור משתמש אייפון/אייפוד טאץ' גם ככה אין לך את אותם הדברים. אפל לא סתם הוציאה את הפלאש מהמכשיר שלה. ראית איך זה עובד בפאלם פריי? פשוט זוועה.
    אני חושב שאולי הדברים שבאמת חסרים (אם בכלל) זה אולי המצלמה, שאפשר בלעדיה, והמולטי-טאסקינג, בגלל שאפל רוצה למצוא שיטה שחוסכת במשאבים.

ואני אשאיר אותך עם השאלה הזאת:
    האם לאייפוד טאץ' יש מעבד של 1 מגהרץ, תמיכה בHD, אי-בוק, iWork ואפליקציות מיועדות רק לו? אז לא, זה לא אייפוד טאץ' גדול, הוא רק נראה ככה ואמרתי את זה במאמר.

iPhoner חדש
    תודה
    0

ציטוט נכתב במקור על ידי itaifcb צפיה בהודעה
    אבל בתור משתמש אייפון/אייפוד טאץ' גם ככה אין לך את אותם הדברים. אפל לא סתם הוציאה את הפלאש מהמכשיר שלה. ראית איך זה עובד בפאלם פריי? פשוט זוועה.
    אני חושב שאולי הדברים שבאמת חסרים (אם בכלל) זה אולי המצלמה, שאפשר בלעדיה, והמולטי-טאסקינג, בגלל שאפל רוצה למצוא שיטה שחוסכת במשאבים.

ואני אשאיר אותך עם השאלה הזאת:
    האם לאייפוד טאץ' יש מעבד של 1 מגהרץ, תמיכה בhd, אי-בוק, iwork ואפליקציות מיועדות רק לו? אז לא, זה לא אייפוד טאץ' גדול, הוא רק נראה ככה ואמרתי את זה במאמר.
    הוא לא מנגן hd חביבי, זה שהוא מציג youtube hd לא אומר כלום. מסך יפה לעין (פאנל ips) אבל מוגבל ברזולוציה של 1024*768. אפל בתחום הזה יכולה ללמוד מהנגנים החדשים של cowon.

עד שיוכל להריץ mkv באופן נורמלי, אני אחכה ל slate.

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 4 1234 אחרוןאחרון