+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 44
    מנהלת פורום מק הסמל האישי של eden
    תודה
    289
    הודו לי 774 פעמים ב 549 הודעות

ברירת מחדל iTunes- החבר הכי טוב שלכם

מאז ומעולם היו אותם אנשים שאהבו את מוצרי Apple, אבל שנאו בכל כוחם את חברתנו הותיקה, itunes. זה התחיל ב- ipod nano, נמשך עם ה- Touch ומתגבר מאד מאז השקת ה- iphone בישראל. חייכו אל itunes והיא תחייך אליכם.

בואו נודה באמת, רוב בעלי אייפודים ואייפונים בארץ הם משתמשי חלונות (וזה רק נובע מהיחס בין מערכות ההפעלה) המתקשים לקבל את האייטונס כחברה צמודה. רובנו השתמשנו ב- windows media player, winamp ואחרים, וקשה לנו לקבל את העובדה שאונסים אותנו להשתמש בתוכנה כ"כ מסורבלת ולא מובנת. מה הבעיה? למה אפל לא מרשה לי לגרור את הקובץ פשוט לכונן? למה אני לא יכול פשוט להוריד משחק חינמי? למה אני צריך ליצור חשבון ולמה אני צריך מדריך כדי לפתוח אותו?! אנסה לתת לכם מספר תשובות ואולי אפילו לגרום לגם לחבב את אייטונס.

אם אתם באמת רוצים ליהנות מהמכשיר שלכם, בין אם זה אייפון, איפוד או נעליים, אתם צריכים פשוט להשתמש באייטונס. שכחו מ- Media player או Winamp. יבאו את כל הספריה שלכם לאייטונס והעלימו את כל קיצורי הדרך לתוכנות שהתרגלתם להשתמש בהן עד כה.

אייטונס אינה מסובכת, היא פשוט מלאת פיצ'רים נחמדים שמעצימים את חוויות השימוש, כמו שאפל יודעת לעשות. אפל חושבת על איך לעשות לנו את החיים קלים יותר. ובכן, למי שמשתמש באייטונס באופן יומיומי, יותר קל וכיף לעבוד עם המכשיר. למה? משתי סיבות עיקריות‪;‬ הראשונה היא נפח הזיכרון של המכשיר, והשניה היא סינכרון אוטומטי. שתי תכונות אלו מאפשרת למשתמשים רבים פשוט לייבא את כל הספריה למכשיר הנייד שלכם מבלי למחוק או להתלבט איזו מוזיקה/מועדפים/סרטים להכניס בכל סינכרון, שמתבצע בלי שתבקשו בכלל, אם תחפצו בכך. למעשה, ניתן ליצור העתק של הספריה שלכם במחשב, באייפון, בלי להזיז אצבע. (פירוט בהמשך)

נתחיל מכך שאת השימוש היומיומי שלכם במוזיקה, תעשו דרך אייטונס ורק דרכה. אם אתם שומעים מוזיקה כמעט כל הזמן, אל תסגרו את התוכנה והתרגלו לחפש מוזיקה במנוע החיפוש המעולה שלה, ולא בתיקיות שלכם. זהו הרגל שקצת קשה לשנות אך הוא באמת עושה פלאים. תוך שניה אתם מוצאים כל שיר שתחפצו בו בלי לנבור בתיקיית המוזיקה שלכם. אם יש לכם ספריה מבולגנת, דאגו לסדר אותה. מה זה מבולגנת? שבשם השיר יש גם את השם, האלבום והאמן או לחלופין שחסר מידע או חבויות פרסומות בפרטי השיר. (ניתן לעשות זאת באופן ידני או ע"י שימוש בתוכנות כמו tune up)
    ספריה מסודרת היא צעד ראשון בהפסקת השנאה לאייטונס.

לאחר שסידרתם את הסיפריה, ניתן לבקש מהאייטונס לסדר לנו את המוזיקה בתיקיות. מה זה בעצם אומר? שאם יש לכם תיקיה עם כל המוזיקה שלכם- האייטונס יוכל לסדר אותה בתיקיה שבתוכה יהיו האומנים, וכל האלבומים של אותו אמן בתוך התיקיה שלו, וכך הלאה. כלומר, לא רק שהמוזיקה שלכם תהיה מסודרת בתצוגת האייטונס, אלא היא תהיה מסודרת גם על הכונן הקשיח, בתקיות. תגידו שזה לא חכם.

לדוגמא:

צרו רשימות השמעה
    לפני מספר שנים רוב הנגנים של המותגים המובחרים התחילו לעבוד בשיטת מיון שירים כמו של האייטונס (נגני אפל תמיד עבדו בשיטה זו), כלומר לפי אלבומים, אמנים, רשימות השמעה, ז'אנר וכו'. לרובנו היה קשה לקבל את השינוי. זאת מכיוון שהתרגלנו לעבוד קשה, וכדאי להשנות הרגל זה.
    נוכל לבחור להציג את המוזיקה לפי אומנים, לפי אלבומים או סגנון המוזיקה שנרצה להאזין לה. מין הסתם, זה לא אומר שהמוזיקה תשוכפל כמה פעמים בזיכרון המכשיר, אלא היא יכולה להתמיין במספר דרכים.
    נודה בעובדה שלא תמיד נרצה לשמוע אמן אחד בלבד בלולאה אינסופית, ולשם כך נוצרו רשימות ההשמעה, שבאו להחליף את התיקיות (בהן יש קבצים כפולים או קיצורי דרך- די פרימיטיבי). נוכל ליצור רשימת השמעה ע"י קיצור המקשים CMD+N במק או CTRL+N בחלונות. נגרור אליה שירים או שנלחץ כפתור ימיני על השירים שברצוננו להוסיף לרשימה ונבחר ב- add to playlist

ניתן להאזין למוזיקה באייטונס שבמחשבכם, לדרג את המוזיקה שלכם (1-5 כוכבים, מומלץ לדרג, וכמובן שאפשר לדרג ממכשירכם והדירוג ישמר במחשב אוטומטית) ליצור רשימות השמעה כרצונכם‪;‬ אחת לחדר כושר, אחת לפני השינה, ללימודים והכל יסנכרן עם המכשיר. אם תבחרו סינכרון מלא של המוזיקה, אז מוזיקה חדשה שתוסיפו לספריה שלכם תועבר למכשיר אוטומטית ברגע שהאייפון יחובר למחשב.
    למעשה, בבחירת סנכרון כל הספריה, אנחנו יוצרים העתק מדוייק שלה על המכשיר.
    במידה ולא כל הספריה שלנו נכנסת בנפח המכשיר, נבחר אילו רשימות השמעה או אומנים (החל מגירסה 9) נרצה להעביר למכשיר. שימו לב- במידה ולא הספקנו לשייך מוזיקה חדשה לרשימת השמעה כלשהי, נוכל לבחור לסנכן את הרשימה "התוסף לאחרונה" (Recently added) וכך עדיין נוכל להאזין לשירים טריים בדרכים בלי להתעצבן על כך שלא הספקנו, ובכך לשנוא את אייטונס לשווא.

אני לא מסובכת
    כאמור, אייטונס אינה תוכנה מסובכת, כפי שהרבה אנשים נוטים לחשוב. כל דבר שחדש לנו, שאיננו בקיאים בו- יראה לנו מסובך. זה כמו שלא נוכל לעלות על סקייט-בורד ולהתחיל לנסוע. יש זמן הסתגלות, שתלוי ברצון המשתמש ובכמה הוא פתוח למשהו חדש.
    אז נכון, האייטונס שונה מרב התוכנות שהכרתם, במיוחד אם אתם משתמשים במע' ההפעלה חלונות. האייטונס מבחינתה אומרת לכם, המשתמשים- "שימעו מוזיקה, אני אעשה את כל השאר". את חלקנו תכונה זו מאד מעצבנת, כי התרגלנו לעבודה ידנית. מביאים לנו משהו טוב, לא ניקח?

נתחיל מהמבנה, בצד שמאל (ניתן להיעזר בתמונה המצורפת) יש את החלוקה של המדיה שלנו: מוזיקה,סרטים, אפליקציות, אייטונס אוניברסיטה וכו' (אתם בוחרים מה יהיה שם לפי השימוש שלכם), מתחת יופיעו מכשירים כגון אייפודים ואייפונים, ואחרי זה רשימות ההשמעה שלכם.
    את הספריה ניתן להציג ב- 3 דרכים: רשימה, תצוגת אלבומים ו- cover flow. כל אחד כמובן רשאי להשתמש במה שמתאים לו. אם אתם חובבי אלבומים אז דאגו שיהיו לכם את כל העטיפות על מנת להשיג זיהוי מהיר של האלבום אותו אתם מחפשים. שימו לב, אייטונס גם את זה עושה בשבילכם: סמנו את כל המוזיקה- כפתור ימיני ו- get album artwork. (אייטונס ימצא עבורכם רק מה שמופיע אצלו בחנות, כאלו שלא נמצאים, מוסיפים באופן ידני או ע"י תוכנה יעודית).

הגאון- Genius

למי שלא מכיר, הגאון Genius הוא פיצ'ר באייטונס היוצר לנו רשימות השמעה באופן אוטומטי. עד גירסה 9, הוא יצר לנו רשימות השמעה לפי שיר אחד שאהבנו את הסגנון שלו, ורצינו שאייטונס הגאונה תמצא לנו עוד שירים כאלו. היום, האייטונס סורק את ספריית המוזיקה שלנו, ומציע לנו רשימות השמעה (Genius Mixes) של שירים שהולכים טוב יחד. או לפי סטיב- Go Great Together. יש לציין שצריך חשבון (ללא כ.א) באייטונס לשם ביצוע פעולה זו, וחיבור לרשת.

תצוגת הgenius באייטונס.

תצוגה באייפון/טאץ'

חשבון אייטונס
    למה למעשה אפל לא מאפשרת לנו להוריד תכנים חינמיים ללא חשבון? למה? למה?
    התשובה היא כי אפל עושה מה שהיא רוצה. זו בטח לא מה שהיינו רוצים לשמוע, אך ישנם כל מיני יתרונות לחשבון אייטונס ועם זה ננצח: למשל, הזיהוי איזו אפליקציה הורדנו בעבר. היום, ברגע שאנו מורידי אפליקציה חינמית, מבחינת אפל קנינו אותה ב- 0$. אם בעתיד היא תעלה כסף, אנחנו כבר קנינו אותה ונוכל להוריד אותה שוב מאותו חשבון. בנוסף חשבון אייטונס מאפשר לנו לקבל פלייליסטים מוכנים (כאמור genius) באופן אוטומטי, עטיפות לאלבומים ולקבל עדכונים שוטפים לגבי אפליקציות.

רדיו
    למי שלא ידע, יש אפשרות להאזין לרדיו ב- straming. אומנם לא לתחנות ישראליות בשלב זה, אך זו אפשרות קיימת. לכל אותם אנשים שרוצים לשמוע מוזיקה חדשה או שמאסו על הספריה שלהם- מוצעות להן מאות תחנות רדיו, לפי זאנרים. כמובן שיש להיות מחוברים לרשת.

חנות אייטונס/ iTunes Store
    בחיים לא חשבתי שאהנה כ"כ להסתובב בחנות מכוונת. אפל מציעים תכנים רבים שניתן לרכוש או להוריד ללא תשלום והכי חשוב- לסנכרן עם האייפון/אייפוד שלכם!
    כמו שאתם בטח יודעים, יש מלא אפליקציות חינמיות למכשירים שלכם וכל מיני תכנים חינמיים, למשל הרצאות (לתלמידים שבנינו) באייטונס אוניברסיטה (itunes u) שיועברו לאיפון שלכם ללא המרות. זהו יתרון כללי לאייטונס ולתכנים שלו, אשר מותאמים למכשיר שלכם: מורידים ומעבירים למכשיר.

רוצים ללמוד גיטרה? iTunes U

לסיכום, התשובה האמיתי לכל השאלות והתהיות לגבי הגבלותיה של אייטונס, מסתכמת במילה אחת: כסף. אפל, כמו כל חברה קמה כדי להרוויח. אנחנו לא יכולים ליצור צילצול למכשיר באופן מובנה, כדי לקדם את החנות המכוונת. כנ"ל לגבי סרטים והמרותיהם. בסופו של דבר לכל מגבלה יש פיתרון עקיף, לפעמים לא הכי נוח אבל קיים. בתור משתמשים אנחנו מנסים לנצל מה שנותנים לנו כמה שיותר, ומעבר לכך למצוא חלופות‪;‬ למשל ה- jb באייפון שבא כדי לממש את פונטנציאל המכשיר.

כאמור, אם תתרגלו להשתמש באייטונס, ותחפשו את הטוב שבה (ויש הרבה) אתם תהנו יותר מאשר המצב הנוכחי, בו הרבה אנשים משתמשים בתוכנות מדיה אחרות, ומשתמשים בתוכנה רק לשם סינכרון. זוהי טעות לדעתי, שגורמת לאנשים סתם להתעצבן, וחבל. בשונה מתוכנות סינכרון של נגנים אחרים, אייטונס לא נועדה רק לסינכרון, אלא לשימוש של ממש, וזה מה שהופך אותה להרבה יותר נוחה מאחיותיה. תנו צ'אנס.

הערה- כתבה זו נועדה לעזור למשתמשים. אין כוונה לנסות לפרסם את התוכנה. תגובות לא מתאימות לא יתקבלו בברכה.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי natish; 15/03/10 בשעה 00:41.

2. 4 משתמשים אמרו תודה ל- eden על ההודעה

gil097 (01/03/11), S.L.Y - T.B (16/03/10), shor1405 (24/10/10), Vatos-Locos (23/03/10)

מנהל פורום מק הסמל האישי של yakirmanz
    תודה
    536
    הודו לי 1,051 פעמים ב 712 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: iTunes- החבר הכי טוב שלכם

+1
    חבל שזה לא ברור להרבה מאוד אנשים , במיוחד חבל לי על המקיסטים שבינהם

iPhoner שועל על!
    תודה
    10
    הודו לי 37 פעמים ב 36 הודעות

מדריך מצויין
    כן ירבו כמוך

תודה
    289

ציטוט נכתב במקור על ידי yakirmanz צפיה בהודעה
    +1
    חבל שזה לא ברור להרבה מאוד אנשים , במיוחד חבל לי על המקיסטים שבינהם
    לגמרי. לאנשים קשה לצאת מהקופסא שהם חיים בה. זה בכלל מוזר לשמוע את זה על מקיסטים..

ציטוט נכתב במקור על ידי isaakh צפיה בהודעה
    מדריך מצויין
    כן ירבו כמוך
    האמת היא שזה לא מדריך, אבל תודה

iPhoner שועל על! הסמל האישי של Cyphers
    תודה
    4
    הודו לי 591 פעמים ב 215 הודעות

כתבה טובה. כייף לקרוא. עושה לי חשק לסדר את המדייה שלי.

איך הגיע תג של גוגל לכתבה הזאת עוד לא הבנתי.

תודה
    289

ציטוט נכתב במקור על ידי cyphers צפיה בהודעה
    כתבה טובה. כייף לקרוא. עושה לי חשק לסדר את המדייה שלי.

איך הגיע תג של גוגל לכתבה הזאת עוד לא הבנתי.
    אם תג שקרי גרם לך לקרוא אז מה טוב

מחקתי, חשבתי שמחקתי אותו אתמול כשגם לא היה לי ברור מה הוא עשה שם. כנראה גוגל הוסיפו את עצמם....

משתמש VIP הסמל האישי של S.L.Y - T.B
    תודה
    468
    הודו לי 136 פעמים ב 113 הודעות

כתבה מעולה!!! כל הכבוד עדן, כן יירבו משקיעים כמוך!!

ובקשר לנושא, אייטיונס תוכנה אדירה. כ"כ נוחה בסידור המוזיקה שלה, בשמיעת השירים ובחיפוש הנפלא והמהיר...וגם כל הפלייליסטים, הכל פשוט נפלא בה.

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

אחלה מאמר עזר לי רבות

iPhoner ותיק
    תודה
    108
    הודו לי 36 פעמים ב 28 הודעות

ללא ספק תוכנה טובה.
    הבעיה היא שכאשר אתה מסנכרן את האייפון עם התוכנה הוא מסנכרן לך את כל המחשב ובמחשב יש לך יותר מ16 gb של מוזיקה. ואם אתה לא רוצה אז צריך שרק מה שמסומן בוי יסתנכרן ואז לסמן כל שיר בנפרד וכן זה מעצבן מאוד!!! אם היה ניתן להוסיף מוזיקה ע"י העתקה זה היה פותר הרבה בעיות. גם לא ניתן להעתיק שיר שיש אצל חבר שלך אם לו יש אייפון כי זה מסונכרן על שמו. יש בעיות עם התוכנה. לפי מה שרמשת פה אז לשמוע איתה מוזיקה זה נח אבל עדיין winamp יותר נוכה גם אצלה יש חיפוש .

iPhoner חדש
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

אחלה מהמררר

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 5 12345 אחרוןאחרון