+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 10 מ 10
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל האם הנקסוס 1 פחות טוב מהאייפון 3Gs?

2 בדיקות שמשוות את האייפון 3Gs למכשיר הנקסוס 1 של גוגל מראות שה- 3Gs מנצח את הנקסוס בהרצת תלת מימד ובאיכות המסך שלו. כן... שמעתם נכון איכות המסך של האייפון טובה יותר מזו של הנקסוס לפי מחקר מעמיק שנערך שהשווה את 2 המסכים. מסתבר שהעיניים מתעתעות בנו.

הנקסוס 1 שיצא לפני מספר חודשים שקול רעש וצלצולים ניצח לכאורה את האייפון בכל קטגוריה לפחות לפי הנתונים היבשים. יש לו מעבד חזק יותר, מסך AMOLED שהוא כביכול איכותי יותר, יותר זיכרון ועוד. אבל מסתבר שהנקסוס 1 למרות שהוא מתקדם יותר וחדש יותר ממכשיר ה- 3Gs יש עוד כברת דרך ארוכה כדי לנצח את האייפון ובאופן די אירוני נראה שהמכשיר דווקא נופל אל מול פני ה- 3Gs המתיישן. 2 בדיקות של המכשירים מגלות שדווקא ביצועי ה- 3Gs בתחום ה- 3D עולים על אלו של הנקסוס דבר שהוא מפתיע בגלל החומרה החזקה יותר של הנקסוס וכן עוד מחקר מאוד יסודי מלמד שמסך ה- LCD של האייפון איכותי יותר ממסך ה- AMOLED של הנקסוס.

3D
    חברת הפיתוח "Distinctive Developments" בנתה אנימציית 3D שמראה מספר דמויות בחדר תלת ממדי כאשר זוויות הצילום סובבות סביב הדמויות כדי לבדוק את הביצועים הגרפיים של מכשיר ה- 3Gs ושל הנקסוס 1. בבדיקה הזו גם המעבד של המכשיר וגם המעבד הגרפי (GPU) נבדקים כאשר המעבד הגרפי מתאמץ ממספר הפוליגונים שנמצאים על המסך והמעבד (CPU) מנהל את מבנה הדמויות עצמן. בבדיקה הזו אפשר לראות באופן ברור שהאייפון 3Gs מנצח באופן די ברור כאשר הוא מגיע למהירויות של עד ל- 61 פריימים לשניה כאשר הנקסוס 1 מגיע למהירויות של 30 עד 35 פריימים לשניה.

ובכן יש לך 2 סיבות: הראשונה היא שמכשיר הנקסוס 1 מוגבל בשימוש ב- Neon float-point כלומר המעבד מנסה כל הזמן רק לעמוד בקצב מילוי הפיקסלים של ה- GPU לעומת האייפון שכן משתמש באופן מלא בהאצת Neon float-point לכן המעבד יכול לעבוד מהר יותר. שנית, לנקסוס 1 יש רזולוציית מסך גבוהה יותר של פי 2.5 מזו של האייפון ולכן ה- GPU צריך למלא פי 2.5 פיקסלים יותר מהאייפון.

חשוב לציין שהעליונות של האייפון בבדיקה הזו דווקא נובעת מבעיה תוכנתית לפיה גוגל מגבילה את החומרה של הנקסוס ובמידה וגוגל תאפשר את האצת החומרה המתאימה אין ספק שנוכל לראות שינוי מהותי וככל הנראה עליונות מצד הנקסוס והחומרה החזקה שלו. אבל עדיין אנחנו מדברים על המצב הקיים כיום.

איכות המסך
    דוקטור Raymond Soneira, נשיא חברת DisplayMate Technologies פרסם מאמר מקיף מאוד בו הוא השווה בין מסך ה- AMOLED של הנקסוס 1 למסך ה- LCD של האייפון 3Gs כאשר הוא דיבר עם האתר AppleInsider על מסקנותיו. עצם הקביעה כי מסך ה- AMOLED של הנקסוס נחות לזה של האייפון הוא מפתיע לכשעצמו מאחר ולא מעט אנשים שבדקו וסקרו את המכשיר התרשמו מאוד מהמסך של הנקסוס. אבל Soneira טוען שמראה עיניים יכול להיות מטעה. עבור ההשוואה Soneira לקח מכשיר נקסוס 1, מכשיר אייפון 3Gs ומסך מקצועי ושם את כולם זה לצד זה כאשר אותה התמונה מוצגת בכל 3 המסכים.

התוצאה: למרות שהמסך של הנקסוס הוא מואר וצבעוני יותר באופן שמושך את העין הוא גם מלא ברעשים והוא לא מדויק מבחינת חדות הצבעים שלו. Soneira אומר שמסך הנקסוס דומה למסכי הטלויזיה הצבעוניים שנראים בחנות מצוין אבל במבחן המציאות בבית התמונה נראית שונה לרעה. כך גם מסך הנקסוס שככל הנראה מגזים בתצוגת הצבעים שלו כך שלמראית עין הצבעים עליו נראים מצוין אבל אם אתם יודעים איך התמונה והצבעים אמורים להיות באמת התמונה נראית די רע בגלל עודף בצבעים. רוב המסכים האיכותיים מכילים לפחות 18 ביט של צבעים והם מחקים עוד 24 ביט של צבעים על ידי מיזוג צבעים. אבל במבחנים שלו מצא Soneira שמסך הנקסוס 1 משתמשת רק ב- 16 ביט של צבעים והוא מחקה 32 אפשרויות עוצמה לצבעים הכחול והאדום ו- 64 אפשרויות לצבע הירוק. דבר שהוא די נפוץ במסכים של מכשירי low end.

Soneira גם מצא שלמרות שהמסך של הנקסוס מצוין להצגת טקסט, אייקונים וגרפיקה של תפריטים הוא מציג באופן די גרוע תמונות כאשר כדי להמחיש זאת הוא מציג את אותה התמונה שצולמה על ידי נאס"א (סוכנות החלל האמריקאית) על 2 המכשירים.

מה שכן המסך של הנקסוס מצוין בצבעי השחור עמוקים שלו עקב טכנולוגיית ה- OLED ויחס ניגודיות איכותי ולמרות שמסך ה- LCD של האייפון טוב יותר הוא לא חף מבעיות כאשר יחס הניגודיות שלו נמוך מדי וכך גם רווית הצבע. Soneira אומר שגוגל ואפל בחרו ב- 2 כיוונים מנוגדים לשימוש במסכים שלהם ולכן התוצאות כל כך שונות. Soneira גם אומר שאפל חייבת לשנות את רזולוציית המסכים שלהם מאחר ורזולוציה של 320x480 נופלת אל מול המתחרות במיוחד כשיחס הניגודיות של המסכים של האייפון נמוך באופן ניכר מהדרוש.

כך שנראה שלמרות שיש צורך בשיפור ב- 2 המסכים של המכשירים האייפון עדיין מציג את המסך האיכותי יותר באופן די מוזר ותמוהה.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

משתמש VIP הסמל האישי של ipxp
    תודה
    266
    הודו לי 864 פעמים ב 641 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: האם הנקסוס 1 פחות טוב מהאייפון 3Gs?

החברות תמיד ידביקו את הביצועים לאלה של האייפון רק כשכבר יהיה מאוחר מדי ויצא דגם חדש יותר :P

עובדה עד עכשיו לא היה שום טלפון שהיה זהה או יותר טוב לרמת האייפון הנוכחי, אנשים אומרים שזה השתנה עם הnexus1 אבל גם זה לא...

iPhoner שועל על! הסמל האישי של Cyphers
    תודה
    4
    הודו לי 591 פעמים ב 215 הודעות

אני לא חושב שיש משהו לא נכון בבדיקות פשוט יצא לי להתעסק טיפה עם המכשיר והצבעים שלו פשוט מדהימים.

אני די בטוח שזה קשור ל- oled

iPhoner ותיק
    תודה
    3
    הודו לי 4 פעמים ב 2 הודעות

היכולת של המסך זה איך שאתה רואה אותה, מה זה משנה מה שיש על הנייר?
    אם בתכלס, הנקסוס וואן נראה טוב יותר, אז מה זה כבר משנה שעקרונית האייפון טוב יותר?

מנהל פורום אביזרים הסמל האישי של ItaiHay
    תודה
    361
    הודו לי 1,499 פעמים ב 703 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Snoopy צפיה בהודעה
    אם בתכלס, הנקסוס וואן נראה טוב יותר, אז מה זה כבר משנה שעקרונית האייפון טוב יותר?
    כי יש אנשים שחשוב להם הביצועים הנ"ל. אני לא שופט. אני לא אוהב לא את זה ולא את זה אני טיפוס של אייפוד טאצ'

iPhoner מתחיל
    תודה
    2
    הודו לי פעם אחת

לדעתי התוכנה שבעזרתה בדקו את הדברים הנ"ל מותאמם יותר לאייפון מאשר לנקסוס, ובגלל זה זה נראה הרבה יותר טוב.

iPhoner חדש
    תודה
    2
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי itaifcb צפיה בהודעה
    כי יש אנשים שחשוב להם הביצועים הנ"ל. אני לא שופט. אני לא אוהב לא את זה ולא את זה אני טיפוס של אייפוד טאצ'
    חחחח מסכים איתך

ציטוט נכתב במקור על ידי adirbd צפיה בהודעה
    לדעתי התוכנה שבעזרתה בדקו את הדברים הנ"ל מותאמם יותר לאייפון מאשר לנקסוס, ובגלל זה זה נראה הרבה יותר טוב.
    מדהים איך אנשים מחפשים סיבות מתחת לאדמה ... אבל עמוק מתחת לאדמה כדי לא להודות שמה שכולם מכרו להם לא נכון ושהם בלעו את זה...
    לשאלתך הבאה כנראה... כן יש לחברים שלנו נקסוס אחד ולאמא ואבא שלי כל אחד אייפון ולי אייפוד טאץ' ואין בכלל מה להשוות

נערך לאחרונה על ידי gil1994; 24/02/10 בשעה 19:34.

iPhoner מנוסה
    תודה
    30
    הודו לי 7 פעמים ב 7 הודעות

במקרה היום שיחקתי קצת עם נקסוס של חבר, ואני חייב להגיד שהמסך נראה מדהים, חד מאוד, ונראה שונה מזה של האייפון.

אז האייפון טוב יותר בהצגת 3d??? זה מאוד מאוד מאוד חשוב לי ולכולנו. הרי כולנו רואים כל יום, כל היום, רק סרטים ב 3d.

לא בדקו איזה מכשיר יותר טוב במצבים ללא כוח משיכה? זה גם חשוב לי, בכל הטיסות שלי לחלל (ובטח לא רק לי).

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי chicko צפיה בהודעה
    במקרה היום שיחקתי קצת עם נקסוס של חבר, ואני חייב להגיד שהמסך נראה מדהים, חד מאוד, ונראה שונה מזה של האייפון.

אז האייפון טוב יותר בהצגת 3d??? זה מאוד מאוד מאוד חשוב לי ולכולנו. הרי כולנו רואים כל יום, כל היום, רק סרטים ב 3d.

לא בדקו איזה מכשיר יותר טוב במצבים ללא כוח משיכה? זה גם חשוב לי, בכל הטיסות שלי לחלל (ובטח לא רק לי).
    אל תסתכל רק בסרטונים אלא גם בתמונות ואולי גם תקרא קצת
    מדברים על זה שהמסך של הנקסוס גם מציג תמונות בצורה פחות טובה שלא לדבר על סרטונים או משחקים שמשתמשים ב- 3d. אז נכון זה אולי לא הכי משפיע אבל זה נותן נקודת מחשבה נוספת על המסך של הנקסוס לאור כל הביקורות הכל כך טובות שהוא קיבל.

iPhoner מתקדם
    תודה
    3
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי snoopy צפיה בהודעה
    אני בדיוק כמוך רק הפוך :s
    על הנייר אולי הנקסוס 1 טוב יותר אבל בתכלס אין על האייפון האפקלציות וכל הדברים שמוציאים אליו משנים הכל!

+ פרסם תגובה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •