+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 17
    מנהלת פורום מק הסמל האישי של eden
    תודה
    289
    הודו לי 774 פעמים ב 549 הודעות

ברירת מחדל הבהרה לגבי האחריות בארץ- איידיגיטל, לקוחות ישראל ולקוחות חו"ל

מכיוון ששאלה זו חוזרת על עצמה אני אנסה להבהיר את העניין כמה שיותר.

לכל מחשב של אפל, בין אם הוא נקנה בארץ או בחו"ל, ניתנת שנה אחריות בינ"ל החל מתאריך הרכישה אצל משווק מורשה. למה הכוונה? אם קניתם מחשב אצל מישהו שהוא אינו משווק מורשה, אותו אדם/מוכר כן קנה את המכשיר ממשוק מורשה, ולכן האחריות תחל מתאריך הרכישה מהמשווק המורשה, ולא מתאריך הקניה שלכם. בגדול- אם רכשתם בחנויות apple store, או premium seller, autorised reseller תאריך הקניה הוא תאריך תחילת האחריות.

ישנם מוצרים של אפל, שלא ניתנת לגבם תמיכה במקומות מסויימים. לדוגמא: בארץ, לא היתה תמיכה לאייפון עד השקתו, אפילו אם קניתם בחו"ל ויש לכם כבייכול אחריות בינ"ל לשנה.

מכיוון שאין לנו נציגות של Apple בארץ, אלא רק יבואן רשמי, האחריות קצת לא נעימה ויש לה חסרונות רבים. (כנראה כי אפל משלמת יותר לאיידיגיטאל על תיקונים אז יש יותר בירוקרטיה).

הרחבת אחריות
    אם רכשתם את המכשיר שלכם (בין אם זה מקבוק, איימאק או איפודים) בחו"ל, הדרך היחידה שלכם להרחיב אחריות (Apple care) היא לקנות בחנויות Apple. למי שרוכש מכשירים בחו"ל אין אפשרות להרחיב אחריות בארץ. (נכון לפעם האחרונה שביררתי). איני יודעת אם יש לזה הסבר מהצד של אפל, או שזו סתם התעללות החוזרת ונשנית של איידיגיטאל כנקמה על כך שרכשתם בחו"ל.

למי שרוכש את המכשיר בארץ, מלבד המחיר היקר, יכול להרחיב את האחריות ע"י idigital care שנמכרת כמובן אצל איידיגיטאל (ומשווקיה המורשים). מה ההבדל מApple care? דיי פשוט- זה מתקבל רק באיידיגיטאל. אם תטוסו מתישהו לחו"ל או תצטרכו תיקון (שלא במסגרת השנה הראשונה שהיא כאמור בינ"ל)- מבחינתם אין לכם אחריות.
    מה עדיף? לדעתי לקנות Apple care בכל מיני דרכים מגוונות מחול, וככה להיות מכובד בכל העולם. (וזאת בתנאי שזה רלוונטי).

יש לציין שניתן להרחיב את האחריות עד תום השנה הראשונה. כלומר יש לאקטב (פעולה ש"מפעילה" את האחריות) אותה לפני שהאחריות לשנה נגמרת לכם. אם עברה לכם השנה, אתם לא יכולים להרחיב את האחריות לנצח.

איכות האחריות

כאן מתחיל דיון יותר סוער לגבי אחריות לקוחות חו"ל.
    איידיגיטאל מתחייבת לטפל בלקוחותיה (=אלה שרכשו אצלה ואצל משווקיה המורשים בארץ) עד 7 ימי עסקים בכפוף למלאי, ובלקוחות Apple (לקוחות חו"ל) עד 21 ימי עסקים בכפוף למלאי. פרשנות הדבר: בין אם אתם לקוחות איידיגיטאל, או אפל, אם יש לכם תקלה שדורשת תיקון חלק מסויים שאינו במלאי, לאיידיגיטאל אין שום התחייבות לתקן את המחשב בזמן מוקצב. לטענתם הם "יעשו ככל שניתן" ע"מ שזה יהיה מהיר.

פורצידורה לגבי לקוחות בארץ: אין לי יותר מידי נסיון בעניין מכיוון שאת המחשב שלי רכשתי בארה"ב. אבל, בעיקרון כל המחשבים שנרכשים בארץ רשומים אצל איידיגיטאל, כך שאני מניחה שגם אם לא תהיה לכם קבלה, לא יעשו לכם יותר מידי בעיות. בכל אופן יש לציין שהיחס ללקוחות עדיין לוקה בחסר ולא מלהיב. על כך ניתן לקרוא בהרחבה פה.

לגבי לקוחות חול: איידיגיטאל חייבת לספק שירות לכל לקוחות אפל כל עוד הם במסגרת האחריות. (שנה או שלוש שנים). כאמור התחייבותה של איידיגיטאל היא ל21 ימי עסקים בכפוף למלאי. הבעיה מתחילה בכך שאיידיגיטאל לא מחזיקה מלאי ללקוחות חול. לטענתם הסיבה היא ש"הם לא יכולים לדעת כמה להחזיק מכייון שאין להם איך לדעת כמה מקיסטים מ"חול" יש בארץ".

פורצידורה:
    אם תלכו לאיידיגיטל (חיפה או ת"א) ישלחו אתכם למעבדה בפ"ת. איני יודעת אם זו הפורצידורה הרישמית לפיה הם אמורים לדבוק, אך מנסיון זה מה שאני יודעת.
    מכייון שאין לכולנו את האפשרות להגיע למעבדה בפ"ת, ניתן לשלוח את המחשב לשריג (כיום נקראים doubleteam, יושבים בת"א) שיש להם את הכוח לתקן מחשבים באחריות (ולא באחריות- בתשלום) מבלי לפגוע בה. לדעתי זה גם מומלץ כי הם יותר מקצועיים ומבינים עניין (שלא נדבר על נחמדים...) בהרבה מהנציגים של איידיגיטאל. (וכל זה בלי לנטור טינה, הנציגים של איידיגיטאל פשוט קופאיות עם חולצות של תפוח ותו לא. אה, יש סיכוי שיש להם איפוד אומשהו).

איך עושים את זה? מגיעים לשם עם המחשב, רצוי להתקשר ולתאם מראש. הטכנאי יבדוק את התקלה, אם זה משהו מידי. במקרה שלי, הגעתי מצויידת עם הקבלות, הבחור (לירן) סרק אותן והביא לי אישור של השארה במעבדה.
    מה בעצם קורה? צילום הקבלה (או לחלופין אם יש לכם Apple care) נשלח לאפל עם תיאור התקלה מבחינת התכנאי. אחרי 7-14 ימים אפל מאשרת או לא מאשרת את התיקון, ובמידה והחלק לא נמצא במלאי של איידיגיטאל (אפילו אם שלחתם לשריג, איידיגיטאל הם מספקי החלקים מאפל), אפל ישלחו אותו לארץ. לכשהו יגיע, שריג ידאגו כמובן להחליף אותו- ונקווה שפה המחשב שלכם יהיה תקין, וכל התהליך הזה יקח 21 ימי עבודה. בפועל, במידה והחלק לא במלאי, יקח לו יותר זמן להגיע, וסביר להניח שתשארו ללא מחשב יותר מחודש. את המחשב אתם אוספים משריג בת"א.
    *במידה ואין לכם את הקבלה, איידיגיטאל ינפנפו לכם לשלום ויגידו לכם להתקשר לאפל במדינה שבה רכשתם לבקש שיחזור קבלה. (יתכן ששריג ינסו יותר לעזור במקרה כזה.)

ההמלצה שלי: אם התקלה שלכם נסבלת, ולא דחופה, נסו לבדוק אם החלק התקול אכן נמצא במלאי של איידיגיטאל. אולי שווה לחכות להתמלאות המלאי. מהבנתי הכמות של החלקים כ"כ נמוכה שם שאולי זה לא מעשי. (להבנתי 2# יתכן שאין אפילו חלק אחד במלאי והמידע הזה ניתן לי כדי ללטש את הסיפור).

ביטול אחריות
    -כידוע מי שרוכש בחו"ל מקבל מקלדת ללא אותיות חרוטות בעברית. אם זה נייח אז אין בעיה לרכוש מקלדת או לחרוט עליה. האחריות למקלדת אובדת אוטומאטית. אם חורטים על מקלדת של מחשב נייד- האחריות למחשב כולו אובדת. (נכון להיום). ניתן להיעזר בפוסט http://www.iphones.co.il/forum/threa...tml#post575441
    - שידרוג זיכרון או כונן קשיח באופן עצמי לא מבטלים אחריות.

מחשב חלופי
    איידיגיטאל מבחינתה מעולם לא התחייבה לספק מחשב חלופי ללקוחות שנתקעים בלי מחשב. במקרה שלי המחשב היה אצל שריג 3 חודשים, ואחרי מכתב זועף לאיידיגיאטל קיבלתי מחשב חלופי עד שהמחשב שלי חזר אלי (זה יצא 5 שבועות). איני יודעת אם זה יוזמה של שריג או של איידיגיטאל, אבל אני חושבת ששל שריג, אברר את זה.

הנחות
    נכון להיום:
    - אין הנחות לרכישה במזומן
    - סטודנטים מקבלים אחריות ל3 שנים. (idigital care)
    - לפעמים יש מבצעים בתחילת שנה, למשל בתחילת שנת הלימודים האחרונה, סטודנטים יכלו לקבל מדפסת בהנחה.

לסיכום, זה אכן נשמע שאיידיגיטאל ממררת את החיים ללקוחות חו"ל, אך ננקטים צעדים למען שיפור יחס זה. ישנם הרבה דיונים על "לקנות מאיידיגיטאל כדי להיות בראש שקט" שיש לי קצת בעיה איתם. המחירים של איידיגיטאל יכולים להגיע להפרשים עצומים (החל מיבוא אישי ועד נסיעה וקניה מחו"ל), שאפשר להרחיב אחריות ל3 שנים בחו"ל ועוד ישאר לכם עודף לכאבלים, תיק למחשב וציוד היקפי אחר. לדעתי, אין להיכנע לאיידיגיטאל ולקנות במחירים המטורפים שלהם כי הם מקשים עלינו. בסופו של דבר זו בחירה של כל אחד ואחת מכם, אך זו דעתי. בכל אופן, תתחדשו, ונקווה שלא תצטרכו את האחריות!

הערה: כל הנכתב פה הוא מידע אישי ונסיון (שלי או של מכרים). אין להתיחס למה שנכתב כמחייב, ותמיד עדיף לבדוק מול החברה (דברים גם מתעדכנים). כתבתי את הנאמר מהראש, ואני מניחה שפוסט זה יתעדכן ככל שאדע (ואזכר) בעוד פרטים. אם אתם רוצים להוסיף מידע לפוסט זה, שלחו הודעה.
    הערה 2#: לא הרחבתי יותר מידי על הסיפור המיגע שלי עם האחריות כי זה לא הכי רלוונטי לפוסט, אם מישהו מתעניין ביותר פרטים, פרטית.

נערך לאחרונה על ידי eden; 13/02/10 בשעה 11:15.

2. 8 משתמשים אמרו תודה ל- eden על ההודעה

harel147 (13/02/10), kido2222 (13/02/10), lirandrob (14/07/10), M1chael (13/02/10), riotvan505745 (13/02/10), ROY1966 (14/06/14), S.L.Y - T.B (13/02/10), TheKiller=IL= (13/02/10)

iPhoner ותיק
    תודה
    13
    הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: הבהרה לגבי האחריות בארץ- איידיגיטאל, לקוחול ישראל ולקוחות חו"ל

וואו תודה!!

iPhoner שועל על!
    תודה
    72
    הודו לי 279 פעמים ב 184 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: הבהרה לגבי האחריות בארץ- איידיגיטאל, לקוחול ישראל ולקוחות חו"ל

סחטיין עדן

לצערי עניין האחריות מרתיע לא מעט אנשים מלקנות את המק שלהם בחו"ל ולא בארץ.
    סה"כ הלחץ של איידיגיטל עובד לא רע בנושא הזה.

עניין החלפים לא ברור לי כ"כ:
    התיקון הוא 21 (או 7) ימי עסקים בהנחה ויש להם את החלקים במלאי.
    ?1. האם להחליף חלק במחשב (כאשר החלק החלופי קיים) לוקח 21 יום???
    2. למה למעבדה שמכבדת את עצמה (או שלא..) אין מספיק חלפים כדי לתקן את רוב התקלות?
    3. למה שריג תלויים במלאי החלפים של איידיגיטל ולא יכולים להחזיק מלאי חלפים משלהם?

תודה
    289

ציטוט נכתב במקור על ידי m1chael צפיה בהודעה
    סחטיין עדן

לצערי עניין האחריות מרתיע לא מעט אנשים מלקנות את המק שלהם בחו"ל ולא בארץ.
    סה"כ הלחץ של איידיגיטל עובד לא רע בנושא הזה.

עניין החלפים לא ברור לי כ"כ:
    התיקון הוא 21 (או 7) ימי עסקים בהנחה ויש להם את החלקים במלאי.
    ?1. האם להחליף חלק במחשב (כאשר החלק החלופי קיים) לוקח 21 יום???
    2. למה למעבדה שמכבדת את עצמה (או שלא..) אין מספיק חלפים כדי לתקן את רוב התקלות?
    3. למה שריג תלויים במלאי החלפים של איידיגיטל ולא יכולים להחזיק מלאי חלפים משלהם?
    1. להחליף את החלק לא לוקח 21 יום, אבל לוקח לאפל 7-14 ימים לאשר לך בכלל את התיקון. במידה ואישרו לך, החלק ישלח לארץ שזה גם איזה שבוע והופ הגענו ל21 ימי עסקים. (חודש) אני מניחה שנתנו 21 יום כדי להרגיע אותנו ותו לא. המספר הזה מונפץ ולא מחייב משום כיוון כי כאמור מלאי זה לא קיים. תחשוב שהיו אומרים לך שאם יש מלאי תחכה 4 ימים, אבל בגלל שבפועל אין, אתה מחכה חודשיים. סוג של פסיכולוגיה כדי "להכין" אותך. חוץ מזה, הם אוהבים להבדיל בין לקוחות חול ללקוחות ישראלים כדי שירכשו מהם, וכמו שאמרת זה עובד יפה מאוד.

2. מבחינתם להחזיק חלקי חילוף זה להפסיד כסף כי אפל לא מספקת להם יותר מידי. ככה שכדי לתת שירות יותר טוב הם צריכים "להשקיע". יש לציין שכמובן אפל משלמת להם יפה על כל תיקון.

3. בירוקרטיה של אפל. ושוב, להחזיק חלפים בשביל אנשים שיש להם אחריות זה בזבוז כסף מצידם. בנוסף החלקים חייבים לעבור דרך היבואן הרישמי. גם כאשר החלק נשלח מאפל, הוא מגיע לאיידיגיטאל ושריג לוקחים אותו משם.

iPhoner ותיק
    תודה
    13
    הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

מיכאל לגבי 1. בעבר ניגשתי לאיידיגיטל עם המקבוק פרו הקודם שלי (200 הוא כבר מחוץ לתוקף האחריות אבל כל מה שרציתי זה שיסדרו לי שתי חלקים במקלדת. הייתי מוכן לשלם והכל... הם דרשו להכניס את המחשב למעבדה ל21 יום. אמרתי להם שאני מוכן לקנות את החלקים מהם מבלי להכניס את המחשב והם סירבו. אני מאמין שהיה להם את השני מקשים האלה, וגם אם לא גם אם הייתי מחכה שהמקשים יגיעו ורק אז מכניס את המחשב למעבדה הם היו משחררים לי את המחשב לאחר 21 יום.

iPhoner שועל על!
    תודה
    72
    הודו לי 279 פעמים ב 184 הודעות

אני עדיין לא מבין למה לוקח לאפל לאשר את התיקון 7-14 יום. מה כ"כ מסובך? שולחים מייל, מקבלים מייל חזרה.
    להחזיק חלקי חילוף זה לא הפסד כסף. לכל מוסך יש מספיק חלקי חילוף (לפחות הנפוצים), כדי לתקן את המכוניות שמגיעות אליו באופן מיידי. גם המוסך מקבל את החלפים מהיבואן, וגם ליבואן זה מגיע מחו"ל. למה זה לא כך אם אפל ואיידיגיטל?

ומה זאת אומרת "אפל לא מספקת להם יותר מידי" - זה נשמע כאילו אפל עושה למישהו טובה.

גם בנוגע לשריג, אני מבין שהחלקים צריכים לעבור דרך איידיגיטל, אבל אני חושב שלשריג יש את הזכות להחליק כמות חלפים כרצונה, בלי קשר לקפריזות של איידיגיטל או של אפל.

בקיצור, כל התהליך הזה מאד עקום.

תודה
    289

ציטוט נכתב במקור על ידי m1chael צפיה בהודעה
    אני עדיין לא מבין למה לוקח לאפל לאשר את התיקון 7-14 יום. מה כ"כ מסובך? שולחים מייל, מקבלים מייל חזרה.
    להחזיק חלקי חילוף זה לא הפסד כסף. לכל מוסך יש מספיק חלקי חילוף (לפחות הנפוצים), כדי לתקן את המכוניות שמגיעות אליו באופן מיידי. גם המוסך מקבל את החלפים מהיבואן, וגם ליבואן זה מגיע מחו"ל. למה זה לא כך אם אפל ואיידיגיטל?

ומה זאת אומרת "אפל לא מספקת להם יותר מידי" - זה נשמע כאילו אפל עושה למישהו טובה.

גם בנוגע לשריג, אני מבין שהחלקים צריכים לעבור דרך איידיגיטל, אבל אני חושב שלשריג יש את הזכות להחליק כמות חלפים כרצונה, בלי קשר לקפריזות של איידיגיטל או של אפל.

בקיצור, כל התהליך הזה מאד עקום.
    אתה צודק שזה עקום.
    אבל הטענה של איידיגיטאל מנגד היתה שלא הם ולא אפל יכולים לדעת כמה מחשבי מק מכל סוג יש בארץ וככה לא יודעים להחזיק מלאי (אמרתי שזה חלק מלדעת לנהל חברה... כמו שירקן יודע כמה ירקות להביא מבלי שיתקלקלו לו..).
    אני באמת לא יודעת למה לוקח לאפל זמן לתת אישור כי אני לא יודעת מה באמת עומד מאוחרי זה.

בעיקרון זה ברור שללקוחות יהיה טוב אם שריג ואידיגיטאל יחזיקו חלפים, אבל מבחינתם- מה אכפת להם? אם אתה לקוח חול ויש לך תקלה אתה תחכה חודש חודשיים ושלושה- הם לא מפסידים מזה כסף, אז למה להם להשקיע כסף? כדי שתצא עם חיוך?

$ $ $

iPhoner מנוסה
    תודה
    0
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

לא לשלם לישראלים יותר מ17% מע"מ! הרווח של אפל גם ככה עצום! מה נראה לכם שIDIGITAL קונה במחיר שאנחנו קונים באפל סטור? לא! היא מקבלת כמעט מחיר עלות ומוסיפה לזה "מיסים" בשביל רווח!

לקנות אפל רק מארה"ב/אנגליה!

דעתי....

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

הוספתי לינק לפוסט הראשון של נעוץ השאלות לגבי קניה.
    אני בטוח שזה יהיה שימושי מאוד אז אם משהו שואל לגבי זה עכשיו תוכלו לספק לינק לפוסט במקום שיחפרו על אותה השאלה שוב ושוב ושוב ושוב ושוב.

עדן תודה

עורך ראשי ומנהל תוכן
    בטוויטר: natisho@

"הדרך האמיתית לאמוד אדם היא לבחון איך הוא מתנהג לאדם אחר שלא מביא לו תועלת"

תודה
    289

ציטוט נכתב במקור על ידי iqdarko צפיה בהודעה
    לא לשלם לישראלים יותר מ17% מע"מ! הרווח של אפל גם ככה עצום! מה נראה לכם שidigital קונה במחיר שאנחנו קונים באפל סטור? לא! היא מקבלת כמעט מחיר עלות ומוסיפה לזה "מיסים" בשביל רווח!

לקנות אפל רק מארה"ב/אנגליה!

דעתי....
    לגממרי... איידיגיטאל קונה במחיר מוזל מאפל, משלוח מוזל כי היא בטח יש לה הסכם עם חברות משלוחים.
    זה לא הגיוני שיבוא אישי יותר זול, לקנות במחיר כמעט מלא, לשלם משלוח, לשלם מע"מ, ועדיין יש הפרש מאיידיגיטאל (אמנם במקרה הזה לא מטורף אבל קיים)- רק תחשבו כמה הם מרוויחים. לא ריאלי פשוט..

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון