+ פרסם תגובה
תוצאות 1 עד 10 מ 10
    מנהל תחום משחקים הסמל האישי של Roy.c
    תודה
    195
    הודו לי 569 פעמים ב 340 הודעות

ברירת מחדל ה-iPad|האם הוא מגדיר מחדש את חוויית המשחק?

אז אפשר לומר כבר בוודאות ה-iPad הוא הטבלט הכל כך (אבל ממש כל כך) מדובר של אפל, שהוצג לפני מספר שעות. כאשר בין היתר המכשיר מציג דפדפן ספארי מותאם ואיכותי, אפליקציית מייל נוחה מאד, נגן אייפוד שעוד לא נראה כמוהו באף אייפוד טאץ' או אייפון, גישה למגוון של ספרים באמצעות תוכנת הiBook המובנת, גישה לכל תכני אפסטור וחוויית משחק יוצאת מן הכלל על מסך מלא. אבל שמעניין לא פחות הוא האם המכשיר הזה מגדיר מחדש את חוויית המשחק במכשירים מתוצרת אפל?

אז למי שלא יודע או לא בעניינים הטבלט של אפל שכבר כמעט 8 שנים זוכה לשמועות נלהבות מאנשי עסקים, אנלסיטים, פאנבוים ובעלי עיתונים מצליחים כגון ה- New York Times הגיע אתמול לשיאו כאשר המכשיר המדובר הוצג לראשונה (אפשר להוסיף שאפילו באופן די זריז) שבהתחלה הציגו את הנגן המשובח, אפשרויות הגלישה והאינטרנט המהנות ולאחר מכן הציגו מעט משחקים של החברות המוכרות בפיתוח משחקים מצליחים לאייפון כמו EA ו- GAMELOFT והשאלה הנשאלת, האם נח לשחק עם כזה מסך גדול?

את התשובה איני יכול למסור לכם ברגע זה מסיבה אחת פשוטה והיא שהמכשיר עוד לא נשם את אויר המדפים בחנויות אפל בכל העולם, אבל מה שכן אוכל להציג זו את ההתרשמות הראשונית שלי מהמכשיר בהרצת משחקים כבדים שהוצגו אתמול כגון: N.O.V.A או Need For Speed-Shift.

אבל קודם כל אציג לכם את המפרט של המכשיר כדי שתוכלו להמשיך בקריאה רצופה של הכתבה:
    -המכשיר מגיע עם מסך HD מעולה בגודל של 9.7 אינץ' בעל יכולות מולטי-טאץ' מובנות כאשר ישנם כ- 1000 (!) חיישני מגע על גבי כל המכשיר.
    -מעבד די חזק של 1GHz מתצורת עצמית של אפל שנקרא A4 אשר מציג יכולות גבוהות וצריכת סוללה נמוכה.
    -בטריה חזקה היכולה להחזיק לעד 10 שעות עבודה.
    -מכיל קישורית wifi ו- bluetooth מובנות כאשר ניתן אף להוסיף קישורית 3g אך במחיר גבוהה יותר.
    - בעל חיישן תנועה מבונה.
    -מימדים: גובה 9.56 אינצ'ים, עובי 7.47 אינץ', עומק 0.5 אינץ' ומשקל של 1.5 פאונד עם קישורית wifi ו1.6 פאונד בעל קישורית 3G נוספת.

ניתן להגיד שזהו מפרט לא רע ואכן עומד בציפיות ובשמועות שכל כך הרבה פעמים פורסמו כאן.

שימוש בחיישן האקסלרומטר המובנה שבמכשיר גם למשחקים
    לאחר שאפל הציגה את היכולות הכביכול בסיסיות של המכשיר כמו הרצת המייל, נגן מוסיקה וגלישה באינטרנט שהוצגו ע"י סטיב ג'ובס, מנהל פיתוח התוכנה הראשי של אפל סקוט פורסטל עלה לבמה והחל להציג את את התוכנות והמשחקים באפסטור של ה-iPad.
    המשחק הראשון שהוצג היה SnoCross (משחק מירוצי מזחלות שלג מבית היוצר של ESPN בשיתןף עם 2XL Games) כאשר סקוט הציג את חיישן האקסלרומטר של המכשיר בפעולה במיוחד במשחקי מירוץ כמו משחק מהסוג הזה כאשר ניתן להבחין כי החיישן תנועה טוב ומהיר בהרבה מחיישן התנועה באייפון ובטאץ' וכך זה גם משפיע על חוויית המשחק הנהדרת שמציע המכשיר במשחקי מירוץ.

גרפיקת משחקים ונוחות השימוש
    לאחר הצגת המשחק snocross ,אפל הציגה את ה- SDK החדש שלה לאייפד כאשר היא הסבירה שכל משחק שיש כיום באפסטור גם אם הוא לא מותאם עובר הכפלת פיקסלים על מסך האייפד כדי להציג את המשחק על מסך מלא. אך לפני שהיא הפיצה את ה- SDK החדש שלה לכל העולם היא נתנה למפתחות הטובות ביותר שלה ( Gameloft, EA ,MLB.COM) טעימה ממנו שבועיים קודם לכך כדי שיספיקו לפתח ולהתאים את המשחקים שלהם לאייפד וציגו באירוע.
    הראשונה שעלתה לבמה הייתה gameloft עם משחק הדגל שלה כיום N.O.V.A.
    המשחק כפי שנראה עבר הגדלת מסך מלאה ע"י gameloft ונראה כעת טוב מתמיד במסך הHD המיוחד שבמכשיר כך שתוכלו להנות מהגרפיקה הטובה ביותר שהמשחק הזה מציע על פלטפורמה כלשהי.
    כמו כן, חוויית השליטה במשחק שונתה באופן די ניכר וזה לטעמי הדבר הטוב ביותר שנעשה בו.
    ניתן כעת לווסת את מיקום הכפתורי באופן אישי המתאים לכל אחד מה שמעצים את חווית השליטה באייפאד. זוהי רק טעימה מהמשחק ואני מאמין שהמשחק עצמו יושק לאייפד כאשר המכשיר יצא.

חוויית סימולציה
    בין שאר החברות המצליחות עלתה לבמה אחת המפתחות המוערכות בעולם בעלת כותרים מצליחים כיום ובעבר כמו NFS או C&C וזוהי חברת EA.
    EA היא גם אחת החברות שקיבלה את ה- SDK הסודי של אפל וכבר הספיקה להתאים את המשחק הטוב ביותר שלה כיום לאייפוד -NFS SHIFT והוא מגיע גם לאייפאד. כפי שתוכלו לראות חוויית הסימולציה השתפרה באופן די ניכר עקב המסך הגדול והאיכותי בהרבה מה שמעצים את החווייה במשחק זה.
    כמו כן, הממשק כמובן שונה בהתאם לאייפאד וכעת הוא בעל פחות כפתורים אך יותר נגישים ונוחים. בנוסף, המשחק כמובן עובד באמצעות חיישן באקסלורומטר המובנה.
    כמובן המשחק יושק כשמכשיר יושק

נוחות השימוש באפליקציות
    בין הצגת כותרי המשחקים המצליחים הללו על האייפאד עלו לבמה כמה מפתחות אפליקציות מצליחות לאייפון כמו: הניו-יורק טיימס, brushes ועוד
    ניתן לראות שכל האפליקציות הללו עברו שינוי UI מצויין אשר מאפשר לכם להנות מקריאת מאמר באופן ממש נח שעוד לא נראה כמותו ולראשונה להנות מצפייה בסרטונים במאמר עצמו (!) , כמו כן ניתן לערוך תמונות באמצעות תוכנת brushes באופן נח וקל לשימוש כך שחובבי תוכנות העיצוב ירגישו בבית עם האייפאד.

לסיכום, ניתן לומר שזהו מכשיר מצויין אשר מציג חוויית משחק מרשימה, נוחות שימוש טובה עם אפליקציות, חוויית גלישה באינטרנט שלא נראתה עדיין באייפון או באייפוד טאץ', קבלת ושליחת מייל באופן נח וקל לשימוש ונגן אייפוד מרשים ונח גם הוא.
    אני מאמין שכאשר המכשיר יושק בעוד חודשיים הוא יקבל אהדה גדולה מכל חובבי הגאדג'טים, ובעיקר משתמשי האייפון והטאץ'.

מקווה שנהנתם מהמאמר,
    רועי, כתב המשחקים של אתר iPhones.co.il.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות

נערך לאחרונה על ידי Roy.c; 06/02/10 בשעה 09:38.

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: ה-iPad|האם הוא מגדיר מחדש את חוויית המשחק?

האם יש לו כניסות Usb?

iPhoner חדש
    תודה
    1

לא אין לו - וכנראה גם אין תמיכה בעברית - לפחות לא עד אשר תהיה השקה בינ"ל ביוני. בכל מקרה לא נראה שיש למישהו משהו לעשות עם זה כי מה לעשות זה לא נטבוק, אין אפשרות להוסיף כונן חיצוני, אין כניסות נוספות, המעבד הוא משהו מיוחד לאפל כך שתמיכה ב-3D וכוח עיבוד הינו כרגע בגדר תעלומה. מה גם שאין תמיכה עתידית ב-4G - מה לעשות 3G לא מהיר מספיק.

זה מכשיר לאשים עם כסף מיותר שהיו רוצים iPod Touch מגודל להתעסק איתו כל היום. זה לא אייפוד שאפשר להכניס לכיס וזה לא טלפון... וההמשך ידוע. לא ניתן לחבר לצגים חיצוניים אלא רק דרך כבלים סוג ז' של אפל או (רחמנא ליצלן) קנסינגטון, המסך הוא עם 138ppl - כ-30 פחות מאשר האייפוד או אייפון (צפיפות פיקסלים נדמה לי), 720P אבל רק על המסך שלו אין יציאת HDMI רק 16 מיליון צבעים ולא 32 מיליון כמו שכל מחשב יכול לעשות מימי כרטיסי המסך של MATROX (אם מישהו זוכר) אבל ניחא הצבעים - בקיצור בשביל מסך LED בגודל של כ-10 אינטש הייתי מצפה להרבה יותר מזה. זאת ועוד - אם אפל באמת מעוניינת שאנשים יצפו בסרטים במסך הזה, לפחות מן הראוי היה שיספקו מסך 16:9 ולא 4:3 ...

לא המולטי-טסקינג, הרי זה ברור שרק מגרסה 4 תהיה תמיכה אמיתית, עד אז אין על מה לדבר. אפל לא ישקיעו בשינוי דבר כזה בסיסי בSDK שלהם משתי סיבות: ייתכן ומדובר בחתך ושינוי רציני בקוד הפיתוח (וצורך במנהל משימות חזק מספיק וידידותי מספיק) או שהם רוצים שיהיה להם מספיק פיצ'רים לעניין את העולם בגירסה 4...

בכל מקרה, הטמפון הזה לא יצליח להתרומם, הוא פשוט חצי עשוי, עולה כמו מק מיני (מחשב אמיתי), גדול מדי לכיס ולשמוע מוזיקה (מי באמת צריך 10 אינטש מסך בשביל להאזין למוזיקה - ולפי שתקפצו תחשבו על זה שמן הסתם בטח כבר יש לכם אייפוד טאצ' או אייפון ככה שהויכוח הוא NULL), קטן ומרובע מדי לראות סרטים, אין מצלמה (וחייבת להיות גם מצלמה מלפנים אם אפל באמת רוצים לשווק את המוצר תחת קטגוריות של מכשיר להנאה בשילוב עסקים בשביל ועידות לעסקים וצ'אט עם משפחה/חברים. let's face it - לכולנו יש סמארטפונים עם כל הפיצ'רים של המכשיר חוץ מגודל מסך יותר גדול ב5-6 אינטש - אי-מייל, אפליקציות, אינטרנט, מוזיקה, סרטים, וכו'... ביג דיל.

בקיצור - עבודה בעיניים ועם כל הכבוד לאפל - הטאבלט של מיקרוסופט נראה בן-ז... לעומתם.

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי talalc צפיה בהודעה
    בקיצור - עבודה בעיניים ועם כל הכבוד לאפל - הטאבלט של מיקרוסופט נראה בן-ז... לעומתם.
    הבעיה היחידה עם השורה הזו היא שהטבלט של מיקרוסופט הוא בגדר קונספט ואין שום עדות לכך שהוא יגיע בקרוב או שהוא אכן יראה כמו שהוא ניראה סרטוני הקונספט שלו.

אם הוא אכן יצא ויבוא עם הפיצ'רים שמוצעים בסרטון אני אהיה בין הראשונים שיקנו אותו אבל זה אם די גדול...

iPhoner שועל על! הסמל האישי של Cyphers
    תודה
    4
    הודו לי 591 פעמים ב 215 הודעות

אחלה כתבה. talalc ו- YARON_e הפוסט הזה מדבר על חוויית המשחק לכן יהיה נחמד אם תצמדו לנושא.

אני לא ממש מצליח להבין איך הדבר הגדול הזה הולך להיות מכונת משחקים אבל זה יהיה מעניין.

iPhoner חדש
    תודה
    1

אכן נצמדתי גם לעניין ה-3D (משחקיות בשבילכם):

"המעבד הוא משהו מיוחד לאפל כך שתמיכה ב-3D וכוח עיבוד הינו כרגע בגדר תעלומה..." "המסך הוא עם 138ppl - כ-30 פחות מאשר האייפוד או אייפון (צפיפות פיקסלים נדמה לי), 720P אבל רק על המסך שלו אין יציאת HDMI רק 16 מיליון צבעים ולא 32 מיליון כמו שכל מחשב יכול לעשות מימי כרטיסי המסך של MATROX (אם מישהו זוכר) אבל ניחא הצבעים - בקיצור בשביל מסך LED בגודל של כ-10 אינטש הייתי מצפה להרבה יותר מזה. זאת ועוד - אם אפל באמת מעוניינת שאנשים יצפו בסרטים במסך הזה, לפחות מן הראוי היה שיספקו מסך 16:9 ולא 4:3 ..."

בכל מקרה, לעשות שימוש במעבד אחד שיבשל, ינקה יכבס וכו' וכו' (כלמור גם עיבוד כללי וגם עיבוד גרפי) אינו ריאלי ופרקטי, ולא חשוב איזה מעבד יהיה בשימוש. אפל היו צריכים להקים הסכם חדש עם nVidia ולעזוב את השטויות עם פתרונות יצירתיים שלהם או להשתמש במעבדים סלולריים. המעבד החדש של nVidia - ה-Tegra2 היה שם את כל המתחרים בכיס הקטן ונותן לאפל את ה-Edge האמיתי. טאבלט לא צריך לצאת עם מעבד סלולרי גם מה לעשות, הוא אמור להיות כמה רמות מעל סמארטפון ולתת פתרון איכותי וקטן לצורך בנטבוק. כל היתרונות האפשריים שהיו יכולים להיות ל-iPad כפי שכבר ציינתי בהערה הראשונה שלי היו אמורים לתת ל-iPad את השוני האמיתי ולנו את מה שבדיוק רצינו. אבל מכעיס הדבר שכל פעם שאנחנו שנים אומרים להם מה אנחנו רוצים לא מספיק ואפל עדיין רוצים להיות ראש גדול ואטום לרעיונות ורצונות של ביקורות והערות בונות מקהל הצרכנים שלהם ברחבי העולם.

זה כדי לענות לכם על השאלה, לא - אין מצב שהדבר המגוחך הזה יכול להחליף את כרטיס ה-Geforce GTX280 שלי - גם לא עוד 5 שנים...

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי talalc צפיה בהודעה
    אכן נצמדתי גם לעניין ה-3D (משחקיות בשבילכם):

בכל מקרה, לעשות שימוש במעבד אחד שיבשל, ינקה יכבס וכו' וכו' (כלמור גם עיבוד כלל וגם עיבוד גרפי) אין מצב למעבד נורמלי כזה ולא חשוב איזה מעבד יהיה בשימוש. אפל היו צריכים להקים הסכם חדש עם nVidia ולעזוב את השטויות עם פתרונות יצירתיים שלהם או להשתמש במעבדים סלולריים. המעבד החדש של nVidia - ה-Tegra2 היה שם את כל המתחרים בכיס הקטן ונותן לאפל את ה-Edge האמיתי. טאבלט לא צריך לצאת עם מעבד סלולרי גם מה לעשות, הוא אמור להיות כמה רמות מעל סמארטפון ולתת פתרון איכותי וקטן לצורך בנטבוק. כל היתרונות האפשריים שהיו יכולים להיות ל-iPad כפי שכבר ציינתי בהערה הראשונה שלי היו אמורים לתת ל-iPad את השוני האמיתי ולנו את מה שבדיוק רצינו. אבל מכעיס הדבר שכל פעם שאנחנו שנים אומרים להם מה אנחנו רוצים לא מספיק ואפל עדיין רוצים להיות ראש גדול ואטום לרעיונות ורצונות של ביקורות והערות בונות מקהל הצרכנים שלהם ברחבי העולם.

זה כדי לענות לכם על השאלה, לא - אין מצב שהדבר המגוחך הזה יכול להחליף את כרטיס ה-Geforce GTX280 שלי - גם לא עוד 5 שנים...
    לדעתי אפל דווקא עשו בשכל עם המעבד החדש שלהם. ככה הם לא תלויים בשום חברה אחרת. לא ב- NVIDIA ולא ב- ATI או באינטל. הם קובעים עד כמה המעבד שלהם יהיה חזק, הוא מותאם בדיוק לצרכים של המוצרים שלהם ולא צריך להתאים אותו באופן ייחודי מה שקורה עם חלק לא קטן של המוצרים שלהם (המקבוק אייר וכנראה הדגמים הבאים של המקבוק פרו).

חוץ מזה עם אפל הייתה משתמשת במעבד של חברה אחרת אז איפה בדיוק היתרון שלה על פני חברות אחרות? הרי כל חברה אחרת שהייתה חותמת עם NVIDIA גם הייתה מקבלת את אותו מעבד שאפל משתמשת בו...

בשורה התחתונה האייפאד לא מתיימר להחליף את המחשב האישי לא בתור מכשיר עבודה וגם לא בתור מכונת משחקים. הוא אמור להיות מוצר טבלט שיתחרה במוצרי נטבוק שהיום מגיעים עם חומרה די מצ'וקמקת ובקושי מריצים אופיס שלא לדבר על משחקים. אז אתה יכול להיות רגוע שהאייפאד לא ינסה לגנוב ל- Geforce GTX280 את המקום שלו בעולם. לא עכשיו וגם לא עוד 5 שנים.

מנהל פורום אביזרים הסמל האישי של ItaiHay
    תודה
    361
    הודו לי 1,499 פעמים ב 703 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי natish צפיה בהודעה
    לדעתי אפל דווקא עשו בשכל עם המעבד החדש שלהם. ככה הם לא תלויים בשום חברה אחרת. לא ב- nvidia ולא ב- ati או באינטל. הם קובעים עד כמה המעבד שלהם יהיה חזק, הוא מותאם בדיוק לצרכים של המוצרים שלהם ולא צריך להתאים אותו באופן ייחודי מה שקורה עם חלק לא קטן של המוצרים שלהם (המקבוק אייר וכנראה הדגמים הבאים של המקבוק פרו).

חוץ מזה עם אפל הייתה משתמשת במעבד של חברה אחרת אז איפה בדיוק היתרון שלה על פני חברות אחרות? הרי כל חברה אחרת שהייתה חותמת עם nvidia גם הייתה מקבלת את אותו מעבד שאפל משתמשת בו...

בשורה התחתונה האייפאד לא מתיימר להחליף את המחשב האישי לא בתור מכשיר עבודה וגם לא בתור מכונת משחקים. הוא אמור להיות מוצר טבלט שיתחרה במוצרי נטבוק שהיום מגיעים עם חומרה די מצ'וקמקת ובקושי מריצים אופיס שלא לדבר על משחקים. אז אתה יכול להיות רגוע שהאייפאד לא ינסה לגנוב ל- geforce gtx280 את המקום שלו בעולם. לא עכשיו וגם לא עוד 5 שנים.
    אומנם אתה צודק, אבל הוא מכוון גם לשוק של האנשים שלא רוצים אייפון או אייפוד טאצ' בגלל המסך הקטן, אבל כן רותים את הui שיש להם.

iPhoner מתחיל
    תודה
    0
    הודו לי 4,294,967,295 פעמים ב 4,294,967,295 הודעות

אתה שוכח שאת האייפוד טאץ ואת הטייפון אנשים קנו. משהו כמו 75.000.000 מיליון ...אני חושב שלפחות רבע מהם יקנו את האייפד הרי המחיר בינו לבין האייפוד טאץ הוא לא בשמיים ...אז לפי הסטיסטיקה אתה טועה ...מה גם שהמכשיר אמור לתת מענה לנוטבוקים ולקינדל של אמזון שביחס לשניהם ביחד אני הייתי מעדיף את האייפד כי הוא עושה את מה ששניהם עושים ויותר....האכזבה היחידה שלי היא שאין לאייפד מצלמה לשיחות וידאו זה לדעתי היה עושה אותו מדהים אבל אז זה יהיה בטח בדגם הבאה ....בקיצור גדול הציפייה כגדול האכזבה ....פעם הבאה על תאמין לשמועות

iPhoner ותיק
    תודה
    20
    הודו לי 4 פעמים ב 3 הודעות

אני יהיה מופתע מאוד אם הוא יצליח, זה מוצר ממש מאכזב.
    נכון שהמעבד יחודי לאפל וזה טוב, אבל הוא חלש מכל המתחרים אז היתרון של היחודיות נעלם!
    אף אחד לא יוותר על איפוד בשביל הדבר הזה, מי רוצה להסחב עם איפוד בגודל של מחשב נייד?
    אם הם רצו טבלט שיוציאו טבלט.
    מה גם שהמחיר לא זול, במחיר הזה בחול אפשר לקנות 2 נטבוקים סבירים.
    אני ממש ממש ממש מאוכזב מאפל.

+ פרסם תגובה