+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 11
    iPhoner שועל על!
    תודה
    19
    הודו לי 233 פעמים ב 162 הודעות

ברירת מחדל מהמיני עד הנאנו, כי הגודל כן משנה

בהמשך לסדרת הכתבות של חברי הVIP (ביוזמתו של המשתמש oriX) על מוצרי אפל בכתבה השלישית אני אציג את האייפוד נאנו המפורסם של אפל.

בשנת 2001 אפל שינתה מחדש את עולם המוזיקה בעזרת האייפוד. אחד הראשונים והפופולרים ביותר להשמעת מוזיקה הוא האייפוד נאנו.

האייפוד מיני

האייפוד מיני (iPod Mini) שוחרר ב6 לינואר בשנת 2004, וגירסתו השנייה שוחררה ב23 לפברואר 2005.
    האייפוד מיני היה רעיון לאנשים שרוצים אייפוד - אבל לא מעוניינים בכל הגודל שיש לקלאסיק (פיזי ואיחסוני). המיני (הראשון) בא ב5 צבעים:ורוד, כחול, ירוק, כסף וזהב (שהופסק במיני השני, עקב חוסר מכירות). הדור הראשון בא בדגם 4GB בעוד שלשני היה גם 6GB. זמני הבטרייה של הראשון היו ממוצעים בלבד (8 שעות ניגון מוזיקה), ולכן בשני יש שיפור משמעותי (18 שעות ניגון מוזיקה). בדגם זה אפל עדיין לא נטשה את כבל הFireWire, ולכן היה סינכרון עם USB וFireWire. אחד מהדברים המיוחדים שהיה למכשיר הזה היא שיחרור המכשיר, שאפשר הוספת קודקים, תוספים, סינכרון לא דרך אייטונס ומשחקים [מעניין מאיפה הגיע הרעיון לInstaller ].

הצגת המיני:

ונעבור לנאנו:

האייפוד נאנו הראשון

האייפוד נאנו (iPod Nano) הראשון הוצג בסוף שנת 2005, כממשיך דרכו של האייפוד מיני.
    הנאנו אמור להיות שילוב של שני דגמי האייפוד האחרים, השאפל (Shuffle) והקלאסיק (Classic), כאשר משתמש בגלגלת ובמסך בדומה לקלאסיק, אבל קרוב יותר לגודל של השאפל.
    בתחילת דרכו הנאנו בא בצבעים שחור ולבן, ובזיכרון של 2GB או 4GB בלבד (1GB נוסף לאחר מכן).
    הנאנו הופיע בזמן שאפל הבינה שלא הרבה אנשים משתמשים בחיבור FireWire, ולכן בדגם זה שימוש בחוט FireWire היה לטעינה בלבד.

הנה הסרטון שבו מציג סטיב ג'ובס את האייפוד נאנו באירוע המוסיקה של אפל:

(דרך אגב, שימו לב שסטיב גילה סוף סוף את השימוש לכיס הקטן במכנסיים )

האייפוד נאנו השני

האייפוד נאנו השני יצא ב12 לספטמבר בשנת 2006.
    לאחר הפקת טעויות מהאייפוד הקודם אשר נשרט בקלות, הנאנו השני בא עם גימור אלומיניום אשר איננו נשרט.
    בתחילת דרכו הוא בא בשלוש צורות: 2GB בצבע כסוף, 4GB בצבעים כסוף, כחול, ירוק, וורוד, ו8GB בצבע שחור.
    ב13 לאוקטובר אפל חברה עם Product Red, אשר תורמת לעניי אפריקה ולמציאת תרופה למחלת האיידס. שילוב זה יצר את האייפוד האדום, אשר בא בדגמי 4GB ו8GB.

הפרסומת לאייפוד נאנו השני (שימו לב להדגשת הצבעים של האייפוד):

האייפוד נאנו השלישי

האייפוד נאנו השלישי שוחרר ב5 לספטמבר לשנת 2007.
    הנאנו השלישי בא עם עיצוב שונה מאוד מקודמיו, כאשר הוא רחב וקצר יותר. ההנחה לעיצוב זה הוא להגדלת המסך, ובכך לאפשר צפייה בסרטים.
    הנאנו השלישי, אשר היה מלא בחידושים, אפשר גם שימוש בCover Flow, דרך נוחה לזיפזופ כאשר רואים את העטיפה של השיר/סרט.
    המכשיר בא בדגמי 4GB כסופים, ו8GB בצבע כסף, כחול בהיר, ירוק בהיר, שחור, אדום (Product Red) וורוד שנוסף מאוחר יותר.

הפרסומת של הנאנו השלישי (שבו מתמקדים על המסך הרחב, שמשמש פה להצגת קליפ):

האייפוד נאנו הרביעי

האייפוד נאנו הרביעי שוחרר באירוע Apple Let's Rock בתאריך ה9 לספטמבר בשנת 2008.
    המכשיר שינה את עיצובו בחזרה לעיצוב שדומה לנאנו הראשון והשני, המוארך וצר, אבל שומר על גודל המסך (אך מסובב).
    האייפוד קיבל את התואר הנכסף של "האייפוד הכי ידידותי לסביבה", כאשר השתמש בזכוכית ללא חומר מזהם ובא בטענה שהוא ניתן למיחזור בקלות.
    לאייפוד הזה באה האפשרות של Genius (גאון) של אפל, שהוצגה באותו אירוע, אשר עוברת על השירים שיש במכשיר ומציגה שירים דומים.
    למכשיר יש מד תנועה (Accelerometer), אשר משמש להעברת שירים ע"י שיקשוק ושימוש במשחקים.
    בנאנו הזה אפל סוף סוף קלטה שזמנו של חוט הFireWire נגמר, והתמיכה בו הסתיימה.
    הנאנו בא בדגמי 8GB ו16GB בצבעים כסף, שחור, סגול, כחול, ירוק, צהוב, כתום, ורוד ואדום (Product Red) אשר זמין רק בהזמנה מהאינטרנט.

הפרסומת של אייפוד נאנו הרביעי:

האייפוד נאנו החמישי

האייפוד נאנו החמישי שוחרר לא מזמן בתאריך ה9 לספטמבר בשנת 2009.
    מבחינה עיצובית, הנאנו מאוד מאוד דומה לקודמו, אלא שמסכו גדול יותר ב0.2 אינץ'.
    השדרוג הזה של הנאנו בא בעיקר כדי להשוות אותו למתחריו, ובגלל זה נוספו לו אפשרויות הקלטת סאונד+ווידאו עם אפקטים מיוחדים, קליטת רדיו FM, תמיכה פנימית בנייק + ללא קולט ורמקול.

כמו קודמו, גם הנאנו החדש נמכר בדגמי 8GB ו16GB בצבעים כסף, שחור, סגול, כחול, ירוק, כתום, ורוד וצבעי צהוב ואדום (Product Red) אשר זמינים רק בהזמנה מהאינטרנט.
    עוד אחד מהדברים שהפתיעו בו הוא שאחרי כל התוספות האלו המחיר של המכשיר בגודל ה16GB ירד ב20$ (כ-80 ש"ח).

הפרסומת של הנאנו החמישי (שמראה את הצילום ווידאו):

נייק+ אייפוד

דבר מיוחד ששוחרר בזמן נאנו השני הוא הנייק+ אייפוד, שיטה חדשנית בשילוב עם חברת נייק, אפל ונייק יצרו שבב ומשדר, אשר השבב נכנס לנעלי נייק + והמשדר מתחבר לחיבור 30 הביטים. לאחר מכן הבנו שזה בסך הכל משדר וקולט BlueTooth, אבל זה היה מיסתורין להרבה זמן. השבב עצמו קולט את התזוזה של הנעל, וכאשר הרגל דורכת, השבב משדר לאייפוד על התנועה, והאייפוד עושה ממוצע של המהירות ריצה שלך וכמה זמן רצת, כל זה בעוד אתה שומע את השירים האהובים עלייך באייפוד. מניסיון אישי, זה מאוד נוח לאנשים שרצים באופן קבוע ובאמת אכפת להם מהתוצאות של הריצה, למי שלא סתם חבל להוציא על זה כסף. עוד טיפ קצר - למי שאין נעלי נייק תואמות, אפשר לקנות באיביי תא פלסטיק קטן שמתחבר לשרוכים, ובכך יעבוד כמו התא בנעל בלי להוציא סכום לא קטן על נעליים חדשות.

קטע מתוכנית טלוויזיה שבה מראים את השבב כאשר הוא יצא:

גילוי נאות: הכותב בעל אייפוד נאנו מהדור הראשון.

דעה אישית על המכשיר

לדעתי האייפוד נאנו מכשיר מאוד מאוד נוח לאנשים שרוצים להנות מיותר מסתם נגן Mp3 ממוצע,
    וגם אכפת להם מהעיצוב, אבל לא זקוקים לרשת/משחקים רציניים/שאר שטויות שיש לאייפוד טאץ', רוצים מסך (ממשק זוכה פרסים) אבל גם לא זקוקים לשטח האחסון הענק שיש לאייפוד קלאסיק, בסך הכל - לאדם הפשוט עם צורכי מוזיקה בסיסיים. לאחר ששלי עבר לשימוש אצל אחותי (לא רק בגלל המעבר לטאץ', אלא כי 2GB כבר לא מספיקים לי ) והיא עדיין נהנית ממנו עד היום.

לרכישה בחנות אפל ארה"ב לחצו כאן ולרכישה בחנות איידיגיטל בישראל לחצו כאן.

2. 11 משתמשים אמרו תודה ל- Fearme על ההודעה

aig66 (24/01/10), AmitG (24/01/10), dean64 (24/01/10), ItaiHay (24/01/10), mor1908 (26/01/10), natish (24/01/10), noamphil (24/01/10), Roy.c (07/02/10), S.L.Y - T.B (24/01/10), yairxx (24/01/10)

משתמש VIP הסמל האישי של S.L.Y - T.B
    תודה
    468
    הודו לי 136 פעמים ב 113 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מהמיני עד הנאנו, כי הגודל כן משנה

אחלה כתבה עידו, כל הכבוד על ההשקעה!!!

מנהל פורום אביזרים הסמל האישי של ItaiHay
    תודה
    361
    הודו לי 1,499 פעמים ב 703 הודעות

אחלה כתבה!

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

אחלה של פוסט!

iPhoner חדש
    תודה
    2
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

חבל עלהזמן איזו השקעה כל הכבוד!
    כמה נקודות להתייחסות :" השטיויות שיש לאייפוד טאץ'" לא אומרים דברים כאלה וכנראה השטויות האלו גרמו לצבא אר"הב לאמץ אותו ליחידות המובחרוות או השטויות שגורמות לאלפי אנשים לשבת יום יום ולפתח בשבילו אפליקציות וכן הלאה...
    2. איזה נוסטלגיה עבודה מדהימה!!!! דרך אגב אפשר ממש לראות איזה שלבים עברו על אפל ולפי דעתי התוצאה הסופית ממש טובה וחבל שירדו מהקונספט של ה 3 יכולו לפתח ליין מוצרים חדש!

iPhoner שועל על!
    תודה
    47
    הודו לי 132 פעמים ב 86 הודעות

אחלה כתבה!!!
    תודה.

iPhoner שועל על!
    תודה
    19

ציטוט נכתב במקור על ידי gil1994 צפיה בהודעה
    חבל עלהזמן איזו השקעה כל הכבוד!
    כמה נקודות להתייחסות :" השטיויות שיש לאייפוד טאץ'" לא אומרים דברים כאלה וכנראה השטויות האלו גרמו לצבא אר"הב לאמץ אותו ליחידות המובחרוות או השטויות שגורמות לאלפי אנשים לשבת יום יום ולפתח בשבילו אפליקציות וכן הלאה...
    2. איזה נוסטלגיה עבודה מדהימה!!!! דרך אגב אפשר ממש לראות איזה שלבים עברו על אפל ולפי דעתי התוצאה הסופית ממש טובה וחבל שירדו מהקונספט של ה 3 יכולו לפתח ליין מוצרים חדש!
    1. אני חושב שלא הבנת אותי כראוי, בכוונה ל"שטויות" הכוונה לכל מה שלא קשור לנגן. עד לפני כמה שנים גלישה ברשת בעזרת מכשיר כזה נראתה לי מטופשת, ואם הייתי רוצה לשחק הייתי מחכה לפלייסטיישן הגדול בבית, אבל היום אני הבעלים הגאה של מכשיר כזה, ובאמת זה שימושי.

2. לדעתי השלישי באמת היה מכשיר מדהים, אבל הם בטח וויתרו על הרעיון כי זה יותר מדי "מיני-קלאסיק", במקום הסדרה הרגילה.

iPhoner מתחיל
    תודה
    11
    הודו לי 55 פעמים ב 39 הודעות

סקירה טובה מאד, אם כי הייתי מוסיף טבלה שמכילה את כל הדורות של המכשיר לצורך השוואה.
    בנוסף אחרי שסיימתי לקרוא את הסקירה לא ראיתי שום איזכור לגבי שיפור איכות הסאונד לאורך הדורות
    כמו שזה נראה חברת אפל השקיעו בעיצוב , ממשק , גודל איכסון , סוללה וגימיקים נוספים אבל מה לגבי איכות הסאונד הרי בסופו של דבר מדובר על נגן מוסיקה , לא ?

iPhoner שועל על!
    תודה
    19

ציטוט נכתב במקור על ידי giladk צפיה בהודעה
    סקירה טובה מאד, אם כי הייתי מוסיף טבלה שמכילה את כל הדורות של המכשיר לצורך השוואה.
    בנוסף אחרי שסיימתי לקרוא את הסקירה לא ראיתי שום איזכור לגבי שיפור איכות הסאונד לאורך הדורות
    כמו שזה נראה חברת אפל השקיעו בעיצוב , ממשק , גודל איכסון , סוללה וגימיקים נוספים אבל מה לגבי איכות הסאונד הרי בסופו של דבר מדובר על נגן מוסיקה , לא ?
    למעשה, הנקודה הזו עלתה בראשי מספר ומספר פעמים - ולאחר שראיתי את הKeynotes של אפל על הנגנים, לא ראיתי שום זכר לאיכות הסאונד. גם לאחר חיפוש מייגע ברשת, לא מצאתי כלום.
    מקווה שזה עונה לך על השאלה

iPhoner מתחיל
    תודה
    11
    הודו לי 55 פעמים ב 39 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי Fearme צפיה בהודעה
    למעשה, הנקודה הזו עלתה בראשי מספר ומספר פעמים - ולאחר שראיתי את הKeynotes של אפל על הנגנים, לא ראיתי שום זכר לאיכות הסאונד. גם לאחר חיפוש מייגע ברשת, לא מצאתי כלום.
    מקווה שזה עונה לך על השאלה
    מסתבר שחברת אפל לא מוכנה לחשוף את הנתון העיקרי שמודד את איכות הסאונד והוא SNR -
    Signal To Noise Ratio והוא נמדד בדציבלים , אמנם זה לא הנתון היחיד שקובע את איכות הצליל,
    אבל הרבה אודיופילים מסתכלים על הנתון הזה לפני שהם קונים נגני MP3 .
    יש מצב שהערך שלו יחסית נמוך לנגנים אחרים ולכן הם נמנעים לפרסם ( זו רק דעה שלי כמובן )
    למרות שאיכות הסאונד ב - ipod די טובה לדעתי

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון