+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 18
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל האם משתמשי האייפון סובלים מתסמונת שטוקהולם?

האם משתמשי האייפון סובלים מתסמונת שטוקהולם?

מחקר חדש וקצת מפוקפק מרמז שמשתמשי האייפון סובלים מתופעה הדומה לתסמונת שטוקהולם. האם אנחנו באמת מוכנים לשקר, לרמות ולכזב רק כדי להאדיר את שמו של האייפון?

תסמונת סטוקהולם (או שטוקהולם) היא תופעה שבה אדם המוחזק בכפייה בידי אנשים זרים, מפתח אמפתיה והזדהות נפשית עם האידאולוגיה והמעשים של האנשים המחזיקים בו. תסמונת זו נובעת מהרצון להזדהות עם החזק והשולט.
    השם ניתן לסינדרום זה בעקבות המקרה שקרה ב-23 באוגוסט 1973 בזמן שוד בנק בסטוקהולם שבשבדיה. ארבעה מעובדי הבנק הוחזקו כבני ערובה במשך חמישה ימים וחצי בכספת הבנק בגודל 3×12 מטר על ידי השודד (ששהה שם איתם). ראיונות עם בני הערובה לאחר השחרור ומחקרים פסיכולוגיים על מקרים דומים גילו את התופעה של חטופים החשים הזדהות עם החוטף ופחד מהמחלצים.

ויקיפדיה

מחקר חדש וקצת מוזר שנערך על ידי חברת אנליסטים אירופאית בשם "Strand" מרמז שמשתמשי האייפון סובלים מתופעות שהן זהות מאוד לתסמונת שטוקהולם. התופעה מתקבלת לטענת Strand כאשר משתמשי האייפון מוכנים לכופף את האמת כדי להאדיר את שמו של האייפון. המאמר מדבר על כך שמשתמשי האייפון לא מוכנים להודות בחולשות של המכשיר המאמר מונה כ-20 חולשות שכאלה שחלקן קשורות לשימוש עם מפעילות מסוימות שאפל בחרה וחלקן הן חולשות חומרה שבאות לידי ביטוי במצלמה חלשה, אפשרויות סלולריות גרועות (SMS ו- MMS) ועוד כאשר בעצם האייפון הוא מכשיר בעל יכולות חומרה בינוניות עד חלשות שעטוף במעטפת יפה.

עוד מוסיף המאמר ש:
    במציאות האייפון מוקף בקבוצה גדולה של אנשים, תקשורת וחברות שמוכנות לכופף את האמת כדי להגן על המוצר שהם רכשו מאפל.
    כמו כן נראה שלא רק משתמשי האייפון "סובלים" מאותה התסמונת וקיימים גם משתמשים פנאטים של מוצרי מיקרוסופט שהואשמו באותו הסימפטום. המאמר מוסיף ומציין שמשתמשים של מכשירים סלולריים מבית חברות אחרות כגון: Nokia, Sony Ericsson, Samsung, LG, HTC וכו' כנראה מקנאים באופוריה שאפל מעוררת במשתמשי המוצרים שלה.

אני באופן אישי חושב שהמאמר הזה הוא שטויות במיץ, רוב משתמשי האייפון משתמשים בו לא כי הם עיוורים לבעיות שלו אלא למרות הבעיות שלו מאחר והאייפון למרות מגבלותיו הוא עדיין החבילה הטובה ביותר שקיימת כיום בשוק הסלולר.

iPhoner ותיק
    תודה
    32
    הודו לי 7 פעמים ב 6 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: האם משתמשי האייפון סובלים מתסמונת שטוקהולם?

אני האמת נתקלתי בכמה כאלה שמאדירים את האייפון כאילו הוא שיא הטכנולוגיה.
    אני מכור אייפון מוצהר מודה שהוא רחוק מלהיות שיא הטכנולוגיה.
    יש לו ממשק מדהים, מערכת הפעלה ידידותית וכמובן קהילה עצומה של מפתחים שלא נחים לרגע.
    החומרה שלו לא מצויינת אבל מספיק טובה להחזיק את אינסוף האפשרויות שלו.

iPhoner שועל על!
    תודה
    9
    הודו לי 23 פעמים ב 23 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי moshicko צפיה בהודעה
    אני האמת נתקלתי בכמה כאלה שמאדירים את האייפון כאילו הוא שיא הטכנולוגיה.
    אני מכור אייפון מוצהר מודה שהוא רחוק מלהיות שיא הטכנולוגיה.
    יש לו ממשק מדהים, מערכת הפעלה ידידותית וכמובן קהילה עצומה של מפתחים שלא נחים לרגע.
    החומרה שלו לא מצויינת אבל מספיק טובה להחזיק את אינסוף האפשרויות שלו.
    מסכים איתך ב 100%

iPhoner מתקדם
    תודה
    0
    הודו לי 25 פעמים ב 18 הודעות

איך אפשר לא להתמכר למכונה הקטנה הזאת ?!?
    איך הבנאדם הראשון שקנה את האייפון בישראל (מחברות הסלולר) אמר "ברגע שאתה נוגע בו, זהו זה מושך אותך כמו קסם".
    וכל הבעיות שיש לו אפשר לפתור באפקליציה חדשה.

אני כבר מתכנן להביא את ה 4g שיצא :ם

iPhoner מנוסה
    תודה
    3
    הודו לי 18 פעמים ב 8 הודעות

יש לא מעט אמת במחקר.
    י

iPhoner מנוסה
    תודה
    8
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

הרבה אנשים "יכופפו" את האמת כדי לשכנע אותך שמה שהם קנו (לא בכרח אייפון) הוא טוב... אנשים לא רוצים להרגיש "פראיירים" עם מה שהם קנו...

לא ראיתם פעם מישהו עם נוקיה מדבר שטויות כדי לשכנע אותם שהוא יותר טוב מסוני אריקסון? או ההפך?

7. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל Avocado על הידיעה:

GalDanino (17/12/09)

iPhoner מתקדם
    תודה
    16
    הודו לי 2 פעמים ב 2 הודעות

יש בכתבה הזאות טיפת אמת אבל היא ממש ממש לא נכונה..
    ראיתי כמה דברים שמתמשי אייפון מעלימים מוגבלויות של האייפון לטובתו..אבל אם זה קרה הם העלימו משהו חסר משמעות.
    ואנשים עושים את זה על כל מוצר שהם רוכשים, אבל לדעתי הכתבה הזאות היא עוד כתבה שבאה נגד האייפון כמו רבים מסוגה..דווקא משתמשי אייפון הם המשתמשים שהכי אומרים את המוגבליות של האייפון ואת כל מה שחסר באייפון, לעומת משתמשים אחרים. וכל משתמש אייפון פה יגיד שיש לאייפון חסרונות.

עריכה: במקרה זה שמעלי רשם בדיוק למה שהתכוונתי עכשיו ראיתי..אני רוצה להוסיף שהיה לי לפני האייפון מוטורולה ושהיה לי אותו תמיד אמרתי שזה פלאפון טוב והקליטה בו טובה והכל..(למרות שזה היה לא נכון והיה לי איתו מיליון ואחת בעיות)

iPhoner מתחיל
    תודה
    2
    הודו לי 8 פעמים ב 4 הודעות

אנשים מרגישים צורך להצדיק לעצמם את זה שהם קנו משהו ממש יקר אז הם משכנעים את עצמם (וכמובן גם אחרים) שזה שווה את זה. כמו שמישהו כאן אמר, הם צריכים להוכיח שהם לא יצאו פריירים אז הם מאלילים את האייפון.

רואים את זה פה בפורום די הרבה. לדוגמא, מתחילים לדבר על זה שבאייפון יש ניתוקי שיחה מדי פעם (מה שנכון) ואז אנשים באים ביציאות לא קשורות כמו "תפסיקו לבלבל את השכל - האייפון הוא המכשיר היא מדהים שיוצר וייוצר אי פעם!!!11!!1!" למה? כי רק באייפון יש X אפליקציות. (שזה נכון אבל זה לא משנה את בעיות ניתוק השיחה שיש לו)

זה נכון לא רק לגבי האייפון אלא לגבי כל מוצרי הפרמיום שלא תמיד מצדיקים את מחיריהם. בגלל זה רוב משתמשי המאק והאייפוד הם כל כך fan boys.

אל תבינו אותי לא נכון, אני מת על האייפון שלי אבל אני מודע גם לחסרונות שלו. יש הרבה אנשים שפשוט לא מוכנים להודות בזה שיש לו חיסרונות - האנשים שאלו עובדים על עצמם.

iPhoner מתחיל
    תודה
    4
    הודו לי 4 פעמים ב 4 הודעות

לא מסכים עם הכתבה.
    האייפון הוא המכשיר הטוב בעולם, עם הקליטה הטובה בעולם, עם x אפליקציות לכל מה שרק רוצים ויש לו את החומרה הטובה בעולם!
    אגב, אני גם מבין את החוטפים מסטוקלהום

11. המשתמשים הבאים אמרו תודה ל NuDiST על הידיעה:

GalDanino (17/12/09)

iPhoner מתחיל
    תודה
    3
    הודו לי 21 פעמים ב 19 הודעות

מצטרף לאמור ומצטט:

"אני באופן אישי חושב שהמאמר הזה הוא שטויות במיץ, רוב משתמשי האייפון משתמשים בו לא כי הם עיוורים לבעיות שלו אלא למרות הבעיות שלו מאחר והאייפון למרות מגבלותיו הוא עדיין החבילה הטובה ביותר שקיימת כיום בשוק הסלולר"..

אני רחוק מאוד מללקות בתסמונת שטוקהולם לגבי איזשהו חפץ. האמת - שלי - היא שמכל הטלפונים החכמים שעברו ועוברים דרכי, בעבודה ובחיים הפרטיים, ה"חבילה" שמציג האייפון היא ה"עגולה" ביותר בשוק הסלולאר. ועוד, זו חכמה קטנה מאוד להשוות נתונים טבלאיים שבהם אכן האייפון מעולם לא ניצח, רק שמה שיש באייפון עובד ומספק את הסחורה, הרבה מעל לקו הממוצע, בעוד שרבים מהמתחרים, לרבות כאלו שמנצחים במספרים, מספקים חוויה שהיא הרבה מתחת לממוצע.

בקיצור, "עויילם לא גויילעם", לא שטוקהולם ולא נעליים..

=======
    סער אביגור
    הספר: אני אייפון-מדריך בגובה העיניים

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון