האייפון קילר התורן| ה- Else של אימבלייז

חברת Emblaze הישראלית חשפה את Else - טלפון סלולרי חדש שפותח בחברת הבת Else (לשעבר Emblaze Mobile) ואמור להיות מושק ברבעון השני של 2010. החברה פיתחה בעצמה את מערכת ההפעלה של המכשיר, Else Intuition OS המבוססת לינוקס.
האתר Engadget דיווח לאחרונה על המכשיר הסלולרי העתידי של חברת Else שנקראה בעברה Emblaze Mobile. החברה היא חטיבת הסלולר של חברת Emblaze הישראלית ובשנתיים האחרונות היא מפתחת מכשיר סמארטפון חדש שירוץ על מערכת הפעלה משלו והוא נראה כל כך טוב שזה פשוט גאווה למדינה. המכשיר שהוצג באירוע הכרזה נוצץ בלונדון מבוסס על מערכת ההפעלה Access Linux Platform או בקיצור ALP בגירסה 3.0 והיא נקראת Else Intuition OS. המכשיר אומנם רק יושק ברבעון השני של שנת 2010 אבל הוא נראה ממש ממש מבטיח, הן מבחינת ממשק המשתמש ומערכת ההפעלה והן מבחינת החומרה שלו.

Else התחילה עם בסיס של ה- ALP ואחרי שנתיים היא הציגה את מערכת ההפעלה שלה שנקראת ה- Else Intuition OS. כשנשאלה לגבי מערכות הפעלה ניידות אחרות המבוססות על לינוקס כמו האנדרואיד וה- Web OS של פאלם עילם הסביר שהחברה לא מודאגת וגם נימק למה:
האנדרואיד היא מערכת הפעלה ש"משנה כללים"... אבל אנשים צריכים להבין שהאנדרואיד לא מביא ממשק הפעלה טוב למשתמש. רוב היצרניות נכשלו בניסיון לשנות אותו כאשר הדרויד של מוטורולה הוא ללא ספק שיפור בנושא כאשר הוא מציג תשתית מעולה אבל הם מתייחסים לאנדרואיד רק כעוד מרכיב בפאזל.
באופן מעניין עילם לא התייחס יותר מדי ל- Web OS של פאלם.אומנם החברה מתמקדת בעיקר בחווית המשתמש ובממשק ההפעלה של המכשיר היא לא מתפשרת על חומרה (אהם... אפל... אהם...). המכשיר מכיל חומרה חזקה במיוחד כאשר הוא מגיע עם מעבד עוצמתי מסוג TI OMAP 3430 (שניתן למצוא אותו גם על הפאלם PRE והמוטורולה Droid וגם האייפון 3Gs מגיע עם מעבד בארכיטקטורה ויכולות דומים). מסך LCD יפהפה בגודל של 3.5 אינץ' עם יכולות מולטי טאץ' בטכנולוגיית capacitive שמגיע ברזולוצייה של 854x480, כאשר החלק העליון שלו שמציג את חיווים כגון: שעה, קליטה סלולרית ו- WIFI, מד הסוללה ועוד מידע עשוי מ- OLED חסכוני.


להמשך קריאה ודיון בנושא