+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 28
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל האייפון קילר התורן| ה- Else של אימבלייז

האייפון קילר התורן| ה- Else של אימבלייז

חברת Emblaze הישראלית חשפה את Else - טלפון סלולרי חדש שפותח בחברת הבת Else (לשעבר Emblaze Mobile) ואמור להיות מושק ברבעון השני של 2010. החברה פיתחה בעצמה את מערכת ההפעלה של המכשיר, Else Intuition OS המבוססת לינוקס.

האתר Engadget דיווח לאחרונה על המכשיר הסלולרי העתידי של חברת Else שנקראה בעברה Emblaze Mobile. החברה היא חטיבת הסלולר של חברת Emblaze הישראלית ובשנתיים האחרונות היא מפתחת מכשיר סמארטפון חדש שירוץ על מערכת הפעלה משלו והוא נראה כל כך טוב שזה פשוט גאווה למדינה. המכשיר שהוצג באירוע הכרזה נוצץ בלונדון מבוסס על מערכת ההפעלה Access Linux Platform או בקיצור ALP בגירסה 3.0 והיא נקראת Else Intuition OS. המכשיר אומנם רק יושק ברבעון השני של שנת 2010 אבל הוא נראה ממש ממש מבטיח, הן מבחינת ממשק המשתמש ומערכת ההפעלה והן מבחינת החומרה שלו.

כמו שהשם מרמז המטרה של המכשיר של החברה הוא להיות שונה (Else). זה אולי נשמע כמו הייפ שיווקי אבל אימבלייז רצינית בעניין. היא לא רצתה לפתח עוד מכשיר סמארטפון אלא לפתח חווית שימוש ניידת חדשה שתתן מלחמה טובה לממשק המשתמש של האייפון והאנדרואיד הן מבחינת נוחות שימוש, ארגונומיות ואסתטיקה. אלעד עילם, שהוא ה- Chief technical officer או CTO של החברה הסביר שהמכשיר ניבנה כמעט מאפס כאשר הרעיון היה לבנות ממשק ידידותי למשתמש שיהיה עם עקומת לימוד מהירה ונוחה שלא ירתיע את המשתמש אבל המטרה לא הייתה לקחת מערכת הפעלה קיימת ולעטוף אותה בעטיפה שונה כמו שסוני-אריקסון, מוטורולה ועוד עושות עם האנדרואיד.

Else התחילה עם בסיס של ה- ALP ואחרי שנתיים היא הציגה את מערכת ההפעלה שלה שנקראת ה- Else Intuition OS. כשנשאלה לגבי מערכות הפעלה ניידות אחרות המבוססות על לינוקס כמו האנדרואיד וה- Web OS של פאלם עילם הסביר שהחברה לא מודאגת וגם נימק למה:
    האנדרואיד היא מערכת הפעלה ש"משנה כללים"... אבל אנשים צריכים להבין שהאנדרואיד לא מביא ממשק הפעלה טוב למשתמש. רוב היצרניות נכשלו בניסיון לשנות אותו כאשר הדרויד של מוטורולה הוא ללא ספק שיפור בנושא כאשר הוא מציג תשתית מעולה אבל הם מתייחסים לאנדרואיד רק כעוד מרכיב בפאזל.
    באופן מעניין עילם לא התייחס יותר מדי ל- Web OS של פאלם.

אומנם החברה מתמקדת בעיקר בחווית המשתמש ובממשק ההפעלה של המכשיר היא לא מתפשרת על חומרה (אהם... אפל... אהם...). המכשיר מכיל חומרה חזקה במיוחד כאשר הוא מגיע עם מעבד עוצמתי מסוג TI OMAP 3430 (שניתן למצוא אותו גם על הפאלם PRE והמוטורולה Droid וגם האייפון 3Gs מגיע עם מעבד בארכיטקטורה ויכולות דומים). מסך LCD יפהפה בגודל של 3.5 אינץ' עם יכולות מולטי טאץ' בטכנולוגיית capacitive שמגיע ברזולוצייה של 854x480, כאשר החלק העליון שלו שמציג את חיווים כגון: שעה, קליטה סלולרית ו- WIFI, מד הסוללה ועוד מידע עשוי מ- OLED חסכוני.

המכשיר מגיע עם מצלמה של 5MP שאמורה לצלם גם סרטונים של 480p בקצב של 30fps. מבחינת הסוללה המכשיר מגיע עם סוללת 1450mAh שעל פי ההצהרות של החברה אמורה להחזיק מעמד שעה יותר מהאייפון 3Gs (שזה לא הרבה במיוחד ) ונפח אכסון של 32GB. המכשיר עתיד לפעול בטכנולוגיית GSM כלומר*HSDPA ו- EDGE שזה אומר שהוא יוכל בעיקרון לפעול על כל אחת מהרשתות הסלולריות בישראל.

Else עובדת גם על השקת חנות תוכנות ומדיה למערכת ההפעלה ולמכשיר שעל פי החברה הרכישה לא תעשה דרך כרטיסי אשראי אלא כפי שהחברה קוראת לזה: חווית שימוש איכותית יותר out of the box כאשר התשלום יעשה כנראה דרך חברות הסלולר שימכרו את המכשיר, באופן הזה Else קורצת הרבה יותר לחברות הסלולר מאשר מכשירים כמו האייפון שחנות האפליקציות והמדיה שלו נפרדות לחלוטין מיצרניות הסלולר שמוכרות אותו והן לא רואות אגורה מאותם תכנים. מצד אחד הקונספט הזה מחזיר את שליטה על גביית התכנים של המשתמשים אבל מצד שני מביא חווית רכישה שקופה למשתמש שלא מצריכה מאימבלייז או Else לבנות תשתית רכישה כמו האפסטור/אייטיונסטור של אפל.

החברה הודיעה שהיא תשיק SDK לפיתוח בסמוך להשקת המכשיר כאשר מפתחים יוכלו להשתמש ב- SDK לשם פיתוח אפליקציות ומשחקים למכשיר. כמו כן, החברה הודיעה שתהליך אישור האפליקציות והמשחקים ייעשה על ידה ובכך התהליך יהיה דומה יותר לזה של התהליך של אישור האפליקציות של אפל לאפסטור.

iPhoner ותיק
    תודה
    17
    הודו לי 58 פעמים ב 19 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: האייפון קילר התורן| ה- Else של אימבלייז

סרטון משעמם...
    לא מלהיב ויזואלית בכלל..
    נראה לא הכי נוח לשימוש.. וגם התזוזות של הטאצ? נראות כבדות כאלה...
    מבחינתי זה לא ?הרג? תאייפון..
    תודה על הסיקור.

iPhoner מתקדם
    תודה
    3
    הודו לי 3 פעמים ב 3 הודעות

עד הרבעון השני 2010 יהיה iphone4 הווה אומר היו היה else הם היו צריכים לצאת עכשיו לפני החגים לא עוד שנה כאשר יש למתחרים החזקים מכשירים בקנה חבל .
    עושים מה ש htc עושה מוציאה מכשיר חצי אפוי את כל השאר משלימים פורומים כגון xda וכ"ו.

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

סתםם עוד חברה מעפנה שרוצה להראות גם לנו יש מכשיר מגע רק חבל ששמו עוד איזה 10 כפתורים אין אף אחד לא יגיע לדרגה של אפל בנתיים היחידים שאולי קצת הגיעו לדרגה של אפל זה הזיוף.. וגם הם לא בדיוק הגיעו לרמה שלהם חחח

iPhoner שועל על! הסמל האישי של Cyphers
    תודה
    4
    הודו לי 591 פעמים ב 215 הודעות

המסך והממשק נראים מבטיחים במיוחד. כנ"ל יכולות הטאצ'
    תודה

iPhoner מנוסה
    תודה
    48
    הודו לי 19 פעמים ב 10 הודעות

ממש לא אייפון קילר..
    ממש יפה על ההשקעה של הישראלים אבל לנצח את האייפון זה משהו שחברה כמו נוקיה לא הצליחה אז אין סיבה שהם כן יצליחו..

מנהל תחום משחקים הסמל האישי של Roy.c
    תודה
    195
    הודו לי 569 פעמים ב 340 הודעות

לטעמי הממשק בהחלט מאד נח פשוט אני חושב שכולם רגילים לסוג של משהו דומה לממשק של האייפון לכן פוסלים ישירות זאת.
    אני חושב שהוא נראה ממש טוב, חוץ מכך שהוא מעט איטי משהו...
    בכל אופן, אני מאד גאה שחברה מהארץ שלנו פיתחה מכשיר כזה שלטעמי מנצח לפחות את הdroid והפאלם באיכות ובנוחות הממשק....

תודה על הסקירה נתי...

iPhoner שועל על!
    תודה
    24
    הודו לי 120 פעמים ב 104 הודעות

תפסיקו להיות תקועים באיפון צריך גם לתת הזדמנות למכשירים אחרים בשוק ואני מאמין שהמכשיר הזה יהיה נחמד...
    ממשק יפה מערכת יפה אבל הצורה של הטלפון מכוער ונראה לא נוח להחזיק אותו.

אני מקווה לראות את הטלפון הזה בקרוב

Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

האייפון הוא מכשיר מעולה והממשק שלו ללא ספק הוא אחד הטובים ביותר שיש כיום.
    פשוט, אלגנטי, צבעוני ויפה והכי חשוב קל לתפעול ואחרי דקה גם ילד ידע איך להשתמש בו. אבל...

ה- Else של אימבלייז נראה פשוט מצוין ואני חייב לציין שעוד לא ראיתי מכשיר סלולרי שמציג ממשק כל כך אלגנטי וחדשני שעובד כל כך טוב בהדגמה הראשונה שלו. אני מאוד מצפה לראות את המכשיר הזה מושק בארץ ואני גאה לראות שמדובר במוצר ישראלי.

iPhoner חדש
    תודה
    1
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

חבר'ה תאכלו את הלב עם האייפון, רציתם מאות אלפי אפליקציות שאתם עושים בהם שימוש פעם באלף שנה (אם בכלל - תגיעו לאפליקציות מסויימות או תעשו בהם שימוש של ממש) אבל בסופו של יום הממשק הוא הכי חשוב, אחריו מולטי-טסקינג ושיפורים ופיצ'רים טכנולגיים (חומרה חזקה ואמינה, מע' הפעלה יציבה ועדכנית). בינתיים הטלפון הזה נראה מ-ד-ה-י-ם וזה ישראלי !!!

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון