+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 16
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל אפל משפרת את תהליך אישור האפליקציות למפתחים

אפל משפרת את תהליך אישור האפליקציות למפתחים

מפתחים רבים שמפתחים אפליקציות ומשחקים לאייפון ולאייפוד טאץ' ישמחו לשמוע שאפל משפרת את תהליך אישור האפליקציות והופכת אותו לקצת יותר שקוף. השאלה היא האם זה יהיה מספיק?

תהליך אישור האפליקציות באפסטור קיבל הרבה מאוד ביקורות מצד המפתחים והן מצד העיתונאות. כאשר לא ממש ברור על סמך מה אפל דוחה אפליקציות מסוימות ומקבלת אחרות. כאשר לפעמים אפליקציות מוסרות או נידחות מבלי הסבר או סיבה של ממש. אבל הביקורות הקשות ביותר לגבי התהליך מגיעות מצד המפתחים שנאלצים אחרי הגשת האפליקציה לאפסטור לחכות שבועות על גבי שבועות מבלי לקבל שום מידע על ההתקדמות במצב אישור האפליקציה שלהם דבר שמעורר כעס באופן די מובן.

כיום מפתחים נאלצים לחכות מרגע שליחת האפליקציה לאישור ועד לרגע הופעתה באפסטור או דחייתה מבלי לדעת מה קורה. ההתקשרות בין המפתחים לאפל נעשית דרך מיילים כך שמפתח ששולח את האפליקציה שלו לאישור פשוט נמצא במצב של המתנה שיכולה להיות מספר שבועות ולעיתים אורכת קרוב לחודש. אלו מכם שעוקבים אחרי מספר מפתחים בטוויטר יודעים היטב שהם ממתינים לאישור האפליקציה בדיוק כמו המשתמשים.

אפל מבינה היטב שהאפסטור והקהילת המפתחים שלה הם חלק בלתי נפרד מהצלחת האייפון והאייפוד טאץ' והיא הודיעה בעבר שהיא מחפשת דרכים לשפר את האפסטור מכל ההבטים ונראה שהיא גם מצאה דרך לשפר את תהליך הגשת האפליקציות למפתחים בכך שהיא הופכת את מצב אישור האפליקציה לשקוף יותר עבור המפתחים. זה אומנם לא משהו מדהים אבל לפחות ככה התקשורת בין אפל לקהילת המפתחים שלה היא הרבה יותר טובה כאשר כל סטטוס בו נמצאת האפליקציה מגיע עם תאריך מעודכן. כך המפתח יכול לדעת את השלב בו נמצאת האפליקציה בתהליך האישור ואת התאריך בו השלב נעשה.

iPhoner שועל על! הסמל האישי של Cyphers
    תודה
    4
    הודו לי 591 פעמים ב 215 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: אפל משפרת את תהליך אישור האפליקציות למפתחים

זה משהו בסיסי שהיה צריך להתבצע ממזמן.
    תודה על הידיעה.

iPhoner שועל על!
    תודה
    5
    הודו לי 134 פעמים ב 125 הודעות

ברגע שהאנדרויד יתפוס תאוצה, קהילת המפתחים תעבור אליו - בלי תהליכי אישורי אפליקציות, בלי המתנה של שבועות, בלי הגבלות כלל על פיתוח כל אפליקציה ושימוש ב API שונים של המכשיר.

זה קרב אבוד מראש לאפל, שכמו כל דיקטטור ממוצע, רוצה לשלוט לחלוטין על כל ההיבטים של המכשיר שלה. בדיוק בגלל זה היא מנסה לפעול ללא הירף כנגד jailbreaks ופריצות למודם שלה - פונה לבתי המשפט באמריקה, מבצעת גיוסים של מומחי אבטחה, וחוסמת כל פריצה אפשרית.

תודה
    2,089

ציטוט נכתב במקור על ידי thenrg1 צפיה בהודעה
    ברגע שהאנדרויד יתפוס תאוצה, קהילת המפתחים תעבור אליו - בלי תהליכי אישורי אפליקציות, בלי המתנה של שבועות, בלי הגבלות כלל על פיתוח כל אפליקציה ושימוש ב api שונים של המכשיר.

זה קרב אבוד מראש לאפל, שכמו כל דיקטטור ממוצע, רוצה לשלוט לחלוטין על כל ההיבטים של המכשיר שלה. בדיוק בגלל זה היא מנסה לפעול ללא הירף כנגד jailbreaks ופריצות למודם שלה - פונה לבתי המשפט באמריקה, מבצעת גיוסים של מומחי אבטחה, וחוסמת כל פריצה אפשרית.
    ידידי, גוגל היא לא האביר על הסוס הלבן לו אתה מחכה.
    עובדה שגוגל לא קיבלה את האפליקציה של סקייפ לפלטפורמת האנדרואיד שלה.
    יכול להיות שזה השתנה כי ה- fcc התערבה בנושא אבל עדיין גוגל עם כל שפע המוצרים החינמיים שלה והמהפכות המבורכות שהיא מביאה לעולם הטכולוגיה לא כזאת שיה תמימה.

iPhoner שועל על!
    תודה
    5

למיטב ידיעתי , אין הליך אישור אפליקציות לאנדרויד . ציטוט :

Come one. Come all.
    Android Market is open to all Android application developers. Once registered, developers have complete control over when and how they make their applications available to users

האנדרויד הוא קוד-פתוח, לא ?

תודה
    2,089

למיטב ידיעתי , אין הליך אישור אפליקציות לאנדרויד . ציטוט :

Come one. Come all.
    Android Market is open to all Android application developers. Once registered, developers have complete control over when and how they make their applications available to users

האנדרויד הוא קוד-פתוח, לא ?
    קוד פתוח זה לא אומר שגוגל תעלה כל אפליקציה שיפתחו. זה רק אומר שהקוד זמין לצפייה (ולאו דווקא שימוש) על ידי כל מי שמעוניין בכך.

אין ספק שגוגל הרבה יותר פתוחה בגישה שלה מאשר אפל אבל בניגוד לאפל היא פועלת בהתאם למה שחברות הסלולר מכתיבות לה. ולכן אל תתפלא אם יהיו אפליקציות שגוגל לא תאשר ל-market place שלה כמו שאת הסקייפ היא לא אישרה.
    גוגל טענה שהעניין נבע בגלל בעיות במערכת ההפעלה אבל קצת קשה לי להאמין מאחר והייתה גירסה מאוד מאוד מוגבלת של סקייפ ואחרי שה- FCC התערב אז פתאום גוגל שיחררה הודעה לעיתונות שזה יתוקן בעתיד.

ועובדה שלמרות שגוגל אומרת שאין הליך אישור אפליקציות האפליקציה של הסקייפ לא הוכנסה ל- MarketPlace.

iPhoner שועל על!
    תודה
    5

אין הליך אישור אפליקציות לאנדרויד משום שכל מפתח יכול להכין תוכנה לאנדרויד, ולפרסם לינק להורדה ישירות מהאתר שלו. התוכנה כלל לא חייבת לעבור דרך ה market place. זה השוני העצום בין ה-app store של אייפון למכשירי אנדרויד. איש בכלל לא זקוק לאישור של גוגל בשביל להכין אפליקציה ולפרסם אותה.

לא צריך jailbreak, לא צריך cydia או rockmyapp (או Installer, או icy ...). אפשר לכתוב תוכנה - ולפרסמה . זה הכל. זה למה שוק המפתחים של אנדרויד ייקח בסופו של דבר את זה של האייפון.

יש את skype lite, להורדה ישירות מהאתר של skype. מפתחים לא צריכים לשבור את הראש האם גוגל יאשרו להם את האפליקציה או לא, ואיש לא מאבד את האחריות שלו על המכשיר אם הוא התקין תוכנה שגוגל לא אישרו (בניגוד למדיניות השימוש המזוויעה של אפל)

נערך לאחרונה על ידי thenrg1; 12/11/09 בשעה 20:00.

תודה
    2,089

גם סימביאן מאפשרת התקנה חופשית. וגם אפליקציית "מי קרוב" לאייפון מאפשרת התקנה של האפליקציה דרך אתר המפתחים בלי שום קשר לאפסטור או לאפל.

העניין הוא שמפתחים רוצים גם להרוויח מהפיתוחים שלהם בשלב כלשהו והדרך להרוויח מהעניין היא דרך חנות אפליקציות מקוונת כזו או אחרת החנות המקוונת היחידה לאנדרואיד היא ה- Market Place של גוגל וכמו שכבר ציינתי היא לא אישרה אפליקציה בעבר במקרה זה היה אפליקציית ה- VOIP של סקייפ, אם מחר Verizon לא תרצה שגוגל תאשר אפליקציות נוספות שלדעתה יפגעו ברשת אז לגוגל לא יהיה יותר מדי מה לעשות בנידון.

שוב ההבדל בין גוגל לאפל מבחינת הפלטפורמות הסלולריות היא שאפל לא שמה על חברות הסלולר מלבד AT&T שאליה היא מחויבת במידה מסוימת ואילו גוגל תלויה נכון לעכשיו בחברות הסלולר ויצרניות הסלולר באופן די מלא. ולכן היא חייבת לפעול לפי התכתיבים שלהן.

iPhoner שועל על!
    תודה
    5

ציטוט נכתב במקור על ידי natish צפיה בהודעה
    גם סימביאן מאפשרת התקנה חופשית. וגם אפליקציית "מי קרוב" לאייפון מאפשרת התקנה של האפליקציה דרך אתר המפתחים בלי שום קשר לאפסטור או לאפל.

העניין הוא שמפתחים רוצים גם להרוויח מהפיתוחים שלהם בשלב כלשהו והדרך להרוויח מהעניין היא דרך חנות אפליקציות מקוונת כזו או אחרת החנות המקוונת היחידה לאנדרואיד היא ה- Market Place של גוגל וכמו שכבר ציינתי היא לא אישרה אפליקציה בעבר במקרה זה היה אפליקציית ה- VOIP של סקייפ, אם מחר Verizon לא תרצה שגוגל תאשר אפליקציות נוספות שלדעתה יפגעו ברשת אז לגוגל לא יהיה יותר מדי מה לעשות בנידון.

שוב ההבדל בין גוגל לאפל מבחינת הפלטפורמות הסלולריות היא שאפל לא שמה על חברות הסלולר מלבד AT&T שאליה היא מחויבת במידה מסוימת ואילו גוגל תלויה נכון לעכשיו בחברות הסלולר ויצרניות הסלולר באופן די מלא. ולכן היא חייבת לפעול לפי התכתיבים שלהן.
    זה עדיין לא משנה את מה שכתבתי: האנדרויד היא מערכת פתוחה, שמאפשרת לכל אדם לכתוב אפליקציה ולשחררה לרשת. מפתחים בהחלט יכולים לקחת תשלום דרך אתרם על תוכנה שכתבו, בלי להזדקק ל marketplace כלל, ומבלי שהמשתמש יפחד לאבד את האחריות על מכשירו משום שהתקין תוכנה שלא עברה את אישור יצרן המכשיר. אם מחר verison לא תרצה לאשר תוכנת voip מסוימת לאנדרויד - המפתח יצפצף אל verison, ויפרסם לינק להתקנה של התוכנה באתרו תוך עקיפת גוגל ו verison. זה חוקי וזה בסדר גמור.

מה גם שההסכמים הם בכלל לא בין גוגל למפעילת הסלולר - גוגל לא מייצרת מכשירי אנדרויד. מוטורולה, סוני, HTC וחברות רבות בקרוב מייצרות את המכשירים. גוגל היא מפתחת מערכת ההפעלה, והיא לא כבולה לאיש.

שוב - זה חיים הרבה יותר קלים לכל מפתח, וברגע שמכשירי אנדרויד יצברו תאוצה - באופן טבעי מפתחים יעברו לפלטפורמה הזאת, שהיא הרבה יותר פתוחה וחסרת הגבלות לחלוטין.

נערך לאחרונה על ידי thenrg1; 12/11/09 בשעה 20:37.

תודה
    2,089

זה עדיין לא משנה את מה שכתבתי: האנדרויד היא מערכת פתוחה, שמאפשרת לכל אדם לכתוב אפליקציה ולשחררה לרשת. מפתחים בהחלט יכולים לקחת תשלום דרך אתרם על תוכנה שכתבו, בלי להזדקק ל marketplace כלל, ומבלי שהמשתמש יפחד לאבד את האחריות על מכשירו משום שהתקין תוכנה שלא עברה את אישור יצרן המכשיר. אם מחר verison לא תרצה לאשר תוכנת voip מסוימת לאנדרויד - המפתח יצפצף אל verison, ויפרסם לינק להתקנה של התוכנה באתרו תוך עקיפת גוגל ו verison. זה חוקי וזה בסדר גמור.

מה גם שההסכמים הם בכלל לא בין גוגל למפעילת הסלולר - גוגל לא מייצרת מכשירי אנדרויד. מוטורולה, סוני, HTC וחברות רבות בקרוב מייצרות את המכשירים. גוגל היא מפתחת מערכת ההפעלה, והיא לא כבולה לאיש.

שוב - זה חיים הרבה יותר קלים לכל מפתח, וברגע שמכשירי אנדרויד יצברו תאוצה - באופן טבעי מפתחים יעברו לפלטפורמה הזאת, שהיא הרבה יותר פתוחה וחסרת הגבלות לחלוטין.
    ידידי, אתה צריך לקרוא קצת יותר לפני שאתה קובע עובדות בצורה נחרצת שכזו.
    גוגל כבולה ועוד איך ליצרניות הסלולר ולמפעילות הסלולריות והדוגמא של Verizon שנתנה את הטון באופן מאוד בולט בפיתוח מכשיר ה-Droid שפותח בשיתוף של מוטורולה וגוגל.

כמו כן אתה שוכח שאומנם הפלטפורמה של האנדרואיד היא פתוחה, ה- API של הפלטפורמה משוחררים למפתחים על ידי גוגל עצמה ועובדה שמה שאתה טוען לגבי צפצוף על איסורים היה נכון אז ממזמן היה קם מפתח עצמאי ומפתח אפליקציה מלאה לסקייפ לשימוש במערכת ההפעלה של האנדרואיד, במקום זו המוגבלת שקיימת עד כה.

אני רואה שלא משנה כמה עובדות אני אציג לך אתה לא תשתכנע לעולם לגבי הטיב של האנדרואיד. מה שכן בין האייפון לבין האנדרואיד של גוגל יש שוני עצום בתפיסה, במודל העסקי ובכלל מדובר ב-2 קונספטים שונים שכל אחד מהם מוצלח למדי בנישה שלו. אפל פיתחה מערכת סגורה שעומדת בקריטריונים שהיא קבעה שנועדה לשמור על היציבות של המכשירים שלהם, לדאוג שהם יהיו מאובטחים דיים ומעל לכל לשמור על שם המותג של החברה. כמובן שלגישה זו יש מספר חסרונות כמו לכל דבר. מה שכן אם מחר יהיה באג או פירצת אבטחה באייפון כתוצאה מהתקנה של אפליקציה מסוימת מהאפסטור, האפליקציה תוסר מיד כדי למנוע בעיות למשתמשים ואפל תהיה אחראית לתיקון הבעיה כמו שהיא עושה לכל הבאגים שהופיעו בגירסה 3.1 או פירצת האבטחה בתוכנת המסרים שהביאה לשיחרור גירסה 3.0.1. בסופו של דבר כל האחריות נופלת על אפל והיא גם זו שאחראית לתקן את הבאגים והבעיות.

גוגל חדשה בתחום הפלטפורמות ומערכות ההפעלה וזה ניכר. האנדרואיד אולי פתוח ולא מוגבל בשום בחינה אבל הוא גם חשוף לבעיות אבטחה ויציבות מאחר ואין שום מנגנון בקרה על האפליקציות שמפותחות לאנדרואיד. אני לא רואה את גוגל משחררת עידכונים לתקן כל בעיה שנובעת מכל אפליקציה שמפתח עצמאי העלה באתר שלו ולא דרך ה- MarketPlace. אני בספק שאנשי IT יאמצו בשמחה פלטפורמה שכזו ולמעשה גם משתמשים פרטיים (רק תראה כמה המולה יש על כל פירצת אבטחה שמוצאים באייפון).
    בסופו של דבר גוגל, בניגוד לאפל, לא ממש מודאגת לשם המותג שלה. האנדרואיד יכול להיות מותקן על כל טלפון סלולרי באם הוא מוצלח או כושל. כמו כן, כל יצרנית סלולר יכולה לשנות את האנדרואיד לבלי הכר כמו שכבר עושות יצרניות הסלולר: HTC עם ממשק ה- Sense שלה, סוני אריקסון עם ה- Rachael ומוטורולה עם ה- MotoBlur שהם כולם ממשקי הפעלה שמבוססים על האנדרואיד אבל שונים לגמרי.

בקיצור אני מבין את אהדתך הרבה לגוגל ולפלטפורמה שלה. גם אני מעדיף קוד פתוח ולא קוד סגור וגם אני משתמש בהרבה מהשירותים שלהם. אבל כמו לכל דבר יש יתרונות ויש חסרונות. בינתיים אני לא רואה את היתרונות של האנדרואיד בתור יתרונות שימחצו את האייפון על כל ההגבלות שיש עליו מצד אפל. ונכון שהאנדרואיד צפוי להרים את ראשו סוף סוף אחרי עיכוב קל אני לא רואה אותו הולך לכבוש את השוק לגמרי.

כמו תמיד אני מניח שנאלץ להסכים שלא להסכים

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון