+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 13
    Editor-in-chief הסמל האישי של natish
    תודה
    2,089
    הודו לי 7,571 פעמים ב 3,502 הודעות

ברירת מחדל מיקרוסופט vs אפל| מלחמות הטבלטים

מיקרוסופט VS אפל| מלחמות הטבלטים

כולם מדברים כבר המון זמן על הטבלט של אפל עד שהדבר כבר יצא להרבה אנשים מהחורים, לאחרונה גם מיקרוסופט ניכנסה למעגל השמועות כאשר היא הציגה בשיתוף עם האתר גיזמודו את הקונספט שלה למכשיר הטבלט. מה עדיף? מה מתוכנן? ומי מציע מה?

פרויקט הטבלט של מיקרוסופט שידוע בקוד "Courier" קרם עור וגידים כאשר האתר גיזמודו הציג תמונות וסירטון קונספט של המכשיר לפני מספר ימים שמראה שהמכשיר שמיקרוסופט מתכננת פועל כמו יומן יומי - אבל ממש יומן יומי מגניב! לא בטוח מתי ה- Courier של מיקרוסופט אכן יגיע לחנויות ודיווחים אחרים מוסיפים שהקונספט שגיזמודו הראה הוא אחד מיני רבים שמיקרוסופט מתכננת למחשב הטבלט שלה והוא מצטרף למיגוון הקונספטים שצצים ברשת לגבי מחשב הטבלט המסתורי של אפל וגם למחשב הטבלט/E-reader אותו אסוס הציגה. מה שמשעשע הוא שדווקא נראה שיש מקום לכל המכשירים הללו.

ה- Courier של מיקרוסופט
    כפי שתואר על ידי גיזמודו ה- Courier יכול לחולל מהפכה במיחשוב העיסקי. הנתונים לגבי היכולות שלו הם מאוד מעומעמים אבל על פי מה שראינו מדובר במחשב בעל 2 צגי מגע צבעוניים בטכנולוגיית מולטי טאץ'+סטילוס בגודל של 7 אינץ', מצלמה וקישוריות של WIFI (וכנראה גם של בלוטות'). ה- Courier מסוגל לקבל מגוון של קלטים כאמור בין אם זה תנועות (gestures) מולטי טאץ' או כתב יד וציור בשימוש עם עט סטילוס. מה שאין לנו מידע הוא איך ה- Courier מסוגל לנהל מיילים או אם יש לו מיקרופון ומצלמת רשת שיכולים לשמש לשיחות VOIP ושיחות וידאו, אבל הקונספט נראה כמו תחליף מעולה ליומן האישי ואפילו למחברת הסטנדרטית ובניגוד לשאר המוצרים שיש כיום בשוק כמו של RIM ופאלם ה- Courier מציג נוחות רבה יותר ווסרטיליות עצומה.

הטבלט המסתורי של אפל
    בין המילים של הסקירה של גיזמודו לטבלט של מיקרוסופט ניתן למצוא את המשפט :"זהו בדיוק ההפך ממה שכול מצפים מהטבלט של אפל". הטבלט של אפל אמור על פי השמועות להיות מעין אייפוד טאץ' מגודל עם מסך מולטי טאץ' של 9 עד 10 אינץ', מצלמת iSight מובנית, מיקרופון, WIFI ואולי גם יכולות גלישת רשת סלולרית בדור השלישי שיריץ גירסה כלשהי של מערכת ההפעלה של האייפון (iPhone OS) או אולי אפילו את OS X בעצמה מאחר ו- Snow Leopard מראה הרבה יכולות של שימוש עם מסכי טאץ'.

למרות שה- Courier של מיקרוסופט "דלף" לרשת הטבלט של אפל מעולם לא הוצג באופן רשמי על ידי אפל או אף חברה אחרת וכל מה שקיבלנו עד כה הם תמונות מטושטשות ותמונות קונספט שיצרו משתמשים עצמאיים כך שיתכן מאוד שלמרות כל חרושת השמועות הטבלט של אפל בכלל לא קיים אבל אחרי שמיקרוסופט הציגה את משנתה בנושא יש סבירות טובה שגם אם הטבלט של אפל לא קיים, אפל תתחיל להכנס לעניין במלוא המרץ.

ה- Courier של מיקרוסופט נגד הטבלט של אפל
    בהנחה ש-2 המוצרים הם אכן אמיתיים ושהם מתקרבים אלינו ולמדפי החנויות על פי השמועות אי אפשר היה לחשוב על דוגמא מוחשית טובה יותר שמייצגת את ההבדלים והסטראוטיפים בין אפל למיקרוסופט בדיוק כמו בפרסומות ה- Get A Mac של אפל. מצד אחד ה- Courier מוצג כמכשיר שמתאים למגזר העיסקי/לצרכי עבודה שנראה שהוא נולד כדי להציג באופן נוח וקל גרפים ושירטוטים. מצד שני יש את הטבלט של אפל שהוא מכשיר "מגניב" שיעזור לכם ליצור את הסרט המשפחתי הבא שלכם בקלות, להריץ משחקים וכו'.

אפל טענה שוב ושוב שהיא לא ממש רוצה או מעוניינת להכנס לשוק הנטבוקים מאחר והיא חושבת שמדובר בטרנד חולף ושבסופו של דבר הם מחשבים חלשים וחסרי יכולות. אז אם כך מה המטרה של הטבלט שלה? על פי הנראה הטבלט של אפל יהיה מכשיר בידור לצפייה בסרטים, משחקים וגלישה ברשת. כאשר ה- Courier מוצג באופן בולט כמכשיר שימושי. הוא מביא 2 דפים גדולים ונוחים כתחליפים לנייר/מחברת הסטנדרטית ואיתו ניתן לבצע רישומים, לגלוש ברשת ולדלות ממנה מידע, לנהל מידע על אנשי הקשר וכו'. נראה גם שהוא בכלל לא מריץ גירסה כלשהי של Windows Mobile או חלונות 7 ולכן ניתן להסיק שהוא מריץ מערכת הפעלה שפותחה במיוחד עבורו.

מה שמוביל לשורה הסופית שהטבלט של מיקרוסופט והטבלט של אפל מיועדים כל אחד לפלחי שוק אחר לגמרי ולמשתמשי קצה שונים ואי אפשר באמת לקבוע מי מהם ישלוט בשוק הטבלטים שהולך ומתגבש בדיוק מהסיבה שציינתי. כאשר הטבלט של אפל יהיה מיועד למשתמש הביתי לצרכי בידור וכנראה הוא לא ממש יתפוס בשוק העיסקי כאשר הטבלט של מיקרוסופט יהיה חלש יותר בשוק הפרטי והבידורי ויתפוס יותר דווקא בשוק העיסקי. והשאלה היא מה אתם מעדיפים? מכשיר שימושי לצרכי הלימודים/עבודה או מכשיר מדיה בידורי איתו תוכלו לשחק, לצפות בסרטים ולגלוש ברשת?

iPhoner חדש
    תודה
    3
    הודו לי 0 פעמים ב 0 הודעות

ברירת מחדל תגובה להודעה: מיקרוסופט vs אפל| מלחמות הטבלטים

אני הייתי מעדיף את הטבלט של microsoft למטרות לימוד ודברים כאלה... כי למטרות בידור אני מוצא את laptop יותר קל לשימוש..

משתמש VIP
    תודה
    62
    הודו לי 438 פעמים ב 313 הודעות

אני באופן אישי הייתי מעדיף את הטלבט של אפל
    הוא נראה כיפי נוח,מגניב ואיכותי
    בניגוד לטבלט של מיקרוסופט שמתאים בעיקר לסטודנטים.אבל בד"כ סטודנטים הם דלי תקציב וקשה להם לרכוש מכשיר כזה שאני די בטוח שיהיה בסביבות ה6000 שקל ובמקומו הם כבר ייקנו מחשב נייד זול יותר.

iPhoner ותיק
    תודה
    3
    הודו לי 4 פעמים ב 2 הודעות

עפ"י מראה עוד אי אפשר לקבוע שום דבר
    אלה עיצובי פוטושופ של איזה משועמם או משהו..

iPhoner מתחיל
    תודה
    5
    הודו לי 11 פעמים ב 8 הודעות

של אפל זה עיצוב פוטושופ של איזה משועמם, של מיקרוסופט זה רשמי

iPhoner מתקדם
    תודה
    9
    הודו לי 9 פעמים ב 9 הודעות

לפי הדמו בסרטון הטבלט של מיקרוסופט לוקח הרבה תכונות ממשקי משתמש של אפל, אם הם יצליחו לוותר על השימוש בסטיילוס ושהכל יעשה עם הידיים יהיה להם לדעתי מוצר מנצח ביד...

iPhoner ותיק
    תודה
    25
    הודו לי 7 פעמים ב 6 הודעות

יופי עוד טבלבט לדווח עליו...

עריכה:לשני הטבלטים בערך אותו מכשירים ועזרים מובנים... יכול מאוד ליהיות שזה יחליף כל מחברת שיש כיום אצל כל תלמיד או תלמידה מה שכן יקח קצת זמן עד שהוכל לשלוט באופן גורף על כל המערכת של מיקרוספוט ואולי גם של אפל אבל הכל עוד פתוח.

מי שתשווק ראשונה יכול ליהיות שהיא תקבל את "הקולות הצפים"*

נערך לאחרונה על ידי kostor; 27/09/09 בשעה 20:51.

iPhoner ותיק
    תודה
    20
    הודו לי 4 פעמים ב 3 הודעות

איך אפשר להשוות מוצר מוחשי (טוב לא מוחשי אבל לפחות קונספט קיים) לשמועה? אני שמעתי שבטאבלט של אפל יהיה מעבד i9 וsli של 2 300gt ובנוסף לכל זה מסך מתכווץ שהופך מקוביה קטנה למסך 13 אינצ' וכל זה במשקל של 100גרם (ממקור אמין מאוד שנקרא הדמיון שלי). לדעתי הוא יהיה עדיף.

iPhoner ותיק
    תודה
    25
    הודו לי 7 פעמים ב 6 הודעות

ציטוט נכתב במקור על ידי the_mg צפיה בהודעה
    איך אפשר להשוות מוצר מוחשי (טוב לא מוחשי אבל לפחות קונספט קיים) לשמועה? אני שמעתי שבטאבלט של אפל יהיה מעבד i9 וsli של 2 300gt ובנוסף לכל זה מסך מתכווץ שהופך מקוביה קטנה למסך 13 אינצ' וכל זה במשקל של 100גרם (ממקור אמין מאוד שנקרא הדמיון שלי). לדעתי הוא יהיה עדיף.
    אתה לא יכול לדעת. דוגמה כולם חשבו שהליין החדש של הטאץ' יהיה בטוח עם מצלמה(טוב לא בטוח 100 % כן?) ובסוף "צוחק מי שצוחק אחרון-והמבין יבין

iPhoner ותיק
    תודה
    20
    הודו לי 4 פעמים ב 3 הודעות

אז למה כל הטראד הזה? זה כמו לגרום לשני החברים הדמיוניים שלי לריב ולהמר על מי ינצח...

+ פרסם תגובה
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון