מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סקירה: ThumbTack מקרופון מקליט לאייפוד טאצ' דור שני\אייפוד נאנו דור רביעי

Ben.S
11/06/09, 14:07
SwitchEasy ThumbTack

ThumbTack זהו מקרופון זעיר שעוצב עבור האייפוד טאצ' דור שני,והאייפוד נאנו דור רביעי.
כשמו כן הוא - צורת המקרופון הזה כצורת החפץ שנתקלים בו ביומיום - הנעץ.
בזכות צורתו,דמוי נעץ, ניתן בקלות להוציא ולהכניס את המקרופון לאייפוד,באופן נוח וללא כל בעיות.

http://www.ilounge.com/assets/images/reviews_switcheasy/thumbtacks/2.jpg

לאחר שנים של התמודדות עם מחירים גדולים מאוד של אביזרים לאייפוד טאצ',כעת הגיע המוצר שמחירו קטן
משמעותית לעומת אביזרים אחרים.זהו הThumbTacks,מקרופון מזערי מבית SwitchEasy.
כאמור המקרופון הוא דמוי נעץ,נמכר בצבעים לבן,אדום או שחור.הגודל שלו והמראה שלו מאפשרים לקחת
אותו לכל מקום שתרצו אותו,אם זה לעבודה,טיולים,מסיבות,לכל מקום!

מבנה וחומרים:
עשוי מפלסטיק,בצורת נעץ.עיצוב קטן ונחמד, מתחבר אל האייפוד טאצ' דור שני דרך חיבור האוזניות.
מתאים בצורה מושלמת לאייפוד טאצ' דור שני ולאייפוד נאנו דור רביעי.
אין ספק שהרעיון משל עצמו,מקרופון בצורה כזאת, מאוד יפה ומיוחד.בגלל שהוא דק באמצע ורחב(יחסית)
בקצוות,יש מקום להחזיק אותו באופן יציב ונוח ובאותה מידה גם להסיר ולהכניס אותו.

איכות:
מבחינת ווליום,הוא מעולה.אין לי שום תלונות אליו,שומעים חזק מאוד,איכותי וברור.
מהבחינה הזאת הוא יותר איכותי מהמקרופון המובנה באייפון.

השוואה של אורכו לשקל:(תסתכלו רק על הפלסטיק כי החלק הכסוף בתוך המכשיר)
http://img37.imageshack.us/img37/839/dsc00934c.jpg

שימושים:
למקרופון באייפוד טאצ' שימושים רבים:
ניתן להקליט את עצמך בעזרת תוכנות הקלטה כמו הVoxie,תוכנות קוליות רבות מבוססות על המקרופון,
כמו Shazam שזאת תוכנה שמאתרת שירים שמתנגנים ברקע בעזרת במקרופון(צרפתי סרטון שצלמתי),
אפשר לדבר בSkype,Fring ועוד.
**מאוד חשוב לציין,שבמערכת ההפעלה 3OS יש שליטה קולית על מרבית מהאייפון(ואולי גם אייפוד..),
לכן יש סיכוי גבוהה ששירות זה יעבוד גם עם הThumbTack(עוד לא שוחררה הגרסא המלאה לכן אין וודאות מוחלטת).
כלומר,בעזרת השליטה קולית ניתן לתקשר עם האייפוד ו"להגיד לו" לשים שיר מסויים,לשאול מה שם השיר שמתנגן ועוד.
שימוש חשוב,שאני משתמש בו בקביעות הוא הפיכת האייפוד לפלאפון.כעת בעזרת במקרופון אני
יכול להשתמש בSiphon כדי להתקשר עם שירות הספיקו לאנשים,לקבל שיחות ועוד.

מאפיינים:
1. מיקרופון זעיר שמאפשר להשתמש באייפוד טאצ' דור 2 או באייפוד ננו דור 4 כמערכת הקלטה או כטלפון רשת באמצעות תוכנות כמו SKYPE
2. הקלטת קול איכותית
3. מתאם מוזהב ברמה גבוהה
4. עובד עם תוכנות צד שלישי

http://img37.imageshack.us/img37/8190/dsc00929o.jpg

חסרונות:
המקרופון מעולה מבחינת ווליום ומבחינת איכות.אין בו ממש חסרון,אלא משהו אחד קטן:
יש תוכנות שצריך לשמוע בזמן שאתה מקליט,ואי אפשר מאחר ושמחברים את המקרופון לאייפוד
הוא נכנס ל"מצב אוזניות".אולם,התכונה הזאת קיימת רק בתוכנות מעטות,למשל בSiphon
יהיה אפשר לשמוע ולדבר ובעצם להפוך את האייפוד לפלאפון,וגם בסקייפ יהיה אפשר לשמוע ולדבר.

יתרונות:
ציינתי את רוב היתרונות במהלך הסיקור,אבל כמובן שאפשר להרחיב.
בדקתי בעצמי,הקלטתי אותי בעזרת Voixe ובדקתי את הווליום.אין ספק שזה איכותי כמו שזה חזק.
מי שרוצה את זה כטייפ מנהלים,הקלטות,שימוש בתוכנות כמו הshazam,זה פשוט מושלם בשבילו!
מעבר לכך,כמו שכבר נאמר הוא קטן ונוח,ניתן לקחת אותו לכל מקום,הוא לא תופס נפח והוא עם עיצוב יפה ומקורי.
בפורום אייפוד טאצ' כתבתי מדריך להפוך את האייפוד לפלאפון.כל מה שהיה חסר זה מקרופון
כביכול,והמקרופון הזה עשה לי את העבודה,הוא פשוט מעולה..!
בנוסף אני מדבר איתו בסקייפ,הוא החוליה החסרה של האייפוד.

http://img37.imageshack.us/img37/7083/dsc00932yxs.jpg

דירוג:10/10

הכנתי לכם סרטון קצרצר המתאר איך אפשר להשתמש בו למשל עם הshazam (מציאת שירים):
72y7tDmnEnE
*מצטער על האיכות,זה צולם עם הפלאפון.

סיקור נוסף מצולם של המקרופון(לא שלי):
41IrnHpU6A4

מחיר: 89 ש"ח
ניתן לרכוש מכאן (http://www.itel.co.il/shop/product_info.php?products_id=252),זמין בצבע שחור בלבד.

Roy.c
11/06/09, 14:25
לא יודע בן,החסרון די משמעותי ולא נראה לי שאני קונה אותו כי יש לי אוזניות עם מיקרופון ופשוט שומעים בהן מדהים...
עכשיו לגבי גירסא שלוש-אם אתה לא יודע כבר אפשר להוריד גירסה 3 לאייפוד טאץ' (אני משער שהיא הסופית כי יש בה את כל הפיצ'רים שהוצגו בwwdc),היא מותקנת אצליל האייפוד ופשוט תענוג,ממש מצויין רק החיסרון הוא שאין עדיין פריצה ככה שאין סידיה אבל לא נורא-מה עשינו לפנ שיצאה הפריצה אה...

Ben.S
11/06/09, 14:37
לא יודע בן,החסרון די משמעותי ולא נראה לי שאני קונה אותו כי יש לי אוזניות עם מיקרופון ופשוט שומעים בהן מדהים...
עכשיו לגבי גירסא שלוש-אם אתה לא יודע כבר אפשר להוריד גירסה 3 לאייפוד טאץ' (אני משער שהיא הסופית כי יש בה את כל הפיצ'רים שהוצגו בwwdc),היא מותקנת אצליל האייפוד ופשוט תענוג,ממש מצויין רק החיסרון הוא שאין עדיין פריצה ככה שאין סידיה אבל לא נורא-מה עשינו לפנ שיצאה הפריצה אה...
כשהיא תשוחרר סופית התכוונתי רשמית כולל פריצה גם כן..
בקשר לאוזניות עם מקרופון,אתה באמת תוציא אוזניות כדי להקליט מישהו?
אתה תתקשר למישהו מחו"ל עם הvoip, אתה תוציא אוזניות? פשוט מחברים,מדברים וזהו..
גם עם הshazam..תחבר אוזניות רק בשביל להשתמש בתוכנת מקרופון?

לא אמרתי שאוזניות זה לא טוב, אבל אני בהחלט מעדיף את הThumbTack כמכשיר הקלטה.
לא פסלתי את האופציה של גם וגם:D

Roy.c
11/06/09, 14:51
טוב לא יודע בן,אוזניות עם מיקרופון זה נחמד לפי דעתי ותכלס אלו לא ממש האוזניות הכי טובות שיש (כמו radius למשל...),אבל אני משתמש בהן כדי לשמוע מוזיקה בישביל זה יש לי אוזיות יותר טובות...
ד"א לגבי גירסה 3.0 אני מנחש שדב טים יוציאו את הגירסה פרצה כבר לקראת יולי,כמו שאני מכיר אותם...

Ben.S
11/06/09, 15:01
טוב לא יודע בן,אוזניות עם מיקרופון זה נחמד לפי דעתי ותכלס אלו לא ממש האוזניות הכי טובות שיש (כמו radius למשל...),אבל אני משתמש בהן כדי לשמוע מוזיקה בישביל זה יש לי אוזיות יותר טובות...
ד"א לגבי גירסה 3.0 אני מנחש שדב טים יוציאו את הגירסה פרצה כבר לקראת יולי,כמו שאני מכיר אותם...

אוזניות עם מקרופון זה נטו כדי להתקשר מהאייפון, אף אחד לא יקרב אוזניות למישהו בשביל להקליט אותו,או יקח אותם איתו.המקרופון החיצוני זה משהו קטן שאתה יכול אפילו לשים בכיס ולהקליט מתי שבא לך.
אני לא מדבר על זה שעם אוזניות אפשר גם לשמוע שירים,זה נכון..אבל אפשר את זה עם אוזניות
רגילות..האוזניות עם המקרופון יותר שימושיות לאייפון מאחר ויש בו גם פלאפון.

בקשר ל3.0os,הכל תלוי אם לא יהיו תסביכים..פרצו את הבטא הראשונה של 3.0 כמה שעות בודדות
לאחר שהיא יצאה למפתחים..בכל אופן אני אעדכן באשכול הזה ברגע ש3.0 תשוחרר סופית עם פריצה ואני אעדכן אליה.

אגב,עד כמה שאני מכיר אותם,שום דבר לא בטוח..כי מאז שהייתה התקדמות עם הפריצה של הטאצ'
דור שני ועד שהפריצה המלאה שוחררה עברו 4 חודשים!(שלא לדבר על השנה לפני זה שעברה
עד שבכלל היה עדכון על התקדמות)

Roy.c
11/06/09, 15:14
קיצר מה שאתה אומר זה שלא צריך לצפות מדב טים שבאמת ישימו "פול גאז" על הפיתוח של הפריצה,אלא ישחררו עידכונים על ההתקדמות שלהם מדי כמה חודשים...

Ben.S
12/06/09, 00:37
חדשות טובות מאוד!

גיליתי,שאפשר להשתמש בכפתור הספיקר שקיים בסקייפ\בsiphon וככה גם לשמוע כאשר המקרופון מחובר,
לכן כעת החסרון הגדול והמשמעותי שצייתי נ-ע-ל-ם!
אולי הוא מזערי רק בתוכנות מסויימות שאין שימוש בספיקר וצריך אותו..

במילים אחרות-אפשר להתקשר מהאייפוד,לשמוע ולדבר בעזרת מכשיר קטן מאוד,
אפשר לדבר בסקייפ,להקליט וכל מה שמדובר עליו בסיקור.

**ערכתי את פסקת החסרונות בסיקור.