מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סקירה: אוזניות in ear לאייפון של חברת Capdase

אבי_ת"א
10/05/09, 19:15
אוזניות in ear החדשות של Capdase לאייפון עם כפתור השליטה.
אפתח את הסקירה שלי בכך שאומר שאני מאלה שאוהבים מוזיקה. מאוד.
בכל הזדמנות שיש לי בין אם זה באוטובוס, בבית, לפני השינה או סתם בין השיעורים באוניברסיטה, אני אוהב להתחבר לאייפון שלי ולתת למוזיקה לחדור למוח ולהרגיע אותי.
מה שאני יותר אוהב זה שיש לי אוזניות טובות שמעבירות את הצלילים בצורה הכי טובה שאפשר עם אטימה מוחלטת של רעשים חיצוניים

http://www.itel.co.il/shop/images/Capdase-Hands-Free_pic3.jpg

בדיוק לאנשים כמוני תכננו האנשים ב Capdase את האוזניות החדשות שלהם, שמשום מה לא נקראות בשם או דגם ספציפי אלא רק: אוזניות לאייפון ואייפון דור 3. אבל אל תתנו לעובדה הזו להטעות אתכם - חברת Capdase אמנם לא כל כך מוכרת בתחום השמע אלא יותר בתחום הנרתיקים לאייפון, אך לאחר שימוש די אינטנסיבי באוזניות אני יכול להגיד בלב שלם שאני מרוצה מהן.

איכות השמע: האוזניות מתאימות לאנשים שאוהבים את סגנון ה in ear זאת אומרת שהאוזניה יושבת עמוק בתוך האוזן תוך כדי שהיא מבטלת את הרעשים החיצוניים. באוזניות הספיציפיות הללו, האטימה הדהימה אותי שכן היא כמעט אבסולוטית. אנסה להמחיש זאת מהניסיון שלי: בפעם הראשונה שניסיתי את האוזניות, הייתי בחדר עם אחי שדיבר ודיבר אך ברגע ששמתי את האוזניות חשתי שהתנתקתי מן העולם... פתאום היה שקט ואז הגיע החלק הטוב - לחצתי על הפליי... באותו רגע עלה חיוך על שפתיי שכן סולו הגיטרה של תחילת השיר "I am The Highway" של "Audioslave" החל להדהד באוזניי, שולח ויברציות נעימות בחלל האוזן שלי ישירות למוחי שפירש את הצלילים כאושר מוחלט.
מה שאני מנסה לתאר לכם זו תחושה מדהימה של אוזניות המתאימות בצורה מושלמת למבנה האוזן, יושבות בדיוק במקום ולא נופלות מהאוזן כמו סוגים רבים של אוזניות in ear בהם יצא לי להשתמש. מיותר לציין שמגיעים עם האוזניות שלושה סטים של אטמים בגדלים שונים כך שההתאמה לאוזן תהיה מושלמת. האוזניות מתהדרות בקשת רחבה של צלילים עשירים ונקיים, כשכל אוזניה מעבירה את הצלילים הגבוהים והנמוכים בחדות וללא עיוות גם בטונים נמוכים במיוחד - באסים. למרות שהאוזניות כהגדרה הן לא אוזניות סופר באס, הדבר הראשון שמרגישים כששומעים שיר זה האיכות בבאס ובצלילים הנמוכים יחסית, מה שאומר שסגנונות כמו ראפ, היפ הופ, פאנק וגם דאנס המשתמשים בבאס באופן כמעט רציף, נשמעים מצוין ולא העיוות אליו היינו מצפים מאוזניות שאינן סופר באס. אני אישית, שומע יותר רוק ואוהב את הצלילים היותר גבוהים לכן סידרתי באקולייזר המובנה באייפון את הצליל שרציתי וקיבלתי סינרגיה מושלמת של צלילים נמוכים וגבוהים הנשמעים חזק, ברור וחד - תענוג.

החומרים: בבחינת חומרי הגלם של האוזניות מתגלות הפתעות וחידושים מרעננים.
הכבל של האוזניות אינו קצר כמו כבל סטנדרטי, כבל האוזניות הוא באורך של כ- 1.4 מטר, מה שאומר שניתן בקלות רבה לשמוע מוזיקה וללכת עם האוזניות כאשר האייפון בתיק או בכיס בלי שהכבל יימתח (לצורך השוואה, האוזניות שמגיעות עם האייפון הוא בערך 1.1 מטר). דבר נוסף שמיוחד בכבל האוזניות הוא הציפוי - הכבל כולו מצופה בבד שחור וחזק ולא בגומי כמו בכל שאר האוזניות, מה שמונע מהכבל להתסבך סביב עצמו כאשר האוזניות בתיק וגם כאשר הוא מסתבך ניתן לפתוח את הקשרים בקלות רבה. עוד מעלה נוספת היא שהחיבור של האוזניות למכשיר עשוי מפוליקרבונט קשיח ולא רך כמו באוזניות רגילות, מה שאומר שאין חשש שהמגעים יתנתקו או יקרעו כמו שקורה בדרך כלל באוזניות אם מלפפים אותם סביב נגן כלשהו במשך זמן. האוזניה עצמה עשויה מפוליקרבונט מבריק מה שנותן תחושה של חומר חזק ועמיד, כאשר מבנה האוזניה הוא ארגונומי ונוח ומותאם לאוזן בשלמות. נקודה חשובה נוספת היא שתקע האוזניות הוא צר בסגנון התקע של אפל מה שאפשר תאימות גם לאייפון דור 2.

http://www.itel.co.il/shop/images/Capdase-Hands-Free_pic2.jpg

כפתור השליטה: כפתור השליטה באוזניות הספציפיות הללו הוא אולי הסיבה השניה בחשיבותה (אחרי איכות השמע) שאני כל כך מרוצה מהאוזניות. "מרכז השליטה" כמו שאני קורא לו הוא בעצם מיני שלט בגודל של כארבעה סנטימטרים בו ניתן למצוא את המיקרופון לשיחות ללא ידיים (Hands Free), כפתור השליטה המשמש לענות ולנתק שיחות, להשהות ולנגן שירים ולעבור קדימה ואחורה ברשימות ההשמעה, מעוצב בצורה יפיפיה בגימור שחור מבריק מצידו החיצוני וגומי שלא מחליק מן היד בצידו האחורי. הכפתור עצמו מעוצב בצורת עיגול עם ריבוע לבן כמו כפתור הבית של האייפון בגימור התואם לאייפון. גולת הכותרת היא וסת הווליום. הדבר היחיד שאפל שכחו לשים באוזניות האייפון הוא וסת לעוצמת השמע, טעות ש Capdase לא עשתה, כשצירפה למרכז השליטה גלגלת השולטת גם על הווליום.
כל אלו מאפשרים שימוש מלא בתכונות האייפון כאשר הוא נמצא בתיק או בכיס ומבטלים את הצורך להוציא את המכשיר בכל פעם שרוצים לעשות משהו - נוחות זה שם המשחק.

לסיכום, כפי שניתן בקלות לראות מן הסקירה האוהדת שלי לאוזניות, אני מאוד מרוצה מהן. הן עונות על כל הדרישות שלי מבחינת אוזניות הכוללות איכות שמע, שליטה ונוחות באופן מושלם. אני ממליץ לכל מי שמחפש אוזניות לנסות אותן פעם אחת ואני מבטיח שלא תתאכזבו.
יתרון נוסף הוא העובדה שמחיר האוזניות סביר מאוד ביחס לתמורה שמקבלים.

מה בקופסא?
זוג אוזניות עם כפתור השליטה.
3 סטים של אטמים לאוזניות בגדלים שונים.
(ראו בתמונות המצורפות לפוסט)

נתונים טכניים:
טווח תדרים - 20Hz – 20KHz.
נצילות – dB/MW 94.
התנגדות - 32 אוהם.
מחבר - 3.5 מ"מ.

דירוג: 9/10 .
תאימות: אייפון דור 2, אייפון דור 3, אייפוד טאצ' וכל מכשיר מדיה בעל יציאת 3.5 מ"מ.
מחיר האוזניות: 159 ש"ח.
אחריות: 6 חודשים ע"י חברת גולדסטרים בע"מ, היבואן הבלעדי של מוצרי Capdase.

קישור ישיר לאוזניות בחנות iTel (http://www.itel.co.il/shop/product_info.php?cPath=53_79&products_id=246)

צירפתי עוד 2 תמונות שלי להמחשה (האיכות ירודה כי הן צולמו מהאייפון שלי...)

שבוע טוב,
אבי.