מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סקירה ראשונית| chromium כרום למק

natish
13/04/09, 15:05
גוגל השיקה לפני כחצי שנה את דפדפן הכרום שלה.
העניין הוא שגוגל השיקה את הדפדפן למשתמשי חלונות בלבד ושכחה את משתמשי המק באם באופן מכוון או לא.
לאחרונה גוגל הודיעה שגירסה של כרום תגיע גם למק וגם ללינוקס אבל בינתיים למי שרוצה להתרשם מהיכולות של הדפדפן של גוגל או חלק מהן יכול להוריד את CHROMIUM שהיא גירסת בטא מוקדמת של הדפדפן שלא מגיעה מבית גוגל אלא מהחבר'ה שהביאו לנו את CROSSOVER.

http://www.quicksnapper.com/files/1694/159664589549E3293928465_m.jpg

הדפדפן לא כל כך יציב ואני לא ממליץ לכם להשתמש בו כדפדפן ראשי אלא לשם התרשמות בלבד.
הדפדפן בגירסת הבטא מגיע עם מנוע ה-V8 והוא מהיר מאוד. כמו כן, נחמד שניתן לגרור כל טאב ולהפוך לחלון עצמאי אבל התכונה הזו כבר נמצאת בספארי 4 בטא ולכן אין לכרומיום שום יתרון על פני הספארי 4 בטא.*
כמו כן מסך הפתיחה שלו מציג את הדפים הנצפים ביותר אצלכם שוב כמו בספארי 4 בטא.

לשם הסר ספק התכונות הנ"ל הוצגו בכרום של גוגל לפני שהספארי 4 בטא הושק לציבור ולכן כל אותן תכונות בספארי 4 בטא נילקחו מכרום ולא להפך. מה שכן אין ספק שאפל לקחה כל תכונה והפכה אותה ליפה יותר באופן ויזואלי.

עוד מידע ואפשרויות הורדה והתרשמות תוכלו למצוא כאן: http://build.chromium.org/buildbot/waterfall/grid

תולעת הפארק
13/04/09, 18:15
לפני שאני מוריד, הכרום נותן הרגשה של אקספלורר מבחינת התמיכה באתרים ?

natish
13/04/09, 18:18
לפני שאני מוריד, הכרום נותן הרגשה של אקספלורר מבחינת התמיכה באתרים ?

לא ידידי.
כרום בנוי על פלטפורמת webkit ולכן השימוש בו הוא דומה מאוד לשימוש בספארי מבחינת התאימות לאתרים.

בקצב הזה נראה שספארי וכרום יהיו מתחרות רציניות כיוון ששתיהן פועלות על אותה הפלטפורמה (webkit) וההבדלים ביניהם מבחינת הממשק הם מזעריים ובעיקר ויזואלים.
הדבר היחיד שנישאר אם כן הוא המהירות.

תולעת הפארק
13/04/09, 18:44
נו אז מה זה עוזר לי ? אני משתמש גם בפיירפוקס והוא לא תואם את כל האתרים.
-----אפרופו לא תואם את כל האתרים ! פתאום הפייסבוק נראה לי הפוך לגמרי בספארי ! למה זה קורה?! רק הפייסבוק !

:(

natish
13/04/09, 19:00
נו אז מה זה עוזר לי ? אני משתמש גם בפיירפוקס והוא לא תואם את כל האתרים.
-----אפרופו לא תואם את כל האתרים ! פתאום הפייסבוק נראה לי הפוך לגמרי בספארי ! למה זה קורה?! רק הפייסבוק !

:(

התאימות של האתרים תסתדר במהלך השנה הקרובה לדעתי בעקבות העובדה ש-ie8 תומך בסטנדרטים של הרשת כמו שאר הדפדפנים.
לגבי פייסבוק אין לי מושג למה זה ככה :)

miniman
14/04/09, 00:39
לא יודע אם זה קשור בדקתי את chromium על לינוקס וזה הרבה יותר איטי מפירפוקס בלינוקס למרות שבווינדוס זה הפוך.אני מריץ את CHROM יותר מהר עם WINE (אימולטר ללינוקס להפעלת אפליקציות של ווינדוס) בקיצור עדיף לחכות

תולעת הפארק
14/04/09, 02:17
מה אפליקציות של ווינדוס עובדות על לינוקס ?!

natish
14/04/09, 03:50
מה אפליקציות של ווינדוס עובדות על לינוקס ?!

כשמשתמשים בסביבה וירטואלית (שנקראת wine) אז כן

תולעת הפארק
14/04/09, 09:12
ואי אפשר לעשות את זה גם על מק ?

noamphil
14/04/09, 12:35
פאראללס,פיוזא'ן.