מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : קונה בקרוב קלאסיק.... כמה שאלות

Gizmo1122
17/02/09, 21:45
אני קונה בקרוב קלאסיק 80 ג'יגה יד שנייה עם Jbl 220 ב700 שקל... איך זה?
ישלי כמה שאלות....
1. איך האיכות שמע של המכשיר? במיוחד עם הjbl...
2. איך העבודה עם האייטונס? ישלי משו כמו 20 ג'יגה שירים... יהיה קל ומהיר להעביר אותם? ואחרי ההעברה יהיה קל למצוא כל שיר באייפוד?
3. האייפוד הוא דור 6... מה זה אומר? מה יש לו שאין לדורות קודמים?
4. מה אפשר להוריד לאייפוד? אני מתכוון לתוספות..? האם ישנן ערכות נושא? משחקים? עברית..?
5. כמה יעלה ואיפה אפשר להשיג מטען קיר לאייפוד....? האם הפשוטים שאפשר לקנות בקרביץ או בכל חנות אלקטרוניקה יעבדו?
6. הוא מגיע עם נרתיק עור שמגן גם על המסך... מכירים אותו? מה דעתכם עליו? יש נרתיק אחר יותר מומלץ?
ובגדול אם אפשר לקבל חוות דעת על המכשיר..... תודה רבה =]

d[-_-]b
17/02/09, 22:22
1. אייפודים למיניהם ידועים באיכות הסאונד הנפלאה שלהם. הקלאסיק לעומת זאת קצת יורד באיכות מהאייפודים הקודמים. אחרי עידכוני גרסא הסאונד השתפר פלאות, אבל עדיין פחות טוב מהקודמים. הJBL סבבה של אוזניה.

2. אני מת על אייטונס! אני איתה עוד מגרסא 4. אם כל תגיות הID3 של השירים שלך מסודרים כמו שצריך, אז זה ייקח ממש שניות להעביר לאייטונס, ובגלל הסדר יהיה ממש קל למצוא כל דבר באייפוד. לי יש הרבההההה יותר מ20 ג'יגה... אבל אם יש לך שירים בפורמט wma אז אייטונס יצטרך להמיר אותם לaac או mp3, וזה יקח קצת זמן. אם תגיות הID3 של השירים לא מסודרים כמו שצריך, אז הכל יהיה בלאגן אחד גדול... תתחיל לסדר כבר מעכשיו כי זה ייקח הרבה זמן.

3. השינוי העיקרי בינו לבין דורות קודמים זה ההמשק החדש הכולל בתוכו את הCoverFlow. חוץ מזה גם המעבד השתנה והגוף הפך להיות מתכת כשהקודמים היו פלסטיק מלפנים.

4. לאייפוד קלאסיק אין עברית! אין ערכות נושא! ואין פריצה משום סוג! יש משחקים שעולים כסף, ואפשר לקנות דרך האייטונס... נראה לי שרק בחנות האמריקאית עם כרטיסי אשראי אמריקאים... אולי יש בחנות הישראלית, לא בדקתי.

5. לאייפוד ולאייפון יש חיבור מיוחד שלהם. אתה יכול לקנות מטען מקורי מiDigital, או מהחנות שלהם בקניון רמת אביב, או מהאתר שלהם www.idigital.com. הוא עולה משהו כמו 169 שקל. יש גם כל מיני זיופים וחיקויים שאתה יכול לקנות. יש אפילו ב20 שקל. אני לא כל כך ממליץ לוותר על מקורי למרות המחיר... לפחות הוא בא עם כבל נוסף.

6. הנרתיק שהוא מגיע איתו הוא נחמד. אם אתה מתכנן לזרוק את האייפוד בתיק הייתי ממליץ על נרתיק קצת יותר רציני. אם הוא יהיה בתא משלו, או בכיס בדרך קבע, אפשר להסתדר בכיף עם הנרתיק שמקבלים.

מקווה שעזרתי.
ותתחדש. :wink:

Gizmo1122
17/02/09, 22:28
עזרת מאוד תודה...
רק לא הבנתי מזה תגיות ID3... ואיך אני יכול לסדר את זה...?
וזה לא הנרתיק שמגיע איתו.. זה נרתיק שקנו בנפרד... נרתיק מעור... משו כזה
http://www.noreveusa.com/images/Apple_ipod_classic_case_bl.jpg
ואיך אני מעדכן גרסא...? דרך האייטונס? זה מסובך..?

d[-_-]b
18/02/09, 00:15
תגיות ID3 אלו תגיות שמכילות את כל המידע על הקובץ כמו שם אומן, אלבום, שנה, מספר שיר וכדומה... באייטונס זה מופיע בצורה מאוד ברורה לעומת תוכנות אחרות, ואז אתה מבין (לרוב) שלא סידרת את השירים כמו שצריך... אני אבל מופרע בקטע הזה, הכל מסודר בטירוף... לקח לי שנים!

באיזו תוכנה אתה משתמש, ואולי אני אצליח להסביר לך איך לבדוק אם התגיות מסודרות.

בקשר לנרתיק... העניין עם נרתיקים הוא מאוד אישי. נרתיק שאחד אוהב יותר מכולם הוא הזבל של האחר... תנסה ותראה אם מתאים לך, אם לא יש המון מקומות שמוכרים נרתיקים לאייפוד. לדוגמא: iDigital, iStore, באג וכדומה. (נתתי לך אפשרויות של מקומות פיזיים ולא חנויות באינטרנט, כדי שתוכל ללכת ולהתרשם כמו שצריך. אח"כ אתה יכול לקנות באינטרנט).

Gizmo1122
18/02/09, 00:25
אני משתמש באייטונס... פשוט לא ידעתי אם כל הקטע עם האייפוד עצמו נוח....
ונראה כשיהיה לי עוד כסף נשקיע בנרתיק יותר רציני P:

Gizmo1122
18/02/09, 18:27
מישו.....? איך מסדרים את הid3 האלה? :x

d[-_-]b
18/02/09, 21:02
אם תגיד לי באיזו תוכנת מוסיקה אתה משתמש, אני אוכל לעזור לך...
אם באייטונס, אז לחצן ימני > Get Info.
טיפ: אם אתה רוצה לשנות לאלבום שלם את הפרטים, כדי שיהיה תואם, סמן את כל השירים של אותו אלבום ואז לחצן ימני > Get Info.
לאט לאט והכל יסתדר!

Gizmo1122
18/02/09, 21:10
ובget Info מה לעשות..?
עריכה: הסתדרתי תודה... יש עוד משו שאני צריך לדעת...? P:

d[-_-]b
19/02/09, 13:30
אם אתה בוחר כמה שירים ביחד, אז זה רק Get Info ואתה יכול לשנות את התגיות.

אם אתה רוצה לשיר בודד, אז Get Info ואז אתה בוחר בלשונית השניה משמאל בשם Info. זה יביא אותך למסך שבו אתה יכול לשנות את הכל...

Gizmo1122
19/02/09, 13:36
כה הבנתי... בעקרון מה שצריך לעשות זה לסדר את השירים בעברית וזה לפי זמרים לא..? שיהיה באנגלית....

d[-_-]b
19/02/09, 13:51
סדר את הכל... ככל שהכל יהיה מסודר יותר, הניווט באייפוד יהיה קל יותר. ככה תוכל לנווט דרך אלבומים, שירים, אמנים, זאנרים וכד'.
בכל מקרה תעיף את כל העברית מהקבצים! זה לא יופיע באייפוד.

Gizmo1122
20/02/09, 13:15
טוב אז שיניתי את כל שמות הזמרים וכל שמות האלבומים... את השירים אנלא מתכוון לשנות כי יש יותר מידי :x
זה מספיק..?