מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שאלה|הבדלים נטו בין האייפוד טאצ' דור שני לאייפון

Ben.S
01/02/09, 17:03
אני יודע שנפתחו 500 אשכולות ובכל זאת,
נכון שההבדלים של האייפון הם המצלמה,אנטרנט דור שלישי,GPS,טלפון כמובן ורמקול פנימי...

אבל את הקטע של הטלפון מוצאים פתרון בעזרת VOIP או שימוש בtruphone או skype והקטע של הרמקול משתמשים באוזניות עם רמקול

בקשר לאנטרנט דור שלישי שלא מצריך wifi הבנתי שיש משהו בשם
winSCP או משהו אחר adHok
למרות שלא הבנתי מה הם בדיוק כנראה שזה אפשרי.
או עוד פתרון - כל מני יישומים בעלי הרבה "נקודות חמות" וגם בארץ!! ויש כאלה..

מה שנשאר זה המצלמה והGPS כמובן שאין פתרון כי זה עניין חומרתי אמנם יש את היישום maps
שהוא מזכיר gps ..ובקשר למצלמה..התייאשתי...למתעקשים אפשר לקנות מצלמה אלחוטית למחשב ובעזרת air cam לצלם דרכה..כשהיא ליד האייפוד :D

חוץ מזה שלאייפוד יש נייקי+

זהו אין לי רעיונות תקנו אותי בחלקים שאני טועה בהם..ואשמח להסבר על adhok או winscp

Salsero
01/02/09, 17:32
בוא נעשה סדר במה שאמרת...
רמקול=מיקרופון?
כי גם לאייפון וגם לאייטאצ' דור 2 יש רמקול פנימי.

אז אם כן אני אשמח לדעת איך אני מצרף מיקרופון לטאצ' שלי כי יש תוכנות חוקיות כמו fring או NimBuzz (הגאונית) שמאפשרות להתקשר דרך תשתית WIFI.
מצלמה ניראית לי מיותרת במיוחד לאור העובדה שאני מצלם מקצועי ולא משנה כמה איכותית המצלמה של האייפון היא בחיים לא תשתווה לCanon 40D שלי :) - בנוגע לספונטניות של צילום, לא שווה הרבה בלי פלאש מובנה.

GPS זה אכן משהו שהיה יכול לעזור, אם מישהו שמע על רכיב GPS חיצוני שמתחבר לאייטאצ' אני אשמח אם תגידו לי.

winSPC אין לי מושג מה זה, לגבי AD-HOC זוהי צורת חיבור רשת אלחוטית ללא נקודת גישה מרכזית. מספר מחשבים או התקנים העובדים בWIFI (כמו אייפון או אייטאצ') מחוברים אחד לשני ו"מרימים על כתפיהם" את הרשת. בניגוד לרשת קונבנציונלית שצריכה AP או נתב אליו מתחברים כל המחשבים/התקנים והוא האחראי על הניתוב של המידע ברשת. ברשת AD-HOC המחשבים/התקנים המחוברים ברשת משתפים פעולה ביניהם כדי שהמידע יגיע לאן שהוא צריך להגיע (למי שמבין ברשתות מקביל לחיבור 2 מחשבים בכבל רשת מוצלב).

נייק+אייפוד יכול להיות נחמד אם אתה רוצה להשקיע על נעליים עם חיישן ויש לך זמן לעשות ספורט :).

removesoul
01/02/09, 17:38
אז אם כן אני אשמח לדעת איך אני מצרף מיקרופון לטאצ' שלי כי יש תוכנות חוקיות כמו fring או NimBuzz (הגאונית) שמאפשרות להתקשר דרך תשתית WIFI.

אתה צריך לקנות אוזניות עם מיקרופון מובנה.

Salsero
01/02/09, 17:49
מאיפה קונים? לא מצאתי כזה בארץ...

Ben.S
01/02/09, 19:09
בוא נעשה סדר במה שאמרת...
רמקול=מיקרופון?
כי גם לאייפון וגם לאייטאצ' דור 2 יש רמקול פנימי.

מצלמה ניראית לי מיותרת במיוחד לאור העובדה שאני מצלם מקצועי ולא משנה כמה איכותית המצלמה של האייפון היא בחיים לא תשתווה לCanon 40D שלי :) - בנוגע לספונטניות של צילום, לא שווה הרבה בלי פלאש מובנה.

GPS זה אכן משהו שהיה יכול לעזור, אם מישהו שמע על רכיב GPS חיצוני שמתחבר לאייטאצ' אני אשמח אם תגידו לי.

winSPC אין לי מושג מה זה, לגבי AD-HOC זוהי צורת חיבור רשת אלחוטית ללא נקודת גישה מרכזית. מספר מחשבים או התקנים העובדים בWIFI (כמו אייפון או אייטאצ') מחוברים אחד לשני ו"מרימים על כתפיהם" את הרשת. בניגוד לרשת קונבנציונלית שצריכה AP או נתב אליו מתחברים כל המחשבים/התקנים והוא האחראי על הניתוב של המידע ברשת. ברשת AD-HOC המחשבים/התקנים המחוברים ברשת משתפים פעולה ביניהם כדי שהמידע יגיע לאן שהוא צריך להגיע (למי שמבין ברשתות מקביל לחיבור 2 מחשבים בכבל רשת מוצלב).

נייק+אייפוד יכול להיות נחמד אם אתה רוצה להשקיע על נעליים עם חיישן ויש לך זמן לעשות ספורט :).

אתה צריך אוזניות עם מקרופון כמו שאמרתי , וכן התבלבלתי שם בין מקרופון לרמקול..הכוונה הייתה מקרופון שניתן לחבר יחד עם אוזניות לאייפוד,משום שיש בו רמקול פנימי(המשתמש כמגבר במקרה הזה)

את האוזניות ניתן להשיג מכל בעל אייפון - האוזניות של האייפון עם המקרופון מתאימות לטאצ' השני בלבד

בגלל זה אמרתי שהעניין של הטלפון אפשרי באייפוד בעזרת VOIP שמתבסס על wifi
או truphone כל מה שצריך זה אוזניות עם מקרופון,תקנה מאחד עם אייפון

לגבי ההסבר שלך על AD-HOC תודה, אך אתה יודע איך אפשר ליישם את זה על האייפוד שתיהיה קליטה קבועה?

לגבי מצלמה - כן הפתרון שהצעתי היה ברמת הצחוק,כמובן שהוא שימושי רק בקליטת האחוטיות של המצלמה-מאוד מוגבל...
ברור שעדיף מצלמה דיגיטלית-גם לבעלי האייפון-המצלמה שלהם לא כזאת על רמה רצינית

לגבי GPS כן אתה צודק חבל שאין אבל אי אפשר לדעת אולי ימציאו איזה רכיב בעתיד

בקיצור לאור ההבדלים המצומצמים עדיף לקנות אייפוד טאצ' דור שני מאשר להשקיע פי 3 סכום לאייפון לא ככה?

S.L.Y - T.B
01/02/09, 19:34
לגבי הgps , ניתן לקנות מקלט Gps ולהשתמש בו אך ורק בטאצ' דור ראשון, כי צריך להוריד תוכנת מפות ישראל מסידיה

Ben.S
01/02/09, 20:20
בסדר זה עניין זמני..

ככה שלכל ההבדלים יש מוצא?(למעט מצלמה מובנת?)

cjori
01/02/09, 23:30
לטלפון לא, אין לך בכל מקום קליטה כמו שיש בiphone ובכל טלפון סלולרי אחר, אבל שאתה במקום שיש Wi Fi אז כן אפשר להתקשר.
בקשר לgps יש רכיב כזה שמתחבר לחיבור Ipod ואחרי שפורצים את הipod מתקינים מפות ויש לך Gps.

Salsero
02/02/09, 08:49
בקיצור לאור ההבדלים המצומצמים עדיף לקנות אייפוד טאצ' דור שני מאשר להשקיע פי 3 סכום לאייפון לא ככה?

בתור חולה גאדג'טים ובעליו החוקי (עם אחריות של IDIGITAL) של אייפוד טאצ' דור 2 אני ממליץ לך בחום לקנות את האייפון...

מהסיבה הפשוטה שאייפוד טאצ' זה מגניב, איכות שמע מצויינת (במיוחד למי שמשקיע על אוזניות איכותיות) מסך מגע מדליק מערכת הפעלה איכותית ומהירה. חיבור לרשת אלחוטית וכו' את כל זה יש כבר באייפון.
בנוסף באייפון יש לך רכיב GPS מובנה, מצלמה מובנית, מיקרופון מובנה לשיחות. בנוסף בתוספת תשלום יש לך את האופציה להיות מחובר לאינטרנט בכל נקודה שתירצה ולא להיות כבול לנקודות WIFI.
והכי חשוב... יש לך כ"כ הרבה פורומים וכ"כ הרבה אנשים שמתעסקים עם המכשיר ומשפרים אותו כל הזמן, יש לך פתיחה לסים פרי בחינם, יש לך עברית למכשיר (מה שאין כרגע לאייפוד טאצ'), ועוד סוד קטן... רוב האפליקציות שכתובות לאייפוד טאצ' בחנות ההורדות של אפל נכתבו במקור לאייפון וישנם בעיות תאימות כמו חוסר במיקרופון או חוסר ברכיב GPS או חוסר במצלמה...

שלא תבין לא נכון, אני חולה על האייפוד שלי. קניתי אותו למוזיקה ווידאו והוא משרת אותי נאמנה ואני גם מופתע לטובה מהאיכות שלו. שימושים נוספים שלו כמו גלישה או IM הופכות לבעיה רצינית בגלל החוסר בעברית כרגע. אבל בגדול הוא עושה את התפקיד שלו.

אם אתה צריך נגן וידאו ומוזיקה עם חיבור לאינטרנט... קנה אייפוד טאצ'...
אני ממליץ לך לחסוך קצת ולקנות את האייפון ולקבל גם מיקרופון, מצלמה, GPS וגלישה בכל מקום. כמו כן עם תמיכה מלאה בעברית.
והכי חשוב? למה להסתובב עם 2 מכשירים בכיס (פלאפון ונגן MP4) כשאתה יכול להסתובב עם מכשיר אחד שעושה את שניהם ובאותה איכות של שניהם בנפרד?!

Ben.S
02/02/09, 14:01
בתור חולה גאדג'טים ובעליו החוקי (עם אחריות של IDIGITAL) של אייפוד טאצ' דור 2 אני ממליץ לך בחום לקנות את האייפון...

מהסיבה הפשוטה שאייפוד טאצ' זה מגניב, איכות שמע מצויינת (במיוחד למי שמשקיע על אוזניות איכותיות) מסך מגע מדליק מערכת הפעלה איכותית ומהירה. חיבור לרשת אלחוטית וכו' את כל זה יש כבר באייפון.
בנוסף באייפון יש לך רכיב GPS מובנה, מצלמה מובנית, מיקרופון מובנה לשיחות. בנוסף בתוספת תשלום יש לך את האופציה להיות מחובר לאינטרנט בכל נקודה שתירצה ולא להיות כבול לנקודות WIFI.
והכי חשוב... יש לך כ"כ הרבה פורומים וכ"כ הרבה אנשים שמתעסקים עם המכשיר ומשפרים אותו כל הזמן, יש לך פתיחה לסים פרי בחינם, יש לך עברית למכשיר (מה שאין כרגע לאייפוד טאצ'), ועוד סוד קטן... רוב האפליקציות שכתובות לאייפוד טאצ' בחנות ההורדות של אפל נכתבו במקור לאייפון וישנם בעיות תאימות כמו חוסר במיקרופון או חוסר ברכיב GPS או חוסר במצלמה...

שלא תבין לא נכון, אני חולה על האייפוד שלי. קניתי אותו למוזיקה ווידאו והוא משרת אותי נאמנה ואני גם מופתע לטובה מהאיכות שלו. שימושים נוספים שלו כמו גלישה או IM הופכות לבעיה רצינית בגלל החוסר בעברית כרגע. אבל בגדול הוא עושה את התפקיד שלו.

אם אתה צריך נגן וידאו ומוזיקה עם חיבור לאינטרנט... קנה אייפוד טאצ'...
אני ממליץ לך לחסוך קצת ולקנות את האייפון ולקבל גם מיקרופון, מצלמה, GPS וגלישה בכל מקום. כמו כן עם תמיכה מלאה בעברית.
והכי חשוב? למה להסתובב עם 2 מכשירים בכיס (פלאפון ונגן MP4) כשאתה יכול להסתובב עם מכשיר אחד שעושה את שניהם ובאותה איכות של שניהם בנפרד?!

האמת השאלה הייתה על ההבדלים ולא מה עדיף לי כי אני קניתי את הטאצ' 2 שלי לפני 3 חודשים
לרוב הדברים שציינת הבאתי "פתרונות" וחלופים שאפשר למצוא עם האייפוד

כמו לקליטת wifi - יש יישומים שעולים כסף שישמשו אותנו אחרי הפריצה והם כוללים מליוני נקודות חמות ואפילו המון בישראל, של כל מני אנשים שנתנו להם את המילה שלהם
זה אמור להרחיב את הקליטת wifi...כמו כן יש את הad-hoc הזה

בקשר לעניין של ה2 מכשירים בכיס..הייתי מבין את זה עם האייפוד היה כבד,אבל לי יש גם את האייפוד וגם פלאפון דק אחר אפילו שניהם ביחד כמעט מגיעים לעובי של האייפון שעבה יותר מן הסתם

בקשר לעברית-שוב זה זמני אני מאמין שבשבועיים הקרובים לאור ההתפתחויות

על מה שאמרת עם היישומים שחלקם לא תומכים באייפוד,אז אלו רק יישומים מזעריים ולא רבים שהתפקיד שלהם הוא בעצם להרחיב את ההתקנים למשל יישום שעושה זום,אחד שמקליט דברים,אחד שמאפשר גישה נוחה יותר לGPS ..
יש גם כאלה שזה באמת מבאס כמו google earth הוא לא יכול למצוא את המיקום שלך עם האייפוד אמנם כל שאר העניין איתו רגיל..

ואגב זה הזכיר לי שראיתי בהרבה תוכנות vibration
לאייפון יש רטט ולאייפוד אין אני צודק?