מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אשכול טיפים ורעיונות לשיפור ויעול הפורום!!!

קובליו
04/10/08, 15:27
טוב חבר'ה, מאחר ואני יכול להחשיב את עצמי כאחד הותיקים בפורום, ומכיוון שהפורום חשוב לי ותרם ועזר לי רבות, אני מרגיש שעכשיו תורי לתרום ולעזור ולכתוב את מה שיושב לי על הלב כבר זמן רב.

אז ככה, בתחילת דרכי בפורום התרשמתי מהרמה הגבוהה, העזרה, צורת הכתיבה והניהול המצויין!
אבל בזמן האחרון הפורום מדרדר, הודעות ופוסטים מיותרים וילדותיים, שאלות חוזרות בכל פורום.

בעבר לא ראיתי פוסטים שנפתחו סתם ככה, וגם אם נפתחו דאגו להפנות את הבנאדם לחיפוש ורק אז לתת לו תשובה, בעבר הסתובבו פה הרבה אנשים טובים ואיכותיים שמטרתם היחידה הייתה לעזור ולתת מענה לכל שאלה או תקלה שצצה למשתמשי הפורום.

כיום, ואני אתן דוגמא: פורום שאני אישית פעיל בו, פורום AppStore, פורום שאמור לעניין כל משתמש שמחזיק אייפון בידו.
נכתבות בו בקושי 10 הודעות ביום, להרבה נושאים שנפתחים אין מענה, והרבה נושאים נפתחים ס-ת-ם

לדעתי יש לרענן את הפורום כולו, להחזיר לו את הארגון התמיכה והסדר.
לא לתת לאנשים לכתוב כל מה שבא להם (אלא אם זה בפורומים המיועדים לכך)
לא לתת לאנשים לפתוח פוסטים ולכתוב הודעות רק על מנת להעלות לעצמם את מספר ההודעות בפורום.

ואני כותב את הדברים האלה כי אני יודע שהמצב היה הרבה יותר טוב בעבר, הפורום היה פשוט חווית גלישה, ולמה לא להחזיר את המצב לקדמותו אם זה אפשרי?!

ועוד רעיון שלפי דעתי יהיה נחמד מאוד אם ייושם באתר, פורום ספורט, כי אני מאמין שאין בנאדם שלא מתעניין בספורט, זה מעניין, זה כיף, זה תמיד אקטואלי :) לשיקולכם... :)

וליתר משתמשי הפורום, אם אתם שותפים להרגשתי, ובראשכם הצעות ייעול שיפור וריענון לפורום, שתפו אותנו!
גם אם אתם חולקים עליי...

תודה על זמנכם, קובליו.

dooby
05/10/08, 12:18
שלום,

בעבר הפורום היה קטן והוא התנהל כפורום כזה. אני אישית עברתי כמעט על כל הודעה , ועניתי על רובן.
כמות המשתמשים בפורום גדלה בצורה משמעותית, וגם מספר מנהלי הפורומים.
היום לא ניתן לעבור על כל ההודעות בפורום ולענות עליהם. יש המון משתמשים שגולשים בפורום ועוזרים, אך לא תמיד ניתן לענות על כל ההודעות.

תשובות:
1. מספר ההודעות שיש לגולש לא אומרות לי דבר עליו.
2. ארגון תמיכה וסדר אני תמיד מחפש ושואף להגיע למצב האופטימלי בו יש מנהלים לכל הפורומים שתמיד עונים לשאלות.
3. הגבלות לפורומים היו בעבר וימשיכו להיות. יש הגבלות מסוימות שהיו, והסרנו אותם. במידה ואתה חושב על הגבלה לפורום מסוים, אשמח לקבל הצעות.
4. פורום ספורט לא רלוונטי לאייפון או למוצר אפל אחר. במידה ואתה רוצה לכתוב פוסט על ספורט ניתן לכתוב בפורום "מדברים על הכל"

קובליו
05/10/08, 15:31
1. אני לא אומר שמספר ההודעות אומר משהו על הגולש, אני אומר שיש משתמשים שזה מטרתם בלבד, ליצבור עוד ועוד הודעות, מה שגורם לספאם... ובאופן ישיר מדרדר את רמת הפורום..
2. טרמיניטור, הכן עושה עבודה נפלאה! אבל אני מאמין שאין ביכולתו לסייר 24 שעות ביממה בכל הפורומים הקיימים באתר, ואת התוצאות רואים יום יום כשגולשים בפורומים השונים... כמויות הספאם והודעות השטות שנכתבות בפורומים, הנושאים הכפולים והריבים פשוט בלתי נתפסות!
3. אני חייב לכוון אותך לפורום אחר שאני חבר בו, אני לא יודע איך הם דואגים לזה אבל הסדר הוא מופתי, ההגבלות והעונשים הם מידיים והסדר והרמה גבוהה מכל פורום אחר שראיתי, הודעה, כותרת, פוסט לא במקום - נעלמים! המשתמש מקבל אזהרה במקום, ובמידה והוא חוזר על כך מספר פעמים הוא מקבל הגבלות שלא יתנו לו לחזור על הדברים האלה.
4. אם יש פורום משוב, ופורום מדברים על הכל... נראה לי נכון לפתוח פורום שיעניין את כולם, ספורט הוא נושא חם ואקטואלי, ואם יש לאנשים את הצורך לשפוך הודעות ולהתבטא אני חושב שפורום ספורט יהיה מתאים לכך... אבל שוב, זאת רק דעתי :)

תודה על ההתייחסות!

TALTOL15
05/10/08, 18:01
1. אני לא אומר שמספר ההודעות אומר משהו על הגולש, אני אומר שיש משתמשים שזה מטרתם בלבד, ליצבור עוד ועוד הודעות, מה שגורם לספאם... ובאופן ישיר מדרדר את רמת הפורום..
2. טרמיניטור, הכן עושה עבודה נפלאה! אבל אני מאמין שאין ביכולתו לסייר 24 שעות ביממה בכל הפורומים הקיימים באתר, ואת התוצאות רואים יום יום כשגולשים בפורומים השונים... כמויות הספאם והודעות השטות שנכתבות בפורומים, הנושאים הכפולים והריבים פשוט בלתי נתפסות!
3. אני חייב לכוון אותך לפורום אחר שאני חבר בו, אני לא יודע איך הם דואגים לזה אבל הסדר הוא מופתי, ההגבלות והעונשים הם מידיים והסדר והרמה גבוהה מכל פורום אחר שראיתי, הודעה, כותרת, פוסט לא במקום - נעלמים! המשתמש מקבל אזהרה במקום, ובמידה והוא חוזר על כך מספר פעמים הוא מקבל הגבלות שלא יתנו לו לחזור על הדברים האלה.
4. אם יש פורום משוב, ופורום מדברים על הכל... נראה לי נכון לפתוח פורום שיעניין את כולם, ספורט הוא נושא חם ואקטואלי, ואם יש לאנשים את הצורך לשפוך הודעות ולהתבטא אני חושב שפורום ספורט יהיה מתאים לכך... אבל שוב, זאת רק דעתי :)

תודה על ההתייחסות!

מסכים לגמרי.
יש משתמשים שהמטרה שלהם היא צבירת הודעות-> לפתוח כמה שיותר אשכולות -> ספאם.
הערה במקום.
קח אותי, הטרפתי במרץ 2008, יותר מחצי שנה ואני לא שועל על, כי עניתי במקום וכל אשכול שלי לדעתי הוא במקום, בין אם זה הערה, שאלה או כתבה.
וגם אן זה עזרה.

יש פה משתמשים שהפורום שהם הכי פעילים הוא "מדברים על הכל" ...

dooby
05/10/08, 18:20
במידה ויש מישהו שמספים את הפורום אשמח לקבל דווח מידי.
לגבי פורום מדברים על הכל,
כמובן שניתן לרשום שם כמעט כל הודעה בגבול הטעם הטוב. בעבר תות ניהלה את הפורום ועשתה עבודת קודש.
אני תמיד מחפש אנשים איכותיים שמתאימים לפורומים השונים.

לגבי ההגבלות בפורומים,
אני והמנהלים עוברים כמעט כל יום על רוב הפוסטים באתר ומנסים להגביל ספאמרים כאלה ואחרים. אני לא חושב שהגבלות גורפות לכל הפורום יהיו אפקטיביות, אך במידה ואראה שאין ביכולתי לשלוט במידע הרב שעובר בפורום אני כנראה יעבור לנקוט ביד קשה יותר.

תודה,
דובי

קובליו
05/10/08, 23:57
אני לא טוען שהניהול כושל, להפך, iphones.co.il זה אחד הפורומים היותר איכותיים שביקרתי בהם..
ולאופן הניהול יש יד בכך, אין ספק!

ולא באתי ופתחתי אשכול על גדר מלשין, בכלל לא... כוונתי הייתה שפעם היה אחרת בפורום, היה כיף להיכנס, היו תגובות מהירות ולעניין, אנשים שיתפו, היתעדכנו ולמדו המון בפורום!
היום המצב לא כזה, האשכול הזה נפתח על מנת לשמוע ולראות איך אפשר בכל זאת להרים את הפורום בחזרה, למקומו הטבעי, אם זה פורומים אחרים, שיטות אחרות, פוסטים חדשים, הגבלות וכו'...

Doni-Zak
20/10/08, 00:56
ראיתי את הפוסט וכל כך הזדהתי! אני לא פעיל פה כל כך הרבה זמן(בערך מיוני), אבל אני כל כך מסכים! אני רואה את הפורום היום(בעיקר את iPod Touch, התחום שלי ^_^) ואני מזועזע! כל כך הרבה פוסטים על אותו נושא, אף אחד לא טורח להסתכל בפוסט אחר, אף אחד לא טורח לענות. כל כך הרבה ספאם, כתיבה כל כך רדודה, אנשים כותבים מדריכים בשפה כל כך נלוזה ובלי טיפה של השקעה כשאני העזתי לפתוח פוסט שאפשר לקרוא לו מדריך רק אחרי חודשיים שקראתי, ראיתי, הבנתי, החכמתי. גם אז, ישבתי על המדריכים שלי בשקידה ובדקתי מילה מילה, הוספתי תמונות והסברים. אני חושב שזה נובע מחוסר במנהלים, אבל אולי אני טועה, תקנו אותי.

idan37
20/10/08, 01:18
תראו חברה אתם חייבים להבין את שלא לכולם יש את הכח לחפש תשובות לשאלותיהם ואני דווקא מדבר בתור אחד שמרבה להשתמש בחיפוש.
בעיקר כשאתה משתמש חדש ואתה תקוע עם איזה בעיה ברור שלא תחפש אלא ישר תפתח פוסט.
בנוסף אני מאוד מסכים עם DONI-ZAK אני חושב שלא יזיק להביא עוד כמה מנהלים, או כאלה מהסוג של טרמינטור,
אני חושב שעוד מנהלים או סתם כאלה שיכולים לפתוח ולסגור פוסטים ולענות על שאלות לא יזיק לפורום.
אם יורשה לי לדעתי חוץ מנאטיש אורן thecommandor tarminator אלון ומדי פעם אלי ודובי שאר המנהלים לא פעילים לפעמים אני מסתכל בממוצע הודעות של מנהלים ויש כאלה שהממוצע שלהם הוא 0.50 או פחות מזה שזה לא נורמלי אם אתה מנהל על פורום , ואני מדבר בתור אחד שנמצא בפורום כל יום והרבה יש מנהלים שפשוט לא פעילים!!.
ולכן אני חושב שצריך לחדש קצת את צוות ההנלה ואז אני בטוח שהאתר יעלה את רמתו.

קובליו
20/10/08, 15:01
כאחד שנכנס לא מזמן לצוות הניהולי של האתר אני יכול להגיד לכם בלב שלם שכל אחד ואחד מהמנהלים עושה עבודת קודש באתר!
יש מנהלים שרואים יותר את העבודה שלהם ויש כאלה שפחות, כל אחד ותפקידו.. אבל אני יכול להבטיח לכם שמאחורי הקלעים כל מנהל פה עושה עבודה יסודית ורצינית.

ולגבי העיניין של החיפוש - אם אותו משתמש יפתח פוסט יקח זמן עד שהוא יקבל את התשובה וגם אז סביר להניח שיצוצו לו שאלות נוספות מה שיקח עוד זמן לקבלת תשובה מלאה.
אם אותו משתמש יריץ חיפוש, רוב הסיכויים שהתשובה תיהיה מיידית, במידה וגם אחרי החיפוש ישארו לו שאלות על דברים לא ברורים זאת הילה לפתיחת פוסט חדש.

natish
20/10/08, 16:40
קובליו ידידי, דובי צודק.
הפורום גדל והפך להיות ענקי בהרבה יותר גדול מאשר הוא היה.
ונכון צריך יותר מנהלים. לדעתי בכלל שיטת הניהול כאן יכולה להיות הרבה יותר טובה אבל זה לשיקולי האדמינים.

אל תשכח שפעם היה הרבה יותר מאתגר לפרוץ את האייפון ולעשות בו כל מיני שינויים ומודיפיקציות והיום זה דבר פשוט וקל לרוב האנשים ולכן הדיונים הסוערים והמעניינים שהיו כאן נעלמו.
עוד דבר הוא אוכלוסיית הפורום. בהתחלה האייפון היה נחלתם של חובבי גאדג'טים והיום לכל ילד יש אייפון ותוכל לראות זאת לפי הגילאים של הגולשים, רובם ילדים...

בקשר לפורום ספורט... אני אספר לך סיפור קצר שיסביר לך למה לדעתי לא כדאי להכניס פורום שכזה.
פעם כשעוד טיילתי יצא לי להיות באכסניה. באכסניה היה סלון עם טלויזיה והיה רק חוק אחד באותו הסלון. בלי ספורט או פוליטיקה מכיוון ש-2 הנושאים הללו מוציאים את הצדדים המכוערים שבאנשים במהלך דיון. לא מספיק שיש לך כאן ילדים שמקללים ומדברים כמו מלחים מהמאה ה-18?

בקיצור, פורום ספורט אומנם יהיה מעניין וישאיר כאן גולשים אבל הוא לא חלק מהרעיון של האתר ויביא אך ורק לבעיות.

תמיד טוב שיש דם חדש ואנשים כמוך עם מוטיבציה לשנות :)

Doni-Zak
20/10/08, 16:45
מזכיר במשהו את סיפורו של אתגר קרת, על המסעדה של הרומני.;)

idan37
20/10/08, 18:30
מזכיר במשהו את סיפורו של אתגר קרת, על המסעדה של הרומני.;)
חחחחח כן באמת נשמע כמו התחלה של סיפור.
למרות שנטיש כן צודק צריך לחדש בעוד מנהלים.

stinger_04
22/10/08, 23:59
אהלן מנהלים וחברים יקרים,
מצטער שאני ככה מתפרץ לכם לשיחה אבל לדעתי כל מה שאמרתם הוא בדיוק הסיבה שצריך לרענן קצת את כל הפורום,
רק בגלל שהפורום גדל מאווווווד מאז שכולנו הגענו אליו בתחילת דרכו צריך לעשות משהו ולא להגיד "נו זה בסדר שהוא לא מסודר" כי היום יש יותר מדי משתמשים....

לכן כמה הצעות שיכולות להעלות את אפקטיביות השימוש בו -

1. פורום ריכוז מדריכים - רק מדריכים בלי תגובות! בלי שאלות ! בלי הערות !
קובליו עשה שם עבודה מדהימה לדעתי אבל עדיין צריך לשמר ולשפר עוד קצת....כלומר מדריך טוב נכנס, לנעוץ ולנעול! ככה שנבוא נקרא ונלך בלי מלא בלבולי שכל. כמובן שצריך לרענן ולעשות סידור של מה שלאייפונרים מתחילים ומה למתקדמים למשל רקע על כל הגרסאות תחילת האייפון, כולל מדריכים למתחילים כי לכו תקראו עכשיו את פורום מתחילים יש שם בערך מאה הודעות חדשות של מה זה סידיה !!!!! נכון שזה מעצבן ? מסכים, אבל זה אשמת האתר, אם האתר היה מכווין אנשים יותר טוב לפורום מתחילים ונותן הסבר מפורט של הידע שכולנו צברנו מהרגע שקניתי אייפון ועד לרגע שאני משחק טקסס הולדם עם חיוך על פניי אז אנשים לא היו טורחים ללכת לשאול איך נועלים את המקשים באייפון !

2. פורום שאלות - או כצ'אט שהשאלות בו זורמות ופתוחות וניתנות מיידית עם פיקוח שאין יותר מדי בילבולים בצ'אט כלומר ---> באתי שאלתי ענו לי שמחתי.........
או שזה פורום שההודעות שבו נמחקות אחרי יום ודברים שחוזרים על עצמם הולכים לפורום מדריכים או משהו כזה....בקיצור יותר סדר.

3. מחיקת הכפילויות - מה זאת אומרת ? אני כיום אחראי על ניהול הידע בבסיס שלי, אחראי על כל העבודה באתרים ושיהיה בהם סדר ואם הייתי צריך לתת ציון על הסדר פה הייתם נכשלים עם כל הצער שבדבר, זאת אומרת שמידע אחד לא נמצא פעמיים במקומות שונים כי זה סתם מעלה על השרת ועל החיפוש. אם תסתכלו היום יש בערך חמישה פורומים למשחקים - אני יכול להמליץ על טקסס הולדם גם באפ סטור, גם בתוכנות ומשחקים שניתן להתקין גם במשחקים שהוא תת פורום של תוכנות ומשחקים שניתן להתקין ואם אני ממש רוצה אז גם באייפון כללי יש המלצה, בקיצור מה שלא קשור לא נמצא. אני אומנם רואה שאתם מעבירים הרבה הודעות אבל אתם עושים לעצמכם עבודה ממש קשה כשיש פורומים דומים מאווווד.....
עוד דוגמה הדף הראשי של אביזרים והתת פורום של אביזרים ! למה צריך תת פורום אם יש פורום ראשי של זה ?

4. הרשאות - לדעתי אתם צריכים לתת הרשאות - צפייה,עריכה,וכו' בפורומים השונים כמובן במגבלות הטכנולוגיה -
למשל שבפורום מדריכים לא כל צ'ונג פורום שמרגיש שהוא מכיר את האייפון יוכל לפרסם על הטריק שאפשר ללחוץ פעמיים על ההום וזה נותן לך שליטה על הנגן....כאילו עם כל הכבוד לרצון לשתף אבל לפעמים גם רושמים שטויות, גם מציפים את הפורום בדברים שאנשים רשמו מאה פעם.
וכו'....

לסיכום, אם אתם קוראים את ההודעה ומתעצבנים אז חבל, כי לא לשם כך כתבתי אותה !

אם אתם מרגישים שאני בא ואומר תעשו ותעשו אז שתדעו שאין לי בכלל בעיה לקחת חלק בדברים ולהכנס ולהיות מנהל איתכם ולשמור על סדר או כל דבר אחר (אם יש משהו שממש הייתי רוצה לעשות זה להיות מנהל פורום עברית או מנהל עברית שפה יפה, ולערוך לאנשים הודעות שלא ירשמו יותר "עם יש לך אייפון אז אתה יכול לאזור לי במשעו ?" כי זה פשוט מחרפן אותי !!!! אבל אין לי בעיה לעזור בכל דבר....ובכלל אני חושב שאם הזכרתי מתן הרשאות יש פה המון חברה ותיקים שכל היום חיים פה בקהילה ואתם יכולים לתת להם להיות סמי מנהלים או משהו כזה שיעזרו לכם להעביר/לערוך/למחוק/לתת צ'ופרים וכו' (בגלל זה זו קהילה !)

והכי חשוב, לא סתם אחד מהמנהלים פתח את הפוסט, זה אומר שגם לכם אכפת ואתם רוצים שינוי אז לקרוא ולא לשלול ישר....