מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ביקורת המשחק טקסס הולד'ם לiPhone 2.

cRonaldo7
08/09/08, 15:52
לאחרונה רכשתי את המשחק טקסס הולד'ם לגירסה של Iphone 2.
ואחרי כמה ימים של משחק, החלטתי לרשום ביקורת על המשחק, למי שמתלבט אם לרכוש אותו.
ממשק:
משחק יש שני מצבי ממשק:
כשהמכשיר מאונך וכשהוא מאוזן.
המצב שהמכשיר מאונך, קצת מתסכל... אמנם יש לו גרפיקה יפה מאוד ואנימציות חמודות, אבל הוא איטי ולא כ"כ ברור איפה המיקום שלך בשולחן, איפה הדילר ביחס אלייך, מי מדבר אחריך וכמה כסף יש לו.
בגלל זה יש את המצב משחק הגאוני והכ"כ נוח כאשר המכשיר במצב מאוזן.
במצב הזה רואים את כל השולחן (כמו ברוב משחקי הפוקר), אבל מה שטוב בו יותר מבמשחקים אחרים הוא:
1. כשכבר אין לך עניין ביד (כשזרקת את הקלפים) - היד קופצת לסוף שלה. אפשר לראות את הלוח ומי זכה.
2. אפשר בכל זמן ללחוץ באמצע ולקפוץ לתור שלנו. נוח בטירוף.
3. אפשר לזרוק את הקלפים הרבה לפני התור שלנו. נכון, לא תמיד מהלך שהוא כדאי לביצוע, אבל קחו שני מקרים שכן:
- יש לכם 3 9 במיקום SB והצ'יפ לידר העלה לפי 4 מהBB. אין לכם מה לחשוב. תזרקו.
- יש לכם 3 9 במיקום של הD, כאשר בSB ובBB יושבים שני שחקנים עם יותר צ'יפים בהרבה משלכם. גם אז אין מה לחשוב.

שיחקתי בכמה משחקי TH נגד שחקני מחשב (בלי להכליל אתרי הימורים ששם זה נגד שחקנים) ואני יכול להגיד שהממשק פה הוא הנוח ביותר שנתקלתי בו.
(אפילו יותר נוח מהמשחק WSOP 2008, אשר יצא לPS3, XBOX360, PC וכד').

עוד משהו ממש מגניב שהיה חסר במשחקים לiPhone זה אפשרות להמשיך. אם יש לכם טלפון באמצע המשחק או סתם יצאתם מהמשחק. כשתחזרו תוכלו לחזור לשולחן בדיוק באותו מצב כמו שעזבתם.

שחקן יחיד (Single Player) :
במצב השחקן היחיד יש לכם תקציב מסוים. (מתחילים ב0).
וכל מסך הוא טורניר במיקום אחר, כאשר ככל שתתקדמו למסכים בצד ימין, ככה עלות הBuy In לטורניר עולה.
המסך הראשון הוא כניסה בחינם.
כצפוי, ככל שתתקדמו בטורנירים ובסכומים, ככה גם הרמה תהיה קשה יותר, כאשר הטורניר הראשון הוא קל מאוד.
זוג יספיק ליריב כדי להשוות, גם כשיש מצב לסטרייט / פלאש וכד'.

מרובה משתתפים (Multiplayer):
במצב הזה אפשר לשחק נגד שחקן על Iphone אחר, המחובר לאותה רשת WIFI.

בינה מלאכותית:
הבינה מלאכותית שונה בתכלית בין הרמות.
כאמור במסכים הראשונים הרמה היא ממש ממש קלה.
אם לא תעשו טעויות שטותיות, אין סיבה לא לנצח בכל פעם.
(את הרמה הראשונה אני מנצח בפחות מ10 דק').

ברמות היותר מתקדמות (החל מהICE BAR.. שאגב יש בו FINAL TABLE אחרי שמסיימים בין 3 הראשונים בשולחן הראשון),
זה כבר סיפור אחר לגמרי.
לא יהיה לכם קל לשחק UNDER THE GUN (השחקן שמדבר ראשון אחר הBB), כי כמעט ולא תזכו לראות פלופ בלי RAISE.
גם אם תעשו RAISE במיקום מוקדם, סביר להניח שתקבלו RE-RAISE.
ברמות האלה כמעט ואין FAMILY POT... ועם יד כמו J9 כשאתה ראשון לדבר בבליינדים של 75-150, אני ממליץ בכלל לא להשוות. (בלי קשר אני ממליץ לא להשוות.. אבל בעיקר במקרה כזה :) )

דברים בעייתיים שמצאתי:
היה מקרה שלפני הפלופ מישהו עם 4500, העלה ל3200 נשאר לו עוד 1300.
אני הייתי עם A9 clubs ועם 15000 אז הכנסתי אותו ALL IN.
והוא פרש.
גם אם במקרה הכי גרוע הוא היה ממש חלש (יד כמו 67s), עדיין לפי היחס שהוא קיבל על היד הזאת (להוסיף עוד 1300 לקופה של 9000), הוא היה חייב להשוות.

אהבתי את הצורת משחק שעשו לצ'יפ לידר.
הוא תמיד ילחץ על השולחן (מישהו עם מעל 10000 כשלכל השולחן יש פחות מ4000), לא ייתן לראות פלופים ויעלה ב1000 כל יד. עדיף להמתין לו ליד חזקה ממש.
(על פי התאוריה של פיל הלמיות', 10 הידיים החזקות למצב הזה הן: זוג 7 ומעלה. AK, AQ).
אבל אני אומר גם AJ, KQ וכל זוג הולך...
המחשב משחק מאוד LOOSE במצב שהוא צ'יפ לידר.

בHEAD'S UP בסוף טורניר, אם היריב מוביל עלייך, הוא יעשה כמעט עם כל יד ALL IN.
89s, K9, QJ, A2.

אז אני יודע שיש דרך להשיג את המשחק בלי לקנות אותו, אבל אם התלבטת אם לקנות, לדעתי זה שווה מאוד !
רפי.

אבי_ת"א
08/09/08, 16:26
יש רק בעיה אחת מאוד מעצבנת - אי אפשר לשמור ולהמשיך מאותה נקודה מאוחר יותר...
חוץ מזה משחק ברמה גבוהה מאוד.
מצטרף להמלצה.

cRonaldo7
08/09/08, 20:04
התכוונתי לפרסם את זה באשכול Apple Store

Toosik
08/09/08, 21:04
תודה על הסיקור רק שזה לא המקום =]