מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לחוקיות של הפורום - אל תסננו אותי.

cometobuy
22/08/08, 16:45
תגידו איך זה שאתם כאילו חוקיים, אבל כל המנהלים שלכם מפרסמים פה גרסאות של 2.0 חופשי ולהם אתם לא מוחקים הודעות ?

SGA
22/08/08, 16:55
הנושא דוסקס עשרות פעמים.

שורה תחתונה:
קנית מכשיר במיטב כספך - תעשה איתו מה שאתה רוצה

קנית תוכנה במיטב כספך - תעשה איתה מה שאתה רוצה

גנבת/פרצת תוכנה - אל תפרסם את זה בפורום.
מצאת תוכנה פרוצה - אל תפרסם לינק בפורום.

cometobuy
22/08/08, 17:44
הנושא דוסקס עשרות פעמים.

שורה תחתונה:
קנית מכשיר במיטב כספך - תעשה איתו מה שאתה רוצה

קנית תוכנה במיטב כספך - תעשה איתה מה שאתה רוצה

גנבת/פרצת תוכנה - אל תפרסם את זה בפורום.
מצאת תוכנה פרוצה - אל תפרסם לינק בפורום.
בו נצא מנקודת הנחה שאני כן קניתי את התוכנה ואני רוצה לפרסם אותה פה, למה לא ? הרי שהם לא באמת קנו את אותם גרסאות שהם מפרסמים פה.

SGA
22/08/08, 17:53
בו נצא מנקודת הנחה שאני כן קניתי את התוכנה ואני רוצה לפרסם אותה פה, למה לא ? הרי שהם לא באמת קנו את אותם גרסאות שהם מפרסמים פה.

גרסאות לאייפון ניתנות להורדה בחינם מאתר אפל.
בטח למי שיש לו מכשיר אייפון (שהוא בעצם מי שצריך את הגרסא)

תות
22/08/08, 17:55

יש זכויות יוצרים.
ועל הרשיון יש אזהרת הפצה!

אתם ממש מפתעים,תמיד אותם שאלות חסרות הגיון

cometobuy
22/08/08, 18:00
יש זכויות יוצרים.

סליחה אבל את זה שלא מסתכל על מה שאני כותב - אני אומר לך שהמנהלים פה מפרסמים דברים עם זכויות יוצרים שזה גרסאות שעולות 10 דולר דרך האייטונס, מה קשה להבין ?

politin76
22/08/08, 18:07
יש זכויות יוצרים.

נו בדיוק!!
אז אם יש זכויות יוצרים על הקבצים האלה, למה המנהלים פה מפרסמים אותם?
ולמה נושאים של "מדריך - איך לפרוץ אייפון" או "מדריך - איך להתקין משחקים פרוצים" נמצאים בדביק, למרות שהם לא בדיוק חוקיים
אבל לפרסם לינקים להורדה של משחקים (שגם זה לא חוקי בדיוק כמו שתי הדוגמאות הקודמות) - אסור?!

תות
22/08/08, 18:09
סליחה אבל את זה שלא מסתכל על מה שאני כותב - אני אומר לך שהמנהלים פה מפרסמים דברים עם זכויות יוצרים שזה גרסאות שעולות 10 דולר דרך האייטונס, מה קשה להבין ?

פורסם במקור על ידי cometobuy
בו נצא מנקודת הנחה שאני כן קניתי את התוכנה ואני רוצה לפרסם אותה פה, למה לא ?

יצאתי מתוך נקודת הנחה שרכשת תוכנה,ממש כמו שביקשת שאעשה
ואני עונה לך מדוע לא לפרסם אותה.
כי היא מוגנת בזכויות יוצרים.זה למה!!!!
ופה חל איסור לפרסם תוכנות כאלו
עכשיו ברור יותר?

cometobuy
22/08/08, 18:11
יצאתי מתוך נקודת הנחה שרכשת תוכנה,ממש כמו שביקשת שאעשה
ואני עונה לך מדוע לא לפרסם אותה.
כי היא מוגנת בזכויות יוצרים.זה למה!!!!
ופה חל איסור לפרסם תוכנות כאלו
עכשיו ברור יותר?
וואי את לא מבינה אותי, הטענה שלי היא שהמנהלים פה מפרסמים דברים פרוצים שהם לא רכשו, ואז בא לפה מישהו שאמר שמותר להם לפרסם מה שהם קנו, עכשיו בדוגרי הם לא קנו ולא בטיח, אז אני אומר אני גם קניתי תתוכנה ובא לי לפרסם, למה למנהלים מותר ולי לא ?
יש מבין ? הטענה שלי פה שהמנהלים עושים דברים לא חוקיים בעוד שלנו אסור.

cometobuy
22/08/08, 18:12
עכשיו יבוא לפה מנהל וינעל את זה מבלי לתת סיבה אמיתית סתם הוא ימציא משהו, ולא תהיה לי אפשרות לענות לו בחזרה.

תות
22/08/08, 18:13
נו בדיוק!!
אז אם יש זכויות יוצרים על הקבצים האלה, למה המנהלים פה מפרסמים אותם?
ולמה נושאים של "מדריך - איך לפרוץ אייפון" או "מדריך - איך להתקין משחקים פרוצים" נמצאים בדביק, למרות שהם לא בדיוק חוקיים
אבל לפרסם לינקים להורדה של משחקים (שגם זה לא חוקי בדיוק כמו שתי הדוגמאות הקודמות) - אסור?!

איפון אתה יכול לקנות בכספך המלא
ולפרוץ אותו לאיזה שימוש שבא לך.
כשאתה קונה אייפון מאפל הם לא אוסרים עלייך לשים בו עברית או להשתמש בו עם סים של אורנג או סלקום
אין להם עניין בזה. אתה רשאי לעשות בו מה שבא לך
זו לא עברה על החוק.

איך להתקין משחקים גם מותר לספר לך,אבל אסור לי לעזור לך לגנוב אותם!

תות
22/08/08, 18:15
עכשיו יבוא לפה מנהל וינעל את זה מבלי לתת סיבה אמיתית סתם הוא ימציא משהו, ולא תהיה לי אפשרות לענות לו בחזרה.

יודע למה?
כי השאלות האלה ממש מטופשות וזה חוזר ונשנה
למה אתם מתקשים להבין דברים בסיסים???

בנימה עצבנית זו (שאותי אגב מאוד מרגיעה) אאחל לכם
ערב טוב
ושבת שלום:p

Remo
וואי את לא מבינה אותי, הטענה שלי היא שהמנהלים פה מפרסמים דברים פרוצים שהם לא רכשו, ואז בא לפה מישהו שאמר שמותר להם לפרסם מה שהם קנו, עכשיו בדוגרי הם לא קנו ולא בטיח, אז אני אומר אני גם קניתי תתוכנה ובא לי לפרסם, למה למנהלים מותר ולי לא ?
יש מבין ? הטענה שלי פה שהמנהלים עושים דברים לא חוקיים בעוד שלנו אסור.

סתם מתוך עניין, איפה ראית תכנים פרוצים בפורום?

cometobuy
בסדר עדיין זה לא עוזר לי מה שאת אומרת , אני אומר לך שמנהלים מפרסים פה דברים לא חוקיים אוקיי ? למה להם לא עושים כלום ?!

cometobuy
22/08/08, 18:16
סתם מתוך עניין, איפה ראית תכנים פרוצים בפורום?
בכל המדריכים של לשדרג מביאים לך לינק להורדת גרסא.(שעולה 10 דולר באייטונס).

Remo
22/08/08, 18:19
בכל המדריכים של לשדרג מביאים לך לינק להורדת גרסא.(שעולה 10 דולר באייטונס).

פעם אחרונה שבדקתי, השדרוגים לאייפון הם חינם.
לגבי הטאצ', אכן קצת בעייתי...
אבל בכל אופן לא מדובר בתופעה, אלא במקרה חד פעמי, וזה לא קשור אם זה היה מנהל או לא.

cometobuy
22/08/08, 18:20
ממש לא הם לא עולים בחינם עם עולים מ 1.1.4 ל 2.0 .

Remo
22/08/08, 18:23
ממש לא הם לא עולים בחינם עם עולים מ 1.1.4 ל 2.0 .

לא נכון, העדכון אייפון 2 ניתן בחינם (http://gizmodo.com/364788/iphone-20-update-available-for-free-in-june-touch-users-get-to-pay-up-again). רק משתמשי טאצ' צריכים לשלם.

cometobuy
22/08/08, 18:26
וזה שבמדריכים הם עושים סימפרי לאייפון דור ראשון, זה חוקי ?

Remo
22/08/08, 18:31
וזה שבמדריכים הם עושים סימפרי לאייפון דור ראשון, זה חוקי ?

תוכנה מוגנת בזכויות יוצרים, מכשיר אלקטרוני שקנית בכסף שלך, לא.

cometobuy
22/08/08, 18:34
אז אתה אומר לי שסימפרי זה חוקי לחלוטין ? לא נשמע לי הגיוני.
קנית בכסף שלך אומנם אבל אתה מחוייב לאיזה חברה ואסור לעזוב אותה..
בקיצור זה נגרר לדיון שלא יהיה לו סוף.

Remo
22/08/08, 18:48
אז אתה אומר לי שסימפרי זה חוקי לחלוטין ? לא נשמע לי הגיוני.
קנית בכסף שלך אומנם אבל אתה מחוייב לאיזה חברה ואסור לעזוב אותה..
בקיצור זה נגרר לדיון שלא יהיה לו סוף.

אז הפרת חוזה עם AT&T, מה זה קשור לזה שפרצת את האייפון?

cometobuy
22/08/08, 18:50
אבל לאפל יש רק עם at&t חוזה, מה שאומר שזה נוגע גם לאפל, ואז זה הופך את זה ללא חוקי גם מבחינת אפל.

Remo
22/08/08, 18:55
אבל לאפל יש רק עם at&t חוזה, מה שאומר שזה נוגע גם לאפל, ואז זה הופך את זה ללא חוקי גם מבחינת אפל.

זה אתה אומר. תצטרך לבדוק מה בדיוק כתוב בחוזה שהם חתמו אחת עם השניה.

cometobuy
22/08/08, 18:57
אויש נו תפסיק להיות קטנוני, אני טוען פה שרצים הרבה דברים לא חוקיים שזה אסור.

cometobuy
22/08/08, 18:58
ואני עדיין מחכה למנהל שיגיב פה..

Remo
22/08/08, 19:08
אויש נו תפסיק להיות קטנוני, אני טוען פה שרצים הרבה דברים לא חוקיים שזה אסור.

לא מנסה להיות קטנוני, באמת שלא!
לגבי תוכנות, יש חוק המגן עליהן בזכויות יוצרים, והפרתו היא עבירה פלילית - על זה אין ויכוח.
לגבי פריצת האייפון, זה באמת תלוי במה שכתוב בהסכם השימוש (שלך עם אפל, שלך עם הספק), אבל אין שום חוק מעוגן שקובע שזו עבירה פלילית לפרוץ אייפון.

Naxus
22/08/08, 19:47
בלי קשר למה שפורום מפרסם

מישהו כאן באמת בדק את העניין לעומק בצורה משפטית ?

1. האם UNLOCK הוא חוקי לביצוע?
2. האם jailbreak חוקי לביצוע?

לפי מה שאני יודע מהמעט שקראתי בחוזה
כאשר קונים את האייפון אפל בעצם מוכרת את המכשיר לשימוש ונותנת את התוכנה בחינם כאשר התוכנה עצמה מוגנת ואסור לבצע בה כל שינוי

כלומר המכשיר שנקנה הוא של הלקוח אבל התוכנה עדיין שייכת לחברה והיא מוגנת בזכויות כמו כל תוכנה.

יהיה מעניין אם מישהו יתן תשובה מדוייקת ל 2 הנושאים האלו
על פי חוק בארהב

natish
22/08/08, 19:48
עומר אתה צודק... לא שלא לא חוקי זה אפילו מותר ועוד איך על פי חוק!
למי שלא יודע...
בארה"ב בית משפט פדרלי קבע שאסור לחברה סלולרית להגביל את הלקוחות שלה לשימוש עם מפעיל מסויים למכשיר מסוים. ומי שרוצה יכול להפר את החוזה אבל בתשלום והוא צריך להיות מודע לזה...

פה בארץ החוק הזה קיים כבר מספר שנים ולכן המפעילות הסלולריות מחויבות על פי חוק לאפשר ללקוחות שלה להשתמש במכשירים גם עם סים של מפעילה אחרת. פעולה זו נעשית בתשלום בדרך כלל אבל היא אפשרית.

לכן פריצת האייפון היא אינה פריצה במובן העברייני של המילה. בית משפט קבע כי אדם שרוכש מוצר יכול לעשות כל העולה על רוחו איתו.

אפשר לרכוש את התוכנות מהאפסטור ולעשות איתם מה שעולה בדעתכם... כל עוד התוכנה לא נירכשה, הפורום הזה לא יאפשר לגולשיו בריש גליי להשיג תוכנות בצורה בלתי חוקית שמפרה זכויות יוצרים אלו הם החוקים שחוקקו בעלי האתר.

אנשים התרעמו פה וצרחו עד לשמיים על זה שלוקחים מהם 235 ש"ח על עברית (ואני מסכים שזה מחיר מוגזם כבר הבעתי את הדיעה שלי בנושא כמה וכמה פעמים) אבל לשלם 3 דולר על משחק או תוכנה שאתה כמשתמש נהנה ממנה לא פחות זה כבר ממש מוגזם.
ואגב אפשר לקנות משחקים ותוכנות באפסטור עם כרטיס אשראי ישראלי אז אין תירוצים...

ואם מי שכל כך רוצה לא לשלם אז שיחפש לבד ושלא יפיץ את המידע הזה בפורום הזה, יש לכבד את חוקי המקום.

Naxus
22/08/08, 19:51
עומר אתה צודק... לא שלא לא חוקי זה אפילו מותר ועוד איך על פי חוק!
למי שלא יודע...
בארה"ב בית משפט פדרלי קבע שאסור לחברה סלולרית להגביל את הלקוחות שלה לשימוש עם מפעיל מסויים למכשיר מסוים. ומי שרוצה יכול להפר את החוזה אבל בתשלום והוא צריך להיות מודע לזה...

פה בארץ החוק הזה קיים כבר מספר שנים ולכן המפעילות הסלולריות מחויבות על פי חוק לאפשר ללקוחות שלה להשתמש במכשירים גם עם סים של מפעילה אחרת. פעולה זו נעשית בתשלום בדרך כלל אבל היא אפשרית.

לכן פריצת האייפון היא אינה פריצה במובן העברייני של המילה. בית משפט קבע כי אדם שרוכש מוצר יכול לעשות כל העולה על רוחו איתו.

אפשר לרכוש את התוכנות מהאפסטור ולעשות איתם מה שעולה בדעתכם... כל עוד התוכנה לא נירכשה, הפורום הזה לא יאפשר לגולשיו בריש גליי להשיג תוכנות בצורה בלתי חוקית שמפרה זכויות יוצרים אלו הם החוקים שחוקקו בעלי האתר.

אנשים התרעמו פה וצרחו עד לשמיים על זה שלוקחים מהם 235 ש"ח על עברית (ואני מסכים שזה מחיר מוגזם כבר הבעתי את הדיעה שלי בנושא כמה וכמה פעמים) אבל לשלם 3 דולר על משחק או תוכנה שאתה כמשתמש נהנה ממנה לא פחות זה כבר ממש מוגזם.
ואגב אפשר לקנות משחקים ותוכנות באפסטור עם כרטיס אשראי ישראלי אז אין תירוצים...

ואם מי שכל כך רוצה לא לשלם אז שיחפש לבד ושלא יפיץ את המידע הזה בפורום הזה, יש לכבד את חוקי המקום.

גם לגבי תוכנה ? קראת את הניירת שמגיעה עם האייפון ?

natish
22/08/08, 19:55

גם לגבי תוכנה ? קראת את הניירת שמגיעה עם האייפון ?

אני מדבר על פתיחת המכשיר לשימוש בכל רשת... וכן מה שבית הדין קבע (בארה"ב) וגם החוק כאן בארץ מאפשר לך לעשות עם המכשיר מה שאתה רוצה לאחר הקנייה.
"מה שאתה רוצה" כולל גם לפתוח אותו לשימוש בתוכנה/ חומרה

Naxus
22/08/08, 19:58
שמעתי על העניין הזה

איפה קראת את זה ?

אולי יש לך איזה קישור אמין שמאשר את העניין הזה שאתה מדבר עליו?

SGA
22/08/08, 20:10
וכרגיל כל פעם שמתחילים לדבר על זה יש דיון סרק שאנשים חוזרים על אותם טיעונים ואף אחד לא מגיע לשום מקום
חוץ מהאשכול שאוטוטו גומר את המקום בdatabase של השרת :lol:

cometobuy
22/08/08, 20:19
טוב natish תודה על ההסבר, עכשיו מובן ואפשר לנעול..

natish
22/08/08, 21:59
שמעתי על העניין הזה

איפה קראת את זה ?

אולי יש לך איזה קישור אמין שמאשר את העניין הזה שאתה מדבר עליו?

http://www.tuaw.com/2007/08/26/is-it-legal-to-unlock-your-iphone/
זה מה שמצאתי. אבל קראתי משהו דומה גם ב-ynet לפני כמעט שנה.

טוב natish תודה על ההסבר, עכשיו מובן ואפשר לנעול..

מצוין :)