מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איזה חברה מיצרת למקינטוש את הלוח אם?

lior155
26/07/08, 12:23
הי ושבת שלום.
רציתי לדעת איזה חברה מיצרת לאפל את לוחות האם למחשבי המקינטוש.
נוכחתי לדעת כשהתקנתי את המערכת החדשה שיש חומרה שלא תמיד עובדת עם המערכת... כמו כרטיס סאונד לדוגמא.

הלוח אם שלי הוא של אסוס עם כרטיס סאונד מובנה אבל אין תמיכה של המערכת הפעלה של אפל לכרטיס משום מה.

אשמח אם משהו יוכל לתת לי איזה רשימה או לינק ללוחות שעובדים חלק עם מערכת ההפעלה אפל.

mti111
26/07/08, 12:32
הי ושבת שלום.
רציתי לדעת איזה חברה מיצרת לאפל את לוחות האם למחשבי המקינטוש.
נוכחתי לדעת כשהתקנתי את המערכת החדשה שיש חומרה שלא תמיד עובדת עם המערכת... כמו כרטיס סאונד לדוגמא.

הלוח אם שלי הוא של אסוס עם כרטיס סאונד מובנה אבל אין תמיכה של המערכת הפעלה של אפל לכרטיס משום מה.

אשמח אם משהו יוכל לתת לי איזה רשימה או לינק ללוחות שעובדים חלק עם מערכת ההפעלה אפל.

אפל מיצרת לעצמה את רוב הדברים וכניראה גם את לוח האם

lior155
26/07/08, 13:02
אפל מיצרת לעצמה את רוב הדברים וכניראה גם את לוח האם

אין מצב בעולם שהיא מייצרת לעצמה את רוב החלקים, אולי היא וגם זה לא נראה לי מדביקה את כל החלקים על הלוח אם מיצרנים שונים כמו כולם!

קח לדוגמא את חברת אסוס, לוחות האם שלה מבוססים על שבבים וציפטים של חברות אחרות כמו כן אינטל ככה וגם גיגהביט.
ככה יוצרים לוח אם.
עדין לא קמה חברה בעולם שיכולה ליצור את כל המורכבות של לוח אם בעצמה מהחלק הראשון ועד האחרון.

לכן פי כמה וכמה אפל לא נראה לי מתעסקת בכלל בהרכבה של הלוחות אם, היא פשוט מזמינה לפי מפרט של הדרישות שלה ממה שיש בהצע בשוק ומתאים למערכת הפעלה שלה.

מכל מקום אני צריך תגובה קצת יורת רצינית (מבלי לפגוע כמובן).
משהו?

asaftrip
26/07/08, 13:17
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.2
אם אתה מתכוון להאקינטוש אז פה יש רשימה של רכיבים שהמערכת נוסתה עלייהם ואם הם עובדים או לא

lior155
26/07/08, 14:31
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.2
אם אתה מתכוון להאקינטוש אז פה יש רשימה של רכיבים שהמערכת נוסתה עלייהם ואם הם עובדים או לא

תנקס זה בדיוק אבל בדיוק מה שהייתי צריך :D

תודה רבה ושבת שלום

dolev0130
26/07/08, 15:34
אני יודע שהמעבד של המאק הוא של אינטל

Doctor Who
27/07/08, 07:12
אין מצב בעולם שהיא מייצרת לעצמה את רוב החלקים, אולי היא וגם זה לא נראה לי מדביקה את כל החלקים על הלוח אם מיצרנים שונים כמו כולם!

קח לדוגמא את חברת אסוס, לוחות האם שלה מבוססים על שבבים וציפטים של חברות אחרות כמו כן אינטל ככה וגם גיגהביט.
ככה יוצרים לוח אם.
עדין לא קמה חברה בעולם שיכולה ליצור את כל המורכבות של לוח אם בעצמה מהחלק הראשון ועד האחרון.

לכן פי כמה וכמה אפל לא נראה לי מתעסקת בכלל בהרכבה של הלוחות אם, היא פשוט מזמינה לפי מפרט של הדרישות שלה ממה שיש בהצע בשוק ומתאים למערכת הפעלה שלה.

מכל מקום אני צריך תגובה קצת יורת רצינית (מבלי לפגוע כמובן).
משהו?

אתה טועה!
המחשבים של אפל כל כך מוצלחים בגלל הסיבה הזו
ואפילו נציג מיקוסופט בישראל אמר שמקינטוש זה מהחשב הכי טוב להריץ עליו ויסטה.. וזו הסיבה.. כל המקינטוש מיוצר מדברים של אפל חוץ מהמעבד של אינטל..
זה כל היופי במחשבים שלהם שהכל שלהם! לא כמו הPC עם HD של עמה ומעבד של עמה אחר וROM של עוד עמה ובקיצור יוצא לך קומבינה של מחשב לא כמו אפל שכל הרחיבים של המחשב שלה חוץ מהמעבד של אינטל.. אבל בלי מעבד של אינטל זה היה חרא כי אז היה G6 וG7 וכל אלה חחחחח
וMTI111 הזה הוא ילד בן 11 שאפילו אין לו אייפון או מק... ויש לו פאקינג 500 הודעות הוא עוד מעט שועל על בלי אייפון (לא שאני נגד זה אל תיתנו לי באן) רק שתדע\ו

winston
27/07/08, 07:42
אתה טועה
היא לא מייצרת כלום.
הoem של הלוחות שלה היא אינטל (כן, לא רק את הצ'יפסט, כל הלוח הוא שלהם)
כמובן שגם את הדיסק הקשיח הם לא בונים, גם לא את הכרטיס מסך, לא את הזכרון ואפילו לא את המארז.
למעשה, הרכיב היחיד שלהם בכל המחשב הוא חלק קטן מהefi שמבצע אוטנטיקציה.

אגב, הoem של המחשבים הניידים שלהם הם asus.