מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי קניית מצלמת Dslr

tomerac
18/07/08, 21:06
שלום,
בזמן האחרון אני מתחיל להתעניין במצלמות DSLR ואני מחפש כיוון למצלמה.
לחבר שלי יש Nikon D50 שנראית לי ממש סבבה, יש לה מסך נוסף על החלק העליון של המצלמה שחבר שלי אמר לי שהוא ממש שימושי. הבעיה היא שלא מייצרים אותה יותר.

אז חשבתי ללכת על Nikon D60. אני לא יודע אם יש לה את המסך הזה שדיי חשוב לי שהוא יהיה אבל היא דגם יותר מתקדם והיא במחיר סביר (2600 כולל 18-55).

(אני מעדיף לא ללכת על D40 כי אני מעדיף לקחת דגם יותר מתקדם+שמעתי שחסר לה איזה מנוע משהו בנוגע לעדשה - אם מישהו יוכל לתת לי את השיפורים זה יהיה מצוין).
על קנון 400D אני לא רוצה ללכת כי על ה350D לא שמעתי ביקורות טובות ואני קצת מפחד ובנוסף עם ניקון אני אוכל להחליף עדשות עם חבר שלי.

דברים שחשובים לי במצלמה :
איכות טובה, נוחה וקלה, חשיפה ארוכה, פונקציות מתקדמות שאפשר להשתעשע איתם, שתהיה אמינה.

מה אתם חושבים? הD60 טובה ומשתלמת יותר מהD40? והקנון בסדר?
תודה וסופ"ש נעים,
תומר.:p

edomix
18/07/08, 22:37
שלום,
בזמן האחרון אני מתחיל להתעניין במצלמות DSLR ואני מחפש כיוון למצלמה.
לחבר שלי יש Nikon D50 שנראית לי ממש סבבה, יש לה מסך נוסף על החלק העליון של המצלמה שחבר שלי אמר לי שהוא ממש שימושי. הבעיה היא שלא מייצרים אותה יותר.

אז חשבתי ללכת על Nikon D60. אני לא יודע אם יש לה את המסך הזה שדיי חשוב לי שהוא יהיה אבל היא דגם יותר מתקדם והיא במחיר סביר (2600 כולל 18-55).

(אני מעדיף לא ללכת על D40 כי אני מעדיף לקחת דגם יותר מתקדם+שמעתי שחסר לה איזה מנוע משהו בנוגע לעדשה - אם מישהו יוכל לתת לי את השיפורים זה יהיה מצוין).
על קנון 400D אני לא רוצה ללכת כי על ה350D לא שמעתי ביקורות טובות ואני קצת מפחד ובנוסף עם ניקון אני אוכל להחליף עדשות עם חבר שלי.

דברים שחשובים לי במצלמה :
איכות טובה, נוחה וקלה, חשיפה ארוכה, פונקציות מתקדמות שאפשר להשתעשע איתם, שתהיה אמינה.

מה אתם חושבים? הD60 טובה ומשתלמת יותר מהD40? והקנון בסדר?
תודה וסופ"ש נעים,
תומר.:p

היי תומר.
בקצרה, כשעבדתי במשרד הביטחון הייתי מצלם עם הNikon D40 (מצלמה שקיבלתי מטעם העבודה)
ובמקביל הייתה לי גם ה400D אני באופן אישי התחברתי הרבה יותר לCanon.
איכות,מהירות,תפעול וכו' הרבה יותר נוח מאשר הNikon.
אבל זה בסה"כ עניין של הרגל ובחירה.
ברגע שתלמד לתפעל את הNikon כמו שצריך אתה תוציא איתה תוצאות ברמה.(וראיתי תערוכות שלמות שצולמו עם Nikon)

בקשר לדברים שחשובים לך שיהיו אז ככה:
חשיפה ארוכה זה דבר מובנה במצלמה, אתה יכול לקבוע Bulb שזאת חשיפה בלתי מוקבלת וניתן לעצור אותה רק על ידי לחיצה נוספת על המחשף.

פונקציות נחמודת שאפשר להשתעשע איתן לא תמצא!
אם אתה חושב שהמצלמה תוסיף לך אפקטים לצילום או תנגן לך בזמן שאתה מצלם אז אתה יכול לשכוח ממזה.
אין דבר כזה פונקציות נחמדות במלמות חצי מקצועיות..

ועוד דבר קטן בנוגע לעדשה.
אם כבר משקיעם הרבה כסף במצלמה אז לא פחות חשוב זה להשקיע בעדשה טובה.
18-55 היא לא עדשה טובה בכלל.

OmerS
19/07/08, 11:51
אני אתמול בדקתי את ה- D60 באיזה חנות פה ומאוד אהבתי את המצלמה..

המוכר גם הראה לי את ה סוני אלפא 200 ולא התחברתי..

tomerac
19/07/08, 13:03
תודה על התגובות!
עדיף להשקיע כסף על מצלמה יותר מתקדמת ( D60 עם 18-55) או על עדשה יותר טובה (d40 עם עדשה יותר טובה)?

עריכה : קראתי בביקורות שאין לניקון D40 (ולפי מה שהבנתי גם לD60) מנוע פיקוס פנימי, ואומרים שזה מגביל ומייקר את קניית העדשות. מישהו יכול להסביר לי על זה קצת? והאם בקנון יש את זה?

MosheE
19/07/08, 13:13
קודם כל יש פורום שהרבה יותר קשור לנושא:
www.d-spot.co.il הכל קשור רק לצילום.

ה D60 היא לא המחליפה של ה D50 ... ניקון התחילה להוציא מצלמות ללא מנוע פנימי בשביל להוזיל את המחיר ולהכניס יותר חובבנים לתחום.
אז ה D40 היית הראשונה אח"כ ה D40X שזו אותה מצלמה אבל עם רזולוציה יותר גבוה ועכשו היא הוציאה את ה D60.
אני הייתי מציע ללכת על ה D80 היא קצת יותר ישנה המחיר שלה ירד פלאים לאחרונה והיא בנויה יותר טוב ובעלת מנוע פנימי.

העניין של המנוע הפנימי הוא איזה עדשות אתה יכול להשתמש היום רוב בעדשות הם עם מנוע פנימי וסיגמה כל חודש מוציאה עוד ועוד עדשות כאלה במיוחד לפלח השוק הזה שניקון פתחה.

לפני שקונים מצלמת DSLR ראשונה יש לחשוב היטב עם איזה חברה מתחברים כי עם השנים אתה רוכש עוד ועוד ציוד (עדשות פלאשים, שלט ועוד ועוד) והמעבר מניקון לקנון ולהיפך הוא קשה.

אני חושב שכדאי לדבוק בקנון או בניקון כי יש להם שירות טוב בארץ ויש המון ציוד יש שניה ,קל למכור ולקנות
מצד שני לסוני ולאולימפוס יש מייצב מובנה במצלמה שזה יתרון ענק.

שתדע שלעדשה שאתה קונה יש משקל מכריע לגבי איכות התמונה ויש כאלה שיגידו להשקיע יותר בעדשה מאשר במצלמה, אז אל תתפשר על עדשה ב 400-500 ש"ח כי אז זה כמו ליסוע על מרצדס עם גלגלים של אופניים.

טוב וזה רק על קצה המזלג.

בהצלחה
משה

tomerac
19/07/08, 14:34
הd80 יקרה לי והd40 והd60 מאכזבות בגלל המנוע פיקוס אוטומטי.
אני חושב שאני אלך על הקנון 400d. מה אתם אומרים עליה?

MosheE
19/07/08, 17:32
אחלה מצלמה לתקציב דל....אם אתה יכול לדחוק לכיוון ה 450d זה יהיה נחמד אם לא ... אז אין דבר אתה תשמש בטכנולוגיה של מצלמה ששוה בהרבה יותר (קנון 30d - אותו חיישן אותו מעבד אותם אלגוריתמים) רק בגוף פלסטי זול ופחות ארגונומי.
מבחינת איכות תמונה אין הבדל בכלל.
משה

OmerS
19/07/08, 17:32
הd80 יקרה לי והd40 והd60 מאכזבות בגלל המנוע פיקוס אוטומטי.
אני חושב שאני אלך על הקנון 400d. מה אתם אומרים עליה?

אתה יכול לקנות עדשה עם מייצב ל- D60 וזה מייקר בסה"כ ב- 300 שקך פחות או יותר..

פה במילאנו היא עולה 579 יורו כולל העדשה עם המייצב.

vitalgrados
18/08/08, 22:39
אני קניתי ממש לא מזמן את ה-d60 במחיר מעולה עם שתי עדשות:
1. 18-55 Vr
2. 55-200 Vr
מצלמה ממש טובה. ממליץ בחום

vvg1983
18/08/08, 23:07
אחי יש לי את ה-d80 ואני לא זוכר שנהנתי כך עם מצלמה אחרת נכון שהיא קצת יקרה מהאחרות אבל שווה כל שקל ודרך אגב היא ירדה בזמן האחרון

Yotam.B
20/08/08, 08:04
אחי, אני מציע לך להוסיף עוד כמה שקלים ולהנות מהניקון D80. מצלמה מדהימה! אתה לא תחרט.

ram700
20/08/08, 14:09
היי תומר.
בקצרה, כשעבדתי במשרד הביטחון הייתי מצלם עם הNikon D40 (מצלמה שקיבלתי מטעם העבודה)
ובמקביל הייתה לי גם ה400D אני באופן אישי התחברתי הרבה יותר לCanon.
איכות,מהירות,תפעול וכו' הרבה יותר נוח מאשר הNikon.
אבל זה בסה"כ עניין של הרגל ובחירה.
ברגע שתלמד לתפעל את הNikon כמו שצריך אתה תוציא איתה תוצאות ברמה.(וראיתי תערוכות שלמות שצולמו עם Nikon)

בקשר לדברים שחשובים לך שיהיו אז ככה:
חשיפה ארוכה זה דבר מובנה במצלמה, אתה יכול לקבוע Bulb שזאת חשיפה בלתי מוקבלת וניתן לעצור אותה רק על ידי לחיצה נוספת על המחשף.

פונקציות נחמודת שאפשר להשתעשע איתן לא תמצא!
אם אתה חושב שהמצלמה תוסיף לך אפקטים לצילום או תנגן לך בזמן שאתה מצלם אז אתה יכול לשכוח ממזה.
אין דבר כזה פונקציות נחמדות במלמות חצי מקצועיות..

ועוד דבר קטן בנוגע לעדשה.
אם כבר משקיעם הרבה כסף במצלמה אז לא פחות חשוב זה להשקיע בעדשה טובה.
18-55 היא לא עדשה טובה בכלל.
לדעתי קח מצלמה CANON SX 100 היא מדהימה ובין הטובות שלהם

edomix
20/08/08, 16:23
לדעתי קח מצלמה CANON SX 100 היא מדהימה ובין הטובות שלהם

ראשית הפוסט ישן מאוד.
שנית CANON SX 100 איננה מצלמת DSLR.