מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : לפני קניית הMacbook. דחוף

yuval.g
08/07/08, 22:42
אני יודעת שכבר פתחתי שיחה כזאת. אבל יש לי מיליון שאלות ואני חייבת לדעת תשובה עליהן-
1. מה זה ספארי?
2. מה זה אפל קר? זוהי בעצם אחריות על המחשב? היא באה ביחד עם המחשב או שאני צריכה לקנות אותה? ובמידה ואני לא קונה, זה אומר שאין לי אחריות על המחשב? (אני קונה בחנות של אפל בארה"ב אם זה קשור).
3. הרבה אנשים אומרים שיש בעיות בזה שהמחשב לא תומך בעיברית מלאה. במה זה מתבטא?
יש מצב שאני יפתח עמוד אינטרנט כלשהו ואני לא יוכל לקרוא אותו בעיברית? מה עושים במקרים כאלו?
4. אני ממש מפחדת שאני יקנה את המחשב ואני יתחרט שקניתי אותו כי אני לא יסתדר איתו.
כמו שכולם אומרים כאן בפורום זה נכון שזה קצת מבלבל בימים הראשונים, ואח"כ מסתדרים.
אבל אני כ"כ רגילה לפיסי שאני מפחדת שאני לא אסתדר. יש דברים שאין להם תחליף למאק שכן יש בפיסי? דברים כלשהם שאני צריכה לדעת עליהם?
5. כשאני אגיע לארץ עם המחשב, איך אני עושה לו אינטרנט? אני לא מבינה מה צריך לעשות.
מישהו סיפר לי שאני מתקשרת לבזק (או כל ספק אינטרנט אחר) ואומרת שאני רוצה מין מכשיר כזה שכרגע שכחתי את שמו, שבהם בעצם מביאים לי אותו וזה משדר אינטרנט למאק וגם למחשב הנייח שבבית שלי. זה נכון?
אם לא, מה עושים? וכמה עולה כל הסיפור הזה? אני לא רוצה לקנות את הכרטיס הזה שעושה שיהיה אינטרנט בכל מקום

ודבר קטן ואחרון. אולי אתם יכולים לספר לי, בכל זאת, מהם החסרונות של המאקבוק?

תודה ענקית!

yakirmanz
08/07/08, 22:56
אני אישית עייפתי מתשובות על הנושא הזה :)

yuval.g
11/07/08, 19:26
מישהו**********

izak1992
11/07/08, 20:22
תענו לה חבר'ה !

yuval.g
12/07/08, 18:50
???

yakirmanz
12/07/08, 18:53
לא צריך היא החליטה לקנות בהנחת סטודנטים :)
שיעור ראשון במחשב יובל : תעשי חיפוש , ענו כבר על השאלות האלה פה .

Infected Mushroom
12/07/08, 19:05

חח חזק אבל איזה מניאאק :D

yuval.g
13/07/08, 00:37

כן רק חבל שיש לי מחשב דפוק ואני לא יכולה לעבור יותר מ2 עמודים אחורה
וזה למה אני רוצה לקנות מחשב חדש
וזה למה אני שואלת את השאלות האלה שוב ושוב ושוב :]

Infected Mushroom
13/07/08, 12:36
1.סאפארי זה תוכנת באינטרנט של המחשב, כמו Internet Explorer

2.Apple Care זה אחריות נוספת למחשב, בדרך כלל הם באים עם אחריות לשנה או שנתיים(לא בטוח) אבל האפל קר מוסיף לך עוד כמה שנים

3.על העברית אין לי ממש מידע כי אני גר בארצות הברית (עכשיו בחופשה) וזה לא דבר שנחוץ לי

4.אף פעם לא שמעתי על מישהו שבתחרט מהמאק או שחזר לפי סי אחרי.. חוץ מזה, את יכולה להתקין Windows XP על המאק ואת לא יכולה להתקים Leopard OSX על פי סי.. זה זה כבר פלוס..

5.האינטרנט האל חוטי נקרא Wi-Fi ןלמודם שלו קוראים Router... תתקשרי לספקית אינטרנט ותגידי להם שאת רוצה אינטרנט למחשב נייד והם יבינו..אבל תגידי להם שזה צריך להיות למאק כי לפעמים יש תוכנות לפי סי שלא עובדות על המאק..
כמה זה עולה? לא יודע, עוד פעם, אני לא מפה...

חסרונות של המאקבוק? אין הרבה בארץ... אז אם הוא מתקלקל אין יל מושג למי את צריכה לפנות...למרות שהמאק לא מקבל וירוסים...
ישנם תוכנות לפי סי שאין למאק, אבל עדיין, ניתן להתקין XP על המאק ולהשתמש בהם שם...

חח זהו זה מה שעולה לי בראש.. אני יוסיף אם משו יבוא :]]

מקווה שעזרתי

snir101010
13/07/08, 14:41
מה קורה אם אני מתקין על המאק Xp הוא יכול לקבל וירוסים?

momo123
13/07/08, 19:00
בטח זה מחשב רגיל לחלוטין

snir101010
13/07/08, 23:17
חסרונות של המאקבוק? אין הרבה בארץ... אז אם הוא מתקלקל אין יל מושג למי את צריכה לפנות...למרות שהמאק לא מקבל וירוסים...
ישנם תוכנות לפי סי שאין למאק, אבל עדיין, ניתן להתקין XP על המאק ולהשתמש בהם שם...

אם אני מתקין על המאק XP הוא יכול לקבל וירוסים?

snir101010
13/07/08, 23:17
בטח זה מחשב רגיל לחלוטין

אם אתה לא יודע אל תגיב

fl4me
13/07/08, 23:30
אני עובד על מקבוק (שנקנה בארץ) כבר שנה בערך - ומאז אני על הפיסי רק לצורכי עבודה.
המחשב עובד מצוין - החיסרון היחיד (שחלק יאמרו שהוא יתרון) זה שאין כפתור ימני :)
לגבי מערכת ההפעלה אני לא הייתי מתקין לאופרד כי הוא עושה לי קצת צרות עם העברית (צריך כל הזמן לעבור שפה, בזמן שטייגר זוכר לי את השפה בכל חלון)

חוץ מזה כמו שאמרו לך - אפשר להתקין ווינדוז (זה לא הכי פשוט) אבל האמת - יש לי פרטישן של ווינדוז והיא מעלה אבק.

ממליץ בחום - כמות היתרונות עולה על החסרונות שתוכלי למצוא לכן בלב שלם - להוציא את הארנק.

צ'או

yakirmanz
14/07/08, 01:01
כפתור ימני יש לך או עם כפתור command או עם לחיצה עם 2 אצבעות ( לפחות אצלי זה ככה )
יכול להיות שזה רק בפרו ?

fl4me
14/07/08, 10:28
כפתור ימני יש לך או עם כפתור command או עם לחיצה עם 2 אצבעות ( לפחות אצלי זה ככה )
יכול להיות שזה רק בפרו ?

התכוונתי לכפתור אמיתי פיזית :)

aviranak
14/07/08, 12:53
התכוונתי לכפתור אמיתי פיזית :)

חחח מי צריך פיזית..אחרי כמה דקות שאתה מתרגל לקטע עם 2 אצבעות לכפתור ימני+גלילה..אתה לא יכול לשבת על נייד אחר כי זה מעצבן ללחוץ על הכפתור הימני..

וגם לצרכי העבודה כמו שכבר אמרו פה אפשר להשתמש בו ע"י התקנת Win לסוגייו
או בהתקנת Boot campאו בתוכנת אמולציה כגון : Parallel desktop או Vmware Fusion(

מה שמצחיק זה שב vmware הויסטה רץ לי הרבה יותר טוב ממחשב רגיל :)

אבל ראו הוזהרתם.."Once you go MAC you cant go BACK" !!!

yuval.g
15/07/08, 17:47
אני עובד על מקבוק (שנקנה בארץ) כבר שנה בערך - ומאז אני על הפיסי רק לצורכי עבודה.
המחשב עובד מצוין - החיסרון היחיד (שחלק יאמרו שהוא יתרון) זה שאין כפתור ימני :)
לגבי מערכת ההפעלה אני לא הייתי מתקין לאופרד כי הוא עושה לי קצת צרות עם העברית (צריך כל הזמן לעבור שפה, בזמן שטייגר זוכר לי את השפה בכל חלון)חוץ מזה כמו שאמרו לך - אפשר להתקין ווינדוז (זה לא הכי פשוט) אבל האמת - יש לי פרטישן של ווינדוז והיא מעלה אבק.

ממליץ בחום - כמות היתרונות עולה על החסרונות שתוכלי למצוא לכן בלב שלם - להוציא את הארנק.

צ'או

אני לא ממש מבינה בכל הנושאים של המאק, אני חדשה בזה
לאופרד זאת בעצם הווינדוס של המאק? ומה ז"א לא להתקין אותה... זאת התוכנת הפעלה שלו לא?
איזה עוד אפשרויות יש לי?

ותודה על כל התשובות :)

yakirmanz
15/07/08, 17:59
ליאופורד זו הגירסה למערכת הפעלה של המק , מה שנקרא ( Os X (operation system10
את בטח יודעת שX זה 10 בכתב רומי :)
בכל אופן ניתן גם להתקין גירסאות ישנות יותר של המערכת הפעלה של המק , יש אנשים שמעדיפים אותם אבל זה בערך כמו להעדיף להשאיר את האייפון שלך על גירסה 1.0.2 שהיום מרביתנו התקדמנו לגירסאות חדשות יותר ומשופרות ( מבחינת באגים וכדומה )
אין לי ספק שזה מה שתקבלי עם המחשב או שתקבלי את ה"ליאופורד סנו" (snow) שזו גירסה שעובדים עליה כרגע וכבר יצאה או אוטוטו יוצאת .

יש לך אפשרות נוספת להתקין גם ווינדוס על המחשב אבל אני אישית מתלהב מהרעיון .
יש אנשים שבאמת צריכים את זה בשביל שהוורד בעברית יעבוד כמו שצריך אבל לי זה לא קריטי .
חוץ מזה יש אנשים שעושים את זה רק בגלל שהם יכולים , לא יודע כמה זה תורם להם .
אם שוב נשווה לעולם האייפון , זה כמו שאנשים מתקינים כל דבר קטן שיוצא לאייפון רק בגלל שזה זמין ואפשר להתקין את זה בחינם ( אני גם הייתי ככה בהתחלה :) )

בכל מקרה בשביל להתקין ווינדוס על המחשב את חייבת שיהיה לך מותקן גם Os של המק , על מנת לעשות תהליך שנקרא "בוט-קמפ" שזה בעצם מחלק לך את הכונן ל2 חלקים ובחלק אחד מותקן לך הווינדוס ובשני המק .
או שניתן להפעיל את הווינדוס דרך תוכנות שפועלות מהמערכת os עצמו . תוכנות כמו vmware או פרללס .
מה שדורש מהמחשב קצת יותר כי בעצם הוא מפעיל בו זמנית את 2 מערכות ההפעלה.

מקווה שהבנת , ניסיתי לפשט כמה שיותר

gal159
16/07/08, 14:23
זה לא מחשב קצת חלש?
איך הוא יתמודד נגיד עם פוטושופ? ועם flash?

aviranak
16/07/08, 14:44
זה לא מחשב קצת חלש?
איך הוא יתמודד נגיד עם פוטושופ? ועם flash?

הרבה יותר טוב מאשר PC רגיל !!!

למעשה 90% מהגרפיקאים ומעורכי הוידאו המקצועיים שאני מכיר, עובדים על מקים בלבד !!!