מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות לפני קניית Macbook

Toosik
05/07/08, 03:16
שלום חברים, סוף סוף החלטתי שאני עובר למק,
עם קצת חששות ושאלות,
אז ככה,
1) הבנתי שיש בעיות עם העברית, אבל לא הצלחתי למצוא תשובה מספקת,
-השאלה היא האם יש תוכנה שבעזרתה אני יכול לפתוח קבצי אופיס (PPT,WORD,EXCEL שלושתם חשובים לי) שאני מקבל ממחשב PC לדוגמא והאם יש לי אפשרות לערוך אותם ולשמור אותם כקובץ וורד שיפתח בPC, אם יש תוכנה כזו ואני בטוח שכן, הייתי שמח להמלצות באיזו תוכנה הכי נוח לעבוד, בנוסף הבנתי שרוב התוכנות אינן נוחות ומספקות כמו WORD, מעניין אותי לדעת למה? האם יש אפשרויות בסיסיות כגון BOLD, הכנסת תמונה למסמך, יצירת טבלאות וכדומה?
-האם הוספת מקלדת עברית הוא תהליך פשוט? (לא חריטה על המקלדת אלא רק הוספת האפשרות לכתיבה בעברית)
-האם הספארי תומך בעברית?

2) לגבי התקנת תוכנות, האם ההתקנה הרגילה של לדוגמא Photoshop תעבוד לי? או שצריך התקנה מיוחדת לMAC? איך מתבצעת ההתקנה? יש דברים מסוימים שצריך לדעת על התקנות למיניהן? בנוסף, יש אנטיוירוס מתאים למק? יש צורך?

3) האם יש תמיכה מספקת לIDigital?

תודה מראש,
אדם

אביב ראובן
05/07/08, 08:22
יש תוכנה מצויינת לאופיס שתתמוך בכל הקבצים והפרמטרים שציינת למעלה, שמה הוא NeoOffice.
ההוספה של עברית למקלדת היא תהליך ממש פשוט, כל מה שצריך לעשות זה להוסיף עברית ברשימת השפות למקלדת, בזה נגמר הסיפור (יש לך את הבחירה בהפעלה הראשונה של המק, במידה והוא לא חדש - כמובן שתוכל להוסיף את זה מאוחר יותר)
הספארי תומך בעברית מצוין, רק צריך לבחור לו את הקידוד הנכון.
אני חושב שאם תוריד את הגרסא של ספארי ל-Windows זה יעשה את אותה העבודה.
לגבי ההתקנה של ה-Photoshop, כמובן שאתה צריך התקנה מיוחדת ל-MAC, ההתקנה היא תהליך נורא פשוט בדומה ל-Windows, לא צריך לדעת יותר מללחוץ Next ולקרוא אנגלית.
לא צריך שום אנטי-וירוס למק, אמנם יש אם אתה רוצה להבטיח את זה שלא יהיה לך וירוס, אבל זה פשוט פרנואידי למדי. :)
לפי מה שאני יודע & שמעתי, iDigital לא תומכים במחשבים שלא נקנו דרכם.
או שכן... אני לא ממש זוכר, או שהם פשוט לא תומכים, או שהם נותנים שירות קקה בגלל שלא קנית אצלהם.
הבנתי שאתה לא מעוניין לקנות ב-iDigital בגלל שהתעניינת בחריטה, תקן אותי אם אני טועה.

XeDoPL
05/07/08, 09:51
אם לא קנית מהארץ אבל עדיין קנית מ apple (אני מתכוון יד ראשונה)
אז idigital עדיין אמורים לתת לך שירות

אבל אם תעשה חריטה אז הם לא יתנו לך

**נראה לי**

תבדוק את זה....לפני שאתה עושה

Toosik
05/07/08, 13:44
יש תוכנה מצויינת לאופיס שתתמוך בכל הקבצים והפרמטרים שציינת למעלה, שמה הוא NeoOffice.
ההוספה של עברית למקלדת היא תהליך ממש פשוט, כל מה שצריך לעשות זה להוסיף עברית ברשימת השפות למקלדת, בזה נגמר הסיפור (יש לך את הבחירה בהפעלה הראשונה של המק, במידה והוא לא חדש - כמובן שתוכל להוסיף את זה מאוחר יותר)
הספארי תומך בעברית מצוין, רק צריך לבחור לו את הקידוד הנכון.
אני חושב שאם תוריד את הגרסא של ספארי ל-Windows זה יעשה את אותה העבודה.
לגבי ההתקנה של ה-Photoshop, כמובן שאתה צריך התקנה מיוחדת ל-MAC, ההתקנה היא תהליך נורא פשוט בדומה ל-Windows, לא צריך לדעת יותר מללחוץ Next ולקרוא אנגלית.
לא צריך שום אנטי-וירוס למק, אמנם יש אם אתה רוצה להבטיח את זה שלא יהיה לך וירוס, אבל זה פשוט פרנואידי למדי. :)
לפי מה שאני יודע & שמעתי, iDigital לא תומכים במחשבים שלא נקנו דרכם.
או שכן... אני לא ממש זוכר, או שהם פשוט לא תומכים, או שהם נותנים שירות קקה בגלל שלא קנית אצלהם.
הבנתי שאתה לא מעוניין לקנות ב-iDigital בגלל שהתעניינת בחריטה, תקן אותי אם אני טועה.

אינך טועה, אני מתכוון לקנות בApple Store מקבוק פרו 2.4 GHz, בכל אופן, אשמח לדעת האם השירות שלהם לא בסדר בגלל שלא קנית אצלם? יש אנשים פה שחוו יחס לא טוב?
סתם מתוך סקרנות, לא היה ניסיון לשנות את זה? לעשות עם זה משהו? זה חוצפה שלא תתואר אם זה באמת ככה.

אשמח לעוד פרטים חשובים, האם יש מדריך ברשת שמסביר היטב איך להתחיל עבודה עם מק? אולי לכם יש דברים מסוימים שאתם חושבים שאני צריך לדעת?

yakirmanz
05/07/08, 14:17
אני קניתי ת'מחשב הזה לפני כמה חודשים , וזה גם היה המק הראשון שלי .
הכל היה לי ממש זר בהתחלה ולא היה לי אף אחד שיסביר לי . אבל אחרי כמה ימים אתה קולט איך הדברים עובדים ותאמין לי שאתה לא תרצה לחזור לפיסי.
אני אישית לא קניתי בחנות של אפל סטור , וגם לא באיי דיגיטל . ושהלכתי עם המחשב לחנות של "גראביס" שזה מעצם חנות שמוכרת בעיקר מוצרי אפל ויש להם מעבדה אפילו בחנויות . הם טיפלו בזה בלי לשאול שאלות בכלל איפה קניתי ובלי תעודה וכלום.

לגביי איי דיגיטל , לא ניסיתי בכלל ת'שרות שלהם

Toosik
05/07/08, 14:33
אני קניתי ת'מחשב הזה לפני כמה חודשים , וזה גם היה המק הראשון שלי .
הכל היה לי ממש זר בהתחלה ולא היה לי אף אחד שיסביר לי . אבל אחרי כמה ימים אתה קולט איך הדברים עובדים ותאמין לי שאתה לא תרצה לחזור לפיסי.
אני אישית לא קניתי בחנות של אפל סטור , וגם לא באיי דיגיטל . ושהלכתי עם המחשב לחנות של "גראביס" שזה מעצם חנות שמוכרת בעיקר מוצרי אפל ויש להם מעבדה אפילו בחנויות . הם טיפלו בזה בלי לשאול שאלות בכלל איפה קניתי ובלי תעודה וכלום.

לגביי איי דיגיטל , לא ניסיתי בכלל ת'שרות שלהם
קודם כל, תודה על התגובה..

עוד שאלות בנוסף לשאלות הקודמות, מהי התוכנה שמפעילה מסנג'ר במק? הבנתי שמסנג'ר רגיל לא תומך, ועוד שאלה, האם בבאג וחנויות מחשבים כאלו ואחרות יש אפשרות לקנות תוכנות למק? האם יש מקור ספציפי מומלץ לרכישת תוכנות?

yakirmanz
05/07/08, 14:41
יש הרבה תוכנות , אודיום , מרקוריי ( שתומך בשיחות וידאו והעברת קבצים מהירה ) ויש גם מסנג'ר למק שעובד חלק אבל לא תומך בדברים האלה .
בקשר לרכישת תוכנות בבאג, לא יודע מה להגיד לך . יש לי מקורות אחרים לתוכנות שלי וחוץ מזה אני לא בארץ ככה שאין פה "באגים" מסתובבים ברחובות

yahavasaf
05/07/08, 14:56
לגבי איי דיגיטל:
אני קניתי מקבוק בחול לפני כמעט שנה.
תענוג להתפטר מהפי סי.
מה שכ,חרטתי מקלדת על פניו טריוויאלי והוספתי זכרונות.
לפני שבועיים המחשב החל להיתקע ושלחתי אותו לתומי לאיי דיגיטל(קניתי apple care לשלוש שנים) ומכאן היה סיוט:שבוע וחצי עד שמחשב נקלט למעבדה בגלל שהיתה להם בעיה בפקס(שלחתי עם שליח ויש צורך לחתום על טופס כניסה למעבדה) .
לאחר מכן זה לקח עוד שבועיים עד שהודיעו לי שהבעיה בזכרונות.
ביקשתי לסגור את המחשב וכששלחתי שליח הם סירבו לשחרר את המחשב ללא תשלום-טענו שהאחריות מבוטלת מכיוון שלא קניתי מקשים בעברית אצלם אלא חרטתי.
הסברתי להם שעוד לא המציאו אותם כשקניתי את המחשב ואז סיפרו לי שכן אבל יכולתי לקנות מהמושמצים שהיו לפניהם.
לאחר שיחה עם מנהל המעבדה הבהרתי לו שכרגע הכל תקין מלבד הזכרונות ואני מוכן לקנות מהם מקלדת בעברית ובתנאי שיחזירו את האחריות.(ישראלי למדי אבל אין ברירה)
למיותר לציין ששילמתי כעסתי ומסתבר שאני גם לא אקנה מהם כלום בעתיד.
ראה הוזהרת!
קנה בחול זה הרבה יותר זול (אגב שלי מקבוק 13.3 אינטצ' 2.2 G עם אפל קר והנחת סטודנט נקנה זול בכמעט 400$ מאשר המחיר בארץ)
מקשים קנה מהם אם אתה רוצה אחריות.
תתחדש...

yakirmanz
05/07/08, 16:57
אמרת שאתה לא תקנה מהם בעתיד ואתה עדיין ממליץ לו לקנות מהם מקשים ( אם הוא רוצה אחריות כמובן , ומי לא רוצה בימיינו ? )

yuval.g
08/07/08, 21:29
מה זה אפל קר? בעצם אחריות?
ואם זה באמת אחריות ואני לא קונה את זה, אז זה אומר שאין לי שום אחריות על המחשב?
(אני קונה מאפל בארה"ב אם זה עוזר)