מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : יש לי כמה שאלות. חשוב ביותר!

yuval.g
17/06/08, 21:59
אני מתכוונת בחודש הבא לקנות Macbook רגיל בארה"ב, ולהביא אותו לישראל. עכשיו יש לי כמה שאלות...
1. כולם מדברים על מכס. למה שייקחו לי מכס (במידה ויקחו) אם אני שמה אותו פשוט במזוודה?
ואם נגיד אני סתם לוקחת אותו איתי בטיסה חזרה ומשתמשת בו והכל? מה עושים כל אלה שטסים עם לפטופים? חצי מהעולם היום טס עם לפטופ ולא שמעתי שהם משלמים משהו.
2. שאני יגיע לארץ, אפשרי להפוך את המחשב לעיברית? הכוונה, שאני יוכל לכתוב בעיברית והכל.
התוכנות עצמן אינן חייבות להיות בעיברית וכל אלה.
3.יש כאלה שאמרו לי שלא כדאי כי אני יסתבך עם המקינטוש. הוא לא נראה לי כזה מסובך. כבר הייתי קצת עם מחשבים של אחרים וקצת הסתבכתי, אבל נראה לי שזה די עניין של זמן, לא? מה דעתכם?
4. שאני באה לשלם שם בחנות של אפל, יש משהו שאני צריכה לדעת?
איך אפשר לשלם? חלק אומרים שהם לא מקבלים מזומן, חלק אומרים שהם מקבלים רק כרטיסי אשראי בינלאומיים למרות שחלק מהכרטיסים בכל זאת היו בלתי אפשריים לתשלום.
אז איך אני כן יכולה לשלם?

מצטערת על מגילת האסתר, אבל זה חשוב וידעתי שכאן אתם יכולים לעזור לי
תודה :D

yuval.g
18/06/08, 15:23
מה, אף אחד לא יודע לענות לי?

almog
18/06/08, 16:32
2.כן

ariel1k1
18/06/08, 18:05
1) אם הוא סגור באריזה לוקחים מכס (די קשה להחביא מחשב נייד ) אם את יכולה תפתחי את האריזה ואז לא לוקחים מכס
2)לא יודע
3) יש באיידיגיטל חוברת הוראות להורדה חינם
4) לא יודע

Avocado
18/06/08, 20:52
1) אם את שמה אותו במזוודה את תשלמי מכס רק אם יבדקו אותך, מה שלא קורה הרבה אבל אני לא יכול להגיד בוודאות שלא יבדקו.
2) לא יודע בוודאות, אני משער שכן בחנויות שמתעסקות בזה. מה שכן המקלדת תשאר באנגלית.
3) אני אישית עם חלונות והייתי שמח לעבור למק. בטח לוקח כמה ימים להתרגל אבל בכללי זה הרבה יותר טוב ונח מחלונות.
4)לא יודע, נשמע לי מוזר שאי אפשר מזומן.

arics
19/06/08, 03:01
יש לי את כל התשובות בשבילך.
א. את יכולה לעלות איתו למטוס בלי שום בעיה רק במידה והוא מחוץ לקופסא שלו והוא "בשימוש".
ב. את לא יכולה לשלם ב Apple עם כרטיס אשראי ישראלי, הם מקבלים רק כרטיסי אשראי של ארה"ב וקנדה.
ג. כשאת קונה את המחשב את יכולה לכתוב ולצפות בתוכן שכתוב בעברית בלי שום בעיה בפחות מדקה.

אם תשימי אותו במזוודה אני מאמין שתשלמי עליו מכס... רק לגבי זה אני לא בטוח.

yuval.g
19/06/08, 19:54
תודה לכל מי שענה :)
ולאן אני צריכה ללכת בשביל שיהפכו את המחשב לעיברית? לגבי המקלדת זה לא בעיה, עולה איזה 50 שקל לחרוט עליה אותיות בעיברית.
וarics- אם יש לי כרטיס אשראי בינלאומי? בד"כ אני קונה בארה"ב בלי בעיה עם הכרטיס אשראי שלי.
ז"א, אתה אומר כרטיס אשראי ישראלי- הכוונה שהוא שייך לישראלי. אבל אם הוא בינלאומי? מקווה שלא סיבכתי

ipod touch boy
19/06/08, 19:59
ולאן אני צריכה ללכת בשביל שיהפכו את המחשב לעיברית? לגבי המקלדת זה לא בעיה, עולה איזה 50 שקל לחרוט עליה אותיות בעיברית.
וarics- אם יש לי כרטיס אשראי בינלאומי? בד"כ אני קונה בארה"ב בלי בעיה עם הכרטיס אשראי שלי.
ז"א, אתה אומר כרטיס אשראי ישראלי- הכוונה שהוא שייך לישראלי. אבל אם הוא בינלאומי? מקווה שלא סיבכתי

אם את יודעת הקלדה עיוורת זה מצויין פשוט החריטה מבטלת את האחריות מטעם IDGITAL
, עברית לכתיבה כבר מובנת במערכת ההפעלה, ולIDIGITAL יש איזשהו הסכם שהם מחליפים מקלדת לאחת בעברית בבערך 500 שקלים דברי איתם.

DiMenToR
19/06/08, 21:12

אני לא חושב שיהיה בעיה עם בינלאומי.. אין סיכוי שכל הישראלים שקונים את האייפון, כולל הבנאדם שהביא לי, קנו בכרטיס אשראי אמריקאי.
גם לחבר שלי קנו בחנות אפל אייפוד לפני שבועיים ואני ממש ממש בספק אם יש להורים שלו כרטיס אשראי אמריקאי.

snir101010
20/06/08, 12:17
יש מדבקות שאתה מדביק על המקלדת ויש שם עיברית וגם אנגלית ראיתי את זה במגה עולה 20 שח אולי יש גם את זה באופיס דיפו

yuval.g
20/06/08, 15:31
תודה לכולם
-ipod touch boy מה ז"א העיברית מובנת במערכת ההפעלה? הבנתי מה זה אומר, אבל לא הבנתי איך זה הגיוני.
הכוונה, אני יכולה לשנות את זה לבד? אני לוחצת איפהשהוא ויש לי תפריט עם כל מיני שפות ומשנה לעיברית? או שאני יכולה לבקש מהעובדים בחנות של אפל לשנות לי את זה?

yakirmanz
20/06/08, 15:41
כרטיס אשראי בינלאומי יעשה את העבודה בכל אופן .
העברית זה אומר שיש לך תמיכה בפונטים בעברית וגם "מקלדת" (כלומר הקלדה של אותיות בעברית) במערכת הפעלה מבלי צורך להתקין מהדיסק או להוריד עידכוני שפה או פונטים שונים.
אני חושב שאת יכולה לעשות את זה לבד אבל אם תצטרכי הכוונה , אנחנו פה בשבילך :)
תתחדשי .

ipod touch boy
20/06/08, 16:01
תודה לכולם
-ipod touch boy מה ז"א העיברית מובנת במערכת ההפעלה? הבנתי מה זה אומר, אבל לא הבנתי איך זה הגיוני.
הכוונה, אני יכולה לשנות את זה לבד? אני לוחצת איפהשהוא ויש לי תפריט עם כל מיני שפות ומשנה לעיברית? או שאני יכולה לבקש מהעובדים בחנות של אפל לשנות לי את זה?

את יכולה לשנות בכל רגע את שפת הכתיבה לעברית, בלי להתקין דרייברים לשפה או משהו כזה.

yakirmanz
20/06/08, 16:05
כן זה פחות או יותר מה שרשמתי :)

yuval.g
20/06/08, 20:05
אהה עכשיו הבנתי :) תודה רבה
ועוד שאלה קטנה- יש תוכנות מסויימות שאני לא יכולה להתקין על המאק? תהיה לי בעיה אם אני ירצה לעבוד עם תוכנות מסויימות? למשל אחותי תרצה להיות על הicq, זה אפשרי במאק? איזה תוכנות לא תומכות במאק?

yakirmanz
22/06/08, 19:34
אייסיקיו התוכנה עצמה לא עובדת במאק אבל נראה לי שאפשר להתחבר לחשבון שלך באייסיקיו דרך תוכנות אחרות שמפעילות לך גם את המסנג'ר ועוד כמה תוכנות מסרונים באותה תוכנה.
אני לא יודע להגיד לך יותר מדי פרטים בנושא כי אני לא משתמש בחשבון הזה כמה שנים טובות :)

לגבי שאר התוכנות יש תוכנות שאין אפשרות להתקין אותם על os ( שזו מערכת ההפעלה האותנטית של המק ) וזה נכון לגבי כל מה שיש לך במחשב כרגע שאת מפעילה עם קובץ הפעלה שהוא "exe" .
מה שכן את יכולה תמיד להתקין גם ווינדוס על המק באמצעות בוטקמפ ( שזה בעצם נותן לך אפשרות בחירה באיזו מערכת הפעלה את רוצה להשתמש בכל פעם שאת מפעילה את המחשב מחדש )
או דרך תוכנות שעובדות דרך הos עצמו ומתקינות לך בעצם את הווינדוס בחלון נפרד ( צריך מחשב חזק בשביל שהאפשרות הזו תעבוד כמו שצריך )

בכל אופן אם תחליטי להתקין ווינדוס על מק ( מה שאני מוצא כמיותר כרגע ) אל תעשי את זה לבד. גם אחרי שתקראי 100 הודעות בפורום :) תיעזרי במישהו שיודע לעשות את זה ועשה זאת בעבר .

בהצלחה

yuval.g
24/06/08, 11:00
^אבל לדוד שלי יש מין אייקון על המחשב, שכשאם אתה לוחץ עליו אתה יכול לעבור לווינדוס. והוא לא התקין את זה, זאת מין אפשרות שבאה עם המאק. זה הבוטקמפ שדיברת עליו? הוא בא עם המחשב נכון?
ולא ממש הבנתי. ז"א שאת רוב התוכנות שאני משתמשת בהן עכשיו במחשב הנוכחי שלי אני לא אוכל להתקין על המאק? זה קצת מבאס. )-:

iphone king
24/06/08, 13:11
אייסיקיו התוכנה עצמה לא עובדת במאק אבל נראה לי שאפשר להתחבר לחשבון שלך באייסיקיו דרך תוכנות אחרות שמפעילות לך גם את המסנג'ר ועוד כמה תוכנות מסרונים באותה תוכנה.
אני לא יודע להגיד לך יותר מדי פרטים בנושא כי אני לא משתמש בחשבון הזה כמה שנים טובות :)

טעות קטנה בדבריך אחי

ICQ הוציאו גרסה שתומכת במאק כפי שאתה יכול לראות כאן?!! (http://download.icq.com/download/mac/)

adikabiri
25/06/08, 01:00
בקיצור אני יכול לומר לך, לפני שבוע קיתי MACBOOK AIR ואי מאוד מרוצה התוכנה של המק מצוינת לוקח כמה ימים להתרגל אבל זה ממש לא נורא.
בקשר לעיברית זה שטוות מסדרים את זה בדקה ,וגם את האותיות על המקלדת צורבים ב 150ש"ח בחולון בחברה בשם "PCגרף" תוך שעה המקלדת בעיברית
פי.סי. גרף בע"מ
רח' תמנע 3 א.ת. חולון 58813
03-5588084 רב קווי
03-5588086 פקס
http://pcgraph.co.il
חוץ מזה יש תוכנה שנקראת פרלל שאפשר להתקים גם WINDOWS על ה MAC

שזה ממש לא בעיה ואם תרצי אני אעזור
אחלה מחשב אחלה תוכנות מגניבותת והיום כולם עושים תוכנות שמתאימות.
קיצור תקני

ariel1k1
25/06/08, 02:07
לפני שבוע קניתי MACBOOK AIR
תיתחדש :D