מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מחשב טיסה

dorshay
10/06/08, 18:11
שלום

אני חובב טיס ונמצא הרבה שעות באוויר במטוסים קלים.
לאחורנה נכנס לתחום האז"מ מכשיר בשם אנגימה שהוא כולל בתוכו את כול השעונים של המטוס Gps ועוד...
עדיין ישנם הרבה אנשים שטסים עם Gps ספייר היות והמכשיר הזה לא כולכך אמין ואת כול השעונים יש גם אנלוגי במטוסים הגדולים יחסית.

אבל אני חשבתי על רעיון למה לא להשתמש באיפון בתור מחשב טיסה יש לו מסך גדול ונוח הוא סביבת עבודה נוחה ובחדש יש אפילו Gps שמספק גובה מיקום ומהירות (רק Gs)
בנוסף יש לו 3g שבעזרתו ניתן לקבל עידוכני מזג אוויר
וזה נשמע בנאלי אבל יש לו טלפון( במקרה של תקלה בקשר אחד מההנחיות זה חיוג למגדל)

זה נראה לי יהיה טוב אבל כמה שאלות לפני שאני מתלהב יותר מידי...

כדי לפתח באיפון אני חייב מק?
האם ישנו מודול מוכן לצפיה במפה על האיפון?

dooby
11/06/08, 13:50
תקרא קצת על סביבות פיתוח לאייפון ולמק.

יש ספרים שלמים שמסבירים על פיתוח באייפון.
למשל:
http://oreilly.com/catalog/9780596518554/?CMP=AFC-ak_book&ATT=iPhone+Open+Application+Development

אני לא מכיר מערכת שיכולה להציג מפות. כנראה באייפון 3G כבר תהיה מערכת כזאת.

razmatus
11/06/08, 14:42
אני גם דיי מתעניין בנושא ואני חושב שזה רעיון ענק ושימושי!
תכנות: טוב אני יודע לעשות תוכנית של "Hello World" אבל אם יש משהו אחר אניישמח לעזור.
לגבי המהירות של הGPS, כל GPS מציג רק GS, זה לא משהו שחסר לאייפון, זה פשוט כל GPS.

dorshay
11/06/08, 18:27
לא להפך זה טוב לדעת Gs משום שזה טוב לנווטים As אפשר לקבוע רק בעזרת פיטו מה שכן אולי בעתיד אם התוכנה הזאת תעבוד נעבוד עם נתוני מטוס אמיתים דרך בלוטוס

dorshay
11/06/08, 18:28
האם לא כדאי לי לעבוד עם Sdk?

wiseco
14/06/08, 10:35
לפי מה שידוע לי, ותקנו אותי אם אני טועה, הgps של האיפון נעזר בתדרים של הרשת הסלולרית, ואם כן זה יוצר בעיה, ניסיתי לחבר פעם פלאפון על אולטרה-לייט ויש בעיה של קליטה, האנטנות לא משדרות טוב מעל הגובה שלהן.
זה יכול אחרי זה לגרום ל-gps של האיפון לא לעבוד באופן מדוייק, דבר שדי חשוב בטייס.

dorshay
04/07/08, 19:23
היום כבר לא משנה תמיד יש קליטה