מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : חשוב ! ניסיון לביצוע פישינג דרך ה - iTunes Store

jayjay
21/05/08, 20:07
לראשונה ב - iTunes Store , ניסיון מרמה (http://computerworld.com/action/article.do?command=viewArticleBasic&articleId=9087358&intsrc=hm_list) התגלתה אתמול ע"י חברת אבטחת מידע חיצונית .
עוד הם מספרים על כך .. שלקוחות iTunes Store קיבלו הודעות ספאם במייל האישי שלהם ..
אשר דורש מהם לתקן בעיות עם פרטי חשבון של ה - iTunes Store כולל = מס' כרטיס אשראי !

מה יש לי להגיב בעניין ?

או .. או ... :shock: זה מדבק !

gal159
22/05/08, 12:29
זו דרך בכלל לא מתוחכמת לפישינג,ורק כאלה שבכלל לא מבינים מאיפה זה בא להם,ימסרו את הפרטים,לזייף שולח אימייל ולנסח מכתב יפה זו בכלל לא בעיה,ולכן נראה לי שמעטים מסרו את הפרטים שלהם.....

jayjay
22/05/08, 15:33
זו דרך בכלל לא מתוחכמת לפישינג,ורק כאלה שבכלל לא מבינים מאיפה זה בא להם,ימסרו את הפרטים,לזייף שולח אימייל ולנסח מכתב יפה זו בכלל לא בעיה,ולכן נראה לי שמעטים מסרו את הפרטים שלהם.....

עדיין לא יודעים את מידת הנזק ! המייל " הפישי " שנשלח ללקוחות iTunes Store , דרש תיקון בפרטים של המשתמש ולא כנהוג .. כמבקש !
כנראה שזה עבד יופי על הלקוחות :(

mhu
22/05/08, 15:41
עדיין לא יודעים את מידת הנזק ! המייל " הפישי " שנשלח ללקוחות iTunes Store , דרש תיקון בפרטים של המשתמש ולא כנהוג .. כמבקש !
כנראה שזה עבד יופי על הלקוחות :(

רוב ניסיונות הפישינג משתמשים בתחבולה זו או אחרת, בין לדרוש או לבקש אין הרבה הבדל מכיוון שרוב הבקשות המגיעות טומנות בחובן התראה באם לא ינקטו הצעדים הבאים יבוטל חשבון המשתמש.. וכו'.
אין הבדל בין חנות השירים לבנק אוף אמריקה מבחינתי. כל לקוח המוכן למסור פרטים אישיים בדוא"ל עושה זאת על אחריותו בלבד. רוב ניסיונות הפישינג מצליחים בגלל בורות המשתמש, ונגד טיפשות לצערי אין הרבה מה לעשות.

אותי רק מעניין אם מסד הנתונים של הלקוחות המכיל את כתובות הדוא"ל של משתמשי החנות הושג בדרך לא דרך... או שהניסיון לגניבת הפרטים התבצע על ידי שליחה מאסיבית לכתובות דוא"ל רנדומאליות בידיעה כי מבחינה סטטיסטית יגיעו ההודעות למספר משתמשי חנות השירים.

X-miX
23/05/08, 21:18
יווו חבר שלי קיבל את זה הוא דיבר איתי בטלאפון והוא אמר שהוא קיבל דבר כזה
אני יגיד לו

pokibatz
23/05/08, 21:27
לא הבנתי מה הפישינג?

זאת חנות למה שהם לא ירצו את כרטיס האשראי?

Remo
23/05/08, 22:34
לא הבנתי מה הפישינג?

זאת חנות למה שהם לא ירצו את כרטיס האשראי?

שהם מבקשים שתשלח להם אותו חזרה במייל או שמפנים אותך לאתר ללא חתימה דיגיטלית, לא נראה לך חשוד?