מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל שוקלת לתבוע את היבואנים הלא חוקיים של האייפון בישראל

תות
17/05/08, 12:18
http://it.themarker.com/tmit/article/3503

mafysto
17/05/08, 12:21
"גורמים בתעשייה מעריכים כי יש בישראל ב-12 אלף מכשירי iPhone שיובאו לארץ באופן אישי או על ידי יבוא מקביל"
חחחחח

Magister
17/05/08, 13:11
במסיבת עיתונאים שנערכה במשרדי היבואנית הרשמית של מוצרי אפל בישראל, iDigital, התייחס פסקל קגני, דירקטור וסגן נשיא EMEA (חטיבת אירופה, המזרח התיכון ואפריקה) בחברת אפל, אל תופעת היבוא המקבילי ופריצות התוכנה במכשירי ה-iPhone בישראל.

"גורמים בתעשייה מעריכים כי יש בישראל ב-12 אלף מכשירי iPhone שיובאו לארץ באופן אישי או על ידי יבוא מקביל"היקף הופעת מכשירי ה-iPhone ה"לא רשמיים" בישראל גדולה למדי. גורמים בתעשייה מעריכים כי יש בישראל ב-12 אלף מכשירים שיובאו לארץ באופן אישי או על ידי יבוא מקביל. לאחרונה החלו רשת דינמיקה, וואלה שופס, אולסייל וחנות הגאדג'טים הנדי למכור מכשירי אייפון. מכשירי אייפון אלו מיובאים לארץ על ידי חברת רמפל שקיבלה היתר ממשרד התקשורת לייבוא של 600 מכשירים בלבד.

המכשירים המיובאים ארצה נמכרים ללא תמיכה תקנית בעברית, אולם קיימים ברשת אינטרנט מספר רב של אתרים, פורומים ואפילו מומחים המציעים שירותי "פריצה" והוספת תמיכה לשפה העברית ב-iPhone. אפל נוהגת בחו"ל להגיש תביעות נגד מספר גופים שעסקו ביבוא מקביל.

קגני: "שמעתי שיש כאן כמה חברות המפיצות iPhone, אני רוצה לומר לכם שאנחנו שוקלים את צעדינו, הן מסחרית והן משפטית. אנחנו מודעים לשוק האפור שנוצר כאן ל-iPhone ואף מודעים לפריצות התוכנה הנפוצות בארץ".

למרות התופעה הנרחבת של יבוא מקבילי ופריצות התוכנה במכשירי ה-iPhone, לקגני אין בינתיים בשורה לצרכן הישראלי: "ישראל לא נמצאת ברשימה של ההשקות הקרבות של iPhone בעולם. אין לי עדיין בשורות בנושא, אבל אנחנו עובדים על זה. יש לנו כוונות להשיק את המוצר ככל שיותר מוקדם".

"אנחנו רוצים להתחבר עם האנשים, ולא להיות מותג מרוחק. בניגוד לאחרים, אנחנו לא עושים פרסומות בטלוויזיה, למרות זאת המותג חזק מאוד. בניגוד לכל החברות האחרות שרק רוצות למכור, אנחנו בשטח"iDigital צפויה להכריז ביום ראשון על שיתוף פעולה עם ערוץ 10, במסגרתו תשיק 1,000 נגני iPod עם הדפס לייזר ייחודי בגב המכשיר, ברוח תוכנית הריאליטי "הישרדות".

למרות ההצלחה המסחרית של נגני המוסיקה iPod בישראל, תחום המוסיקה במדינה אינו בראש סדר העדיפויות של אפל, שכן קגני אומר: "אין לנו עדיין תוכנית להקמת חנות מוסיקה דיגיטלית (iTunes) בישראל". עם זאת הוא מדגיש ש"אפשר ליהנות ממוסיקה במחשב המקינטוש ובנגן ה-iPod גם ללא חנות מוסיקה מקוונת, לדוגמה עם אוספי דיסקים".

קגני אופטימי מאוד לגבי חדירת מחשבי המקינטוש בארץ. לדבריו, "החינוך נמצא ב-DNA של חברת אפל, אחד מכל שישה מחשבי מקינטוש שנמכרים בעולם קשור לחינוך. בארץ אנחנו רוצים לפנות לכל מוסדות החינוך הגבוה, להסביר ולהציג לסגל האקדמי ולסטודנטים את היתרונות שבמוצרי אפל".

ערן תור, מנכ"ל iDigital, מרחיב ואומר כי: "אנחנו במגעים עם כל מוסדות החינוך הגבוה בארץ. שני מוסדות אקדמיים בישראל יתחילו לעבוד עם מערכת של פודקאסטינג, לצורך שידור הרצאות ברשת. כמו כן זיהינו 51 מובילי דעת קהל במוסדות החינוך בארץ, שיציגו לסטודנטים בקמפוסים את חוויית החיים הדיגיטליים אותה אנחנו מציעים".

לדברי קגני, המותג אפל הצליח שכן בניגוד לחברות אחרות, אפל מנסה לשמור על קשר תמידי עם קהל הלקוחות שלה: "אנחנו רוצים להתחבר עם האנשים, ולא להיות מותג מרוחק. החברה עובדת על חוויית שימוש טובה במוצרים שלה. בניגוד לאחרים, אנחנו לא עושים פרסומות בטלוויזיה. גם במדינה מפותחת כמו איטליה אנחנו לא מפרסמים, ולמרות זאת המותג שם חזק מאוד. בניגוד לכל החברות האחרות שרק רוצות למכור, אנחנו בשטח".

תור מציין כי החברה תפתח במהלך הקיץ חנות iDigital ראשונה מסוגה בארץ, בקניון רמת אביב.

**נו, מה אתם אומרים?

מקור: הארץ

jayjay
17/05/08, 13:14
היי Magi :) ושבת שלום ידידי ,

מכיוון שתותי פתחה דיון על כך מוקדם יותר .. ומכיוון שהשקעת את מרצך בכתיבת שורות אלו ...

מאחד אני אותך לכאן !

תודה לך ! :)

mafysto
17/05/08, 17:57
היי Magi :) ושבת שלום ידידי ,

מכיוון שתותי פתחה דיון על כך מוקדם יותר .. ומכיוון שהשקעת את מרצך בכתיבת שורות אלו ...

מאחד אני אותך לכאן !

תודה לך ! :)

הוא לא זה שכתב את מה שהוא כתב :-|

Magister
17/05/08, 17:59
לא כתבתי, העתקתי תוך ציון המקור.
מנהג ישן ומקובל בפורום, לא?

jayjay
17/05/08, 18:02
לא כתבתי, העתקתי תוך ציון המקור.
מנהג ישן ומקובל בפורום, לא?

אכן כך Magi ! כאשר מעתיקים את המלל במלואו כפי שהוא ממקור מסויים .. נהוג לתת קרדיט על כך , וזה מה ש - Magister עשה והייתה טעות בציטוט שלי בנושא .

אני מתנצל .. ותודה על ההערה !

yoeli5
18/05/08, 08:12
חחחחח :cool:

mircil
18/05/08, 08:15
לא הבנתי למה תות צריכה לתת קישורים לכתבות אחרות במקום להעתיק את התוכן מהאתר ולפרסם קישור למקור .

תות
18/05/08, 08:37
לא הבנתי למה תות צריכה לתת קישורים לכתבות אחרות במקום להעתיק את התוכן מהאתר ולפרסם קישור למקור .

בוא אני אסביר לך למה
גלשתי לי להנאתי הרבה באתר דה מארקר החביב עלי
ולתדהמתי נתקלתי בכתבה הקשורה לאייפון,חשבתי וחשבתי מה אעשה עם הכתבה
על מנת שחברי לפורום גם יקראו אותה?
ואז קדח במוחי הרעיון ללנקק לכם,רעיון מדהים בעיני!!!

למה אני צריכה להעתיק את כל הכתבה לפה,לחפש את המקור ולחלק קרדיטים??

מה יותר פשוט מלהביא את המקור בעצמו? (המקור בשבילי זו הכתבה שאני נתקלתי בה)

יום טוב בתקווה שעכשיו הבנת!

mafysto
18/05/08, 17:58
בוא אני אסביר לך למה

זה קצת מציק אבל שיהיה, תודה =]

JustD
18/05/08, 21:25
בוא אני אסביר לך למה

במילה אחת : Wtf?
את יודעת זה לא כל כך קשה לעשות Copy Paste ולרשום נלקח מ The Marker .
דרך אגב אחלה מקור שעונה לשם "הכתבה שאני נתקלתי בה"

תות
18/05/08, 21:27
זה קצת מציק אבל שיהיה, תודה =]

מה מציק לא הבנתי?
קשה לעשות דאבל קליק על הלינק??

איפה הקושי ? איפה ההצקה?

בפרט שהכותרת ענינית לגמרי
בואונו נאמר שבעת קריאת הכותרת ידעתם לקראת מה אתם הולכים

אתם סתם קטנונים לדעתי

תות
18/05/08, 21:29
במילה אחת : Wtf?
את יודעת זה לא כל כך קשה לעשות Copy Paste ולרשום נלקח מ The Marker .
דרך אגב אחלה מקור שעונה לשם "הכתבה שאני נתקלתי בה"

כן זה גם ממש לא קשה להיכנס לקישור לחיץ

הבנתי אותכם ידידי
אני אמנע מלעניין אותכם:p

jayjay
18/05/08, 21:32
כן זה גם ממש לא קשה להיכנס לקישור לחיץ

הבנתי אותכם ידידי
אני אמנע מלעניין אותכם:p

תותי .. ערב טוב יקירה :)

את לא הולכת לשום מקום !!! את כאן .. ואת תמשיכי בלחדש את מוחנו המזדקן עד לצאתך לפנסיה ;)

רבותיי , זה קרה .. זה קורה וזה יכול לקרות בעתיד ! אך לגופו של עניין .. לא קרה כלום !

ערב טוב לכולם :D