מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Restore = פרטים אישיים לעד ?!

jayjay
07/05/08, 00:15
הנה ידיעה מעניינת שנתקלתי בה ...

רכשתם מכשיר חדש וביצעתם ריסטור למכשיר וכמובן .. הוא בשימוש אישי אצלכם לתקופה מסויימת כאשר הזנתם בו נתונים אישיים שלכם . עד שיום בהיר אחד , החלטתם למכור אותו כיד שנייה וכאות מחווה לקונה ורצון אישי שלכם בשמירת פרטיותכם .. אתם מבצעים שוב פעם ריסטור שכביכול חשבתם שזה מחק / דרס נתונים שהיו עד כה אצלכם במכשיר .

אך לא כך הדבר ! לפי הידיעה בקישור הבא : http://www.zdziarski.com/
מדבר הבחור על נסיונות שביצע על מכשירים שונים בכדי לבדוק באם באמת נתונים נמחקים לאחר ריסטור . הוא גילה הפתעה מעניינת , שלא ! נתונים שהזנתם דרך האייטונס .. נשמרים כקבצים בלתי נראים במכשיר וניתנים לראותם במידה מסויימת .

אז מי שמוכר את מכשירו כיד שנייה .. צריך לזכור זאת ! גם אלו שביצעו ריסטור בכדי לשלוח ולתקן מכשיר פרוץ שנדפק בדיעבד לחברת אפל .

מה אתם אומרים על כך מומחים יקרים שלנו ...

There is a CASE ...???

yoeli5
07/05/08, 00:22
מוזר צריך לבדוק מה קורה אחרי Virginze למחוק הכל ורק אז לעשות ריסטור אני חושב שכאשר מסנכרנים מחדש רושמים באייטונס שזה מכשיר חדש ואני מאמין שזה מוחק ראיות...

jayjay
07/05/08, 00:24
מוזר צריך לבדוק מה קורה אחרי Virginze למחוק הכל ורק אז לעשות ריסטור אני חושב שכאשר מסנכרנים מחדש רושמים באייטונס שזה מכשיר חדש ואני מאמין שזה מוחק ראיות...

אז מה שמעניין .. הבחור מדבר על כך שריסטור דרך האייטונס = פירמוט מהיר .. שלא ממש מוחק הכל !

yoeli5
07/05/08, 00:30
ניתן למומחים לבדוק ונראה בסה"כ אין הרבה מה להסתיר לדעתי ולא כולם יודעים לצפות באותם קבצים אז ככה אפשר להיות רגועים...

natish
07/05/08, 00:40
זה לא מפתיע אותי.
כבר ידוע שאחרי פריצה, אפל תדע שהמכשיר ניפרץ גם אם תעשו לו רסטור, verginize או אפילו ברית מילה.
השאלה היא בידיעה הזו איך אפשר להסיר/למחוק את הקבצים הניסתרים הללו...

terminator
07/05/08, 02:16
רוב האנשים כולל אותי לא נראה לי ששומרים דברים מיוחדים על המכשיר,ככה שאני בטח לא חושש מזה שאני אמכור אותו ויצליחו למצוא קבצים נסתרים כאלו ואחרים.
:)

nodigidi
07/05/08, 03:40
זה לא מפתיע אותי.
כבר ידוע שאחרי פריצה, אפל תדע שהמכשיר ניפרץ גם אם תעשו לו רסטור, verginize או אפילו ברית מילה.
השאלה היא בידיעה הזו איך אפשר להסיר/למחוק את הקבצים הניסתרים הללו...

מה, verginize משאיר שאריות??? :o

chovav
07/05/08, 05:48
הנה ידיעה מעניינת שנתקלתי בה ...

רכשתם מכשיר חדש וביצעתם ריסטור למכשיר וכמובן .. הוא בשימוש אישי אצלכם לתקופה מסויימת כאשר הזנתם בו נתונים אישיים שלכם . עד שיום בהיר אחד , החלטתם למכור אותו כיד שנייה וכאות מחווה לקונה ורצון אישי שלכם בשמירת פרטיותכם .. אתם מבצעים שוב פעם ריסטור שכביכול חשבתם שזה מחק / דרס נתונים שהיו עד כה אצלכם במכשיר .

אך לא כך הדבר ! לפי הידיעה בקישור הבא : http://www.zdziarski.com/
מדבר הבחור על נסיונות שביצע על מכשירים שונים בכדי לבדוק באם באמת נתונים נמחקים לאחר ריסטור . הוא גילה הפתעה מעניינת , שלא ! נתונים שהזנתם דרך האייטונס .. נשמרים כקבצים בלתי נראים במכשיר וניתנים לראותם במידה מסויימת .

אז מי שמוכר את מכשירו כיד שנייה .. צריך לזכור זאת ! גם אלו שביצעו ריסטור בכדי לשלוח ולתקן מכשיר פרוץ שנדפק בדיעבד לחברת אפל .

מה אתם אומרים על כך מומחים יקרים שלנו ...

There is a CASE ...???
JAYJAY

ראשית - התשובה לשאלתך טמונה בחתימתך.....
כשועל על אתה המומחה היקר שלנו ועם כמות ההשכלה שרכשת אין לך תשובה עדיין.......
מטרת ההשכלה היא להחליף מוח פנוי בראש פתוח !!!
בעבר היה "חופר" מקצוען בשם וינסטון אני בטוח שיש לו מה להגיד בנושא.
מוניטין של אלף שנים עשוי להיות תלוי במעשים של יום אחד....
בהצלחה.

jayjay
07/05/08, 09:10
JAYJAY

ראשית - התשובה לשאלתך טמונה בחתימתך.....
כשועל על אתה המומחה היקר שלנו ועם כמות ההשכלה שרכשת אין לך תשובה עדיין.......
מטרת ההשכלה היא להחליף מוח פנוי בראש פתוח !!!
בעבר היה "חופר" מקצוען בשם וינסטון אני בטוח שיש לו מה להגיד בנושא.
מוניטין של אלף שנים עשוי להיות תלוי במעשים של יום אחד....
בהצלחה.

שלום לך ידידי הנחמד ,
כשועל על כאן בפורום הנכבד אנני יכול להגדיר את כותרת שמי כמומחה כאן בבעיה .
איש פשוט מהפרברים אני , שתחום עיסוקיו לא מקשר את עיקריו בנושא הנ"ל .
עקב כך .. פונה אני למומחים " האמיתיים " כאן בתחום .. שמלאכת עבודתם נותנת אותות של פתרונות אמיתיים ויצירתיים ...
שמדי יום .. נהנה אני מהשכלתם הרבה .
לו והיה לי פתרון נאות .. לא הייתי שואל .. ובטח הייתי חולק עם עמיתיי את הידע והפתרון שיש בי .
:)

natish
07/05/08, 09:32
מה, verginize משאיר שאריות??? :o

משאיר ועוד איך.
verginize רק מתקן כמה "בעיות" במודם של המכשיר שהיו נוצרות על ידי פריצות בתוכנת anysim בגירסאותיה המוקדמות (102 ומטה אם אני זוכר נכון) כדי לאפשר לפרוץ את המכשיר עם anysim 111 ומעלה בלי ליצור נזק למודם.

בכל מקרה אפל יודעים אם פרצת את המכשיר, אתה לא יכול לטשטש את זה.
לא עם הכלים הפשוטים שיש היום. אפילו תוכנות הפריצה שיש היום לא מטשטשות את עקבות הפריצה לחלוטין.

jayjay
07/05/08, 09:36
משאיר ועוד איך.
verginize רק מתקן כמה "בעיות" במודם של המכשיר שהיו נוצרות על ידי פריצות בתוכנת anysim בגירסאותיה המוקדמות (102 ומטה אם אני זוכר נכון) כדי לאפשר לפרוץ את המכשיר עם anysim 111 ומעלה בלי ליצור נזק למודם.

בכל מקרה אפל יודעים אם פרצת את המכשיר, אתה לא יכול לטשטש את זה.
לא עם הכלים הפשוטים שיש היום. אפילו תוכנות הפריצה שיש היום לא מטשטשות את עקבות הפריצה לחלוטין.

היי נתי , האם תוכל לקחת את זה כפרוייקט ?! סתם .. בשביל האתגר ? :)
כפי שהבנתי עכשיו באתרים שונים בעולם .. הדבר חם ואתגרי ביותר עבור המומחים !

Kingstone
07/05/08, 13:43
מי שרוצה לדעת בקצרה איך עושים את השחזור:

אם אתם רוצים לעבוד לפי קוד אתי של משחזר (לא לפגוע במידע הקיים) תצטרכו לעשות את הדבר הבא:

להכין RAMDISK מיוחד שכולל בתוכו תוכנה שקוראת את הדיסק הקשיח /dev/disk0s1 ואז באמצעות חיבור USB למחשב לשלוח את הנתונים למחשב שיסתנכרן עם תוכנה שקוראת אותם.

ככה לא תגעו כלל בדיסק קשיח FLASH של האייפון ורק הכל על הזכרון.

זה בערך כמו להריץ LINUX BOOTABLE CD על מחשב PC מבחינת הרעיון.

בקיצר, הכל אפשר לשחזר...

idoa
07/05/08, 14:42
אני מניח ש-dfu כן משחזר לעומק.

Kingstone
07/05/08, 16:37
idoa,

DFU גם לא מוחק.

ההבדל בין DFU ל RESTORE רגיל הוא פשוט בהקשר של ה BASEBAND...

אחרי DFU אתה יכול להתקין גרסה עם BASEBAND נמוך יותר ובנוסף אפשר להכנס ל DFU גם אם קרתה תקלה חמורה באייפון מבחינת תוכנה.

iPhoner(?)
08/05/08, 02:00
הם יכולים לדעת גם על JailBreak פשוט, או רק על פריצה לסים?
בכל מקרה, ההארד דרייב לא אמור להתנקות מראיות מפלילות :) אחרי ש"דורסים" את התוכן שעליו- כלומר ממלאים את האייפון לגמרי?

jayjay
23/05/08, 11:10
טוב .. אז חרשתי קצת ומצאתי אופציה לביצוע מחיקה אשר לא תשאיר שום זכר במכשיר האייפון !

* אזהרה - יש לבצע את הפעולות כאן אך ורק במידה שאתם מתכננים למכור את מכשירכם או להחזיר את מכשירכם לחברת אפל !

* פעולה זו היא בגדר אחריותכם הבלעדית ואני לא אחראי לשום נזק שיכול להיווצר עקב פעולה זו למכשירכם !

הוראות הפעלה :

1. כנסו באינסטולר ותורידו סורס : http://www.iphonefreakz.com/repo.xml
2. תתקינו את Erase Utility תחת קטגורית : iPhonefreakz
3. כנסו SSH
4. העתיקו והדביקו את הפקודה הבאה :

;\ ‘{}’ usr/bin/find /var/mobile/ -type f -exec /usr/bin/shred -u

5. תמתינו לפרק זמן דיי ארוך לסיום הפקודה .. לא להתייאש זה לוקח הרבה זמן !
6. כאשר הפקודה תסתיים .. לא ישאר זכר לפרטיכם במכשיר .
7. תבצעו ריסטור ולאחר מכן תוכלו להעביר את מכשירכם מבלי לדאוג !

בהצלחה ! :cool:

Arad
23/05/08, 15:51
לדעתי זו לא בעיה באייפון, אלא דבר הקיים ברוב רכיבי האכסון...

כשאתה "מוחק" קובץ, מה שהמחשב בעצם עושה זה מרשה לכתוב על הזכרון של הקובץ שמחקת. הוא לא משנה אותו, כלומר הנתונים של הקובץ עדיין שם, אבל המחשב רואה אותה רק כמקום פנוי לכתיבה.
זה קיים גם בכל מחשב רגיל, ואם רק תורידו תוכנה שעוברת על כל הזכרון הפנוי שלכם תגלו כמה דברים עדיין קיימים במחשב- אם מחקתם את המידע על המחשב שלכם ולא יצרתם שום מידע חדש, תוכלו לשחזר אותו בלי בעיה.

דרך פשוטה למנוע את הבעיה הזו היא למחוק את כל המידע, ואז למלא מידע חדש במקומו, שיחליף את השאריות של המידע שמחקתם.

תקנו אותי אם אני טועה.

procomp
23/05/08, 17:46
wow טוב זה עדיין לא נורא רק פעםהבאה מי שיחשוב לשלוח לאפל לחשוב שנית