מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אז מחשבי הmac נועדו לאילו שימושים?

Sunset
06/05/08, 18:55
אני יודע שאומרים גרפיקה וכו' אבל אני שואל אותכם
היום לדוגמא מחשב ב6-5 אלף שקל נייד של מאק-בוק
לאיזה שימושים הוא משמש שהוא עולה כפול מממ איכותי רגיל ב3-4 אלף ?
אני דיי חדש בכל הנושא הזה ורציתי לבדוק אם באמת הצריכים שלי
תואמים..

Remo
06/05/08, 19:43
יותר טוב שתגיד מה הצרכים שלך, ואז נדע אם מק עונה עליהם (כנראה שכן...).

התשובה ל-"למה לשלם כפול?", תוכל לענות בעצמך... כמו שאדם קונה מרצדס אפילו שהוא יכול לקנות רכב שעולה פי 4 פחות אבל עדיין יעשה אותו דבר, וכמו כל מוצר שאתה קונה שעולה יותר ממוצרים דומים.

ותשובה אלטרנטיבית - טווח המחירים הגבוהים לא שמור למחשבי אפל בלבד, אפשר למצוא גם מחשבי Pc רגילים באותם מחירים או יותר.

orarbel
06/05/08, 20:12
יש הרבה שימושים למק:
בדיקת מיילים
גלישה בדפי אינטרנט
כתיבת מסמכים וגיליונות אלקטרוניים
שמיעת קבצי מוסיקה וצפייה בקבצי וידאו
ועוד..

אין הבדל בין מק לפיסי (לפחות מנסיוני) מלבד הממשק

aviranak
06/05/08, 20:29
יש הרבה שימושים למק:
בדיקת מיילים
גלישה בדפי אינטרנט
כתיבת מסמכים וגיליונות אלקטרוניים
שמיעת קבצי מוסיקה וצפייה בקבצי וידאו
ועוד..

אין הבדל בין מק לפיסי (לפחות מנסיוני) מלבד הממשק

כשתתחיל לערוך סאונד ווידאו ברמות מקצועיות תבין את ההבדל המאוד מאוד מאוד משמעותי...

orarbel
06/05/08, 20:38
צודק, אני כמובן התייחסתי לשימוש ביתי

harelevy10
06/05/08, 20:46
אני יגיד לך בדיוק מי צריך אותו ולמה הוא עולה כפול.... המחשבים באלה הם מחשבים מאוד מאוד חזקים, מהירים וכולי וכולי. עכשיו אני למשל עוסק בגרפיקה אבל יש לי פיסי (איזה חרא..). תתאר לך פוסטר של מטר על מטר לדוגמא, שאתה עושה עליו זום, בפוטושופ, וכול זה על מחשב שבקושי מחזיק. מה יצא לך?? אתה יכולה להזיז את הפוסטר טיפה, ללכת לחרבן ולחזור ורק אז הפוסטר יזוז איזה סנטימטר שמאלה. עם מק הכל הרבה יותר מהיר כי זה מחשב חזק מאוד. עכשיו הבנת למה הם עולים פי שניים? ולמה אני מת למק??? ולמה השימושים שלו זה גרפיקה, וכמו שאמרו מעליי סאונד ווידאו??
נראה שקיבלת הסבר......

exilim
06/05/08, 21:04
גם זה מותג

winston
06/05/08, 21:07
כשתתחיל לערוך סאונד ווידאו ברמות מקצועיות תבין את ההבדל המאוד מאוד מאוד משמעותי...
עם איזו תוכנה אתה עובד?
ומה ההבדל המאוד מאוד משמעותי?

winston
06/05/08, 21:08
אני יגיד לך בדיוק מי צריך אותו ולמה הוא עולה כפול.... המחשבים באלה הם מחשבים מאוד מאוד חזקים, מהירים וכולי וכולי. עכשיו אני למשל עוסק בגרפיקה אבל יש לי פיסי (איזה חרא..). תתאר לך פוסטר של מטר על מטר לדוגמא, שאתה עושה עליו זום, בפוטושופ, וכול זה על מחשב שבקושי מחזיק. מה יצא לך?? אתה יכולה להזיז את הפוסטר טיפה, ללכת לחרבן ולחזור ורק אז הפוסטר יזוז איזה סנטימטר שמאלה. עם מק הכל הרבה יותר מהיר כי זה מחשב חזק מאוד. עכשיו הבנת למה הם עולים פי שניים? ולמה אני מת למק??? ולמה השימושים שלו זה גרפיקה, וכמו שאמרו מעליי סאונד ווידאו??
נראה שקיבלת הסבר......
pc באותו תקציב לעולם יהיה חזק יותר

pokibatz
06/05/08, 22:00
אני יכול להעיד מבחינת עריכת וידיאו שעריכה במחשב מק הרבה יותר פשוטה והרבה יותר נוחה לעורך.

בתור עורך אני חייב יציבות של המחשב! הpc לצערי לא מספק את רמת היציבות כמו שמק מספק.
מבחינת נוחות:
הממשק מאוד חשוב לעורך ובמק פשוט הממשק הרבה יותר עוזר!(רק מי שנסה יודע)
המק (על אותו חומרה בידיוק) יותר מהיר.
ובכללי לפי דעתי המק שווה את ההשקעה הכספית.

winston
06/05/08, 22:05
מק עם חומרה זהה לpc לא יהיה מהיר יותר
ובכל מקרה זאת השוואה מגוחכת כי באותו תקציב הpc יהיה הרבה יותר חזק.

היציבות של לאופרד הוא לא דבר שיש להתפאר בו,
xp למשל היא מערכת הרבה יותר בשלה עם הרבה פחות בעיות כיום.

natish
06/05/08, 22:11
pc באותו תקציב לעולם יהיה חזק יותר

אתה טועה.
תסתכל על המחשב הנייד של דל ועל המחשב הנייד של אפל.
או איפלו על המחשב של hp לעומת המחשב של אפל (אין להם 13 אינץ') הבדלי המחירים לא כאלו גדולים.
ובמקרה של דל אפל נותנים מחיר יותר טוב

http://www.shopping.hp.com/webapp/shopping/computer_can_series.do?storeName=computer_store&category=notebooks&a1=Display+diagonal&v1=14.1&series_name=dv2700tbw_series

http://www.dell.com/content/products/category.aspx/notebooks?c=us&cs=19&l=en&s=dhs#subcats=&navla=55846~0~879654&navidc=Laptop%20Screen%20Size&navValc=13.3%22&a=55846~0~879654

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&node=home/shop_mac/family/macbook&sf=wHF2F2PHCCCX72KDY

ובקשר ל-xp נכון היא בשלה ויציבה מאוד (חבל שלקח לה 5 שנים להגיע לזה)
אבל בקרוב תצטרך להפרד ממנה...

winston
06/05/08, 22:21
1.אני דיברתי על מחשבים שולחניים, אנשים שמתעסקים בסאונד ווידאו לא משתמשים בנייד
אבל אם אתה מתעקש, אני יכול להראות לך גם ניידים משתלמים יותר
2.אני כבר מזמן משתמש בויסטה, מרוצה ממנה מאוד :)

pokibatz
06/05/08, 22:22
מק עם חומרה זהה לpc לא יהיה מהיר יותר
ובכל מקרה זאת השוואה מגוחכת כי באותו תקציב הpc יהיה הרבה יותר חזק.

היציבות של לאופרד הוא לא דבר שיש להתפאר בו,
xp למשל היא מערכת הרבה יותר בשלה עם הרבה פחות בעיות כיום.

אני מצטער אך אני לא מסכים ...
כאשר אתה עובד עם חומריי גלם של שעות של וידיאו המערכת היציבה ביותר לדעתי היא המק.
אני לא מק פאן או משהו כזה אך לנוכח עייני ראיתי עד כמה נוחה חזקה ויציבה מערכת המק לעומת הpc.

winston
06/05/08, 22:24
אז אתה יכול לדבר על סמך ההרגשה
אני יכול לדבר על סמך עובדות.
במחיר של המק שלך יכולת לקחת pc עם כפול זכרון ומעבד 4 ליבות במקום שתיים
ואז היית רואה כה חזקה המערכת :)

natish
06/05/08, 22:25
1.אני דיברתי על מחשבים שולחניים, אנשים שמתעסקים בסאונד ווידאו לא משתמשים בנייד
אבל אם אתה מתעקש, אני יכול להראות לך גם ניידים משתלמים יותר
2.אני כבר מזמן משתמש בויסטה, מרוצה ממנה מאוד :)

אני שמח בשימחת הוויסטה שלך :)
1. תתפלא יש הרבה שמשתמשים ב-macbook pro לעבודות של סאונד ווידאו
אני סתם נתתי דוגמא להשוואת מחירים
2. כשאתה עושה השוואה בין מחשבי אפל למחשבים אחרים אתה צריך להשוות לא למחשב
שבנית במפרט מ-ksp אלא מחשבי מותג כמו דל, hp וכו'.
3. אתה בין היחידים שאני מכיר שמרוצים מוויסטה, חוץ מזה תנסה להריץ וויסטה על נייד,
הסימפטיה שלך אליה תצנח קצת.

pokibatz
06/05/08, 22:29
אז אתה יכול לדבר על סמך ההרגשה
אני יכול לדבר על סמך עובדות.
במחיר של המק שלך יכולת לקחת pc עם כפול זכרון ומעבד 4 ליבות במקום שתיים
ואז היית רואה כה חזקה המערכת :)

דבר ראשון אני מסכים שזה הכל לפי הרגשה אך מה עדיף הרגשה טובה לגביי המחשב שלך או נתונים?

בכל מקרה כרגע יש לי pc quad עם 2 גיגה זיכרון אני מרוצה אך בשמחה הייתי ממיר אותו למק מקביל.

winston
06/05/08, 22:31
אני שמח בשימחת הוויסטה שלך :)
1. תתפלא יש הרבה שמשתמשים ב-macbook pro לעבודות של סאונד ווידאו
אני סתם נתתי דוגמא להשוואת מחירים
2. כשאתה עושה השוואה בין מחשבי אפל למחשבים אחרים אתה צריך להשוות לא למחשב
שבנית במפרט מ-ksp אלא מחשבי מותג כמו דל, hp וכו'.
3. אתה בין היחידים שאני מכיר שמרוצים מוויסטה, חוץ מזה תנסה להריץ וויסטה על נייד,
הסימפטיה שלך אליה תצנח קצת.
1.לעבודה רצינית עם אודיו/וידאו צריך כרטיסים שמקודדים
2.חשיבה טיפוסית של מקיסט, הרי אני יכול להרכיב pc שכל חלק בו מהמארז עד המסך יהיה יותר איכותי משל אפל ועדיין יעלה פחות ויהיה הרבה יותר חזק.
וכמובן שבניידים אני מדבר רק על מותגים :)
3.יש לי 2 ניידים עם ויסטה...

winston
06/05/08, 22:32
דבר ראשון אני מסכים שזה הכל לפי הרגשה אך מה עדיף הרגשה טובה לגביי המחשב שלך או נתונים?

בכל מקרה כרגע יש לי pc quad עם 2 גיגה זיכרון אני מרוצה אך בשמחה הייתי ממיר אותו למק מקביל.
אין בעיה, 20,000 שקל ויש לך mac pro עם מרובע ליבות :)

pokibatz
06/05/08, 22:34
חחח מסכים איתך לגביי המחירים ... כל עוד אפל לא תרד ממחירי ההפקרות שלה לא יהיה סיבה למערכות בישראל לעבור אליה..
לא כשמחירי הpc כל כך נמוכים וכל חודש יורדים עוד..

weekend_iphoner
06/05/08, 22:59
זו שאלה של דת. קשה לעבור מ-pc ל-mac ולהפך.

natish
06/05/08, 23:13
1.לעבודה רצינית עם אודיו/וידאו צריך כרטיסים שמקודדים
2.חשיבה טיפוסית של מקיסט, הרי אני יכול להרכיב pc שכל חלק בו מהמארז עד המסך יהיה יותר איכותי משל אפל ועדיין יעלה פחות ויהיה הרבה יותר חזק.
וכמובן שבניידים אני מדבר רק על מותגים :)
3.יש לי 2 ניידים עם ויסטה...

1. דאאא :)
2. אני לא מקיסט ולא מחשיב את עצמי לאחד כזה. פשוט אני אומר שאפל זה מותג כמו דל או hp ולכן תשווה את המחשבים (מפרט, מחיר וכו') הללו ולא מחשבים בבניה אישית.
3. אני משתתף בצערך :), יש לי נייד עם xp ולחבר טוב יש נייד (עם מפרט זהה לשלי) עם וויסטה ותאמין לי שהוא מקלל את היום שהוא ביקש את הנייד שלו עם ויסטה

winston
06/05/08, 23:21
1.ובגלל זה לא נייד...
2.בניידים כן, כי יש לזה חשיבות, במחשבים נייחים זה חסר חשיבות (ואפילו להיפך)
3.שניהם עם 2gb זכרון ומעבד כפול ליבה, ואין לי תלונות

natish
06/05/08, 23:36
1.ובגלל זה לא נייד...
2.בניידים כן, כי יש לזה חשיבות, במחשבים נייחים זה חסר חשיבות (ואפילו להיפך)
3.שניהם עם 2gb זכרון ומעבד כפול ליבה, ואין לי תלונות

1. יש ניידים שלא נופלים מנייחים בביצועים. אומנם הם יותר יקרים והם לא כל כך ניידים אבל עדיין...
2. לדעתי אתה טועה, מחשב מותג זה מחשב מותג נייד או לא ואם אתה משווה מק למחשב אחר אז תעשה את ההשוואה למחשב מותג אחר.
3. זה שאין לך תלונות זה יפה מאוד ואני שמח (באמת :)) אבל אם תשווה את הביצועים של מק עם מפרט דומה אתה תראה שה-pc עם הויסטה נופל בביצועים בהרבה בחינות.

winston
06/05/08, 23:46
1.אבל הם לא מתאימים לעריכת אודיו/וידאו, בטח לא כמו נייחים
2.אין לאף מותג מארז ברמה של LIAN-LI, ספק ברמה של PC P&C, מסך ברמה של EIZO וכו'
גם החלקים כמו לוחות האם מיוצרים ע"י חברות OEM נחותות כמו FOXCONN
הזכרונות משתמשים בצ'יפים פחות טובים ובPCB פחות איכותי משל חברות כמו CORSAIR או OCZ
וכו'
3.תלוי, אתה משווה ספארי לאקספלורר? אז אתה צודק
תשווה פוטושופ לפוטושופ על מפרט זהה, או פיירפוקס, ההבדלים יהיו זניחים
וזה בלי להתייחס לכך שהPC עלה הרבה פחות
(מקודם הרכבתי בשביל הקטע מפרט לנייד בדל, 1174 דולר, עם 4 ג'יגה זכרון, כרטיס מסך לא מובנה וכל השאר זהה למק בוק הכי יקר)
אגב פוטושופ, את זה ראית? :)

http://www.tuaw.com/2008/04/03/photoshop-cs4-64-bit-in-windows-only-32-bit-in-os-x/

natish
07/05/08, 00:00
1.אבל הם לא מתאימים לעריכת אודיו/וידאו, בטח לא כמו נייחים
2.אין לאף מותג מארז ברמה של LIAN-LI, ספק ברמה של PC P&C, מסך ברמה של EIZO וכו'
גם החלקים כמו לוחות האם מיוצרים ע"י חברות OEM נחותות כמו FOXCONN
הזכרונות משתמשים בצ'יפים פחות טובים ובPCB פחות איכותי משל חברות כמו CORSAIR או OCZ
וכו'
3.תלוי, אתה משווה ספארי לאקספלורר? אז אתה צודק
תשווה פוטושופ לפוטושופ על מפרט זהה, או פיירפוקס, ההבדלים יהיו זניחים
וזה בלי להתייחס לכך שהPC עלה הרבה פחות
(מקודם הרכבתי בשביל הקטע מפרט לנייד בדל, 1174 דולר, עם 4 ג'יגה זכרון, כרטיס מסך לא מובנה וכל השאר זהה למק בוק הכי יקר)
אגב פוטושופ, את זה ראית? :)

http://www.tuaw.com/2008/04/03/photoshop-cs4-64-bit-in-windows-only-32-bit-in-os-x/

טוב זה ניגזר מהחלטה של אפל להטמיע את cocoa בתור api עיקרי

בקשר לביצועים, אני לא מתכוון לתוכנות כמו ספארי או אקספלורר (למרות שאני מצדיק אותך שספארי עדיפה על אקספלורר פי כמה)
אני מדבר על ביצועי המחשב על שימוש "מושכל" של הזיכרון. על מערכת מגושמת שזוללת משאבים בשם ויסטה שמשתרעת של יותר מ-50 מיליון שורות קוד לעומת ה-os-x

בקשר למחירים, יש הבדל במחיר בין סובארו b4 (שהיא מדהימה לדעתי) לבין אאודי a6
לא?
הסיבה היא הנדסת אנוש והשקעה בפרטים קטנים שנותנים חווית משתמש אחרת לגמרי.
ושוב אני מדבר כבעל נייד של hp שהוא מצוין לדעתי אבל המק שלי נותן חווית משתמש אחרת לגמרי...

לגבי המפרט, מחשב בהזמנה אישית תמיד יהיה חזק יותר אבל הטענה שלי היא שאתה משווה מק למחשב אחר תשווה אותו למחשב מותג מכיוון שאפל היא חברת מותג בדומה לדל או hp או לנובו (שניקרא לו מותג למען הסר ספק :)) דרך אגב תבדוק כמה עולה סוני וואיו עם מפרט דומה ;)

winston
07/05/08, 00:06
1.ספארי מהיר מאקספלורר, אבל עדיף? לא בטוח בכלל, בעיקר בגלל התאימות, במיוחד בישראל
2.ניהול הזכרון בויסטה הוא מצויין, זה שאתה רואה שכולו תפוס לא אומר שזה המצב, זה בסה"כ Caching שהמערכת עושה. וכן, זאת מערכת הרבה יותר מורכבת, כי מיקרוסופט שומרים על תמיכה לאחור (בגלל זה הם לא נפתרים למשל מהרג'יסטרי) ובנוסף יש להם משימה לא פשוטה שאין לאפל, לתמוך בכל רכיב חומרה קיים ובהמון תוכנות (לא ה4 וחצי שקיימות למק...)
3.שוב ההשוואה של מכונית יוקרה למכונית זולה יותר, ההשוואה הנכונה היא שבמחיר שאתה קונה Bmw (מק) אתה יכול לקנות למבורגיני...

אתם פשוט ילדים שנישבו :)

natish
07/05/08, 00:21
1.ספארי מהיר מאקספלורר, אבל עדיף? לא בטוח בכלל, בעיקר בגלל התאימות, במיוחד בישראל
2.ניהול הזכרון בויסטה הוא מצויין, זה שאתה רואה שכולו תפוס לא אומר שזה המצב, זה בסה"כ Caching שהמערכת עושה. וכן, זאת מערכת הרבה יותר מורכבת, כי מיקרוסופט שומרים על תמיכה לאחור (בגלל זה הם לא נפתרים למשל מהרג'יסטרי) ובנוסף יש להם משימה לא פשוטה שאין לאפל, לתמוך בכל רכיב חומרה קיים ובהמון תוכנות (לא ה4 וחצי שקיימות למק...)
3.שוב ההשוואה של מכונית יוקרה למכונית זולה יותר, ההשוואה הנכונה היא שבמחיר שאתה קונה Bmw (מק) אתה יכול לקנות למבורגיני...

אתם פשוט ילדים שנישבו :)

שמע אם בהקנטות עסקינן, אז בתור "ילד שנישבה" אני יכול לקרוא לתומכי חלונות נילהבים בתור צרי אופקים ;) אבל בוא לא נגיע לזה...

בקשר לויסטה אני ממליץ על מספר מאמרים שמצאתי:
http://www.informationweek.com/news/windows/showArticle.jhtml?articleID=196800670&pgno=1&queryText=&isPrev=

http://chris.pirillo.com/2007/08/30/mac-os-x-leopard-vs-microsoft-windows-vista/

בקשר לתאימות של הספארי, אתה יכול לומר את אותו הדבר לגבי פיירפוקס או אופרה.
יש תוספים לכל הדפדפנים הללו שמתאימים אותם לאתרים (דרך אגב הנכון הוא שהתאימות היא הפוכה. האתרים פה בארץ הם לא מותאמים לתקן בינלאומי בהם תומכים הדפדפנים שציינתי)

אם ויסטה הייתה צריכה לתמוך ברכיבי חומרה רבים כל כך אז תסביר לי את בעיות התאימות שהיו בהתחלה לויסטה ושיש עד היום לגבי כרטיסי מסך של nvidia (פחות נפוץ אבל ישנו)

למק יש יותר מ-4 תוכנות וחצי, יש 5 :)
יש מגוון עצום של תוכנות למק שהם בקוד פתוח. דבר שאותו אתה לא יכול לחלום לעשות על חלונות

בקשר ל- ב.מ.ו ולמבורגיני... יאללה נסכים איתך למרות שיש מחשבי custom שעולים עשרות אלפי שקלים ואומנם לא בדקתי אבל אני בספק אם הם עולים על המק פרו (לא מקבוק...)

ועוד משהו שמצאתי על השוואה בין ויסטה ל-os-x
http://www.popularmechanics.com/technology/reviews/4258725.html?page=2

chovav
07/05/08, 07:10
נתי ווינסטון המקצוענים והיקרים
למרות הכרותינו בפורום בנושאים שונים ומגוונים
בנושא שלשמו התכתבתם, אין תשובה מוכחת ואחידה לגבי בחירת מותג זה או אחר.
גם בנושא המחיר, יש שינוי משמעותי בין מק, סוני, HP ואחרים וזאת עקב פיתוח תוכנות
ייחודיות לעריכת ווידאו ושמע למק, כנ"ל גם למחשבי סוני, שעלות הכנסתם לשימוש במחשב דורש
הגדלת התקציב הכללי ברכישת המחשב.
לגבי הביצועים של המחשבים המדוברים כאשר מדובר בייצור זהה של רכיבים מלבד הלוח אם,
השיפור יהיה בתכנון נכון של הרכיבים ע"ג לוח האם ונטרול של השפעות א"מ חיצוניות.
בתצורה זהה לשאר המחשבים הביצועים זהים, הבחירה של מק ע"פ PC היתה נחלת העבר
בשימוש ממשק ישן מול החדשנות שמק הביאה לעולם, חיבורים, תוכנות, מחברים מהירים וכדו'.
בזמננו התקנים בין המחשבים זהים למרות שישנה מגמה של שיפור החיבורים במק אבל
עקב בחירה בטכנולוגיה שונה, שהינה שוות ערך לטכנולוגיה שונה ב-PC.
לגבי מחשבים שולחניים לעריכת ווידאו - מדובר בטכנולוגיה מתקדמת מאוד בשוק התעשייתי
שבו זמן = כסף, וחסכון בזמן העריכה בזמן אמת הוא זה שיתן את הטון לקנייה בעתיד.
ישנם חברות אחרות הנותנות את הטון כדוגמת CANOPUS המשחררת מידי שנה סוג חדש
של כרטיס לעריכה ווידאו המשפר באופן מדהים את הביצועים משנים עברו ומטכנולוגיות חדשות\ישנות
כדוגמת HD (אבחנה גבוהה) הפלטפורמה חשובה.
עסק קטן המכניס בחודש מעריכת ווידאו כ-30000 שקלים ועמוס בעבודה עריכה, בשיקול כלכלי
מחשב שיחסוך 25 אחוז מזמן העריכה ויעלה 40000 שקלים, בחישוב שנתי העלות משתלמת.
לגבינו אנו העורכים ווידאו ללא כרטיס עריכה (חומרה) ההבדלים הם בסוג התוכנה שבשימוש
כאשר חלקן מובנות במערכת ההפעלה (תשלום סופי על המחשב גבוה), הזמן חשוב אבל לא עד כדי
השקעה כספית המצדיקה את התחביב שאנו עמלים עליו.
אני מצרף לכם סקירה מקצועית של סוגי המחשבים ששוחחתם בניכם, בקיצור הדרך הבא

http://www.pcworld.com/product/compare?orig_url=%2Fproduct%2Freviewfinder.html%3F page%3D1%26id%3D6%26subcatid%3D25%26prod_mfr_id%3D %26att_934%3D%26att_926%3D%26att_923%3D%26att_1273 %3D%26att_966%3D%26prod_price%3D%26sort_by%3D2&chart_title=All+Notebooks&prodid=31020&prodid=30450&prodid=30318&prodid=30143&prodid=30189&prodid=30190&prodid=30884&prodid=30268&prodid=30885&prodid=30286

http://www.pcworld.com/product/compare?orig_url=%2Fproduct%2Freviewfinder.html%3F page%3D3%26id%3D8%26subcatid%3D%26prod_mfr_id%3D%2 6att_497%3D%26att_486%3D%26att_1274%3D%26prod_pric e%3D%26sort_by%3D2&chart_title=All+Desktop+PCs&prodid=30895&prodid=30702&prodid=30453&prodid=30471&prodid=30390&prodid=30257&prodid=29958&prodid=30438&prodid=29853&prodid=30120

שימו לב - שהמק מוכנס בקטגוריית הבדיקות והביצועים, משמע ששניכם צדקתם בתגובתכם
אולם אף אחד לא יודע כמה הרבה עליו לדעת בכדי לדעת כמה מעט הוא יודע.... (פתגם - ללא הסקת מסקנות אישיות)

בלמים טובים במכונית אינם מגינים מפני חוסר בלמים - בהתנהגות......

בשורות טובות

winston
07/05/08, 07:41
שמע אם בהקנטות עסקינן, אז בתור "ילד שנישבה" אני יכול לקרוא לתומכי חלונות נילהבים בתור צרי אופקים ;) אבל בוא לא נגיע לזה...

בקשר לויסטה אני ממליץ על מספר מאמרים שמצאתי:
http://www.informationweek.com/news/windows/showArticle.jhtml?articleID=196800670&pgno=1&queryText=&isPrev=

http://chris.pirillo.com/2007/08/30/mac-os-x-leopard-vs-microsoft-windows-vista/

בקשר לתאימות של הספארי, אתה יכול לומר את אותו הדבר לגבי פיירפוקס או אופרה.
יש תוספים לכל הדפדפנים הללו שמתאימים אותם לאתרים (דרך אגב הנכון הוא שהתאימות היא הפוכה. האתרים פה בארץ הם לא מותאמים לתקן בינלאומי בהם תומכים הדפדפנים שציינתי)

אם ויסטה הייתה צריכה לתמוך ברכיבי חומרה רבים כל כך אז תסביר לי את בעיות התאימות שהיו בהתחלה לויסטה ושיש עד היום לגבי כרטיסי מסך של nvidia (פחות נפוץ אבל ישנו)

למק יש יותר מ-4 תוכנות וחצי, יש 5 :)
יש מגוון עצום של תוכנות למק שהם בקוד פתוח. דבר שאותו אתה לא יכול לחלום לעשות על חלונות

בקשר ל- ב.מ.ו ולמבורגיני... יאללה נסכים איתך למרות שיש מחשבי custom שעולים עשרות אלפי שקלים ואומנם לא בדקתי אבל אני בספק אם הם עולים על המק פרו (לא מקבוק...)

ועוד משהו שמצאתי על השוואה בין ויסטה ל-os-x
http://www.popularmechanics.com/technology/reviews/4258725.html?page=2

1.נתחיל מהסוף, תסתכל על ההשוואה שצירפת, אלו לא מפרטים זהים (מעבד 2.4GHZ לעומת 2GHZ)
2.התאימות לתקן הבינלאומי פחות מעניינת, כי אקספלורר יודע להתמודד גם איתם :)
3.התמיכה הלקוייה של ויסטה ברכיבים של NVIDIA (שגרמה לתביעה ייצוגית) היא מקרה בודד, נדיר יחסית (לא סתם הגיע לתביעה) שנפתר בסופו של דבר. ועדיין יש לה תמיכה במאות אלפי התקני חומרה... אתה לא מוגבל ל2 סוגי מצלמות, 4 כרטיסי מסך וכו'
4.אני ממש לא חושב שלמק יש יותר תוכנות קוד פתוח מאשר לחלונות, בטח לא יותר מלינוקס
אז לא הבנתי למה "רק אפשר לחלום בחלונות"
5.מק פרו הוא שרת, הוא משתמש במעבד XEON, רק שהוא יקר יותר
תכנס לאתר של DELL, תרכיב שרת עם שני מעבדי XEON מרובעי ליבה, 8 ג'יגה זכרון ותראה שזה עולה פחות :)

natish
07/05/08, 09:21
1.נתחיל מהסוף, תסתכל על ההשוואה שצירפת, אלו לא מפרטים זהים (מעבד 2.4GHZ לעומת 2GHZ)
2.התאימות לתקן הבינלאומי פחות מעניינת, כי אקספלורר יודע להתמודד גם איתם :)
3.התמיכה הלקוייה של ויסטה ברכיבים של NVIDIA (שגרמה לתביעה ייצוגית) היא מקרה בודד, נדיר יחסית (לא סתם הגיע לתביעה) שנפתר בסופו של דבר. ועדיין יש לה תמיכה במאות אלפי התקני חומרה... אתה לא מוגבל ל2 סוגי מצלמות, 4 כרטיסי מסך וכו'
4.אני ממש לא חושב שלמק יש יותר תוכנות קוד פתוח מאשר לחלונות, בטח לא יותר מלינוקס
אז לא הבנתי למה "רק אפשר לחלום בחלונות"
5.מק פרו הוא שרת, הוא משתמש במעבד XEON, רק שהוא יקר יותר
תכנס לאתר של DELL, תרכיב שרת עם שני מעבדי XEON מרובעי ליבה, 8 ג'יגה זכרון ותראה שזה עולה פחות :)

1. מפרטים שונים במקצת אבל עובדה שהחברה שם בחרו לקחת אותם. שים לב לעובדה שהמחשב של דל יקר יותר מה-imac
2. טעות ידידי, זה לא שהאקספלורר יודע להתמודד עם התאימות אלא זה שבונים אתרים לפי היכולות של האקספלורר מכיוון שהוא הכי נפוץ בארץ
4+3. התמיכה הלקויה של ויסטה ברכיבי חומרה בתחילת דרכה הייתה רחבה יותר מאשר במאיצים של nvidia זו הייתה רק דוגמא ואם אתה כבר מכניס כאן לינוקס (שהוא קרוב יותר ל-os-x דרך אגב...) אז גם ללינוקס יש בעיות תאימות להרבה דברים.
ורוב הדברים שתוכל להתקין על לינוקס תוכל גם להתקין על מק. לא כך הדבר לגבי חלונות.
5. נכון שלמק פרו יש מעבדי xeon אבל מאיפה הגעת לזה שהוא שרת?
רוב המשתמשים בו (אם לא כולם) משתמשים בו לעריכה של ווידאו, גרפיקה וסאונד.

winston
07/05/08, 09:34
1.מעבד חזק יותר ב20% במק, זה לא ממש מייצג
2.לא הבנת אותי, אקספלורר יודע להתמודד גם עם אתרים שכתובים עפ"י התקן הבינלאומי וגם עם אתרים שנבנו עם כלים של מיקרוסופט ומותאמים לאקספלורר, אתה יכול להמשיך לשכנע את עצמך שYNET עובד מצויין על הספארי שלך. :)
3+4.כל נסיון להשוות תמיכה בחומרה של מק לעומת חלונות היא פשוט מגוחכת, התמיכה של ויסטה בחומרה גדולה אלפי מונים מהתמיכה של לאופרד, גם התמיכה של הפצות נפוצות של לינוקס כמו אובונטו גדולה הרבה יותר.
לא חוכמה לקחת מערכת הפעלה בימיה הראשונים ולשפוט אותה, כמו שאני לא הזכרתי את הבעיות של הלאופרד בגירסה הראשונה ;).
כיום התמיכה של ויסטה בחומרה טובה מאוד!
אגב, ממש לא רוב הדברים שאפשר להתקין על לינוקס אפשר להתקין על מק, אין אפילו אמולטור שמאפשר את זה
(בסגנון WINE) למרות שה OS X מבוססת על FREE BSD.
בסופו של יום, מגוון התוכנות שקיים לחלונות פשוט עצום ליד זה של מק,
על כל תוכנה שיש לך למק, אני יכול לתת לך 10 לחלונות שעושות את העבודה לא פחות טוב, אתה לא יכול לעשות את ההיפך.
5.קודם כל, הוא מגיע עם מערכת הפעלה Mac OS X Server :)
אבל חוץ מזה, מה הופך אותו לפחות שרת מכל שרת TOWER אחר של דל או HP?
אבל גם אם הוא לא שרת, תמיד אפשר לקחת לוח של TYAN ולשים עליו 2 מעבדים :)

jackbauer
07/05/08, 09:39
חברים, הויכוח הזה יכול להימשך עוד שנים על גבי שנים...
בלי קשר לביצועים ולמה יקר יותר או פחות,
מהניסיון האישי שלי עם מק, מדובר במחשב מצוין ומערכת הפעלה מצוינת - אבל מה... היא מכוונת למשתמשים אמריקאיים (או יותר נכון דוברי אנגלית).
למה הכוונה? ישנה תמיכה של המערכת בעברית אולם התוכנות השונות מסתבכות עם עברית ודורשות יותר מידי התאמות וטלאים על מנת שיעבדו כמו שצריך.
לדוגמא אופיס (גם בחדש) שעדיין לא תומך בעברית ולכן צריך ננו אופיס.
לדוגמא כתוביות לסרטים שבניגוד ל WIN - לא נתמכות באופן מובנה ב quicktime או יותר קריטי - front row.

ובואו נדבר על Messenger נורמלי ב MAC... אפילו שיחת וידאו אי אפשר לעשות :(

אז נכון שאפשר להגיע לתוצאות הרצויות על ידי טלאים וכל מיני סקריפטים ל firefox וכו'
אבל השאלה היא למה לעשות את זה כשחלונות תומכת בזה באופן מובנה?

אני אישית חזרתי לחלונות ואף יותר מזה - ל VISTA ופשוט מאושר מכל רגע... הכל עובד ועובד מצוין!
לא הבנתי למה כולם משמיצים אותה... אחלה מערכת הפעלה!

winston
07/05/08, 09:42
תשמע, לויסטה יש את המגרעות שלה
הן נובעות מעיקר מאילוצים שיש למיקרוסופט של תמיכה לאחור.
אבל בשורה התחתונה, היא אחלה מערכת הפעלה (במיוחד עם Sp1).
הלאופרד אולי ידידותי יותר, ויסטה מפצה על כך בדברים אחרים :)

natish
07/05/08, 09:54
1.מעבד חזק יותר ב20% במק, זה לא ממש מייצג
2.לא הבנת אותי, אקספלורר יודע להתמודד גם עם אתרים שכתובים עפ"י התקן הבינלאומי וגם עם אתרים שנבנו עם כלים של מיקרוסופט ומותאמים לאקספלורר, אתה יכול להמשיך לשכנע את עצמך שYNET עובד מצויין על הספארי שלך. :)
3+4.כל נסיון להשוות תמיכה בחומרה של מק לעומת חלונות היא פשוט מגוחכת, התמיכה של ויסטה בחומרה גדולה אלפי מונים מהתמיכה של לאופרד, גם התמיכה של הפצות נפוצות של לינוקס כמו אובונטו גדולה הרבה יותר.
לא חוכמה לקחת מערכת הפעלה בימיה הראשונים ולשפוט אותה, כמו שאני לא הזכרתי את הבעיות של הלאופרד בגירסה הראשונה ;).
כיום התמיכה של ויסטה בחומרה טובה מאוד!
אגב, ממש לא רוב הדברים שאפשר להתקין על לינוקס אפשר להתקין על מק, אין אפילו אמולטור שמאפשר את זה
(בסגנון WINE) למרות שה OS X מבוססת על FREE BSD.
בסופו של יום, מגוון התוכנות שקיים לחלונות פשוט עצום ליד זה של מק,
על כל תוכנה שיש לך למק, אני יכול לתת לך 10 לחלונות שעושות את העבודה לא פחות טוב, אתה לא יכול לעשות את ההיפך.
5.קודם כל, הוא מגיע עם מערכת הפעלה Mac OS X Server :)
אבל חוץ מזה, מה הופך אותו לפחות שרת מכל שרת TOWER אחר של דל או HP?
אבל גם אם הוא לא שרת, תמיד אפשר לקחת לוח של TYAN ולשים עליו 2 מעבדים :)

1. אתה מתעלם משאר הכתבות שהוספתי שמשוות את מערכות ההפעלה (אל תתעצל גם אם זה באנגלית)
2. לצערי זה אתה שלא הבנת, אם אתה אומר שהאקספלורר מתמודד טוב עם אתרים שניבנו עבורו (דאאא :rolleyes:). וחוץ מזה עזוב את נושא הדפדפנים.
פיירפוקס עדיף על שניהם (וגם לו יש בעיות תאימות מה תגיד על זה :)).

3+4 נכון אין wine אבל יש את פרללס או פיוז'ן או בוטקמפ איתה אתה יכול להריץ מערכת הפעלה ניפרדת (גם לינוקס) בתוך המק או לצד ה-os-x מבלי להרגיש את ההבדל (שים לב שבסקירות שחובב הוסיף המחשבים ניבדקו עם ויסטה- גם המק)
מק על pc אומנם היום כבר אפשר להתקין אבל רשימת הבעיות שיש עם זה היא גדולה
ודרך אגב אתה כנראה לא מודע לכמות התוכנות שיש למק (גם אני עד לא מזמן) וההשוואה בכמות התוכנות היא תפלה מכיוון שהתפוצה של חלונות גדולה פי כמה וכמה מהתפוצה של os-x ולכן גם כמות התוכנות שיש לכל אחת ממערכות ההפעלה.
חוץ מזה אם יש תוכנה אחת מצוינת למה שאני אצטרך עוד 10 ;)

5. המק פרו מבחינת הביצועים שלו עולה על כל tower שיש הן מבחינת הביצועים שלו והן מבחינת האפשרויות שיש לשיפור החומרה.
ואף על פי המחיר הגבוהה שלו אנשי מקצוע מעדיפים להשתמש בו ולא כי הוא יותר יפה או מגניב, אלא כי הם מעריכים את הביצועים שלו.

natish
07/05/08, 10:00
חברים, הויכוח הזה יכול להימשך עוד שנים על גבי שנים...
בלי קשר לביצועים ולמה יקר יותר או פחות,
מהניסיון האישי שלי עם מק, מדובר במחשב מצוין ומערכת הפעלה מצוינת - אבל מה... היא מכוונת למשתמשים אמריקאיים (או יותר נכון דוברי אנגלית).
למה הכוונה? ישנה תמיכה של המערכת בעברית אולם התוכנות השונות מסתבכות עם עברית ודורשות יותר מידי התאמות וטלאים על מנת שיעבדו כמו שצריך.
לדוגמא אופיס (גם בחדש) שעדיין לא תומך בעברית ולכן צריך ננו אופיס.
לדוגמא כתוביות לסרטים שבניגוד ל WIN - לא נתמכות באופן מובנה ב quicktime או יותר קריטי - front row.

ובואו נדבר על Messenger נורמלי ב MAC... אפילו שיחת וידאו אי אפשר לעשות :(

אז נכון שאפשר להגיע לתוצאות הרצויות על ידי טלאים וכל מיני סקריפטים ל firefox וכו'
אבל השאלה היא למה לעשות את זה כשחלונות תומכת בזה באופן מובנה?

אני אישית חזרתי לחלונות ואף יותר מזה - ל VISTA ופשוט מאושר מכל רגע... הכל עובד ועובד מצוין!
לא הבנתי למה כולם משמיצים אותה... אחלה מערכת הפעלה!

חוסר התמיכה של אופיס לעברית נובעת משיקולים של מיקרוסופט ולא של אפל.

לגבי כתוביות, גם המדיה פלייר לא יודע להריץ כתוביות באופן מובנה וגם בכלל בעיית הקודקים שלו היא נוראית. vlc המצוינת קיימת גם למק וגם לחלונות והיא עושה את העבודה הכי טוב לדעתי

מסנג'ר יש גם למק (של מיקרוסופט) ואני לא יודע מה הבעיה הוא תומך בוידאו אחלה
גם תוכנות אחרות כגון adium תומכות מצוין בשיחות וידאו.

נכון שהוויכוח יכול להמשך לעד אבל מה איכפת לך, אני נהנה משיחה ודיון עם וינסטון.
אין פה שום דבר אישי. להיפך אני מעריך מאוד את וינסטון :)

winston
07/05/08, 10:02
1.חוסר זמן :) אבל אתה יכול להביא את הטענות העיקריות, אני בטוח שאני יכול להתמודד איתן
2.עדיין לא הבנת :) האקספלורר גם יודע להתמודד עם אתרים שנבנו "עבורו" וגם עם אתרים עפ"י התקן
בנושא התאימות הוא מנצח בנוקאוט. ונכון, פיירפוקס טוב יותר, אבל בחלונות אתה יכול להשתמש בietab, תוסף מצויין לפיירפוקס שפותר בעיות תאימות.
3+4 נו באמת, מכונה וירטואלית או התקנה נוספת של ויסטה לא אומרת שיש לו תמיכה בתוכנות של לינוקס או חלונות. אני מודע לכמות התוכנות שיש למק, אי אפשר להשוות את זה לחלונות, אתה יכול להאשים את התפוצה אבל בסופו של יום זאת העובדה.
5.ממש לא... אמרתי לך, אני יכול בקלות לבנות מחשב מקביל (גם מותג) חזק יותר (יותר זכרון, דיסקים בממשק Scsi) עםיותר אפשרויות לשיפור החומרה במחיר נמוך יותר.

Remo
07/05/08, 10:06
מסנג'ר יש גם למק (של מיקרוסופט) ואני לא יודע מה הבעיה הוא תומך בוידאו אחלה
גם תוכנות אחרות כגון adium תומכות מצוין בשיחות וידאו.

אני קורא בשקט את הדיון, ובגדול אני מסכים איתך נתי.
רק לגבי המסנג'ר, אני לא יודע מאיפה אתה שואב את המידע הזה בנוגע לתמיכה בשיחות וידיאו.
עד היום, המסנג'ר במק לא תמך בוידיאו. לאחרונה שוחררה גירסה למסנג'ר שתומכת בוידיאו, אבל היא מיועדת לשימוש משרדי בלבד (לא ניתן להתחבר עם חשבונות פרטיים).
לגבי אדיום, היא מעולם לא תמכה בוידיאו.

כך שממש לא ניתן להשתמש בשיחות וידיאו עם מסנג'ר במק.

jackbauer
07/05/08, 10:13
חוסר התמיכה של אופיס לעברית נובעת משיקולים של מיקרוסופט ולא של אפל.

לגבי האופיס - אני מניח שאתה מבין שבתור משתמש לא מעניין אותי מי אשם בחוסר התמיכה אלא פשוט העובדה שחסרה התמיכה...

לגבי כתוביות, גם המדיה פלייר לא יודע להריץ כתוביות באופן מובנה וגם בכלל בעיית הקודקים שלו היא נוראית. vlc המצוינת קיימת גם למק וגם לחלונות והיא עושה את העבודה הכי טוב לדעתי

המדיה פלייר תומך בכתוביות באופן מובנה (לפחות הגירסה האחרונה שלו)
כמו גם המדיה סנטר אגב.

נכון שהוויכוח יכול להמשך לעד אבל מה איכפת לך, אני נהנה משיחה ודיון עם וינסטון.
אין פה שום דבר אישי. להיפך אני מעריך מאוד את וינסטון :)

לא אמרתי שאכפת לי - אני נהנה מהדיון :)

וכפי שאמר עומר לפני - לגבי המסנג'ר אתה טועה.
מסנג'ר לא תומך בוידאו או בקול, גם לא אודיום.

הדבר היחידי שנשאר זה ichat והוא דורש הינדוס לא קטן כדי לתקשר עם משתמשי מסנג'ר.

natish
07/05/08, 10:19
1.חוסר זמן :) אבל אתה יכול להביא את הטענות העיקריות, אני בטוח שאני יכול להתמודד איתן
2.עדיין לא הבנת :) האקספלורר גם יודע להתמודד עם אתרים שנבנו "עבורו" וגם עם אתרים עפ"י התקן
בנושא התאימות הוא מנצח בנוקאוט. ונכון, פיירפוקס טוב יותר, אבל בחלונות אתה יכול להשתמש בietab, תוסף מצויין לפיירפוקס שפותר בעיות תאימות.
3+4 נו באמת, מכונה וירטואלית או התקנה נוספת של ויסטה לא אומרת שיש לו תמיכה בתוכנות של לינוקס או חלונות. אני מודע לכמות התוכנות שיש למק, אי אפשר להשוות את זה לחלונות, אתה יכול להאשים את התפוצה אבל בסופו של יום זאת העובדה.
5.ממש לא... אמרתי לך, אני יכול בקלות לבנות מחשב מקביל (גם מותג) חזק יותר (יותר זכרון, דיסקים בממשק Scsi) עםיותר אפשרויות לשיפור החומרה במחיר נמוך יותר.

1. אז אני אביא לך סירטון קצר:
http://www.youtube.com/watch?v=bwPbFE20msA&NR=1
חוץ מזה אני יכול להביא לך עשרות כתבות שמדברות על הסיבות לא לעבור לויסטה אלא להשאר עם xp (שבמציאות היא המתמודדת הכי חזקה של ויסטה) אפילו ביל גייטס רמז על הכישלון במכירות של ויסטה בראיון שהיה איתו ולא סתם מיקרוסופט עובדים באינטנסיביות על ה-os החדשה שלהם (7 או ברלין) שאמורה לצאת כבר בשנה הבאה (לפי הדיבורים).

2. הטענה בה אתה דובק היא מגוחכת אם תבנה אתר "עבור" ספארי גם הוא יציג לך אותו מעולה. הסיבה היחידה של-ie יש יותר תאימות נובעת מהסיבה שצינתי שיש אתרים שנבנים עבורו ולא בתקן בינלאומי כמו שהם אמורים להיות (דרך אגב זה נימצא רק בארץ)*וכל התוספים שיש ל-ff בחלונות מצויים גם במק

3. כל תוכנה/משחק של ויסטה אתה יכול להתקין ולהשתמש מצוין עם פרללס (אתה העלת את עניין האמולטורים :)) את ההפך אתה לא יכול לעשות וזו עובדה.

4. זה לא עניין המחיר אלא עניין הביצועים, אך על פי המחיר הגבוהה יותר בסופו של יום אנשי מקצוע מעדיפים את המק פרו על כל דבר אחר תשאל ותראה מה יענו לך.

Remo
07/05/08, 10:21

וגם אחרי ההינדוס, אי אפשר להשתמש בוידאו.
התוכנה היחידה שמאפשרת שיחות וידיאו מכל מערכת הפעלה (כולל לינוקס) היא Skype.

chovav
07/05/08, 10:22
92 אחוז ממערכות ההפעלה הנמכרות בעולם - מיקרוסופט
5 אחוז - אפל
דונם אחד של ביצוע עדיף על עולם מלא של הבטחות.
מי שאינו מסתפק במספיק - לא יספיק לו דבר.....
לגבי הזנתינו באינפורמציה, המסקנה היא:
טיפש אומר מה שהוא יודע... חכם יודע מה שהוא אומר.......
נהנה מכל מילה היוצאת מפרי עטכם.

natish
07/05/08, 10:24
לגבי האופיס - אני מניח שאתה מבין שבתור משתמש לא מעניין אותי מי אשם בחוסר התמיכה אלא פשוט העובדה שחסרה התמיכה...

המדיה פלייר תומך בכתוביות באופן מובנה (לפחות הגירסה האחרונה שלו)
כמו גם המדיה סנטר אגב.

לא אמרתי שאכפת לי - אני נהנה מהדיון :)

אני שמח שאתה נהנה :)
תנסה להעלות סרט עם קובץ כתוביות ניפרד אתה תקבל שבץ לפני שזה יעבוד אם בכלל המדיה פלייר ינגן לך את הסרט ולא רק "ישמיע לך אותו".
הקוויק טיים גם תומך בכתוביות מובנות בסרט בלי בעיה ובטח שה-front row גם אני צופה בה בלי בעיות בסרטים עם כתוביות מובנות.

בקשר לאופיס אתה צודק אין מה לעשות מה שכן לאט לאט לאט לאט :) העולם עובר לתוכנות אופיס בקוד פתוח או מבוססות רשת כמו של גוגל
וסתם בשביל הדיון, דברים בסיסיים וגם קצת יותר ניתן לעשות עם תוכנות חינמיות בסיגנון open office

צודק, טעות שלי אין תמיכה בשיחות וידאו

winston
07/05/08, 10:26
1.לצערי, אני בעבודה וגם וידאו אין לי ממש זמן לראות
הבעיה העיקרית עם ויסטה היא תופעת העדר
התחיל אנטגוניזם חזק נגד המערכת והוא לא מפסיק, גם כשהבעיות נפתרו
אז נכון, היא לא קיימה כל מה שהבטיחה (כמו מערכת הקבצים המהפכנית)
אבל היא עדיין עולה על Xp בכל פרמטר
2.עדיין לא הבנת!!! אקספלורר מציג את כל האתרים בצורה טובה, ספארי לא
זאת השורה התחתונה. במבחן התאימות זה נוקאוט.
ולא, Ietab אין למק, זה תוסף שמשתמש במנוע של אקספלורר להציג דפים בצורה נכונה,
מן הסתם הוא קיים רק לחלונות. :)
3.אבל זאת מכונה וירטואלית, אז מה הקטע?
תנסה אתה לשחק דרך מכונה וירטואלית...
4.אם אני שם מעבדים זהים (או חזקים יותר, אפשר לשים גם 4 מרובעי ליבה של Amd), כפול זכרון, דיסקים קשיחים מהירים יותר, מעבד גרפי חזק יותר
לא משנה באיזה יישום של וידאו/אודיו/עריכת תמונות, לpc יהיו ביצועים גבוהים יותר.
אז יתרון ביצועים או יתרון ביצועים/עלות ממש אין לו.

jackbauer
07/05/08, 10:27
אני שמח שאתה נהנה :)
תנסה להעלות סרט עם קובץ כתוביות ניפרד אתה תקבל שבץ לפני שזה יעבוד אם בכלל המדיה פלייר ינגן לך את הסרט ולא רק "ישמיע לך אותו".
הקוויק טיים גם תומך בכתוביות מובנות בסרט בלי בעיה ובטח שה-front row גם אני צופה בה בלי בעיות בסרטים עם כתוביות מובנות.

תראה, מהרגע שהתקנתי את הויסטה הוא תומך לי בסרטים עם כתוביות (בקובץ SRT נפרד) בלי שום תוסף שהתקנתי.

אולי זה רק בויסטה אבל לא נתקלתי בבעיות, להיפך - הופתעתי מהפשטות.

אני מסכים איתך שמדובר במערכת הפעלה נהדרת אך התמיכה שלה בעברית היא בעייתית בלשון המעטה.

natish
07/05/08, 10:53
1.לצערי, אני בעבודה וגם וידאו אין לי ממש זמן לראות
הבעיה העיקרית עם ויסטה היא תופעת העדר
התחיל אנטגוניזם חזק נגד המערכת והוא לא מפסיק, גם כשהבעיות נפתרו
אז נכון, היא לא קיימה כל מה שהבטיחה (כמו מערכת הקבצים המהפכנית)
אבל היא עדיין עולה על Xp בכל פרמטר
2.עדיין לא הבנת!!! אקספלורר מציג את כל האתרים בצורה טובה, ספארי לא
זאת השורה התחתונה. במבחן התאימות זה נוקאוט.
ולא, Ietab אין למק, זה תוסף שמשתמש במנוע של אקספלורר להציג דפים בצורה נכונה,
מן הסתם הוא קיים רק לחלונות. :)
3.אבל זאת מכונה וירטואלית, אז מה הקטע?
תנסה אתה לשחק דרך מכונה וירטואלית...
4.אם אני שם מעבדים זהים (או חזקים יותר, אפשר לשים גם 4 מרובעי ליבה של Amd), כפול זכרון, דיסקים קשיחים מהירים יותר, מעבד גרפי חזק יותר
לא משנה באיזה יישום של וידאו/אודיו/עריכת תמונות, לpc יהיו ביצועים גבוהים יותר.
אז יתרון ביצועים או יתרון ביצועים/עלות ממש אין לו.

1. חבל שאין לך זמן, למרות שאני בטוח שאתה יודע על מה אני מדבר :)
ויסטה עולה על xp זה נכון וטוב שכך אחרי פיתוח של 7 שנים... אבל היא לא עולה על לאופרד.
דרך אגב, הידעת שויסטה בנויה על windows server 2003 אז זו לא חוכמה להריץ מערכת הפעלה שבנויה לשרתים ולהשוות אותה ל-xp
ואם כבר הכנסת את תופעת העדר... בלעדיה מיקרוסופט לא הייתה שורדת.
הרי אנשים לא קונים את מה שיותר טוב אלא את מה שיש לשכן. ואם השכן קנה חלונות כי זה מה שהמוכר מכר לו אז העדר ילך אחרי מה שמספקים לו.

2. אולי אקספלורר מציג את כל האתרים אבל הוא חרא (סליחה על הביטוי) של דפדפן. ואם אתה מדבר על שורות תחתונות? לא סתם מיקרוסופט הפכה את התקנה שלו לחינמית ולא תלויה במקוריות מערכת ההפעלה. מישהו אמר מפחדים על נתח שוק? :)

3. ניסיתי, עובד מצוין אם אתה רוצה אני גם אשלח לך סירטונים שמראים את הביצועים והמהירות, אבל אין לך זמן גם לסירטונים ;)

4. שוב אתה מדבר על עלויות, וכו'. אני מדבר איתך על שורה תחתונה...
על מה מעדיפים אנשי המקצוע למרות כל מה שאתה מציג. ואתה יכול להמשיך לתת עוד ועוד יצרניות חומרה*מה שבסופו של דבר מעניין אותי הוא מה אנשי המקצוע מעדיפים

natish
07/05/08, 10:56
תראה, מהרגע שהתקנתי את הויסטה הוא תומך לי בסרטים עם כתוביות (בקובץ SRT נפרד) בלי שום תוסף שהתקנתי.

אולי זה רק בויסטה אבל לא נתקלתי בבעיות, להיפך - הופתעתי מהפשטות.

אני מסכים איתך שמדובר במערכת הפעלה נהדרת אך התמיכה שלה בעברית היא בעייתית בלשון המעטה.

אני לא יודע מה הבעיה עם התמיכה בעברית?
אני משתמש בה כבר חודש בלי שום בעיות, עברית/ אנגלית גם ספרדית :)
לא ניתקלתי בבעיות אולי תשתף אותי מהניסיון שלך כי אני לא ניתקלתי בבעיות של עברית

בקשר למדיה פלייר, ידידי אני לא יכול לומר לך כמה פעמים הכנסתי סרט ורק שמעתי אותו ולא ראיתי אותו. עזוב המדיה פלייר הוא לא משהו שיכול לשמש אותך לצפיה של כל סרט שתכניס אליו, גם לא הקוויק טיים. יש תוכנות אחרות טובות יותר כמו שציינתי

winston
07/05/08, 11:01
1.כמערכת הפעלה ויסטה לא עולה על לאופרד, במכלול (של מחיר, תאימות, תוכנות) לpc יש יתרון על Mac
אנשים קונים מה שיותר משתלם, מה שיספק להם את הצרכים.
לרוב המשתמשים הבחירה הטובה ביותר לזה היא חלונות.
2.זה בסדר, לא ספארי הוא שמדאיג אותה. :)
ברור שפיירפוקס הוא טוב יותר
הוא טוב יותר במיוחד על Pc שמריץ Windows עם Ietab ;)
3.מכונה וירטואלית לעולם, אבל לעולם לא תיתן ביצועים כמו מערכת נייטיבית
או שאתה מדבר על בוט קמפ?
4.שורה תחתונה, יותר ביצועים בפחות כסף
בשורה התחתונה 2: אין שום פלח שוק בעולם שבו יש יתרון כמותי לmac
תתפלא, גם רוב האדריכלים, מעצבים, עורכים וכו' לא עובדים עם מק.
אוהבים להציג אותו כמחשב לעבודה, בשטחיותר משתמשים בpc כי הוא נותן יותר בפחות כסף.

natish
07/05/08, 12:18
1.כמערכת הפעלה ויסטה לא עולה על לאופרד, במכלול (של מחיר, תאימות, תוכנות) לpc יש יתרון על Mac
אנשים קונים מה שיותר משתלם, מה שיספק להם את הצרכים.
לרוב המשתמשים הבחירה הטובה ביותר לזה היא חלונות.
2.זה בסדר, לא ספארי הוא שמדאיג אותה. :)
ברור שפיירפוקס הוא טוב יותר
הוא טוב יותר במיוחד על Pc שמריץ Windows עם Ietab ;)
3.מכונה וירטואלית לעולם, אבל לעולם לא תיתן ביצועים כמו מערכת נייטיבית
או שאתה מדבר על בוט קמפ?
4.שורה תחתונה, יותר ביצועים בפחות כסף
בשורה התחתונה 2: אין שום פלח שוק בעולם שבו יש יתרון כמותי לmac
תתפלא, גם רוב האדריכלים, מעצבים, עורכים וכו' לא עובדים עם מק.
אוהבים להציג אותו כמחשב לעבודה, בשטחיותר משתמשים בpc כי הוא נותן יותר בפחות כסף.

1. מה שמספק את הצרכים? מה שיותר משתלם? מי יודע מה מספק את הצרכים יש לך 7 סוגים של ויסטה. תאמין לי שמק מספק את הצרכים הבסיסיים בלי בעיות ואפילו נותן אקסטרה, אין לי דבר וחצי דבר נגד pc להיפך אני משתמש בשניהם (מק ו-pc)
בקשר למשתמשים, אמרתי לך תופעת העדר בצורה הכי בסיסית שיש.
2. טוב שהסכמנו שפיירפוקס מנצחת בקרב בין ספארי לבין אקספלורר :)
אני מריץ ff על מק בלי שום בעיות על כל אתר ויש לי את greasemonkey בלבד
3. גם בוט קמפ (אגב רשמתי אותה ידידי, תקרא טוב) וגם שאר התוכנות שהזכרתי נותנות דבר שלא תמצא ב-pc והוא הפעלה של לאופרד בצורה חלקה על pc
4. אני לא מסכים איתך כלל וכראיה אני מציג לפניך את שוק הניידים בארה"ב. שם למק יש יתרון על pc הן במכירות והן בקצב גדילת שוק (טוב האחרון נובע מהראשון...)

ואני מכיר כמה, רק כמה אדריכלים ועורכים (חברים והורים של חברים שהם עורכי סרטים, אדריכלים ואנימטורים)
הדבר היחיד שמונע מהם לקנות מק-פרו הוא המחיר הלא פרופורציונלי שלו כאן בארץ.
אבל בחו"ל? אני לא יודע מאיפה אתה שואב את העובדות שלך.
דרך אגב אפילו צה"ל משתמש במחשבי מק בחלק מיחידות ההסרטה וגם ביחידות של פיתוח הדרכה ממוחשבת יש מק למרות שהוא יותר יקר. ולא ניראה לי שמק כלול בסיוע האמריקאי :)

natish
07/05/08, 12:45
זה כבר נהיה מגוחך :)
חיפוש ברשת או ביוטיוב למילים mac vs vista שופך כל כך הרבה חומר.
http://www.youtube.com/watch?v=vHK8Irb3P5E&feature=related

אם מישהו מוצא משהו שתומך בויסטה על פני לאופרד אני אשמח לראות
:cool:

winston
07/05/08, 13:29
1. מה שמספק את הצרכים? מה שיותר משתלם? מי יודע מה מספק את הצרכים יש לך 7 סוגים של ויסטה. תאמין לי שמק מספק את הצרכים הבסיסיים בלי בעיות ואפילו נותן אקסטרה, אין לי דבר וחצי דבר נגד pc להיפך אני משתמש בשניהם (מק ו-pc)
בקשר למשתמשים, אמרתי לך תופעת העדר בצורה הכי בסיסית שיש.
2. טוב שהסכמנו שפיירפוקס מנצחת בקרב בין ספארי לבין אקספלורר :)
אני מריץ ff על מק בלי שום בעיות על כל אתר ויש לי את greasemonkey בלבד
3. גם בוט קמפ (אגב רשמתי אותה ידידי, תקרא טוב) וגם שאר התוכנות שהזכרתי נותנות דבר שלא תמצא ב-pc והוא הפעלה של לאופרד בצורה חלקה על pc
4. אני לא מסכים איתך כלל וכראיה אני מציג לפניך את שוק הניידים בארה"ב. שם למק יש יתרון על pc הן במכירות והן בקצב גדילת שוק (טוב האחרון נובע מהראשון...)

ואני מכיר כמה, רק כמה אדריכלים ועורכים (חברים והורים של חברים שהם עורכי סרטים, אדריכלים ואנימטורים)
הדבר היחיד שמונע מהם לקנות מק-פרו הוא המחיר הלא פרופורציונלי שלו כאן בארץ.
אבל בחו"ל? אני לא יודע מאיפה אתה שואב את העובדות שלך.
דרך אגב אפילו צה"ל משתמש במחשבי מק בחלק מיחידות ההסרטה וגם ביחידות של פיתוח הדרכה ממוחשבת יש מק למרות שהוא יותר יקר. ולא ניראה לי שמק כלול בסיוע האמריקאי :)
1.תופעת העדר זה בדיוק מק, אנשים שמרגישים "נעלים" בגלל שהם משתמשים בדבר "האמיתי"
בפועל, הם פשוט שילמו יותר בשביל לקנות מחשב שנותן פחות תמורה.
2.ברור שאתה מריץ FF, אתה לא מריץ אותו עם IETAB בשעת הצורך ולכן לעולם יהיו אתרים שלא יעבדו כמו שצריך אצלך.
3.יפה לך להוציא 30% יותר על מחשב כדי להריץ ממנו WINDOWS :)
4.אין שום שוק בעולם בו יש יותר מכירות של מק ע"פ PC
בטח לא שוק כמו ארה"ב, תבדוק את המספרים שלך.
5.גם בחו"ל הוא יותר יקר מPC מקביל, מה שמעניין את העורך זאת התוכנה, בסופו של יום הם משתמשים באותם תוכנות בשתי המערכות.
6.וצה"ל זה המודל שלך ליעילות?

winston
07/05/08, 13:30
זה כבר נהיה מגוחך :)
חיפוש ברשת או ביוטיוב למילים mac vs vista שופך כל כך הרבה חומר.
http://www.youtube.com/watch?v=vHK8Irb3P5E&feature=related

אם מישהו מוצא משהו שתומך בויסטה על פני לאופרד אני אשמח לראות
:cool:
1.זה עניין של פאנבוייז, שוב הקטע שהם מרגישים נעלים
פשוט קשה להם להודות באמת, שהם הוציאו יותר בשביל לקבל פחות.
אגב, הלאופרד היה ביחד עם ויסטה ברשימת הפלופים הגדולים של 2007 :)

winston
07/05/08, 13:33
אגב, אם בנתח שוק עסקינן
http://www.systemshootouts.org/mac_sales.html
אמנם יש להם גידול מרשים בשנים האחרונות, שהביא אותם למקום של כבוד עם 3.3 אחוז מהמכירות ב2008 :)

winston
07/05/08, 13:49
אגב 2, אם כבר משחקים
אז כן, אתה יכול להשתמש בboot Camp
אבל מה זה יעזור לך כשהחומרה המיושנת של המק תריץ אותם בצורה נוראית?
אז נכון, אם תקנה את הדגם הכי יקר של הimac תקבל איתו 8800gs, כרטיס חביב
אפילו לא קרוב להיות ברשימת כרטיסי המסך הטובים מה שיאלץ אותך לא לשחק ברזולוציה הנייטיבית
ובטח שלא להפעיל אפקטים כמו Aa או Af.
על הניידים בכלל אין מה לדבר, אבל הם מראש לא מיועדים למשחקים.

natish
07/05/08, 13:54
1.תופעת העדר זה בדיוק מק, אנשים שמרגישים "נעלים" בגלל שהם משתמשים בדבר "האמיתי"
בפועל, הם פשוט שילמו יותר בשביל לקנות מחשב שנותן פחות תמורה.
2.ברור שאתה מריץ FF, אתה לא מריץ אותו עם IETAB בשעת הצורך ולכן לעולם יהיו אתרים שלא יעבדו כמו שצריך אצלך.
3.יפה לך להוציא 30% יותר על מחשב כדי להריץ ממנו WINDOWS :)
4.אין שום שוק בעולם בו יש יותר מכירות של מק ע"פ PC
בטח לא שוק כמו ארה"ב, תבדוק את המספרים שלך.
5.גם בחו"ל הוא יותר יקר מPC מקביל, מה שמעניין את העורך זאת התוכנה, בסופו של יום הם משתמשים באותם תוכנות בשתי המערכות.
6.וצה"ל זה המודל שלך ליעילות?

1. אף אחד לא מרגיש נעלה יותר ותבדוק את הבנה שלך לגבי ההגדרות של תופעת העדר כי זה ברור שזה המקרה במקרה של windows.
פאן-בוי או לא. תראה לי מקרה אחד בו מהללים את ויסטה לעומת לאופרד.
גם האייפון היה ברשימת הפלופים...
2. נישבר לי להתווכח איתך על לא להתווכח שפיירפוקס הוא הכי טוב.
3. אני מוציא 30% יותר על מחשב שאני יכול להריץ עליו גם לאופרד וגם חלונות...
4. במכירות של ניידים בארה"ב מק מוכרים יותר מ-pc מצטער זו עובדה.
5. תסתל טוב על הכתבה ששלחתי לך שמשווה את ה-imac למחשב של דל ותראה מי יותר יקר
ובכמה, ובטח שלעורך איכפת אם הגרפיקאי שלו לוקח שעה לסיים עבודה מסוימת או שעתיים. זמן זה כסף ובדרך כלל בעולם האמיתי והרציני מעדיפים לחסוך בזמן מאשר בכסף.
6. צה"ל זה לא מודל לכלום אבל העובדה שיש שם מחשבי מק לעריכה כשהם יכולים לקנות משהו זול יותר וחזק יותר זו עובדה שתומכת בטענות שלי שאנשי מקצוע מעדיפים להשתמש במק.

natish
07/05/08, 13:56
אגב 2, אם כבר משחקים
אז כן, אתה יכול להשתמש בboot Camp
אבל מה זה יעזור לך כשהחומרה המיושנת של המק תריץ אותם בצורה נוראית?
אז נכון, אם תקנה את הדגם הכי יקר של הimac תקבל איתו 8800gs, כרטיס חביב
אפילו לא קרוב להיות ברשימת כרטיסי המסך הטובים מה שיאלץ אותך לא לשחק ברזולוציה הנייטיבית
ובטח שלא להפעיל אפקטים כמו Aa או Af.
על הניידים בכלל אין מה לדבר, אבל הם מראש לא מיועדים למשחקים.

משחקים זה לילדים וינסטון... נתתי את זה רק כדוגמא
ואם אתה באמת רוצה להנות ממשחק תקנה xbox או פליסטיישן 3

winston
07/05/08, 14:01
1. אף אחד לא מרגיש נעלה יותר ותבדוק את הבנה שלך לגבי ההגדרות של תופעת העדר כי זה ברור שזה המקרה במקרה של windows.
פאן-בוי או לא. תראה לי מקרה אחד בו מהללים את ויסטה לעומת לאופרד.
גם האייפון היה ברשימת הפלופים...
2. נישבר לי להתווכח איתך על לא להתווכח שפיירפוקס הוא הכי טוב.
3. אני מוציא 30% יותר על מחשב שאני יכול להריץ עליו גם לאופרד וגם חלונות...
4. במכירות של ניידים בארה"ב מק מוכרים יותר מ-pc מצטער זו עובדה.
5. תסתל טוב על הכתבה ששלחתי לך שמשווה את ה-imac למחשב של דל ותראה מי יותר יקר
ובכמה, ובטח שלעורך איכפת אם הגרפיקאי שלו לוקח שעה לסיים עבודה מסוימת או שעתיים. זמן זה כסף ובדרך כלל בעולם האמיתי והרציני מעדיפים לחסוך בזמן מאשר בכסף.
6. צה"ל זה לא מודל לכלום אבל העובדה שיש שם מחשבי מק לעריכה כשהם יכולים לקנות משהו זול יותר וחזק יותר זו עובדה שתומכת בטענות שלי שאנשי מקצוע מעדיפים להשתמש במק.
1.בסדר, אל תקרא לזה עדר, תקרא לזה איך שבא לך
2.כי אתה ממאן להבין את הפואנטה, פיירפוקס הוא הטוב ביותר כיום
הוא אפילו טוב יותר על חלונות עם IETAB, תוספת שכמובן אין למק/לינוקס
3.א.יכולת לעשות את זה גם על PC בהרבה פחות כסף :)
ב.יכולת לקבל יותר על PC במחיר זהה, גם בלי קשר ללאופרד
תן לי יתרונות מוחשיים שהמק נותן לך...
4.הבאתי לך לינק, זה פשוט לא נכון
5.אתה מפספס את הפואנטה, אם במק זה יקח שעה, בPC מקביל (במחיר) זה יקח חצי שעה
החומרה פשוט תהיה חזקה יותר.
6.זה תומך בזה שצה"ל הוא בזבזני ולא משמש מודל ליעילות בשום תחום.

winston
07/05/08, 14:03
משחקים זה לילדים וינסטון... נתתי את זה רק כדוגמא
ואם אתה באמת רוצה להנות ממשחק תקנה xbox או פליסטיישן 3
תשובה של מקיסט טיפוסי
לא מספיק שאתה קונה מחשב ב30% יותר, אתה מוציא עוד 3000 ש"ח על קונסולה :)
אולי בעולם מושלם, הבעיה שאנחנו חיים בכדור הארץ.
אגב, XBOX LIVE עדיין לא עובד בישראל למיטב זכרוני, אז נוותר גם על משחקי רשת.
וכן, משחקים זה לילדים, אבל במשפחה יש בד"כ מחשב אחד וילדים :)

natish
07/05/08, 14:14
1.בסדר, אל תקרא לזה עדר, תקרא לזה איך שבא לך
2.כי אתה ממאן להבין את הפואנטה, פיירפוקס הוא הטוב ביותר כיום
הוא אפילו טוב יותר על חלונות עם IETAB, תוספת שכמובן אין למק/לינוקס
3.א.יכולת לעשות את זה גם על PC בהרבה פחות כסף :)
ב.יכולת לקבל יותר על PC במחיר זהה, גם בלי קשר ללאופרד
תן לי יתרונות מוחשיים שהמק נותן לך...
4.הבאתי לך לינק, זה פשוט לא נכון
5.אתה מפספס את הפואנטה, אם במק זה יקח שעה, בPC מקביל (במחיר) זה יקח חצי שעה
החומרה פשוט תהיה חזקה יותר.
6.זה תומך בזה שצה"ל הוא בזבזני ולא משמש מודל ליעילות בשום תחום.

1. אני דווקא כן אקרא לתופעה של נהירה אחרי windows לעדר כי זה מה שזה באמת
אתה לא מביא שום טענה שסותרת את העובדה שלאופרד יותר טוב מויסטה
2. גם עם המחשב הכי חזק שתביא ותתקין עליו ויסטה הוא עדיין יעלה אחרי 2 דקות ויכבה אחרי דקה. עם לאופרד, או אפילו עם אובונטו זה יתבצע יותר מהר וזאת רק דוגמא לאופרד עוקפת את ויסטה כמעט בכל דבר בביצועים.
3. הרבה פחות כסף? הצחקת אותי... כדי להריץ את ויסטה בצורה חלקה צריך מפרט חזק פי 2 או יותר מאשר מה שנידרש להריץ את לאופרד. ואני לא מדבר על המחירים הלא ריאליים של ויסטה פרימיום - כמעט פי -3 מלאופרד. וכל החבילות הבסיסיות הן סתם מעפנות. אפילו בהדגמות של מיקרוסופט הם תמיד מראים את ויסטה פרימיום
4. אני מדבר על ניידים, וגם אם אני טועה כל הסקרים מראים על עלייה מטאורית של רכישות של מחשבי אפל והצמיחה של השוק שלהם היא הכי גדולה וגם בסקרי שביעות רצון הם מובילים.
5. זה לא נכון. אם מערכת ההפעלה לא תדע לנצל נכון את המשאבים שלה כמו מה שקורה עם ויסטה אז בטח תשקיע פי כמה כדי להגיע לאותם ביצועים. ועזוב את זה ונסטון אני מדבר לפי מה שאני רואה ושומע. אנשי מקצוע רציניים מעדיפים מק (אני אומר את זה עד שזה יהיה ברור)
6. עזוב את הצבא בצד זו רק דוגמא.

natish
07/05/08, 14:18
תשובה של מקיסט טיפוסי
לא מספיק שאתה קונה מחשב ב30% יותר, אתה מוציא עוד 3000 ש"ח על קונסולה :)
אולי בעולם מושלם, הבעיה שאנחנו חיים בכדור הארץ.
אגב, XBOX LIVE עדיין לא עובד בישראל למיטב זכרוני, אז נוותר גם על משחקי רשת.
וכן, משחקים זה לילדים, אבל במשפחה יש בד"כ מחשב אחד וילדים :)

x-box עובד מצוין פה בארץ עם כל השירותים שלו
תראה לי את הילד שמשחק halo כל היום כשיש מחשב אחד בבית...
ואני חוזר ואומר שאני לא מקיסט ולא מחשיב את עצמי לאחד כזה, אני אומר את מה שאני קורא, שומע ורואה סביבי. תפתח את העיניים קצת אולי תבין בעצמך

winston
07/05/08, 14:26
1.לאופרד כמערכת הפעלה? טובה יותר
Mac מול Pc? היתרון של הpc
בגלל מחיר/תאימות חומרה/מגוון התוכנות
2.נניח שהכיבוי וההדלקה מהירים יותר (אצלי זה ממש זהה, פחות מ30 שניות)
זה עדיין לא אומר כלום על הביצועים
פוטושופ בmac לא מהיר יותר מפוטושופ בpc
כנ"ל לגבי פיירפוקס
כנ"ל לגבי Autocad 3ds Max, אופס, אין גירסה למק :)
3.ממש לא, צריך זכרון, בימינו ש2 ג'יגה זכרון עולים פחות מ250 ש"ח (אצל אפל הם עולים 250$) זה ממש לא בעיה. אגב, אתה בכלל יודע מה ההבדלים בין החבילות של ויסטה? מה גורם לך לחשוב שמשתמש ביתי יבדיל בין Home Premium לultimate?
4.כל המכירות של אפל, בכל העולם ברבעון הראשון היו מליון מחשבים, רק Hp מכרו יותר מ16 מליון, וגם דל משהו דומה, לפני אפל יש גם את טושיבה וסוני.
אז אתה רוצה להגיד לי שרק אחוז מהמכירות של כל השאר ביחד הוא ניידים?
העליה שלהם היא בהחלט מטאורית, אבל תמיד קל יותר לעלות באחוזים מרשימים כשמדובר מ2.5 אחוז ל3.3 אחוז :) מזכיר את Amd בזמנו...
5.ויסטה מנהלת משאבים מצויין, קורה איתה מה שקורה עם כל מערכת הפעלה חדשה, כמו שהיה עם Xp, הדור הראשון של המחשבים לא רץ עליה מדהים...
תחשוב שכשxp יצאה, למחשבים ממוצעים היה 128mb זכרון, גם אז אמרו אותם דברים על Xp.
גם לאופרד לא רץ מדהים על מחשבים מדור קודם של אפל

winston
07/05/08, 14:30
x-box עובד מצוין פה בארץ עם כל השירותים שלו
תראה לי את הילד שמשחק halo כל היום כשיש מחשב אחד בבית...
ואני חוזר ואומר שאני לא מקיסט ולא מחשיב את עצמי לאחד כזה, אני אומר את מה שאני קורא, שומע ורואה סביבי. תפתח את העיניים קצת אולי תבין בעצמך
אתה לא מחשיב את עצמך לכזה, אתה בהחלט מתנהג ככזה :)
אתה אפילו שולף את אותם טיעונים של חובבי המק
שניה...

משתמשי המק "המקיסטים" מזכירם לי את פינוקיו, בובת עץ שחייה בשקר ואשליות.
פנו לאנוכי במייל הרבה מהססים שחושבים לעבור למק עם המון חשד שהמקיסטים לא אומרים את כל האמת.
לכן לאור הבקשות של קוראים בבלוג, החלטתי לכתוב FAQ לכל מי ששוקל לעבור למק ואין לו את מי לשאול. משתמשי המק ברובם המוחלט משוחדים לטובת המק, והינם מסוגלים לספק לציבור השואל תשובות ענייניות. משתמשי המק כל כך פנאטים עד כדי המצאת שקרים על-מנת למשוך את ציבור משתמשי הפיסי לעבור למק הנכסף.
השאלון מיועד בעיקר לכל מי שחושב לרכוש מחשב מק, כמו כן השאלון מתייחס רק למחשבי מק מבוססי מעבד אינטל.
לכל שאלה ממוספרת תופיע בתחתית השאלה התשובה בכוכבית ובמקביל תשובה של המקיסטים.

1. יש או אין וירוסים למק?
המקיסט: המק מבוסס על מערכת יוניקס ואין סיכוי לוירוס לחדור.

*כרגע אין וירוסים למק ואין צורך בתוכנות הגנה, קרי אנטי-וירוס, ציידי רוגלות, מהסיבה שאחוז משתמשי המק בעולם קטן מאוד, ברגע שהאחוז הזה יגדל המק יהיה המטרה הבאה של האקרים.

2. האם המערכת הפעלה במק תומכת בעברית?
המקיסט: מי צריך תפריטים בעברית בכלל, העברית במק מצוינת.
*המערכת תומכת בקידוד יוניקוד כך שאפשר לקרוא ולכתוב בעברית, אך אין אפשרות להפוך את פקודות המערכת והתפריטים לעברית בדומה למערכת חלונות.

3. אינטרנט במק?
מקיסט: אתרים ישראלים לא נתמכים במק בגלל מיקרוסופט.

*מתבצע בעזרת דפדפן המערכת "ספארי", ודפדפני קוד פתוח נוספים.
מומלץ לקחת בחשבון את התמיכה העלובה של המק באתרים ישראלים, עקב התמיכה הבלעדית בדפדפן אקספלורר.
וזה אומר בעיות בחדרי צ'אט מול משתמשי פיסי, אתרים חשובים כמו בנקים, וממשל פשוט לא עובדים. (http://sarig1.co.il/forum/index.php?id=thread&thread=59282)

4. דואר אלקטרוני במק?
מקיסט: מייל היא תוכנה יעילה פי כמה וכמה מכל תוכנה אחרת שעבדתי איתה. אני חייב בתוך האימייל שלי והמהירות של התוכנה והאפשרויות שניתן לבנות עליה עם פלאגים שונים הופכת אותה לתוכנה מספר 1. למען הסר ספק, כל הפלאגים שאני עושה בהן שימוש לא קיימים כלל לפי.סי

* לצערי התוכנה איטית להחריד יחד עם כמות נדיבה של באגים. (http://sarig1.co.il/forum/index.php?id=thread&thread=75229) מומלץ לשקול תוכנה אחרת או להשתמש במחשב פיסי ישן, מייל סובלת מתמיכה עלובה בשרתי IMAP. זמניי המתנה בלתי נסבלים בגלל מנוע תצוגה מוקדמת מחורבן, קבצים מצורפים שלא מגיעים ליעד בכלל, סימניי פיסוק מתהפכים בטקסט עברי.

5. תוכנות מסרים מידיים בסביבת המק?
מקיסט: יש את אודיום, וסקייפ, תבקש מהחברים שלך לעבור לסקייפ.

*למעשה יש כמה תוכנות פופולאריות במק, אבל... יש בעיות בעיקר מול שיחות אודיו/וידאו (http://www.oreillynet.com/etel/blog/2006/09/microsoft_messenger_for_mac_60.html) מול משתמשי מסנג'ר בגרסת הפיסי. יש לשכנע את החברים לנטוש את המסנג'ר לסקייפ על-מנת לבצע שיחת וידאו נורמאלית, דבר שהוא בכלל לא פשוט.

6. שיתוף קבצים במק?
מקיסט: אימיול למק ואזורה, ועוד...
*אל תצפה לקבל את הקליינט המעולה של אימיול בפיסי על המק, מדובר בגרסה מלאה באגים עד כדי איבוד שרתים, קבצים זמניים שמסרבים להימחק, מהירויות הורדה נמוכות מהרגיל.

7. מה התחליף לאופיס במק?
מקיסט: אם אתה רוצה מעבד תמלילים שיעבוד לך בסביבת מק אז לך על מלל (בתשלום אבל לא רעה בכלל) או על אופן אופיס (נאו אופיס)(חינמית) שעושה את העבודה מצוין.
אתה יכול לפתוח מסמכים של וורד בכל התוכנות שקראת עליהן בלינק אבל אם אתה רוצה לכתוב מסמכים כדאי שתוריד נאו אופיס או משהו בסגנון ופשוט תשמור את המסמך בסוף כמסמך וורד, זה הכל.

* והתשובה של מקיסטית לא משוחדת:
"עם כל הכבוד, אתם מנסים ליפות את המצב, כאשר זה מגיע לעברית - שום דבר לא מתקרב לסטנדרט דה-פקטו , שיצר הוורד בפיסי , כן כן , - כל מנועי האנטי-וורד שיש במלל, ניסוס, בטקסט אדיט המובנה במערכת , ואפילו עם הנאו אופיס , הכל עובר ליד.
ומה עם מצגות פאוורפוינט - גם שם יש בעיה ואין תאימות מלאה בין גירסת המקינטוש לגירסת הפיסי
נכון יש קינוט שעושה את זה יפה, אבל היא לוקה בחסר עם העברית -
חזרה לעיבוד תמלילים , קיימים לא מעט מסמכים אשר לא יודעים להפתח בצורה נכונה אלא רק בוורד על פיסי . לצערנו
מסמכים ממשרדי נסיעות הם רק קצה המזלג .. , שילוב של קצת גרפיקה וכל הקובץ מתרבש על המק, הערות שוליים , איך שהוא עוברות בנאו אופיס , בקיצור לא חסרות דוגמאות
מלל מצטייר כפתרון נחמד , אבל מה לעשות שאין אפשרות לשלוח אותו לאנשים אחרים לעריכה נוספת , אלא אם יש להם מקינטוש ומלל ..
תיראו אנחנו חיים בעולם של פיסי , ואין מה לעשות אף אחד לא אומר שזה הכי טוב, אבל זה מה שיש הכי הרבה בארץ ,
ועד שתהייה אלטרנטיבה מלאה, צריך לקחת את כל מה שכתבו כאן בערבון מאוד מוגבל"

8. איך המק במשחקים?
מקיסט: (לפעמים התשובות של המקיסטים כאלו דביליות, צר לי הייתי חייב לצטט את הדביל הזה).
אני לא משחק על המחשב - כל המשחקים נראים חיוורים (http://media.pc.ign.com/media/694/694190/imgs_1.html) עד מטופשים (http://www.alanwake.com/screenshots.html) מול קונסולות שיש לי וקשה לי להבין למה שמישהו עדיין ישחק משחקים על המחשב כאפשר לקנות קונסולות במחירים מגוחכים (http://zap.co.il/model.asp?model_id=523400) אבל - boot camp זו התשובה, כל מה שאתה רק רוצה (http://www.youtube.com/watch?v=if9Nnd5tcY0)[/URL][URL="http://www.youtube.com/watch?v=if9Nnd5tcY0"]רץ שם (http://www.youtube.com/watch?v=if9Nnd5tcY0) אז מספיק כבר עם האוננות הזו על משחקים שלא עובדים.

* תשובה שנובעת מתסכול של החוסר הגדול במשחקים על המק.
א. קונסולה זאת חווית משחק שונה ממחשב פיסי, במיוחד שמדובר במשחקי גוף-ראשון ואסטרטגיה.
ב. אכן boot camp יאפשר לכם להריץ משחקים של פיסי, אבל החומרה(כרטיסיי מסך) של המק כל-כך נחותה ומיושנת בהשוואה לפיסי, עד למצב שהמשחק יקרטע ויהפוך לבלתי נסבל.
ג. אם אתם בקטע של משחקי מחשב, אז באמת מומלץ להתרחק מהמק כמו מאש.

9. איך אני מתחזק את המק? טיפולים וכדומה...
מקיסט: אין צורך המערכת מתחזקת את עצמה לבד, תשאיר את המחשב דולק בלילה.
*המקיסטים חיים בסרט של איזה גמד שמגיע בלילה ומריץ נורטון למחשב, בת'כלס מדובר על סקריפט "קרון" מחורבן שאמור לתקן את המערכת, סתם חירטוט יוניקס מיושן. אין בררה צריך לקנות תוכנות צד שלישי (http://www.coriolis-systems.com/iDefrag.php), כי אפל הזניחה את הנושא. וכדאי שתעשו זאת! כי אם לא תמצאו את עצמכם פותחים יוזרים חדשים במערכת על ימין ושמאל.

10. מה מיוחד בלאופרד מערכת 10.5 ?
מקיסט: סוף הדרך! מערכת מדהימה.

*כלום, פשוט כלום...64 ביט לא אמור להיות כבר בטייגר? (http://overhorach.blogspot.com/2006/09/64.html) גיבוי קבצים בציפוי צלופן שקיים כבר שנים בחלונות.

תודה שקראתם בבלוג שלי, מקווה שעזרתי לכמה אנשים שלא ממש יודעים את האמת

winston
07/05/08, 14:32
יאללה, הגיע הזמן לקחת סיכון ולצאת לפקקים של איילון/כביש החוף
אני מניח שנמשיך מחר :)

natish
07/05/08, 15:04
טוב אני אתחיל :)

הכיבוי אצלי לוקח 4 שניות...4!
ההדלקה היא יותר מהירה כמעט פי 2 כי עד שחלונות מוכנה לפעולה זה גם זמן.

אני שמח שסוף סוף אתה מסכים שלאופרד עדיפה על ויסטה.
בקשר למק מול pc. נכון אפשר ליצור מחשב חזק יותר בפחות כסף ואחרי הכל זה עולם של pc אחרת אפל לא הייתה מצרפת את בוטקמפ ל-os שלה.

רכיבי החומרה (זיכרונות) בין מק ל- pc הם זהים ואת אותם הזיכרונות ב-250 שקל ניתן גם לקנות למק
אני לא צריך לדעת את ההבדלים בין כל הויסטות וגם אני לא צריך לשבור את הראש בשביל לחשוב מה יותר מתאים לי. חוץ מזה ויסטה הפשוטה אין לה חצי מהתכונות שמיקרוסופט מתהדרים בהם כשהם מדברים על ויסטה כל זה ניתן להשיג רק בגירסת הפרימיום במחיר שווה לכל נפש של כמעט 400 דולר.

גם עלייה מ-2.5 ל-3.3 זו קפיצה רצינית בשורה התחתונה :) וחוץ זה הסקרים מראים שמשתמשי אפל מרוצים יותר ויותר ויותר אנשים רוצים לקנות אפל ולא בגלל שיש לשכן כמו במקרה של winsows

על כל הדברים שהבאת מהבלוג:
-מייל היא תוכנה מצוינת, כל כך טובה שמיקרוסופט יצרו חיקוי (מה שוב?) שלה ויצקו אותו לתוך חבילה ה-live
-הדפדפן הכי טוב הוא פיירפוקס ואת זה כבר סיכמנו.
-תוכנות מסרים, נכון אז אין שיחות וידאו בינתיים
-אופיס נכון ששום דבר לא יתקרב לאופיס עצמה אבל אופן אופיס מצמצמת פערים מול אופיס בכל עידכון גירסה
בעניין הזה אופיס כבודה במקומה מונח ובלי עוררין (בשביל זה יש את בוטקמפ :))
-שיתוף קבצים, שטויות לקוחות ביטורנט פועלים מצוין וגם אימיול (כבר דיברנו על זה בפוסט אחר)
-משחקים, לדעתי הדבר הכי טוב למשחקים הוא קונסולה במיוחד כשיש מחשב אחד בבית עם ילדים. נכון למק אין את כמות המשחקים שיש ל-pc זו עובדה בשטח מה שכן בשביל להריץ משחק טוב על pc אתה צריך מפרט חזק במיוחד ולא סתם מחשבי הגיימרים הם הכי יקרים
תחזוקה- שטויות ומי שחשב שיש גמדים במחשבים צריך להפסיק לשחק במשחקים כל היום :) מה שכן התחזוקה של המק היא פשוטה יותר, יש פחות תקיעות ובניגוד לpc אתה לא מקבל הודעה על כל פלוץ שהמחשב עושה.
-וירוסים, וירוסים למק הם שכיחים מכיוון שאין הרבה משתמשים ורוב האש מופנית לכיוון חלונות
יש וירוסים למק כמו לכל דבר אחר. מה שכן הם לא נפוצים ולכן המערכת בטוחה גם בלי אנטיוירוס נכון להיום.

לאופרד היא פי מיליון יותר חדשנית ממה שויסטה יכולה לרצות להיות.
החל מגיבוי הקבצים שקיים גם בויסטה אבל לכון הקשיח עצמו מה שלא עוזר במיוחד כשהכונן הקשיח מתקלקל...
ui הרבה יותר נוח, מאורגן ויפה ממה שיש בחלונות, מממ.. אני יכול לראות תוכן של כל קובץ מבלי לפתוח אותו דבר שלא ניתן לעשות בחלונות בצורה נוחה (יש כזו אפשרות בויסטה אבל היא נראית זוועה)
ופה בעצם קבור הכלב... חווית משתמש. בה אפל עקפו את מיקרוסופט בסיבוב. אני יכול לתת לך רשימה של דברים שמצאתי במק ולא מצאתי בשום pc דברים קטנים אבל גאוניים שעושים לך כיף להשתמש במוצרים של אפל
וגם אתה משתמש בהם דרך אגב... (מישהו אמר אייפון עם מערכת הפעלה os-x שאוכלת את windows mobile שהיא כבר וותיקה ובגירסה 6)

בקיצור יש לי 2 מחשבים ניידים וינסטון, אחד עם מק ואחד עם windows אני מכיר את השימוש בשני מערכות ההפעל ורואה את הבדלים ביניהן בכל יום מה איתך יצא לך להשתמש בלאופרד?

winston
07/05/08, 16:56
אני משתמש בלאופרד כנראה הרבה לפניך :)

היצע התוכנות למקינטוש הוא עלוב לעומת חלונות
כמובן שיש תוכנות להכל, הן פשוט הרבה פחות מוצלחות
UNRARX לעולם לא יהיה WINRAR
CYBERDUCK לעולם לא יהיה WINSCP
Transmission לעולם לא יהיה UTORRENT
OPEN OFFICE לעולם לא יהיה MICROSOFT OFFICE
אפילו הגירסה של FF פחות יציבה על OS X (אבל היא בטא :) )
וזה ממשיך...
וכן, כולם מעתיקים מכולם
הגדולה של מיקרוסופט היא לקחת דבר קיים ולעשות אותו טוב יותר
ואת זה היא יודעת לעשות טוב יותר מכולם.

אגב, בשביל מחשב לגיימר לא צריך להוציא המון כסף
צריך בסה"כ כרטיס מסך חזק
אתה קולט שאני יכול לבנות מחשב טוב יותר למשחקים ב4000 שקל מהIMAC הכי יקר?

אגב, בקשר לשורה "לאופרד היא פי מליון יותר חדשנית..."
האכזבה הכי גדולה מלאופרד היתה שהיא לא חידשה כלום :)

ובתור מי שעובד עם שתי המערכות, אני יכול להגיד לך שאני לא יכול להגיד חד וחלק שחווית המשתמש
בלאופרד גבוהה יותר בויסטה. זה פשוט שונה, חלק מהדברים לטובה וחלק לרעה.

בשורה הבאמת תחתונה, הגדולה של WINDOWS היא התפוצה שלה, אין מה לעשות
בגלל זה כשתקנה מצלמה ב30 שקל היא תעבוד לך, לא תצטרך דרייבר בשביל עכבר של לוג'יטק
ובטח לא תשלם 50$ על עכבר :)

עכשיו אני מחכה לרשימה של הדברים שמצאת בלאופרד ולא מצאת בשום מערכת הפעלה בPC שעושים את החוויה במק לשונה. (אולי אתה מדבר על הFIX PERMISSION בDISK UTILITY שאתה צריך להריץ על בסיס קבוע? :))

chovav
07/05/08, 18:13
חברים יקרים נגעתם בכל התחום בנושא, ולסיכום מצאתי את ההשוואה הנ"ל
הנוגעת לנושא המדובר.

http://www.engadget.com/2007/10/27/leopard-vs-vista-feature-chart-showdown

מעבר לכל הנאמר הגורם העיקרי שבו ישנה התפלפלות בסגנון הנ"ל הוא הרגלי הצריכה שכל חברה
מקנה ללקוחותיה, זוהי הסיבה שהשיווק האגרסיבי מצד 2 החברות על כל משתמש גורמת לדעות הנ"ל.
גולם (חברת מחשבים מסויימת) ששם לעצמו כתר אינו הופך למלך הוא נשאר גולם (עם כתר).....
וזהו ההבדל בין גאונות לבין טיפשות, הוא.. שלגאונות יש גבולות.....

natish
07/05/08, 19:09
אני משתמש בלאופרד כנראה הרבה לפניך :)

היצע התוכנות למקינטוש הוא עלוב לעומת חלונות
כמובן שיש תוכנות להכל, הן פשוט הרבה פחות מוצלחות
UNRARX לעולם לא יהיה WINRAR
CYBERDUCK לעולם לא יהיה WINSCP
Transmission לעולם לא יהיה UTORRENT
OPEN OFFICE לעולם לא יהיה MICROSOFT OFFICE
אפילו הגירסה של FF פחות יציבה על OS X (אבל היא בטא :) )
וזה ממשיך...
וכן, כולם מעתיקים מכולם
הגדולה של מיקרוסופט היא לקחת דבר קיים ולעשות אותו טוב יותר
ואת זה היא יודעת לעשות טוב יותר מכולם.

אגב, בשביל מחשב לגיימר לא צריך להוציא המון כסף
צריך בסה"כ כרטיס מסך חזק
אתה קולט שאני יכול לבנות מחשב טוב יותר למשחקים ב4000 שקל מהIMAC הכי יקר?

אגב, בקשר לשורה "לאופרד היא פי מליון יותר חדשנית..."
האכזבה הכי גדולה מלאופרד היתה שהיא לא חידשה כלום :)

ובתור מי שעובד עם שתי המערכות, אני יכול להגיד לך שאני לא יכול להגיד חד וחלק שחווית המשתמש
בלאופרד גבוהה יותר בויסטה. זה פשוט שונה, חלק מהדברים לטובה וחלק לרעה.

בשורה הבאמת תחתונה, הגדולה של WINDOWS היא התפוצה שלה, אין מה לעשות
בגלל זה כשתקנה מצלמה ב30 שקל היא תעבוד לך, לא תצטרך דרייבר בשביל עכבר של לוג'יטק
ובטח לא תשלם 50$ על עכבר :)

עכשיו אני מחכה לרשימה של הדברים שמצאת בלאופרד ולא מצאת בשום מערכת הפעלה בPC שעושים את החוויה במק לשונה. (אולי אתה מדבר על הFIX PERMISSION בDISK UTILITY שאתה צריך להריץ על בסיס קבוע? :))

שמח שאתה יודע על מה אתה מדבר.
הגדולה של מיקרוסופט? איזו גדולה ואיזה בטיח...

הגדולה של מיקרוסופט הייתה עם חלונות 95, 98 ו-2000 אז היא עוד התרכזה במה שהיא עושה טוב שזה מערכות הפעלה.
מאז היא התחילה להתברבר לכל הכיוונים ולעשות קצת מכל דבר ולא בצורה הכי טובה שאפשר ולראיה ויסטה היקרה שלך.
מערכת שפותחה אחרי 7 שנים שאחרי 5 שנות פיתוח הם זנחו אותה ובנו משהו על הפלטפורמה של windows server 2003. שיפצו את המראה וניסו לדחוף לשוק
אנשים לא טיפשים, אנשים יודעים מה הם מקבלים ובגלל זה אנשים עדיין מעדיפים לקנות מחשב עם xp ולא עם ויסטה.
חוץ מזה מדבריך ממש אפשר לחשוב שאתה ממש מעריץ של מיקרוסופט ;)

אפל, לא חפה מפשע אבל היא מתמקדת בדברים שהיא עושה. מספר דברים מועט אבל עם מחשבה ובצורה הטובה ביותר שהם יכולים לעשות, לא סתם אנשים מתאהבים במוצרים שלהם בגלל שמושקעת מאחורי הכל מחשבה ותשומת לב לפרטים ובשביל לא סתם לעשות רעש כדי שהציפיות יהיו בהתאם למוצר הם נוטים להיות דיסקרטים לגבי הדברים שהם מוציאים לשוק.

גם עם תיקון ההרשאות בכל יום התחזוקה של os-x קלה יותר משל חלונות
בה צריך תוכנות לניקוי הרג'יסטרי ותוכנות להסרה מוחלטת של תוכניות ותוכנות לניקוי כמו CCcleaner ותוכנות לשליטה על מה יעלה ב-startup כדי שלא יגמר הזיכרון שנישאר אחרי ויסטה ואנטי וירוסים ויש עוד... וגם עם כל זה אתה עדיין ניתקע באמצע העבודה
והרצה של כמה דברים עם ממשק aero גורמת לך להזדקן מהר מול המחשב.
וכמעט שכחתי את החלונות שקופצים לך על כל פיפס במחשב.
וסיסמא שצריך להכניס על שינוי השעה בשעון (בהגזמה קלה :))

אם אתה רוצה לעבור על הדברים שיש ב-os-x לעומת ויסטה אתה מוזמן.
ואני אתחיל בדברים הבסיסיים ביותר כמו הערכת זמן נכונה של העברת קבצים
או אולי חישוב גודל המקום הפנוי לפני תחילת ההעתקה ולא כשניגמר המקום...
הרשימה עוד ארוכה.

בסופו של דבר אפל לא גאונים גדולים אבל לומר שמיקרוסופט גדולה? איפה הגדולה שלה כשהיא מתחננת אחרי יאהו לקנות אותה כי יישומי הרשת של מיקרוסופט לא מתקדמים לשום מקום. אולי תאיר את עיניי אבל אני לא רואה שום גדולה במיקרוסופט

winston
07/05/08, 19:23
חבל, עד עכשיו היית ענייני...

natish
07/05/08, 19:26
חבל, עד עכשיו היית ענייני...
:confused:

מה כי קראתי לך מעריץ של מיקרוסופט? :)
אל תהיה כבד, עד עכשיו נהניתי...
תסביר לי, למה אני לא ענייני?

winston
07/05/08, 20:00
כי אתה מדבר לא לעניין.
נתפסת חזק לקטע של הuser Account Control למשל, למרות שזה רק עניין של שני קליקים לבטל אותו.
בקשר לגדולה של מיקרוסופט, אתה אולי אנטי אבל עם עובדות בשטח והצלחה אי אפשר להתווכח.
הפיתוח של ויסטה לקח הרבה זמן, הרבה יותר מהמצופה,
זה מה שקורה שאתה בונה מערכת שצריכה להיות עם תאימות מלאה אחורה.
ויחסית למגבלות האלו (ובעקבותיהם לקוד "המנופח") יצאה להם מערכת בכלל לא רעה
אגב, גם את הערכת הזמן וההעתקה כשאין מקום הם סידרו בsp1 :)
לכל מערכת חדשה יש חבלי לידה, הרי גם בלאופרד לא היו חסרים כאלו (ועדיין יש)
אני לא יודע באיזה מחשב עבדת על אירו, אבל היא עובדת מצויין
למעשה היא בכלל לא פוגעת בביצועים של המחשב בגלל שהיא משתמשת בכח העיבוד של כרטיס המסך.

ובקשר לפיסקה האחרונה, "המרדף" של מיקרוסופט אחר יאהו הוא חלק מתכנון אסטרטגי לטווח ארוך
מיקרוסופט כהרגלה, קונה טכנולוגיות מוכחות ומשפרת אותם.
ליאהו יש טכנולוגיית חיפוש מתקדמת עם קהל ענקי (זה הפורטל הנצפה ביותר בארה"ב).

chovav
08/05/08, 10:18
לאחר קריאה מעמיקה של התכנים, עוד לא הגעתי למסקנה......
ברשותי 100000 ש"ח ואני אמור להשקיע במחשב חזק מאוד שלמחשב זה יתחברו 5 ניידים בתקשורת.
מה לקנות?
אם ישנו צורך בהגדלת התקציב - אין בעיה.

דונם אחד של ביצוע עדיף על עולם מלא של הבטחות.....

natish
08/05/08, 10:57
כי אתה מדבר לא לעניין.
נתפסת חזק לקטע של הuser Account Control למשל, למרות שזה רק עניין של שני קליקים לבטל אותו.
בקשר לגדולה של מיקרוסופט, אתה אולי אנטי אבל עם עובדות בשטח והצלחה אי אפשר להתווכח.
הפיתוח של ויסטה לקח הרבה זמן, הרבה יותר מהמצופה,
זה מה שקורה שאתה בונה מערכת שצריכה להיות עם תאימות מלאה אחורה.
ויחסית למגבלות האלו (ובעקבותיהם לקוד "המנופח") יצאה להם מערכת בכלל לא רעה
אגב, גם את הערכת הזמן וההעתקה כשאין מקום הם סידרו בsp1 :)
לכל מערכת חדשה יש חבלי לידה, הרי גם בלאופרד לא היו חסרים כאלו (ועדיין יש)
אני לא יודע באיזה מחשב עבדת על אירו, אבל היא עובדת מצויין
למעשה היא בכלל לא פוגעת בביצועים של המחשב בגלל שהיא משתמשת בכח העיבוד של כרטיס המסך.

ובקשר לפיסקה האחרונה, "המרדף" של מיקרוסופט אחר יאהו הוא חלק מתכנון אסטרטגי לטווח ארוך
מיקרוסופט כהרגלה, קונה טכנולוגיות מוכחות ומשפרת אותם.
ליאהו יש טכנולוגיית חיפוש מתקדמת עם קהל ענקי (זה הפורטל הנצפה ביותר בארה"ב).

אוקי,
לפי מה שראיתי, ותקן אותי אם אני טועה. זה או שהמערכת תציק לך על כל דבר או שהיא לא תגיב כלל...

דיברת על תיקוני הרשאות שצריך לעשות פעם ביום אבל אתה לא מגיב על מה שאני אומר על כל התוכנות הפריפריאליות או תוכנות השירות המובנות שצריך כדי לתחזק את המערכת של חלונות. האם שתיקה מהווה הסכמה?

בקשר לתיאור שלך של לקחת משהו ולעשות אותו טוב יותר. אני מסכים אולי עם האימרה הזו 10 או 15 שנים אחורה. כיום אני לא רואה דבר אחד שמיקרוסופט לקחה ממשהו קיים ושיפרה אותו. לא עם נגני ה-zune שלה ולא עם שום דבר אחר, ואם אתה מוצא משהו אני אשמח לראות, לשמוע ואולי לשנות את דעתי

נכון שויסטה היא מערכת טובה, הרבה יותר מ-xp מכל הבחינות עדיין לפי מה שניראה בשטח היא תגמור כמו windows me כל עוד חברות ענק כמו dell מוכרות מחשבים עם xp עליהם למרות שויסטה יצאה כבר לפני כמעט שנה והציבור לא מכתת רגליו לכיוונה.
אם זה יקרה זה יקרה מחוסר ברירה בלבד ולא מרצון כמו עם מערכות הפעלה כמו xp, 2000, וכו'.

אתה מדבר כל הזמן על לקנות מחשב חזק עם מפרט מפוצץ בהמון כסף. אני וגם רוב הציבור לא רוצים או צריכים כזו מפלצת. אני רוצה מחשב עם מפרט סביר שיתן לי סביבת עבודה נעימה ויעשה את העבודה טוב ויחסית מהר.
ויסטה לא יכולה לתת לי את כל זה (ואם ניתעלם רגע ממחירי המק בארץ כי הרי הדיון הוא ברמה גבוהה יותר) כבר נתתי לך דוגמא למחשב דל שהוא יותר יקר ממחשב מק
במפרט טוב (גם בתחום הנייח וגם בתחום הנייד).
ולכן אם אני קונה מחשב לצרכים פשוטים האם לא מגיע לי לחוות את חווית המשתמש של ויסטה במלואה. אם יש לי כרטיס מסך מובנה, האם אני נדון לחיים ללא שימוש בממשק נוצץ ויפה יותר מבלי שהמערכת שלי תהיה איטית בצורה משמעותית...

אין לי כלום נגד מיקרוסופט, אני משתמש שנים במערכות הפעלה שלהם כמו כולם והן טובות ועושות את העבודה. אבל השימוש ב-os-x נותן לי שימוש כיפי יותר, נעים יותר והכי חשוב נוח ומהיר.
בקשר להצלחה שלהם, לדעתי היא תדעך הגדולה שלה חלפה מן העולם ואם היא לא תוכל לספק מערכת הפעלה רזה יותר עם דרישות נמוכות יותר שמספקת את הדרישות כמו שמערכות לינוקס או os-x עושות החברה הזו תקטן ותקטן.
מהסיבה שבכל מה שקשור ברשת שזה הכיוון אליו פונים כולם היום, מיקרוסופט לה הסכילה לפנות בזמן והיום הם מדשדשים מאחור ולבד הם לעולם לא ידביקו את הקצב של גוגל או יאהו גם אם הם יקנו עוד אחוז וחצי מפייסבוק. אולי עם aol ילך להם יותר טוב :)

winston
08/05/08, 11:24
1.נכון, הuac הוא או מציק או לא קיים (יש גם אופציה למצב Silent למתקדמים)
אבל זה לא שימושי במערכת לא יוניקסית שבה אין משתמש Root
2.אני אישית לא משתמש בתוכנות "שירות" אבל ברור לך שהדבר נובע מהתפוצה של המערכת
3.כנראה לא ראית Zune בחיים שלך, הוא מתעלה על Ipod בכל תחום, החל מאיכות הסאונד (אתה מוזמן לקפוץ לפורומים שמתעסקים בנושא), בפיצ'רים (wi-fi) ויש לו פחות הגבלות.
4.אני לא דיברתי אף פעם על לקנות מפרט נוצץ בהרבה כסף, קניתי לאבא שלי מחשב לפני שבועיים, ב2200 ש"ח
עם כרטיס מסך מובנה X3500, הוא הרבה יותר חזק מהמקבוק שלך :) מריץ לאופרד בנוסף לויסטה עם אירו.
5.בכלל, הבנתי שאתה אנטי מיקרוסופט, אז בוא נמשיך לכיוון אחר-למשתמש ביתי, איזו סיבה יש לקנות מערכת של אפל שהוא יכול לקנות מפרט חזק יותר ולהשתמש במערכת הפעלה חינמית כמו אובונטו או מנדריבה?
יודע מה? אפילו Freebsd.
תהיה לך סביבת עבודה נוחה, מהירה, עולם שלם של תוכנות קוד פתוח בהתקנה קלה (דרך Apt)

אתה יכול להספיד את מיקרוסופט, אבל אתה יודע למי ניתנה הנבואה
בינתיים ההכנסות שלהם הם פי 2.5 משל יאהו וגוגל ביחד :)

natish
08/05/08, 12:15
1.נכון, הuac הוא או מציק או לא קיים (יש גם אופציה למצב Silent למתקדמים)
אבל זה לא שימושי במערכת לא יוניקסית שבה אין משתמש Root
2.אני אישית לא משתמש בתוכנות "שירות" אבל ברור לך שהדבר נובע מהתפוצה של המערכת
3.כנראה לא ראית Zune בחיים שלך, הוא מתעלה על Ipod בכל תחום, החל מאיכות הסאונד (אתה מוזמן לקפוץ לפורומים שמתעסקים בנושא), בפיצ'רים (wi-fi) ויש לו פחות הגבלות.
4.אני לא דיברתי אף פעם על לקנות מפרט נוצץ בהרבה כסף, קניתי לאבא שלי מחשב לפני שבועיים, ב2200 ש"ח
עם כרטיס מסך מובנה X3500, הוא הרבה יותר חזק מהמקבוק שלך :) מריץ לאופרד בנוסף לויסטה עם אירו.
5.בכלל, הבנתי שאתה אנטי מיקרוסופט, אז בוא נמשיך לכיוון אחר-למשתמש ביתי, איזו סיבה יש לקנות מערכת של אפל שהוא יכול לקנות מפרט חזק יותר ולהשתמש במערכת הפעלה חינמית כמו אובונטו או מנדריבה?
יודע מה? אפילו Freebsd.
תהיה לך סביבת עבודה נוחה, מהירה, עולם שלם של תוכנות קוד פתוח בהתקנה קלה (דרך Apt)

אתה יכול להספיד את מיקרוסופט, אבל אתה יודע למי ניתנה הנבואה
בינתיים ההכנסות שלהם הם פי 2.5 משל יאהו וגוגל ביחד :)

1. סבבה שאתה מסכים איתי :)
2. תוכנות השירות הללו הן חלק אינטגרלי ממערכת החלונות. אתה רוצה לומר לי שמעולם לא בדקת את הכונן הקשיח או עשית דיפרגמנטציה, ניקית את הרג'יסטרי או מחקת קבצים זמניים שמצטברים. בקיצור מערכת חלונות דורשת הרבה יותר תחזוקה מאשר כל מערכת os-x אחרת.
3. נכון לא ראיתי, וההתייחסות שלי אליו היא לפי המכירות שלו. שלעולם לא ישוו למכירות של האייפוד. או לאלו של קריאייטיב http://www.zune-player.co.uk/2008/01/ipod-v-zune-sales-chart.html
4. מה יהיה? אתה חוזר תמיד חזרה למחשב ברכבה עצמית. אבל אתה לא מצליח להבין או שאני לא מצליח להסביר טוב שכשאתה משווה מקינטוש תשווה אליו מחשב מותג אחר כמו דל, hp, סוני או acer כשההשוואה היא מבחינת המחיר והמפרט.
זה ברור שמחשב ברכבה עצמית יהיה זול יותר וחזק יותר. תהיה ענייני ;)
5. אני לא נגד מיקרוסופט! ואני לא חסיד של אפל פשוט בהשוואה ביניהם בעיני אפל גוברת על מיקרוסופט מבחינת המוצרים שלה. ואם תשאל אותי מה רע באפל אני אתן לך רשימה ארוכה. אתה לעומת זאת ממש חסיד של מיקרוסופט. בנוסף אני גם לא מספיד אותם הם יהיו כאן למשך הרבה שנים, אבל הטעויות האחרונות שלהם וחוסר ההשכלה לעבור לשירותי רשת לא יטיבו לחברה. וברור שמיקרוסופט תרוויח יותר היא מוכרת מוצרים בניגוד לגוגל ויאהו שמרוויחות בעיקר מפרסום ושירותי רשת. אם תשווה את הרווח של מיקרוסופט על שירותי רשת תגלה שגוגל עוקפת אותם.
6. ברור שמערכות לינוקס יהיו עדיפות ויתנו תמורה מצוינת למשתמש ביתי וגם לא ביתי ויפעלו על מערכות חלשות וישנות יותר בצורה מעולה. אבל למשתמש המצוי שרוצה להתקין מערכת הפעלה ולהתחיל להשתמש בה מערכות לינוקס לא בשלות עדיין בצורה מלאה. אבא שלך לו קנית את המחשב (וגם אבא שלי שמשתמש בנייד של hp שקניתי לו) לא ידעו להתמודד עם לינוקס וגם עם הפשוטות שביניהם כגון אובונטו וחוץ מזה הדיון הוא על חלונות מול מק נטו. כי אחרת אם אתה משווה לי את ויסטה ללאופרד אז אובונטו תנצח :)

winston
08/05/08, 18:15
1.מסכים בקשר לזה שאתה מעלה נקודה לא חשובה למערכת ללא Root? נכון :)
2.נכון, כבר הסברתי את זה מקודם, בגלל עניין של תאימות לאחור, מצד שני אני מעדיף מערכת קבצים שיש עוד מערכות שיודעות לקרוא ולכתוב ממנה בלי תוספות מיותרות וסכנה לאיבוד מידע.
3.איזה מין פקטור זה מכירות? לפי הפקטור הזה הos X היא המערכת הגרועה בעולם...
Ipod למרות הצלחתו המטאורית הוא נגן גרוע (הוא מוגבל לעבודה עם Itunes, הוא לא קורא פורמטים רבים של מוזיקה כמו Ogg, אין לו רדיו, איכות השמע שלו לא מתקרבת לנגנים האיכותיים והרשימה ממשיכה...)
בכל פורום של אודיו תוכל לברר עד כמה הוא נחות.
4.מחשב שמורכב ממיטב המותגים הוא יותר טוב מכל מחשב מותג שתקנה, חבל שאתה לא מצליח להבין את זה.
אבל כבר אמרתי לך, גם מחשבי מותג זולים יותר, אפילו נייד של דל אני יכול להרכיב לך ב1100 דולר שחזק יותר מהמקבוק היקר ביותר, שלא לדבר על נייד חזק מהמקבוק פרו במחיר תחרותי הרבה יותר.
5.אתה פשוט לא שם לב, אבל אתה ממש כן חסיד (פאנבוי).
וכן, גוגל עוקפת אותם בשירותי הרשת, בגלל זה הם הגישו הצעה לקניית יאהו!
אבל יש להם כמה ביצים בסל, בגלל זה להספיד אותם זה ממש מטופש.
6.איזה הבדל יש בין בן אדם שמתקין אובונטו לבין אדם שמתקין Ubuntu?
מה ההבדל מבחינת אבא שלי אם הוא מריץ ספארי בלאופרד או מריץ פיירפוקס באובונטו?
ואם הוא ירצה להתקין משהו, נגיד ארכיבר של קבצי Rar? באיזה מערכת זה יהיה לו יותר קל?
ואם הוא ירצה להוסיף חומרה, באיזו מערכת יהיה לו יותר קל?
ולא, הדיון המקורי היה למה מטופש לקנות מחשב של אפל, עם חומרה מיושנת בסכום שמחשב Pc יהיה הרבה יותר חזק ויתן הרבה יותר (ומה לעשות, הם תמיד מפגרים דור בחומרה, אז נכון עכשיו יצא דור חדש, לקראת סוף השנה שיצאו מעבדי אינטל עם טכנולוגיית Quickpath יקח לאפל כרגיל מספר חודשים לא מבוטל עד שיוציאו ליין עם המעבדים הללו, שלא לדבר על הזכרונות ועל כרטיסי המסך) .
וכשאני אומר יתן הרבה יותר אני כמובן מתכוון למשולש שציינתי בעבר-יותר ביצועים, יותר תאימות לחומרה ויותר מבחר של תוכנות.

natish
08/05/08, 22:02
1.מסכים בקשר לזה שאתה מעלה נקודה לא חשובה למערכת ללא Root? נכון :)
2.נכון, כבר הסברתי את זה מקודם, בגלל עניין של תאימות לאחור, מצד שני אני מעדיף מערכת קבצים שיש עוד מערכות שיודעות לקרוא ולכתוב ממנה בלי תוספות מיותרות וסכנה לאיבוד מידע.
3.איזה מין פקטור זה מכירות? לפי הפקטור הזה הos X היא המערכת הגרועה בעולם...
Ipod למרות הצלחתו המטאורית הוא נגן גרוע (הוא מוגבל לעבודה עם Itunes, הוא לא קורא פורמטים רבים של מוזיקה כמו Ogg, אין לו רדיו, איכות השמע שלו לא מתקרבת לנגנים האיכותיים והרשימה ממשיכה...)
בכל פורום של אודיו תוכל לברר עד כמה הוא נחות.
4.מחשב שמורכב ממיטב המותגים הוא יותר טוב מכל מחשב מותג שתקנה, חבל שאתה לא מצליח להבין את זה.
אבל כבר אמרתי לך, גם מחשבי מותג זולים יותר, אפילו נייד של דל אני יכול להרכיב לך ב1100 דולר שחזק יותר מהמקבוק היקר ביותר, שלא לדבר על נייד חזק מהמקבוק פרו במחיר תחרותי הרבה יותר.
5.אתה פשוט לא שם לב, אבל אתה ממש כן חסיד (פאנבוי).
וכן, גוגל עוקפת אותם בשירותי הרשת, בגלל זה הם הגישו הצעה לקניית יאהו!
אבל יש להם כמה ביצים בסל, בגלל זה להספיד אותם זה ממש מטופש.
6.איזה הבדל יש בין בן אדם שמתקין אובונטו לבין אדם שמתקין Ubuntu?
מה ההבדל מבחינת אבא שלי אם הוא מריץ ספארי בלאופרד או מריץ פיירפוקס באובונטו?
ואם הוא ירצה להתקין משהו, נגיד ארכיבר של קבצי Rar? באיזה מערכת זה יהיה לו יותר קל?
ואם הוא ירצה להוסיף חומרה, באיזו מערכת יהיה לו יותר קל?
ולא, הדיון המקורי היה למה מטופש לקנות מחשב של אפל, עם חומרה מיושנת בסכום שמחשב Pc יהיה הרבה יותר חזק ויתן הרבה יותר (ומה לעשות, הם תמיד מפגרים דור בחומרה, אז נכון עכשיו יצא דור חדש, לקראת סוף השנה שיצאו מעבדי אינטל עם טכנולוגיית Quickpath יקח לאפל כרגיל מספר חודשים לא מבוטל עד שיוציאו ליין עם המעבדים הללו, שלא לדבר על הזכרונות ועל כרטיסי המסך) .
וכשאני אומר יתן הרבה יותר אני כמובן מתכוון למשולש שציינתי בעבר-יותר ביצועים, יותר תאימות לחומרה ויותר מבחר של תוכנות.

1.הנקודה הלא חשובה הזו היא רק דוגמא לכמה חלונות דורשת יותר תחזוקה מאשר os-x אתה יכול לנסות לסובב את העניין כמה שאתה רוצה...
2. שוב פעם תחזוקה למערכת מסורבלת והסיבות לכך לא ממש מעניינות אותי.
ובקשר לתאימות אחורה, בשביל תאימות אחורה לא צריך 50 מיליון שורות קוד...
3. אם האייפוד כל כך נחות למה הוא הנגן הנימכר ביותר ולמה לעזאזל יש לך אחד כזה?
4. אני כן מבין את זה אבל אתה מסרב להבין שאפל היא חברת מותג ואתה צריך להשוות את המחירים שלה לחברות מותג אחרות. חוץ מזה הראתי לך דוגמא למחשב של דל שהוא יקר יותר מה-imac והביצועים שלו נחותים יותר
5. אני לא מספיד את מיקרוסופט היא תשאר כאן אחרי ואחריך מר גייטס-פאן אני אומר שלמרות שמיקרוסופט היא חברת התוכנה הגדולה בעולם. המוצרים שלה הם לא מהטובים שיש ובהשווה למוצרים אחרים מאותם קטגוריות הם נופלים מהמתחרים.
עד כדי כך שהם מודים בכך שהם לא מסוגלים להשתוות לגוגל או ליאהו והם מסוגלים רק לקנות חברה ולא ליצור מוצר מתחרה מאפס בתחום הזה.
6. התקנה של rar תהיה פשוטה באותה המידה על pc או על מק.
בקשר להוספת חומרה, זה תלוי אם ויסטה תזהה את חומרה ;) או אם הלאופרד יתמוך בה. בקשר ללינוקס הדבר זהה. בעיות תאימות קיימות בכל מערכת הפעלה ונכון שהסיכוי שחלונות תתמוך בחומרה הוא גדול יותר אבל זה סיכון שאנשים לוקחים גם עם לינוקס.
7. הדיון היה לאיזה שימושים משמש מק, אל תתן פרשנות מכורה מהצד שלך,
ולא האם מה עדיף לקנות מקינטוש או pc כשהקטגוריות הן: מחיר, ביצועים ותאימות לחומרה.
חוץ מזה מי מחליף את המעבד שלו כל יומיים, כי זה הקצב בו שוק המעבדים משתנה ומתפתח...

winston
08/05/08, 22:45
1.איך זה קשור לתחזוקה?
2.המערכת הזאת כ"כ מסובכת בדיוק בגלל זה
3.יש לי אייפון, לעולם לא הייתי קונה אייפוד (וגם אייפון לא הייתי קונה, אבל קיבלתי במתנה :))
4.לPC יש יתרון, אתה יכול לקנות מחשב בהרכבה עצמית, זה יתרון עצום שחוסך כסף ומאפשר וריאציה של קופנפיגורציות, אני בהחלט יכול להבין את הרצון שלך לבטל את היתרון הזה, אבל זה פשוט עוד יתרון של הPC על פני MAC.
אגב, מהאתר של דל
אתה יכול בקלות להרכיב מחשב עם T8300, 4GB זכרון, דיסק קשיח 320GB, כרטיס מסך 8400GS עם זכרון עצמאי וכמובן צורב, WIFI ושאר ירקות ב1074 דולר
מתעלה בכל פרמטר על המקבוק הכי יקר...

5.המוצרים של מיקרוסופט הם בהחלט הטובים ביותר (נעזוב את מערכת ההפעלה כרגע)
מערכת האופיס שלהם לא רואה שום מערכת אחר (כי מה לעשות, אי אפשר להשוות קוד פתוח למשהו שמשקיעים בו כ"כ הרבה), מערכת הEXCHANGE שלהם הרבה יותר טובה משל המתחרים, כלי הניהול שלהם לשרתים (והמערכות עצמם) הרבה יותר נוחות משל המתחרים.
6.ממש לא... באובונטו יש לך מערכת APT של דביאן, מספיק ללחוץ על כפתור אחד ויש לך ארכיבר של ראר, איך זה אותו דבר במאק?
בויסטה יהיה הרבה יותר קל להוסיף חומרה נקודה, אם זה לא יזוהה אוטומטית אז רוב הסיכויים שהדרייבר ימצא ON LINE, ואם לא יש דיסק מצורף. הסיכויים שתקנה מצלמת רשת פשוטה ותצליח לחבר למק שואפים לאפס.
7.אני לא אמרתי שצריך להחליף מעבד כל יומיים, אמרתי שהחומרה של המק מיושנת,
נכון, בעת השקת קו הם בד"כ מתיישרים עם הטכנולוגיה האחרונה, אבל מהרגע הזה ועד שיוצא ליין חדש הם נהיים לא רלוונטים...
אגב, הQUICK PATH של אינטל הולך להיות הדבר הבא...
ובקשר לדיון,
הוא נתחיל בכך שכתבתי למה מטופש לקנות מאק כשאפשר לקנות PC מקביל (כלומר חזק יותר :)) בפחות כסף.
זה שמשכת אותו לכיוון WINDOWS VS LEOPARD זה משהו אחר... ;)

natish
09/05/08, 00:06
1.איך זה קשור לתחזוקה?
2.המערכת הזאת כ"כ מסובכת בדיוק בגלל זה
3.יש לי אייפון, לעולם לא הייתי קונה אייפוד (וגם אייפון לא הייתי קונה, אבל קיבלתי במתנה :))
4.לPC יש יתרון, אתה יכול לקנות מחשב בהרכבה עצמית, זה יתרון עצום שחוסך כסף ומאפשר וריאציה של קופנפיגורציות, אני בהחלט יכול להבין את הרצון שלך לבטל את היתרון הזה, אבל זה פשוט עוד יתרון של הPC על פני MAC.
אגב, מהאתר של דל
אתה יכול בקלות להרכיב מחשב עם T8300, 4GB זכרון, דיסק קשיח 320GB, כרטיס מסך 8400GS עם זכרון עצמאי וכמובן צורב, WIFI ושאר ירקות ב1074 דולר
מתעלה בכל פרמטר על המקבוק הכי יקר...

5.המוצרים של מיקרוסופט הם בהחלט הטובים ביותר (נעזוב את מערכת ההפעלה כרגע)
מערכת האופיס שלהם לא רואה שום מערכת אחר (כי מה לעשות, אי אפשר להשוות קוד פתוח למשהו שמשקיעים בו כ"כ הרבה), מערכת הEXCHANGE שלהם הרבה יותר טובה משל המתחרים, כלי הניהול שלהם לשרתים (והמערכות עצמם) הרבה יותר נוחות משל המתחרים.
6.ממש לא... באובונטו יש לך מערכת APT של דביאן, מספיק ללחוץ על כפתור אחד ויש לך ארכיבר של ראר, איך זה אותו דבר במאק?
בויסטה יהיה הרבה יותר קל להוסיף חומרה נקודה, אם זה לא יזוהה אוטומטית אז רוב הסיכויים שהדרייבר ימצא ON LINE, ואם לא יש דיסק מצורף. הסיכויים שתקנה מצלמת רשת פשוטה ותצליח לחבר למק שואפים לאפס.
7.אני לא אמרתי שצריך להחליף מעבד כל יומיים, אמרתי שהחומרה של המק מיושנת,
נכון, בעת השקת קו הם בד"כ מתיישרים עם הטכנולוגיה האחרונה, אבל מהרגע הזה ועד שיוצא ליין חדש הם נהיים לא רלוונטים...
אגב, הQUICK PATH של אינטל הולך להיות הדבר הבא...
ובקשר לדיון,
הוא נתחיל בכך שכתבתי למה מטופש לקנות מאק כשאפשר לקנות PC מקביל (כלומר חזק יותר :)) בפחות כסף.
זה שמשכת אותו לכיוון WINDOWS VS LEOPARD זה משהו אחר... ;)

1. שמע אני מבין שאתה אדם עקשן, אבל עצם העובדה שאתה לא מתייחס לעובדות זה כבר מתחיל להיות מעייף וטיפשי, חלונות דורשת יותר תחזוקה מאשר מק נקודה. נתתי לך מספר של דוגמאות לתחזוקה של חלונות ואתה נתת לי דוגמא אחת של תיקון הרשאות.
2. ויסטה יותר איטית מאשר לאופרד באתחול, כיבוי, הרצה של תוכנות וכו'.
תסתכל שוב על הבדיקה שצרפתי בלינק. נכון שהמעבד של המק יותר מהיר אבל לדל יש פי 3 יותר זיכרון וגם אם היה את אותו המעבד עדיין המק היה יותר מהיר וזה בגלל מערכת ההפעלה ולא המפרט. דרך אגב בדקתי על המחשב שלי את זמן האתחול/כיבוי של xp מול לאופרד והתוצאות היו זהות ללינק.
3. אני שמח שאתה מקבל מתנות שכאלו :)
4. לא אני לא מבטל את היתרון הזה של pc על מק. אבל למה אתה לא מתייחס לעובדה שנתתי לך על מחשב של דל שהוא יקר יותר מה-imac וחוזר לבדיקה שלך... אם זו תגובת הנגד שלך אז אני לא מתרשם מכיוון שהטענה שלך היא שמק תמיד יהיה יותר יקר והנה אני סותר אותך. מצטער ידידי אבל בעולם המתמטיקה מספיק דוגמת נגד אחת להפריך טענה ואני את שלך הפרכתי... ושוב אני חוזר ואומר (בפעם המיליון) מקינטוש זה מחשב מותג תשווה את המחירים שלו למחשבי מותג אחרים ולא למחשבים בהרכבה אישית בהם אני מודה המחיר יהיה יותר זול והמפרט חזק יותר אבל תנסה להפנים מה שאני מנסה להסביר לך.
5. אני לא מסכים. הכל עניין של טעם וידע. המערכות שרתים של לינוקס נותנות הרבה יותר אפשרויות מאלו של מיקרוסופט ממה שאני יודע. ושוב אני לא מצליח להשתכנע בטיב המוצרים של מיקרוסופט לא בנגנים שלהם, לא במוצרי הרשת שלהם ולא בכלום.
לדעתי הם חברה מוצלחת שרוכבת על הצלחות העבר שלה ולא מהצלחות עכשיויות.
6. אמרתי שרוב הסיכויים הם שבחלונות תהיה תאימות גדולה יותר להתקנים חיצוניים
אבל זה כל העניין שאפל מוכרת מוצר מוגמר עם כל מה שתצטרך מותקן בפנים. אז למה לי לקנות מצלמת רשת כשלמקבוק שלי יש אחת מובנית. דרך אגב היום הדברים הללו נהיים מובנים בניידים הכי פשוטים אז הטיעון הזה מאבד את התוקף שלו.
7. אם החומרה של המק, כל כך מיושנת איך זה שחברת אפל מכתיבה את הטון בכל מה שקשור לחומרה של מחשבים, ולא לא מעבדים או כרטיסי מסך, אלא בחיבורי firewire או בתקן n ל-wifi, שקעי usb שהיו סטנדרט במחשבים שלה כשכל משתמשי ה-pc היו צריכים לקנות כרטיסים pci. ושוב אפל דואגת לכך שהמשתמשים שלה מקבלים את כל מה שהם צריכים בצורה מובנית ונתמכת כבר.

אני לא משכתי את הכיוון לשום מקום, אתה התחלת בשאלה תמימה ;) של איזה תוכנות פועלות טוב יותר על המק מאשר על ה-pc. כאשר השאלה המקורית של פותח הפוסט היא מה השימושים של מחשבי מקינטוש.

winston
09/05/08, 00:50
1.כן, חלונות צריכה יותר טיפול, אבל זה נעשה אוטומטית...
Windows Defender/disk Cleanup וכו'
לא משהו שצריך לעניין את המשתמש הפשוט
2.ויסטה לא יותר איטית בהרצה של תוכנות, מפרט זהה יריץ בצורה זהה פוטושופ, פרמייר וכו'
3.פיצוי על טיול לארה"ב שהתפספס
4.למה אתה לא מתייחס לזה שאפשר להרכיב דל נייד הרבה יותר חזק בפחות כסף?
ושוב אני חוזר, (במחשב נייח) לpc יש יתרון נוסף, אתה יכול להרכיב בעצמך מפרט ולחסוך עוד יותר
5.אז לצערי אתה לא יודע...
6.אתה יודע, מצלמת רשת היתה רק דוגמה... לא חסרים עשרות סוגים שנים של התקנים
7.חחחחחחחחחחחחח
מכתיבה את הטון? איזו מין בדיחה זאת?
חיבור Firewire הוא הקונטרה שלהם לusb2, תקן שלא תפס מעולם (למרות שבכל Pc יש אותו כיום, הוא לא ממש שימושי כי אין לו ממש יתרונות על Usb2), לא הבנתי מאיפה הבאת את זה שהusb היה אצלהם קודם...
תקן N הוא עדיין דראפט אבל גם למחשבי Pc הוא קיים.
אבל כשאני מדבר על חומרה אני מדבר על מעבד/זכרונות/כרטיסי מסך ובזה אפל מפגרים פעם אחרי פעם.
עכשיו, נגיד שקנית Imac, הדגם הטוב ביותר
ומחר בא לך להתחיל לעבוד בעריכת וידאו...
מכתיבת הטון בעולם הזה היא חברת Canopus
וכמובן שמי שרוצה לעבוד בזה צריך כרטיס שלהם שיקודד בזמן אמת
תזכיר לי שוב מה האפשרויות שלך בתור משתמש מק?
אתה יודע שאפילו סלרון מלפני 4 שנים יתן יותר ביצועים בעריכת וידאו עם כרטיס שלהם מאשר הimac החזק ביותר?

וכן, כששאלתי איזו תוכנה פועלת טוב יותר על Mac התכוונתי לתוכנות קנייניות שקיימות לשתי המערכות, דוגמת פוטושופ. ולא, פוטושופ לא רצה יותר טוב על מק מאשר על Pc עם חומרה מקבילה

natish
09/05/08, 13:34
1.כן, חלונות צריכה יותר טיפול, אבל זה נעשה אוטומטית...
Windows Defender/disk Cleanup וכו'
לא משהו שצריך לעניין את המשתמש הפשוט
2.ויסטה לא יותר איטית בהרצה של תוכנות, מפרט זהה יריץ בצורה זהה פוטושופ, פרמייר וכו'
3.פיצוי על טיול לארה"ב שהתפספס
4.למה אתה לא מתייחס לזה שאפשר להרכיב דל נייד הרבה יותר חזק בפחות כסף?
ושוב אני חוזר, (במחשב נייח) לpc יש יתרון נוסף, אתה יכול להרכיב בעצמך מפרט ולחסוך עוד יותר
5.אז לצערי אתה לא יודע...
6.אתה יודע, מצלמת רשת היתה רק דוגמה... לא חסרים עשרות סוגים שנים של התקנים
7.חחחחחחחחחחחחח
מכתיבה את הטון? איזו מין בדיחה זאת?
חיבור Firewire הוא הקונטרה שלהם לusb2, תקן שלא תפס מעולם (למרות שבכל Pc יש אותו כיום, הוא לא ממש שימושי כי אין לו ממש יתרונות על Usb2), לא הבנתי מאיפה הבאת את זה שהusb היה אצלהם קודם...
תקן N הוא עדיין דראפט אבל גם למחשבי Pc הוא קיים.
אבל כשאני מדבר על חומרה אני מדבר על מעבד/זכרונות/כרטיסי מסך ובזה אפל מפגרים פעם אחרי פעם.
עכשיו, נגיד שקנית Imac, הדגם הטוב ביותר
ומחר בא לך להתחיל לעבוד בעריכת וידאו...
מכתיבת הטון בעולם הזה היא חברת Canopus
וכמובן שמי שרוצה לעבוד בזה צריך כרטיס שלהם שיקודד בזמן אמת
תזכיר לי שוב מה האפשרויות שלך בתור משתמש מק?
אתה יודע שאפילו סלרון מלפני 4 שנים יתן יותר ביצועים בעריכת וידאו עם כרטיס שלהם מאשר הimac החזק ביותר?

וכן, כששאלתי איזו תוכנה פועלת טוב יותר על Mac התכוונתי לתוכנות קנייניות שקיימות לשתי המערכות, דוגמת פוטושופ. ולא, פוטושופ לא רצה יותר טוב על מק מאשר על Pc עם חומרה מקבילה

1. התחלת יפה אבל הפסקת באמצע כשהשמטת בדיקת דיסק, ניקוי רג'יסטרי ואיחוי שלא מתבצעים לבד...
2. אתה לא אוהב לקבל עובדות הא? הבאתי כבר דוגמא ל-imac זול יותר שעובד מהר יותר ממחשב דל עם מפרט די זהה.
3. פיצוי הולם, אבל נראה לי שהיית מעדיף zune :)
4. התייחסתי זה כנראה עבר לך מעל הראש... אמרתי שזה היתרון היחיד שיש ל-pc על מקינטוש
5. אולי אני לא יודע בקשר לשרתים אבל מעבר לזה שאר המוצרים שלהם מלבד אופיס לא הכי טובים בשוק. יש טובים מהם.
6. התקנים כגון? מדפסת? סורק? את כל אלו ניתן לחבר למק בלי בעיה. אני עוד לא ניתקלתי במשהו שלא הצלחתי לחבר.
7. אני לא יודע מה ראית אבל מק מגיע עם כל מה שהוא צריך, יש ניידים של לנובו שאין להם אפילו יציאת dvi או כל יציאה דומה (ניתקלתי בכמה) אפל הם הראשונים שמכניסים חומרה בתור סטנדרט למחשבים שלהם.
והאם לטענתך עורך שמשתמש במק לא יוכל לערוך וידאו בגלל חומרה חדשה שיצאה?
אז מה עושים כל אותם אנשי מקצוע שמשתמשים במק? ושוב אנחנו חוזרים לכך שאנשי מקצוע מעדיפים להשתמש במק אפילו, אפילו יש כמה חבר'ה שהם במקצוע שאמרו את זה בתחילת האשכול. כדאי לקרוא ולא להתעלם ממה שאנשים רושמים :)

winston
09/05/08, 21:08
1.מערכת NTFS 6.0 כמעט לא סובלת מפרגמנטציה, למשתמש פשוט אין צורך בכך, גם ניקוי רג'יסטרי הוא לא דבר שבשיגרה, באותה מידה, במק אתה צריך לחפש איפה התקנות זרקו לך קבצים ולמחוק אותם.
2.ואתה? אוהב לקבל עובדות? כי תיכנס שוב לאתר של דל ותראה שאפשר לבנות מחשב הרבה יותר חזק בהרבה פחות כסף (ואני בכלל לא מכניס את העלות הנוספת של 400$ למק שאתה צריך בשביל להשתמש בחלונות במבקביל כי הרי עם לאופרד בלבד אי אפשר להסתדר). נתת לי דוגמה אחת, ממש לא מייצגת, אני יכול לתת לך 20 מפרטים שיהיו טובים וזולים יותר, אתה מוזמן לנסות אותי :)
3.אין לי צורך בנגן, יש לי צורך בטלפון
4.יש את המחיר, יש את התאימות, יש את הביצועים באותו מחיר, אותוח משולש מפורסם שאני חוזר עליו כל הת'רד
5.באף חברה לא יכולים להיות כל המוצרים הטובים בשוק, אבל חלק נכבד מהמוצרים שלהם בהחלט נכנסים לקטגוריה הזאת. על כמה מוצרים של אפל אפשר להגיד שהם הטובים בשוק?
6.אתה בכלל מודע לכמות המוצרים שבכלל לא פועלים על מק? תכנס לאתר של HP, תבחר מדפסת (נכנסתי למשל כרגע לLASER JET 1100 שזה דגם פופולרי), הפלא ופלא-אין דרייברים למק
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=14925&taskId=135&prodTypeId=18972&prodSeriesId=25470&lang=en&cc=us
7.אני מצטער, אתה כנראה לא ממש בקיא בעולם החומרה, מכיוון שאפל תמיד דור אחורה בחומרה.
הרגע היחיד שבו הם רלוונטיים הם ביציאת ליין חדש, מחודש קדימה ועד שיוצא ליין חדש הם לא רלוונטים מבחינת חומרה. אתה קולט שאפילו בליין החדש אין IMAC עם מרובע ליבות? ואתה עוד מדבר איתי על השוואת ביצועים?
וכן, מי שרוצה לעבוד עם וידאו בREALTIME יכול לקנות PC ב4000 ש"ח (עם מרובע ליבות ו4 ג'יגה זכרון) או מק פרו ב20,000 שיתן לו ביצועים דומים.
וכבר אמרתי לך, רוב אנשי המקצוע (בטח אנשים שמתעסקים בוידאו בריל טיים) לא עובדים עם מק
מעצבים גרפיים שעובדים עם פוטושופ או עם FINAL CUT עובדים עם מק.
וכמובן שכל האדריכלים/ארכיטקטים והמהנדסים לא עובדים עם מק כי אין AUTO DESK למק.
אז תבדוק שוב את העובדות שלך, כמו שאמרתי- אין שום שוק בעולם שבו יש למק רוב או יתרון בביצועים.
אגב-עיתון הארץ הסב לא מזמן את כל המחלקות הגרפיות שלו ממק לPC :)

jayjay
10/05/08, 15:39
1.מערכת NTFS 6.0 כמעט לא סובלת מפרגמנטציה, למשתמש פשוט אין צורך בכך, גם ניקוי רג'יסטרי הוא לא דבר שבשיגרה, באותה מידה, במק אתה צריך לחפש איפה התקנות זרקו לך קבצים ולמחוק אותם.
2.ואתה? אוהב לקבל עובדות? כי תיכנס שוב לאתר של דל ותראה שאפשר לבנות מחשב הרבה יותר חזק בהרבה פחות כסף (ואני בכלל לא מכניס את העלות הנוספת של 400$ למק שאתה צריך בשביל להשתמש בחלונות במבקביל כי הרי עם לאופרד בלבד אי אפשר להסתדר). נתת לי דוגמה אחת, ממש לא מייצגת, אני יכול לתת לך 20 מפרטים שיהיו טובים וזולים יותר, אתה מוזמן לנסות אותי :)
4.יש את המחיר, יש את התאימות, יש את הביצועים באותו מחיר, אותוח משולש מפורסם שאני חוזר עליו כל הת'רד
5.באף חברה לא יכולים להיות כל המוצרים הטובים בשוק, אבל חלק נכבד מהמוצרים שלהם בהחלט נכנסים לקטגוריה הזאת. על כמה מוצרים של אפל אפשר להגיד שהם הטובים בשוק?
6.אתה בכלל מודע לכמות המוצרים שבכלל לא פועלים על מק? תכנס לאתר של HP, תבחר מדפסת (נכנסתי למשל כרגע לLASER JET 1100 שזה דגם פופולרי), הפלא ופלא-אין דרייברים למק
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=14925&taskId=135&prodTypeId=18972&prodSeriesId=25470&lang=en&cc=us
7.אני מצטער, אתה כנראה לא ממש בקיא בעולם החומרה, מכיוון שאפל תמיד דור אחורה בחומרה.
הרגע היחיד שבו הם רלוונטיים הם ביציאת ליין חדש, מחודש קדימה ועד שיוצא ליין חדש הם לא רלוונטים מבחינת חומרה. אתה קולט שאפילו בליין החדש אין IMAC עם מרובע ליבות? ואתה עוד מדבר איתי על השוואת ביצועים?
וכן, מי שרוצה לעבוד עם וידאו בREALTIME יכול לקנות PC ב4000 ש"ח (עם מרובע ליבות ו4 ג'יגה זכרון) או מק פרו ב20,000 שיתן לו ביצועים דומים.
וכבר אמרתי לך, רוב אנשי המקצוע (בטח אנשים שמתעסקים בוידאו בריל טיים) לא עובדים עם מק
אז תבדוק שוב את העובדות שלך, כמו שאמרתי- אין שום שוק בעולם שבו יש למק רוב או יתרון בביצועים.

אני מצטט :

1. " וכן, מי שרוצה לעבוד עם וידאו בREALTIME יכול לקנות PC ב4000 ש"ח ... "

2. " וכבר אמרתי לך, רוב אנשי המקצוע (בטח אנשים שמתעסקים בוידאו בריל טיים) לא עובדים עם מק ... "

3. " מעצבים גרפיים שעובדים עם פוטושופ או עם FINAL CUT עובדים עם מק... "

ומה יש לי להגיד על כך ??! חח .. :D :D :D

מר Winston היקר , אנני יודע במה אתה מתמקצע ??! אך אל תעשה צחוק מעצמך .. תשאר בתחום שאתה טוב בו .. קריאת קבצי הוראות הפעלה ב - PDF !

ואתה יודע מה ? אנני רוצה בכלל .. להגיב על כך !

יום טוב .. ושבת שלום :cool:

winston
10/05/08, 15:49
1.בוא נוציא דברים מהקשרם...
הכוונה היתה לעבודה עם כרטיסים מקודדים של Canopus
וכן, ב4000 ש"ח אפשר לקנות Pc עם מרובע ליבות וארבע ג'יגה זכרון שיעבוד נהדר עם הכרטיס הנ"ל בפרט ובעריכת וידאו בreal Time בכלל (כמובן ש4000 ש"ח ללא מחיר הכרטיס).
ותתפלא, מפרט כזה יתן ביצועים טובים יותר ממקבילו-הmac Pro שעולה מעל 15,000 ש"ח (לקונפיגורציה של מעבד מרובע ליבות אחד)
2.יפה לך לצטט אותי אבל לא להגיד כלום, תגבה את הדברים שלך בעובדות ואז אולי תהיה שווה התייחסות
3.אכן, כי מהנדסים ואדריכלים שעובדים עם תוכנות של Auto Desk לא יכולים להפעיל את זה על Mac
ואנשי מקצוע רציניים שמתעסקים עם וידאו צריכים כרטיסים שמקודדים, והתמיכה שלהם הרבה יותר טובה בחלונות.

ומה יש לי להגיד?
שתגובה אידיוטית כמו שלך בכלל לא היתה שווה את התגובה שלי
אבל אין לי בעיה לענות גם לאידיוטים כמוך.
אגב, אם כבר מדברים על התחום שאני טוב בו
אני בטוח שאין תחום שאני לא יכול ללמד זב חוטם שכמוך דבר או שניים (או עשר)

יום טוב ושבת שלום.

jayjay
10/05/08, 16:30
1.בוא נוציא דברים מהקשרם...
הכוונה היתה לעבודה עם כרטיסים מקודדים של Canopus
וכן, ב4000 ש"ח אפשר לקנות Pc עם מרובע ליבות וארבע ג'יגה זכרון שיעבוד נהדר עם הכרטיס הנ"ל בפרט ובעריכת וידאו בreal Time בכלל (כמובן ש4000 ש"ח ללא מחיר הכרטיס).
ותתפלא, מפרט כזה יתן ביצועים טובים יותר ממקבילו-הmac Pro שעולה מעל 15,000 ש"ח (לקונפיגורציה של מעבד מרובע ליבות אחד)
2.יפה לך לצטט אותי אבל לא להגיד כלום, תגבה את הדברים שלך בעובדות ואז אולי תהיה שווה התייחסות
3.אכן, כי מהנדסים ואדריכלים שעובדים עם תוכנות של Auto Desk לא יכולים להפעיל את זה על Mac
ואנשי מקצוע רציניים שמתעסקים עם וידאו צריכים כרטיסים שמקודדים, והתמיכה שלהם הרבה יותר טובה בחלונות.

ומה יש לי להגיד?
שתגובה אידיוטית כמו שלך בכלל לא היתה שווה את התגובה שלי
אבל אין לי בעיה לענות גם לאידיוטים כמוך.
אגב, אם כבר מדברים על התחום שאני טוב בו
אני בטוח שאין תחום שאני לא יכול ללמד זב חוטם שכמוך דבר או שניים (או עשר)

יום טוב ושבת שלום.

:D ואני עדיין צוחק .. ודעתי כפי שהיא ...
אני שומר את זכות שתיקתי במישור המקצועי כאן ולא בגלל שקוראים לך Winston הרגזן ,
אלא רק בכדי לנסות ולשמר את רשמייך הטובים שהתניית בעצמך כאן בפורום ...
ועל מנת ולא להסב לך נזקים שכליים ( באם אתה יודע למה אני מתכוון ) !

לפעמים , שתיקה שווה זהב וכנראה.. שעכשיו זו אחת מהן :D

winston
10/05/08, 16:39
היה ברור לי, ברגע שהגבתי לראשונה בת'רד הזה
שיהיו חברי פורום, שכל קשר בינם לבין מחשבים/חומרה הוא מקרי לחלוטין יקפצו
בכל זאת זה פורום שעוסק במוצרים של אפל...
ובכל זאת, אני מוכן לסתור כל טענה שתעלה פה בת'רד
במיוחד המיתוס שמחשבי מק טובים יותר לעריכת וידאו/חזקים יותר/מהירים יותר.
ולא, במקרה שלך המשפט "סייג לחוכמה שתיקה" לא עובד.

chovav
10/05/08, 18:37
שבוע טוב
..."כל שמעשיו מרובין מחכמתו - חכמתו מתקיימת, וכל שחוכמתו מרבה ממעשיו - אין חוכמתו מתקיימת"... פ"א
אנו נמצאים בימי העומר שבו נהרגו 24000 מתלמידיו של ר' עקיבא משנאת חינם.
2 שועלי על, לא צריך את טרמינטור ע"מ לצנזר תגובות במיוחד לא כשלכם תחשבו על אחרים הקוראים ע"מ להחכים.

יהי כבוד חבירך חביב עליך כשלך......

jayjay
10/05/08, 18:51
שבוע טוב
..."כל שמעשיו מרובין מחכמתו - חכמתו מתקיימת, וכל שחוכמתו מרבה ממעשיו - אין חוכמתו מתקיימת"... פ"א
אנו נמצאים בימי העומר שבו נהרגו 24000 מתלמידיו של ר' עקיבא משנאת חינם.
2 שועלי על, לא צריך את טרמינטור ע"מ לצנזר תגובות במיוחד לא כשלכם תחשבו על אחרים הקוראים ע"מ להחכים.

יהי כבוד חבירך חביב עליך כשלך......

חובב , ליבי יחדל מפעימותיו ללא אימרותייך הכה מרשימות והחכמות .
רוח של נחת ורוגע , נושף בעורפי כאשר קורא אני את דברייך המשכילות .
צודק אדוני במילותיו .. ומתנצל אני על כך .

תודה :D

chovav
10/05/08, 19:36
Jayjay

כמות הידע העצומה שפורום שאתה נמנה עם החשובים שבו זקוק לאנשים מסוגך
ע"מ לתת מענה לכל המתלבטים והמתחילים שביננו.
את הודעותיך ושל ווינסטון קוראים יותר מ-5000 אלפים ויותר משתמשים וחברים ביום
אתה ושכמותך הם הלבה המדליקה את כור היתוך בפורום זה.
חבל שהתנסחויות שלא במקומן יהפכו את הפורום מכור היתוך לקדירה רותחת.
אנשים מבקשים ממך ביקורת, אך למעשה מה שהם רוצים זה מחמאות......
אוהב אותך - בשורות טובות

exilim
10/05/08, 22:28
Jayjay

כמות הידע העצומה שפורום שאתה נמנה עם החשובים שבו זקוק לאנשים מסוגך
ע"מ לתת מענה לכל המתלבטים והמתחילים שביננו.
את הודעותיך ושל ווינסטון קוראים יותר מ-5000 אלפים ויותר משתמשים וחברים ביום
אתה ושכמותך הם הלבה המדליקה את כור היתוך בפורום זה.
חבל שהתנסחויות שלא במקומן יהפכו את הפורום מכור היתוך לקדירה רותחת.
אנשים מבקשים ממך ביקורת, אך למעשה מה שהם רוצים זה מחמאות......
אוהב אותך - בשורות טובות

אני יודע שזה לא קשור אבל אתה כותב בצורה יפה:)

natish
12/05/08, 10:30

1. לא נכון בזמן מחיקת תוכנה היא נימחקת לגמרי יחד עם כל הקבצים שלה. וגם בזמן העברה של קבצים הקבצים הפגומים מתוקנים.
ועוד קצת בקשר לויסטה: http://www.themarkerit.com/tmit/article/3459 והם עוד אלו שעברו ל-pc :)
2. אני צריך לרענן לך את הזיכרון כי הוא סלקטיבי כל כך... אמרת שלעולם מחשב pc יהיה יקר יותר ממק וביצועיו טובים יותר. אני עם העובדה הבודדת הזו סתרתי לך את הטענה וזה כל מה שרציתי לעשות ולא לעבור על 100 מפרטים ולראות כמה מתוכם יהיו עדיפים לטובת ה-pc את זה אני יודע כבר לבד ולא צריך אותך להסביר לי את זה.
3. אם אתה צריך טלפון תקנה סוני אריקסון כי האייפון בתור טלפון הוא לא כזה מעולה.
ומי משתמש במכשיר שיש לו 8 ג'יגה של זיכרון ואייפוד מובנה (שכחתי אתה מעדיך zune) בתור טלפון בלבד?
4. כמו שאמרתי קודם ההרכבה העצמית היא היתרון היחיד של pc על מק
5. בקשר למוצרים טובים אפשר להתווכח עד יום חמישי הבא. מנקודת המבט שלי אני יכול לתת לך כמה מוצרים של אפל שהם הטובים בשוק, כמו האייפוד טאץ' שהוא הנגן הכי טוב שיש כיום.
6. ידידי, לי יש מדפסת של hp והיא לא מהחדשות שיש (בת 3) והיא עובדת מצוין על המק שלי בחיבור פשוט והתקנה מהדיסק התקנה.
7. האם ויסטה 32 ביט תדע בכלל לנהל ותעבוד עם מעבדי quad שאתה מבלבל עליהם את המוח כל כך? או שיהיה צורך להתקין גירסת 64 ביט ולהתפלל שכל התוכנות שנירצה יעבדו? ועוד בקשר לחומרה, שיפורי חומרה כונים רק למחשבים שהם בני שנה שנתיים,
מעבר לזה כבר עדיף לקנות מחשב חדש.

winston
12/05/08, 19:31
1. לא נכון בזמן מחיקת תוכנה היא נימחקת לגמרי יחד עם כל הקבצים שלה. וגם בזמן העברה של קבצים הקבצים הפגומים מתוקנים.
ועוד קצת בקשר לויסטה: http://www.themarkerit.com/tmit/article/3459 והם עוד אלו שעברו ל-pc :)
2. אני צריך לרענן לך את הזיכרון כי הוא סלקטיבי כל כך... אמרת שלעולם מחשב pc יהיה יקר יותר ממק וביצועיו טובים יותר. אני עם העובדה הבודדת הזו סתרתי לך את הטענה וזה כל מה שרציתי לעשות ולא לעבור על 100 מפרטים ולראות כמה מתוכם יהיו עדיפים לטובת ה-pc את זה אני יודע כבר לבד ולא צריך אותך להסביר לי את זה.
3. אם אתה צריך טלפון תקנה סוני אריקסון כי האייפון בתור טלפון הוא לא כזה מעולה.
ומי משתמש במכשיר שיש לו 8 ג'יגה של זיכרון ואייפוד מובנה (שכחתי אתה מעדיך zune) בתור טלפון בלבד?
4. כמו שאמרתי קודם ההרכבה העצמית היא היתרון היחיד של pc על מק
5. בקשר למוצרים טובים אפשר להתווכח עד יום חמישי הבא. מנקודת המבט שלי אני יכול לתת לך כמה מוצרים של אפל שהם הטובים בשוק, כמו האייפוד טאץ' שהוא הנגן הכי טוב שיש כיום.
6. ידידי, לי יש מדפסת של hp והיא לא מהחדשות שיש (בת 3) והיא עובדת מצוין על המק שלי בחיבור פשוט והתקנה מהדיסק התקנה.
7. האם ויסטה 32 ביט תדע בכלל לנהל ותעבוד עם מעבדי quad שאתה מבלבל עליהם את המוח כל כך? או שיהיה צורך להתקין גירסת 64 ביט ולהתפלל שכל התוכנות שנירצה יעבדו? ועוד בקשר לחומרה, שיפורי חומרה כונים רק למחשבים שהם בני שנה שנתיים,
מעבר לזה כבר עדיף לקנות מחשב חדש.

1.כשמדובר בתוכנה קטנה אז כן, בתוכנות גדולות ממש לא,
שוב, תבדוק את הדברים, אני לא זורקק כלום סתם.
ויסטה אכן מאובטחת, הבעיה היא שהיא מערכת פופולרית,
אתה מכיר את הסיפור :)
2.יופי, חבל שאתה לא מנסה להוכיח משהו שיחזיק מים,
כי יש מספיק מחשבים, גם של דל שיהיו חזקים יותר וזולים יותר.
אגב, מה עם תוספת 400 דולר למערכת הפעלה חלונות בשביל המק?
אולי תרצה לעשות איתו גם משהו חוץ מלגלוש מתישהו :)
3.אני דווקא מכוון לhtc החדש
מי משתמש? מי שקיבל אותו חינם...
????4??.ואני כבר מניתי לך מספר יתרונות נוספים
??5.מצטער לקלקל לך את החגיגה, הטאץ' ממש לא הטוב ביותר בתחום הנגנים
הפיצ'רים שלו מוגבלים, הפורמטים שהוא מנגן מוגבלים, איכות הסאונד שלו נופלת מהמתחרים האיכותיים, אז במה הוא בדיוק הכי טוב?
?6.תכנס לאתר של Hp (אפילו נתתי לך קישור, שיהיה לך נוח) ותסתכל,
אתה מוזמן לעבור כמה מדפסות.
?7.מצטער, חשבתי שיש לך מושג על מה אתה מדבר...
אין קשר בין מעבד 32/64 ביט למעבד מרובע ליבות
ואין למערכת הפעלה כזאת שום יתרון בהפעלת מעבד שכזה.
היתרון היחידי שקשור ישירות לחומרה הוא האפשרות לעבוד עם יותר מ??4gb זכרון ליישום
ואגב, אם כבר ב??64 ביט עסקינן-לכל התוכנות המקצועיות כמעט יש גירסה ל64 ביט,
באפל זה עוד רחוק.

natish
13/05/08, 00:41
1.כשמדובר בתוכנה קטנה אז כן, בתוכנות גדולות ממש לא,
שוב, תבדוק את הדברים, אני לא זורקק כלום סתם.
ויסטה אכן מאובטחת, הבעיה היא שהיא מערכת פופולרית,
אתה מכיר את הסיפור :)
2.יופי, חבל שאתה לא מנסה להוכיח משהו שיחזיק מים,
כי יש מספיק מחשבים, גם של דל שיהיו חזקים יותר וזולים יותר.
אגב, מה עם תוספת 400 דולר למערכת הפעלה חלונות בשביל המק?
אולי תרצה לעשות איתו גם משהו חוץ מלגלוש מתישהו :)
3.אני דווקא מכוון לhtc החדש
מי משתמש? מי שקיבל אותו חינם...
????4??.ואני כבר מניתי לך מספר יתרונות נוספים
??5.מצטער לקלקל לך את החגיגה, הטאץ' ממש לא הטוב ביותר בתחום הנגנים
הפיצ'רים שלו מוגבלים, הפורמטים שהוא מנגן מוגבלים, איכות הסאונד שלו נופלת מהמתחרים האיכותיים, אז במה הוא בדיוק הכי טוב?
?6.תכנס לאתר של Hp (אפילו נתתי לך קישור, שיהיה לך נוח) ותסתכל,
אתה מוזמן לעבור כמה מדפסות.
?7.מצטער, חשבתי שיש לך מושג על מה אתה מדבר...
אין קשר בין מעבד 32/64 ביט למעבד מרובע ליבות
ואין למערכת הפעלה כזאת שום יתרון בהפעלת מעבד שכזה.
היתרון היחידי שקשור ישירות לחומרה הוא האפשרות לעבוד עם יותר מ??4gb זכרון ליישום
ואגב, אם כבר ב??64 ביט עסקינן-לכל התוכנות המקצועיות כמעט יש גירסה ל64 ביט,
באפל זה עוד רחוק.

1. תוכנות גדולות מגיעות עם קובץ uninstall במק.
ויסטה פופולרית? חחח הצחקת אותי... אפילו win 2000 יותר פופולרית ממנה.
2. נכון, יש אבל לא כולם. עכשיו הרכבתי מחשב נייד של דל באותו מפרט של המקבוק האמצעי וההבדל במחיר הוא של 20 דולר. והראתי לך כבר דוגמא מקודם ואני יכול להראות לך עוד דוגמאות עם מחשבים של hp, סוני ועוד.
מי צריך חלונות על מק? זו תוספת ממש לא הכרחית ובמחיר שמשלמים על ויסטה אפשר לקנות את os-x ואת xp וישאר לי עוד עודף.
3. אני מקווה שתהנה מה-htc ובכלל windows mobile היא מערכת נהדרת (ציניות אדירה...)
4. חוץ מהיתרון הזה אני לא מצאתי עוד...
5. במה? הוא יותר טוב מה-zune ובטח שיותר נימכר, עם ממשק שאין בשום נגן ואפשרויות אינטרנט שאין בשום נגן. אה דרך אגב מזל טוב. מיקרוסופט הגיעה למכירות של 2 מיליון נגני zune.
6. אולי אני לא מבין גדול במעבדים וכרטיסים גרפיים (אני לא מהגיקים שמתלהב מכל מעבד חדש שיוצא) אבל כל הדיבורים שלך על מחשב עם מעבד מרובע ליבות.
כמה משתמשים ביתיים באמת משתמשים בזה? האם יש כל כך הרבה תוכנות שמתאימות לריבוי ליבות? מעבדים כפולי ליבה לא מקבלים את המיצוי שלהם כרגע אז מרובעי ליבה?
זה טוב בעיקר לשרתים או משתמשי גרפיקה/סאונד/וידאו וכאן אנחנו חוזרים שוב למק פרו מול מחשבי tower אחרים.
ובקשר ל64 ביט. ויסטה עובדת גרוע על 64 ביט בדיוק כמו xp של 64 ביט.

winston
13/05/08, 07:34
1.שוב, תבדוק את העניין, לא סתם יש תוכנות קנייניות כמו שappzapper
אגב, ןיסטה כבר ממזמן מערכת ההפעלה השניה בפופולריות
2.רובם המכריע נותנים יותר תמורה למחיר
וגם xp תעלה כמה מאות דולרים, הרי אתה לא יכול לקנות oem :)
מי צריך את ויסטה? מי שרוצה לשחק משחקי dx 10...
3.מצד שני, לא צריך לפרוץ אותו, המפרט שלו משאיר בצל את האייפון, ויש לו תוכנות רציניות ולא תוכנות שילד כתב, אהה ויש לו גם מולטיטאסקינג, משהו שאפל שכחו משום מה באייפון
אפילו יש העתק/הדבק :)
4.כי אתה מסרב להפנים :)
5.שוב אתה מתייחס למכירות כקריטריון? הרי אם זה היה הקריטריון אז כל מערכות ההפעלה של מיקרוסופט טובות יותר מאלו של אפל :)
אגב, איזה אפשרויות יש בדיוק בtouch שאין בשום נגן אחר? הרדיו? האקולייזר המעפן? הרמקול? האפשרות לאוזניות bt? האפשרות למגוון פורמטים מתקדמים כמו flac או ogg אופס, אין את כל אלו...
אגב, בכל פורום של אנשים שמתעסקים בנושא, בכל סקירה רצינית תמצא שזה בדיוק
יש בשוק מכשירים הרבה יותר טובים למוזיקה, הטאצ' הוא טוב בתור all aroundאבל הוא לא מתמחה בשום דבר.
6.כל תוכנת וידאו/סאונד/עריכת תמונה מקבלת בוסט רציני בביצועים במרובע ליבות
להגיד שאין תמיכה זה כ"כ 2006... :)
אגב, במחשבים שכאלו, היתרון של pc במחיר הוא לא גדול, הוא אדיר!
ונכון, לאופיס זה לא ישנה,
אבל גם משתמשים ביתיים עושים דברים שמצריכים מעבד חזק
חלקנו מקמפלים, חלקנו ממירים סרטים.
אגב, ןיסטה 64 ביט היא מערכת מצויינת, לא יודע מאיפה הבאת שהיא גרועה כמו xp 64
התמיכה שלה בדרייברים מצויינת, כל תוכנה היום יוצאת גם לפלטפורמה הזאת, הwow עובד שגעון
ולא מאבד 50% מהביצועים כמו הrosetta

natish
13/05/08, 10:56
1.שוב, תבדוק את העניין, לא סתם יש תוכנות קנייניות כמו שappzapper
אגב, ןיסטה כבר ממזמן מערכת ההפעלה השניה בפופולריות
2.רובם המכריע נותנים יותר תמורה למחיר
וגם xp תעלה כמה מאות דולרים, הרי אתה לא יכול לקנות oem :)
מי צריך את ויסטה? מי שרוצה לשחק משחקי dx 10...
3.מצד שני, לא צריך לפרוץ אותו, המפרט שלו משאיר בצל את האייפון, ויש לו תוכנות רציניות ולא תוכנות שילד כתב, אהה ויש לו גם מולטיטאסקינג, משהו שאפל שכחו משום מה באייפון
אפילו יש העתק/הדבק :)
4.כי אתה מסרב להפנים :)
5.שוב אתה מתייחס למכירות כקריטריון? הרי אם זה היה הקריטריון אז כל מערכות ההפעלה של מיקרוסופט טובות יותר מאלו של אפל :)
אגב, איזה אפשרויות יש בדיוק בtouch שאין בשום נגן אחר? הרדיו? האקולייזר המעפן? הרמקול? האפשרות לאוזניות bt? האפשרות למגוון פורמטים מתקדמים כמו flac או ogg אופס, אין את כל אלו...
אגב, בכל פורום של אנשים שמתעסקים בנושא, בכל סקירה רצינית תמצא שזה בדיוק
יש בשוק מכשירים הרבה יותר טובים למוזיקה, הטאצ' הוא טוב בתור all aroundאבל הוא לא מתמחה בשום דבר.
6.כל תוכנת וידאו/סאונד/עריכת תמונה מקבלת בוסט רציני בביצועים במרובע ליבות
להגיד שאין תמיכה זה כ"כ 2006... :)
אגב, במחשבים שכאלו, היתרון של pc במחיר הוא לא גדול, הוא אדיר!
ונכון, לאופיס זה לא ישנה,
אבל גם משתמשים ביתיים עושים דברים שמצריכים מעבד חזק
חלקנו מקמפלים, חלקנו ממירים סרטים.
אגב, ןיסטה 64 ביט היא מערכת מצויינת, לא יודע מאיפה הבאת שהיא גרועה כמו xp 64
התמיכה שלה בדרייברים מצויינת, כל תוכנה היום יוצאת גם לפלטפורמה הזאת, הwow עובד שגעון
ולא מאבד 50% מהביצועים כמו הrosetta

1. אני יודע טוב מאוד שיש תוכנות שכאלו, גם חינמיות כמו appdelete אבל גם לחלונות יש תוכנות שכאלו ושמסירות את כל ה"זבל" שהצטבר כמו CCcleaner, trash it ועוד המון שאני יכול לשלוף לך. חינמיות, שיתופיות או בתשלום. לניקוי קבצים "מיותרים", לניקוי הרג'יסטרי או קבצים זמניים שהצטברו. להסרה מוחלטת של תוכניות או לאיחוי בדיסק.
בקיצור תנסה לסובב את זה כמה שתירצה חלונות דורשת תחזוקה הרבה יותר מ-os-x.

ואגב מי המערכת הפעלה מספר 1? xp ולמה? כי אנשים לא רוצים לעבור לויסטה ורוב האנשים שקנו את ויסטה קנו אותה כי לא הייתה להם ברירה מכיוון שככה הגיע הנייד שלהם או זה מה שהמוכר בחנות דחף להם. לא סתם דל מוכרת מחשבים ניידים עם אובונטו או "עובדת" על מיקרוסופט ומוכרת מחשבים עם אפשרות לשינמוך מערכת ההפעלה ל-xp ואפשרות להתקין ויסטה בעתיד. שיווק אגרסיבי, זו הסיבה היחידה שויסטה "פופולרית" כל כך. לא כי היא טובה כל כך או מספקת את הצרכים של האנשים, ידידותית או בכלל מערכת ששווה לשדרג את המחשב עבורה.

2. xp עולה היום פחות מ-200 דולר אז כמו שאמרתי אתה יכול לקנות לאופרד+xp וישאר לך עודף מאשר לקנות את ויסטה פרימיום בכמעט 400 דולר.
וחשבתי שכבר עברנו את הקטע של המשחקים :) דרך אגב יש כמה חבר'ה שהצליחו להתקין dx10 על xp (לא יודע עד כמה זה אמיתי אבל שמעתי סיפורים) ובאופן כללי אמרתי מה דעתי על משחקים. תקנה קונסולה טובה וזהו. זה הרבה יותר נוח וכיף ואפשר לשחק ביחד כמה אנשים (pro evolution) הוא הרבה יותר מרשים על מסך רחב ויותר כיף לשחק בו עם עוד אנשים ולא לבד.

3. יצא לך להשתמש ב-windows mobile? אתה תתאכזב ותגעגע לאייפון שלך.
מולטי טאסקינג? כשכל תוכנית עולה אחרי כמה דקות, כשלפתוח תמונה או לסובב אותה לוקח דקה או כשהתוכניות לא ניסגרות כשלוחצים על X? איזה מולטי-טאסקינג אתה מדבר? אולי זה ניתמך אבל ניראה אותך עובד במולטי-טאסקינג...
נכון לא צריך לפרוץ ויש copy-paste אבל יש טונות של מגרעות כמו ניהול זיכרון גרוע.
איטיות מחרידה, ממשק גרוע ועוד. בקשר לתוכנות... הילדים האלה כותבים תוכנות יותר נורמליות ממה שיש ל-wm וחוץ מזה מעבר לפינה יהיו תוכנות הרבה יותר מרשימות (sdk)

4. אני לא מסרב להפנים אני פשוט לא מוצא עוד יתרונות :)

5. וה-zune מתמחה במשהו? הוא כל כך נפילה מבחינת המכירות שלו והוא עוד דוגמא לכך שאפל רואים משהו מצליח מנסים להעתיק אותו ולא מצליח להם.
כי היכולות האלחוטיות של הנגן שהיו ההבטחה הגדולה שלו הן איומות.
הממשק-מחשב שלו הוא גרוע. גורם לאנשים להתגעגע לאיטיונס.
המסך שלו קטן יותר משל הטאץ' וגם הרזולוציה שלו פחות טובה.
וזמן הסוללה שלו הוא בערך חצי משל הטאץ'. ויש עוד תלונות... :)
בקשר לתמיכה, היום רוב הקבצים הם או mp3/4 או wma או acc כל שאר הקבצים ניתנים להמרה על ידי איטיונס אז קרטריון התמיכה בקבצים שלך לא ממש מרשים.

6. כדי לקמפל לא צריך מעבד מרובע ליבות :) ואני מקמפל הרבה.
לשימושים ביתיים רגילים לא ממש צריך מרובע ליבות, כמו שאמרתי 2 ליבות עדיין לא מגיעות למיצוי שלהן אז ארבע. זה מקרה של חומרה שעקפה את התוכנה.
לא עבדתי על ויסטה 64 ביט (ה-32 הספיק לי :)) אבל קראתי הרבה מאמרים וביקורות לא טובים עליה וגם הרבה אנשים שהתקינו ויסטה 64 בתחילת דרכה אכלו מרורים ממנה.

כמו שאמרתי 64 ביט טוב לאנשי מקצוע או כמחשבי שרת לא למשתמשים ביתיים שהם הרוב הגורף ונכון אולי כאן יש יתרון מחיר ל-pc בהרכבה עצמית כמו שכבר אמרתי זה היתרון היחיד שלו מפרט חזק במחיר נמוך ותו לא.

Remo
13/05/08, 11:08
מזל טוב! הדיון בן 8 ימים, הגיע הזמן לחתוך אותו, לא? ;)

chovav
13/05/08, 12:03

עומר

תן להחכים.....
מבין כל האיסטרטגיות, לדעת מתי להפסיק היא בין החשובות
ביותר...לא?

natish
13/05/08, 12:43

אני נהנה :)
ועל הדרך מצאתי משהו קטן ב-cnet על 5 הלפטופים הכי טובים/מומלצים.
http://reviews.cnet.com/best-laptops/?tag=dir

Remo
13/05/08, 17:12
עומר

תן להחכים.....
מבין כל האיסטרטגיות, לדעת מתי להפסיק היא בין החשובות
ביותר...לא?

ראיתי הזדמנות להערה שנונה... שימשיכו שימשיכו.

גילוי נאות: אני לפני קניית מקבוק פרו, והדיון הזה בא לי בזמן.
ווינסטון - מחשב שמאפשר לי להריץ את שתי המערכות במקביל (ללא מודים או האקים, כי התמיכה והעדכונים חשובים לי) הוא אולטמטיבי עבורי. אני עוקב אחרי הדיון מאז שהוא נפתח, ואני כ-power user עדיין לא השכנעתי*.
נתי - אתה עדיין בשלב ההכחשה, אבל אתה fanboy ללא ספק! welcome!

* גם אני fanboy כנראה.... :-)

Remo
13/05/08, 17:13
אני נהנה :)
ועל הדרך מצאתי משהו קטן ב-cnet על 5 הלפטופים הכי טובים/מומלצים.
http://reviews.cnet.com/best-laptops/?tag=dir

מה זה?? הם כולם ממש יקרים! ואיפה דל HP/DELL/TOSHIBA?

chovav
13/05/08, 18:32
מה זה?? הם כולם ממש יקרים! ואיפה דל HP/DELL/TOSHIBA?
עומר

הסקירה ש-נתי ציין מסקרת מחשבים ניידים - קלי משקל, התייחסות הסוקרים לביצועים הינה משנית.
לגבי המחשב של ASUS בסקירה עלותו במזרח כ-1100 ש"ח, בארץ המחיר 2200 ש"ח.

באם חשקה נפשך בסקירה עמוקה יותר העומדת על מרבית נושאי הבדיקה
אני מצרף קיצורי דרך לעיונך.

http://www.pcworld.com/product/compare?orig_url=%2Fproduct%2Freviewfinder.html%3F page%3D2%26id%3D6%26subcatid%3D%26prod_mfr_id%3D%2 6att_926%3D%26att_934%3D%26att_923%3D%26att_1273%3 D%26att_966%3D%26prod_price%3D%26sort_by%3D2&chart_title=All+Notebooks&prodid=30999&prodid=31371&prodid=31324&prodid=31281&prodid=31201&prodid=31270&prodid=31260&prodid=29954&prodid=30267&prodid=31056

http://www.pcworld.com/product/compare?orig_url=%2Fproduct%2Freviewfinder.html%3F id%3D6&chart_title=All+Notebooks&prodid=31120&prodid=31485&prodid=31101&prodid=31104&prodid=30129&prodid=31322&prodid=31121&prodid=30217&prodid=30411

Remo
13/05/08, 19:07
עומר

הסקירה ש-נתי ציין מסקרת מחשבים ניידים - קלי משקל, התייחסות הסוקרים לביצועים הינה משנית.
לגבי המחשב של ASUS בסקירה עלותו במזרח כ-1100 ש"ח, בארץ המחיר 2200 ש"ח.

באם חשקה נפשך בסקירה עמוקה יותר העומדת על מרבית נושאי הבדיקה
אני מצרף קיצורי דרך לעיונך.

http://www.pcworld.com/product/compare?orig_url=%2Fproduct%2Freviewfinder.html%3F page%3D2%26id%3D6%26subcatid%3D%26prod_mfr_id%3D%2 6att_926%3D%26att_934%3D%26att_923%3D%26att_1273%3 D%26att_966%3D%26prod_price%3D%26sort_by%3D2&chart_title=All+Notebooks&prodid=30999&prodid=31371&prodid=31324&prodid=31281&prodid=31201&prodid=31270&prodid=31260&prodid=29954&prodid=30267&prodid=31056

http://www.pcworld.com/product/compare?orig_url=%2Fproduct%2Freviewfinder.html%3F id%3D6&chart_title=All+Notebooks&prodid=31120&prodid=31485&prodid=31101&prodid=31104&prodid=30129&prodid=31322&prodid=31121&prodid=30217&prodid=30411

תודה חובב, כנראה שהציניות שלי לא הובנה כראוי... :-)

winston
13/05/08, 19:37
1. אני יודע טוב מאוד שיש תוכנות שכאלו, גם חינמיות כמו appdelete אבל גם לחלונות יש תוכנות שכאלו ושמסירות את כל ה"זבל" שהצטבר כמו CCcleaner, trash it ועוד המון שאני יכול לשלוף לך. חינמיות, שיתופיות או בתשלום. לניקוי קבצים "מיותרים", לניקוי הרג'יסטרי או קבצים זמניים שהצטברו. להסרה מוחלטת של תוכניות או לאיחוי בדיסק.
בקיצור תנסה לסובב את זה כמה שתירצה חלונות דורשת תחזוקה הרבה יותר מ-os-x.

ואגב מי המערכת הפעלה מספר 1? xp ולמה? כי אנשים לא רוצים לעבור לויסטה ורוב האנשים שקנו את ויסטה קנו אותה כי לא הייתה להם ברירה מכיוון שככה הגיע הנייד שלהם או זה מה שהמוכר בחנות דחף להם. לא סתם דל מוכרת מחשבים ניידים עם אובונטו או "עובדת" על מיקרוסופט ומוכרת מחשבים עם אפשרות לשינמוך מערכת ההפעלה ל-xp ואפשרות להתקין ויסטה בעתיד. שיווק אגרסיבי, זו הסיבה היחידה שויסטה "פופולרית" כל כך. לא כי היא טובה כל כך או מספקת את הצרכים של האנשים, ידידותית או בכלל מערכת ששווה לשדרג את המחשב עבורה.

2. xp עולה היום פחות מ-200 דולר אז כמו שאמרתי אתה יכול לקנות לאופרד+xp וישאר לך עודף מאשר לקנות את ויסטה פרימיום בכמעט 400 דולר.
וחשבתי שכבר עברנו את הקטע של המשחקים :) דרך אגב יש כמה חבר'ה שהצליחו להתקין dx10 על xp (לא יודע עד כמה זה אמיתי אבל שמעתי סיפורים) ובאופן כללי אמרתי מה דעתי על משחקים. תקנה קונסולה טובה וזהו. זה הרבה יותר נוח וכיף ואפשר לשחק ביחד כמה אנשים (pro evolution) הוא הרבה יותר מרשים על מסך רחב ויותר כיף לשחק בו עם עוד אנשים ולא לבד.

3. יצא לך להשתמש ב-windows mobile? אתה תתאכזב ותגעגע לאייפון שלך.
מולטי טאסקינג? כשכל תוכנית עולה אחרי כמה דקות, כשלפתוח תמונה או לסובב אותה לוקח דקה או כשהתוכניות לא ניסגרות כשלוחצים על X? איזה מולטי-טאסקינג אתה מדבר? אולי זה ניתמך אבל ניראה אותך עובד במולטי-טאסקינג...
נכון לא צריך לפרוץ ויש copy-paste אבל יש טונות של מגרעות כמו ניהול זיכרון גרוע.
איטיות מחרידה, ממשק גרוע ועוד. בקשר לתוכנות... הילדים האלה כותבים תוכנות יותר נורמליות ממה שיש ל-wm וחוץ מזה מעבר לפינה יהיו תוכנות הרבה יותר מרשימות (sdk)

4. אני לא מסרב להפנים אני פשוט לא מוצא עוד יתרונות :)

5. וה-zune מתמחה במשהו? הוא כל כך נפילה מבחינת המכירות שלו והוא עוד דוגמא לכך שאפל רואים משהו מצליח מנסים להעתיק אותו ולא מצליח להם.
כי היכולות האלחוטיות של הנגן שהיו ההבטחה הגדולה שלו הן איומות.
הממשק-מחשב שלו הוא גרוע. גורם לאנשים להתגעגע לאיטיונס.
המסך שלו קטן יותר משל הטאץ' וגם הרזולוציה שלו פחות טובה.
וזמן הסוללה שלו הוא בערך חצי משל הטאץ'. ויש עוד תלונות... :)
בקשר לתמיכה, היום רוב הקבצים הם או mp3/4 או wma או acc כל שאר הקבצים ניתנים להמרה על ידי איטיונס אז קרטריון התמיכה בקבצים שלך לא ממש מרשים.

6. כדי לקמפל לא צריך מעבד מרובע ליבות :) ואני מקמפל הרבה.
לשימושים ביתיים רגילים לא ממש צריך מרובע ליבות, כמו שאמרתי 2 ליבות עדיין לא מגיעות למיצוי שלהן אז ארבע. זה מקרה של חומרה שעקפה את התוכנה.
לא עבדתי על ויסטה 64 ביט (ה-32 הספיק לי :)) אבל קראתי הרבה מאמרים וביקורות לא טובים עליה וגם הרבה אנשים שהתקינו ויסטה 64 בתחילת דרכה אכלו מרורים ממנה.

כמו שאמרתי 64 ביט טוב לאנשי מקצוע או כמחשבי שרת לא למשתמשים ביתיים שהם הרוב הגורף ונכון אולי כאן יש יתרון מחיר ל-pc בהרכבה עצמית כמו שכבר אמרתי זה היתרון היחיד שלו מפרט חזק במחיר נמוך ותו לא.
1.אני לא אמרתי שחלונות לא דורשת תחזוקה, אני רק תיקנתי אותך ואמרתי שגם לאופרד דורשת תחזוקה. עוד אחת מהאגדות שנוטים לספר על מק (כמו היציבות וכמו הרבה דברים אחרים, רק מי שעבד על מק יודע להגיד כמה מתסכל הspinning wheel of death
(וכן, אני מתאר לעצמי שתגיד שלא נתקלת בזה, אבל אולי זה כי הנסיון שלך עם מק הוא של שבועיים...)
xp היא המערכת מספר 1 כי היא בשוק 7 שנים, לא משום סיבה אחרת.
אין שום תחום שבו היא טובה יותר מויסטה (למחשב מהשנתיים האחרונות לפחות)
אתה פשוט מושפע ממה שהיה בתחילת דרכה של ויסטה, ואנשים עדיין ממחזרים את אותם קלישאות שxp טובה יותר. זה פשוט לא נכון.
בדיוק כמו שיש אנשים שטענו לפני שנתיים שהם לא יקנו amd כי הם מתחממים ופחות טובים מאינטל (ומי שמעורה יודע שלפני שנתיים, סדרת הk8 של amd התעלתה בכל פרמטר על הp4 של אינטל ובכל זאת אנשים קנו אותם פחות)
2.xp לא עולה פחות מ200$, אתה מתבלבל עם גירסת הoem
מתי עברנו את הקטע של המשחקים? אתה מתכוון לתשובה המתחכמת של לקנות ps3?
סבבה, אז תוריד את העלות של xp ותוסיף ps3 :)
אגב, למשחקים, אין ספק שויסטה עדיפה, הרי המשחקים החדשים (וכמובן אלו שיגיעו בעתיד) עובדים על dx10 (לא אקסקלוסיבית אבל נראים הרבה יותר טוב)
לא יהיה dx10 לxp
3.כן, יש לי מחשב כף יד עם wm6
ואין לי מושג על סמך מה אתה מדבר
אין בעיה לעבור בין תוכניות
הביצועים מצויינים
יש מגוון תוכנות (כמו אופיס)
יש פלאש (שלא יגיע כנראה לגירסה הזאת של האייפון כי הוא לא מספיק חזק)
וכמובן אין הגבלות מטופשות של הbt
ולא, התוכנות הרבה יותר רציניות משל הiphone
ככה זה כשחברה בונה אותם ולא ילד.
4.ביצועים למחיר ותאימות לחומרה
5.אני לא אמרתי שהzune הוא נגן מושלם, אמרתי שאיכות הסאונד שלו טובה יותר משל הטאצ' (ובכלל מכל הדורות האחרונים של הipod)
אגב, ברור לך שהipod לא תומך בwma, נכון?
ולא, אנשים שאוהבים מוזיקה שומעים flac ופורמטים איכותיים אחרים
וכמובן שהמרה מורידה את האיכות עוד יותר אז זה לא ממש בא בחשבון.
גם ההגבלה של הipod לעבודה עם itunes
אי יכולתו לנגן divx (הפורמט הפופולרי בעולם לוידאו)
התמיכה הנוראית בעברית (או שתוותר על האחריות ורק בחלק מהדגמים בכלל ניתן)
הוא בהחלט לא הנגן הטוב בעולם, וגם לא הpmp הטוב ביותר
6.הכל תלוי מה אתה מקמפל, אני לא מדבר על תוכניות של ארבע שורות שאתה כותב בתור עבודה במכללה...
ואני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה ש4 ליבות לא באות לידי מיצוי, השיפור הוא כמובן לא לינארי (כי יש מגבלות אחרות כמו fsb) אבל הוא בהחלט משמעותי מאוד.
וכל יום נוספות עוד תוכנות שמנצלות את זה, גם משחקים חדשים מנצלים את זה (בדקת פעם כמה מעבדים יש בps3 או בxbox360?)
וכן, תיארתי לעצמי שלא השתמשת בויסטה 64 ביט
בכלל, איך שזה נשמע אין לך בכלל נסיון עם ויסטה ואתה מדבר בעיקר משמועות
יצא לי לפגוש המון כאלו, שאין להם בכלל קשר אבל הם יודעים לדקלם שויסטה היא חרא
כי הם שמעו...

ולא 64 ביט זה ממש לא לשרתים בלבד, גם לא לאנשי מקצוע
העולם מתקדם לזה, גם אפל הבינו את זה :)

בקיצור, באמת שחבל להמשיך את הויכוח הזה
אתה הרי כ"כ משוכנע שאתה צודק, שלא משנה מה אני אגיד אתה תשאר בדעתך
אני מבין אותך, עברת למערכת הפעלה חדשה ואתה מתלהב, חושב שהיא כליל השלמות
עוד תגלה את הצדדים הפחות נעימים שלה, וכשתהיה לך משפחה אתה תגלה שזה לא כ"כ קל להוציא 10,000 ש"ח על מחשב ועוד 3,500 ש"ח על קונסולה.
בכל מקרה, אני יכול להמשיך להביא לך טיעונים ואתה יכול להמשיך להתעלם מהם, אז למה אנחנו מבזבזים את הזמן שלנו?
תקרא את הדפים הראשונים של הת'רד (לפני שהצטרפת לדיון) ותראה שכל הטיעונים שאנשים נתנו שם ללמה קונים מק הם פשוט לא נכונים:
הוא לא חזק יותר
הוא לא יציב יותר (כל עוד משתמשים בדרייברים whql)
הוא לא נוח יותר למקצוענים (הפוטושופ הוא אותו פוטושופ וכו')
והוא בטח לא נותן את התמורה הטובה ביותר לכסף לאף אחד:
לא למשתמש הביתי, לא לעורך הוידאו, לא לעורך הסאונד ולא לעורך התמונות

winston
13/05/08, 19:38
כן, כי דיון של pc vs mac זה כמו הויכוחים על שמאל וימין, הרי אי אפשר להגיע להסכמה
"אי אפשר לשכנע את המשוכנע"
(זה כמובן עובד בשני הכיוונים) :)

natish
13/05/08, 19:38

ווינסטון - מחשב שמאפשר לי להריץ את שתי המערכות במקביל (ללא מודים או האקים, כי התמיכה והעדכונים חשובים לי) הוא אולטמטיבי עבורי. אני עוקב אחרי הדיון מאז שהוא נפתח, ואני כ-power user עדיין לא השכנעתי*.

תקרא לי פאנבוי כמה שתרצה אבל, למרות שאני אוהב את העיצוב שלהם ונכון הדברים הקטנים שהם חושבים עליהם מוסיפים למוצרים שלהם הרבה. אבל אני יכול לשלוף לך רשימה ארוכה של קטרוגים (אבל אני לא כי זה יתן לוינסטון רעיונות :))

מה לעשות שהחברה הקטנה הזו שחשבה על חלונות בזמן עוד שגייטס עבד על דוס 3.11
חושבת קדימה ומובילה ואנשים יכולים להכחיש כמה שהם רוצים.

winston
13/05/08, 19:40

אין בעיה להריץ kernel vanilla על מחשב מודרני
מצד שני המק בוק פרו הוא באמת מחשב נחמד :)

Remo
13/05/08, 19:54
אין בעיה להריץ kernel vanilla על מחשב מודרני
מצד שני המק בוק פרו הוא באמת מחשב נחמד :)

אין בעיה אולי להריץ vanilla על מחשב שאתה מרכיב בעצמך, בניידים זה יהיה יותר מסובך.

winston
13/05/08, 19:58
למה?
אין שום דבר מיוחד במפרט שלו מהבחינה הזאת

Remo
13/05/08, 20:03
למה?
אין שום דבר מיוחד במפרט שלו מהבחינה הזאת

לא בדקתי את זה אישית, אני רק משער.
אולי המעבד/לוח אם/זיכרון תואמים, אבל מה עם כרטיס רשת? אם אני לא טועה, הצ'יפ שאפל משתמשים בו הוא של Broadcom, האם קיימת תמיכה לאחרים OTB? כנ"ל לכרטיס מסך, מודם, משטחי עכבר וכו'.

winston
13/05/08, 20:11
אני מניח שאתה מדבר על הwifi, אין בעיה למצוא חמשב עם אותו כרטיס רשת
אבל גם אם הוא לא יהיה בעל אותו צ'יפ, יש סיכוי מצויין שהוא יפעל, כמובן שיש תמיכה Otb לעוד כרטיסים (כי המערכת היא לא ספציפית לmbp) וגם אם לא, אז עם הkext הנכון הכל יפעל :)
לא חסר ניידים עם 8600m אבל גם כרטיס מובנה יעבוד מצויין (g33), וגם סדרות אחרות של כרטיסים של Ati
בקשר למודם מובנה קשה לי להגיד לך, מי משתמש בדבר כזה?

Remo
13/05/08, 20:16
אני מניח שאתה מדבר על הwifi, אין בעיה למצוא חמשב עם אותו כרטיס רשת
אבל גם אם הוא לא יהיה בעל אותו צ'יפ, יש סיכוי מצויין שהוא יפעל, כמובן שיש תמיכה Otb לעוד כרטיסים (כי המערכת היא לא ספציפית לmbp) וגם אם לא, אז עם הkext הנכון הכל יפעל :)
לא חסר ניידים עם 8600m אבל גם כרטיס מובנה יעבוד מצויין (g33), וגם סדרות אחרות של כרטיסים של Ati
בקשר למודם מובנה קשה לי להגיד לך, מי משתמש בדבר כזה?

אתה מכיר מחשבים עם מפרטים "דומים" במחיר נמוך מ-$1800?

winston
13/05/08, 20:18
הוא עולה 2000, לא?
זה תופס הקטע של סטונדטים ישראלים בapple בחו"ל?

Remo
13/05/08, 20:23
הוא עולה 2000, לא?
זה תופס הקטע של סטונדטים ישראלים בapple בחו"ל?

לא, אבל אמא של חבר מרצה בקולג', תופס עבורה.

winston
13/05/08, 20:28
אז אתה מכוון לדגם הבסיסי בלי שום שיפורים?

Remo
13/05/08, 20:29
אז אתה מכוון לדגם הבסיסי בלי שום שיפורים?

אולי רק שדרוג ל-4GB. מעבר לכך הוא עונה על כל הדרישות שלי (כמו ה-P4 הנוכחי בן ה-5 שנים, אבל חייבים להשתדרג ולהתנייד מתישהו :-))

winston
13/05/08, 20:40
ומעבר לכך?
הארד דיסק 7200? מסך עם רזולוציה גבוהה יותר?
איזה גודל מסך?

natish
13/05/08, 20:46
1.אני לא אמרתי שחלונות לא דורשת תחזוקה, אני רק תיקנתי אותך ואמרתי שגם לאופרד דורשת תחזוקה. עוד אחת מהאגדות שנוטים לספר על מק (כמו היציבות וכמו הרבה דברים אחרים, רק מי שעבד על מק יודע להגיד כמה מתסכל הspinning wheel of death
(וכן, אני מתאר לעצמי שתגיד שלא נתקלת בזה, אבל אולי זה כי הנסיון שלך עם מק הוא של שבועיים...)
xp היא המערכת מספר 1 כי היא בשוק 7 שנים, לא משום סיבה אחרת.
אין שום תחום שבו היא טובה יותר מויסטה (למחשב מהשנתיים האחרונות לפחות)
אתה פשוט מושפע ממה שהיה בתחילת דרכה של ויסטה, ואנשים עדיין ממחזרים את אותם קלישאות שxp טובה יותר. זה פשוט לא נכון.
בדיוק כמו שיש אנשים שטענו לפני שנתיים שהם לא יקנו amd כי הם מתחממים ופחות טובים מאינטל (ומי שמעורה יודע שלפני שנתיים, סדרת הk8 של amd התעלתה בכל פרמטר על הp4 של אינטל ובכל זאת אנשים קנו אותם פחות)
2.xp לא עולה פחות מ200$, אתה מתבלבל עם גירסת הoem
מתי עברנו את הקטע של המשחקים? אתה מתכוון לתשובה המתחכמת של לקנות ps3?
סבבה, אז תוריד את העלות של xp ותוסיף ps3 :)
אגב, למשחקים, אין ספק שויסטה עדיפה, הרי המשחקים החדשים (וכמובן אלו שיגיעו בעתיד) עובדים על dx10 (לא אקסקלוסיבית אבל נראים הרבה יותר טוב)
לא יהיה dx10 לxp
3.כן, יש לי מחשב כף יד עם wm6
ואין לי מושג על סמך מה אתה מדבר
אין בעיה לעבור בין תוכניות
הביצועים מצויינים
יש מגוון תוכנות (כמו אופיס)
יש פלאש (שלא יגיע כנראה לגירסה הזאת של האייפון כי הוא לא מספיק חזק)
וכמובן אין הגבלות מטופשות של הbt
ולא, התוכנות הרבה יותר רציניות משל הiphone
ככה זה כשחברה בונה אותם ולא ילד.
4.ביצועים למחיר ותאימות לחומרה
5.אני לא אמרתי שהzune הוא נגן מושלם, אמרתי שאיכות הסאונד שלו טובה יותר משל הטאצ' (ובכלל מכל הדורות האחרונים של הipod)
אגב, ברור לך שהipod לא תומך בwma, נכון?
ולא, אנשים שאוהבים מוזיקה שומעים flac ופורמטים איכותיים אחרים
וכמובן שהמרה מורידה את האיכות עוד יותר אז זה לא ממש בא בחשבון.
גם ההגבלה של הipod לעבודה עם itunes
אי יכולתו לנגן divx (הפורמט הפופולרי בעולם לוידאו)
התמיכה הנוראית בעברית (או שתוותר על האחריות ורק בחלק מהדגמים בכלל ניתן)
הוא בהחלט לא הנגן הטוב בעולם, וגם לא הpmp הטוב ביותר
6.הכל תלוי מה אתה מקמפל, אני לא מדבר על תוכניות של ארבע שורות שאתה כותב בתור עבודה במכללה...
ואני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה ש4 ליבות לא באות לידי מיצוי, השיפור הוא כמובן לא לינארי (כי יש מגבלות אחרות כמו fsb) אבל הוא בהחלט משמעותי מאוד.
וכל יום נוספות עוד תוכנות שמנצלות את זה, גם משחקים חדשים מנצלים את זה (בדקת פעם כמה מעבדים יש בps3 או בxbox360?)
וכן, תיארתי לעצמי שלא השתמשת בויסטה 64 ביט
בכלל, איך שזה נשמע אין לך בכלל נסיון עם ויסטה ואתה מדבר בעיקר משמועות
יצא לי לפגוש המון כאלו, שאין להם בכלל קשר אבל הם יודעים לדקלם שויסטה היא חרא
כי הם שמעו...

ולא 64 ביט זה ממש לא לשרתים בלבד, גם לא לאנשי מקצוע
העולם מתקדם לזה, גם אפל הבינו את זה :)

בקיצור, באמת שחבל להמשיך את הויכוח הזה
אתה הרי כ"כ משוכנע שאתה צודק, שלא משנה מה אני אגיד אתה תשאר בדעתך
אני מבין אותך, עברת למערכת הפעלה חדשה ואתה מתלהב, חושב שהיא כליל השלמות
עוד תגלה את הצדדים הפחות נעימים שלה, וכשתהיה לך משפחה אתה תגלה שזה לא כ"כ קל להוציא 10,000 ש"ח על מחשב ועוד 3,500 ש"ח על קונסולה.
בכל מקרה, אני יכול להמשיך להביא לך טיעונים ואתה יכול להמשיך להתעלם מהם, אז למה אנחנו מבזבזים את הזמן שלנו?
תקרא את הדפים הראשונים של הת'רד (לפני שהצטרפת לדיון) ותראה שכל הטיעונים שאנשים נתנו שם ללמה קונים מק הם פשוט לא נכונים:
הוא לא חזק יותר
הוא לא יציב יותר (כל עוד משתמשים בדרייברים whql)
הוא לא נוח יותר למקצוענים (הפוטושופ הוא אותו פוטושופ וכו')
והוא בטח לא נותן את התמורה הטובה ביותר לכסף לאף אחד:
לא למשתמש הביתי, לא לעורך הוידאו, לא לעורך הסאונד ולא לעורך התמונות

1. לא אמרתי ש-os-x לא מצריכה תחזוקה זה באמת סתם מיתוס אבל התחזוקה שלו נמוכה יותר מהתחזוקה של חלונות.
ויסטה לא מצליחה להמכר ולעבור את xp אחרי יותר משנה אחרי ששוחררה.
הביקורות עליה לא טובות זה מזכיר את השיחרור של windows me.
לא סתם ביל גייטס בעצמו אמר שהוא ידבר על ויסטה אחרי ש"ברלין" או windows 7 תצא. נכון ויסטה מנהלת מצוין ריבוי ליבות והיא מאובטחת יותר אבל זה לא משכנע אנשים לעבור אליה. כשלאופרד יצאה בסופ"ש הראשון שלה היא מכרה יותר מ-2 מיליון. אתה תצחק ותגיד לי שויסטה מכרה אולי 570 מיליון אבל יחסית לנתח השוק של אפל זה הרבה במכירות של יומיים. כנראה שאנשים התרשמו ממנה ומהיכולות שלה ובניגוד לויסטה היא לא דרשה שידרוג מאסיבי ויקר (נכון לשנה שעברה) וגם הסקירות עליה היו מצוינות מה שלא ניתן לומר על ויסטה.

סך הכל אני משתמש שנים בחלונות ואני למדתי לאהוב אותה (בחיי) אבל כשמתחילים לעבוד על os-x חלונות מחווירה בהרבה תחומים ולא os-x לא מושלמת בעצמה אבל יתרונותיה עולים על החסרונות למשתמש הממוצע.

2. מי שצריך מחשב ב-10000 שקל אז כנראה שזה לצרכים ברורים ולא לגלישה באינטרנט.
ואם יש לך מחשב חזק שאתה עובד עליו גם בתור איש משפחה אתה תיתן לבן שלך לגעת בו? במחשבה שאולי הוא יחריב לך אותו עם וירוס מאימיול?
לא או שתקנה לו מחשב למשחקים ותצטרך להשקיע 3000 ש"ח לפחות או שתקנה לו קונסולה להיתפרע עליה. אני אומנם צעיר ורווק אבל חיי משפחה לא זרים לי אז בבקשה בלי להתנשא.

3. גם לי יש מחשב כף יד, של hp, זמן הסוללה הוא קצר יותר מאשר באייפון. המשחקים שיש הם פחות טובים.
הסינכרון למחשב של מדיה הוא איטי ומסורבל, הביצועים מחווירים ביחס לאייפון ואל תאמר לי שזמן פתיחת אפליקציה במחשב כף יד זהה לזמן באייפון כי זה לא.
פלאש קיים אבל את הגלישה באינטרנט לא ניתן אפילו להשוות. אופיס קיים והוא יהיה קיים גם לאייפון תן למכשיר קצת זמן היכולות שלו הן גבוהות מאוד (תביט במצגת של ה-sdk ותראה את היישומים שפיתחו עבורו אין דברים כאלה למחשבי כף יד רגילים)

4. האייפוד עולה על ה-zune כשמסתכלים על התמונה כולה.
נכון צריך את איטיונס אבל לפחות הסיכרון מול האיטיונס הוא ללא דופי לעומת הממשק מחשב של ה-zune בתוך המדיה פלייר. ולהזכיר לך לאיטיונס יודע להמיר בלי בעיה wma
ובכלל נתתי לך סקירה של מגרעות ה-zune . זו גם דעתי ממה שראיתי וגם מסקירות מקצועיות שקראתי על הנגן.

5. אני לא מקמפל 4 שורות קוד אלא קצת יותר...
התוכנית האחרונה שקימפלתי היתה בת 10000 שורות קוד וזה לא היה למכללה אלא לטכניון שם אני לומד. גם בעבודה שלי אני מתעסק עם תוכנות כבדות שמצריכות קומפילציה לרכיבי altera וגם עם תוכנות כמו lab-view, אתה לא מכיר אותי או את העבודה שלי אז אל תתנשא מעליי.
תתפלא כן יצא לי לעבוד עם ויסטה וזה לא מצא חן בעיני ורק בגלל זה עברתי למק.
וגם אני שומע על חוות דעת של אנשי מקצוע לגבי ויסטה (אני לא יודע במה אתה עוסק וזה גם לא מענייני) אבל הם לא אוהבים אותה ולא ממליצים עליה (גם צירפתי מספר כתבות וסקירות אותם לא טרחת לקרוא מפאת חוסר זמן אז מי לא מגיב לטיעונים?).

באמת אני עברתי ל-os-x לא מזמן ואני אולי באמת לא גיליתי את הצדדים השליליים שלה (שאני בטוח שקיימים) אבל זמן השימוש שלי בויסטה וב-os-x הוא זהה ואני כמשתמש מעדיף את os-x.
אין לך מה לשכנע אותי או לנסות אפילו אני אומנם לא בקיא ברזי המעבדים או המאיצים הגרפיים כמוך אבל אני מבין ויודע מה טוב.
את הדיון הזה באמת ניתן לנעול ולא מהסיבה שאין לי יותר מה לומר אלא שזה באמת ביזבוז של זמן.
אני אומנם עקשן אבל אני משכיל להקשיב לדברים בניגוד אליך. לא ענית לשום טענה שנתתי לך. רוב הטענות שלך לא ענייניות (באמת אתה מנסה להציג את windows mobile כמערכת טובה יותר לעומת מה שאפל יצרה לאייפון זה ממש מגוחך).

בתחילת האשכול pokibatz נתן את דעתו המקצועית לגבי מחשבי אפל ואתה ביטלת את דבריו בהנף יד. אני לא איש מקצוע של גרפיקה/סאונד או אנימציה ואני לא יודע אם גם אתה (וזה גם לא מעניין אותי) אבל אין לי ספק שהיהירות שלך והעקשנות שלך סתם מבזבזים לי את הזמן בדיון הזה.

Remo
13/05/08, 20:47
ומעבר לכך?
הארד דיסק 7200? מסך עם רזולוציה גבוהה יותר?
איזה גודל מסך?

מסך "15.4 1440x900, זו הרזולוציה היחידה ל-"15.4.
הארד דיסק 7200? אולי, עוד לא החלטתי. תוספת של $90, כדאי?

winston
13/05/08, 20:53
יש מסכים עם 1680x1050 וכמובן שיש כאלה עם רזולוציה נמוכה יותר
הארד דיסק של 7200 זה בהחלט יתרון ענק

Remo
13/05/08, 20:54
נתי, ציינת שאתה עובד עם Altera, אתה סטודנט להנדסת חשמל?

Remo
13/05/08, 20:56
יש מסכים עם 1680x1050 וכמובן שיש כאלה עם רזולוציה נמוכה יותר
הארד דיסק של 7200 זה בהחלט יתרון ענק

אנחנו מדברים על ה-MBP או משהו אחר?

natish
13/05/08, 21:01
נתי, ציינת שאתה עובד עם Altera, אתה סטודנט להנדסת חשמל?
אני הנדסאי אלקטרוניקה ואני עובד בחברת אלקטרוניקה וחלק מהעבודה שלי קשורה לתכנון של אלטרות. אני לא לומד הנדסת חשמל אלא הנדסת תעשיה וניהול.

Remo
13/05/08, 21:03
אני הנדסאי אלקטרוניקה ואני עובד בחברת אלקטרוניקה וחלק מהעבודה שלי קשורה לתכנון של אלטרות. אני לא לומד הנדסת חשמל אלא הנדסת תעשיה וניהול.

הבנתי... סתם רציתי לדעת אם והיית סטודנט להנדסת חשמל איך החיים עם מק שם.

natish
13/05/08, 21:06
הבנתי... סתם רציתי לדעת אם והיית סטודנט להנדסת חשמל איך החיים עם מק שם.

מחבר'ה שלומדים איתי בכמה קורסים אני יכול לומר לך שהחיים עם מק בטכניון הם מצוינים. הטכניון מאורגן לעבודה עם חלונות, לינוקס ו-os-x. מה שכן מומלץ שתהיה לך מחיצה של חלונות (עדיף xp).

winston
13/05/08, 21:16
1. לא אמרתי ש-os-x לא מצריכה תחזוקה זה באמת סתם מיתוס אבל התחזוקה שלו נמוכה יותר מהתחזוקה של חלונות.
ויסטה לא מצליחה להמכר ולעבור את xp אחרי יותר משנה אחרי ששוחררה.
הביקורות עליה לא טובות זה מזכיר את השיחרור של windows me.
לא סתם ביל גייטס בעצמו אמר שהוא ידבר על ויסטה אחרי ש"ברלין" או windows 7 תצא. נכון ויסטה מנהלת מצוין ריבוי ליבות והיא מאובטחת יותר אבל זה לא משכנע אנשים לעבור אליה. כשלאופרד יצאה בסופ"ש הראשון שלה היא מכרה יותר מ-2 מיליון. אתה תצחק ותגיד לי שויסטה מכרה אולי 570 מיליון אבל יחסית לנתח השוק של אפל זה הרבה במכירות של יומיים. כנראה שאנשים התרשמו ממנה ומהיכולות שלה ובניגוד לויסטה היא לא דרשה שידרוג מאסיבי ויקר (נכון לשנה שעברה) וגם הסקירות עליה היו מצוינות מה שלא ניתן לומר על ויסטה.

סך הכל אני משתמש שנים בחלונות ואני למדתי לאהוב אותה (בחיי) אבל כשמתחילים לעבוד על os-x חלונות מחווירה בהרבה תחומים ולא os-x לא מושלמת בעצמה אבל יתרונותיה עולים על החסרונות למשתמש הממוצע.

2. מי שצריך מחשב ב-10000 שקל אז כנראה שזה לצרכים ברורים ולא לגלישה באינטרנט.
ואם יש לך מחשב חזק שאתה עובד עליו גם בתור איש משפחה אתה תיתן לבן שלך לגעת בו? במחשבה שאולי הוא יחריב לך אותו עם וירוס מאימיול?
לא או שתקנה לו מחשב למשחקים ותצטרך להשקיע 3000 ש"ח לפחות או שתקנה לו קונסולה להיתפרע עליה. אני אומנם צעיר ורווק אבל חיי משפחה לא זרים לי אז בבקשה בלי להתנשא.

3. גם לי יש מחשב כף יד, של hp, זמן הסוללה הוא קצר יותר מאשר באייפון. המשחקים שיש הם פחות טובים.
הסינכרון למחשב של מדיה הוא איטי ומסורבל, הביצועים מחווירים ביחס לאייפון ואל תאמר לי שזמן פתיחת אפליקציה במחשב כף יד זהה לזמן באייפון כי זה לא.
פלאש קיים אבל את הגלישה באינטרנט לא ניתן אפילו להשוות. אופיס קיים והוא יהיה קיים גם לאייפון תן למכשיר קצת זמן היכולות שלו הן גבוהות מאוד (תביט במצגת של ה-sdk ותראה את היישומים שפיתחו עבורו אין דברים כאלה למחשבי כף יד רגילים)

4. האייפוד עולה על ה-zune כשמסתכלים על התמונה כולה.
נכון צריך את איטיונס אבל לפחות הסיכרון מול האיטיונס הוא ללא דופי לעומת הממשק מחשב של ה-zune בתוך המדיה פלייר. ולהזכיר לך לאיטיונס יודע להמיר בלי בעיה wma
ובכלל נתתי לך סקירה של מגרעות ה-zune . זו גם דעתי ממה שראיתי וגם מסקירות מקצועיות שקראתי על הנגן.

5. אני לא מקמפל 4 שורות קוד אלא קצת יותר...
התוכנית האחרונה שקימפלתי היתה בת 10000 שורות קוד וזה לא היה למכללה אלא לטכניון שם אני לומד. גם בעבודה שלי אני מתעסק עם תוכנות כבדות שמצריכות קומפילציה לרכיבי altera וגם עם תוכנות כמו lab-view, אתה לא מכיר אותי או את העבודה שלי אז אל תתנשא מעליי.
תתפלא כן יצא לי לעבוד עם ויסטה וזה לא מצא חן בעיני ורק בגלל זה עברתי למק.
וגם אני שומע על חוות דעת של אנשי מקצוע לגבי ויסטה (אני לא יודע במה אתה עוסק וזה גם לא מענייני) אבל הם לא אוהבים אותה ולא ממליצים עליה (גם צירפתי מספר כתבות וסקירות אותם לא טרחת לקרוא מפאת חוסר זמן אז מי לא מגיב לטיעונים?).

באמת אני עברתי ל-os-x לא מזמן ואני אולי באמת לא גיליתי את הצדדים השליליים שלה (שאני בטוח שקיימים) אבל זמן השימוש שלי בויסטה וב-os-x הוא זהה ואני כמשתמש מעדיף את os-x.
אין לך מה לשכנע אותי או לנסות אפילו אני אומנם לא בקיא ברזי המעבדים או המאיצים הגרפיים כמוך אבל אני מבין ויודע מה טוב.
את הדיון הזה באמת ניתן לנעול ולא מהסיבה שאין לי יותר מה לומר אלא שזה באמת ביזבוז של זמן.
אני אומנם עקשן אבל אני משכיל להקשיב לדברים בניגוד אליך. לא ענית לשום טענה שנתתי לך. רוב הטענות שלך לא ענייניות (באמת אתה מנסה להציג את windows mobile כמערכת טובה יותר לעומת מה שאפל יצרה לאייפון זה ממש מגוחך).

בתחילת האשכול pokibatz נתן את דעתו המקצועית לגבי מחשבי אפל ואתה ביטלת את דבריו בהנף יד. אני לא איש מקצוע של גרפיקה/סאונד או אנימציה ואני לא יודע אם גם אתה (וזה גם לא מעניין אותי) אבל אין לי ספק שהיהירות שלך והעקשנות שלך סתם מבזבזים לי את הזמן בדיון הזה.
1.גם לאופרד וגם ויסטה מתאפיינות בכך שהיו מאכזבות
שתיהן לא חידשו יותר מדי
ותתפלא, מחשבי הדור הקודם של אפל לא מריצים לאופרד בצורה כזאת מדהימה
וכמובן שהשימוש בROSETTA גומר להם את כל הביצועים בתוכנות.
לשתי המערכות יש יתרונות וחסרונות, לאפל יש את היתרון של חווית המשתמש, יש לה גם את היתרון של מחשב שנבנה במיוחד למערכת ההפעלה.
למחשב PC יהיה יתרון של ביצועים, מחיר, מגוון התוכנות והחומרה, אפשרות השדרוג הקלה.
(אגב, לכל אלה משום מה אתה עדיין לא מסכים?)
ומה לעשות, זה עולם של WINTEL, הם מכתיבים את הטון :)
2.אבל מה לעשות, הIMAC עולה כ10,000 ש"ח בארץ :)
ולא, וירוסים לא מחריבים את ויסטה
שום תוכנה לא מקבלת הרשאות ELEVATED ללא ידיעת המשתמש והנזק שוירוס יכול לעשות הוא מזערי. יותר מזה, גם עם הרשאה כזאת, עדייו אין לה אינטרקציה מלאה עם חלקים קריטיים של המערכת (בברירת מחדל).
בגלל זה 99.99% מהוירוסים שיש כיום לויסטה הם כאלו שמפיצים ספאם, לא משהו "שיחריב את המחשב".
3.אין לי מושג מה זמן הסוללה, הוא מחובר ברכב הרבה (כי הוא גם GPS)
ומשחקים אני לא משחק (לא באייפון ולא במחשב כף יד)
הסנכרון דווקא מצויין, ויסטה מגיעה עם תמיכה מובנית :)
הוא מהיר לפחות כמו הIPHONE אבל יש לו הרבה יותר זכרון ומעבד חזק יותר אז זאת לא ממש חוכמה. גם לא חוכמה להשוות פתיחת תוכנית כמו NAV'N'GO ששוקלת 100MB+ לתוכנה ששוקלת 500KB מהINSTALLER...
הגלישה באופרה היא סבירה אם כי פחות טובה מהספארי, אבל יש לך יותר אפשרויות כמו התקנת תוספים. גם התמיכה בעברית טובה יותר וכמובן שאין קריסות :)
4. אני לא זוכר אפילו מי העלה את נושא הZUNE, אני יודע שאני דיברתי על איכות הסאונד,
יש PMP טובים יותר משניהם. תעשה סיבוב בכמה פורומים של אודיופילים ותראה מה הם חושבים על הטאץ'.
5.לא התכוונתי להתנשא ואין לי מושג מי הם אותם אנשי המקצוע שהמליצו לך להתרחק מויסטה, אבל זה לא נשמע כאילו יש להם מושג, מצטער.
ויכול להיות שלא אהבת את ויסטה, רוב האנשים שאני מכיר לא יכולים לחזור לXP אחרי שהיו עם ויסטה (כמובן, בתנאי שהמפרט מאפשר הרצת ויסטה בצורה טובה)
וכן, יש הרבה סקירות "רעות" על ויסטה, רובן ככולן היו בימיה הראשונים ויותר מזה, רובן ככולן הם ממש לא מקצועיות, אז לפני שאתה מביא לי עוד קישור לאתר צעצוע כמו CNET, אני יכול להבטיח לך שקראתי מספיק חומר בנושא :)

אגב, זה די מצחיק שאתה אומר שלא עניתי לשום טענה כשאתה זה שהתחמק כל הזמן
ויותר מזה, גם כשהסברתי לך בצורה חד משמעית, המשכת להגיד את אותם הדברים
אני אולי עקשן, אבל במקרה הזה זה בגלל שאני פשוט יודע יותר טוב
הוא יכול לדבר על יציבות עד מחר, לאופרד לא יותר יציבה מויסטה
הוא יכול לדבר על ביצועים, באותו כסף אתה קונה מחשב PC חזק יותר
ויותר מזה, הוא לא עובד עם מק כי רק לפני כמה ימים עזרתי לו להתקין מק על המחשב שלו :)

winston
13/05/08, 21:16
אנחנו מדברים על ה-MBP או משהו אחר?
דיברתי באופן כללי

Remo
13/05/08, 21:29
מחבר'ה שלומדים איתי בכמה קורסים אני יכול לומר לך שהחיים עם מק בטכניון הם מצוינים. הטכניון מאורגן לעבודה עם חלונות, לינוקס ו-os-x. מה שכן מומלץ שתהיה לך מחיצה של חלונות (עדיף xp).

חיים בטכניון כבר לא יהיו לי... אצלנו באונ' ת"א יש קוף מגורז שמתקן כל מה שלא פועל, עד כה אין תלונות.
יצא לך לעבוד עם MATLAB על OS X?

Remo
13/05/08, 21:30
דיברתי באופן כללי

אז יש איזה נייד עם חומרה דומה שאתה מכיר?

winston
13/05/08, 21:34
צריך לבדוק את זה לעומק אם אתה בכלל לא רוצה להתקין Kextים בשביל החומרה

Remo
13/05/08, 21:36
צריך לבדוק את זה לעומק אם אתה בכלל לא רוצה להתקין Kextים בשביל החומרה

סתם לידע כללי, אפשר בכלל להתקין עדכוני תוכנה ל-OS X פרוצות (Kalyway, iAKTOS וכו')? או שעם כל עדכון צריך להתקין מחדש את מערכת ההפעלה?
איך בכלל עובד מנגנון הרישוי של Apple? יש משהו מקביל ל-WGA של מיקרוסופט?

natish
13/05/08, 21:44
שתיהן לא חידשו יותר מדי
לשתי המערכות יש יתרונות וחסרונות, לאפל יש את היתרון של חווית המשתמש, יש לה גם את היתרון של מחשב שנבנה במיוחד למערכת ההפעלה.
למחשב PC יהיה יתרון של ביצועים, מחיר, מגוון התוכנות והחומרה, אפשרות השדרוג הקלה.
שום תוכנה לא מקבלת הרשאות ELEVATED ללא ידיעת המשתמש והנזק שוירוס יכול לעשות הוא מזערי. יותר מזה, גם עם הרשאה כזאת, עדייו אין לה אינטרקציה מלאה עם חלקים קריטיים של המערכת (בברירת מחדל).
בגלל זה 99.99% מהוירוסים שיש כיום לויסטה הם כאלו שמפיצים ספאם, לא משהו "שיחריב את המחשב".
הוא מהיר לפחות כמו הIPHONE אבל יש לו הרבה יותר זכרון ומעבד חזק יותר אז זאת לא ממש חוכמה. גם לא חוכמה להשוות פתיחת תוכנית כמו NAV'N'GO ששוקלת 100MB+ לתוכנה ששוקלת 500KB מהINSTALLER...
הגלישה באופרה היא סבירה אם כי פחות טובה מהספארי, אבל יש לך יותר אפשרויות כמו התקנת תוספים. גם התמיכה בעברית טובה יותר וכמובן שאין קריסות :)
4. אני לא זוכר אפילו מי העלה את נושא הZUNE, אני יודע שאני דיברתי על איכות הסאונד,
יש PMP טובים יותר משניהם. תעשה סיבוב בכמה פורומים של אודיופילים ותראה מה הם חושבים על הטאץ'.
5.לא התכוונתי להתנשא ואין לי מושג מי הם אותם אנשי המקצוע שהמליצו לך להתרחק מויסטה, אבל זה לא נשמע כאילו יש להם מושג, מצטער.
ויכול להיות שלא אהבת את ויסטה, רוב האנשים שאני מכיר לא יכולים לחזור לXP אחרי שהיו עם ויסטה (כמובן, בתנאי שהמפרט מאפשר הרצת ויסטה בצורה טובה)
וכן, יש הרבה סקירות "רעות" על ויסטה, רובן ככולן היו בימיה הראשונים ויותר מזה, רובן ככולן הם ממש לא מקצועיות, אז לפני שאתה מביא לי עוד קישור לאתר צעצוע כמו CNET, אני יכול להבטיח לך שקראתי מספיק חומר בנושא :)

ויותר מזה, הוא לא עובד עם מק כי רק לפני כמה ימים עזרתי לו להתקין מק על המחשב שלו :)

כשאני מדבר על תוכנות שמריצים על מחשבי כף יד שניתמכים עם windows mobile אני לא מדבר על igo לעומת האינסטולר בחייך אל תזלזל באינטיליגנציה שלי.
אני מדבר על דבר פשוט של לפתוח תמונה, לסובב אותה או לעשות לה זום.
אותה תמונה כמובן שלא תחשוב שאני בודק עם תמונות ברזולוציות שונות ובנפחים שונים אותה התמונה. זו רק דוגמא פשוטה מאוד.

האנשים ששמעתי מתבטאים נגד ויסטה הם אנשי הסיסטם של החבר'ה בה אני עובד.
אני לא יודע מה רמת המקצועיות שלהם אבל הם מבינים על מה הם מדברים :)

לא אהבתי את הביצועים של ויסטה והרצתי אותה על נייד dual core עם 2g של זיכרון
היא הכבידה על הנייד שלי וזללה זיכרון, גלישה באינטרנט ואיטיונס פתוח זללו לי כמעט ג'יגה וחצי מצטער לא התאים לי לשדרג ל-4g רק בשביל ממשק יותר יפה ואפשרות חיפוש שהגיעה גם ל-xp.

תתפלא, למרות שאני עקשן אני כן מקשיב. ואני אמרתי כמה פעמים ש-pc עדיף על מק מבחינת המודולריות שלו ומבחינת משולש: ביצועים-מחיר-מפרט אם היית קורא טוב ושם לב היית רואה את זה :)
עוד דבר ששמתי לב אליו הוא שאתה גם אמרת שמבחינת מערכות הפעלה לאופרד עדיפה על ויסטה. ולמרות זאת אתה ממשיך להתוכח...
דרך אגב הראיתי לך כמה מפרטים של מחשבים שהם יותר יקרים ממק למרות שהם לא טובים יותר. אתה לא הגבת לזה.
במקום אתה חוזר לעניין שמחשב בהרכבה אישית הוא זול יותר וחזק יותר דבר שאני מסכים איתו אבל שוב אתה יכול לומר את זה גם מול מחשבי דל, hp, acer ועוד. לא רק כנגד מחשבי מקינטוש. כאן הראתי לך כמה מקרים בהם מק זול יותר (או באותו המחיר) וחזק יותר.

natish
13/05/08, 21:45
חיים בטכניון כבר לא יהיו לי... אצלנו באונ' ת"א יש קוף מגורז שמתקן כל מה שלא פועל, עד כה אין תלונות.
יצא לך לעבוד עם MATLAB על OS X?

עוד לא, אני מניח שהשנה יצא לי.
אבל ממה שביררתי אין עם זה בעיות. אני מקווה שזה אכן ככה, מקסימום נעשה boot ב-windows :)

winston
13/05/08, 21:46
אפשר
בעקרון, עם חומרה מתאימה אתה יכול עם שימוש בEFI להתקין גם מדיסק מקורי של אפל והכל יעבוד אותו דבר.
אין מנגנון WGA.
אגב, שוטטתי לי בNEWEGG וראיתי את המפלצת הבאה
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834227037
אני לא מכיר את המותג, יש עליו כתבה כאן
http://www.anandtech.com/systems/showdoc.aspx?i=2929&p=1
ולא הייתי קונה אותו כנראה, לפחות לא בלי סקר סופר מקיף אודותיו, אבל אם אתה איש של חומרה-שים לב למפרט הבא:
מעבד T9300 (הדגם שמגיע עם הMBP 17, כפול זכרון מטמון)
4 ג'יגה זכרון
דיסק קשיח 7200
כרטיס מסך עם 512MB זכרון (כמו בMBP 17, ב15 יש 256)
כל השאר די זהה לMBP (מצלמה, WIRELESS N, קורא טביעות אצבעות)
חלק מהמחיר הנמוך הוא כמובן בגלל שהוא לא מגיע עם מערכת הפעלה.
:)

Remo
13/05/08, 21:49
חלק מהמחיר הנמוך הוא כמובן בגלל שהוא לא מגיע עם מערכת הפעלה.

או אולי בגלל שלא שכרו מעצב...
אגב הוא מגיע עם ויסטה.
ו... "1.5! שמנמן קצת....

winston
13/05/08, 21:52
כשאני מדבר על תוכנות שמריצים על מחשבי כף יד שניתמכים עם windows mobile אני לא מדבר על igo לעומת האינסטולר בחייך אל תזלזל באינטיליגנציה שלי.
אני מדבר על דבר פשוט של לפתוח תמונה, לסובב אותה או לעשות לה זום.
אותה תמונה כמובן שלא תחשוב שאני בודק עם תמונות ברזולוציות שונות ובנפחים שונים אותה התמונה. זו רק דוגמא פשוטה מאוד.

האנשים ששמעתי מתבטאים נגד ויסטה הם אנשי הסיסטם של החבר'ה בה אני עובד.
אני לא יודע מה רמת המקצועיות שלהם אבל הם מבינים על מה הם מדברים :)

לא אהבתי את הביצועים של ויסטה והרצתי אותה על נייד dual core עם 2g של זיכרון
היא הכבידה על הנייד שלי וזללה זיכרון, גלישה באינטרנט ואיטיונס פתוח זללו לי כמעט ג'יגה וחצי מצטער לא התאים לי לשדרג ל-4g רק בשביל ממשק יותר יפה ואפשרות חיפוש שהגיעה גם ל-xp.

תתפלא, למרות שאני עקשן אני כן מקשיב. ואני אמרתי כמה פעמים ש-pc עדיף על מק מבחינת המודולריות שלו ומבחינת משולש: ביצועים-מחיר-מפרט אם היית קורא טוב ושם לב היית רואה את זה :)
עוד דבר ששמתי לב אליו הוא שאתה גם אמרת שמבחינת מערכות הפעלה לאופרד עדיפה על ויסטה. ולמרות זאת אתה ממשיך להתוכח...
דרך אגב הראיתי לך כמה מפרטים של מחשבים שהם יותר יקרים ממק למרות שהם לא טובים יותר. אתה לא הגבת לזה.
במקום אתה חוזר לעניין שמחשב בהרכבה אישית הוא זול יותר וחזק יותר דבר שאני מסכים איתו אבל שוב אתה יכול לומר את זה גם מול מחשבי דל, hp, acer ועוד. לא רק כנגד מחשבי מקינטוש. כאן הראתי לך כמה מקרים בהם מק זול יותר (או באותו המחיר) וחזק יותר.
תתפלא, אנשי סיסטם הרבה פעמים הם לא כאלו מבינים גדולים, גם אם הם עובדים בחברת היי טק
וזה שהם עשו קורס MCSE/MCSA/CCNA/CCSA ממש לא גורם לי להחזיק מהם בנושא.
בקשר לPDA, אין לי מושג איזה דגם יש לך-איזה מעבד/מערכת הפעלה/כמה זכרון
גילוי נאות, גם לא יצא לי לשחק עם תמונות במכשיר שלי (אין בו מצלמה)
אבל הביצועים שלו אצלי ממש מצויינים.

בקשר "לזלילת הזכרון" מעניין אותי לדעת, איך ידעת כמה זכרון היה בשימוש?
האם הסתכלת בTASK MANAGER?
אם היית מקשיב לי במהלך הת'רד היית רואה שגם את הנושא העליתי והסברתי לך למה זה נראה כאילו הרבה זכרון בשימוש :)
וכן, ליישומים מסויימים לאופרד עדיפה, ליישומים מסויימים פחות
הויכוח היה עקרוני PC VS MAC ולא ספציפית LEOPARD VS VISTA
בגלל זה רוב הזמו אני מדבר על חומרה (ופה ושם מתקן כמה טעויות נפוצות בקשר לויסטה :))
אגב, אני זה שחזר על "המשולש" כל הזמן, אתה זה שלא הסכים, אולי תקרא את הת'רד שוב?
וכן, יש מפרטים יותר יקרים ולא יותר טובים, יש הרבה יותר שזולים וחזקים יותר.
ושוב, לא התייחסת כמעט לשום דבר שכתבתי, אני התייאשתי...

natish
13/05/08, 21:53

נראה ספרטני כמו לנובו :)

pokibatz
13/05/08, 21:57
שתיהן לא חידשו יותר מדי

היי ווינסטון,
אני מעריך את עזרתך בהתקנת לאופרד על הpc הבייתי שלי אך אתה שולף מסקנות לא נכונות.
בעבודתי אני עובד עם מקינטוש ואני נהנה מכל רגע, ולכן רציתי להתקין גם במחשב הבייתי שלי לאופרד ברגע ששמעתי שהדבר אפשרי.
אני לא יודע אם זה רק ניסיון כושל אישי עם מערכות הpc אבל אני יכול להגיד לך שקרא לי הרבה יותר שpc קרס לי באמצע עבודה בתוכנת פרמייר ואביד למשל מאשר קרא לי עם מקינטוש
(לא עם אביד אלא עם פרמייר)

לעורכים כמוני יש הרבה מה לחפש במערכת ההפעלה osx מאשר ב ווינדוס בגלל התוכנות המתאימות למק לדומאת final cut studio התוכנות שם פשוט ברמה אחרת מה שהופך את העבודה לנוחה יותר קלה יותר ואף מהירה יותר.
אני לא מדבר על השוואת חומרה בין pc למק אני מדבר על נוחות משתמש בזמן עבודתו. והמק לפי דעתי לוקח ללא תחרות.

אני רק יגיד לבסוף לי לא היתה עדיין שום התנסות עם מערכת ההפעלה ווינדוס ויסטה אלא רק xp.
בקרוב מאוד אני קונה את מערכת ההפעלה ויסטה ואני יסיק את מסקנותיי.

נ.ב
ווינסטון אשמח אם תשלח לי את מספר הפלאפון שלך בהודעה פרטית או דרך נוחה יותר לתקשר איתך,
אני נתקלתי בכמה בעיות עם התקנת האקינטוש.

למי שמעוניין לדעת המחשב המקינטוש שאני עובד עליו הוא מסדרת ה g5 (אם אני לא טועה)
מחשב יקר אך משתלם.(לדעתי)

איתי.

winston
13/05/08, 21:57
אגב הוא מגיע עם ויסטה.
ו... "1.5! שמנמן קצת....
וואלה, לא שמתי לב
אין לי הסבר למחיר המגוחך הזה
זה רק מראה איזה קופון גוזרות על הצרכנים חברות המותג בכלל ואפל בפרט :)

Remo
13/05/08, 22:03
וואלה, לא שמתי לב
אין לי הסבר למחיר המגוחך הזה
זה רק מראה איזה קופון גוזרות על הצרכנים חברות המותג בכלל ואפל בפרט :)

צריך להכניס למשוואת המחיר גם עיצוב, זיווד, אבטחת איכות, שיווק, איכות גימור.
אני מוכן לשלם את הקופון הזה אם המחשב נראה טוב ורזה ב-30%...

winston
13/05/08, 22:04
היי ווינסטון,
אני מעריך את עזרתך בהתקנת לאופרד על הpc הבייתי שלי אך אתה שולף מסקנות לא נכונות.
בעבודתי אני עובד עם מקינטוש ואני נהנה מכל רגע, ולכן רציתי להתקין גם במחשב הבייתי שלי לאופרד ברגע ששמעתי שהדבר אפשרי.
אני לא יודע אם זה רק ניסיון כושל אישי עם מערכות הpc אבל אני יכול להגיד לך שקרא לי הרבה יותר שpc קרס לי באמצע עבודה בתוכנת פרמייר ואביד למשל מאשר קרא לי עם מקינטוש
(לא עם אביד אלא עם פרמייר)

לעורכים כמוני יש הרבה מה לחפש במערכת ההפעלה osx מאשר ב ווינדוס בגלל התוכנות המתאימות למק לדומאת final cut studio התוכנות שם פשוט ברמה אחרת מה שהופך את העבודה לנוחה יותר קלה יותר ואף מהירה יותר.
אני לא מדבר על השוואת חומרה בין pc למק אני מדבר על נוחות משתמש בזמן עבודתו. והמק לפי דעתי לוקח ללא תחרות.

אני רק יגיד לבסוף לי לא היתה עדיין שום התנסות עם מערכת ההפעלה ווינדוס ויסטה אלא רק xp.
בקרוב מאוד אני קונה את מערכת ההפעלה ויסטה ואני יסיק את מסקנותיי.

נ.ב
ווינסטון אשמח אם תשלח לי את מספר הפלאפון שלך בהודעה פרטית או דרך נוחה יותר לתקשר איתך,
אני נתקלתי בכמה בעיות עם התקנת האקינטוש.

למי שמעוניין לדעת המחשב המקינטוש שאני עובד עליו הוא מסדרת ה g5 (אם אני לא טועה)
מחשב יקר אך משתלם.(לדעתי)

איתי.
קודם כל אני מתנצל על הנחת היסוד השגוייה שלי :)
הסיבה היחידה שמערכת ויסטה קורסת היא דרייברים או חומרה תקולה, אין שום סיבה אחרת שתגרום לקריסה.
היתרון היחיד של המק היא באמת הפיינל קאט, גם הזכרתי את זה בכמה פוסטים פה
אבל זה כבר עניין של העדפה, כי לא חסרות תוכנות אחרות שעושות את העבודה
וכמובן שהן לא פחות מקצועיות.
אני עדיין לא הצלחתי להבין, אם גם ככה (מלבד פיינל קאט) כל התוכנות למקצוענים זהות
איך העבודה במקינטוש יותר נוחה לך? כי זה בדוק ולא בTASKBAR? :)
בכל מקרה אני יכול להגיד לך בוודאות, העבודה על PC מקביל במחיר היתה מהירה יותר בכל תחום בעריכת הוידאו. (הוספת אפקטים ורינדורים בריל טיים)
ושוב, אני מסכים שללאופרד יש את היתרונות שלה על פני ויסטה
אבל אני חושב שכחבילה (MAC+OS X לעומת PC+VISTA) זה כבר ממש לא חד משמעי.
בקשר להאקינטוש, אני אשמח לעזור, אבל למה לא על גבי הפורום?
למרות שהנושא לא חוקי, דווקא לא מתנגדים לזה פה

winston
13/05/08, 22:06
צריך להכניס למשוואת המחיר גם עיצוב, זיווד, אבטחת איכות, שיווק, איכות גימור.
אני מוכן לשלם את הקופון הזה אם המחשב נראה טוב ורזה ב-30%...
זה נכנס לסקר שוק שדיברתי עליו :)
כמובן שמפרט זהה למקבוק פרו יעלה כ1000$, זה כבר חתיכת קופון
אבל אני מבין את הדיעה שלך, כמו שאמרתי, גם אני כנראה לא הייתי הולך על מחשב כזה
התרגלתי כבר למחשבים איכותיים יותר (T61 וTABLET של HP)

natish
13/05/08, 22:07
תתפלא, אנשי סיסטם הרבה פעמים הם לא כאלו מבינים גדולים, גם אם הם עובדים בחברת היי טק
וזה שהם עשו קורס MCSE/MCSA/CCNA/CCSA ממש לא גורם לי להחזיק מהם בנושא.
בקשר לPDA, אין לי מושג איזה דגם יש לך-איזה מעבד/מערכת הפעלה/כמה זכרון
גילוי נאות, גם לא יצא לי לשחק עם תמונות במכשיר שלי (אין בו מצלמה)
אבל הביצועים שלו אצלי ממש מצויינים.

בקשר "לזלילת הזכרון" מעניין אותי לדעת, איך ידעת כמה זכרון היה בשימוש?
האם הסתכלת בTASK MANAGER?
אם היית מקשיב לי במהלך הת'רד היית רואה שגם את הנושא העליתי והסברתי לך למה זה נראה כאילו הרבה זכרון בשימוש :)
וכן, ליישומים מסויימים לאופרד עדיפה, ליישומים מסויימים פחות
הויכוח היה עקרוני PC VS MAC ולא ספציפית LEOPARD VS VISTA
בגלל זה רוב הזמו אני מדבר על חומרה (ופה ושם מתקן כמה טעויות נפוצות בקשר לויסטה :))
אגב, אני זה שחזר על "המשולש" כל הזמן, אתה זה שלא הסכים, אולי תקרא את הת'רד שוב?
וכן, יש מפרטים יותר יקרים ולא יותר טובים, יש הרבה יותר שזולים וחזקים יותר.
ושוב, לא התייחסת כמעט לשום דבר שכתבתי, אני התייאשתי...

אם אנשי הסיסטם שלנו לא מבינים? קטונתי בעניין כמו שציינתי אני לא איש חומרה.
מה שמעניין אותי אני חוקר וקורא סקירות ומאמרים ולא רק ב-cnet :)

בקשר ל-pda, הוא עם wm6 ויש לו מפרט לא רע בכלל אם אתה מכיר אז הוא של חברת Asus דגם A639 תאמין לי למרות המפרט החזק שלו האייפון נראה ועובד הרבה יותר טוב ממנו. עשינו השוואה די מקיפה בזמני עליה, הרצה של תוכנות (כמו הדוגמא של התמונות שנתתי) סגירה של תוכניות, סינכרון למחשב (xp ולא ויסטה ולא נראה לי שזה עקרוני כי השתמשנו ב-activesync)

את צריכת הזיכרון בדקתי לא עם ה-task manager אלא עם וידג'ט של מיקרוסופט (אולי זה אותו הדבר :)) ואת העובדה של ה-task manager בויסטה אני מכיר אחד מהסיסטם אצלנו אמר לי את זה כששאלתי אותו על צריכת הזיכרון של ויסטה :)

את הת'רד קראתי 3 פעמים :). הסכמתי איתך כבר לפני כמה עמודים ש-pc בהרכבה אישית יותר זול ויותר חזק.
מה שהתעקשתי עליו הוא שמק הוא מחשב מותג ובהשוואה למחשבי מותג אחרים (ולא מחשבים בהרכבה אישית) המחיר שלו לא תמיד יקר יותר ולפעמים הוא נותן תמורה טובה יותר (שוב לפני שאתה קופץ, בהשוואה למחשבי מותג אחרים לא למחשבים בהרכבה אישית שהם זולים יותר וחזקים יותר) וגם נתתי דוגמאות.

winston
13/05/08, 22:08
אגב, אחת הסיבות היותר טובות ללכת על הmbp היא המסך 17 ברזולוציה 1920x1200
כבר העברתי לאחותי כסף שתקנה לי וברגע האחרון חזר אלי שיקול הדעת :)

Remo
13/05/08, 22:10
הסיבה היחידה שמערכת ויסטה קורסת היא דרייברים או חומרה תקולה, אין שום סיבה אחרת שתגרום לקריסה.

קצת overstaement...

pokibatz
13/05/08, 22:12
קודם כל אני מתנצל על הנחת היסוד השגוייה שלי :)
היתרון היחיד של המק היא באמת הפיינל קאט, גם הזכרתי את זה בכמה פוסטים פה
אבל זה כבר עניין של העדפה, כי לא חסרות תוכנות אחרות שעושות את העבודה
וכמובן שהן לא פחות מקצועיות.
אני עדיין לא הצלחתי להבין, אם גם ככה (מלבד פיינל קאט) כל התוכנות למקצוענים זהות
איך העבודה במקינטוש יותר נוחה לך? כי זה בדוק ולא בTASKBAR? :)
בכל מקרה אני יכול להגיד לך בוודאות, העבודה על PC מקביל במחיר היתה מהירה יותר בכל תחום בעריכת הוידאו. (הוספת אפקטים ורינדורים בריל טיים)
ושוב, אני מסכים שללאופרד יש את היתרונות שלה על פני ויסטה
אבל אני חושב שכחבילה (MAC+OS X לעומת PC+VISTA) זה כבר ממש לא חד משמעי.
בקשר להאקינטוש, אני אשמח לעזור, אבל למה לא על גבי הפורום?
למרות שהנושא לא חוקי, דווקא לא מתנגדים לזה פה

תאמת שבתחום הבייתי אני לא יודע עד כמה נוחה יותר מערכת ההפעלה לאופרד על ווינדוס.. (אולי בגלל שהתרגלתי לעבוד בבית על ווינדוס אני לא בטוח).

אבל לעבודה של עריכה התוכנה הרי המתחרה של פיינל קאט היא אביד (פיינל למק אביד לpc) ואני חייב להגיד שנוחות המשתמש בין שתי התוכנות (שתיהם בגרסא הכי חדישה) הפיינל לא רואה את האביד.(לצערי כי אני עורך אביד המון זמן).

לשימוש בייתי שהשתמשתי במק (לא היה הרבה בכלל) מצאתי את העבודה ב ilife נוחה מאוד.
בtaskbar הוא לא זה שעושה את השינוי :)

מבחינת עבודה בריל טיים כנראה שאתה צודק הכרטיסי עריכה של ה pc ממהרים את העבודה הרבה יותר. אך אם אני לא טועה ישנם פתרונות חיצוניים למקינטוש
( אני ממש לא בטוח בזה אני ישאל חברים בתחום ויחזיר תשובה)

לנושא הפרטי שלנו-
אני יפרט לך בפרטי.
איתי :)

נ.ב
זה אחד הנושאים המעניינים לדעתי שהיו פה בפורום.

winston
13/05/08, 22:13
אם אנשי הסיסטם שלנו לא מבינים? קטונתי בעניין כמו שציינתי אני לא איש חומרה.
מה שמעניין אותי אני חוקר וקורא סקירות ומאמרים ולא רק ב-cnet :)

בקשר ל-pda, הוא עם wm6 ויש לו מפרט לא רע בכלל אם אתה מכיר אז הוא של חברת Asus דגם A639 תאמין לי למרות המפרט החזק שלו האייפון נראה ועובד הרבה יותר טוב ממנו. עשינו השוואה די מקיפה בזמני עליה, הרצה של תוכנות (כמו הדוגמא של התמונות שנתתי) סגירה של תוכניות, סינכרון למחשב (xp ולא ויסטה ולא נראה לי שזה עקרוני כי השתמשנו ב-activesync)

את צריכת הזיכרון בדקתי לא עם ה-task manager אלא עם וידג'ט של מיקרוסופט (אולי זה אותו הדבר :)) ואת העובדה של ה-task manager בויסטה אני מכיר אחד מהסיסטם אצלנו אמר לי את זה כששאלתי אותו על צריכת הזיכרון של ויסטה :)

את הת'רד קראתי 3 פעמים :). הסכמתי איתך כבר לפני כמה עמודים ש-pc בהרכבה אישית יותר זול ויותר חזק.
מה שהתעקשתי עליו הוא שמק הוא מחשב מותג ובהשוואה למחשבי מותג אחרים (ולא מחשבים בהרכבה אישית) המחיר שלו לא תמיד יקר יותר ולפעמים הוא נותן תמורה טובה יותר (שוב לפני שאתה קופץ, בהשוואה למחשבי מותג אחרים לא למחשבים בהרכבה אישית שהם זולים יותר וחזקים יותר) וגם נתתי דוגמאות.
ה639 הוא חביב, לא אחד החזקים אבל חביב. :)
וכן, יכול מאוד להיות שהוא איטי אצלך אבל יש לו הרבה יתרונות על מכשיר כמו האייפון
(מה גם שההשוואה לא ממש הגיונית, להשוות PDA לטלפון, יש מערכת הפעלה של MICROSOFT לניידים שהיא הרבה יותר מהירה כי היא הרבה יותר קלה)

לבדוק את צריכת הזכרון דרך WIDGET זה כמו להסתכל בTASK MANAGER, או בקיצור חסר משמעות. ואם כבר ידעת, אז למה אתה חוזר על הטעות שהמערכת "זללה" 1.5GB?
לא בדיוק הסכמת איתי, הרי רק בעמוד הקודם כתבת "וזה היתרון היחיד של PC"
איך יתרון יחיד זה משולש? ;)
וכן, במקרי קצה המק נותן תמורה טובה יותר, כשלא מחפשים את "הפינות" גם מחשבי מותג אחרים נותנים תמורה טובה יותר למחיר. וכשמדובר על נייחים ולא על ניידים אז בכלל אפל יצאו מפרופורציות עם המחיר...

Remo
13/05/08, 22:14
אגב, אחת הסיבות היותר טובות ללכת על הmbp היא המסך 17 ברזולוציה 1920x1200
כבר העברתי לאחותי כסף שתקנה לי וברגע האחרון חזר אלי שיקול הדעת :)

כיום אני עובד על 1280X1024, ועבדתי על 1440X900 ולא הרגשתי מוגבל כל כך. כנראה שגם Exposé ו-Spaces יתרמו לחוויה.

winston
13/05/08, 22:14
קצת overstaement...
ממש לא

winston
13/05/08, 22:20
תאמת שבתחום הבייתי אני לא יודע עד כמה נוחה יותר מערכת ההפעלה לאופרד על ווינדוס.. (אולי בגלל שהתרגלתי לעבוד בבית על ווינדוס אני לא בטוח).

אבל לעבודה של עריכה התוכנה הרי המתחרה של פיינל קאט היא אביד (פיינל למק אביד לpc) ואני חייב להגיד שנוחות המשתמש בין שתי התוכנות (שתיהם בגרסא הכי חדישה) הפיינל לא רואה את האביד.(לצערי כי אני עורך אביד המון זמן).

לשימוש בייתי שהשתמשתי במק (לא היה הרבה בכלל) מצאתי את העבודה ב ilife נוחה מאוד.
בtaskbar הוא לא זה שעושה את השינוי :)

מבחינת עבודה בריל טיים כנראה שאתה צודק הכרטיסי עריכה של ה pc ממהרים את העבודה הרבה יותר. אך אם אני לא טועה ישנם פתרונות חיצוניים למקינטוש
( אני ממש לא בטוח בזה אני ישאל חברים בתחום ויחזיר תשובה)

לנושא הפרטי שלנו-
אני יפרט לך בפרטי.
איתי :)

נ.ב
זה אחד הנושאים המעניינים לדעתי שהיו פה בפורום.
בתחום הביתי זה די דומה :)
הדפדפן זהה (עם יתרון לPC בגלל התוספת לFF בשם IETAB) :)
האופיס זהה
אם יש לך כרטיס מתאים, הWINDOWS MEDIA CENTER הוא יתרון ענק (גם על פני MYTH TV ודומיה)
וכן, יש "מלחמות" ידועות בין הAVID לFINAL CUT
נראה לי שהפרמייר מנצח :p
(אבל אם אתה עורך רק NLE אז פיינל קאט מעולה)
הסתכלתי באתר של CANOPUS כשהעליתי את הנושא,
לפחות כל הדגמים האחרונים לא תומכים במק

Remo
13/05/08, 22:23
ממש לא

לא אכנס לאספקטים של תכנון קרבי המערכת, אבל הנחת הייסוד שלי (באופן כללי, לא ויסטה) היא שבני אדם בנו אותה ולכן היא לעולם לא תהיה מושלמת. להגיד שהקריסות נגרמות רק בגלל חומרה תקולה ולא בגלל ניהול זיכרון גרוע (או כל אספקט תוכנה אחר) זה overstatement.
עובדה שעדכוני תוכנה יוצאים כמה פעמים בחודש.

אפשר להשליך את ההשקפה שלי לכל תחום, לא רק חומרה/תוכנה.

winston
13/05/08, 22:23
כיום אני עובד על 1280X1024, ועבדתי על 1440X900 ולא הרגשתי מוגבל כל כך. כנראה שגם Exposé ו-Spaces יתרמו לחוויה.
אגב, יש לך מושג עם איזה פאנל מגיע הMB/MBP?
כי הבנתי שהIMAC 20 החדשים מגיעים עם פאנל TN (שזה ממש מבאס)
בעבר הם השקיעו בPVA/S-IPS

natish
13/05/08, 22:24
ה639 הוא חביב, לא אחד החזקים אבל חביב. :)
וכן, יכול מאוד להיות שהוא איטי אצלך אבל יש לו הרבה יתרונות על מכשיר כמו האייפון
(מה גם שההשוואה לא ממש הגיונית, להשוות PDA לטלפון, יש מערכת הפעלה של MICROSOFT לניידים שהיא הרבה יותר מהירה כי היא הרבה יותר קלה)

לבדוק את צריכת הזכרון דרך WIDGET זה כמו להסתכל בTASK MANAGER, או בקיצור חסר משמעות. ואם כבר ידעת, אז למה אתה חוזר על הטעות שהמערכת "זללה" 1.5GB?
לא בדיוק הסכמת איתי, הרי רק בעמוד הקודם כתבת "וזה היתרון היחיד של PC"
איך יתרון יחיד זה משולש? ;)
וכן, במקרי קצה המק נותן תמורה טובה יותר, כשלא מחפשים את "הפינות" גם מחשבי מותג אחרים נותנים תמורה טובה יותר למחיר. וכשמדובר על נייחים ולא על ניידים אז בכלל אפל יצאו מפרופורציות עם המחיר...

גם ב-pda שמשלב טלפון כמו imate הביצועים היו נחותים מביצועי האייפון זה לא קשור רק בחומרה אלא גם בתוכנה שמנהלת את החומרה :)

בדקתי עם כמה וידג'טים (יאהו, win, וגוגל) חשבתי שלפחות אחד מהם יהיה אמין יותר, כנראה שטעיתי. בכל מקרה בנייד שלי שתיארתי קודם ויסטה הרגישה מסורבלת בשימוש רגיל לחלוטין בלי תוכנות כבדות של קומפילציה עליהן אני עובד בדרך כלל.
אגב תוכנות קומפילציה, xcode של טפל היא מעולה ביחס לתוכנות אחרות שפגשתי לחלונות, יש טובות ממנה אבל היא ידידותית ונוחה מאוד.

כשאמרתי "יתרון יחיד" התכוונתי לשילוש הזה :)

winston
13/05/08, 22:25
לא אכנס לאספקטים של תכנון קרבי המערכת, אבל הנחת הייסוד שלי (באופן כללי, לא ויסטה) היא שבני אדם בנו אותה ולכן היא לעולם לא תהיה מושלמת. להגיד שהקריסות נגרמות רק בגלל חומרה תקולה ולא בגלל ניהול זיכרון גרוע (או כל אספקט תוכנה אחר) זה overstatement.
עובדה שעדכוני תוכנה יוצאים כמה פעמים בחודש.

אפשר להשליך את ההשקפה שלי לכל תחום, לא רק חומרה/תוכנה.
טוב, אז אם אתה קטנוני-99.99% מהקריסות
אתה משתמש בויסטה? כמה פעמים קרה לך שהמערכת קרסה? כשזה קרה, הצצת בלוג ובדקת למה?

Remo
13/05/08, 22:27
אגב, יש לך מושג עם איזה פאנל מגיע הMB/MBP?
כי הבנתי שהIMAC 20 החדשים מגיעים עם פאנל TN (שזה ממש מבאס)
בעבר הם השקיעו בPVA/S-IPS

לא, אבל ממה שקראתי ברשת רק ה-iMac זכה ל-TN.
אבל זו שאלה מעניינת ואני אבדוק את זה...

winston
13/05/08, 22:28
גם ב-pda שמשלב טלפון כמו imate הביצועים היו נחותים מביצועי האייפון זה לא קשור רק בחומרה אלא גם בתוכנה שמנהלת את החומרה :)

בדקתי עם כמה וידג'טים (יאהו, win, וגוגל) חשבתי שלפחות אחד מהם יהיה אמין יותר, כנראה שטעיתי. בכל מקרה בנייד שלי שתיארתי קודם ויסטה הרגישה מסורבלת בשימוש רגיל לחלוטין בלי תוכנות כבדות של קומפילציה עליהן אני עובד בדרך כלל.
אגב תוכנות קומפילציה, xcode של טפל היא מעולה ביחס לתוכנות אחרות שפגשתי לחלונות, יש טובות ממנה אבל היא ידידותית ונוחה מאוד.

כשאמרתי "יתרון יחיד" התכוונתי לשילוש הזה :)
גם אם הביצועים מעט פחות טובים (וגם, ספציפית בגרפיקה כי אין לו מאיץ כמו לאייפון)
כמה יתרונות יש מצד שני?
אולי הדור השני של האייפון יוכל להחזיר מלחמה, לדגמים העליים של הטלפונים עם WM6 מבחינת שימושיות/פיצ'רים, הדור הנוכחי פשוט לא יכול.
רק להזכיר לך, כיום, טלפון שלא פורצים אותו יודע לעשות ממש מעט דברים :)

pokibatz
13/05/08, 22:33
בתחום הביתי זה די דומה :)
הדפדפן זהה (עם יתרון לPC בגלל התוספת לFF בשם IETAB) :)
האופיס זהה
אם יש לך כרטיס מתאים, הWINDOWS MEDIA CENTER הוא יתרון ענק (גם על פני MYTH TV ודומיה)
וכן, יש "מלחמות" ידועות בין הAVID לFINAL CUT
נראה לי שהפרמייר מנצח :p
(אבל אם אתה עורך רק NLE אז פיינל קאט מעולה)
הסתכלתי באתר של CANOPUS כשהעליתי את הנושא,
לפחות כל הדגמים האחרונים לא תומכים במק

גם לדעתי הפרמייר לוקח :) חחח סתם. הוגאס או בו נתדרדר לכיוון מובי מייקר?:shock:
חחח אני לא עורך און ליין בדרך כלל אלא יותר אפטריסט בשילוב עם תוכנות העריכה השונות.
כנראה שאם אין אז אני טועה, אני הסקתי את זה מתוך מחשבה שבעברי הייתי בסיור\ביקור בחלק קטן מחדרי העריכה של dreamworks וראיתי ששם משתמשים בחלק גדול מהמחשים או אולי אפילו כולם כי לא זכור לי pc במקינטושים, עכשיו זה ידוע שרינדור 3d (בו הם מתמצאים) הוא תהליך הלוקח הרבה זמן. אז למה שישתמו בשרתי מקינטוש לתהליך ולא שרתי pc ? בשילוב עם כרטיס עריכה שמתאים?

דרך אגב שלחתי לך את כל הבעיה שלי בפרטי אשמח אם תציץ ותחזיר לי תשובה :)

natish
13/05/08, 22:34
גם אם הביצועים מעט פחות טובים (וגם, ספציפית בגרפיקה כי אין לו מאיץ כמו לאייפון)
כמה יתרונות יש מצד שני?
אולי הדור השני של האייפון יוכל להחזיר מלחמה, לדגמים העליים של הטלפונים עם WM6 מבחינת שימושיות/פיצ'רים, הדור הנוכחי פשוט לא יכול.
רק להזכיר לך, כיום, טלפון שלא פורצים אותו יודע לעשות ממש מעט דברים :)

נכון ולפעמים שפורצים מכשיר או יותר נכון מתקינים תוכנה פרוצה ל-wm נוצרות בעיות שמסתיימות לפעמים בהתקנה מחדש של המערכת (סגנון רסטור)
כמו על אייפון פרוץ :)
אם כבר אני צריך לעשות רסטור מתישהו אז לפחות שהמכשיר יפעל בצורה מהירה ולא יסובב לי תמונה בחצי דקה :)

Remo
13/05/08, 22:35
טוב, אז אם אתה קטנוני-99.99% מהקריסות
אתה משתמש בויסטה? כמה פעמים קרה לך שהמערכת קרסה? כשזה קרה, הצצת בלוג ובדקת למה?

התקנתי, אבל המחשב לא סחב. לא אהבתי גם איך שהיא נראית, חשוב לי, מה לעשות...

winston
13/05/08, 22:35
גם לדעתי הפרמייר לוקח :) חחח סתם. הוגאס או בו נתדרדר לכיוון מובי מייקר?:shock:
חחח אני לא עורך און ליין בדרך כלל אלא יותר אפטריסט בשילוב עם תוכנות העריכה השונות.
כנראה שאם אין אז אני טועה, אני הסקתי את זה מתוך מחשבה שבעברי הייתי בסיור\ביקור בחלק קטן מחדרי העריכה של dreamworks וראיתי ששם משתמשים בחלק גדול מהמחשים או אולי אפילו כולם כי לא זכור לי pc במקינטושים, עכשיו זה ידוע שרינדור 3d (בו הם מתמצאים) הוא תהליך הלוקח הרבה זמן. אז למה שישתמו בשרתי מקינטוש לתהליך ולא שרתי pc ? בשילוב עם כרטיס עריכה שמתאים?

דרך אגב שלחתי לך את כל הבעיה שלי בפרטי אשמח אם תציץ ותחזיר לי תשובה :)
Hp היא הספק של שרתי Dreamworks ומדובר במחשבים מאוד רציניים עם המון מעבדים (מתוצרת Amd) :)

winston
13/05/08, 22:36
נכון ולפעמים שפורצים מכשיר או יותר נכון מתקינים תוכנה פרוצה ל-wm נוצרות בעיות שמסתיימות לפעמים בהתקנה מחדש של המערכת (סגנון רסטור)
כמו על אייפון פרוץ :)
אם כבר אני צריך לעשות רסטור מתישהו אז לפחות שהמכשיר יפעל בצורה מהירה ולא יסובב לי תמונה בחצי דקה :)
רק תיזהר שלא יפול לך בטעות מהיד, זה פטאלי כשמדובר באייפון ;)
עכשיו ברצינות, איך הגענו לעזאזל לWM6 וIPHONE?
:p

winston
13/05/08, 22:37
התקנתי, אבל המחשב לא סחב. לא אהבתי גם איך שהיא נראית, חשוב לי, מה לעשות...
עכשיו נזכרתי שאמרת שיש לך מחשב ישן...

natish
13/05/08, 22:39
Hp היא הספק של שרתי Dreamworks ומדובר במחשבים מאוד רציניים עם המון מעבדים (מתוצרת Amd) :)

תקן אותי אם אני טועה אבל amd משקיעים בגרפיקה הרבה יותר מאינטל הלא כן?
מאז שהם קנו את ati הם התחזקו משמעותית בנןשא הגרפיקה אפילו קראתי שהם רוצים להשיק מעבדים מרובי ליבות עם "ליבות גרפיות" כלומר חלק מהליבות יהיו dedicatedלגרפיקה.

natish
13/05/08, 22:40
רק תיזהר שלא יפול לך בטעות מהיד, זה פטאלי כשמדובר באייפון ;)
עכשיו ברצינות, איך הגענו לעזאזל לWM6 וIPHONE?
:p

לא יודע :) בוא נרד מזה. רק לחשוב על wm עושה לי צמרמורת...

pokibatz
13/05/08, 22:43

אתה רציני? מה לעזעזל?
טוב זה מסביר המון המון דברים.
אז כנראה שאתה צודק מבחינת החומרה של המקינטושים.
אך כמו שאמרתי לגביי נוחות משתמש(שזה כולל: עיצוב,גישה,ודרך עבודה)
אני חושב שלאופרד חזק יותר על ה xp . (שוב את ויסטה לא ניסיתי אני ינסה בקרוב).

winston
13/05/08, 22:45
תקן אותי אם אני טועה אבל amd משקיעים בגרפיקה הרבה יותר מאינטל הלא כן?
מאז שהם קנו את ati הם התחזקו משמעותית בנןשא הגרפיקה אפילו קראתי שהם רוצים להשיק מעבדים מרובי ליבות עם "ליבות גרפיות" כלומר חלק מהליבות יהיו dedicatedלגרפיקה.
הסיבה שמחשבי חזקים כאלו משתמשים עדיין במעבדי אינטל הוא היתרון שיש להם (עדיין) בתקשורת בין המעבדים. לAMD יש את הHYPERTRANSPORT ואינטל עדיין "תקועה" עם הFSB המזדקן :) זה ישתנה לקראת סוף השנה עם QUICK PATH
בגלל זה יש גם יותר מחשבי על מתוצרת AMD ברשימת מחשבי העל החזקים בעולם.
גם AMD וגם אינטל הולכים להשיק מעבדים עם כרטיס מסך ON DIE
אם אני לא טועה של אינטל אמור לצאת קודם.

winston
13/05/08, 22:46
אתה רציני? מה לעזעזל?
טוב זה מסביר המון המון דברים.
אז כנראה שאתה צודק מבחינת החומרה של המקינטושים.
אך כמו שאמרתי לגביי נוחות משתמש(שזה כולל: עיצוב,גישה,ודרך עבודה)
אני חושב שלאופרד חזק יותר על ה xp . (שוב את ויסטה לא ניסיתי אני ינסה בקרוב).
זה כבר לא קשור לPC VS MAC
זה פשוט מחשבים "קצת" יותר רציניים משניהם :)

pokibatz
13/05/08, 22:50
אפשר עוד קצת מידע על מחשבים מסוג זה?
די מעניין אותי במה הם משתמשים וכנראה שלך יש את המידע על כך.

Remo
13/05/08, 22:56
אפשר עוד קצת מידע על מחשבים מסוג זה?
די מעניין אותי במה הם משתמשים וכנראה שלך יש את המידע על כך.

אני לא ממש מכיר את הנושא, אבל גיגלתי קצת ולא התפלאתי לגלות שמדובר בחוות שרתי לינוקס.
http://welcome.hp.com/country/us/en/msg/corp/htmldreamworks.html

pokibatz
13/05/08, 23:00
קראתי וזה באמת לא יאומן... פשוט מדהים ..

natish
14/05/08, 15:59
זה לא קשור לנושא אבל אני ווינסטון "הדיינו" על כך :)
זה בקשר למכירות וההכנסות של מיקרוסופט אל מול גוגל.
סתם תחזית מעניינת :)

http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=554263&sid=127

winston
14/05/08, 18:15
רק שלגוגל ההכנסות מפרסום הן יותר מ3/4 מההכנסות ואצל מיקרוסופט הן כרבע מההכנסות :)

Remo
14/05/08, 18:22
רק שלגוגל ההכנסות מפרסום הן יותר מ3/4 מההכנסות ואצל מיקרוסופט הן כרבע מההכנסות :)

הם לא משווים שם בין הכנסות מפירסום, אלא בין הכנסות גוגל מחיפוש אל מול הכנסות מיקרוסופט ממכירת חלונות.

pokibatz
14/05/08, 18:56
איך עברתם לנושא הזה עכשיו? גוגל vs מייקרוסופט?

דרך אגב שימו לב שכל הויכוחים פה זה על חברה נגד מייקרוסופט אז כנראה שהם עושים משהו טוב :)

Remo
14/05/08, 19:36
איך עברתם לנושא הזה עכשיו? גוגל vs מייקרוסופט?

דרך אגב שימו לב שכל הויכוחים פה זה על חברה נגד מייקרוסופט אז כנראה שהם עושים משהו טוב :)

ללא ספק! מיקרוסופט היא זו שהביאה את המיחשוב האישי לאדם הפשוט, ואת זה אף אחד לא יוכל לקחת ממנה, לא גוגל וגם לא אפל.

winston
14/05/08, 20:16
הם לא משווים שם בין הכנסות מפירסום, אלא בין הכנסות גוגל מחיפוש אל מול הכנסות מיקרוסופט ממכירת חלונות.
ההכנסות של גוגל מחיפוש=ההכנסות מפרסום
GOOGLE ADS
עד כמה שזכור לי, שימוש בגוגל לא עולה כסף :)

Remo
14/05/08, 20:29
ההכנסות של גוגל מחיפוש=ההכנסות מפרסום
GOOGLE ADS
עד כמה שזכור לי, שימוש בגוגל לא עולה כסף :)

נכון, אבל אתה השווית את זה להכנסות מיקרוסופט מפרסום, וזה לא מה שדובר בכתבה.

winston
14/05/08, 21:54
התכוונתי שההכנסות מwindows הן כרבע מההכנסות
4 מיליארד לרבעון, הכנסות שנתיות של כ60 מיליארד דולר

(אני מאמין שלמיקרוסופט יש הוצאות פרסום ולא הכנסות פרסום :))

ttt
14/05/08, 22:19
כמה שאני נהנה לקרות את האשכול הזה

יצחק
14/05/08, 22:23
כמה שאני נהנה לקרות את האשכול הזהאריות נתי ווינסטון הא כייף;)

ttt
14/05/08, 22:25
אריות נתי ווינסטון הא כייף;)

מרחיב את ההשכלה האשכול הזה

natish
14/05/08, 22:43
התכוונתי שההכנסות מwindows הן כרבע מההכנסות
4 מיליארד לרבעון, הכנסות שנתיות של כ60 מיליארד דולר

(אני מאמין שלמיקרוסופט יש הוצאות פרסום ולא הכנסות פרסום :))

דווקא יש למיקרוסופט הכנסות מפירסום באתרי msn השונים ועוד כל מיני
ההכנסות שלהם מפירסום הם קטנות יחסית (רק כ-350 מיליון דולר לרבעון :))
לא משהו שמתקרב אפילו לגוגל.

Zorg
15/05/08, 00:04
Apple = סמל סטטוס

Remo
15/05/08, 00:39
Apple = סמל סטטוס

רק בישראל...

winston
15/05/08, 06:16
דווקא יש למיקרוסופט הכנסות מפירסום באתרי msn השונים ועוד כל מיני
ההכנסות שלהם מפירסום הם קטנות יחסית (רק כ-350 מיליון דולר לרבעון :))
לא משהו שמתקרב אפילו לגוגל.
התכוונתי בסה"כ, בדוחות הכספיים-כלומר שיש יותר הוצאות פרסום מהכנסות פרסום
ובטח שזה לא מתקרב לגוגל, כי מיקרוסופט היא חברת תוכנה :)

natish
15/05/08, 08:40
התכוונתי בסה"כ, בדוחות הכספיים-כלומר שיש יותר הוצאות פרסום מהכנסות פרסום
ובטח שזה לא מתקרב לגוגל, כי מיקרוסופט היא חברת תוכנה :)

סבבה :)
חשבתי שאנחנו מדברים על הכנסות :) כי לגוגל יש בטח הוצאות על תוכנה :)

snir
10/06/08, 14:31
חחחח תשמעו לקח לי בערך 3 שעות לקרוא את הדיון הזה ואני חושב שאני יכול לתת סכיום קטן שלא בטוח שתסכימו איתו אבל בכל זאת ...(אני מסכם את נושא המחשבים הניידים כהשוואה של מק בוק פרו ומחשב מותג אחר.)
מק- עדיף מבחינת נוחות מהירות איכות ועמידות (זה נותן לו 4)
לאפטופ- עדיף מבחינת מחיר ותאימות ( זה נותן לו 2)
לדעתי זה אומר 4:2 למק ונכון שכל אחד והצרכים שלו אבל כפי שזה ניראה ככל שיעבור זמן אפל יתמכו ביותר ויותר התקנים חיצוניים שלא לדבר על זה שכל מה שצריך מגיע מובנה אז לא צריך תאימות ( אבל בכל זאת .. חחח חיפשתי דרייבר למדפסת שלי והיה בערך לכל גרסת Osx שקיימת... ויש לי מדפסת מצויינת 6543)
אז אני לא חסיד של אפל שלא תטעו יש לי רק אייפון שלהם וזה כי הוא בהחלט המוצר הכי טוב היום בשוק בתחומו וזאת עובדה! יש לי פי סי שהרכבתי לבד ומריץ ויסטה בצורה מעולה ואני מתכנן לקנות מקבוק פרו לפני תחילת הלימודים באוניברסיטה ואני חושב שזה השילוב שצריך להיות כי גם ככה אני לא אשחק הלו 3 ברכבת או בכל מקום אחר שבו אני משתמש בניידות של המחשב... אז לזה יש לי פיסי בבית ( וכן יש לי גם קונסולה Xbox 360 אבל זה סתם כי אני חולה אלקטרוניקה ...) וככה כשיש ל יאת הפיסי בבית ואת המק בדרכים כשאני צריך יציבות ומהירות אני חושב שזה סיכום מושלם ... גם וגם

ronarbib
10/06/08, 21:50
יש סיבה יחסית פשוטה למה Mac קובש את הpc אין בו שטויות, אין תוכנות זבל, אין כימעט וירוסים שמתוכנתים לזה והוא לא מבזבז את הזיכרון הזמני שלו על ישומים שלא צריך. בניגוד לwindows שכולנו יודעים את הבעיות שלו ומכחישים.

natish
11/06/08, 23:10
חבר'ה אני שמח שהדיון הזה מושך אתכם ומעניין אתכם אבל הוא נפח את נשמתו.
אתם לא מחדשים מעבר למה שכבר נאמר באשכול הענק הזה.

sd212
24/07/08, 22:11
מחשב הראשון הוא היה של מק, הניסיון של מק הרבה יותר טוב מאשר Pc