מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : חברת At&t תסבסד את עלויות מכשירי הדור הבא

Yotam.B
30/04/08, 08:32
http://bp1.blogger.com/_utt_rxrYGa8/SBf5qvmCBMI/AAAAAAAAANU/tPVrDgUBMMY/s400/att.png

מגזין העסקים Fortune (http://techland.blogs.fortune.cnn.com/2008/04/29/att-to-cut-the-price-of-apples-new-iphone/) מפרסם היום כי חברת AT&T, ספקית הסלולר הרשמית למכשירי האייפון בארה"ב מתכננת להוזיל את מכשירי האייפון לצרכנים אשר יחתמו חוזה לשנתיים עם החברה, ב200$.

מכשירי האייפון התומכים שירותי האינטרנט בדור השלישי (3G) צפויים להימכר על ידי אפל ב399$ לגרסת ה 8 גיגה בייט, ו499$ לגרסת ה 16 גיגה בייט. צרכנים אשר יחתמו על חוזה לשנתיים עם AT&T יוכלו לרכוש את המכשירים בהנחה של 200$.
נכון לכתיבת שורות אלו, סירבו חברת אפל וחברת AT&T להגיב לידיעה.

סבסוד של 100$-200$ בעלויות המכשירים הינה אסטרטגיה נפוצה בשוק הסלולר בארה"ב, בו צרכנים רבים רוכשים את מכשירי הסלולר ישירות מספקית הסלולר.
הורדת עלות המכשיר לצרכן כתנאי לחתימת חוזה ל24 חודשים נחשבת לאסטרטגיה רווחית (ולראיה – חברות הסלולר בארץ פועלות על פי מודל עסקי זהה), בה ספקית הסלולר לרוב מחזירה את עלות הסבסוד תוך מספר חודשים בודדים.

השקת מכשירי הדור הבא מתוכננת לחגיגות יום השנה לאייפון שיחול בתאריך ה 27 ליוני.
על פי מגזין Fortune מספר שבועות לפני התאריך המיוחל, מתכננת חברת אפל להפסיק להפיץ לחנויות את דגמי הדור הנוכחי של המכשיר, בכדי להכשיר את הקרקע לדגמי הדור הבא ולהעצים את הביקוש.
עוד מוסיף המגזין, כי דגמי הדור הבא יהיו דקים יותר בכ - 2.5 מילימטרים (עובי המכשיר החדש יהיה 9.2 מילימטרים בקירוב), וכפי שכולכם כבר יודעים יכיל שבב GPS שיאפשר שימוש בתוכנות ניווט דרך המכשיר.

מהיכרות עם שוק הסלולר בישראל, אין ספק שאנו עתידים לראות סבסוד של המכשיר גם אצלנו, השאלה הגדולה היא כמובן איזו חברה ישראלית תזכה בפריבילגיה להיות זו שתשווק את המכשיר ומתי.

קרדיט: http://www.****************/

Analyzer
30/04/08, 10:01
לא מאמין עד שאין הודעה רשמית של אפל
כל יום מישהו ממציא משהו חדש :(

gabi2233
30/04/08, 10:07
"מכשירי האייפון התומכים שירותי האינטרנט בדור השלישי (3g) צפויים להימכר על ידי אפל ב399$ לגרסת ה 8 גיגה בייט, ו499$ לגרסת ה 16 גיגה בייט. צרכנים אשר יחתמו על חוזה לשנתיים עם At&t יוכלו לרכוש את המכשירים בהנחה של 200$.
נכון לכתיבת שורות אלו, סירבו חברת אפל וחברת At&t להגיב לידיעה."
איך יכול להיות שמחירם יהיה כמו האייפונים המוצעים למכירה עכשיו ?
כמה הדגמים הישנים יעלו ?

Remo
30/04/08, 10:51
"מכשירי האייפון התומכים שירותי האינטרנט בדור השלישי (3g) צפויים להימכר על ידי אפל ב399$ לגרסת ה 8 גיגה בייט, ו499$ לגרסת ה 16 גיגה בייט. צרכנים אשר יחתמו על חוזה לשנתיים עם At&t יוכלו לרכוש את המכשירים בהנחה של 200$.
נכון לכתיבת שורות אלו, סירבו חברת אפל וחברת At&t להגיב לידיעה."
איך יכול להיות שמחירם יהיה כמו האייפונים המוצעים למכירה עכשיו ?
כמה הדגמים הישנים יעלו ?

אפל בד"כ שומרת על קו מחירים אחיד, גם במחשבים שלה זה ככה. כך שאם יוצא דגם חדש, מחירו זהה לדגם שהוא מחליף.
המכשירים הישנים כנראה יעלו $250 ו-$300 בהתאמה.

gabi2233
30/04/08, 14:15
כן אבל המכשירים בהתחלה לא עלו 600-500 דולר?

Remo
30/04/08, 15:16
כן אבל המכשירים בהתחלה לא עלו 600-500 דולר?

אכן... טעות של אפל שאני מאמין שהם לא יחזרו עליה.
הורדת מחירים אחרי חודשיים בלבד זו חמדנות נטו, והיתה ביקורת מאוד קשה עליהם ברשת.

iPhoner(?)
30/04/08, 16:07
אכן... טעות של אפל שאני מאמין שהם לא יחזרו עליה.
הורדת מחירים אחרי חודשיים בלבד זו חמדנות נטו, והיתה ביקורת מאוד קשה עליהם ברשת.

ומה אתה חושב שהמטרה של החברה הזאת וכל חברה אחרת? להעביר את הזמן לסטיבי?
הכל צריך להיות מתורגם לכסף חביבי...

Remo
30/04/08, 16:37
ומה אתה חושב שהמטרה של החברה הזאת וכל חברה אחרת? להעביר את הזמן לסטיבי?
הכל צריך להיות מתורגם לכסף חביבי...

יש דרך ויש דרך, אפשר להרוויח כסף גם בלי להיות חמדנים. הורדת מחיר של 30 אחוז תוך חודשיים זה צעד חמדני.
אם מישהו שם חשב שראשוני הרוכשים לא ישימו לב שהם "נעקצו" ביותר מ-$200, הוא טעה. ועובדה שאפל שילמה על זה בשתי צורות, הראשונה היא הפגיעה התדמיתית, והשנייה היא הזיכוי $100 שניתן לכל רוכש אייפון.
נניח והמחיר של האייפון היה מלכתיכלה $400, הם היו מרוויחים פחות? כנראה שלא, ואפילו מרוויחים יותר - מספיק שעל כל אדם שרכש אייפון ב-$500 היו אחד וחצי אנשים שירכשו אותו ב-$400, כבר הרווח שלהם היה גדל ב-50%.

iPhoner(?)
30/04/08, 17:05
יש דרך ויש דרך, אפשר להרוויח כסף גם בלי להיות חמדנים. הורדת מחיר של 30 אחוז תוך חודשיים זה צעד חמדני.
אם מישהו שם חשב שראשוני הרוכשים לא ישימו לב שהם "נעקצו" ביותר מ-$200, הוא טעה. ועובדה שאפל שילמה על זה בשתי צורות, הראשונה היא הפגיעה התדמיתית, והשנייה היא הזיכוי $100 שניתן לכל רוכש אייפון.
נניח והמחיר של האייפון היה מלכתיכלה $400, הם היו מרוויחים פחות? כנראה שלא, ואפילו מרוויחים יותר - מספיק שעל כל אדם שרכש אייפון ב-$500 היו אחד וחצי אנשים שירכשו אותו ב-$400, כבר הרווח שלהם היה גדל ב-50%.

נכון שזה היה צעד עסקי לא חכם, אבל זו גם הסיבה היחידה שהם הפסיקו איתו.
אם כמות הקונים הייתה זהה לכמות הקונים ב400$ (בתאוריה) הם לא היו מורידים מחירים!
תאמין לי שהם יכולים גם למכור את האייפון ב200$ ולא בטוח שהם ייצאו מופסדים, אבל זה לא מה שהם יעשו, נכון?

Remo
30/04/08, 17:19
נכון שזה היה צעד עסקי לא חכם, אבל זו גם הסיבה היחידה שהם הפסיקו איתו.
אם כמות הקונים הייתה זהה לכמות הקונים ב400$ (בתאוריה) הם לא היו מורידים מחירים!
תאמין לי שהם יכולים גם למכור את האייפון ב200$ ולא בטוח שהם ייצאו מופסדים, אבל זה לא מה שהם יעשו, נכון?

הם לא יכולים למכור אותו ב-$200, כי זה מחיר הפסד עבורם (דובר על זה כבר בעבר).
AT&T יכולים למכור אותו ב-$200, כי את ההפרש הם מכסים תוך מספר חודשים.

gal159
30/04/08, 18:17
לדעתי הפעם הם יעשו מהלך כזה שאי אפשר לקנות אייפון בלי תוכנית,הם ירוויחו יותר מכוון שאחוזי הפריצות יהיו נמוכים יותר.

Remo
30/04/08, 19:00
לדעתי הפעם הם יעשו מהלך כזה שאי אפשר לקנות אייפון בלי תוכנית,הם ירוויחו יותר מכוון שאחוזי הפריצות יהיו נמוכים יותר.

אפילו ברפובליקת הבננות שלנו נחקק חוק האוסר לחייב לקוח לתוכנית.
מותר ללקוח לבחור להתחייב (כמו התוכנית של AT&T) אבל אסור לספק לא לתת לו את האפשרות לתוכנית ללא התחייבות.

procomp
30/04/08, 19:41
הדבר היחידי שמעניין אותי זה מה יהיה ההבדל!

gal159
01/05/08, 12:24
אפילו ברפובליקת הבננות שלנו נחקק חוק האוסר לחייב לקוח לתוכנית.
מותר ללקוח לבחור להתחייב (כמו התוכנית של AT&T) אבל אסור לספק לא לתת לו את האפשרות לתוכנית ללא התחייבות.

לא ידעתי....

פשוט שאני בפעם האחרונה הלכתי לסלקום,לשדרג מכשיר (לפני האייפון כמובן) אמרו לי שאני חייב תוכנית עם המכשיר....