מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : SanDisk מתחרה עתידני ?!

jayjay
19/04/08, 01:51
היום בבוקר כאשר ישבתי על כוס קפה עם חבריי וכהרגלנו אנו כל פעם פותחים דיון על מצב השוק בתחום המכשירים הסלולארים והמחשבים בארץ ובעולם .. כמובן שמין הסתם , פתחתי נושא על הדור העתידני של מכשירי האייפון שאמורים להציף את העולם .. ושיבחתי את עצמי בפני חברי על עצם זה שיש בידי מכשיר גאוני ועד כמה שאין בו גבולות בפיתוח . חבר שישב לידי .. האזין לדיון בשקט ואז הוא כבר לא יכל להתאפק ופלט :
ח'ברה .. אתם פשוט לא יודעים איזה הפתעה SanDisk מכינה לעולם ולסטיב ג'ובס ... !
כמובן כולם שתקו והסבו את פניהם לכיוון הידיעה המרעישה ואני ישר תקפתי בצרור שאלות : מה .. ? למה ?? מתי ...? איך ... ? מי קישקש לך ת'שטויות האלו ?!
אז חברי ( מהנדס בחברה ) חייך בחיוך ערמומי ואמר : הפיתוח כרגע מוגדר " כסודי ביותר " ומה שכן אוכל להגיד .. שג'ובס לא יידע מה איפה זה נפל עליו .. ויותר מזה לא אוכל לפרט ! טוב .. אמרתי לעצמי , קח בחשבון שמרגע זה הוא כבר לא סודי :D

וכך התחלתי לחפש במנועי חיפוש על אימות שמועות .. אולי עוד מישהו פלט את זה ? אני אשמח באם מישהו שמע או יודע על דבר כזה . מה שכן אוכל לציין זה שהמידע כאן אמין ביותר .

jayjay
19/04/08, 02:51
מה שאמרו לך שווה ואם הוא נכון שווה הרבה כסף בשוק המסחר, או שאתה מנסה לגרום לכך בעצמך ....

מנסה לגרום לכך ??? למה לי לנסות לגרום לכך ?! טוב לי באיפה שאני .. וזה ממש לא התחום שלי . אני רק מחפש מידע על טכנולוגיות חדשות בעולם .. ומידע שכזה מאוד מסקרן אותי .

jayjay
19/04/08, 02:57
והכי מסקרן אותי ש - SanDisk זו החברה שמספקת את זיכרון הפלאש עבור האייפון . נשמע מוזר .. לא ??!

nirl
19/04/08, 10:52
לדעתי samsung אחראית על הפלאש ולא sandisk
אבל אני לא בטוח

Guyk1994
19/04/08, 11:08
sandisk מספקת לאיפון את זיכרון הפלאש.

חוץ מזה אז מה? זה לא כזה בעייתי.
מי שלא יודע לא מזמן הוצג מכשיר של סוני אריקסון,
שמו המלא הוא XPERIA X1,
הוא משלב מערכת הפעלה חדשה שמשלבת בין סוני אריקסון ל-XPERIA,
ובנוסף הוא עובד גם על WINDOWS MOBILE - זה שייך למיקרוסופט,
סוני אריקסון משתמשים בזה.
מה שקורה פה, זה סוני אריקסון משתמש במערכת הפעלה שלא שלה.

natish
19/04/08, 11:57
זיכרון הפלאש של האייפון, אייפוד וכו' הוא של סמסונג.
שהיא הייצרנית הגדולה בעולם לזכרונות פלאש והיא מובילה את השוק כבר הרבה זמן.
(אומנם בטכנולוגיה קצת ישנה שנקראת floating gate אבל עדיין היא מובילה)
בקיצור, אף אחד לא אמר שסנדיסק מספקת את הזכרונות לאפל

Arad2
19/04/08, 12:45
יאללה לקנות מניות של SanDisk :)

jayjay
19/04/08, 13:16
זיכרון הפלאש של האייפון, אייפוד וכו' הוא של סמסונג.
שהיא הייצרנית הגדולה בעולם לזכרונות פלאש והיא מובילה את השוק כבר הרבה זמן.
(אומנם בטכנולוגיה קצת ישנה שנקראת floating gate אבל עדיין היא מובילה)
בקיצור, אף אחד לא אמר שסנדיסק מספקת את הזכרונות לאפל

מוזר :rolleyes: מישהו כאן כנראה לא עשה שיעורי בית כמו שצריך !

הנה ציטוט מאשכול אחר שבו צוטט משתמש בשם : mhu

" SD = SanDisk זו החברה שמספקת את זיכרון הפלאש למכשירי אפל (ול75% מהחברות בערך)
כרטיס ה SD באייפון הוא לא כמו כרטיסי ה SD שאתה מכיר ממצלמות דיגיטליות, אלא מבוסס זיכרון פלאש.
שתפתח פעם אייפון תעיף מבט ותראה. "

אז אני מניח ששניכם יודעי דבר ושניכם אנשי מקצוע מלומדים שפשוט .. עם דיעות שונות ;)

יש הסבר לכך ?!

guybye
19/04/08, 13:17
אם הסלולרי של Sandisk יראה כמו הנגני Mp3 שלהם ג'ובס יכול לישון בשקט

yoeli5
19/04/08, 13:23
נשמע מעניין מאוד אבל רק בניתוח טכני נוכל לדעת אם החבר שלך צדק אם תתחיל פריצה מטורפת בגרף יכול להיות שהוא צדק כי הגרפים מודעים הרבה מאוד זמן לפני כל מהלך...

בנתיים שיהיה לכולנו חג שמח וכשר...

jayjay
19/04/08, 13:24

:D אני בטוח שהח'ברה שם לא יעשו מעצמם צחוק .. אם במידה וזה באמת נכון , הם צריכים לעשות מאמצים כבירים בכדי להתחרות עם המוצר של ג'ובס .

orisegal
19/04/08, 13:26
לא משנה מה ימציאו בעתיד או מה "מתבשל" כבר בתנור, למכור מיליוני אייפונים בזמן כל כך קצר זאת הפריצת דרך הגאונית...הרי תמיד יהיו מכשירים חדשים, בעוד שנה האייפון יראה כבר מיושן, החוכמה היא להיות ראשון ואת זה כבר אף אחד לא יוכל לקחת מאפל....

Schizoid_Bob
19/04/08, 13:26
אני לא יודע מה בקשר לאייפון, אבל כשאומרים SD בקשר לכרטיסי זיכרון, אז מתכוונים לSecure Digital

Remo
19/04/08, 13:27

כרטיס ה SD באייפון הוא לא כמו כרטיסי ה SD שאתה מכיר ממצלמות דיגיטליות, אלא מבוסס זיכרון פלאש.

אז אני מניח ששניכם יודעי דבר ושניכם אנשי מקצוע מלומדים שפשוט .. עם דיעות שונות ;)

יש הסבר לכך ?!

הצדק עם נתי, סמסונג מספקת את הזיכרון לאייפון, ובפרט היא היצרנית הגדולה בעולם לזכרונות פלאש.
לא ממש הצלחתי למצוא את הדגם הספציפי אבל מדובר בזיכרון NAND שמיוצר בטכנולוגיית
65nm.

ויקיפדיה (http://en.wikipedia.org/wiki/Iphone#Hardware)

כרטיס ה SD באייפון הוא לא כמו כרטיסי ה SD שאתה מכיר ממצלמות דיגיטליות, אלא מבוסס זיכרון פלאש.סתירה לוגית? גם הכרטיסים של המצלמות וגם הזיכרון של האייפון מבוססים על טכנולוגיית פלאש...

jayjay
19/04/08, 13:28
נשמע מעניין מאוד אבל רק בניתוח טכני נוכל לדעת אם החבר שלך צדק אם תתחיל פריצה מטורפת בגרף יכול להיות שהוא צדק כי הגרפים מודעים הרבה מאוד זמן לפני כל מהלך...

בנתיים שיהיה לכולנו חג שמח וכשר...

אני בהחלט אשמח אם תעדכן אותנו מדי פעם אם יש שינויים בגרפים .. זה בהחלט נושא מעניין .

והאם אתם קולטים שבמידה וזה מתברר כאמת .. בעל האתר כאן זוכה להיות הראשון בעולם לשחרר ידיעה שכזו .. מאין סקופון שכזה . מדליק .. לא ?! :D

Remo
19/04/08, 13:31
אני לא יודע מה בקשר לאייפון, אבל כשאומרים SD בקשר לכרטיסי זיכרון, אז מתכוונים לSecure Digital

אכן... זו טעות מאוד נפוצה.

jayjay
19/04/08, 13:33
הצדק עם נתי, סמסונג מספקת את הזיכרון לאייפון, ובפרט היא היצרנית הגדולה בעולם לזכרונות פלאש.
לא ממש הצלחתי למצוא את הדגם הספציפי אבל מדובר בזיכרון NAND שמיוצר בטכנולוגיית 65nm.

עומר יפה .. אז נתי צודק , הנה ציטוט מהקישור שנתת :

" The iPhone was initially released with two options for internal storage size, either a 4 GB or 8 GB flash drive (manufactured by Samsung) "

natish
19/04/08, 13:36

יש הסבר לכך ?!

אני לא מזלזל ב- mhu הוא ידיד טוב ותותח על אבל...
sd=secure digital שזהו פורמט של זיכרון פלאש בלתי נדיף שפותח על ידי 3 חברות: מטצושיטה, סנדיסק וטושיבה לשימוש בכרטיסי זיכרון ולא השם של סנדיסק. מה שכן גם רכיב הזיכרון באייפון וגם בכרטיסי sd הם זיכרונות שמבוססים על פלאש. פשוט בכרטיס ה-sd יש מעטפת לרכיב ומתאם שיתאים לחיבור הכרטיס למצלמה, pda וכו'...
באייפון הרכיב נישאר ברמת הרכיב (תאמין לי אני מבין בזה אני עובד בחברה שמייצרת טכנולוגיה של רכיבי זיכרון)

ככה נראה כרטיס sd:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/e/e8/SD_Cards.JPG/250px-SD_Cards.JPG

אני מצטער אבל באייפון אין כזה כרטיס מה שיש הוא רכיב זיכרון זהה (כמו שהסברתי) מסוג פלאש של חברת סמסונג ולראיה:

Samsung provides the iPhone's CPU. The 8Gb Flash Nand chip is also a Samsung product and Intel Flash memory chip is used for code execution.
קישור לאתר ממנו אני מצטט:http://www.iphonefreak.com/2007/07/iphone-componen.html

וגם מוויקיפדיה:http://en.wikipedia.org/wiki/Iphone#Hardware

עומר תודה על הגיבוי :)

jayjay
19/04/08, 13:44
אני לא מזלזל ב- mhu הוא ידיד טוב ותותח על אבל...
sd=secure digital שזהו פורמט של זיכרון פלאש בלתי נדיף שפותח על ידי 3 חברות: מטצושיטה, סנדיסק וטושיבה לשימוש בכרטיסי זיכרון ולא השם של סנדיסק. מה שכן גם רכיב הזיכרון באייפון וגם בכרטיסי sd הם זיכרונות שמבוססים על פלאש. פשוט בכרטיס ה-sd יש מעטפת לרכיב ומתאם שיתאים לחיבור הכרטיס למצלמה, pda וכו'...
באייפון הרכיב נישאר ברמת הרכיב (תאמין לי אני מבין בזה אני עובד בחברה שמייצרת טכנולוגיה של רכיבי זיכרון)

ככה נראה כרטיס sd:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/e/e8/SD_Cards.JPG/250px-SD_Cards.JPG

אני מצטער אבל באייפון אין כזה כרטיס מה שיש הוא רכיב זיכרון זהה (כמו שהסברתי) מסוג פלאש של חברת סמסונג ולראיה:

קישור לאתר ממנו אני מצטט:http://www.iphonefreak.com/2007/07/iphone-componen.html

וגם מוויקיפדיה:http://en.wikipedia.org/wiki/Iphone#Hardware

טיעון יפה ותודה על ההסבר ...
מסקנה חותכת !!! :cool:

natish
19/04/08, 13:45
טיעון יפה ותודה על ההסבר ...
מסקנה חותכת !!! :cool:

;)

Remo
19/04/08, 13:51

אני גם מהתחום (ליתר דיוק אהיה בתחום), כך שאי דיוקים כאלה מפריעים לי...

razmatus
19/04/08, 13:53

מסכים עם כל מילה.
אני לקוח מאוכזב מכל מוצר של sandisk ואני לא מצליח לראות אותם אחרי כל הכישלונות עושים משהו יותר טוב ממה שסטיב ג'ובס יכול, כולנו כאן מודעים ליכולות וליצירצתיות שלו. גם אם יצא מכשיר מתחרה לאייפון יומיים אחרי זה סטיב ג'ובס יחסל אותו אם רעיון חדש.
בכל אופן גם אם יצא משהו כזה אני לא מתכוון לקנות אותו אחרי שנתקעתי אם מכשיר SANSA דפוק שאין לו פיתרון וזיכרונות U3 ולא עובדים ואיזו הפתעה, גם לזה אין פיתרון.

Remo
19/04/08, 13:58
מסכים עם כל מילה.
אני לקוח מאוכזב מכל מוצר של sandisk ואני לא מצליח לראות אותם אחרי כל הכישלונות עושים משהו יותר טוב ממה שסטיב ג'ובס יכול, כולנו כאן מודעים ליכולות וליצירצתיות שלו. גם אם יצא מכשיר מתחרה לאייפון יומיים אחרי זה סטיב ג'ובס יחסל אותו אם רעיון חדש.
בכל אופן גם אם יצא משהו כזה אני לא מתכוון לקנות אותו אחרי שנתקעתי אם מכשיר SANSA דפוק שאין לו פיתרון וזיכרונות U3 ולא עובדים ואיזו הפתעה, גם לזה אין פיתרון.

לא יכולתי לנסח את דעתי על סאנדיסק בצורה טובה יותר...

jayjay
19/04/08, 14:02
לא יכולתי לנסח את דעתי על סאנדיסק בצורה טובה יותר...

אולי זה .. בגלל שהם משקיעים את מלוא המרץ בפיתוח הסודי ומזניחים את השאר ?! :D

( למי שלא הבין .. זה נאמר בציניות ) ;)

Schizoid_Bob
19/04/08, 14:03
מזה התקיפה הזאת נגד סנדיסק? קצת ציונות חברה! P:
סה"כ הם חברה לא רעה, שמוציאה מכשירים עם תמורה טובה לכסף, לדעתי.
וגם הדיסק-און קיים שלהם מצויינים! P:

natish
19/04/08, 14:23
הם באמת טובים כשמשווים את התמורה עבור מה שמשלמים.
בסך הכל המוצרים שלהם זולים ויחסית למחיר שלהם הם עושים את העבודה טוב.
חוץ מזה כרטיסי ה-sd שלהם והדיסק און-קי שלהם הם ממש טובים

Remo
19/04/08, 14:25
מזה התקיפה הזאת נגד סנדיסק? קצת ציונות חברה! P:
סה"כ הם חברה לא רעה, שמוציאה מכשירים עם תמורה טובה לכסף, לדעתי.
וגם הדיסק-און קיים שלהם מצויינים! P:

ציונות? פעם אחרונה שבדקתי הם חברה אמריקאית...

Schizoid_Bob
19/04/08, 14:25

כן, אבל כל הקטע של זכרונות הפלאש זה Msystems או משהו כזה, שהם ישראלים כחול לבן. :)

natish
19/04/08, 14:32

נכון, סנדיסק היא חברה אמריקאית אבל המייסד שלה, אלי הררי הוא ישראלי.
חוץ מזה יש לה 3 משרדים בארץ ובוב צודק כי הם קנו את msystem כך שהם מעסיקים ישראלים ונותנים עבודה לאנשים כאן בארץ.

מה שכן חטיבת הפלאש של סנדיסק אולי מבוסס על הטכנולוגיה של msystems אבל כבר היו להם זיכרונות פלאש הרבה לפני שהם קנו אותם.

Remo
19/04/08, 14:47
כן, אבל כל הקטע של זכרונות הפלאש זה Msystems או משהו כזה, שהם ישראלים כחול לבן. :)

לא מדויק... זיכרון הפלאש פותח ב-84 ע"י טושיבה. הגדולה של msystems זה שהם דחפו את זה למארז קטנטן עם בקר usb - וכך נולד הדיסק און קי.

Schizoid_Bob
19/04/08, 15:23
כל הקטע של הזכרונות פלאש, חלק מהקטע של זכרונות הפלאש.
אותו דבר. P:

haymon
19/04/08, 15:35
לדעתי סאנדיסק מתכננת לרכוש את המודו של דב מורן! דב הוא מייסד אם סיסטמס שנרכשה לפני כשנתיים ע"י סאן דיסק. בין מורן והררי יש קשרים מצויינים ויש כאן סיכויים טובים שהררי יקנה את מודו וישווק אותו להמונים דרך החנויות לייבל של סאנדיסק.

נשמע הגיוני לא?

jayjay
19/04/08, 18:02
לדעתי סאנדיסק מתכננת לרכוש את המודו של דב מורן! דב הוא מייסד אם סיסטמס שנרכשה לפני כשנתיים ע"י סאן דיסק. בין מורן והררי יש קשרים מצויינים ויש כאן סיכויים טובים שהררי יקנה את מודו וישווק אותו להמונים דרך החנויות לייבל של סאנדיסק.

נשמע הגיוני לא?

תוכל להסביר באיך זה מתקשר לנושא כאן ? המודו אמור לפעול תחת מכשיר הפיתוח ש - SanDisk מקטלגים אותו כפרוייקט סודי ? אם כן .. ספר לנו על כך .

amir
19/04/08, 18:40

נשמע הגיוני לא?

אם אכן מדובר במודו.....אז אין מה להתרגש.....ברור שהוא לא נראה משהו לעומת האייפון...ובקשר לביצועים...יש לו את היכולת להתחבר ולהתממשק עם המון דברים..שזה בעצם העיקרון של המודו.....

אפל כבר יסגרו את הפער לגבי זה עד שהמודו יצא אני מאמין...

jayjay
19/04/08, 19:05
אם אכן מדובר במודו.....אז אין מה להתרגש.....ברור שהוא לא נראה משהו לעומת האייפון...ובקשר לביצועים...יש לו את היכולת להתחבר ולהתממשק עם המון דברים..שזה בעצם העיקרון של המודו.....

אפל כבר יסגרו את הפער לגבי זה עד שהמודו יצא אני מאמין...

תאמר לי אמיר , המודו לא אמור להוות כתוספת למכשיר ולא כמכשיר עצמאי ??! ראיתי סקירות עליו במקומות שונים ברשת ובטלוויזיה וכפי שדיברו עליו , המודו יוכל לחבר כמעט כל מכשיר אליו . בגלל זה .. זה לא צריך להוות איום לאפל .. תקן אותי באם אני טועה ??!

amir
19/04/08, 19:52
תאמר לי אמיר , המודו לא אמור להוות כתוספת למכשיר ולא כמכשיר עצמאי ??! ראיתי סקירות עליו במקומות שונים ברשת ובטלוויזיה וכפי שדיברו עליו , המודו יוכל לחבר כמעט כל מכשיר אליו . בגלל זה .. זה לא צריך להוות איום לאפל .. תקן אותי באם אני טועה ??!
הוא יוכל לחבר הרבה מכשירים אליו כמו שרשמת...אבל הוא יהיה גם מכשיר סלולרי עצמאי...

mti111
02/06/08, 15:56
זה בטח המודו