מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : התחדשתי ב iMac חדש ואני עובר אליו מ PC.... זקוק לעזרה בהתחלה במס' דברים...

izako
15/11/15, 16:56
אח"צ טובים :)
אז התחדשתי היום במחשב iMac ומבחינתי זה עולם חדש לחלוטין (נכון שיש לי אייפד ואייפון אך רוב העבודה היתה עם מחשב PC רגיל עד כה).
מקווה שאצליח להתרגל לכך מספיק מהר ואשמח מאוד למס' תשובות לשאלות שכבר עלו לי משימוש ממש ראשוני במחשב, ואודה לכם אם תוכלו לענות:

1. יישמע מוזר, אבל אני לא מצליח לשנות את השפה במקלדת בין עברית לאנגלית (מה שבמחשב דורש אלט+שיפט). איך משנים ומחליפים ביניהם?
2. אני מבין שיש מעין דוק שעליו יש את כל היישומים המוכרים מה IOS... מה לגבי תוכנות עצמן? איך אני מתקין? איפה בדיוק זה מותקן?
3. שימוש ואחסון- במחשב יש לנו כוננים C D וכיו"ב ושם שומרים תיקיות עם קבצים, שירים, תמונות, וכו'... איך זה עובד במק? איפה ה"תיקיות" והכוננים" ?
4. איך אני יכול להעביר את כל הסימניות מועדפים שלי מדפדפן האקספלורר לסאפרי? קיימת אפשרות? או שמא עלי לעשות זאת אחד אחד?
5. חשמל ומתח- האם יש דרך או אופן מומלצים לשמור על המק עם אל פסק? אני יכול להשתמש בזה ששימש אותי במחשב הרגיל? יש לנו הרבה בעיות מתח ואני רוצה לשמור עליו
6. גיבוי - בעיקרון אני יודע שקיים ה iCloud , אבל מה שעשיתי עד כה עם המחשב הרגיל הוא שהשתמשתי בשירותי ענן בשם sugar sync ומה שהיה טוב מאוד בזה הוא שיכולתי להגדיר בדיוק אילו תיקיות לסנכרן ולגבות, ואילו תיקיות לא, וכל שינוי בתיקיה היה משנה אותה גם בענן ומעדכן... האם הדבר אפשרי עם iCloud ברמה כזו של סינכרון וגיבוי תיקיות שלמות? מה מציעים?
7. לימוד כללי... יש מקום בו אני יכול ללמוד מעט על כל העניין הזה וכמובן בעברית? פשוט אני מבין שהשיטה ממש שונה ואני רוצה להכיר את זה כמו שצריך :)

זהו לבינתיים.... כל עזרה ועצה תתקבל בברכה :)

המון תודה מראש...

חומי
15/11/15, 17:29
1. מעבר בין השפות = cmd + רווח.
2. התוכנות זה אפליקציות, והן נמצאות ב- = Launchpad כקיצור דרך או ישירות ב- Finder/Applications (יישומים).
התקנה מתבצעת בעזרת AppStore במחשב או הורדת תוכנות עם סיומת dmg ולרוב הם מעוברות ישירות ליישומים לאחר התקנה, ואם הם לא מאושרות ע''י אפל אז אתה גורר אותם לשם ( כמו תוכנות הפריצה Pangu). מחיקה שלהם גם מתוך היישומים.
3. כוננים = ''כלי עזר לכוננים'', תמצא אותו ב- Launchpad/ אחר.
4.העברת סימניות = לדעתי זה עובר אוטומטית, לא בטוח בדוק.
5. אל פסק זה רק הגנה להפסקות חשמל, מתחים משתנים, ברקים! אליו אתה חייב לחבר את הספק המקורי של המחשב.
6. גיבוי למחשב = ''העדפות המערכת / Time Machine.

izako
15/11/15, 18:51
חומי תודה....
תשובותיך עזרו לי חלקית וישנן מס' נקודות שאשמח אם תחדד לי אותן יותר....

לעניין נושא התוכנות / אפליקציות. מה קורה אם אני מעוניין להתקין תוכנה- לדוגמא... WINRAR - לתיקיות מכווצות, וזו סתם דוגמא.... איך אני מתקין? אני מחפש רגיל בדפדפן לוחץ הורדה וזהו למעשה כל הסיפור? כמו בוינדוס ?

לשאלתי ותשובתך לעניין הכוננים וכלי עזר לכוננים.... הסתכלתי בנתיב שציינת ולמעשה זה רק נותן פירוט לגבי חלוקת הדברים בהארד דיסק עצמו... איפה אני מוצא תיקיות ממש בהן מאוחסנים קבצים למיניהם? איפה זה קיים ואם לא האם יש אפשרות ליצור את זה? אם כן אין ובכלל אשמח לקצת הדרכה....

גם בעניין הגיבוי לא ממש קיבלתי תשובה היות ושאלתי מדברת יותר על משהו ספציפי בעניין של גיבוי בין המחשב לענן והסינכרון... אנסה להגיע לזה גם בהמשך....

חומי
15/11/15, 19:54
חומי תודה....
תשובותיך עזרו לי חלקית וישנן מס' נקודות שאשמח אם תחדד לי אותן יותר....

לעניין נושא התוכנות / אפליקציות. מה קורה אם אני מעוניין להתקין תוכנה- לדוגמא... WINRAR - לתיקיות מכווצות, וזו סתם דוגמא.... איך אני מתקין? אני מחפש רגיל בדפדפן לוחץ הורדה וזהו למעשה כל הסיפור? כמו בוינדוס ?

לשאלתי ותשובתך לעניין הכוננים וכלי עזר לכוננים.... הסתכלתי בנתיב שציינת ולמעשה זה רק נותן פירוט לגבי חלוקת הדברים בהארד דיסק עצמו... איפה אני מוצא תיקיות ממש בהן מאוחסנים קבצים למיניהם? איפה זה קיים ואם לא האם יש אפשרות ליצור את זה? אם כן אין ובכלל אשמח לקצת הדרכה....

גם בעניין הגיבוי לא ממש קיבלתי תשובה היות ושאלתי מדברת יותר על משהו ספציפי בעניין של גיבוי בין המחשב לענן והסינכרון... אנסה להגיע לזה גם בהמשך....

ראשית לגבי כיווץ תקיות - אין צורך במשהו כמו rar, יש לך מובנה תוכנת ZIP שמכווצת ופותחת.
אם בכל זאת אתה רוצה rar תוריד SimplyRar מדפדפן עבור מק והעבר אותו ליישומים.
לגבי תקיות - אם אתה מתכוון לתקיות נילוות לתוכנה/אפליקציה , זה לא כמו בווינדוס שהם מפוזרים בכל מיני מקומות, הם בתוך היישומים!
ואם סתם רוצא לחפש משהו במחשב כנס ל- Finder רשום בחיפוש מה שאתה מחפש, בחר אם בקבצים או במחשב, ותקבל אותו.
לגבי סינכרון המחשב ב- iCloud - אם יש לך חשבון פתוח ב-iCloud תרשם גם במחשב (לך ל- העדפות המערכת/ חשבונות אינטרנט/iCloud.
מקווה שעזרתי.

yakirmanz
16/11/15, 00:03
היי izako. ברוך הבא לקהילה.
קודם כל אני רוצה להודות לחומי על תשובות מצויינות. מצטער שאני פחות זמין אני נמצא בחו״ל כרגע.
הוא ענה לך על מרב הדברים אני רק אשלים את החסר או אנסה לחדד תשובות מסויימות או לתת אפשרויות נוספות.

1. לפי דעתי, הכי נפוץ לפתיחת קבצים במק הוא The Unarchiver (https://itunes.apple.com/us/app/the-unarchiver/id425424353?mt=12).

2. תוכנות אתה יכול להתקין בכל מקום במחשב, בגדול תוכנות בד״כ יושבות בתיקיית applications במק וגם יותקנו שם באופן אוטומטי כאשר אתה מוריד אותן מmac appstore. במידה ואתה מוריד תוכנות ממקור אחר, חשוב לפתוח את קובץ הDMG שהורדת (תחשוב עליו כעל קובץ אימג׳) ולגרור את התוכנה שהורדת למקום אשר בו אתה רוצה לשמור את התוכנה. בסופו של דבר לאחר שפתחת את DMG ישאר לך בשולחן העבודה אייקון של אותו קובץ . יש לבצע eject (על ידי מקש ימני עליו ובחירה בeject, או על ידי קיצור מקלדת cmd+e). נשמע מסובך אבל ברגע שמבינים את הרעיון זה ממש פשוט.

3. כפי שחומי כבר ציין, הכל מופיע בfinder שהוא המגביל לexplorer שיש בווינדוס.

4. חפש בinternet explorer (או בכל דפדפן אחר שעבדת עליו) אפשרות של ייצוא ל- (export to HTML) ולאחר כן בספארי לחץ על file ולמטה יש לך import from.
הערת ביניים כללית. בשונה מווינדוס, אשר שם לכל תוכנה וחלון יש את הבר שלו בראש החלון, במק יש בר עליון יחיד אשר משתנה כאשר אתה עובד על כל תוכנה. מצריך התרגלות קלה. ולמי שלא יודע זה עלול לגרום לבילבול.

6.גיבוי לicloud הוא גיבוי לשרת חיצוני. לרוב זה לא מגיע כאופציה מובנית במק. ניתן לבצע סינכרון לicloud אשר מעביר מידע ספציפי של תכנים שנמצאים במק (בדומה לאייפון) או מתוכנות אשר תומכות בנושא.
לגיבוי מלא של המחשב בעיקרון הגיבוי המרכזי במק הוא time machine אשר מגבה לכונן מקומי (בחיבור קווי או בחיבור wifi)
מציע לך לבדוק ביוטיוב איך הtime machine עובד על מנת להבין טוב יותר את הנושא והממשק שלו.

7. כנס לhttp://www.iphones.co.il/forum/thread73956.html למדריכים מפורטים בעברית כוללים צילומי מסך ממיטב המוחות של הפורום :)