מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם נראה תמיכה ב Gps בגרסה 2.0?

exilim
13/04/08, 21:10
האם נראה תמיכה ב GPS בגרסה 2.0?
Global Positioning System (או בקיצור - GPS) היא מערכת ניווט לוויינית.

מערכת ה-GPS מבוססת על מספר רב של לוויינים ייעודיים ששיגרה מחלקת ההגנה של ארצות הברית, המתפעלת את המערכת. הלוויינים סובבים סביב כדור הארץ ומשדרים אות זמן, שאותו קולט המקלט הקרקעי מארבעה לוויינים או יותר. על הקרקע מחושב המרחק בין המקלט והלוויינים, דרך טריאנגולציה למציאת מיקום המקלט.

בפועל אין הלוויינים משדרים אות זמן בלבד. הלוויינים משדרים שלושה אותות שונים, הכוללים את אות הזיהוי של הלוויין, המיקום האורביטלי שלו ואת הזמן לפי שעון אטומי. רק האות האחרון הכרחי לקביעת מיקום הקולט, מכיוון שהאמצעי היחידי לקביעת מיקום הוא שימוש בנוסחאות מתמטיות המחשבות את המרחקים ואת הזוויות לפי ציר כדור הארץ. הנוסחאות הללו מחשבות את זמן הקליטה פחות זמן השידור כפול קצב השידור הנמדד בבאוד.

המיקום האורביטלי ייקבע בעזרת תחנות על פני כדור הארץ. בישראל ישנן 18 כאלו.

ומה בקשר לאייפון?
כיום, מכשירי האייפון בגרסאות 1.02-1.1.4 אינם תומכים ב GPS , אך אם נסתמך על גילויו האחרון של אחד מגולשי האתר MacNN הרי שהדבר עלול להשתנות בגרסה 2.0.
על פי אותו גולש, נמצאה עדות חד משמעית שתיתכן אפשרות ל GPS דרך רשתות הסלולאר או דרך מתאם GPS חיצוני בגרסת הקושחה הבאה - 2.0.
על פי מסמך שפורסם באתר המפתחים של אפל ישנו אזכור לפונקצית מדידת גובה ולמשתנה בשם "verticalAccuracy" בגרסה 2.0, בהם נעשה שימוש בתוכנות GPS שונות.
אותו גולש מוסיף גם כי השימוש היחידי בפונקציות החדשות שהוטמעו בגרסה 2.0 הוא בתוכנת ה GPS שתצורף לגרסה הסופית של הקושחה.

להזכירכם, בעבר הופצו מספר שמועות כי כבר ביוני אנו אמורים לראות תוכנות GPS לאייפון, ואפילו חברת Nav N` Go כבר הציגה בעבר גרסת הדגמה של התוכנה שלה iGO שמותאמת למכשירי האייפון.
המקור: www.****************

Remo
13/04/08, 21:28
לא נמאס לכם לצטט כתבות איכותיות מילה במילה? זה קצת חוסר כבוד לאיתי (או כל בלוגר אחר) שכתב אותן ופתח את הבלוג במטרה שאנשים ייכנסו לשם, ולא על מנת שהן יועתקו לכאן.

לפחות תפרסמו תמצית של הכתבה עם קישור להמשך קריאה באתר שלו.

exilim
13/04/08, 21:30
תשמע כל מה שנעשה פה זה זה באישור איתי אז דיי כבר דיברתי איתו אם אתה לא מאמין תדבר איתו נראה מה הוא יגיד לך שאלתי אותו והוא אמר סבבה שלחתי לו לינק והוא אמר בסדר וכמובן פירסמתי את הכתובת!! של האתר שלו

Remo
13/04/08, 22:14
אז אין שום בעיה.

mhu
13/04/08, 23:27
שלום חברים, אין לי בעיה שאנשים יפרסמו את הכתבות של הבלוג שלי כל עוד יש איזכור לבלוג, המידע הוא בשביל כולם :)ו הבלוג עצמו הוקם בשביל לספק לאנשים מידע בעברית.

PuMa
13/04/08, 23:36
אני שמעתי בידיעה שפורסמה על תוכנה של אחת החברות הגדולות (Nav N` Go || iGO)כ שבתערוכת אוטומוטור הקרובה הם אמורים להציג תמיכת GPS לאייפון...

ולכן אני הולך לשם לבדוק האם הידיעה נכונה או לא..
בנוסף למכוניות האדירות שהולכות להיות שם...