מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אוהל מחוץ לחנות של אפל

Shai Mizrachi
18/09/14, 09:59
תהיתם פעם איך זה לחכות כמעט 3 שבועות מחוץ לחנות אפל, רק בשביל להיות ראשון בתור למכשיר האייפון החדש? ראיון ייחודי של Shai Mizrachi עם מעריץ אפל.

http://cl.ly/image/0I3W413K263P/NY%20AAPLstore%20line.jpg

כמדי שנה, ביום השקתו של האייפון משתרכים תורים ארוכים מחוץ לחנויות אפל ברחבי העולם (אפילו בישראל בהשקת האייפון 5s (http://www.iphones.co.il/forum/thread259421.html)), בהם עומדים ומחכים המכורים לאייפון שלא יכולים לחשוב ולו לרגע על אפשרות שמלאי המכשירים יאזול לפני שיגיעו לקופה.

קוראים להם מכורים, כבשים או במילה אחת - אפל פאנבוייז. מגדירים אותם כאנשים שרואים באייקון התפוח, כמשהו קדוש. אולי מה שהכי מזוהה עם אותם מעריצים נלהבים, הם אלו שמחכים ימים שלמים מחוץ לחנויות האפלסטור כדי להיות ראשונים בתורים הארוכים (http://www.iphones.co.il/forum/thread267273.html) שמשתרכים סביב החנויות של אפל בימי ההשקה של המוצרים השונים. דוגמא לאחד מאותם אנשים הוא ג?וזף קרוז (Joseph Cruz) שמזה 18 ימים מבלה מחוץ לחנות הדגל של אפל בשדרה החמישית במנהטן, ניו יורק, בכדי להיות הראשון ששם את ידו על מכשיר האייפון הבא, האייפון 6.

את השקת האייפון 6 נסעתי לסקר בחנות הדגל של אפל בשדרה החמישית בניו יורק ומצאתי את ג?וזף שמחכה כבר 18 ימים מחוץ לחנות. את ההמתנה הארוכה הוא עושה בשק שינה, וכיסא הקשור בשלשלאות לכיסאות חבריו עליו חרוט: Joeseph Beats.

http://s21.postimg.org/4vko9097b/IMG_2377.jpg

הוא התחיל את מערכת היחסים ההדוקה עם אפל בשנת 2008, זמן קצר לפני שיצא מכשיר האייפון 3G, כאשר לפני השקתו בילה מספר ימים בודדים בשק השינה מחוץ לחנות. זה המשיך ושבר שיאים כאשר בהשקת האייפון 5, הוא המתין 15 ימים מחוץ לחנות והיה ראשון בתור.
כצפוי, הביקוש וההמולה סביב מכשיר האייפןון 6 וה-6 פלוס כנראה ישברו שיאים, וגם ג'וזף מאמין בכך ולכן הוא מתכוון לסגור 20 ימים של המתנה מחוץ לחנות - שיא ההמתנה הארוך ביותר שהיה עד כה מחוץ לחנות אפל לפני השקה.

מה אתה יכול לספר על החוויה של לינה ברחוב מחוץ לחנות?

אני ישן כ-8 שעות ביום בהם לא מפריעים לי לישון. אנשים שאני לא מכיר מביאים לי אוכל ושתיה. בוקר אחד התעוררתי וחיכתה לידי שקית עם סנדביץ טרי וחטיפים. אין לי מושג מי השאיר את זה, אבל אני מודה לו.

איך אנשי שעוברים ברחוב מקבלים את העבודה שאתה ישן בשק שינה 20 ימים בשביל להיות ראשון בתור לאייפון?

אפשר לחלק אותם לשתי קבוצות עיקריות - המקומיים/הניו-יורקרים שלועגים לי לעיתים בכל מיני מילים לא יפות ותושבי חוץ התומכים ומחזקים אותי.

לדבריו עולה כי התיירים הצרפתיים הם אלו שהכי אוהבים את אפל, והם באים ומדברים איתו. גם הרוסים והגרמנים מסתקרנים ויוצרים אינטרקציה. מה שכן נראה כי הוא גם ניתקל בישראלים, אבל לא בהרבה מהם. משיחה עימו נראה שהוא מכיר את ישראל אבל לא יודע עליה הרבה, מעבר לכמה נקודות היסטוריות על המדינה, כמו למשל שזה המקום בו ישו נולד ועוד.

http://s21.postimg.org/ndp0t8qzb/IMG_2393.jpg

בכל ההמתנה הארוכה שלך ברחוב, יש משהו שלא נח לך? שהיית משנה?

הייתי רוצה שאנשים יפסיקו לקרוא לי בשמות גנאי ויפסיקו להעליב אותי.
מלבד זה אני מרגיש מעולה, התחברתי פה עם מספר אנשים, שומרים לי על המקום כשאני צריך ללכת, אני אוכל טוב, ישן טוב ואני יודע בוודאות שיהיה לי אייפון 6.

מכורי אפל לא מקנאים בך?

האמת שמאוד. אפילו קיבלתי הצעה כספית של 2500 דולר עבור המקום שלי

איזה אייפון אתה מתכוון לקנות:

אני אקנה את האייפון 6 פלוס, זהב, 128GB

ג'וזף מספר שבימים שקדמו להצגת המכשיר, עובדי אפל התממו לגבי המצאותם של אנשים כמו ג'וזף, מחוץ לחנות האפלסטור, כשהם שאלו אותם מה הם עושים מחוץ לחנות ולמה הם מחכים. מעבר לכך ג'וזף מספר שהעובדים נחמדים מאוד (כיאה לעובדי אפלסטור) והם מתנהגים אליהם יפה ולא מגרשים אותם, דבר שסביר להניח שעובדי חנויות אחרים היו עושים לאנשים שכאלה. מעבר לכך עובדי האפלסטור מאפשרים לג'וזף לעשות את צרכיו בשירותים הממוקמים בחנות, בעוד מקלחות הוא עושה בחדר כושר שממקום בסמוך, בו מנוי קרוב משפחה, כשגם אנשים אחרים שממתינים לצד ג'וזף, מתקלחים בו.

כשהוא לא מחכה ימים שלמים למכשירים מתוצרת אפל, ג'וזף מתעסק במוזיקה: הוא עושה מוזיקת ביטס. מפיק מוזיקת R&B, היפ הופ, קלאב וניתן למצוא על עבודתו פרטים נוספים באתר הבית שלו, בכתובת: JoeJoeBeats.bandcamp.com

http://s21.postimg.org/9lf7bcplj/IMG_2412.jpg

ebest
18/09/14, 16:16
חחח זה מסוג האנשים ההזויים ביותר, אבל באותה הנשימה - מגניבים לא פחות.
אם הוא כל כך משוגע לקנות אייפון שהוא מוכן ללון 20 יום ליד חנות, אני כבר לא חושב שמדובר על טירוף, אלא על לא פחות מגאונות! סתםשוונג יכולה לחלום רק על אנשים כאלו שאשכרה יקימו מאהל ליד חנויות שלה רק בשביל לקנות מוצר חדש שלה...

yefa
18/09/14, 16:30
מוזר שסתםשוונג לא שילמו למישהוא לישון מחוץ לחנויות שלהם...

או שהם ניסו ואף אחד לא הסכים :D :D :D

natish
18/09/14, 16:43
חחח זה מסוג האנשים ההזויים ביותר, אבל באותה הנשימה - מגניבים לא פחות.
אם הוא כל כך משוגע לקנות אייפון שהוא מוכן ללון 20 יום ליד חנות, אני כבר לא חושב שמדובר על טירוף, אלא על לא פחות מגאונות! סתםשוונג יכולה לחלום רק על אנשים כאלו שאשכרה יקימו מאהל ליד חנויות שלה רק בשביל לקנות מוצר חדש שלה...

לא זוכר מי אמר את זה: בן תומפסון או ג'ון גרובר: אם אנשים מחכים מחוץ לחנות שלך בתור כדי לקנות את המוצרים שלך, סימן שאתה עושה משהו נכון.

Giler
18/09/14, 17:22
לילה אחד לפני ההשקה לחכות הייתי עושה את זה בכיף,זה חוויה והייתי מעדיף שם בחנות של השדרה החמישית זה מגניב,זה מרכזי. אבל 20 יום לפני,אם אתה עושה מזה רווח שווה אז סבבה. אם זה בישביל המקום הראשון נטו בעיני זה מוגזם וקצת מטורלל משהו.. אם אהיה בתור ראשון או שלישי או 200,לא ממש משנה לי

OriAmir
18/09/14, 17:43
יופי של כתבה תודה שי!

ולעניין חח 20 יום חח זה לא נורמלי !! אבל אני במקומו הייתי מוכר את המקום תמורת 2500 דולר ואז יכול להביא כמעט 5 אייפונים בסכום הזה :) זה כמו משכורת חודשית 2500 דולר..אז אולי שווה לישון 20 יום ברחוב חח

amichayg
18/09/14, 18:05
הוא לא נראה כמו אדם שיש לו יותר מדי מה לעשות עם החיים שלו :)
הוא בטח מחפש פרסום, לא כסף. יש מלא אנשים כאלה, גם בניו יורק.
אני כל פעם מתפקע מצחוק כשאני בטיימס סקוור על אנשים מפגרים שמשלמים 30$ בשביל חצי דקה תהילה על אחד המסכים שם...

gphone1
18/09/14, 18:29
לא זוכר מי אמר את זה: בן תומפסון או ג'ון גרובר: אם אנשים מחכים מחוץ לחנות שלך בתור כדי לקנות את המוצרים שלך, סימן שאתה עושה משהו נכון.

או שאתה סוחר סמים והתור הוא הלקוחות שמחכים למנה נוספת , (אחרי האפיזודה המוזרה בין בונו לטים קוק אני מתחיל לחשוד)

amichayg
18/09/14, 19:01
או שאתה סוחר סמים והתור הוא הלקוחות שמחכים למנה נוספת , (אחרי האפיזודה המוזרה בין בונו לטים קוק אני מתחיל לחשוד)
U2 ואפל שתפו פעולה פעם ראשונה מלפני עשור (פרסומת לאייפוד שהצליחה בשביל U@ ברמות ועוררה גלים של מכירות גם לאפל וגם לU2)
וגם האלבום החדש שלהם הוזנק בגלל זה שהם נותנים אותו חינם באייטונס...

David17
18/09/14, 19:18
בשנה שעברה בדיוק הייתי בניו יורק באותה תקופה...
מלון שלי היה על הפארק כל שזה שניה מאפל סטור בחמישית
ראיתי הרבה חברה שם מחכים מחוץ לחנות
האמת אם היה לי זמן גם אולי הייתי איתם

חומי
19/09/14, 00:39
לא הבנתי שי - אתה בנויורק עכשיו?

rughchf
19/09/14, 10:31
איזה חבר'ה משוגעים, לא עדיף לחכות כמה ימים בבית עד שההזמנה תגיע?

Omri David
19/09/14, 13:01
כואב לי בשבילו.

MG5oga9XoOg