מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : התגובות הראשונות לשעון של אפל

natish
15/09/14, 11:44
התגובות הראשונות לשעון של אפל כבר כאן, כשגם המתחרות ביניהן: Fitbit, סוני ועוד מגיבות על המתחרה החדש וגם תעשיית האופנה נותנת את דעתה.

http://cl.ly/image/1M2J1M1C2w2V/AAPL%20watch.png

כן, הוא כאן. מוצר הקטגוריה החדש של אפל הוצג לראווה לעיני כל העולם, אחרי 3 שנים של פיתוח בהן החברה שילבה את כל הדיסיציפלינות שלה והביאה לא מעט אנשים רלוונטיים לחברה. למרות לא מעט שמועות לגבי השם iWatch, שעלה לכותרות אחרי שהתגלה שאפל רשמה את השם כשם מסחרי במספר מדינות ברחבי העולם, המכשיר הושק תחת השם Apple Watch כאשר הסברה היא שלאור העובדה שהשם iWatch תפוס במספר מדינות, על ידי חברת השעונים Swatch אפל לא רצתה להלחם על השם (כפי שהיא עשתה עבור השם אייפון מול סיסקו), כשבנוסף השם Apple Watch יוצר אסוציאציה ברורה עם המותג של אפל, דבר שהוא חשוב למדי בתחום האופנה. אין ספק שהשינוי בשמות היה דבר של הרגע האחרון, כשאפילו טים קוק התייחס לשעון בשם iWatch בראיון שערכה עימו רשת ABC בערב השקת המכשיר. כעת אפל החלה לתקן את נושא השם, כאשר החברה החלה לרשום את שם המותג Apple Watch באירופה, עבור מוצר המוגדר תחת קבוצה 11 המכסה בין היתר את התחומים: ספורט, טרנזקציות כלכליות, חיישני בריאות ועוד.

הדגש הגדול על תחום הבריאות מסירה את הספק ומראה שהשעון הוא פרויקט הדגל של טים קוק, כמנכ"ל החברה. המכשיר הראשון שפותח תחת ניהולו ולא סתם, שהרי קוק ידוע כחובב ספורט מושבע ואין ספק שאהבתו הרבה לספורט, מצאה את דרכה להיות אחד הפיצ'רים העקריים של השעון, כמכשיר לניטור מדדי הבריאות והפעילויות הספורטיביות של המשתמש. מה שכן בעוד קוק אולי דחף את המכשיר לתחום הספורט והבריאות, אין ספק שמי שניהל את כל נושא העיצוב שלו הוא ג'וני אייב והמגע של המעצב התעשייתי המוכשר ניכר. מה שכן נראה כי בכל הנוגע לרצועות של השעון, שמגיעות בשלל צורות, צבעים וטקסטורות, ידו של אייב לא הייתה מעורבת כשהאתר CultOfMac מגלה ( http://www.cultofmac.com/295250/spot-difference-apple-watchs-stunning-straps-look-just-like-marc-newsons-old-ones/#slide-1) שיש דימיון מדהים בין הרצועות השונות של השעון של אפל, לבין אלו שעוצבו על ידי המעצב מארק ניוסון שרק לאחרונה הצטרף לאפל ( http://www.iphones.co.il/forum/thread267352.html) ובעבר עיצב לא מעט שעונים תחת מותג Ikepod אותו הוא ייסד:

http://cl.ly/image/3s2g1k2E2X3R/AAPL%20watch%20vs%20Ikepod.jpg

מה שכן עד שהשעון של אפל יגיע באופן רשמי למדפים, יש עוד זמן. כשלפי אפל, השעון צפוי להגיע למדפים בתחילת 2015, מה שנותן לאפל עוד לא מעט חודשים לעבוד על השעון וללטש את הפינות, בכל מיני מובנים. אבל המתחרים כבר מגיבים לשעון החדש, זאת לפי דיווח של האתר Re/Code שאסף את התגובות של המתחרות ובראשן של חברת Fitbit השחקנית הגדולה ביותר בשוק כיום של רצועות ספורט/בריאות חכמות. לטענת James Park, המייסד והמנכ"ל של החברה, Fitbit שולטת כיום בכ- 70% זאת לפי מספרים שפורסמו על ידי חברת NPD. המנכ"ל של Fitbit גם ציין שהחברה היא מותג ידוע, מוכר שהצרכנים בוטחים בו (אם אתם מתעלמים מנושא הפריחה של ליין הרצועות האחד לפני אחרון). Park גם ציין כי לדעתו גודל אחד לא מתאים לכולם ומסיבה זו החברה שלו מציעה את המגוון הגדול ביותר של רצועות ניטור חכמות, בהתאם לצרכים, סגנון החיים וגם הכיס של הצרכן. כשהיתרון הגדול ביותר של הרצועות של החברה, הוא חיי הסוללה של המכשיר, כשבנוסף המוצרים של Fitbit עובדים עם כל הפלרטפורמות: iOS, אנדרואיד ו- WP.

Travis Bogard סגן נשיא מעורבות המוצרים של חברת Jawbone פרסם פוסט בבלוג החברה, בה הוא מברך את הצטרפותה של אפל לקטגוריית הטכנולוגיה הלבישה, בציינו שמדובר במהלך טוב עבור החברה, מאחר ומדובר בעוד מוצר שיתחבר לפלטפורמת ה- UP של החברה. Sonny Vu מחברת Misfit דווקא פרגן לשעון של אפל, בציינו שמדובר בשעון הכי מעוצב עד כה, כשהוא גם עוקץ את סמסונג ומציין שבדגם הראשון שלה, אפל הצליחה לעשות מה שסמסונג מנסה כבר 3 דגמים. Vu גם התרשם מאוד מממשק החוגה וציין שמדובר במהלך מבריק. מה שכן אין ספק שהשעון של אפל לא יכול להתחרות מול השעון של חברת Misfit בתחום הסוללה והאטימות למים, פרמטרים שהם חשובים מאוד עבור Misfit, שרוצה שהמשתמשים שלה יהיו נטולי דאגות ככל האפשר.

Jim Wicks, ראש תחום העיצוב של מוטורולה ציין כי מוטורולה בחרה ללכת על העיצוב העגול, דבר שהוא קשה יותר, אולם מהווה לדעתו בחירה טובה יותר. בין אם בגלל ההומאז' לעיצוב האייקוני של שעונים שמוכר ואהוב על ידי אנשים או בגלל העובדה שה- 360, שהושק ימים ספורים לפני הצגתו של השעון של אפל, מהווה שינוי מהפכני באופן בו אנשים יכולים לבצע אינטרקציה עם מוצר כה אישי שנענד על היד כל כיום. באופן משעשע, אנשים החלו לשחק עם העיצוב של השעון של אפל, כשהאתר Pocket-Lint מצא כי הממשק של השעון של אפל, מתאים יותר לעיצוב עגול, והוא אפילו העלה תמונות קונספט שמראות זאת. מה שכן, הבחירה של אפל עבור העיצוב המרובע, נובע מאילוצים טכנולוגיים כאלה ואחרים, שבין היתר גורמים גם לשעון להיות עבה במקצת.

http://cl.ly/image/2B3Z2V1D0M2m/round%20watch.jpg

התגובה של סוני הייתה אולי מהמשעשעת ביותר, כאשר החברה סרבה להתייחס לשעון של אפל, אולם ציינה כי שעון ה- SmartWatch 3 של החברה שהוצג בתערוכת IFA האחרונה, הוא ללא כל ספק אחד הגורמים שיצרו את הבאזז סביב נושא הטכנולוגיה הלבישה. וכי החברה מתמקדת בהשקת השעון החכם שלה, שהוא לטענתה השעון החכם הראשון שעוצב ביחד עם גוגל בהתאמה לעדכון Android Wear האחרון. סוני המשיכה וציינה כי אחרי שיפור של חווית השעון החכם, החברה מתמקדת על חדשנות שלדעתה חשובה לצרכנים: עיצוב המבוסס על אטימות למים, התאמה אישית, חיי סוללה של כיומיים, רכיב GPS עצמאי, פונקציונליות של מוזיקה ועוד. כמובן שעד כה השעונים החכמים של סוני, לא התבררו כהצלחה מרשימה וכעת סוני צריכה להתחרות בשוק צפוף יותר בו מתחרות גם LG וסמסונג תחת מטריית Android Wear.

AKVESA7JwaM

עולם האופנה גם הוא הגיב לשעון החדש של אפל כש- Lisa Armstrong עורכת במגזין האופנה Vogue העלתה סרטון בו היא הציגה את דעתה לגבי השעון החדש של אפל, שבקצרה נראה מצוין, אם כי רוב המשתמשים לא יעשו שימוש בכל הפונקציונליות שלו. מגזין האופנה הפופולרי הביע את התרשמותו גם בכתב כשהוא מציין את הממשק הקסום של החוגה הדיגיטלית ושהשעון נראה כמו שעון עם מראה ויזואלי שמתאים לשפת העיצוב של שעוני יוקרה שוויצריים. בנוסף עורכת המגזין Alexandra Shulman, ציינה בראיון לרויטרס שהשעון הוא פשוט "אופנה שפוגשת פונקציונליות". האתר MacRumors אסף עוד מספר תגובות מתעשיית האופנה כשלמשל מגזין האופנה InStyle ציין שהשעון של אפל היה שווה את ההמתנה, בכתבה בה הוא ציין 5 סיבות למה אנשי אופנה יאהבו את השעון של אפל. בין הסיבות ניתן למנות את מגוון הסגנונות, יכולות ההתאמה וכמובן פיצ'רי התקשורת השונים והייחודיים שמאפשרים לשלוח אייקוני אמוג'י מותאמים, ציורים ואת הדופק. האתר Hodinkee, שגם התנסה עם השעון באירוע ציין שהשעון מהווה איום על מותגים קיימים, מאחר ואפל שמה דגש עמוק על הפרטים הקטנים, אפילו יותר מיצרניות שעונים אסיאתיים ושוויצריים. Hodinkee גם התייחסו לרצועות השעונות וציינו שאפל פשוט פגעה במטרה.

אבל לא כולם התרשמו כל כך מהשעון של אפל, ביניהם Roseanne Morrison, בכירה בקבוצת Doneger שציינה בפני רויטרס שהשעון לא הרשים אותה, מאחר והעיצוב שלו הוא יותר בסגנון טכנו-עתידני, מאשר עיצוב נשי. אין ספק שמדובר בעניין של טעם וריח אישי ויהיה מעניין לראות את תגובת הציבור לשעון לכשיושק.

מקורות: recode ( http://recode.net/2014/09/10/rivals-react-to-apples-new-smartwatch/), pocket-lint ( http://www.pocket-lint.com/news/130896-the-apple-watch-looks-far-better-with-a-round-face-it-suits-the-ui) ו- macrumors ( http://www.macrumors.com/2014/09/10/apple-watch-fashion-first-impressions/)
עריכה, תרגום ותוספות: natish

kipi77
15/09/14, 12:19
על זה נאמר: ימותו הקנאים!
ככה זה בנוגע לכל מוצרי אפל!...

ebest
15/09/14, 12:28
אני אישית אהבתי את הצורה של השעון החדש, אבל ככל הנראה אני לא אקנה אחד כרגע, בעיקר מאחר והשעון הקיים שלי נמצא איתי יותר מעשור ואף שעון אחר לא הצליח לרשת אותו עד לרגע זה.

אולי בדור הבא שלו אני אשנה את דעתי

dorpnhs
15/09/14, 12:50
הם יצטרכו לשפר ולהשיק כמה וכמה שעונים כדי לשכנע אותי שזה יעיל והכרחי (בדיוק כמו עם האייפד)

lirn8
15/09/14, 13:14
הייתי שמח לדעת מה זה אומר early 2015
אני מתכנן נסיעה לארה?ב והייתי שמח שזה יכלול רכישה של אחד

Giler
15/09/14, 13:24
בתור אחד שחובב ריצה וכושר,הייתי שמח לשעון הספורט אם כי עם הרצועה הכחולה של הedition אם זה אפשרי כי היא הכי מצאה חן בעיני ,אבל עכשיו זה לא בראש סדר העדיפויות שלי.
נ.ב כתבה מעניינת נתי,תודה

avihayg
15/09/14, 13:51
אני אישית לא ארכוש שעון כזה. אני מתאמן המון ואוהב מאוד לרוץ ויש לי שעון דופק שמספק לי את כל הצרכים שלי כאשר אני לא עם האייפון.
אני שונא לרוץ עם האייפון כי זה מכביד ולכן אני רץ עם השעון דופק והרצועה שמודדים דופק ומרחק ועוד נתונים. אם יהיה אפשר להשתמש בשעון לבד בלי האייפון כלומר מדידת דופק ומרחק ללא האייפון אז אני אחשוב על זה, אך אם לא אני אחכה לגרסא הבא.

הלוואי שגארמין הייתה מתאחדת עם אפל , ואז היו לנו דברים מדהימים כדוגמת הצמיד כושר החדש של גארמין vivo smart. :)

cabriolet
15/09/14, 16:39
אני אישית לא ארכוש שעון כזה. אני מתאמן המון ואוהב מאוד לרוץ ויש לי שעון דופק שמספק לי את כל הצרכים שלי כאשר אני לא עם האייפון.
אני שונא לרוץ עם האייפון כי זה מכביד ולכן אני רץ עם השעון דופק והרצועה שמודדים דופק ומרחק ועוד נתונים. אם יהיה אפשר להשתמש בשעון לבד בלי האייפון כלומר מדידת דופק ומרחק ללא האייפון אז אני אחשוב על זה, אך אם לא אני אחכה לגרסא הבא.

הלוואי שגארמין הייתה מתאחדת עם אפל , ואז היו לנו דברים מדהימים כדוגמת הצמיד כושר החדש של גארמין vivo smart. :)

אפשרי למדוד דופק ומרחק גם בלי האייפון. אלה 2 האפליקציות שאפל הכניסה בצורה נפרדת לשעון, בלי קשר לאייפון.
אבל כנראה המידע הזה לא יעבור (לפחות לא באותו הרגע) לאפליקציית Health שעל האייפון.

IPADHACKER
15/09/14, 17:22
מעניין איזה תקשורת תהיה לשעון הזה, כי אמר שהוא יציג עדכונים של פייסבוק, טוויטר וכו? זתומרת שתצטרך להיות לו קישוריות לאינטרנט אז נגיד וזה יהיה דרך wifi זה יהיה מאוד בעייתי כי הוא יהיה ניתן לשימוש רק כשאתה בבית או במשרד