מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האייפון 6 יגיע בנפח התחלתי של 32GB

natish
26/06/14, 09:56
דיווחים מגלים שהאייפון 6 יגיע בתצורת נפח התחלתית של 32GB, כאשר דגם הפאבלט יגיע בתצורה גדולה יותר של עד 128GB.

http://cl.ly/image/2f3M3n301O0j/iPhone%206%20midel.jpg

לפני כחודש הגיעו לרשת דיווחים שציינו (http://www.iphones.co.il/forum/thread265361.html) שציינו כי אפל צפויה להשיק את מכשירי האייפון 6 בתאריך ה- 19 לספטמבר, זאת כאשר החברה חסמה את אפשרויות החופש של עובדי האפלסטור, בחודש ספטמבר, כשבמקביל ספקית הסלולר הגרמנית Deutsche Telekom, הודיעה כי המכשיר יושק ברשת שלה בתאריך המצוין. למרות שנראה כי מדובר בניחוש מושכל, זאת בהתאם לזמני ההצגה וההשקה של מכשירי האייפון בשנים האחרונות, כל הדיווחים מכוונים לתאריך זה, כאשר לאחרונה בלומברג דיווחה (http://www.iphones.co.il/forum/thread265939.html) כי שותפותיה של אפל לייצור מכשירי האייפון פועלות בימים אלו להרחיב את היקפי העובדים שלהן, מתוך כוונה להתחיל את הייצור ההמוני של המכשיר במהלך חודש יולי. דיווחים אלו מקבלים אישור נוסף מדיווח מקביל שפורסם לאחרונה בפורטל הרשת הסיני Tencent המצוטט מקורות פנימיים ומאשש את כי מכשירי האייפון 6 אכן יושקו בתאריך ה- 19 לספטמבר. מה שכן נראה כי ההשקה של מכשירי האייפון 6 תהיה זהה להשקה של מכשירי האייפון בשנים הקודמות, לא רק בתאריך ההשקה, אלא גם בזמינות נמוכה של המכשיר בעת השקתו, זאת לפי דיווח של ה- Economic Daily News הסיני שטוען כי בעיות בייצור שלדת האלומיניום/מתכת החדשה של מכשירי האייפון 6 עשויים להביא לכך שהמכשירים יבואו בזמינות נמוכה בחודשים הראשונים להשקתם.

הדיווח מגלה כי חברת Catcher Technology הטיוואנית המספקת לאפל את השילדות של מכשירי האייפון נתקלה בבעיות בייצור השלדות של מכשירי האייפון 6, ובפרט בעיות בתהליך חיבור אזורי המתכת עם אזורי הפלסטיק שבשלדת היוניבודי שהוצגו במודלים שהודלפו ברשת. בעיות אלו מאלצות את אפל להעביר את הזמנות השלדות לפוקסקון ולחברת Jabil, כאשר נראה ש- Catcher תחזור למעגל האספקה רק בעוד מספר חודשים, כלומר אחרי שמכשירי האייפון 6 יושקו. כמובן שהזמינות הנמוכה תלויה בהיקף ההזמנות שאפל בצעה מחברת Catcher, אולם יתכן מאוד וכמו בהשקות של מכשירי האייפון בשנים הקודמות, גם השקת מכשירי האייפון 6 תצריך סבלנות, מהמשתמשים הנלהבים.

מה שכן בעוד יתכן מאוד והזמינות של מכשירי האייפון 6 תהיה נמוכה, הדיווח (שצוין קודם) מהאתר Tencent מגלה כי מכשירי האייפון 6 יגיעו בתצורות נפח חדשות וגבוהות יותר, החל מ- 32GB. משמעות הדבר היא שאפל תפסיק להציג את מכשירי הדגל של ליין האייפונים בנפח של 16GB, נפח הכניסה ששימש את אפל במספר השנים האחרונות, זאת אחרי שאפל החלה להציג את מכשירי האייפון הראשונים עם נפח התחלתי של 4GB, שתוך זמן קצר הוחלף בנפח התחלתי של 8GB שכאמור התחלף לכדי תצורת נפח התחלתית של 16GB. האתר הסיני Wei Feng המשיך את הדיווח, תוך כדי שהוא מציין שמכשיר ה- iPhablet, קרי האייפון 6 בגודל ה- 5.5 אינץ' יגיע גם עם נפח של 128GB, זאת בעוד מכשיר האייפון 6 בגודל ה- 4.7 אינץ' יגיע בנפחים של 32GB ו- 64GB בלבד. דיווח זה מעלה קצת תהיות, מאחר ובשנים האחרונות אפל שמרה על 3 תצורות נפחים בליין מכשירי האייפון שלה, זאת בנוסף לתצורת נפח קטנה יותר שהייתה שמורה למכשיר הכניסה של ליין האייפונים, שצפוי השנה להיות מכשיר האייפון 4s, אך יתכן ואפל תחליט להציג את דגם ה- 4s רק לשווקים מתפתחים, זאת כאשר דגם ה- 5c יקבל את תואר "מכשיר הכניסה לליין האייפונים". מה שכן הצגת דגם הפאבלט עם תצורת נפח גדולה יותר של 128GB, תהיה דומה מאוד להבדלה בין דגמי האייפד השונים כאשר האייר מגיע עם תצורת נפח גדולה יותר של 128GB, אל מול המיני Retina שמגיע עם תצורת נפח מקסימלית של 64GB.

http://cl.ly/image/3s1e1d1j2q37/1.jpg

לאחרונה דווח לא אחת (http://www.iphones.co.il/forum/thread265967.html) כל כוונתה של אפל להבדיל בין 2 דגמי האייפון בכל מיני דרכים, זאת כדי להצדיק פרימיום של 100$ עבור מכשיר הפאבלט, כאשר השמועות ציינו שימוש בקריסטל הספיר, מכלול מצלמה משופר יותר וכמובן מסך גדול יותר. אבל מה שכן מה שבולט בעיקר הוא העובדה שאפל תיזנח את תצורת הנפח של ה- 16GB כנפח המינימלי ובכך תפעל באופן הדומה לזה של אמזון ביחס למכשיר הסמארטפון החדש שלה, זאת כשהיא ממשיכה למצב את האייפון במכשיר המיועד לפלח השוק הגבוה של עולם הסמארטפונים ומשאירה לאנדרואיד את נתחי השוק הנמוך, כאשר בקטגוריית הביניים יהיה מעניין איך החברה תפעל והאם היא תציג ממשיך לדגם ה- 5c (http://www.iphones.co.il/forum/thread265842.html).

מקורות: Tencent ( http://www.gforgames.com/gadgets/iphone-6-release-date-resurfaces-price-44202/), feng ( http://www.feng.com/iPhone/news/2014-06-26/Sources_said_5.5_inches_iPhone_6_will_have_128_GB_ version_587962.shtml)
עריכה, תרגום ותוספות: natish

ebest
26/06/14, 10:23
במידה ושמועה זו נכונה אני אשמח מאוד!
מאחר ואני משתמש כיום במכשיר בעל נפח 64 ג?יגה, יש סיכוי כי צעד כזה יוזיל לי עלויות בקניית מכשיר 64 ג?יגה חדש :)
נקווה שאני לא אתבדה

Jenia.Brook
26/06/14, 10:26
מקווה מאוד שזה אכן יקרה.
16 ג'יגה כבר לא מספיק.

shlomi10c
26/06/14, 11:28
מצטער, אך זה נטול כל הגיון עסקי. דגמי ה32 וה64 ג?יגה הם בעלי משמעות רווחית ענקית לאפל, רוב האנשים שמשדרגים את האייפון כל שנה (50% לפי הדיווחים) הם משתמשי קצה שרוכשים את הנפחים הגבוהים.
ולצערי אני חושב שהיא תחלוב במשך עוד שנה את הפרה הזו. למרות שנפח ה16GB הגיע לרוויה.
אם אני זוכר נכון, לפי דיווח שקראתי בשנה שעברה. רכיב הזיכרון עולה לאפל כ16$ בכל שדרוג.(סיכוי גבוה שאני טועה) אבל גם אם זה דולר יותר, אל תשכחו שמדובר פה במליוני מכשירים.

אני פשוט אשמח אם היא תחתוך במחיר השדרוג. לא 100$, שיעלה 50$. ככה השדרוג לא יהיה ?על חשבונה?.

ebest
26/06/14, 11:37
shlomi10c תחשוב שבכל שנה מחירי החלקים שאפל מכניסה לתוך המכשירים שלה רק הולכים ועולים (בעיקר בעקבות שימוש ברכיבים טובים ואיכותיים יותר), והמחירים של המכשירים נשארים אותו דבר.

מכאן ניתן ללמוד כי אפל סופגת את הגדילה בעלויות של הרכיבים הללו לטובת הצרכנים שנהנים מאותו המחיר עבור המכשירים החדשים שלה. לא כל חברה הייתה עושה את זה בצורה כזו ועוד בלי לדרוש העלאה במחיר על זה.

chen.s
26/06/14, 12:03
אם כבר גורם מבדל..
כי הבדלים במצלמה (שתהיה טובה יותר בפאבלט (למה ניראה למישהו!?)) לא נשמעים הגיוניים לעומת הגדלת נפח למכשיר ?מקצועי? יותר שסביר שיאחסן יותר מדיה ותמונות. זה גורם מבדל מספיק טוב שגם יצדיק הבדלים גדולים במחיר..

MOS1
26/06/14, 12:35
זה מוזר הם מוותרים על השוק של ה16 גיגה מענין איזה נפח מכשיר נמכר יותר או אולי יורידו במחיר נשמע מענין

natish
26/06/14, 12:39
זה מוזר הם מוותרים על השוק של ה16 גיגה מענין איזה נפח מכשיר נמכר יותר או אולי יורידו במחיר נשמע מענין

חשוב לציין (דבר שאולי פספסתי בכתבה) שעצם הצגת האייפון 6 בנפח התחלתי של 32GB, לא תשפיע על המחיר ההתחלתי של המכשיר. במילים אחרות אפל לא תעלה את המחיר של דגם הכניסה גם אחרי הגדלת נפח הזכרון.

ebest
26/06/14, 12:45
או במילים אחרות - מחירי הנפחים הגדולים יותר יירדו בהתאמה כפי שציפיתי :)

shlomi10c
26/06/14, 13:55
Ebest
כמובן שהיא תשתמש ברכיבים טובים יותר, כמו שרכיב המצלמה של האייפון השלישי לא עולה כיום אפילו חצי ממחירו דאז. ה600 דולר של שנה שעברה בטכנולוגיה לא שווים את ה600 דולר של היום.
בתחום הפלאש, אין שינוי משמעותי בשנים האחרונות שאפל הכניסה לאייפון.(היא היתה מדברת על זה באחת מהמצגות אם הזיכרון היה מהיר יותר.)
זה פרה שאפשר לחלוב ותו לא. מנצלים את הצורך הממשי של משתמשים ממוצעים כיום לזיכרון גדול יותר.
גם למשתמש ממוצע אין מקום ב16GB.

זיכרון ה64 ג?יגה ב5S הוא אותו זיכרון שנמצא באייפון 5, מלבד שינוי הארכיטקטורה של המעבד (אם אני זוכר נכון, רכיב הזכרון נמצא בתוך המעבד)
הרכיב הוא אותו רכיב, ואלא אם תמצא לי הוכחה שה16 ג?יגה של האייפון 5s מהירים יותר לשליפה מאשר ה16 ג?יגה של האייפון 5. אם התנאים שווים (אותו מעבד/RAM וכו?) תאלץ להסכים איתי שרכיב הזיכרון נשאר באותו מחיר, ואף ירד במחיר. כל עוד אפל השאירה את מחיר השדרוג יקר להחריד. בלא סיבה מוצדקת
(רכיב ה64 ג?יגה לא עולה יותר 35$ את הרווח שלה היא מקבלת אחרי הודעות שינוע וכו גם כשאני קונה מכשיר של 16GB, למה פאקינג לקחת יותר מ50 דולר? זו בשפת העם ?תמעות?. או תאבת בצע.)

גם אם העתיד בענן, כמנוי לשירות iCloud וITunes match. אלו פתרונות נחמדים, אבל לא נוחים כמו שכל הספריה נמצאת על המכשיר שלך.

natish
26/06/14, 14:05
בתחום הפלאש, אין שינוי משמעותי בשנים האחרונות שאפל הכניסה לאייפון.(היא היתה מדברת על זה באחת מהמצגות אם הזיכרון היה מהיר יותר.)
זה פרה שאפשר לחלוב ותו לא. מנצלים את הצורך הממשי של משתמשים ממוצעים כיום לזיכרון גדול יותר.
גם למשתמש ממוצע אין מקום ב16GB.

כל הספריות על המכשיר שלך הוא פנטזיה יפה אבל אני לא רואה שום סיבה או אפשרות להעמיס על האייפון שלי את מלוא 100GB+ של ספריית המוזיקה שלי.

מעבר לזה אפל מעולם לא התייחסה למהירות או נפח הזכרון של המכשירים מלבד לציין את הקיבולת ו/או את התמחור. מה שכן אפל כן פעלה מאחורי הקלעים לבצע שיפורים בתחום זה בין אם על ידי רכישת אנוביט (שמפתחת קונטרולרים לזכרון פלאש) ועבודה עם יצרניות פלאש בולטות. מה שכן טכנולוגיות אלו לא יציגו משהו מורגש במהירות הקריאה והכתיבה, אבל הן כן הופכות את הקריאה והכתיבה לאמינות יותר וכן מגדילות את כמות הפעמים שניתן לעשות זאת, מה שכנגזרת לכך גם כן משפר את האמינות.

זה לא אומר שאתה משלם על המחיר של הרכיב עצמו, אבל כשאתה קונה מכשיר אתה לא משלם על עלות הרכיבים שלו (בשפה מקצועית BOM), אלא על מכלול הייצור שלו שכולל עוד הרבה דברים כמו: פיתוח, עיצוב, שיווק, ייצור, הרכבה, שינוע ועוד.

פונצ'ו
26/06/14, 15:15
אם אפל תאמץ חלק מהשמועות היא ללא ספק הולך לכבוש את השוק מחדש. אני כתבתי על זה בעבר, אייפון 32 ג?יגה התחלתי הוא מהלך שישנה את כללי המשחק. כמו כל מהלך שובר מוסכמות של אפל כל החברות האחרות ירקדו לפי החליל שלה.

shlomi10c
26/06/14, 15:41
. כל הספריות על המכשיר שלך הוא פנטזיה יפה אבל אני לא רואה שום סיבה או אפשרות להעמיס על האייפון שלי את מלוא 100GB+ של ספריית המוזיקה שלי.

מה משתמש קיצוני כמוני עם ספריית מוזיקה שחוצה את ה300GB וה25,000 שירים שITunes Match מאפשר לעשות גם בגזרת המק עם 512ssd נניח?
ובכן כיום? כלום, כונן חיצוני.
גם מבחינת האייפון, כמובן שלא תעמיס 100 ג?יגה של שירים כשיש לך סהכ 128 ג?יגה במכשיר. אך עם האוכל בא התיאבון.
אני לא מדבר רק על מוזיקה, גם על אפליקציות (בעיקר משחקים). סרטים במכשיר שאוכל לראות טירונות גם כשאין קליטה.
לומר שמבחינה טכנולוגית רכיב פלאש בנפח טרה (מקצין בכוונה) בגודל של רכיבי 64/128 כיום ובמחיר נגיש הוא לא נחוץ זו הצהרה מעט, צרת אופקים אפשר להגיד.
סרטי 4K, משחקים, שירים (Flac או lossless) העולם צועד לעבר נפח גדול יותר.

. מעבר לזה אפל מעולם לא התייחסה למהירות או נפח הזכרון של המכשירים מלבד לציין את הקיבולת ו/או את התמחור. מה שכן אפל כן פעלה מאחורי הקלעים לבצע שיפורים בתחום זה בין אם על ידי רכישת אנוביט (שמפתחת קונטרולרים לזכרון פלאש) ועבודה עם יצרניות פלאש בולטות. מה שכן טכנולוגיות אלו לא יציגו משהו מורגש במהירות הקריאה והכתיבה, אבל הן כן הופכות את הקריאה והכתיבה לאמינות יותר וכן מגדילות את כמות הפעמים שניתן לעשות זאת, מה שכנגזרת לכך גם כן משפר את האמינות.

ראית את ההשקה של פיוז?ן דרייב כשהציגו את הדור האחרון של הIMac ?
לא מעט זמן בוזבז שם כדי להסביר כמה זה שימושי לחלק את הכונן ל?רגיל וssd?
ככה אתה נהנה ממערכת מהירה יותר וגם נפח אחסון גבוה. וגם משלם להם יותר.
אם היה שיפור רציני בזיכרון, היינו שומעים עליו. וסמסונג היתה מעתיקה את זה.

. זה לא אומר שאתה משלם על המחיר של הרכיב עצמו, אבל כשאתה קונה מכשיר אתה לא משלם על עלות הרכיבים שלו (בשפה מקצועית BOM), אלא על מכלול הייצור שלו שכולל עוד הרבה דברים כמו: פיתוח, עיצוב, שיווק, ייצור, הרכבה, שינוע ועוד.זה לא אומר שאתה משלם על

אומר ועוד איך!!
כמו שכתבתי בתגובה האחרונה שורה שכנראה לא שמת לב אליה,
אפל מרוויחים גם כשאני קונה מכשיר של 16GB ויכולים לממן את כל ההוצאות שציינת וגם אלו שלא ציינת.
כשאני קונה מכשיר של 32GB אני משלם על הרכיב בלבד!
הרי מכשיר של 32GB מהיר יותר? ברור שלא. אז על מה אני משלם? על הרכיב?

תעשה חשבון פשוט, כמה הרכיב עולה לאפל. פחות מאה דולר שהוא עולה לי.
הסכום שנשאר לך הוא הסכום הנקי שהחברה מרוויח אך ורק עקב שדרוג הזכרון ותו לא!

natish
26/06/14, 15:49
מה משתמש קיצוני כמוני עם ספריית מוזיקה שחוצה את ה300GB וה25,000 שירים שITunes Match מאפשר לעשות גם בגזרת המק עם 512ssd נניח?
ובכן כיום? כלום, כונן חיצוני.
גם מבחינת האייפון, כמובן שלא תעמיס 100 ג?יגה של שירים כשיש לך סהכ 128 ג?יגה במכשיר. אך עם האוכל בא התיאבון.
אני לא מדבר רק על מוזיקה, גם על אפליקציות (בעיקר משחקים). סרטים במכשיר שאוכל לראות טירונות גם כשאין קליטה.
לומר שמבחינה טכנולוגית רכיב פלאש בנפח טרה (מקצין בכוונה) בגודל של רכיבי 64/128 כיום ובמחיר נגיש הוא לא נחוץ זו הצהרה מעט, צרת אופקים אפשר להגיד.
סרטי 4K, משחקים, שירים (Flac או lossless) העולם צועד לעבר נפח גדול יותר.

העולם גם צועד לכיוון של שימוש הולך וגודל בענן כמקור של שטח אחסון, מאחר ואין מה לעשות חוות שרתים/ דיסקים מכאניים תמיד יהיו יותר זולים מכונני פלאש. אז אני יכול לומר לך די בבטחון ששטח אחסון פיזי במכשירי מובייל לעולם יהיה מוגבל לעומת הענן, במיוחד כשטכנולוגיות סלולריות (דור 4 ואוטוטו כבר 4.5) ואלחוטיות משתפרות בקצב מהיר יותר מירידת המחירים של כונני פלאש.

ראית את ההשקה של פיוז?ן דרייב כשהציגו את הדור האחרון של הIMac ?
לא מעט זמן בוזבז שם כדי להסביר כמה זה שימושי לחלק את הכונן ל?רגיל וssd?
ככה אתה נהנה ממערכת מהירה יותר וגם נפח אחסון גבוה. וגם משלם להם יותר.
אם היה שיפור רציני בזיכרון, היינו שומעים עליו. וסמסונג היתה מעתיקה את זה.

ראיתי וגם סקרתי את זה.
אני לא מבין את הרלוונטיות של טענה זו מאחר ומדובר בכונן היברידי שאפל פתחה עבור מחשבי המק השולחניים. כונן זה לא הוצג לא על מחשבי המקבוק ועל אחת כמה וכמה על מכשירי ה- iDevice.

חוץ מזה, לא מדובר באיזה טכנולוגיה חדשנית. כוננים היברידיים כבר קיימים בשוק עוד הרבה לפני הפיוז'ן דרייב והיתרון של הכונן ההברידי של אפל הוא שמערכת ההפעלה עובדת איתו באופן אינטגרטיבי בצורה חכמה.

זה לא אומר שאתה משלם על

אומר ועוד איך!!
כמו שכתבתי בתגובה האחרונה שורה שכנראה לא שמת לב אליה,
אפל מרוויחים גם כשאני קונה מכשיר של 16GB ויכולים לממן את כל ההוצאות שציינת וגם אלו שלא ציינת.
כשאני קונה מכשיר של 32GB אני משלם על הרכיב בלבד!
הרי מכשיר של 32GB מהיר יותר? ברור שלא. אז על מה אני משלם? על הרכיב?

תעשה חשבון פשוט, כמה הרכיב עולה לאפל. פחות מאה דולר שהוא עולה לי.
הסכום שנשאר לך הוא הסכום הנקי שהחברה מרוויח אך ורק עקב שדרוג הזכרון ותו לא!

אוקי, הבנתי את הכוונה שלך וכן אתה צודק. כשאתה קונה אייפון בנפח של 32GB או 64GB אתה משלם פרימיום הרבה יותר יקר מהעלות הנוספת של זכרון הפלאש. מסיבה זו בדיוק זה לא ממש משתלם.

shlomi10c
26/06/14, 15:50
אם אפל תאמץ חלק מהשמועות היא ללא ספק הולך לכבוש את השוק מחדש. אני כתבתי על זה בעבר, אייפון 32 ג?יגה התחלתי הוא מהלך שישנה את כללי המשחק. כמו כל מהלך שובר מוסכמות של אפל כל החברות האחרות ירקדו לפי החליל שלה.

אחרוג ממנהגי ו?חחחחחחח.?

לא מעט (!) מכשירי אנדוראיד מגיעים עם נפח התחלתי של 32GB. ממזמן.
?מהלך שובר שוק ומוסכמות ובעקבותיו החייזרים יגיעו כי זה זיעזע את הזוויליזציה.? זה לא
בסה?כ זה מהלך הכרחי כדי להשאיר לקוחות בפלטפורמה. כי 800 דולר לאייפון (עם מס ושדרוג ל32 ג?יגה) או 600 דולר לHTC M8 זה שיקול בשביל לא מעט אנשים שהפרוטה לא בכיסם.

Jenia.Brook
26/06/14, 15:58
הורדת מחירים על נפחי האיפוד טאצ' (http://www.macrumors.com/2014/06/26/199-16gb-ipod-touch/)

יכול להיות שזה מנבא את הורדת המחירים גם לאייפון? נחייה ונראה.

natish
26/06/14, 16:01
אחרוג ממנהגי ו?חחחחחחח.?

?מהלך שובר שוק ומוסכמות ובעקבותיו החייזרים יגיעו כי זה זיעזע את הזוויליזציה.? זה לא
בסה?כ זה מהלך הכרחי כדי להשאיר לקוחות בפלטפורמה. כי 800 דולר לאייפון (עם מס ושדרוג ל32 ג?יגה) או 600 דולר לHTC M8 זה שיקול בשביל לא מעט אנשים שהפרוטה לא בכיסם.

הגאלקסי S5 מגיע בנפח התחלתי של 16GB ואילו ה- M8 עולה 700$ ולא 600$ וזה לא כולל מע"מ. אז ההפרש יוצא משהו כמו 30$ (המס הממוצע בארה"ב הוא כ-10%).

shlomi10c
26/06/14, 16:03
העולם גם צועד לכיוון של שימוש הולך וגודל בענן כמקור של שטח אחסון, מאחר ואין מה לעשות חוות שרתים/ דיסקים מכאניים תמיד יהיו יותר זולים מכונני פלאש. אז אני יכול לומר לך די בבטחון ששטח אחסון פיזי במכשירי מובייל לעולם יהיה מוגבל לעומת הענן, במיוחד כשטכנולוגיות סלולריות (דור 4 ואוטוטו כבר 4.5) ואלחוטיות משתפרות בקצב מהיר יותר מירידת המחירים של כונני פלאש.

באופן אישי, הענן יחסוך לי קניה של דיסק קשיח חיצוני ביום שIcluod יעשה גיבויי Time machin אוטומטים למק.
באופן כללי בקשר לענן אתה צודק לגמרי, אך הצורך בנפח אחסון פיזי גבוה עולה בהדרגה.
לכן 128 ג?יגה באייפון (או במה שלא יהיה עוד עשר שנים) לא יהפוך לרלוונטי.

ראיתי וגם סקרתי את זה.
אני לא מבין את הרלוונטיות של טענה זו מאחר ומדובר בכונן היברידי שאפל פתחה עבור מחשבי המק השולחניים. כונן זה לא הוצג לא על מחשבי המקבוק ועל אחת כמה וכמה על מכשירי ה- iDevice.

חוץ מזה, לא מדובר באיזה טכנולוגיה חדשנית. כוננים היברידיים כבר קיימים בשוק עוד הרבה לפני הפיוז'ן דרייב והיתרון של הכונן ההברידי של אפל הוא שמערכת ההפעלה עובדת איתו באופן אינטגרטיבי בצורה חכמה.

נאמר ביחס למשפט שנאמר בתגובה הקודמת.
דוגמא לכך שכשאפל מחדשת משהו משמעותי, ששווה לנו לשלם עליו כסף. סביר להניח שהיא גם תציג אותו. (הרי שימוש בספיר במקום בגורילה לא יעבור בשקט)

אני מתאר לעצמי שנסכים לא להסכים.
חשבתי (הייתי בטוח) שאפל יציגו אייפד עם 128GB היא תבטל את דגם ה16 אך התבדיתי.
באותו אופן אין לי אמון כיום שהיא תעשה את המלך הזה בהצגת האייפון 6.

הלוואי ואני טועה, זה יחסוך לי מאה דולר.

shlomi10c
26/06/14, 16:12
הגאלקסי S5 מגיע בנפח התחלתי של 16GB ואילו ה- M8 עולה 700$ ולא 600$ וזה לא כולל מע"מ. אז ההפרש יוצא משהו כמו 30$ (המס הממוצע בארה"ב הוא כ-10%).

לא יודע למה זכרתי 600$. בדקתי כרגע ואתה צודק (700$).
למרות שמצאתי גם בפחות באייבי, משהו שלא קורה הרבה עם האייפונים אבל לפעמים עם האייפדים.
לפני שבועיים הזמנתי iPad Air 32GB במחיר של 490$ (בלי משלוח כמובן).

בכל זאת זה עדיין לא משנה את הטענה שזה ממש לא שוב את השוק משנה את כללי המשחק וכו?.
סהכ נקודת התחלה שכל חברה יכולה לחשוב אם לפתוח איתה או לא. במיוחד שבגרלקסי יש חריץ הרחבה.

natish
26/06/14, 16:13
באופן אישי, הענן יחסוך לי קניה של דיסק קשיח חיצוני ביום שIcluod יעשה גיבויי Time machin אוטומטים למק.
באופן כללי בקשר לענן אתה צודק לגמרי, אך הצורך בנפח אחסון פיזי גבוה עולה בהדרגה.
לכן 128 ג?יגה באייפון (או במה שלא יהיה עוד עשר שנים) לא יהפוך לרלוונטי.

הצורך עולה בהדרגה, אבל שוב מה שעולה בקצב מהיר יותר הוא מהירות התקשורת ונפחי האחסון של שירותי הענן. זאת ביחד עם סינכרון הדוק יותר ואוטומטי בין אם זה דרך דרופבוקס, OneDrive, Gdrive או Google Plus או iCloud יוצרים מצב בו הם נותנים מענה טוב יותר, מהיר יותר וזול יותר.

נאמר ביחס למשפט שנאמר בתגובה הקודמת.
דוגמא לכך שכשאפל מחדשת משהו משמעותי, ששווה לנו לשלם עליו כסף. סביר להניח שהיא גם תציג אותו. (הרי שימוש בספיר במקום בגורילה לא יעבור בשקט)

אני מתאר לעצמי שנסכים לא להסכים.
חשבתי (הייתי בטוח) שאפל יציגו אייפד עם 128GB היא תבטל את דגם ה16 אך התבדיתי.
באותו אופן אין לי אמון כיום שהיא תעשה את המלך הזה בהצגת האייפון 6.

הלוואי ואני טועה, זה יחסוך לי מאה דולר.

כן, אבל בכל מצגת לאפל יש זמן להציג 4-5 פיצ'רים חומרתיים חדשים (בניגוד ל- I/O של גוגל :)). כך שבעוד בהשקת iMac חדש היא יכולה לדבר על איזה כונן היברידי, היא לא יכולה להתחיל לברבר על כל הטכנולוגיות החדשות במכשיר האייפון אלא היא מתמקדת ב- 3 או 4 פיצ'רים שהם המהותיים ביותר מבחינתה.

בעיקרון אני מתחיל להתקשות להבין איפה חילוקי הדיעות בינינו אבל שיהיה :)

RAiNZ
26/06/14, 17:39
כל מה שיש לי לומר, זה הלוואי.
זה נשמע לי הגיוני, ולו מפאת העובדה שהמכשירים החדשים של אפל אמורים להגיע עם מסך יותר גדול, כלומר - מכשיר גדול יותר. ובמכשיר גדול יותר, יש יותר מקום לדחוס יותר רכיבים. זאת, מבלי בכלל להיכנס לדיון שנוגע בכך שהמגמה הכללית בשוק דוחפת לכיוון הזה כבר שנים, יחד עם המגמה שדוחפת את המחשוב לענן, ואת הענן להציע יותר שטח אחסון בפחות כסף. המגמות הללו הן זהות ביסודן.

aihysp
26/06/14, 20:22
נחנקנו מ 16 גיגה, זה צעד שהיה צריך להיות עוד ב 4S

אל תנסו לגונן זה סך הכל עוד דרך להרוויח כסף!

תמיד קניתי 32 גיגה, שהיה לי אפשרות כי ברור שחייב
אם אתה רוצה להנות מהטלפון ולא לעשות דיאטה לדברים
שהיית רוצה שילכו איתך לכל מקום, ענן זה נחמד אבל זיכרון של
הטלפון זה מהיר ונוח כל אחד היה רוצה 256 גיגה בטלפון
אפל מצאו דרך לעשות כסף על משתמשי הפרימיום סאטו

אני ממש לא מאמין שלהם זה עולה יותר 20 דולר וגם זה הגזמה
סך הכל רכיב שהם קונים במליונים שהם משיגים במחיר סיטונאי

natish
26/06/14, 21:29
אין ספק שיותר נפח זכרון הוא אחלה של דבר. אבל אפל היא לא החברה היחידה שמציגה את נפחי הזכרון המדוברים ומוכרת את המכשירים שלה במחיר בו הם נמכרים. לפי התגובות פה אפשר לחשוב שאפל עושה עליכם קופה וסמסונג או HTC או כל יצרנית סמארטפון אחרת, מחלקת את המכשירים שלה כתרומה לקהילה.

אלו הם הסטנדרטים בתעשיה הזו וכל יצרניות הסמארטפון משחקות באותה זירת משחקים ביחד, ותחת אותם כללים.

shlomi10c
26/06/14, 23:05
אין ספק שיותר נפח זכרון הוא אחלה של דבר. אבל אפל היא לא החברה היחידה שמציגה את נפחי הזכרון המדוברים ומוכרת את המכשירים שלה במחיר בו הם נמכרים. לפי התגובות פה אפשר לחשוב שאפל עושה עליכם קופה וסמסונג או HTC או כל יצרנית סמארטפון אחרת, מחלקת את המכשירים שלה כתרומה לקהילה.

אלו הם הסטנדרטים בתעשיה הזו וכל יצרניות הסמארטפון משחקות באותה זירת משחקים ביחד, ותחת אותם כללים.

אפל גוזרת קופון גדול יותר בסופו של דבר.
וזה בסדר, ההוצאות שלה מסביב (כוח אדם איכותי לעבוד על האקוסיסטים) גבוהות בהתאם.
אם לא הייתי חושב שיש מקום לתיקון מחירים, לא הייתי פוצה פה.
אך במדיניות השדרוג (המיושנת יש לומר) הנ?ל, יש מקום ועוד איך לתיקון מחירים.
כמו שהיה מקום (ענק) לתיקון מחירים של icloud. וקיבלנו חתיכת תיקון.

אשמח לשמוע את דעתך (וריינז, גם את דעתך)
לגבי מדיניות השדרוג החדשה שאפל החילה באייפוד טאץ?.
שדרוג של 50$ (שיותר הגיוני עסקית, מאשר לבטל לגמרי את דגם ה16 ג?יגה.)

לדעתך
1. האייפון יגיע עם 32gb כדגם התחלתי?
2. מ16gb בשדרוגים של 50$?
3. ישאר כמו היום?
4. המכשיר יגיע עם 32gb ושדרוג של 50$ ל64 (הלוואי) :)
(אני הולך על 2.)

natish
27/06/14, 00:27

לדעתך
3. ישאר כמו היום?
(אני הולך על 2.)

הקופון שאפל גוזרת הוא אכן גדול יותר אבל כמו שציינת זה נובע מכל מיני שיקולים, כשבין היתר אפל דורשת פרימיום על המכשיר עצמו כחווית שימוש (איכות החומרה, אקוסיסטם - כמו שציינת ועוד). כך שגם אם יש מקום לתיקון במחירים, קשה לי להאמין שאתה תראה כזה, כי לרוב אפל לא מורידה מחירים של דגמי הדגל של מכשירים שהם הפרות החולבות שלה שכיום הם: האייפון והאייפד.

שים לב שהורדת המחירים האחרונה שאפל ביצעה הם במחשבי המק והאייפודים, קטגוריות שהיקף המכירות שלהם הופכים ונהיים זניחים יותר ביחס לאייפון ולאייפד ואפל רוצה לחלוב אותם כמה שאפשר.

לגבי iCloud, אתה מעלה סוגייה שנוגעת בנקודה חשובה מאוד לגבי האופן בו אפל פועלת ומהם מרכיבי הרווח של החברה. אפל מרוויחה ממכירת מכשירים ולכן מודל התמחור של המכשירים שלה הוא עדין מאוד ושקול מאוד. לראייה שים לב שהמחירים של המקים (כמעט) ולא השתנו בשנים האחרונות, כנ"ל לגבי המחירים של האייפדים או האייפונים. מה שכן אפל לא מרוויחה מ- iCloud. למעשה, שירות הענן של אפל הוא מרכיב שיוצר ערך מוסף עבור המשתמש כתמריץ לרכוש או לשדרג אייפון, לרכוש אייפד או מק - מהם אפל רואה את הרווח העקרי שלה (יש גם את איטיונס והאפסטור אבל בוא נניח אותם לרגע בצד).

מסיבה זו בדיוק שירותי הענן של אפל עובדים גרוע ביחס לשירותי הענן של חברות שמודל הרווח שלהן מסתמך על שירותים אלו כמו: גוגל, מיקרוסופט (Azure), דרופבוקס, אמזון וכו'. לכן לאפל אין בעיה להוריד את המחירים של iCloud, במיוחד כאשר היא צריכה להתחרות בתחום בו המחיר והיקף הנפח מנצחים, אחרת המשתמשים יעדיפו להשתמש בשירות ענן אחר וכך גם המפתחים.

לגבי הטאץ', מדובר בחומרה מיושנת שהיא כבר בת יותר משנתיים (ה- A5 עליו מבוסס הדור החמישי של הטאץ' הושק ב- 2011). אז להוריד 50$ ממחיר של חומרה שהיא בת שנתיים ויותר היא דרך נוספת של החברה לחלוב עד כמה שאפשר את האייפדים הגוועים.

להמשך השאלות שלך:
1. יש סיכוי טוב מאוד מאחר ואפל כבר עשתה זאת בעבר (מעבר מ- 4GB ל- 8GB ולאחר מכן ל- 16GB).
2. לא - ראה כל החפירה לעיל :)
3. לדעתי יהיה דגם כניסה שיגיע בתצורת זכרון נמוכה יותר של 8GB או אולי 16GB, תלוי בתוצאה של 1.
4. ראה 2.

RAiNZ
27/06/14, 01:14

לדעתך
3. ישאר כמו היום?
(אני הולך על 2.)

שוב פעם, הלוואי.
דעתי היא שאני לא בטוח נכון לרגע זה, כך שאני נמנע מלהמר.
אבל דעתי במובן התאורטי היא שהגיע הזמן לעבור למודל התחלתי של 32 ג?יגה במחיר של מה שפעם היה ה-16 ג?יגה. כלומר, לא עוד 16 ב-650, 32 ב-750 ו-64 ב-850, אלא 32 ב-650, וכן הלאה. כמובן שאשמח לראות את ההבדל במחירים צונח להבדל של 50 דולר ולא 100 (או 150 אם מחשיבים את המע?מ), אבל זה פשוט לא נשמע לי ריאלי. מעבר לכך, אני מאמין שאפל תצטרך לשדרג את ההיצע החינמי של iCloud בהתאם.

פונצ'ו
27/06/14, 01:40
אחרוג ממנהגי ו?חחחחחחח.?

אתה מספר לי את זה כאילו אנדרואיד מעניינת אותי. אולי קצת הגזמתי, אבל התייחסתי לכלל החידושים שצפויים באייפון הבא (למרות שלא ציינתי את זה, זה היה קצת תת מודע בסאב טקסט). כן, מהלכי שוברי שוק תאכלס כבר לא יקרו בשנה הקרובה או בהכרזה של האייפון הבא אבל אפל לדעתי תהפוך (עם כל מה שעומד על הפרק) את האייפון הבא לאחד המפטים.

Arditi
27/06/14, 13:52
כשיצא הHTC M7 והיה ללא כרטיס הרחבה, הוא הגיע בדגם בסיס של 32 ג'יגה באותו המחיר.

natish
27/06/14, 13:55
כשיצא הHTC M7 והיה ללא כרטיס הרחבה, הוא הגיע בדגם בסיס של 32 ג'יגה באותו המחיר.

מבדיקה באתר של HTC, גם ה- M8 מגיע בדגם בסיסי של 32GB, אבל שוב, כפי שציינתי קודם, המחיר הוא 700$ וזה לא כולל מיסים.

Arditi
27/06/14, 14:21
מבדיקה באתר של HTC, גם ה- M8 מגיע בדגם בסיסי של 32GB, אבל שוב, כפי שציינתי קודם, המחיר הוא 700$ וזה לא כולל מיסים.

נופ. הM8 מגיע גם ב16 ג'יגה, כי יש לו חריץ הרחבה. http://www.gsmarena.com/htc_one_%28m8%29-6074.php

דרך האתר, אתה צודק, הם מעוניינים למכור את הגרסא ב700 של ה32 ולכן מפנים ישר אליה (בדקתי בזמנו). אבל דגם הבסיס מגיע עם 16 בימינו. ועדיין ה5S 32GB מגיע ב750$ לפני מיסים.. בכל מקרה, אני מאוד מקווה שנעבור לראות סטנדרט של 32GB, כי 16 זה באמת פחות מדי, לטעמי.

terminator
27/06/14, 16:23
לצורך הבהרה חותכת בנוגע ל HTC M8 אז ככה:
1.המכשיר הוא מכשיר פרימיום מעולה!!לכן המחיר שלו גם בהתאם.
2.המכשיר עולה באתר של HTC העולמית 700$ וזה המחיר כולל מיסים ואני קניתי מהאתר שלהם והזמנתי לחבר בארה"ב אז אני מדבר מינסיון כמובן.
3.אני גם יודע שב 700$ אמורים לקבל מכשיר 16GB אבל במחיר של 700$ מה שאני קיבלתי זה 32GB :) (אולי פדיחה שלהם לא מפריע לי חח)
בזה הסתיים הויכוח לגבי ה HTC M8 והמחיר שלו.

aihysp
27/06/14, 19:08
natish ממש לא מענין אותי מה קורה בשוק, כי מה שקורה בשוק כולם הולכים אחרי אפל

אני אומר שמלכתחילה לא צריכים לאנוס אותנו ולהוציא דגמים בכלל של 16 גיגה, אתה אומר סטנדרט
אני אומר שאפל קובעים את הסטנדרט והם מאז האייפון 4S לא הרימו אותו, וזה רק משיקולים של תאווה
אם אתה שואל אותי, כי חווית השימוש נפגעת אם אני צריך לתמרן עם המידע של בטלפון כל היום ולחשוב אם
לצלם את הסרטון או שזה מיותר כי גם ככה מחר אני ימחוק אותו ולא יספיק לעביר למחשב!

מספיק לגונן על אפל כמו פאנטים זאת חברה רווחית שחושבת איך להוציא לכם כסף מהכיס כמו כולם
זה שהם עושים את זה ביותר סטייל זה נכון!

תפסיקו להשוות את האייפון שלי ל HTC אתם מעצבנים אותי:D

RAiNZ
27/06/14, 19:54

אני אומר שמלכתחילה לא צריכים לאנוס אותנו ולהוציא דגמים בכלל של 16 גיגה, אתה אומר סטנדרט
אני אומר שאפל קובעים את הסטנדרט והם מאז האייפון 4S לא הרימו אותו, וזה רק משיקולים של תאווה
אם אתה שואל אותי, כי חווית השימוש נפגעת אם אני צריך לתמרן עם המידע של בטלפון כל היום ולחשוב אם

מספיק לגונן על אפל כמו פאנטים זאת חברה רווחית שחושבת איך להוציא לכם כסף מהכיס כמו כולם

ואפל לא העתיקה אלמנטים מאנדרואיד? - נו באמת... אתה נהנה ממרכז ההתראות שלך?:)
להזכירך, הנפח הראשוני שהוצג היה 8 ג?יגה, ונכון לימים ההם זה היה די והותר. לאחר מספר שנים, זה נהיה מעט מידי, ואפל ויתרו על ה-8 ג?יגה (פרט למספר דגמים שמיועדים לשווקים זולים יותר) לטובת ה-16. נכון להיום, המגמה העלתה הילוך וקמה לה צעקה מן הצד הצרכני שטוענת ש-16 ג?יגה זה לא מספיק. ייתכן והצעקה הזו עזה מספיק בכדי שאפל תשים לב ותיישם את הדרישה באייפון 6, וייתכן והיא תחכה שנה ותציג זאת באייפון 7. כך או כך, זו לא שאלת ?האם? אלא שאלת ?מתי?.

בכל הקשור לכמות נפח האחסון, אפל לא קובעת את המגמה הזו, שכן מכשירים אחרים כבר מגיעים עם 32 ג?יגה כברירת מחדל. אבל מי שבאמת קובע את כמות הנפח הן המגמות שנובעות מדרישות השוק. תאווה היא לא המינוח הנכון כאן, אלא בצע כסף - ואני בטוח שזו הייתה כוונתך. ונכון שהמטרה של כל חברה היא להוציא כסף מהצרכן, אבל לבוא ולומר שזו היא המטרה היחידה של אפל, ושזהו השיקול היחיד שלה במקרה זה - זו הצהרה די חד מימדית ופופוליסטית.

יש הרבה מה להשוות בין האייפון ל-HTC, ואני אומר לך את זה בתור הבעלים של אייפון 5s ו-HTC One M7 :)

aihysp
28/06/14, 01:04
לא דיברתי על אלמנטים שהעתיקו מאנודרואיד אני מדבר על נפח איכסון ואם תזכר טוב יותר האייפון הראשון היה 4
גיגה גם, אבל זה ממש לא קשור! אם התפתחות האייפון נכנסו סרטוני הוידאו וגם הצריכה המוגברת של המקום
אם פעם היית מסדר את האייפון ויודע שהכל ישאר בערך אותו הדבר, היום אתה עושה סרטון ויכול להיות שנגמר
לך המקום, אז אם שינתם שיפרתם את האייפון האכסון לא אמור לעלות בהתאם?

כמו שאמרתי אתם סתם מגנים על אפל פה, בדרך כלל
אפל יודעת לעשות את הדבר הנכון הפעם לא לא להגדיל את
הסטנדרט ועוד להוציא טלפונים של 8 גיגה כמו ה 5C זה ממש
בושה, הייתי מצפה מיצרנית סינית שרוצה לחסוך עלויות אבל לא
מאפל, זה פשוט פוגע בשם הטוב של החברה

RAiNZ
28/06/14, 03:50
לא דיברתי על אלמנטים שהעתיקו מאנודרואיד אני מדבר על נפח איכסון ואם תזכר טוב יותר האייפון הראשון היה 4
גיגה גם, אבל זה ממש לא קשור! אם התפתחות האייפון נכנסו סרטוני הוידאו וגם הצריכה המוגברת של המקום
אם פעם היית מסדר את האייפון ויודע שהכל ישאר בערך אותו הדבר, היום אתה עושה סרטון ויכול להיות שנגמר
לך המקום, אז אם שינתם שיפרתם את האייפון האכסון לא אמור לעלות בהתאם?

כמו שאמרתי אתם סתם מגנים על אפל פה, בדרך כלל
אפל יודעת לעשות את הדבר הנכון הפעם לא לא להגדיל את
הסטנדרט ועוד להוציא טלפונים של 8 גיגה כמו ה 5C זה ממש
בושה, הייתי מצפה מיצרנית סינית שרוצה לחסוך עלויות אבל לא
מאפל, זה פשוט פוגע בשם הטוב של החברה

אני אישית לא מגן על אפל בכלל.
אני פשוט מסתכל על מצב השוק, ומבין שמבחינתה של אפל - הזמן הנכון לוותר על שלב ה-16 ג?יגה ולהתחיל ישירות מ-32 ג?יגה, באותו המחיר ההתחלתי של ה-16 (705 דולר כולל מע?מ), ולהעלות גם את כמות שטח האחסון ב-iCloud בהתאם - הוא עכשיו. במידה והיא לא תעשה זאת, אז אפשר לדבר על ביקורת לגיטימית. אבל אם אתה תבחן את מצב השוק עד כה (שוק שטחי האחסון והענן, לצד שוק הסמארטפונים), אתה תראה שמועד השקת האייפון 6 הוא למעשה הזמן הטוב ביותר עבור אפל להציג מקצה שיפורים פוטנציאלי שכזה. זה הגיוני: זו הפעם הראשונה שאפל מציגה מכשיר שבאמת נחשב לגדול יותר בצורה משמעותית מהדגמים הקודמים שלה, שזה = יותר מקום במכשיר, מה שיכול בתורו גם לאשר לאפל לספק יותר שטח אחסון.

באשר ליכולתה של אפל לעשות זאת בעבר?
ובכן אני לא יודע מה איתך, אבל השנה הזו הייתה הראשונה שבה עברתי ממכשיר 16 ג?יגה למכשיר 32 עם האייפון 5s, ועם ה-HTC One. עד האייפון 5s, 16 ג?יגה הספיק לי. ואילו עם האייפון 6, אני כבר מתכנן מעבר ל-64, עם חלום מתוק לראות דגם 128 ג?יגה לאייפון 6 עם המסך 4.7 אינץ? - כי אם כן, אני אעשה לו - Pre Order מהר יותר משאתה יכול למצמץ. מעבר לכך: השוק מוכן למהלך כזה היום יותר מאשר בשנים האחרונות.

למעשה, ההתערוררות הזו - שלי ושל מלא משתמשים נוספים לבעיית המחסור בשטח האחסון - מתרחשת רק כעת בשוק הסלולר ובשוק שטח האחסון בענן. כיום, יותר אנשים מבעבר רגילים לצלם המון תמונות ולהעמיס המון שירים על המכשירים שלהם. זאת, בעוד החיים הסלולריים, הדיגיטליים והממוחשבים שלנו עוברים יותר ויותר לענן, והחיים שלנו בענן תופסים יותר נפח מאשר בעבר. ?טביעת הרגל הדיגיטלית? הממוצעת כיום היא במגמת עליה. כל החתיכות של הפאזל הזה מובילות לתמונה הגדולה: הגיע הזמן ליותר.

השאלה היא האם אפל אכן תשכיל לרכב על הגל הזה בנקודה הזו, ואכן לתת לנו יותר שטח גם במכשיר, וגם בענן - בו זמנית. הצעדים שלה עם iCloud Drive מראים שהיא מרחרחת בכיוון הזה, אז יש בהחלט מקור לספקולציות וגם למה לצפות. אני יכול לומר לך שבמידה ואפל כן תעשה את זה, זה באמת יהיה מרשים. אבל במידה ולא, אז יש על מה לדבר בכל הקשור לביקורת, ואז הביקורת שלך תתחיל באמת להישמע הרבה יותר אובייקטיבית בעיניי.

aihysp
28/06/14, 11:25
רון אתה מדבר על מגמתיות, כאילו שזה לא ברור מאליו
מאייפון השני שלי הבנתי שבמעמד הקניה כדי לי להשקיע
קצת יותר ולקנות יותר גדול, ועוד אז לא היה כל כך הרבה
צורך בהרבה מקום, אבל עכשיו שאנחנו מצלמים ב 1080P
זה נראה לי הדבר הכי הגיוני בעולם שהנפח יגדל בהתאם אבל
אפל נתקעו על 16 גיגה עוד מ 3GS וסבבה להם ונאנחנו שותקים
ועד שהם מחליטים לעלות, במקום להגיד סוף סוף אתם אומרים
שזה זמן מצוין למהלך כזה, תסלח לי זה התגוננות!

גם אני אוהב את אפל אבל מתי שמזניחים אותי אני יודע
אני יגיד עוד פעם, במעמד הייצור זה לא עולה להם יותר מ 20
דולר הפרש בין 32 ל 16, הם יכלו לספוג את זה בשבילנו

אני בטוח שאם סמסונג היו מוציאים כסטנדרט 32 אז גם אפל היו מעלים
את הסטנדרט שלהם ללא תוספת מחיר כי צריך להשוות לסמסונג המעתיקנים

yvgenya
28/06/14, 12:53
זה אכן יהיה מצוין לקבל 32GB בתור גודל בסיסי.
אני אישית הסתפקתי ב 16GB גם היום באיפון 5 ובעיקרון מה שלוקח את רוב המקום אלה התמונות שצריך למחוק כל הזמן אבל באיוס 8 זה יהיה פשוט יותר כאשר כל התמונות יעברו ל icloud וזה יחסוך את הפעולות האלה.

אז באופן עקרוני אני לא חושב שיש בעיה להשתמש ב 16GB בטח באיוס 8 אבל עם האוכל בא התיאבון וכמובן שיהיה משמח להתפרש על 32GB ולהחזיק רפרטואר גדול יותר של מוזיקה, פודקאסטים ואפליקציות.

תראו איך אתרים אנטי אפל מסקרים(מרמים קוראים תמימים) את העניין שכביכול אפל מעלים את המחיר למרות שהם מצטטים מכתבה של מקרומורס ומתרגמים מה שעולה להם לראש
<a href="http://www.iopanel.net/p12384/"> "איפון 4.7 ב 1000 דולר" </a> זאת הכותרת.:confused:
וזה מתוך בליל השטויות שהם כותבים:

גרסת ה 4.7 אינץ' תגיע בגרסאות של 32GB ו 64GB, <strong>ועם תג מחיר יקר במיוחד</strong><br>
- 846 דולרים לגרסת ה 32GB ו 1008 דולרים לגרסת ה 64GB (!)

שזה כמובן שטויות כיוון ש $846 זה המחיר בסין(בארה"ב זה סביב ה 700$ ) של גרסת ה 16GB של 5S.
והמחיר לא עולה הוא נשאר ורק הגודל עולה ל 32GB.

aihysp
28/06/14, 14:43
למחוק תמונות כל פעם ולהסתדר מצוין עם 16 גיגה
זה תחביר שלא עולה לי בראש, אתה פשוט לא יודע אחרת
אז אתה אומר שאתה מסתדר, אבל עד ה 5S כל התמונות שלי
מאז שקניתי אייפון היו אצלי בטלפון וגם שירים מפה ללונדון

אם אני צריך למחוק כל 2000 תמונות ועשר סרטונים
המצב ממש גרוע, והוא החמיר במקום להשתפר!

לא הייתי סומך על IOS 8 שתציל אותך
מ IOS 5 סטיב עמד על הבמה ואמר לנו
הכל נמצא על הענן פתאום אתה מגלה שיש
לך חמש גיגה שמתחלק בין גיבויים לבין כל שאר
הדברים ואם יש לך יותר ממכשיר אחד אז
תשכח מלגבות שם תמונות ובטח שלא סרטונים

בתאוריה הענן נראה חלום, אבל עד שנקבל אותו
אפוי לגמרי יקח זמן!

RAiNZ
28/06/14, 17:55
רון אתה מדבר על מגמתיות, כאילו שזה לא ברור מאליו

כנראה שזה לא ברור מאליו. או שכן, בעצם: :rolleyes:

אפל נתקעו על 16 גיגה עוד מ 3GS וסבבה להם ונאנחנו שותקים
ועד שהם מחליטים לעלות, במקום להגיד סוף סוף אתם אומרים
שזה זמן מצוין למהלך כזה, תסלח לי זה התגוננות!

מרבית השוק היה ועודנו תקוע על 16 ג?יגה. זו לא התגוננות, זו עובדה.
בינתיים, מספר חברות התחילו להשיק נפח התחלתי של 32 ג?יגה. זו תחילתה
של מגמה. ההתייחסות שלך שווה ערך ללהתחיל לצעוק על האופה שלוקח לו יותר מידי זמן להכין עוגה, כדקה לאחר שהוא הכניס את העוגה לתנור.

גם אני אוהב את אפל אבל מתי שמזניחים אותי אני יודע
אני יגיד עוד פעם, במעמד הייצור זה לא עולה להם יותר מ 20
דולר הפרש בין 32 ל 16, הם יכלו לספוג את זה בשבילנו

המסך נשאר קטן יותר משמעותית מאשר כל המכשירים הפופולריים האחרים בשוק,
ועם זאת לא שמעתי אותך מתלונן על הזנחה במקרה הזה. ואם אתה באמת מאמין שחברה - כל חברה - תהיה מוכנה לספוג הפסד עבורך, אז צר לי ידידי: אתה פשוט חי בסרט.

אני בטוח שאם סמסונג היו מוציאים כסטנדרט 32 אז גם אפל היו מעלים
את הסטנדרט שלהם ללא תוספת מחיר כי צריך להשוות לסמסונג המעתיקנים

וכמה זמן לקח לאפל להשיק מכשיר עם מסך גדול, אפילו שסתםשוונג ולמעשה כל המתחרות האחרות השיקו מכשירים עם מסך גדול? - זה לא קרה במיידי, זה בטוח. אפל לא פועלת לפי התכתיבים הללו, אלא מחכה שתהיה לה האפשרות לעשות מהלך בצןרה הטובה ביותר שלא יבוא על חשבון חווית השימוש. יש הרבה שיקולים שם, ועם הגודל של המכשירים של אפל עד כה, דחיסת יותר זיכרון לתוך המכשיר הייתה גובלת במעשה לוליינות.

למחוק תמונות כל פעם ולהסתדר מצוין עם 16 גיגה
זה תחביר שלא עולה לי בראש, אתה פשוט לא יודע אחרת

מי מוחק תמונות? אתה כנראה פשוט לא יודע אחרת :rolleyes: - משתמשים באפליקציות כגון פייסבוק ודרופבוקס לגיבוי, או שמשתמשים באפליקציה כגון WiFi Tranfer בכדי להעביר אלחוטית את כל סרטוני הוידאו והתמונות ישירות למחשב. זה לא אידאלי, אבל זה בהחלט מאפשר לך להסתדר על מכשיר בנפח של 16 ג?יגה.

אז אתה אומר שאתה מסתדר, אבל עד ה 5S כל התמונות שלי
מאז שקניתי אייפון היו אצלי בטלפון וגם שירים מפה ללונדון

במקרה שלי, על אף כל התמונות שאני מצלם - השירים הם מה שלוקח לי את מרבית המקום, וזו כבר בעיה אחרת. לא שאין לה פתרון, שכן רבים מעדיפים להסתמך על שירותי הזרמה. אבל לפחות באייפון כשאתה לוקח 16 ג?יגה אתה מקבל בסביבות ה-13 ג?יגה באמת, ולא כמו במוצרי אנדרואיד שאתה מקבל הרבה פחות, על אף שאתה מאמין שאתה קונה 16 ג?יגה. ואז מתלהבים לך מחריץ הרחבה שנועד לחפות על העובדה שמכרו לך מכשיר שמתיימר להיות 16 ג?יגה כשלמעשה הוא קרוב יותר ל-8.

אם אני צריך למחוק כל 2000 תמונות ועשר סרטונים
המצב ממש גרוע, והוא החמיר במקום להשתפר!

עצם העובדה שאתה צריך למחוק תמונות בכלל מעידה על אחד משני דברים:
1. חוסר ידע.
2. צורך בלתי ברור לשמור תמונות בסרט הצילום כאשר אפשר לשמור אותן על המחשב ולמחוק אותן מהמכשיר בכדי לפנות מקום לעוד.

מה שאומר בפועל: בעיית משתמש.

לא הייתי סומך על IOS 8 שתציל אותך
מ IOS 5 סטיב עמד על הבמה ואמר לנו
הכל נמצא על הענן פתאום אתה מגלה שיש
לך חמש גיגה שמתחלק בין גיבויים לבין כל שאר
הדברים ואם יש לך יותר ממכשיר אחד אז
תשכח מלגבות שם תמונות ובטח שלא סרטונים

גם בהנחה ואפל לא תגדיל את כמות הנפח החינמית, היא תאפשר לך לרכוש יותר שטח במחירים סבירים - אז כן, iOS 8 תציל הרבה אנשים. תוכל לגבות מה שבא לך בהסתמך על כמות הנפח שיש לך, ואם יש לך בעיה ואינך מוכן או יכול לשלם - תמיד יש אלטרנטיבות.

בתאוריה הענן נראה חלום, אבל עד שנקבל אותו
אפוי לגמרי יקח זמן!

חודש ספטמבר.
כלומר, חודשיים.
נדבר לאחר ההשקה ונראה מה המצב.

aihysp
28/06/14, 19:48
רון מוחקים תמונות מתי שאין לך זמן להתעסק ואתה צריך מהר לצלם
יש לי QUICKSHOT(מעלה ישר לדרופבוקס) אבל זה לא נוח כמו המצלמה של האייפון
גם אני מגבה ומעביר אני לא באמת מוחק שאני אומר מוחק אני מוחק מהמכשיר כמובן!

המסך נשאר קטן כי לא צריך טלפון גדול סטיב הבין את זה, הבאים אחריו כנראה שלא

לחכות לסבפטמבר? אתה רוצה להגיד לי שמה שהם לא הצליחו לסגור בגרסא 5 6 7 באופן
קסום יפתר?

אם הייתי לקוח אנדרואיד מושבע גם הייתי עצבני על החברה שנתנה לי 16 גיגה זה לא קשור לאפל
אבל מה שבטוח שמאפל אני מצפה יותר, אתה תמיד מתייחס למסביב תנסה להתייחס לעובדה שכל
שנה יוצא רכיב A חדש (מעבד) אבל הנפח נשאר 16 גיגה מ 3GS המצלמה משתפרת אבל אנחנו סובלים וצריכים לפתח הרגלי גיבוי מוזרים ולהתחבר לשירותים נוספים כמו דרופבוקס

RAiNZ
28/06/14, 20:15
רון מוחקים תמונות מתי שאין לך זמן להתעסק ואתה צריך מהר לצלם
יש לי QUICKSHOT(מעלה ישר לדרופבוקס) אבל זה לא נוח כמו המצלמה של האייפון
גם אני מגבה ומעביר אני לא באמת מוחק שאני אומר מוחק אני מוחק מהמכשיר כמובן!

המסך נשאר קטן כי לא צריך טלפון גדול סטיב הבין את זה, הבאים אחריו כנראה שלא

לחכות לסבפטמבר? אתה רוצה להגיד לי שמה שהם לא הצליחו לסגור בגרסא 5 6 7 באופן
קסום יפתר?

אם הייתי לקוח אנדרואיד מושבע גם הייתי עצבני על החברה שנתנה לי 16 גיגה זה לא קשור לאפל
אבל מה שבטוח שמאפל אני מצפה יותר, אתה תמיד מתייחס למסביב תנסה להתייחס לעובדה שכל
שנה יוצא רכיב A חדש (מעבד) אבל הנפח נשאר 16 גיגה מ 3GS המצלמה משתפרת אבל אנחנו סובלים וצריכים לפתח הרגלי גיבוי מוזרים ולהתחבר לשירותים נוספים כמו דרופבוקס

זה שאתה מוחק תמונות מהר כי ?אין לך זמן להתעסק? רק ממחיש את העובדה שאתה לא מבצע גיבוי כמו שצריך, שכן אני בחיים לא מחקתי אף תמונה מבלי לגבות אותה קודם לכן, ואני תמיד מבצע גיבוי כל ערב. זו אולי בעיה מבחינתה של אפל, אבל זו גם בעיית משתמש שכן אתה בוחר שלא למצוא פתרון עוקף זמני לבעיה שלך.

לא צריך טלפון גדול יותר? - לא כולם צריכים טלפון גדול יותר. אני בטוח שזה מה שהתכוונת לומר.... ובדיוק באותה המידה, לא כולם צריכים יותר נפח. כל הכבוד - הרגת לעצמך את הטיעון במשפט אחד :D

אני אומר חכה לספטמבר, כן. בגלל שהאייפון 6 יהיה גדול יותר בצורה משמעותית מהאייפון 5, וקודמיו. יותר גודל פיזי = יותר מקום להוסיף נפח אחסון (למשל). זה לא עד כדי כך קשה להבין.

יפה מאוד שמאפל אתה מצפה ליותר, אבל הבעיה היא שהציפיות שלך לא תואמות את המציאות. לפחות נכון עד לספטמבר, כאשר יושקו מכשירים גדולים יותר שיאפשרו בין היתר יותר שטח אחסון, במידה ואפל תשכיל לעשות זאת.

aihysp
28/06/14, 21:03
רון אתה באמת אומר לי שטלפון גדול = יותר מקום?

כאילו עד עכשיו לא הצליחו לעשו. אייפון 64 או 32

ולא הרגתי שום טיעון זה הדעה שלי שלא צריך טלפון גדול יש כאלה שחולקים על זה

אבל אין אחד שתיתן לו 32 והוא יגיד לך אני מעדיף 16

באמת רון תן מצחיק אותי שאתה אומר אייפון 6 יותר גדול אז יש בו יוצר מקום אני מרגיש שאני מדבר עם מוסכניק נוכל

RAiNZ
28/06/14, 21:10
רון אתה באמת אומר לי שטלפון גדול = יותר מקום?

כאילו עד עכשיו לא הצליחו לעשו. אייפון 64 או 32

ולא הרגתי שום טיעון זה הדעה שלי שלא צריך טלפון גדול יש כאלה שחולקים על זה

אבל אין אחד שתיתן לו 32 והוא יגיד לך אני מעדיף 16

באמת רון תן מצחיק אותי שאתה אומר אייפון 6 יותר גדול אז יש בו יוצר מקום אני מרגיש שאני מדבר עם מוסכניק נוכל

ואני מרגיש שאני מדבר עם קשה קליטה שאין לו מודעות טכנולוגית בגרוש. נו אז מה?
מכשיר שגדול יותר בצורה משמעותית, משמע יש בו יותר מקום. מה לא ברור?
תסתכל על תמונות להמחשה שמראות את האייפון 4 וה-5 לצד דגמי מוקאפ של האייפון 6. לא רואה הבדל משמעותי בגודל? ומאין מגיע נפח האחסון שלך? מהאוויר? זה רכיב פיזי שנכנס לתוך הטלפון! זאת אומרת, בהשלכה ישירה: יותר מקום בטלפון = יותר מקום לשים יותר שטח אחסון. מה קשה פה להבין? לא צריך להיות אפילו שמאי בשביל להבין שחדר גדול יותר = יותר שטח אחסון.

ואני אפילו לא מדבר על ההוזלה המגמתית של שטח האחסון שקיימת כיום, שתאפשר לאפל לתת לנו דגמי 32 במחירים של דגמי ה-16, וכן הלאה.

aihysp
28/06/14, 21:46
נו באמת 32 גיגה קיים מ 3GS אתה רציני שאתה אומר לי שזה הסיבה שאין לנו
כסטנדרט 32 בגלל שהאייפון קטן עד היום?

יש לי קצת מושג בטכנלוגיה, אבל לא צריך להיות גאון בשביל להבין שאם היה
קיים כבר אז אפשר לשים גם בלי להגדיל את הטלפון.

RAiNZ
28/06/14, 22:06
נו באמת 32 גיגה קיים מ 3GS אתה רציני שאתה אומר לי שזה הסיבה שאין לנו
כסטנדרט 32 בגלל שהאייפון קטן עד היום?

יש לי קצת מושג בטכנלוגיה, אבל לא צריך להיות גאון בשביל להבין שאם היה
קיים כבר אז אפשר לשים גם בלי להגדיל את הטלפון.

ואז מה? - היית מציע רק 2 גדלים? 32 ו-64? במחירים גבוהים יותר?
לא עדיף פשוט לחכות עד שהטכנולוגיה תתפתח מעט, ושהמגמה בשוק תדחוף לכיוון, ואז לוותר על ה-16 ולהתחיל ב-32 במחיר של ה-16, עם אופציות נוספות כגון 128?

זה נשמע כמו מה שאפל מתכננת לעשות כעת, ובדיוק בגלל זה אמרתי שנדע אם לתת שבחים או ביקורת לאחר ההשקה בספטמבר.

iFOX
28/06/14, 22:33
השכל אומר שזה מתבקש (אני בעל מכשיר עם 16 GB זה לא מספיק) אבל אפל היא חברה שרוצה למקסם את הרווחים שלה , ולכן לא בטוח שהם הולכים לכיוון הנ"ל

aihysp
28/06/14, 23:17
אוי רק שלא היה שני דגמים איך אנחנו נסתדר, נו באמת רון אני לא יכנס לוויכוח
אתה עקשן סתם , אין אחד שלא היה מעדיף 32 כסטנדרט לא מדובר על גודל מסך
שנתון לויכוח זה רווח נטו שלנו, אני מדבר איתך על אדישות מצד אפל ואתה עונה לי
שהטכנולגיה צריכה להתקדם שבפועל קיים 32 גיגה כבר שנים וזה לא שוקל אפילו גרם יותר
ולא משנה שוםצדצבר בטלפון חוץ מתג מחיר

RAiNZ
28/06/14, 23:29
אוי רק שלא היה שני דגמים איך אנחנו נסתדר, נו באמת רון אני לא יכנס לוויכוח
אתה עקשן סתם , אין אחד שלא היה מעדיף 32 כסטנדרט לא מדובר על גודל מסך
שנתון לויכוח זה רווח נטו שלנו, אני מדבר איתך על אדישות מצד אפל ואתה עונה לי
שהטכנולגיה צריכה להתקדם שבפועל קיים 32 גיגה כבר שנים וזה לא שוקל אפילו גרם יותר
ולא משנה שוםצדצבר בטלפון חוץ מתג מחיר

אני עקשן אה? :D
בוא ונראה:

אתה טוען שאפל צריכה לספוג הפסדים מחד גיסא, ולצמצם את היצע המכשירים שלה ל-2 לעומת 3 נפחי אחסון שונים. כלומר: חי בסרט שמישהו חייב לך משהו, ובנוסף לכך מוכיח אין לך מושג קלוש כיצד חברות גדולות מתנהלות במרחב הטכנולוגי.

אני אומר לך שהטכנולוגיה צריכה להתקדם בשביל שהחברה תוכל לספק לך את מה שאתה רוצה מבלי לספוג הפסד. עצם העובדה שאתה מסרב (או אולי לא מסוגל?) להבין את זה, ממחישה מי פה העקשן.

וזו יכולה להיות אפל, סמסונג, גוגל - לי אישית זה לא משנה. אתה זה שנטפל לאפל, אני זה שמדבר על כך שמגמת הצמיחה בנפח האחסון במכשירי הסלולר והענן היא כללית, ונוגעת לכל השוק. בשונה מכל השוק, אפל היא תמיד אחרונה שמטמיעה שינויים מסוג כזה, שכן היא מחכה למה שנראה לה כרגע המתאים.

לא אמרתי שזה טוב או רע, אמרתי שכך אפל פועלת.
תקרא עוד מאמרים ותשכיל, או שתמתין בעצבים על לא כלום.
לי אישית, זה ממש לא משנה.

aihysp
29/06/14, 01:16
אני חושב שבעקשנות ניצחת מזמן את כולם

אני יגיד את זה עוד פעם ובקצר 32 גיגה קיים מ 3GS
זה לא מכביד ולא מגדיל את הטלפון זה סך הכל רכיב
אחר יותר יקר אני מאמין גג ב 20 דולר מ 16 גיגה
אתה מדבר פה על לספוג הפסדים, אני יזכיר לך שאייפון
הראשון יצא הוא היה עולה 500 דולר וכשאפל רצו להוריד
מחיר הם אפילו נתנו החזר לאלה שקנו ב 500 פה מדובר על
100 דולר למכשיר ואני מדבר איתך על רכיב שבמעמד היצור
עולה גג 15 -20 דולר ואני מגזים, ואל תדאג יש מספיק אנשים
שיקנו 64 גיגה אפל לא ישארו עניים אני מבטיח לך בטח לא בגלל
נפח זיכרון

אני נטפל לאפל כי אני קונה מהם טלפונים ורק מהם טלפונים ולא רק לעצמי, ואני לא חושב
לעבור גם אם הסטנדרט היה 64 גיגה והיה לי אייפון 8 גיגה, אבל שיש משהו לא בסדר זה לא
בושה להגיד

RAiNZ
29/06/14, 01:27
אני חושב שבעקשנות ניצחת מזמן את כולם

אני יגיד את זה עוד פעם ובקצר 32 גיגה קיים מ 3GS
זה לא מכביד ולא מגדיל את הטלפון זה סך הכל רכיב
אחר יותר יקר אני מאמין גג ב 20 דולר מ 16 גיגה
אתה מדבר פה על לספוג הפסדים, אני יזכיר לך שאייפון
הראשון יצא הוא היה עולה 500 דולר וכשאפל רצו להוריד
מחיר הם אפילו נתנו החזר לאלה שקנו ב 500 פה מדובר על
100 דולר למכשיר ואני מדבר איתך על רכיב שבמעמד היצור
עולה גג 15 -20 דולר ואני מגזים, ואל תדאג יש מספיק אנשים
שיקנו 64 גיגה אפל לא ישארו עניים אני מבטיח לך בטח לא בגלל
נפח זיכרון

אני נטפל לאפל כי אני קונה מהם טלפונים ורק מהם טלפונים ולא רק לעצמי, ואני לא חושב
לעבור גם אם הסטנדרט היה 64 גיגה והיה לי אייפון 8 גיגה, אבל שיש משהו לא בסדר זה לא
בושה להגיד

אצטט את עצמי:

לא אמרתי שזה טוב או רע, אמרתי שכך אפל פועלת.
תקרא עוד מאמרים ותשכיל, או שתמתין בעצבים על לא כלום.
לי אישית, זה ממש לא משנה.

תמשיך להתווכח עם עצמך על כלום.

aihysp
29/06/14, 02:11
אין כמו לצטט את עצמך

RAiNZ
29/06/14, 02:54
אין כמו לצטט את עצמך

עדיף על להתווכח עם עצמך... :rolleyes:

natish
29/06/14, 08:19

עובדה שלא כולם תמיד הולכים אחרי אפל. הנה אמזון הציגה סמארטפון שמגיע עם נפח מ- 32GB ומעלה... אבל זאת לא הנקודה העקרית, והיא שאף אחד לא אונס אותך לכלום. מציעים לך מבחר של אפשרויות ואתה יכול לבחור את זו שמתאימה לך. אם המחיר גבוה מדי ואתה לא רוצה לשלם עוד 100$, זה בסדר גמור אבל אז אל תתלונן שאין לך מקום.

בכל אופן החל מגרסה 8 כל המדיה שאתה מצלם תועלה לענן (במידה ותבחר) וככה זה יהיה מסונכרן תמיד ולא תצטרך לדאוג באופן פנאטי לגבי נפח האחסון שיש לך. וכן, אפל חברה קפיטליסטית לגמרי והוא חיה על שולי רווח גבוהים מאוד ממכירת המוצרים שלה. העניין הוא שלא רק שהיא עושה את זה בסטייל, אלא היא גם פועלת ללא הרף לתת לך את התמורה המלאה ביותר עבור כספך. בין אם זה לספק לך את חווית המשתמש הטובה ביותר, השירותים הטובים ביותר, האקוסיסטם הטוב ביותר ועוד.

PHOENIX18
29/06/14, 09:17
סוף סוף
16 ג'יגה לא מספיק לכלום וזה לא באמת 16 זה יותר בכיוון של 13 ואפילו פחות

aihysp
29/06/14, 10:11
שילמתי כבר 200 דולר יותר על שני אייפונים , בחיים לא לקחתי 16 גיגה עד שלא קיבלתי מהחברה שאני
עובד בה ולא משנה מה נסיתי לעשות אי אפשר לקחת 32!

תמיד ידעתי שזה בעייתי 16 והיה לי מידת גיחוח כל פעם שמישהו היה קונה 16, אבל עכשיו אני איתם באותה סירה בגלל נסיבות שונות, וזה פשוט מציק אני צריך להירשם לשירותים כמו דרופבוקס וכל מיני ירקות אחרים

הסיבה שאני יורד על אפל בנושא כי אני לא רואה רכיב אחד באייפון שלא שונה מאז ה 3GS ובטח לא רכיב חשוב
כמו זיכרון!

בוא ניקח את המצלמה, נכון מ 4S זה 8 מגה פיקסל אבל היו שינוים אחרים אם זה בתוכנה ואם זה בחומרה
וכל שנה אנחנו מקבלים שדרוג לרכיב המצלמה!

אז אתה רוצה להגיד לי שלא היינו אמורים לקבל בארבע השקות אחרונות פעם אחת הגדלת הסטנדרט של הזיכרון?

אנחנו לא מדברים פה על תחום מסובך מדי, זה תחום שתמיד במגמת עליה, כל בן אדם שקונה מחשב
פעם בכמה שנים, שם לב שהארדיסק יותר גדול משנה לשנה, הייתי מצפה גם מהטלפונים שלנו
לעלות באותה מגמה(כמובן לא באותם מספרים), והייתי מצפה מאפל שתוביל את המגמה הזאת,
ולא תתפוס טרמפ איפה להרוויח עוד מאה דולר ותכבול אותנו לשירותי ענן חצי מוכנים!

רוב האנשים שיקנו אייפון והם לא מבינים יקנו את ה 16 גיגה כי גם ככה האייפון מכשיר יקר מאוד,
ושהם יקבלו אותו ויגמר להם המקום תחשוב מה תהיה הדעה שלהם על אפל שגם ככה מוכרת להם
טלפון ביקר מאוד, לא לכולם יש מקום מיוחד בלב לאפל, אולי אנחנו נישאר אבל טריקים כאלה
מרחיקים הרבה אנשים שלא אוהבים להרגיש פראיארים

natish
29/06/14, 10:36
אנחנו לא מדברים פה על תחום מסובך מדי, זה תחום שתמיד במגמת עליה, כל בן אדם שקונה מחשב
פעם בכמה שנים, שם לב שהארדיסק יותר גדול משנה לשנה, הייתי מצפה גם מהטלפונים שלנו
לעלות באותה מגמה(כמובן לא באותם מספרים), והייתי מצפה מאפל שתוביל את המגמה הזאת,
ולא תתפוס טרמפ איפה להרוויח עוד מאה דולר ותכבול אותנו לשירותי ענן חצי מוכנים!

אתה מקביל בין נפחים של כוננים מכאניים לנפחים של כונני פלאש וזאת הקבלה שגויה. בין אם מבחינת העלויות, זמני השדרוג וכו'. בסופו של דבר יש מגמה ברורה של הגדלת נפח האחסון מבוסס הפלאש, רק שהוא איטי הרבה יותר מאשר מה שקורה בנפחים המבוססים כוננים מכאניים.

אתה אולי לא זוכר את זה, אבל האייפוד (קלאסיק) צמח בנפח שלו באופן מהיר הרבה יותר (וללא שינוי במחיר), מאשר מכשירי האייפון, האייפוד טאץ' או האייפד.

aihysp
29/06/14, 12:31
ממש לא השוואתי בין כוננים מכניים יש לי SSD 64 גיגה מהתקופה שיש לי 4S מאז
השתדרגתי ב SSD של סמסונג 256 וגם באייפון 5S, באייפון יש לי 16 גיגה
במחשב יש לי 256 אז תעשה את החישוב לבד, ואפילו בזמנו ה 64 גיגה עלה לי יותר יקר
מ 256 החדש שלי

נכון שאמרתי הארדיסק מלשון דיסק קשיח אבל זה היה מתוך הרגל

ואני רוצה לציין את סמסונג לשבח בעניין ה SSD הוא מטוס, הוא פי כמה רמות מ 64 גיגה שהיה לי
יש עכשיו מבצעים טובים עליו באילת גם באיבורי וגם KSP מומלץ מאוד לקנות

natish
29/06/14, 13:03
ממש לא השוואתי בין כוננים מכניים יש לי SSD 64 גיגה מהתקופה שיש לי 4S מאז
השתדרגתי ב SSD של סמסונג 256 וגם באייפון 5S, באייפון יש לי 16 גיגה
במחשב יש לי 256 אז תעשה את החישוב לבד, ואפילו בזמנו ה 64 גיגה עלה לי יותר יקר
מ 256 החדש שלי

מודולים של SSD הם יותר זולים ממודולים של פלאש על מכשירי מובייל כי לא מדובר רק ברכיב הזכרון עצמו אלא גם בקונטרולר שלו ועוד. מה שמשפיע על המחיר כאן הוא פקטור הגודל ולכן זכרונות SSD הם יותר זולים מזכרונות פלאש שנמצאים במכשירי מובייל.

aihysp
29/06/14, 13:24
קונטרולר חייב להיות ככה או ככה, אני לא רואה איך זה מייקר לנו את עלות האייפון,
ואיך זה קשור לעובדה שלזיכרון ירד המחיר ולנו לא עלה הזיכרון, מה קשה להבין 32 גיגה
היה קיים זה לא שביקשתי מאפל שימציאו את הגלגל סך הכל שיוותרו על דגם ה 16 לטובת
ה 32, עשיתם מזה סיפור וקפיצות בטכנלוגיה כאילו ביקשתי מעבד 16 ליבות על הטלפון

מאייפון 5 אם אני לא טועה קיים 64 גיגה, לא היה כזה נורא אם היה רק שני דגמים אחד 32
אחד 64 , אני בטוח שזה לא היה מפיל אף אחד, ולא היה קורה כלום אם היו
סופגים בשבילנו רכיב של 20 דולר ,ביצעתי בדיקה קטנה באיבי וכרטיס SD CLASS 10
16 גיגה עולה 14 דולר של סאנדיסק, לעומת זאת כרטיס 32 עולה 32 דולר
לא צריך קונטרולר שונה ולא כלום, יש לך אולי פרטים לתת לי על רכיב הזיכרון של האייפון
אולי אני יצליח להשוות גם ביניהם?

Close
29/06/14, 13:48
שכחתם לגמרי מהפרט הפשוט שאפל כמו כל חברה טכנולוגית היום לא תציע מכשירים עם נפחי פלאש גדולים כי אנשים פשוט לא יחליפו טלפון.
מישהו כבר ציין פה בדיון שאחוזי השידרוג לנפח גבוה יותר הוא 50% (כלומר מדגם ישן לחדש) כי אנשים מרגישים שיש צורך בעוד מקום על המכשיר שלהם (שלא היה להם אז)
ברגע שדגם הכניסה יהיה 32 ג?יגה, אנשים ישדרגו ל128 ג?יגה וישארו איתו לנצח.
בזכות המודל העסקי הזה של השידרוג ב100 דולר לקפיצת אחסון אפל מרוויחה הרבה, ברגע שאפל תציע קפיצת אחסון ב50$ אנשים ירגישו שהרבה יותר קל לשדרג לדגם הגבוה ביותר, ב100$ וכך להישאר איתו.

המגמה היא להחליף מכשירים, וככה אפל וHTC וסמסונג עושים זאת.
ולגבי הדעה של רייניז עם המקום לאחסון בגלל שהאייפון 6 יהיה גדול יותר, מצער לשמוע דבר כזה ממך, זה רכיב פלאש, שעם השנים רק הולך וקטן (אתה יכול לראות את ההבדלים בין דגמי האייפונים השונים ב-iFixit) זה שהאייפון יהיה גדול יותר לא אומר שהם יכניסו רכיב פלאש גדול יותר, זאת אולי תיהיה אופציה להכניס סוללה עם קיבלות גדולה יותר, זה כן.

aihysp
29/06/14, 13:57
אנחנו מתוכחים כבר יומיים לא שכחנו כלום אל תדאג, הוויכוח פה הוא על זה שאפל לא העלו את הסטנדרט
כבר חמש דגמים של טלפונים, ברור לי שיותר רווחי לה להישאר ככה מכל בחינה אפשרית, גם אם ניקח בחשבון
את האנשים שחושבים שאייפון גם ככה יקר מדי אז לקנות 32 זה בכלל להוציא יותר מדי ,אני פשוט חושב שזה גובל
אפילו בחוצפה ויהירות מצד החברה, ובעוד רון ונתי חושבים שרק עכשיו הגיע הזמן לשינוי, ואפל לא שמו עלינו פס
חמש דגמים אחרונים, לא היה לי שום טלפון אחר אני לא יודע מה המצב שם, אני רק יודע שהמצב של מי שיש לו
16 גיגה הוא עגום מאוד!

natish
29/06/14, 14:04
אנחנו מתוכחים כבר יומיים לא שכחנו כלום אל תדאג, הוויכוח פה הוא על זה שאפל לא העלו את הסטנדרט
כבר חמש דגמים של טלפונים, ברור לי שיותר רווחי לה להישאר ככה מכל בחינה אפשרית, גם אם ניקח בחשבון
את האנשים שחושבים שאייפון גם ככה יקר מדי אז לקנות 32 זה בכלל להוציא יותר מדי ,אני פשוט חושב שזה גובל
אפילו בחוצפה ויהירות מצד החברה, ובעוד רון ונתי חושבים שרק עכשיו הגיע הזמן לשינוי, ואפל לא שמו עלינו פס
חמש דגמים אחרונים, לא היה לי שום טלפון אחר אני לא יודע מה המצב שם, אני רק יודע שהמצב של מי שיש לו
16 גיגה הוא עגום מאוד!

והנקודה שלי שיש פה עוד כל מיני שיקולים שאתה בכלל לא לוקח בחשבון כמו החומרה הסובבת של רכיבי הזכרון או עצם העובדה שגם אף יצרנית סמארטפונים אחרת לא "שמה עלינו פס" ב- 5 השנים האחרונות.

ebest
29/06/14, 14:12
המצב הולך ככה: יש לי כיום אייפון 4s עם 64 ג?יגה בעקבות הצרכים שלי בכמות מקום רבה כמה שניתן.
ככל הנראה ברגע שייצא אייפון 6 (במידה והוא יהיה לטעמי כמובן) אני אשדרג ל-64 ג?יגה או 128 במידה ותיהיה כזו אפשרות בכלל.

זיכרונות ה-SSD של מכשירי האייפון הינם רכיב Flash היושב על המכשיר ובעצם כך מספקים מהירות גבוהה יותר של העברת נתונים. בינם לבין כונני SSD שניתן לקנות בחנות יש הבדל גדול מאוד!

לגביי הויכוח פה האם 16 ג?יגה היה מיותר או לא - העובדה היא שרוב העולם קונה וקנה עד היום מכשירי 16 ג?יגה על אף היכולת לרכוש את הדגמים הגדולים יותר בהפרש לא כל כך רציני בסופו של דבר (אפילו שזה עוד 100 דולר) מהסיבה הפשוטה שלהם זה הספיק.
במידה ואפל תראה לנכון להוציא את ה-16 ג?יגה מהמלאי לחלוטין, זו החלטה שלה בלבד בתור חברה עסקית, אך היא לא חייבת לך ולי שום דבר בעניין הזה.
עוד דבר - כפי שממש עכשיו ראינו ירידה במחירי האייפודים בהבדל של המחירים בין הנפחים השונים, ייתכן וזה יהיה המצב גם באייפונים.

aihysp, כל אחד קונה את הנפח שמתאים לו וזהו..אם אתה מקבל מכשיר מהעבודה והוא רק 16 ג?יגה, זה בעיה שלך כי העבודה שלך לא רוצה להוציא עליך עוד כספים. אבל הצרכן הפרטי יכול לרכוש מה שהוא רוצה וזה תלוי נטו בו ובכמות הצריכה שלו, ועל כן הוא זה שצריך לבוא בחשבון עם עצמו בסוף היום אם המכשיר לא מספק אותו מבחינת מקום.

כאן נגמר הויכוח.

Close
29/06/14, 14:32
16 גיגה הוא עגום מאוד!

אפל לא העלו את הסטנדרט כי הוא סטנדרט, וזה לא מפריע להם למכור מליוני מכשירים.
זה לא חוצפה ולא יהירות, זה עסקים, ובעסקים צריך להרוויח. אפל מציעה לך כמו כל חברה אחרת פתרונות אחסון אחרים בענן, אף אחד לא מכריח אותך לעשות שום דבר.
16 ג?יגה זה אכן מעט, תלוי למי, יש אנשים שגם 8 ג?יגה מספיק להם, הם צריכים טלפון נטו, המצלמה היא רק פיצ?ר נוסף, אני לא אהיה תמים ואגיד שרוב האנשים שקונים דגם 16 הם אותם אנשים, היות והאייפון זה המכשיר הסלולרי בו מצולמות הכי הרבה תמונות לעומת כל שאר מכשירי הדגל המתחרים.
לגבי מוסיקה אני בכלל לא רואה צורך לאחסן אותה במכשיר, כיוון שיש היום כל כך הרבה אמצעים דיגיטליים של הזרמת מוסיקה כמו יוטיוב, אייטיונז רדיו, ספוטיפיי, rdio וכו? וכו?
יש לי ארבע פלייליסטים במכשיר, כל פלייליסיט לא עולה על 20 שירים מתחלפים מז?אנרים שונים, הגבול הוא ג?יגה מוסיקה במכשיר.

אני חושב שהתוכניות שידרוג החדשות של iCloud משתלמות מאוד לעומת המתחרות.

RAiNZ
29/06/14, 16:00
ולגבי הדעה של רייניז עם המקום לאחסון בגלל שהאייפון 6 יהיה גדול יותר, מצער לשמוע דבר כזה ממך, זה רכיב פלאש, שעם השנים רק הולך וקטן (אתה יכול לראות את ההבדלים בין דגמי האייפונים השונים ב-iFixit) זה שהאייפון יהיה גדול יותר לא אומר שהם יכניסו רכיב פלאש גדול יותר, זאת אולי תיהיה אופציה להכניס סוללה עם קיבלות גדולה יותר, זה כן.

זו הייתה הכוונה שלי, אתה פשוט הצלחת לבטא את זה יותר טוב. הרכיבים הללו הולכים ונעשים קטנים יותר, והטכנולוגיה נעשית קלה יותר להטמעה, יחד עם המגמות שהולכות כיום בשוק - גורמות לכך שכעת זה הזמן הנכון עבור אפל להציג מעבר שכזה, היכן שבעבר זה לא היה אפשרי.

אני בכלל מתקשה בלהתבטא בסופ?ש? האחרון. כנראה שזה בגלל משככי הכאבים/חומר ההרדמה לסוסים שנתנו לי עקב השבר ברגל. אני לא מתפקד כמו שצריך תחת ההשפעה של כימיכלים. בכל אופן, כל הנקודות שהועלו כאן על ידך, Natish ואחרים פחות או יותר מסכמות את כל מה שהיה לי לומר בנושא.

aihysp
29/06/14, 17:41
זיכרונות ה-SSD של מכשירי האייפון הינם רכיב Flash היושב על המכשיר ובעצם כך מספקים מהירות גבוהה יותר של העברת נתונים. בינם לבין כונני SSD שניתן לקנות בחנות יש הבדל גדול מאוד!
כאן נגמר הויכוח.

תבדוק את עצמך לפני שאתה מעלה נתונים, כונני SSD מהירים פי כמה וכמה מהזיכרון של האייפון!

ורון הבחור התכוון שמצער לשמוע שאתה חושב שגודל קובע גודל אכסון
הוא מתכוון שזה לא מיכל דלק כמה שיותר גדול יותר מקום:???:

RAiNZ
29/06/14, 17:57
תבדוק את עצמך לפני שאתה מעלה נתונים, כונני SSD מהירים פי כמה וכמה מהזיכרון של האייפון!

ורון הבחור התכוון שמצער לשמוע שאתה חושב שגודל קובע גודל אכסון
הוא מתכוון שזה לא מיכל דלק כמה שיותר גדול יותר מקום:???:

אני הבנתי בדיוק את מה שהוא אמר, ולפיכך הוספתי:

?הרכיבים הללו הולכים ונעשים קטנים יותר, והטכנולוגיה נעשית קלה יותר להטמעה, יחד עם המגמות שהולכות כיום בשוק - גורמות לכך שכעת זה הזמן הנכון עבור אפל להציג מעבר שכזה, היכן שבעבר זה לא היה אפשרי.?

שזה בעצם בדיוק מה שאמרתי לך, בדיוק מה שהוא אמר לך, בדיוק מה שנתי אמר לך, ובדיוק מה ש-ebest אמר לך.

aihysp
29/06/14, 18:08
תודה שאתם מצביעים על המובן מאליו, הרכיבים נעשים קטנים זה לא חדשות
זה קורה בכל הטכנלוגיה אף אחד לא מנסה להגדיל שום דבר!

זאת לא הנקודה, הנקודה שיש שלוש גדלים לאייפון ואחד מהם מזמן
כבר היה צריך להיות נטוש, מה קשור עכשיו SSD ומה קשור גודל
הטכנולגיה, זה כבר קיים מזמן וזה לא מכביד בגרם על הטלפון
אז די לחפש בעיות יצור

ebest
29/06/14, 18:12
אני מבין שאתה ממשיך להתבצר בעמדתך בלי להבין שמה שאנחנו אומרים לך בעצם זה דבר אחר מקו המחשבה שלך - הטכנולוגיה התקדמה, וכיום יותר נוח ויותר קל להטמיע רכיבים שכאלו בכמות נרחבת לעומת שלושת השנים האחרונות.

אבל אם נעזוב לרגע את נושא הטכנולוגיה והתקדמותה, תחזור שוב לסוף הדברים שלי ותבין כי אפל לא חייבת לך כלום בעניין הזה + העובדה שעדיין הרוב הגדול מעדיף לקנות מכשיר עם 16 ג?יגה במקום 32 או 64.
אני בטוח שאם יציעו להם 32 במחיר של 16 אז הם ילכו על זה בחפץ לב, אבל המגמה הנוכחית היא כזו ואין מה להתווכח יותר מידיי.

אם אפל ישנו - מה טוב. אם לא - לא אבידה כזו גדולה בעבור הלקוחות.

RAiNZ
29/06/14, 18:23
אני מבין שאתה ממשיך להתבצר בעמדתך בלי להבין שמה שאנחנו אומרים לך בעצם זה דבר אחר מקו המחשבה שלך - הטכנולוגיה התקדמה, וכיום יותר נוח ויותר קל להטמיע רכיבים שכאלו בכמות נרחבת לעומת שלושת השנים האחרונות.

אבל אם נעזוב לרגע את נושא הטכנולוגיה והתקדמותה, תחזור שוב לסוף הדברים שלי ותבין כי אפל לא חייבת לך כלום בעניין הזה + העובדה שעדיין הרוב הגדול מעדיף לקנות מכשיר עם 16 ג?יגה במקום 32 או 64.
אני בטוח שאם יציעו להם 32 במחיר של 16 אז הם ילכו על זה בחפץ לב, אבל המגמה הנוכחית היא כזו ואין מה להתווכח יותר מידיי.

אם אפל ישנו - מה טוב. אם לא - לא אבידה כזו גדולה בעבור הלקוחות.

עזוב גבר, כולנו עקשנים מבחינתו.
4 אנשים אומרים לו שהוא שיכור והוא מסרב ללכת הביתה.

מספיק להסתכל על הנתונים הפיזיים בשטח, שמעידים על כך שבכל שנה מאז המעבר לדגמי 16 ג?יגה כברירת מחדל התחלתית, דגמי ה-16 נמכרים מהר יותר ובכמות גדולה יותר בהרבה מדגמי ה-32 וה-64. זו היא עדות לכך שעד כה, לאפל לא הייתה שום סיבה לשנות את המצב. נכון להיום, המגמה הזו בדיוק מתחילה להשתנות כעת, כך שאם אפל תבחר להיפטר מה-16 כברירת מחדל עם האייפון 6, הרי שהיא תקדים תרופה למכה במובן הזה, ותדחוף את המגמה הקיימת בשוק קדימה.

אני באופן אישי חולק ברצונו לראות את אפל נפטרת מדגמי ה-16 ועוברת ל-32 כברירת מחדל. אני פשוט לא מתעצבן על כך שזה לא קרה עד עכשיו, מכיוון שאני מסוגל להבין שלא היה לזה מקום עד כה. מוזר אם כך, שכשמנסים להסביר לו את זה הוא מתבצר בעמדתו וטוען שאנחנו מנסים להגן על אפל.

לך תבין אנשים...

aihysp
29/06/14, 19:32
מצטער אתם שלוש אנשים ולא ארבע ולא כל כך משכנעים

רון אתה אומר שבגלל התפתחות הטכנלוגיה לא השתנה הסטנדרט, הוכחנו כבר שאתה טועה אני מרגיש כמו
תקליט שבור אבל 32 זה לא חדש זה קיים מאיפון 3GS לא היה אם זה שום בעיות יצור, זה פרי דמיונכם

לא הבנתי מה כל כך קשור אבל EBEST ניסה להגיד שהזיכרון באייפון מהיר יותר ועקב כך יקר יותר
מחומרה ביתית, עד שאני לא רואה הוכחות מבחינתי הרכיב באייפון משתווה לכרטיס SD רגיל
ואני מוכן להתערב ש SSD מהיר יותר, רק בגלל עצם העבודה הידועה שב SSD כמה שיותר נפח
מהירות יותר גבוהה

וברור שיותר אנשים יקנו 16 גיגה, לא לכולם יש כסף ידע ורצון להשקיע על הטלפון שלהם ובגלל זה אפל
צריכה לבוא פה לקראת הלקוח ומהתחלה לא להכניס אותו לפינה שנגמר לו המקום אחרי רבע שעה סרטון
להגיד שיותר אנשים קונים 16 זה עוד פעם לציין את הברור מאליו!

אנשים לא מוכנים להוציא כסף מיותר על שטח אכסון ובסופו של דבר נדפקים, אני מדבר פה על לקוחות פשוטים
אתם אומרים אפל לא חייבים לי כלום, אבל אני ועוד הרבה כמוני מתעצבנים ותאמין לי שזה פוגע בחברה
גם לכם הנושא מציק אבל מצאתם באופן מצחיק אשמים אחרים, כמו הטנכלוגיה שעוד לא התקדמה או שאר חברות
הסלולר שנשארו במקום, במקום להבין שמי שנותן את לכם את התרופה יכל להביא לכם אותה מזמן וסתם סבלתם

natish
29/06/14, 21:40
וברור שיותר אנשים יקנו 16 גיגה, לא לכולם יש כסף ידע ורצון להשקיע על הטלפון שלהם ובגלל זה אפל
צריכה לבוא פה לקראת הלקוח ומהתחלה לא להכניס אותו לפינה שנגמר לו המקום אחרי רבע שעה סרטון
להגיד שיותר אנשים קונים 16 זה עוד פעם לציין את הברור מאליו!

אנשים לא מוכנים להוציא כסף מיותר על שטח אכסון ובסופו של דבר נדפקים, אני מדבר פה על לקוחות פשוטים
אתם אומרים אפל לא חייבים לי כלום, אבל אני ועוד הרבה כמוני מתעצבנים ותאמין לי שזה פוגע בחברה
גם לכם הנושא מציק אבל מצאתם באופן מצחיק אשמים אחרים, כמו הטנכלוגיה שעוד לא התקדמה או שאר חברות
הסלולר שנשארו במקום, במקום להבין שמי שנותן את לכם את התרופה יכל להביא לכם אותה מזמן וסתם סבלתם

אף אחד לא מנסה לשכנע אף אחד, אתה פשוט רואה את הדברים בצורה שונה.
1. אף אחד לא מכריח/פוגע/מרמה או מכניס אותך או אף אחד אחר לפינה - כל אחד והצרכים שלו ואם אתה צריך 128GB על הסמארטפון שלך כי אתה מסריט סרטוני HD של חצי שעה, אשריך. אני מסתדר יפה מאוד עם 16GB וטוב לי מאוד עם היקף הנפח הזה. אם הדגם הבסיסי של האייפון 6 יגיע בנפח של 32GB, אני אשמח אבל זה לא ישנה לי את השימוש בסלולר בצורה ניכרת.

2. אם אתה ממש צריך נפח זכרון גדול יותר יש לך דבר נפלא שנקרא "בחירה". רוצה 16GB - יש. רוצה 32GB - יש. רוצה 64GB - יש. לא רוצה לשלם על זה את תוספת המחיר - יש אנדרואיד/ מכשירים אחרים שיתנו לך את המענה לתקציב שלך. מי שלא מוכן להוציא כסף על נפח אכסון נוסף, אז שלא יתלונן.

על אותו משקל אתה יכול לטעון שכל יצרנית רכב יכולה להכניס לרכב ערכת מולטימדיה ו/או כסא מחומם ו/או חיישני תאורה לאורות או למגבים כי זה קיים אבל צריך לשלם על זה תוספת מחיר.

3. רק השנה יצרניות הסמארטפונים החלו להציע את דגמי הבסיס בנפח של 32GB ולפי השמועות גם אפל תעשה זאת. אז אל תדבר על "מזמן" או לוחות זמנים כי העובדות בשטח מדברות אחרת. זה שאתה משווה בין רכיבי פלאש בסמארטפונים ל- SSD הוא שגוי כפי שאלעד ואני כבר ציינו קודם.

BennyMarks
30/06/14, 00:30
לדגמי האייפון בעלי 16Gb יש הגיון עסקי ברור לחברת אפל, כמו שישנו הגיון עסקי לדגמי ה-8Gb שהיא מוסיפה להוציא מידי פעם לשוק, למרות שברור לנו כי מבחינה טכנית נקיה, ההגיון הזה הולך ונעלם עם צרכי האיחסון הגדלים כל הזמן. למרות מגבלת הזיכרון שנתפסת כמשנית במערכת השיקולים של לקוחות מהגרים, ואולי אף ע"י הרוב הגדול של לקוחות אפל - המשתמש הממוצע, הלקוח מקבל לידיו מכשיר פרימיום שווה זכויות ותכונות לאחיו הבכירים, וממוצב בליין הגבוה של השוק, ומחירו הוא סביר ואפילו מציאה, יחסית לדגמי הפרימיום הבכירים של אפל עצמה.

מעבר לכך שאפל מעמידה דגמי כניסה מלאים מול דגמי הפרימיום של מתחרותיה, החברה גם משנה את מערכת השיקולים העומדת בפני הקונה הפוטנציאלי מהשוואה מול השוק העולמי הרחב, לשיקולים צרים בתוך ליין המכשירים שלה עצמה.

עבור אותם לקוחות חדשים אשר נלכדו במלכודת הדבש של הסביבה התפוחית, ויתקלו תוך כדי שימוש במגבלת כמות הזיכרון (ביחוד אם רכשו מכשיר שבו רק 8Gb זיכרון), דגם הכניסה אף מעודד שידרוג עתידי, שמשמעו עוד רווח נאה לחברה. עם זאת - גם אם זה המקרה אצל המשתמש הממוצע, והוא אכן נתקל במגבלת זיכרון, זה בדרך כלל קורה בשלהי תקופת השימוש שלו במכשיר, לפני שהוא משדרג אותו לדגם החדש. רוב המשתמשים ממילא מעתיקים בעת שידרוג את התוכן שצברו במכשירם הישן - ובעיקר את התמונות והסירטונים, למדיית גיבוי כלשהי, ומתחילים cycle שימוש נקי במכשיר החדש.

בנוסף - הצבה של מכשיר פרימיום לכל דבר, בעל מיגבלה הנתפסת כמשנית, בתור מכשיר הסטנדרט, גורמת לכך שמחירו המוזל יחסית הוא זה שמצוטט ומושווה למחירי המתחרים באמצעי המדיה השונים, וכן על ידי הקונה הפוטנציאלי, ובכך נותנת הרגשה כאילו המחירים של אפל אינם גבוהים כפי שהם באמת.

מבחינה עסקית גרידא - אין לאפל סיבה או יתרון מובהק לשנות את הסטנדרט, אלא אם כן המיגבלה מתחילה להוות נטל טכני, או שוני עסקי מהותי מול המתחרות, אשר מציג את דגם הסטנדרט כדגם מסורס, או מיושן טכנולוגית. שני האפקטים הללו מתחילים אולי לתת את השפעתם עכשיו, עם העלייה הטבעית בצריכת הזיכרון (תמונות בעלות נפח גדול יותר, או איכות צילם טובה יותר המעודדת מעבר לצילום באייפון במקום במצלמה יעודית, סרטונים וסרטים וכו...), ותחילת המעבר של המתחרות לסטנדרט גבוה יותר.

מצד שני - הפרש המחיר בן 100$ שבין דגמי ה-16,32,64Gb נראה גבוה בהרבה מעלות הרכיבים, והוא גם לא לינארי (100$ עבור 16Gb הנוספים הראשונים, ועוד 100$ עבור 32Gb הבאים). שתי הסיבות הללו נותנות הרגשה כאילו אפל סוחטת את תפוז המזומנים נוטף העסיס בחדווה לא מוצדקת ומעוררות תרעומת.פילוח מכירות האייפון לפי גודל הזיכרון מראה פער גדול בין מכירות דגם ה-16Gb לבין מכירות דגמי ה-32,63Gb. אם הטענה שלפיה רוב המשתמשים אכן נתקלים במגבלת זיכרון, והם זקוקים לדגם בעל זיכרון כפול, או אף מרובע, אכן נכונה (וזה ממש לא בטוח עד היום בקרב קהל המשתמשים הממוצע של אפל), אזי הקטנת פער המחירים נאמר ל-50$ בין דרגות הזיכרון השונות יועיל לשני הצדדים, הן למשתמשים החפצים לשדרג, והן לאפל אשר תוכל למכור הרבה יותר מכשירים בהם הרווח עבורה גבוה יותר עבור כל מכשיר. בכל מקרה אחר אין לאפל סיבה להקטין את הפער, כיוון שאת הדגמים עתירי הזיכרון היא מוכרת ממילא לקומץ יחודי של משתמשים (באופן יחסי כמובן), אשר מסור מכל מיני סיבות למכשירי אפל, וישלם ממילא את הפרש המחיר.

כל זאת כמובן נכון כל עוד מיגבלת הזיכרון אינה משמעותית בעיני הלקוח הממוצע, הן מבחינה טכנית, והן מבחינה מסחרית בתחרות מול דגמי המתחרות.

aihysp - כחלק מקבוצת המשתמשים הכבדים יותר, אליה שנינו מן הסתם משתייכים, ועימנו רבים מקוראי האתר הזה, בליבי אני כמובן איתך. אבל - אתה יודע, It's just business...

עוד נקודה קטנה:

ואני מוכן להתערב ש SSD מהיר יותר, רק בגלל עצם העבודה הידועה שב SSD כמה שיותר נפח
מהירות יותר גבוהה

בטכנולוגיה שעל פיה בנוי כונן SSD הגישה לכתובת כלשהי בזיכרון היא ישירה. אי לכך אין קשר בין כמות הזיכרון שבכונן למהירות הגישה לנתונים שעליו. מהירות הגישה ושליפת הנתונים מכונן SSD תלויה כמעט בלעדית ביעילותו של הבקר המותקן בו, והדרייבר המצורף המותקן על המחשב.
ירידה הדרגתית מתמדת במחירי הזכרונות מאפשרת את הגדלת נפח הכוננים הנמכרים עתה, תוך שמירה על מחירם. עובדה זו באה במקביל לשיפורים חוזרים ונשנים בטכנולוגית בקרי הכוננים, וכך נדמה כי מהירות הכונן תלויה בנפחו, אבל לא כך.

Close
30/06/14, 16:28
זו הייתה הכוונה שלי, אתה פשוט הצלחת לבטא את זה יותר טוב. הרכיבים הללו הולכים ונעשים קטנים יותר, והטכנולוגיה נעשית קלה יותר להטמעה, יחד עם המגמות שהולכות כיום בשוק - גורמות לכך שכעת זה הזמן הנכון עבור אפל להציג מעבר שכזה, היכן שבעבר זה לא היה אפשרי.

אני בכלל מתקשה בלהתבטא בסופ?ש? האחרון. כנראה שזה בגלל משככי הכאבים/חומר ההרדמה לסוסים שנתנו לי עקב השבר ברגל. אני לא מתפקד כמו שצריך תחת ההשפעה של כימיכלים. בכל אופן, כל הנקודות שהועלו כאן על ידך, Natish ואחרים פחות או יותר מסכמות את כל מה שהיה לי לומר בנושא.

מהתגובה שלך הבנתי שלדעתך טריוואלי יהיה כי ככל שהאייפון גדול יותר אז יש יותר מקום במכשיר, משמע אפשר לשים רכיבים גדולים יותר פיזית על הלוח אם (כמו אחסון פלאש 32) ולצרף לדוגמא סוללה בעלת קיבולת גדולה יותר.
אם טעיתי אני מצטער שלא הבנתי אותך כראוי ותרגיש טוב :)

אסיים ואגיב שאני מסכים עם aihysp ש16GB זה סטנדרט נמוך בשביל אנשים שמצלמים הרבה, אני אישית הייתי רגיל ל32 עם האייפון 4 שלי וכשעברתי ל5S התפוצץ לי המקום תוך שבוע של סרטוני וידאו פה ושם (גם SloMo מכביד בצורה שלא האמנתי)
אז למדתי שכמו מצלמה דיגיטלית שאחרי טיול גדול אתה פורק את כל התמונות שלך מהמצלמה, ככה אני עם האייפון, אחת לשבוע אני מבצע גיבוי ומוחק את כל התמונות שנמצאות לי במכשיר על מנת לשמור על איזון האחסון.
מצד שני, אני גם מבין את המהלכים של אפל ולא מתלונן עליהם, גם כי זה חסר טעם, וגם כי זה עסקים, ולא צריך לקחת אישי, בסופו של דבר זה גם עניין של בחירה, ואני אדגים ע?י אלגוריתם פשוט:
> רוצה אייפון?
>-כן ~ רוצה להשקיע?
>>-כן ~ קנה 32/64GB
>>-לא ~ קנה 16GB
>-לא(לא רוצה אייפון) ~ קח אנדרואיד/ווינדוס פון

RAiNZ
30/06/14, 17:42
מהתגובה שלך הבנתי שלדעתך טריוואלי יהיה כי ככל שהאייפון גדול יותר אז יש יותר מקום במכשיר, משמע אפשר לשים רכיבים גדולים יותר פיזית על הלוח אם (כמו אחסון פלאש 32) ולצרף לדוגמא סוללה בעלת קיבולת גדולה יותר.
אם טעיתי אני מצטער שלא הבנתי אותך כראוי ותרגיש טוב :)

אסיים ואגיב שאני מסכים עם aihysp ש16GB זה סטנדרט נמוך בשביל אנשים שמצלמים הרבה, אני אישית הייתי רגיל ל32 עם האייפון 4 שלי וכשעברתי ל5S התפוצץ לי המקום תוך שבוע של סרטוני וידאו פה ושם (גם SloMo מכביד בצורה שלא האמנתי)
אז למדתי שכמו מצלמה דיגיטלית שאחרי טיול גדול אתה פורק את כל התמונות שלך מהמצלמה, ככה אני עם האייפון, אחת לשבוע אני מבצע גיבוי ומוחק את כל התמונות שנמצאות לי במכשיר על מנת לשמור על איזון האחסון.
מצד שני, אני גם מבין את המהלכים של אפל ולא מתלונן עליהם, גם כי זה חסר טעם, וגם כי זה עסקים, ולא צריך לקחת אישי, בסופו של דבר זה גם עניין של בחירה, ואני אדגים ע?י אלגוריתם פשוט:
> רוצה אייפון?
>-כן ~ רוצה להשקיע?
>>-כן ~ קנה 32/64GB
>>-לא ~ קנה 16GB
>-לא(לא רוצה אייפון) ~ קח אנדרואיד/ווינדוס פון

אין לך בכלל על מה להצטער ידידי.
אם כבר זה אני שצריך להתנצל, שכן זה לא שהבנת אותי לא נכון, אלא שזה שאני הייתי הכי לא ברור שיש. אני אחד מאותם האנשים אשר ממש אבל ממש לא מגיבים טוב למשככי כאבים או לחומרים נרקוטיים אחרים. זה מכבה לי את השכל, לרמה שבה אין סיכוי שאצליח להבהיר את הנקודה שאני מנסה להעביר. בגלל זה הפסקתי לקחת אותם היום.

לא, זו לא הייתה כוונתי. כוונתי הייתה לומר שכיום יש מקום (לא פיזי) למעבר לנפח בסיסי של 32 ג?יגה על פני 16, מפאת העובדה שההשקה של מכשיר האייפון 6 תהיה השקה גדולה, ולכן, לצד iCloud Drive, זו הזדמנות מצויינת עבור אפל לעשות את המעבר. איכשהו בתגובות הקודמות יצא לי בליל מילים לא מובן, שכשאני מסתכל עליו עכשיו, אני פשוט נחרד. בכל אופן, הדבר היחיד שגודלו הפיזי של המכשיר נקשר אליו הוא גודלה של הסוללה, ויכולתה של אפל להטמיע טכנולוגיות נוספות במכשיר.

מקווה שהבהרתי את עצמי.

מעבר לכך, הרי מן הסתם שאני מסכים ש-16 ג?יגה זה סטנדרט שאבד עליו הכלח. אני באופן אישי עברתי בשנה שעברה מ-16 ל-32. אבל המגמות בשוק התייצבו רק לאחרונה: המצלמות במכשירים משתפרות, לפיכך משקל התמונה נהיה כבד יותר (במגה-בייטים, ובגיגהבייטים כשמדובר בסרטונים שצולמו במצלמת HD), ולפיכך ישנה דרישה ליותר נפח. כעת, גם כמויות הנפח הבסיסיות שמשתמשים מקבלים מתחילות לעלות, בעוד שהמחירים שלהם מתחילים לרדת. העליתי על זה כתבה לאחרונה תחת הכותרת ?ענני מלחמה?.

שווה קריאה.