מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם גרסה 7.1 אוכלת לכם את הסוללה?

natish
16/03/14, 13:48
משתמשי אייפון 5s רבים מדווחים שגרסה 7.1 אוכלת להם את הסוללה. גם לכם?

http://cl.ly/image/2O053B3b3p1W/71%20battery%20issues.png

גרסה 7.1 היא ללא כל ספק שדרוג מבורך לכלל מכשירי האייפון, כשהיא מביאה עימה שיפורים ויזואליים, שיפורי ביצועים ותיקוני באגים, תיקוני אבטחה ופיצ'רים חדשים כמו ה- Auto HDR במכשירי האייפון 5s שגם זכו לשיפור בביצועי חיישן ה- Touch ID. אולם נראה כי על הדרך משתמשי האייפון 5s זכו לעוד משהו מהיר: הזמן בו הסוללה של המכשיר נגמרת.

מספר אתרים ברשת מדווחים על תלונות של משתמשי אייפון 5s הן בפורומי התמיכה של אפל והן בטוויטר, בהם המשתמשים מתלוננים על הרעה בחיי הסוללה של המכשיר בעת שדרוג לגרסה החדשה. האתר Ars Technica בדק את שימושיות הסוללה של גרסה 7.1, אל מול גרסה 7.0.6 וגילה שברוב הדגמים של מכשירי ה- iDevice אכן יש הרעה בחיי הסוללה, כשהאייפון היחיד שיוצא דופן הוא האייפון 5.

http://cl.ly/image/27193d1M0i3y/1.png

למרות שיש מספר גדול של מתלוננים, נראה כי דווקא יש כאלה שלא חווים את הבעיות הללו ולכן קשה לוודא האם אכן מדובר בבעיה של ממש וממה היא נובעת. מה שכן אחד הפתרונות האפשריים לבעיה הוא ביצוע רסטור נקי לגרסה 7.1 והגדרת מכשיר מחדש (מבלי לשחזר את הנתונים), פיתרון שבעבר כבר הוצע עבור מכשירי האייפון 4s בשנת 2011 ועד כה לא ברור האם הוא אכן מתקן את הבעיה לחלוטין.

אתם מוזמנים לספר לנו האם אתם חווים ריקון מהיר יותר של הסוללה בגרסה 7.1 עם מכשירי האייפון שלכם בתגובות וגם בסקר.

pinialt
16/03/14, 14:28
גם לי יש ברשותי אייפון 5s והסולחה נגמרת בו ממש מהר לעומת לפני כן בiOS 7.0.6

guygeva
16/03/14, 15:08
אני לא יכול להגיד בוודאות אבל יש לי דווקא תחושה הפוכה שהסוללה מחזיקה מעט יותר

AmitG
16/03/14, 15:50
הבעיה מוכרת וכבר די פופולרית ברחבי הרשת.
היא נובעת מתיקון שאפל הכניסו בגירסא זו לנושא שירותי המיקום, וליתר דיוק ברכיב ה- geo-location המאפשר ניטור של תזוזות המשתמש ומיקומו, ודיווח לאפליקציות המבקשות מידע זה.
סימפטום נוסף של הבעיה ניתן למצוא בחץ שירותי המיקום אשר נדלק בתדירות גבוהה יותר מבדר"כ.

הפתרון שלה (לפני ביצוע restore שהוא הפתרון לכל בעיה ללא מוצא אחר :-)) נחלק לשניים:
1. בדיקת האפליקציות המבקשות לקבל נתוני מיקום (תחת הגדרות -> פרטיות -> שירותי מיקום) - חץ סגול משמע האפליקציה ביקשה נתונים לאחרונה. כיבוי אפשרות זו איפה שאפשר.
2. בדיקת האפליקציות המבקשות להתעדכן ברקע (תחת הגדרות -> כללי -> עדכון יישומים ברקע) - חץ כחול משמע האפליקציה מבקשת נתוני מיקום ברקע, גם כשהיא סגורה. כיבוי אפשרות זו איפה שאפשר.

segev911
18/03/14, 09:37
טוב...אייפון 5S, לאחר העדכון ל7.1, כבר בהתחלה הרגשתי שהסוללה לא מחזיקה הרבה...היום, שבוע לאחר העדכון, האייפון היה על נעול ואחרי שעה הסוללה ירדה ב20%!!!! לא יאומן!!!!חבל שעדכנתי לגרסה 7.1!!!!

eldar202
18/03/14, 11:29
אייפון 5 בשימוש סטנדרטי בלבד (קצת ווטצאפ, פייסבוק, משחקי קאז?ואל, יוטיוב),בהירות נמוכה, ללא אנימציות, הקפדה על סגירת כל האפליקציות, ללא העדכונים ברקע, ללא הפרפלקס, ללא שימוש בGPS מלבד באפליקצית המזג אוויר, גלישה בווי פיי בלבד כולל הקפדה על כיבוי ואך ורק בחיבור של שלושה קווים, שעה שיחות והרבה מצב טיסה-בין חמש לשש שעות.

segev911
18/03/14, 11:37
לאחר צ'אט עם נציג של APPLE, הוא המליץ לי לעשות איפוס הגדרות כללי ולבדוק יום שלם אם הסוללה הסתדרה ואם לא אז לבצע ריסטור...

לאחר האיפוס הגדרות הסוללה קצת יותר יציבה...

persafone
23/03/14, 10:25
לאחר צ'אט עם נציג של APPLE, הוא המליץ לי לעשות איפוס הגדרות כללי ולבדוק יום שלם אם הסוללה הסתדרה ואם לא אז לבצע ריסטור...

לאחר האיפוס הגדרות הסוללה קצת יותר יציבה...

גם אצלי אייפון 5s סובל קשות מהבטריה לאחר העדכון.
שעושים איפוס הגדרות כללי זה מוחק משהו? אני צריכה לעשות איזו פעולה אחרי?

segev911
23/03/14, 10:47
גם אצלי אייפון 5s סובל קשות מהבטריה לאחר העדכון.
שעושים איפוס הגדרות כללי זה מוחק משהו? אני צריכה לעשות איזו פעולה אחרי?

בוקר טוב,
איפוס הגדרות לא מוחק דבר אלא מחזיר את ההגדרות של המכשיר ליום שבו פתחת את הקופסא
לאחר מכן את משנה את ההגדרות איך שבא לך...

בהצלחה