מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Mavericks מגיעה ל- GM

natish
07/10/13, 08:54
השקת גרסת ה- GM של Mavericks רומזת על השקתה הקרובה, כששמועות גורסות שלצידה אפל תציג גם דגמי מקבוק פרו חדשים.

http://cl.ly/image/0n111C0d3C0G/1.png

לפני מספר ימים אפל השיקה את גרסת ה- GM של מערכת ההפעלה השולחנית הבאה שלה – Mavericks. גרסת ה- GM (מספור 13A598) מגיעה אחרי 8 גרסאות בטא שקדמו לה, בה אפל הציגה ושיכללה את הפיצ'רים החדשים של מערכת ההפעלה, רובם מתחת למכסה המנוע אם כי יש לא מעט פיצ'רים חדשים שמגיעים למשתמש, ביניהם ניתן למצוא אפליקציות ושירותים חדשים כמו אפליקציית המפות של אפל, חנות הספרים המקוונת, שדרוג ל- Finder שמביא עימו טאבים ותגיות, שדרוג לספארי ועוד. רבים סברו שלאור העובדה שאפל הציגה את Mavericks לצד גרסה 7, 2 מערכות ההפעלה היו אמורות להגיע ביחד. אולם גרסה 7 כבר הושקה ואילו Mavericks עדיין לא, מה שמחזק שמועות קודמות לפיהן מערכת ההפעלה הנייחת של אפל תושק לקראת סוף אוקטובר. כעת ה- GM ששוחרר מחזק זאת. יש לציין שהדבר לא אמור להיות הפתעה גמורה. 2 הגרסאות הקודמות של OS X הושקו במחצית השניה של חודש אוקטובר, ממש יום אחד בלבד אחרי דו"ח ההכנסות הרבעוני של אפל, כך שאין סיבה לחשוב שאותו תרחיש לא יתקיים גם השנה.

הגרסה האחרונה של Mavericks , שלפי השמועות מגיעה בעיכוב אחרי שהתגלו בה בגרסאות שלפניה באגים קריטיים, ששוחררה מביאה עימה את גרסה 11.1 של איטיונס שהושקה באופן רשמי, המביאה מספר שיפורים לתוכנת המוזיקה/סינכרון הפופולרית של אפל, כאשר השיפור הבולט ביותר הוא בנושא ארגון האפליקציות עבור מכשירי iOS מתוך איטיונס וכן תמיכה טובה יותר לגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה הניידת של אפל שהושקה לאחרונה. לפי האתר 9to5, גרסת ה- GM שהושקה ככל הנראה לא תהיה הסופית, כאשר לפי הדיווחים אפל עובדת כבר על גרסאות בעלות מספור גבוה יותר ואפילו על הגרסה הבאה של OS X שלפי השמועות מכונה Syrah, בה החברה משתעשעת כרגע עם אפשרויות עיצוב חדשות, אולם לא דרמטיות כמו שבגרסה 7, כך שהקונספטים שהוצגו ככל הנראה ישארו בגדר קונספטים, אולם אי אפשר לדעת.

http://cl.ly/image/0N1N1k280N24/3.png

לאור העובדה שלאחרונה אפל השיקה דגמים חדשים של מחשבי iMac, יש סבירות גבוהה שביחד עם השקתה של Mavericks, או ממש בסמוך אליה, החברה תשיק דגמים חדשים של מחשבי מקבוק פרו, כשלפי השמועות דגמים אלו יגיעו עם מעבדי ה- Haswell החדשים של אינטל שמציגים שיפורי ביצועים, הן מבחינת כוח העיבוד והן מבחינת הגרפיקה אולם בעיקר חיסכון מהותי בצריכת הסוללה, דבר שהוצג באופן ברור בדגמים החדשים של מחשבי המקבוק אייר. רמזים נוספים לעדכון חומרה בקרב דגמי המקבוק פרו ניתן למצוא בהנחות המשמעותיות שרשתות Best Buy ואמזון מציעות לדגמים הנוכחיים של המחשבים הניידים הפופולריים של אפל, הנחות שהן לא רק בתחומי ארה"ב, כשאמזון באנגליה מציעה אף היא הנחות יפות למדי.

nirmitlamed
07/10/13, 12:28
התקנתי את גרסת ה- gm על המחשב שלי ואני חייב לציין שיש שם לא מעט באגים בולטים. באופן אישי אני לא מרגיש הבדל לעומת ה- mountain lion למרות הפיצ?רים החדשים שהוצגו. ישנם מספר אפליקציות כמו ה- mac appstore שנדמה שעובד מהר יותר.

natish
07/10/13, 20:44
התקנתי את גרסת ה- gm על המחשב שלי ואני חייב לציין שיש שם לא מעט באגים בולטים. באופן אישי אני לא מרגיש הבדל לעומת ה- mountain lion למרות הפיצ?רים החדשים שהוצגו. ישנם מספר אפליקציות כמו ה- mac appstore שנדמה שעובד מהר יותר.

פיינדר משופר מבחינת הטאבים שלו ומבחינתי אני כבר לא צריך את Finder Tabs.
ההתראות עובדות טוב יותר ויש כמה שיפורים, רובם כמו שציינתי מתחת למכסה המנוע.

nirmitlamed
07/10/13, 23:02
פיינדר משופר מבחינת הטאבים שלו ומבחינתי אני כבר לא צריך את Finder Tabs.
ההתראות עובדות טוב יותר ויש כמה שיפורים, רובם כמו שציינתי מתחת למכסה המנוע.

באופן אישי אני משתמש ב- path finder מאז מתמיד ששם יש לך הרבה יותר פיצ?רים. לא מסוגל לגעת ב- finder, אני מעדיף כבר להשתמש בווינדוס :). לגבי ההתראות, ממש לא אהבתי את ההתראות בעיקר מהסיבה שאני צריך לדאוג לנקות אותם ובמיוחד בגלל שכאשר מופיעה התראה על המסך אי אפשר להעלים אותם ידנית אלא לחכות את הזמן שנותר עד שתעלם ולכן אני פשוט הסרתי את וילון ההתראות מהמק באמצעות הטרמינל.

ebest
08/10/13, 06:45
אני כבר מחכה בקוצר רוח לגירסא המלאה.
אפילו בתור מפתח לא התקנתי את הבטאות מאחר ואני משתמש במק שלי ללא הפסקה ולא יכולתי להרשות שיהיו לי באגים קריטיים איתו...מקווה שהיא תצא מהר

natish
09/10/13, 12:58
באופן אישי אני משתמש ב- path finder מאז מתמיד ששם יש לך הרבה יותר פיצ?רים. לא מסוגל לגעת ב- finder, אני מעדיף כבר להשתמש בווינדוס :). לגבי ההתראות, ממש לא אהבתי את ההתראות בעיקר מהסיבה שאני צריך לדאוג לנקות אותם ובמיוחד בגלל שכאשר מופיעה התראה על המסך אי אפשר להעלים אותם ידנית אלא לחכות את הזמן שנותר עד שתעלם ולכן אני פשוט הסרתי את וילון ההתראות מהמק באמצעות הטרמינל.

מאז גרסה 6 תוכנת path finder היא בהחלט הרבה יותר שימושית ומקיפה מבעבר, אבל אנחנו חיות של הרגלים. אבל אני אתן לה סיבוב נוסף :) אולי אני אתרגל אליה הפעם.

DeathMagnetic
10/10/13, 13:29
אני לא מבין למה היה צריך את כל הגרסות בטא האלה לשינוי רקע וכתיבת הודעות מהירה.

nirmitlamed
10/10/13, 15:54
אני לא מבין למה היה צריך את כל הגרסות בטא האלה לשינוי רקע וכתיבת הודעות מהירה.

יש עוד דברים ששיפרו בתוך המערכת אבל לאפל אין ברירה במיוחד שהם רוצים לשמור את הדברים הטובים לגירסה 11 בשנה הבאה.