מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : חברת Jajah תפתח תוכנת VoIP לאייפון שתהיה זמינה להורדה דרך Appstore

danielrl
04/04/08, 07:21
חברת Jajah תשחרר בסביבות חודש יוני גרסה חדשה לתוכנת הטלפוניה שלה שתתאים למכשירי האייפון, ותהיה זמינה להורדה דרך חנות התוכנות של אפל ה AppStore. התוכנה תאפשר לבצע שיחות מוזלות וחינמיות באמצעות אינטרנט סלולארי בלי צורך להיכנס לשירות מדפדפן הספארי במכשיר.

מהו שירות VoIP
VoIP - הוא שם כללי לטכנולוגיות ולשיטות שונות להעברת דיבור (כדוגמת שיחות טלפון) על-גבי רשתות IP כדוגמת רשת האינטרנט. טכנולוגיות אלו קיימות כיום במגוון רחב של יישומים:
• שיחות דיבור בתוכנות למסרים מידיים (IM) כדוגמת ICQ, מסנג'ר, Skype ועוד
• שיחות ממחשבים אל קווי טלפון "רגילים"
• שיחות בין שני קווי טלפון "רגילים" אשר חברת הטלפון בוחרת להעביר אותן על גבי רשתות IP.

יתרון עיקרי לטכנולוגיות ה-VoIP הוא הפריסה הרחבה של רשת האינטרנט ורשתות נתונים נוספות ובכך נחסך הצורך לפרוס תשתיות מיוחדות לטובת הדיבור (כגון קווי טלפון, מכשירי טלפון וכו').
יתרון נוסף בשימוש ב-IP להעברת שיחות, הוא השימוש בפרוטוקול סטנדרטי ונפוץ. גופים רבים מבצעים מחקר ופיתוח של כלים שימושיים עבורו: אבטחת מידע, ניהול רשת, ניטור, אופטימיזציה של הביצועים וכו', והשימוש ב-VoIP יכול להתבסס על כל אותו הידע והכלים הקיימים.

ומה עושים עד חודש יוני
כיום ניתן להשתמש דרך האייפון בשירות ה Jajah Web של החברה, המקשר בין מספרי טלפון קוויים ומספרי טלפון סלולאריים באמצעות האתר הראשי של ג'אג'ה.
שימו לב, שיחות חינם הם רק בין מספרים הרשומים לשירות, עבור כל שיחה אחרת תצטרכו לקנות קרדיט. כמו כן, השירות משתלם רק לשיחות בינלאומיות.

איך זה עובד
Jajah Web הוא שירות שנרשמים אליו בחינם, ומשכנעים גם את החברים שלכם להירשם אליו בחינם.
לאחר הרישום, יש להיכנס לאתר עם שם המשתמש והסיסמא שקבעתם בזמן הרישום, ולבחור להתקשר לאחד החברים שלכם הרשומים לשירות ששמו ומספר הטלפון שלו מופיעים בעמוד האישי שלכם באתר.
מכיוון שגם הוא רשום בשירות, השיחה אליו היא חינמית.
השרת של ג'אג'ה קודם מחייג לטלפון שלכם ולאחר שתענו לטלפון השרת יחבר את השיחה למספר היעד שבחרתם.
ג'אג'ה טוענת כי השירות שלהם עובד על כל דפדפני הרשת למיניהם. השירות אינו דורש אינטרנט מהיר, וכמו כן אין צורך להיות מחובר אונליין לאחר שנוצר החיבור, לעומת זאת על מנת להשתמש בשירות זה, גישה לאינטרנט (דרך wi-fi או edge) היא הכרחית על מנת ליצור את החיבור.

לרישום והתחברות ניתן להיכנס דרך דפדפן הספארי במכשירכם לכתובת http://iphone.jajah.com

מקור: IphoneBlog (http://www.****************)

mb512
04/04/08, 07:30
תודה על העידכון

Yotam.B
04/04/08, 08:14
תודה על העידכון וכמובן לiPhoneBlog :)

jayjay
04/04/08, 08:16
תודה על העידכון ;)

נכנסתי .. נרשמתי ובדקתי . עובד מצויין וגם איכות השמיעה טובה יחסית לשיחות VoIP שאני מכיר . בינתיים הממשק נראה מבטיח אך דורש עידכון , אבל מה זה משנה .. הוא עדיין בחיתוליו בכל הקשור באייפון . אני בכל מקרה מאוד אהבתי :D

במידה וזה נכון שאין חיוב בין אילו שנרשמים בשירות אז .. מה שעשיתי זה רשמתי את שאר הסלולארים שקיימים אצלי בבית לשירות ה - VoIP . כרגע אני בודק את הנושא שבאמת אין חיוב עבור כך . אני אעדכן יותר מאוחר .

עידכון

טוב .. לאחר שחרשתי קצת את הנושא .. לא ניתן לחייג חינם בין משתמשים שרשומים בארץ כפי שנכתב כאן למעלה . אנחנו מקוטלגים במדינות של קבוצת B .. שצריכים לשלם על כל השיחות , מי אמר שאנחנו בישראל אוהבים חינמיות :D*
בכל מקרה .. מי שמעוניין להשתמש בשירות שישחרר כמה EUR טובים .

בכל זאת .. VoIP באייפון :cool:

zivv
04/04/08, 12:42
אז זה אומר שלמי שיש איפוד יוכל לדבר דרך האינטרנט?

chovav
04/04/08, 12:51
תודה על העידכון ;)

נכנסתי .. נרשמתי ובדקתי . עובד מצויין וגם איכות השמיעה טובה יחסית לשיחות VoIP שאני מכיר . בינתיים הממשק נראה מבטיח אך דורש עידכון , אבל מה זה משנה .. הוא עדיין בחיתוליו בכל הקשור באייפון . אני בכל מקרה מאוד אהבתי :D

במידה וזה נכון שאין חיוב בין אילו שנרשמים בשירות אז .. מה שעשיתי זה רשמתי את שאר הסלולארים שקיימים אצלי בבית לשירות ה - VoIP . כרגע אני בודק את הנושא שבאמת אין חיוב עבור כך . אני אעדכן יותר מאוחר .

עידכון

טוב .. לאחר שחרשתי קצת את הנושא .. לא ניתן לחייג חינם בין משתמשים שרשומים בארץ כפי שנכתב כאן למעלה . אנחנו מקוטלגים במדינות של קבוצת B .. שצריכים לשלם על כל השיחות , מי אמר שאנחנו בישראל אוהבים חינמיות :D*
בכל מקרה .. מי שמעוניין להשתמש בשירות שישחרר כמה EUR טובים .

בכל זאת .. VoIP באייפון :cool:
אני משתמש כבד בתוכנת JAJAH
השיחות חינם קיימות גם בארץ וגם לחלק מהמדינות בחו"ל - חינם.

הבעיה ש-JAJAH מתייחסת לחיבור האייפון ב-WIFI דרך האתר של החברה כחיבור MOBILE
כלומר כל יציאת שיחה מהאייפון תחוייב כספית, (גם בקישור ל-2 מספרים קוויים) למרות שבחיבור דרך PC השיחות חינם לשיחה קווית וסלולרית. (בחלק מהמדינות)

אגב הזיכוי שהחברה נותנת בשבוע לחשבון קיים - 150 דקות חינם.

jayjay
04/04/08, 15:29
אני משתמש כבד בתוכנת JAJAH
השיחות חינם קיימות גם בארץ וגם לחלק מהמדינות בחו"ל - חינם.

הבעיה ש-JAJAH מתייחסת לחיבור האייפון ב-WIFI דרך האתר של החברה כחיבור MOBILE
כלומר כל יציאת שיחה מהאייפון תחוייב כספית, (גם בקישור ל-2 מספרים קוויים) למרות שבחיבור דרך PC השיחות חינם לשיחה קווית וסלולרית. (בחלק מהמדינות)

אגב הזיכוי שהחברה נותנת בשבוע לחשבון קיים - 150 דקות חינם.

מוזר .. לפי טבלת החלוקה אנו מסומנים כבין המדינות הלא חינמיות . טוב .. אז אם זה מוגדר " חינמיות " עבורך אז כנראה שזה ממש לא חינמיות .. איך שלא תסתכל על זה . השאלה המתבקשת .. האם קיימת אופציה בעתיד לאחר שימזגו את עצמם לתוך Apple הם ישחררו שיחות חינם בין המשתמשים אצלם .. כמו לידידנו הותיק - Skype ? *

jackbauer
04/04/08, 17:44
אז זה אומר שלמי שיש איפוד יוכל לדבר דרך האינטרנט?

חסר לך המיקרופון....

benji
04/04/08, 23:37
לא ממש חינם How much do calls cost? Is it really free?
Some calls are free and some calls are charged. Free calls tend to be those to other registered JAJAH users who are on a land line.

JAJAH mobile international calls are significantly cheaper than if the user were to call directly from their mobile phone. In fact, it is impossible for many users to make direct international calls from their mobile phones without purchasing expensive global call plans.

jayjay
05/04/08, 02:45
חסר לך המיקרופון....

:D גם לזה מצאו פיתרון .. בבקשה קישורים באיך :

http://blog.tmcnet.com/blog/tom-keating/voip/voip-on-ipod-touch.asp

http://www.trustedreviews.com/apple/news/2007/12/11/Hacks-Give-VoIP-To-iPod-touch-MMS-To-iPhone/p1

סרטונים:
http://www.youtube.com/watch?v=6M9El5D3KCE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=1TEvmlMG7xw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GmUPRrrxoVc&feature=related

chovav
05/04/08, 21:54
מוזר .. לפי טבלת החלוקה אנו מסומנים כבין המדינות הלא חינמיות . טוב .. אז אם זה מוגדר " חינמיות " עבורך אז כנראה שזה ממש לא חינמיות .. איך שלא תסתכל על זה . השאלה המתבקשת .. האם קיימת אופציה בעתיד לאחר שימזגו את עצמם לתוך Apple הם ישחררו שיחות חינם בין המשתמשים אצלם .. כמו לידידנו הותיק - Skype ? *

JAYJAY

כיום השיחות חינם בין המשתמשים הרשומים המחוברים ל-JAJAH.

הבעיה שנוצרת היא מפתיחת חשבון JAJAH וחוסר תפקוד בחשבון מעל זמן מסויים (להערכתי חודש)
שאז החשבון ננעל ואינך יכול להוציא שיחות אלא אם תפקיד סכום מינימלי בחשבון.

לאחר הפקדת הסכום בחשבון עקב חוסר תפקוד בחשבון, החשבון פתוח לשיחות חינם למשתמשים רשומים כולל טלפון בחברת HOT.

ההבדל בין SKYPE ל- JAJAH הוא בסוג ההתקשרות.
SKYPE מבסס את ההתקשרות על רוחב הפס של חיבור האינטרנט ומחייב בזמן השיחה התקשרות בין מחשב למחשב בשיטת חיבור אוזנייה ומקרופון או שיטה דומה.
JAJAH מבצע קישור בין 2 טלפונים קווים או סלולריים או שילובם באמצעות המחשב רק עד רגע ההתקשרות.
לאחר שמתבצע החיוג ניתן לנתק את המחשב ולהמשיך בשיחה עד לסיומה. יש אפשרות לבדוק בחשבון JAJAH
את הסטוריית השיחות ולבדוק את זמני השיחות ותאריכם.

לגבי אייפון - האייפון מבצע את ההתקשרות בדיוק כמו החיבור דרך המחשב ל-2 סוגי התחברות קווי או סלולרי
אולם בתשלום. בהסטוריית השיחות גם אם השיחות אמורות להיות בחינם בין המשתמשים הרשומים בחברה ההתקשרות באמצעות האייפון תופיע ברישום כ-MOBILE ובתשלום.

להתחברות דרך האייפון (כרגע בתשלום) יש להכנס לאתר בכתובת HTTP://WWW.MOBILE.JAJAH.COM

שבוע טוב

jayjay
05/04/08, 22:06
JAYJAY

כיום השיחות חינם בין המשתמשים הרשומים המחוברים ל-JAJAH.

הבעיה שנוצרת היא מפתיחת חשבון JAJAH וחוסר תפקוד בחשבון מעל זמן מסויים (להערכתי חודש)
שאז החשבון ננעל ואינך יכול להוציא שיחות אלא אם תפקיד סכום מינימלי בחשבון.

לאחר הפקדת הסכום בחשבון עקב חוסר תפקוד בחשבון, החשבון פתוח לשיחות חינם למשתמשים רשומים כולל טלפון בחברת HOT.

ההבדל בין SKYPE ל- JAJAH הוא בסוג ההתקשרות.
SKYPE מבסס את ההתקשרות על רוחב הפס של חיבור האינטרנט ומחייב בזמן השיחה התקשרות בין מחשב למחשב בשיטת חיבור אוזנייה ומקרופון או שיטה דומה.
JAJAH מבצע קישור בין 2 טלפונים קווים או סלולריים או שילובם באמצעות המחשב רק עד רגע ההתקשרות.
לאחר שמתבצע החיוג ניתן לנתק את המחשב ולהמשיך בשיחה עד לסיומה. יש אפשרות לבדוק בחשבון JAJAH
את הסטוריית השיחות ולבדוק את זמני השיחות ותאריכם.

לגבי אייפון - האייפון מבצע את ההתקשרות בדיוק כמו החיבור דרך המחשב ל-2 סוגי התחברות קווי או סלולרי
אולם בתשלום. בהסטוריית השיחות גם אם השיחות אמורות להיות בחינם בין המשתמשים הרשומים בחברה ההתקשרות באמצעות האייפון תופיע ברישום כ-MOBILE ובתשלום.

להתחברות דרך האייפון (כרגע בתשלום) יש להכנס לאתר בכתובת HTTP://WWW.MOBILE.JAJAH.COM

שבוע טוב

את זה הבנתי שההתקשרות היא קווית וסלולארית .. מהרגע שביצעתי חיוג והוא חזר אלי בצלצול בכדי לחבר אותי ליעד . אין לי באמת בעיה עם זה .. להיפך אני דיי שוקל לטעון כמה ג'ובות לשם במידה וההתקשרות תשתלם עבורי לאחר בדיקה מקיפה שאני אעשה . ראיתי שיש גם אופציה לרכישת קרדיט עבור מכשירים סלולארים רגילים ..וזה מה שמדליק !

שבוע מצויין גם לך :cool:

tdamary
09/04/08, 07:39
בעניין השיחות אלטרנטיבה אחרת שאני משתמש בה היא
Raketu.com
iPhone.raketu.com
עובד באותו שיטה כמו גהגה רק ששם ישראל נמצאת בין המדינות חינם עם עוד 40 מדינות אחרות

ברקאטו אתה טוען את החשבון ב 10 דולר ומקבל 1200 דקות שיחה בין המדינות כל חוגש.
מאוד משתלם...

מומלץ לבדוק

benji
09/04/08, 10:46
חסר לך המיקרופון....
מי שם מה לא נירא לי שזה הפיתרון ;) זה מצריך קו טלאפון או פלאפון .