מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Incipio Atlas| המגן הטוב ביותר נגד מים? לא ממש...

macguru
01/08/13, 10:27
המון זמן אני מחפש מגן שישמש אותי בימי הקיץ החמים בחוף הים ובבריכה, כזה שגם יהיה נגד מים וגם שלא יהיה גדול ושמן מידי. לפה נכנס המגן החדש של חברת Incipio בשם המפוצץ "Atlas" על שם כמובן בנם של הטיטנים מהמיטולגיה היוונית. האם באמת מגיע לו השם המפואר הזה? מיד תגלו...

https://lh5.googleusercontent.com/-N57q_ZF4cAQ/UfoG9WpdRWI/AAAAAAAADgI/XokjZ-0Gl9Q/w450-h174-no/Screen+Shot+2013-08-01+at+9.55.27+AM.png

הקדמה:
בזמנו עוד בימי ה-iPhone 3S זכור לי היטב בילוי משפחתי בים בחוף מציצים, לקחתי את הiPhone איתי כדי לצלם את הבן שלי במים, החזקתי את המכשיר היטב כדי שלא יירטב בטעות אבל גל אחד קטן שינה את התמונה והמכשיר נרטב. מיד כמובן ניקיתי אותו אבל כנראה שהמלח עשה את שלו והמכשיר שבק לאחר 6 שעות. מאז נשבעתי שאני יותר לא לוקח את הiPhone לים ומשאיר אותו בבית. מאז כבר נשברו הרבה גלים בים והיום אני בעליו הגאה של iPhone 5 ומחפש כבר הרבה זמן פתרון אולטימטיבי מהמגוון הקיים כדי לקחת את המכשיר ולצלם תמונות בחוף הים ובבריכה.

בתערוכת הCES 2013 בוגאס חברת Incipio הציגה את המגן החדש שלהם נגד מים בשם Atlas. המגן זכה בתערוכה בשלל פרסים בשל היותו יחסית דק ובמראה לא שיגרתי. מאז הרבה זמן תכננתי לרכוש את המגן וכך עשיתי לפני כחודש.

https://lh6.googleusercontent.com/-uKT_JlCVtk0/UfoLyXIMZKI/AAAAAAAADn4/Ql2AoheikDY/w400-h267-no/7.jpg

כנראה שכגודל הציפיות גודל האכזבות ומיד תגלו למה.

קצת על המגן:
המגן עצמו יחסית דק והמתחרה הגדול שלו בשוק הוא המגן של חברת "LifeProof" שאני מניח שרובכם מכירים. הם שניהם באותו גודל יחסית, אבל החומרים שמהם הם עשויים שונים לגמרי. המגן עשוי מפלסטיק קשיח וגומי שנראה שיכול להחזיק כל מכה או נפילה גם הקשה ביותר, מבלי להוסיף נפח גדול מידי למכשיר. המגן זמין ב-4 צבעים שונים וכולל קונקטור מיוחד כדי לחבר את האוזניות (בדומה למגן של חברת Lifeproof) ובנוסף מגיע עם אחריות לשנה גם על המגן וגם על המכשיר, אבל לצערנו ניתן לממש את האחריות רק בארה"ב.

בדומה למגן של חברת LifeProof ה-Atlas בנוי מ-2 חלקים, קדמי ואחורי ומשקלו הוא כ-60 גרם שכמעט ואינו מורגש. את ה-iphone מכניסים לתוך החלק הקדמי של המגן וחשוב לשים לב שלא ניתן להשתמש במגן מסך או כל Skin שהוא בעת שימוש ב-Atlas, מכיוון שהמגן מותאם בדיוק מדהים לגודלו של הiPhone.

https://lh3.googleusercontent.com/-6-cHzWb3Nfk/UfoJHnyb-BI/AAAAAAAADgo/9o5QSiZd120/w450-h300-no/IMG_3476.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-h9FmRVJ8xU4/UfoJKGgPNBI/AAAAAAAADhc/WLBjnLCJeis/w450-h300-no/IMG_3486.jpg

בתוך המגן יש 3 מדבקות בקרה שתפקידן הוא לוודא שהמגן אכן אטום, ולפני שאתם מכניסים את המכשיר שלכם מומלץ לבצע בדיקת אטימות הכוללת הכנסה של נייר טואלט (עדיף) ,סגירה של המגן וטבילתו לחצי שעה בתוך קערת מים כדי לוודא ששום זרזיף של מים פוגע במכשירכם היקר. את הבדיקה המגן עבר בלי בעיה - כמובן במידה וסגרתם ואטמתם אותו היטב כפי שמוסבר בחוברת המצורפת.

אני חייב לציין שדי קשה לפתוח את המגן הזה ונדרש כוח רב שנראה כאילו עוד רגע המגן נשבר, אבל זאת רק אשלייה כי כמו שאמרתי המגן הזה חזק מאד. במגן קיים פתח תחתון שאותו פותחים כאשר רוצים להטעין את המכשיר או לחבר את האוזניות , חשוב לשים לב שסוגרים היטב את הפתח הזה לפני שמכניסים את המכשיר לטבילת בוקר. אני חייב לציין שהפתח הזה די מלחיץ ומצאתי את עצמי לא פעם בודק שוב ושוב שהפתח סגור היטב, מכיוון שאין איזו שהיא אינדיקציה שסגרתם אותו היטב.

אחת הבעיות העיקריות במגן הזה זה האודיו, כאשר המכשיר אטום בתוך המגן אני חייב לציין שבקושי שומעים את הצלצול או מוסיקה בספיקר, שלא לדבר על לנהל שיחות נורמליות שבהן שומעים את הצד השני . הסאונד עמום מאד ונשמע די מוזר. זהו אכן אחד החסרונות הבולטים ביותר במגן הזה! אך עם זאת אחד היתרונות הבולטים שבהן החברה מתהדרת זה השילוב של מגן מסך שעשוי מזכוכית (כמו שלל המגינים המציפים את השוק לאחרונה) שמעמיד את המגן הזה בראש רשימת המגנים נגד מים על פי החברה. אני חייב לציין שהתכונה הזאת מאד הרשימה אותי והיא בעיקר זו אשר גרמה לי לשלם ממיטב כספי על המגן הזה (כ80$).
אבל....ויש אבל גדול מאד, למרות שהמגן מותאם בדיוק למכשיר גיליתי שהמסך ממש לא מגיב בצורה שרציתי, יש המון אזורים מתים במיוחד באזור התחתון של המסך ומצאתי את עצמי לא פעם מנסה לפתוח את הControl Center הקיים בIOS7 ללא הצלחה רק כדי להדליק את הWifi דבר שממש עיצבן אותי.

לסיכום:
ההמלצה העיקרית שלי זה לחסוך את הכסף ולא לקנות את המגן הזה. כן אין ספק שחברת Incipio לא תאהב את המלצתי ואולי עכשיו הם יתעלמו מהמייל שלי לקבל מוצרים לסקירה אבל אני חייב להיות אמיתי ולתת לכם הקוראים את ההמלצה האישית שלי ולכן כאמור אני ממליץ לא לרכוש את המגן ולהישאר עם המגן של חברת LifeProof שעולה בכמה רמות מעל המגן הזה למרות שגם הוא לא מושלם.

יתרונות:
עיצוב
מגן מסך מזכוכית
חסרונות:
שמע גרוע
תגובה לא טובה למסך המגע

כנראה שטרם המציאו את המגן המושלם נגד מים ואולי ה-iPhone הבא בכלל יגיע נגד מים בדומה למכשירים של Sony, שיהיה תוספת מבורכת ויחסוך לנו המון כסף ברכישה של מגנים נגד מים.

Aarón
01/08/13, 11:26
תודה, סקירה מצויינת.
אני לא שם את מבטחי בכייסים "מוגני מיים". אני פשוט מתרחק ממים ורטיבות.

Poisson
01/08/13, 12:03
macguru - אני לא נוהג להגיב לכתבות של כיסויים אלו או אחרים כי תמיד מרגיש שזו פרסומת ואם זו לא פרסומת מעניינת מבחינתי אז אני פשוט עובר הלאה.
אבל שברת את זה :)
סקירה מעולה. חשבתי פעם לקנות משהו בסגנון הלייף פרופ ובאמת הסתכלתי על החברה הזו. (כי הNGP שלהם זה הכיסוי הטוב ביותר לדעתי לאייפון4 או 4S. הכי טוב)
סגרת לי את הפינה.

macguru
01/08/13, 16:57
macguru - אני לא נוהג להגיב לכתבות של כיסויים אלו או אחרים כי תמיד מרגיש שזו פרסומת ואם זו לא פרסומת מעניינת מבחינתי אז אני פשוט עובר הלאה.
אבל שברת את זה :)
סקירה מעולה. חשבתי פעם לקנות משהו בסגנון הלייף פרופ ובאמת הסתכלתי על החברה הזו. (כי הNGP שלהם זה הכיסוי הטוב ביותר לדעתי לאייפון4 או 4S. הכי טוב)
סגרת לי את הפינה.

שמחתי לעזור

inonlevy
02/08/13, 07:55
אני משתמש בשקית של גופר - gooper
שומעים מצויין ואני משתמש בה רק כשאני ממש נכנס למים

Shai Mizrachi
04/08/13, 08:04
כיסויים נגד מים אכן עושים את העבודה!
אבל.. ויש אבל גדול.. מי שחושב שהוא יכול להיכנס עם האייפון לבריכה ולהישאר בה חצי שעה - טועה!
המטרה של הכיסויים הללו כדוגמת Atias היא להגן מפני טבילה פתאומית של מספר שניות, למשל אם המכשיר נופל לשירותים, לשלולית ברחוב וכו?

סקירה מעולה, תודה!

kipi77
14/08/13, 23:20
רכשתי אחד לפני חודשיים בערך.... על הפנים השמע!!! יצרתי קשר עם הסיילר באיבאיי.. והצפתי את הבעיה!... הוא יצר קשר עם אינסיפיו... והם הסבירו לו שבגלל שלמגן שלהם אין פתחים כלל מה שהופך אותו למגן הכי טוב,הממה הוא אכן סובל משמע...
לא קבלתי את ההסבר שלו כלל.. ואמרתי זה כמו להכניס את האייפון למגירה ולא לגעת בו שמה יקרה לו משהו... והעניין של טל זה שאפשר לשמוע אותו מצלצל.. ומה שאתם באנסיפיו עשיתם בעצם הוצאתם את הטלפון מיעודו... בזה שהתמקדתם אך ורק בלהפוך אותו נגד מיים... ובכך פגעתם בתפוקת האיפון! ועכשיו הקונפליקט שלי תמיד הוא כזה, ניקח את באנסיפיו לים? למרות שלא נשמע כלום? או שאולי נשאיר אותו בבית ונשתדל להיזהר?
בקיצקוץ קבלתי החזר כספי! ורכשתי לייפרוף... האוטר בוקס קצת מגושם .... עדיין מחכה למשהו יותר טוב! הקייס הכי מולבש אצלי זה lunatik taktik.... פיצוץ של קייס עם גורילה גלאסססס ... ממולץ ! ולא נגד מיים

Helym
27/08/13, 05:07
למה כל פעם שאני רואה כזאת כתבה אני נזכרת בכתבה המיתית משהו על האייפון שנזרק לים עם lifeproof וניצל גם אחרי יום?