מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סקירה| JayBird BlueBuds X : אוזניות אלחוטיות קומפקטיות

macguru
13/07/13, 21:42
אוזניות נוחות, אלחוטיות, נגד מים ועם זמן סוללה מרשים והכל במארז קומפקטי? האם זה יכול להיות? האם סוף סוף האוזניות המושלמות הומצאו? אז זהו שכמעט..."

http://up386.siz.co.il/up1/z2u3qymgnmez.png

כבר המון זמן אני מחפש אוזניות שיענו על הצרכים שלי ויחליפו את האוזניות הסטנדרטיות שמגיעות היום עם כל מכשיר iPhone. הדרישות שלי היו מאד גבוהות וניסיתי במהלך השנתיים האחרונות לא מעט אוזניות של חברות שונות. אז מה דרשתי אתם שואלים ? דבר ראשון והכי חשוב שיהיו אלחוטיות מבוססות על טכנולוגיית הBluetooth , מעבר לזה, היה לי חשוב שהן יהיו קטנות מסוג ה-In Ear. הבעיה בלמצוא אוזניות כאלו הייתה שלא באמת היו קיימות כאלו אוזניות בגודל קומפקטי ואלחוטיות, שלא לדבר על חיי סוללה סבירים. ואז הגיעה חברת JayBird האמריקאית וניסתה לעשות את הבלתי אפשרי : לייצר אוזניות אלחוטיות קומפקטיות באיכות אודיו גבוהה ועם זמן סוללה מדהים של 8 שעות. כן... אתם שומעים נכון, הצלחתי סוף סוף למצוא את זוג האוזניות שחיפשתי כל השנים. אז מי היא חברת JayBird אתם שואלים? גם אני שאלתי את עצמי את השאלה הזאת בתחילה שראיתי את האתר שלהם, כי סה"כ רובנו מכירים את רוב חברות האוזניות הגדולות אך מעולם לא שמעתי על חברת JayBird.

אז חברת JayBird זאת חברה אמריקאית שממוקמת בסולט לייק סיטי, קליפורניה. החברה מתמחה בייצור אוזניות אלחוטיות ומתמקדת בעיקר בייצור עבור ספורטאים ועיקר ההישג האחרון שלה זה להצליח להכתיר את האוזניות שאסקור בכתבה הזאת כאוזניות האימון הרשמיות של הטריאתלון האמריקאי בגלל היכולות הרבות שלהן ובעיקר בגלל גודלן הקומפקטי.

לפני שניכנס לסקירה מנקודת המבט שלי אני רוצה להגיד תודה למליסה מחברת JayBird ששלחה לי את האוזניות לסקירה ומכיוון שהיא לא דוברת את השפה אני ארשום לה בקצרה:

Dear Melissa, thanks for sending me the BlueBuds X for review – I appreciate it

http://up385.siz.co.il/up2/djgtljxmmldn.jpg

אז בואו נתחיל – הדבר הראשון שמבחינים בו שמקבלים את האוזניות, זה את הקופסא שבה הן נמצאות , אולי זה שטחי אבל מבחינתי שמוצר נמצא בתוך קופסא משובחת זה בד"כ אומר הרבה על איכות המוצר. הקופסא מאופיינת בצבעים שחור וירוק זוהר ועשויה מקרטון קשיח.
לאחר לא מעט מאבק ,עם לא מעט נייר הדבק , הצלחתי להוציא את האוזניות החוצה והדבר הראשון שאחז בי זאת אותה הרגשה שהרמתי בפעם הראשונה את ה iPhone 5. למי שיש iPhone 5 כנראה זוכר את הפעם הראשונה שבה הרים את המכשיר והופתע מהמשקל הנמוך שלו, אותו הדבר קרה לי עם האוזניות, הן היו מאד קלות.

לפני שנדבר על האוזניות עצמן נהוג בסקירה להגיד מה יש בקופסא אז :

זוג אוזניות.
קופסת אחסון קשיחה עבור האוזניות .
3 סוגי מתאמים בגדלים שונים.
קליפסים מסיליקון בגדלים שונים.
כבל USB לטעינת הסוללה.
מדריך מקוצר למשתמש.

http://up382.siz.co.il/up3/yj1hnyxntgvw.jpg

האוזניות עצמן כוללת כבל מקשר בין אוזן שמאל לימין באורך של כ60 ס"מ' שעליו יש את הControl Panel הכולל 3 כפתורים קטנטנים העשויים מסיליקון, שלושת הכפתורים עושים בדיוק את מה שאתם מצפים שיעשו וזה כמעט את כלל הדברים בשילובים השונים וזה :
כפתור אמצעי - הדלקה, כיבוי, כניסה למצב "התאמה" ,לענות לשיחה, לנתק שיחה, עצירה של שיר מתנגן וכו'
כפתור עליון – הגברת עוצמת השמע.
כפתור תחתון – הנמכת עוצמת השמע.

http://up385.siz.co.il/up1/jyoxayqjtywj.jpg

האוזניות עצמן עשויות מפלסטיק איכותי בצבעים שחור וכסוף (יש גם גרסה בצבע לבן) ובקצה האוזנייה השמאלית יש מכסה שאותו פותחים שרוצים לטעון את סוללת המכשיר.
כאמור האוזניות מגיעות עם 2 סוגי מתאמים לאוזן : המתאם הראשון הוא המתאם הסטנדרטי שכולכם מכירים והוא מגיע ב3 גדלים שונים – אחד הדברים החשובים שהחברה מציינת במדריך שלה הוא זה שחשוב שנמצא את המתאם הנכון ביוצר עבורנו , כזה שיגרום לאוזניה לשבת עמוק בתוך האוזן על מנת שנוכל ליהנות מהבאסים המשובחים שהאוזניות הללו יודעות להפיק.

לי התאים המתאם הבינוני שמגיע בצבעים שחור וירוק (זוכרים את הצבעים של הקופסא?) , לאחר שהחלטתי שזה המתאם עבורי , עברתי לבחירת המתאם השני....מתאם שני? אכן כן, המתאם הזה יושב על גבי האוזנייה והחברה טוענת שזה פטנט רשום שלה. הפטנט הוא בעצם חתיכת סיליקון שמחברים לאוזניה והוא אמור לשבת בתוך תנוך האוזן ולתת לנו את האפשרות לבצע כל ספורט שהוא מבלי שהאוזניות יזוזו מילימטר מהאוזן שלנו, לומר את האמת ? אני כבר משתמש באוזניות האלו כחודשיים ועד היום לא מצאתי את המתאם שמתאים לתנוך האוזן שלי ומצד שני לא באמת חיברתי את המתאם הזה מכיוון שלצערה של אשתי אני לא ממש ספורטאי מצטיין שמבצע ספורט על בסיס יומי ואפילו לא שבועי , לא ממש הרגשתי צורך לחבר את המתאם הזה בכלל, אבל על פי הסרטונים באתר החברה נראה שמתאם הזה עושה עבודה מרשימה.

http://up387.siz.co.il/up2/tkmqdqyxm3m4.jpg

ועכשיו לאחד הדברים החשובים לדעתי באוזניות והוא איכות השמע : אפשר להיות בטוחים ולהגיד שאוזניות Bluetooth בחיים לא יספקו את הסאונד שתקבלו מאוזניות חוטיות אך עם זאת (אני גם לא מגדיר את עצמי אודיופילי - ככה אומרים את זה?) אני אוהב לשמוע את המוסיקה שלי באיכות טובה ונעימה לאוזן ואני חושב שבמילה אחת האוזניות האלו ממש, אבל ממש, מספקות את המוצר המתבקש. אני יכול להגיד באופן ברור שהאוזניות הללו מגדירות מחדש את איכות הסאונד של אוזניות המבוססות על טכנולוגיית Bluetooth.

ידוע שאיכותו של קובץ MP3 מראש, זאת לא איכות מושלמת ובמיוחד שהוא עובר לאוזנינו באמצעות אוזניות אלחוטיות דבר הגורם ללא מעט אובדן של תדרים בצירוף של רעש לבן. אבל כנראה שחברת JayBird השכילה לעשות והשקיעה את עיקר המאמץ בפיתוח ובבדיקות של הדרייבר עליהן מבוססות אוזניות אלו והצליחה להגיע לרמה גבוהה מאד שלא מביישת אוזניות מקצועיות חוטיות ואני מאד מרוצה מהאיכות שזרמה לאוזני של השיר האהוב עלי ביותר (והשיר הראשון שאני בודק בכל אוזניות חדשות) של להקת Queen : Bohemian Rhapsody .

FOtFBbEJWzU

אחד הדברים שיותר הפתיעו אותי באוזניות האלו זה זמן הסוללה. אני חייב להגיד שלא האמנתי שהאוזניות האלו מחזיקות 8 שעות של מוסיקה עם עיצוב כזה קומפקטי אבל אני חייב לציין שהן עומדות בזה ובגדול. אז איך בדקתי ? בדרך הפשוטה ביותר שאתם יכולים לחשוב : הגעתי למשרד בבוקר, חיברתי את האוזניות לאייפוד טאצ' לאחר טעינה מלאה והפעלתי את הPlaylist הארוך ביותר שיש לי (כ 9 שעות) והנחתי אותן על השולחן. לאחר כ4 שעות חזרתי לראות מה שלומן והן המשיכו לנגן והאייקון של הסוללה על האייפוד הראה משהו כמו "חצי כוח" וכך המשכתי לעשות כל איזה שעה. בתחילת השעה השביעית ישבתי איתן באוזן שלי. האייקון של הסוללה היה כבר אדום ואני יכול לציין שהן שבקו חיים לאחר 7 שעות 39 דקות ו26 שניות. אומנם לא 8 שעות אבל זמן מרשים ביותר. זה לא שאני שומע מוסיקה כל כך הרבה זמן ברצף אבל הפתעה נוספת שהייתה לי זה בשימוש היומיומי שלי איתן.

יומיומי זה אומר זמן המתנה, ניהול מספר שיחות ביום, שמיעת מוסיקה וכו'. בשימוש כזה האוזניות החזיקו לי מעמד : שימו לב – 4 ימים שלמים. אני חושב שהפיצ'ר הזה הוא אחד הדברים המשובחים והחשובים ביותר שקיימים בהן. אז מה עוד אפשר לומר על האוזניות האלו ? שהם אוזניות המצופות בחומר מיוחד הדוחה מים וזיעה? (לא לנסות לשחות איתן... הן מוגדרות כSweat-Proof בלבד ) – אחד הדברים החשובים לאוזניות המגדירות את עצמן כאוזניות לספורטאים שנוטים לא מעט להזיע תוך כדי ביצוע הספורט ועל זה החברה נותנת לכם אחריות לכל החיים, אם כמובן תצליחו ל"הוכיח" שהרטיבות בפנים זאת זיעה ולא מים. אז בעצם הדבר האחרון שנשאר לדבר עליו זה המחיר. איך האח הגדול שלי אמר לי פעם : אופיר , על איכות משלמים" וזה בדיוק מה שמתאים במקרה זה : אוזניות אלו עולות בארה"ב באתר החברה 169.99$ - לא זול!!! מעבר לזה ניתן להשיג אותן בEbay בסביבות ה150$ ובארץ לא ממש ניתן להשיג אותן.

אז לסיכום:
למי שידו משגת אין ספק שהאוזניות האלו הן השותף המושלם שלכם למכשיר האייפון /אנדרואיד שלכם והן יתנו לכם שעות רבות של איכות שמע משובחת.

הציון שלי : 9/10
http://up387.siz.co.il/up3/lvmglhewjozd.jpg

orenbt78
16/07/13, 22:32
תודה על הסיקור
לא מצאתי התייחסות למיקרופון.
איך המיקרופון שלהם? ניסית להשתמש באוזניות לניהול שיחת טלפון? איך שמע אותך הצד השני?
אני משתמש מזה קרוב לשנתיים ב jaybird freedom sprint שזה הדגם הראשון האלחוטי שלהם לספורט. מהנסיון שלי המיקרופון בכלל לא שמיש. הצד השני תמיד מתלונן שהוא שומע אותי ממש גרוע. אבל בדגם הזה המיקרופון הוא חלק מהאוזניה ולא כמו בדגם שסקרת שהוא בנפרד בשלט

macguru
17/07/13, 07:27
כמו שציינתי בכתבה , השימוש העיקרי שלי במהלך היום הוא כמובן שיחות , סה?כ לא הבחנתי בבעיה במיקרופון וכל האנשים שאיתם דיברתי אמרו שהם שומעים אותי מצוין.

desire
18/07/13, 14:52
יש לי יותר מ 10 סוגי אוזניות אם הן חוטיות ברמה הכי גבוהה..
או אלחוטיות ברמה גבוהה מאוד.
אני לא אפרט אבל אני יכול להגדיר את עצמי אודיופיל (כן רשמת נכון :)
ועשית לי חשק לקנות אותם..

לצערי אין לי אישה שתעריך את האימונים המפרכים שאני עובר יום יום בחדר כושר..
אבל זה יכול להיות מאוד נח שאין חוטים ומכשיר בכיס כאשר משתוללים עם ציוד כבד, או סתם רצים בחוץ.

תודה רבה.
עשית לי את הסופ'ש. :)

macguru
19/07/13, 00:02
יש לי יותר מ 10 סוגי אוזניות אם הן חוטיות ברמה הכי גבוהה..
או אלחוטיות ברמה גבוהה מאוד.
אני לא אפרט אבל אני יכול להגדיר את עצמי אודיופיל (כן רשמת נכון :)
ועשית לי חשק לקנות אותם..

לצערי אין לי אישה שתעריך את האימונים המפרכים שאני עובר יום יום בחדר כושר..
אבל זה יכול להיות מאוד נח שאין חוטים ומכשיר בכיס כאשר משתוללים עם ציוד כבד, או סתם רצים בחוץ.

תודה רבה.
עשית לי את הסופ'ש. :)

שמחתי לשמוע....

נימרוד .
19/07/13, 19:14
האמת שמוכרים אותם באיידיגיטל אם מישהו לא רוצה לקנות באינטרנט

raphaelz
19/07/13, 23:26
תודה על הכתבה.

יש לי שאלה אחת לגבי האוזניות (ואני מבין שאתה לא בדקת) אבל כל האוזניות האלחוטיות שלי (והאמת גם של אפל) מתקלקלות לי בחדר כושר. אני בד"כ רץ איתן ותמיד השלט של האוזניות של אפל מתקלקל לי וכבר לא עובד ובאוזניות אלחוטיות (יש לי מוטורולה S9) הזיעה הרסה אותן כל כך שפשוט השירים מתחלפים לי באמצע הריצה וכל הכפתורים "נלחצים רנדומלית.

האם אתה יודע עד כמה sweat proof הן באמת?

macguru
20/07/13, 09:04
תשמע אומנם לא בדקתי אותם בריצה אבל החברה מפרסמת את הפיצ?ר הזה כמרכזי ולכן אתה יכול להיות בטוח שהן לא יתקלקלו עקב זיעה וגם אם כן, יש לך לזה אחריות לכל החיים ומניסיון יש לחברה שרות לקוחות מצוין דרך האימייל.

yakirmanz
20/07/13, 09:37
תודה על הכתבה, בהחלט מוצר מעניין.
קבל לייק על "שיר הבדיקה" :)
ולכל מי שמעוניין בכל מיני פרטים טכניים אפשר לראות באתר של החברה (http://www.jaybirdgear.com/bluebuds-x-bluetooth-headphones/)
ד.א - אני בטוח שגם הם היו מעריכים את זה.

Poisson
20/07/13, 10:51
ראיתי באיזו ביקורת באינטרנט שכשנמיכים או מגבירים את הווליום אז המוזיקה מפסיקה לשבריר שנייה במקום להיות רציפה. הטענה הזו נכונה?
זה די דיל ברייקר, לא? זה יכול לשגע...

macguru
20/07/13, 11:56
אולי זאת תקלה שהייתה במוצר שנבדק
אני יכול להגיד שאני בשימוש רב טרם ניתקלתי בבעיה זו

zividan
21/07/13, 19:02
תודה על הסקירה המצויינת, אכן נראה מוצר סוף הדרך למי שמעוניין להימנע משלל חוטים.

מה שכן, לא ממש זול, בארץ מוכרים אותן באיידיגיטל במחיר מופקע של 849 ש"ח
קישור למצור באתר שלהם:
http://store.idigital.co.il/iphone-accessories/earphones/jaybird-bluebuds-x-bbx1mb

וניתן, כפי שצויין בכתבה, למצוא אותן באיביי במחיר זול יותר של 170.99$ (כ-610 ש"ח), משלוח חינם.
קישור למוצר באיביי:
http://www.ebay.com/itm/Jay-Bird-Bluebuds-X-Bluetooth-Wireless-Sweatproof-Headphones-White-100-GENUINE-/121124721058?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item1c339891a2#ht_8010wt_1286

desire
09/08/13, 19:16
תודה על הסקירה המצויינת, אכן נראה מוצר סוף הדרך למי שמעוניין להימנע משלל חוטים.

מה שכן, לא ממש זול, בארץ מוכרים אותן באיידיגיטל במחיר מופקע של 849 ש"ח
קישור למצור באתר שלהם:
http://store.idigital.co.il/iphone-accessories/earphones/jaybird-bluebuds-x-bbx1mb

וניתן, כפי שצויין בכתבה, למצוא אותן באיביי במחיר זול יותר של 170.99$ (כ-610 ש"ח), משלוח חינם.
קישור למוצר באיביי:
http://www.ebay.com/itm/Jay-Bird-Bluebuds-X-Bluetooth-Wireless-Sweatproof-Headphones-White-100-GENUINE-/121124721058?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item1c339891a2#ht_8010wt_1286

היי רק מעדכן שלא הצלחתי להחזיק מעמד בפיתוי והיום קניתי דרך הקישור באיביי שנתת.

מקווה שיגיעו במהרה ואתן את חוות דעתי בנוסף :)

סופ'ש מהנה לכולם.

macguru
09/08/13, 19:30
נהדר - תתחדש

yakirmanz
09/08/13, 19:46
ראיתי באיזו ביקורת באינטרנט שכשנמיכים או מגבירים את הווליום אז המוזיקה מפסיקה לשבריר שנייה במקום להיות רציפה. הטענה הזו נכונה?
זה די דיל ברייקר, לא? זה יכול לשגע...

אולי זאת תקלה שהייתה במוצר שנבדק
אני יכול להגיד שאני בשימוש רב טרם ניתקלתי בבעיה זו

לאחר שקראתי את הסקירה הזו ובנוסף ראיתי גם את הסרטון ביוטיוב שמציין את העניין שצויין פה לגבי כך שהמוסיקה מפסיקה לשבריר שניה בלחיצה על כפתורי הווליום,ראיתי את האוזניות הללו אצל מישהו בעבודה.

בדקתי אצלו את הנושא הזה ובאמת ישנה הפסקה קלה במוסיקה בזמן שינוי הווליום. ממש קצר בשביל להכניס איזה "ביפ" שנותן לך חיווי קולי על כך שהווליום שונה.
מצד אחד זהו דבר שהוא די סטנדרטי באוזניות בלוטות' על מנת שתדע שהווליום משתנה, וההפרעה היא מינמלית... מצד שני בתור מעצב המוצר הייתי מנסה איכשהו לוותר על הרעיון הזה.

אני בכלל בשאיפה שהם יכניסו את הטכנולוגיה המנייטורית הזו לתוך קסדות של אופנוע למשל. ולבצע אביזר אלחוטי נוסף עם הלחצים הללו נגיש ליד הכידון בצד שמאל :) אבל זו רק שאיפה שלי.